Válaszkereső
Válaszkereső

Kérdezd a szakértőket és a többieket! »

Játék

Játék

Játssz velünk!

Találd meg te is kedvencedet játékaink között!

Fórum - "A mi helyünk"

Keresés a fórumban
keresés a topikban
keresés a teljes fórumon
Nyitó hozzászólás
2008-07-18 13:081.
Torolt_felhasznalo_770932

Sziasztok,

 

Használta valaki, vagy ismeritek?

13 évig szedtem fogamzásgátlót, 7 hónapja abbahagytam, kb4 hónapja tiszta pattanás "acne" a nyakam, mellkasom.

A bőrgyogyó írta ezt a zineryt ecsetelőt és 3 hete kenegetem de semmi.

Ha valakinek van ötlete majdnem bármit magamra kenek csak múljon el, sose voltam pattanásos és nem akarok így maradni.

 

Kéne sok-sok jótanács.

Ja babát még nem akarok bár 30 vagyok még 3 évet várnék, a Tesóm első tanácsa a gyerek volt. Ezen kívül valaki?

  1. Torolt_felhasznalo_972597
    2008-07-18 15:0917.

    Szia!

    Amit én ajánlok, az természetes, nem vagyok forgalmazó, csak egy termékét használtam eddig az Aloe Verának, és szerintem megéri. A First-öt. Lehet, hallottál már róla. Gyulladásokra és pattanásokra nagyon jó.

     

     

    előzmény:
    tnéviksi (1)
    2008-07-18  13:08
  2. Torolt_felhasznalo_456069
    2008-07-18 14:1116.
    Amikor én abbahagytam a gyógyszert az arcom lett tele patival. Nekem a Vichy Normaderm termékei teljesen helyrehozták. Lehet, hogy csak arcra jók. Bár én a bőrradírt és a lemosót használom a dekoltázs részre is.
    előzmény:
    tnéviksi (1)
    2008-07-18  13:08
  3. 2008-07-18 14:0915.
    Amiért a te gyomrod tönkrevágta, azért még másnak használhatott.
    előzmény:
    Tit (13)
    2008-07-18  13:57
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    2008-07-18 14:0314.

    Az antibiotikumukat nem is birom.

    Szóval eddig 2 javasot gyógszer és hozzá ellen szólás is.

    Szerintem is kéne valamit szedni mert ez a kenegetés kevés.

    Megyek bőr gyogyóhoz és kipéselek valami ötletet belőle. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Tit
    2008-07-18 13:5713.

    Szia!

    Valaki ajánlotta a Tenutánt..ne szedd!!!Én is kaptam a pattanásaimra de nekem tönkrevágta a gyomromat

    Ha jól tudom antibiotikum elég erös szer. A Zineryt nekem se használt kaptam mellé még valamit amivel együtt kellett szednem de úgy is sz..t ért viszont marha drága...

    most ha van egy-kettö azt dalacin-T -vel bekenem, nem mondom hogy másnapra nyoma sincs de szépen leszárítja. Amúgy meg ha kijönnek a patiaim akkor csinálok egy csalán-cickafark-galaj tistitó kúrát. Az elején elég borzasztó a tea íze de meg lehet szokni. Mint már mások is írták belülröl kell kipucolni a szervezetedet.

    Bocs hogy enyit írok

    Ami még nekem használt az egy allergia vizsgálat volt ahol kiderítették hogy a szójára meg még egy pár élelmiszerre vagyopk allergiás mióta ezeket kerülöm már csak néha vam egy-két kisebb (de elötte volt hogy suliba se tudtam menni...)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008-07-18 13:4612.
    Én is szedtem azt(Femoden) meg Dianét, de szörnyen fájt a fejem, a lábaim (sajnos a családban vannak érbetegek) visszeresek lettek, libidó a 0-ra csökkent. Most hogy nem szedem minden okés, a fejem havi 1x fáj, mielőtt megjön, és ennyi.
    előzmény:
    tnéviksi (11)
    2008-07-18  13:38
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    2008-07-18 13:3811.
    Amíg szedtem a fogamzásgátló (femodent) tök jó volt, de már náha nem jött meg és sokat fájt a fejem, muszáj volt abbahagyni most meg szőrnyű a fejem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008-07-18 13:3610.

    Szia!

     

    A kamasz lányomnak  hasonló gondja volt, a bőrgyőgyászunk azt mondta, hogy belsőleg is kezelni kell az ilyesmit, nem elég csak külsőleg. A Zynerit mellé ,Tenutan tablettát kellett szedjen, és így együtt tényleg hatott. Szépen letisztult az arca.

    előzmény:
    tnéviksi (1)
    2008-07-18  13:08
  9. 2008-07-18 13:349.

    Szia!

     

    Már egy hsz-em elszállt az előbb.

    Szóval én kaptam hozzá differin krémet és vettem még a Bioderma Sébium h2o arclemosóját. Ez a 3 cucc tényleg rendberakta a bőröm, igaz, kellett 3-4 hét. 29 vagyok, de a hátam pattis, az arcomon is jönnek elő + mitesszerek.

    Most elfogyott és újból pattis vagyok....a fogigátlót nem bírom, vérképem rendben van...ez van. Sajnos már kezdem azt hinni, hogy a tiszta bőr csak álom. Egyedül a terhességeim alatt volt egész szép a bőröm, de utána....hagyjuk.

     

    Neked sok sikert! 

    előzmény:
    tnéviksi (5)
    2008-07-18  13:29
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    2008-07-18 13:338.

    Ezt a gyógyszert megfogom kérdezni mert én sem értettem ,h ha egyértelműen a hormonok miatt van miért kenegetőset ír fel.

    Kormetikusoknál (többnél is) voltam Ők is azt mondták ,h vissza fog jönni amíg a hormonjaim nem rendeződnek de 4 hónap alatt. 

    előzmény:
    RaspberryJam (4)
    2008-07-18  13:26
  11. 2008-07-18 13:337.
    Igen, azt tudom, hogy nagyon komoly mellékhatásai vannak, és a bartnőm is csak komoly orvosi ellenőrzés mellett szedhette, de neki mondjuk rendbe jött a bőre, nem kellett újabb kúra. Kb. 3-4 évvel ezelőtt szedte, ha jól emlékszem, azóta nincs gondja a bőrével...
    előzmény:
    RaspberryJam (6)
    2008-07-18  13:30
  12. 2008-07-18 13:306.
    A Roacutant én is szedtem, de senkinek nem tudnám jó szívvel ajánlani a mellékhatásai miatt... Túl azon, hogy olyan embert még nem láttam, akinek tartósan megoldotta volna a problémáját. Mindenkinek újabb kúra kellett előbb-utóbb, több embernek az emésztését teljesen hazavágta... (Több ilyen embert ismerek, és senkit, akinek tökjó lett volna, de akkor a barátnőd az ellenpélda)
    előzmény:
    léna1 (3)
    2008-07-18  13:24
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    2008-07-18 13:295.

    Én nem kaptam semmit mellé és ez sem hat, most meddig kenegessem van még 1 receptem erre de nem tudom mi legyen.

    De ha neked ennyir jó volt szerintem vissza megyek a dokihoz. Vagy másik dokihoz. 

    előzmény:
    fórumozok (2)
    2008-07-18  13:23
  14. 2008-07-18 13:264.

    Ha hormonális oka van, akkor a fogamzásgátló újbóli szedéséig fognak eljutni az orvosok, a bőrgyógyász pedig a Roacutant fogja felírni előbb-utóbb. Ez valószínűleg nem olyan bőrprobléma, ami elmúlik, ha valamit magadra kensz, én endokrinológushoz fordulnék a helyedben, hogy rendbe hozza a hormonjaimat.

     

    Nekem nem a fogamzásgátló elhagyása miatt, hanem alapból nagyon problémás a bőröm, de már van egy csodatevő kozmetikusom. Esetleg B-tervnek egy hozzá hasonlót kellene találnod.

    előzmény:
    tnéviksi (1)
    2008-07-18  13:08
  15. 2008-07-18 13:243.

    Szia,

    Ugyan ezek a tünetek voltak az én barátnőmnál is. Neki semmi kenegetős dolog nem vált be, csak a gyógyszer, amit bőrgyógyász írhat csak fel, és szigorú ellenőrzés mellett lehet szedni. A nevében nem vagyok biztos, de talán roaccutannak hívták.

    Mivel a szedése alatt nem lehetsz terhes, mert akkor ha jól emlékszem valamilyen fejlődési rendelenességgel születne a baba, ez még külön jó, hogy csak 3 év múlva tervezed a babát, addig kiürül a szervezeted. Ez a gyógyszer amúgy pár hónap alatt rendbe hozta a barátnőm bőrét, és azóta szép neki.

    Viszont mivel nyár van, azt hiszem, hogy csak ősztől lehet alkalmazni, mert nagyon fényérzékennyé teszi a bőrőd.

    De az én okoskodásom helyett kérdezz rá a bőrgyógyásznál erre a gyógyszerrre, mert nem biztos, hogy mindenre jól emlékszem...

    előzmény:
    tnéviksi (1)
    2008-07-18  13:08
  16. 2008-07-18 13:232.

    pedig a zineryt hatásos kell, hogy legyen

    nekem azonnal hatott, vagyis talán már a harmadik nap után látványosan visszahúzódtak a pattanásaim

     

    egy jótanács: ne használj sokféle "cuccot", mert azzal csak rontasz

    válassz ki egy szappant/mosakodó gélt, amivel minden nap lemosod az arcod és a problémás területeket és mehet rá a zineryt

     

    a zineryt mellé szoktak még egy gélt is adni, amit éjszakára kell felkenni az arcra (ennek most sajna nem jut eszembe a neve, de valamelyik másik pattanásos topikba már leírtam)

    előzmény:
    tnéviksi (1)
    2008-07-18  13:08