Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Citromtorta recit keresek

lili27
Létrehozva: 2008. július 6. 11:45

Sziasztok!

Húsvétkor az egyik főzősújságban két nagyon finom torta receptjét találtam, amit akkor el is készítettem. Sajnos nem emlékszem, hogy melyik újságban láttam, jól el is pakoltam valahova .

Arra emlékszem, hogy a citromoshoz a linzertésztát meg kelett tölteni felvert tojással, amibe kelett tenni 4 db citrom levét és héját és egy kis vajat.

Találtam még ebben az újságban egy könnyű túrótorta receptet, ha jól emlékszem ez ávonyás volt, de nem tuti, és ez is linzertésztából készült, kb. 50 dkg túró kelett a krémjéhez.

Szóval recepteket várok, és ha valamelyik hasonlít rá, vagy azt mondjátok, hogy nagyon fini meg is csinálom.

Előre is köszi: Kati

  1. 2010. január 19. 14:4918.

    Citromkrém-szeletek

     

     

    6 deka vajat (5deka zsírt) 7 deka cukorral és 1 tojással negyed óráig keverünk, majd egy citrom reszelt héját és 15 deka liszttel kevert fél csomag sütőport lassan, keverés közben hozzáadunk. Zsírozott és lisztezett tepsiben sütjük. A tésztát kihűlés után a következő krémmel vastagon bevonjuk: 2 csomag citromkrémport, 6 deka lisztet és 28 deka cukrot 1 liter hideg tejbe elkeverünk és szabad tűzön állandó keverés mellett sűrűre főzünk. A meleg krémet, néha-néha megkeverve, hűlni hagyjuk. A felkenés előtt a krémhez 3 tojásfehérje simára vert habját adjuk hozzá. A bevont süteményt őrölt mandulával vagy dióval szórjuk meg

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. január 19. 14:4817.

    Zöldcitromos túrótorta

    Elkészítési id:

    50 perc Nehézség:

    normál

    Hozzávalók:

    A tésztához:

    Rama sütmargarin: 10 dkg

    reszelt keksz- vagy piskótamorzsa: 25

    dkg

    A töltelékhez:

    lime: 2 db (a levét és a reszelt héját

    használjuk)

    porcukor: 15 dkg

    tejszín: 2,5 dl

    sovány túró: 40 dkg

    zselatin: 4 nagy levél (18 g zselépor)

    A díszítéshez:

    citromf és lime szeletek

    Elkészítése:

    A felolvasztott margarinhoz hozzáadjuk a morzsát és összekeverjük. A masszát elosztjuk egy kapcsos

    tortaforma alján és jól lenyomkodjuk. 2 órára betesszük a htszekrénybe.A zselatint hideg vízbe áztatjuk. A

    túrót villával áttörjük, hozzáadjuk a cukor felét és a reszelt lime /zöld citrom/ héját. A zselatint kicsavarjuk,

    /vagy a zseléport/ kis lángon fölolvasztjuk a lime levében. A lime-os zselatint hozzáadjuk a túróhoz és a

    cukorhoz. Összekeverjük, majd hozzáadjuk a maradék cukrot és a felvert tejszínt. Alaposan kikeverjük és a

    krémet elosztjuk a kihlt tésztán, majd a tortát még 2 órára visszatesszük a htszekrénybe. A túrótortát

    kivesszük a formából, majd lime szeletekkel és citromfvel díszítjük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2010. január 19. 11:5716.

    Szia, megláttam a topik címét, és beugrott, hogy van egy finom citromkrémes tortám:

    http://www.oliva.eoldal.hu/cikkek/desszertek/citr omkremes_-malnas-habostorta

     

    Valamint mutatok egy tortácskát, amit az eredeti recept szerint áfonyával kell készíteni, és nem kell sütni: 

     

    http://www.oliva.eoldal.hu/cikkek/desszertek/s zedres-tejfolos-tortacska

     

    Ezek biztosan nem azok a receptek, amiket láttál, de talán hasonlítanak, és nagyon finomak. Ja, és könnyű mindet megcsinálni, hiszen nekem is sikerült és nem vagyok profi sütős :)

    üdv,

    Oliva

    előzmény:
    lili27 (1)
    2008-07-06  11:45
  4. 2010. január 19. 10:5415.

    Az én kedvenc citromtorta receptem( nagyon egyszerű és gyorsan elkészíthető, akár előző nap is)

     

    Hozzávalók:

    A piskótához: 4 tojás, 8 evőkanál víz, 22 dkg liszt, 25 dkg porcukor, 1 cs. sütőpor, 1 cs. vaniliáscukor

    Elkészítés: A 4 tojássárgáját 4 evőkanál vízzel kikavarjuk, hozzáadjuk a porcukrot, a sütőport, a vaníliás cukrot, fehéredésig keverjük.
    A tojásfehérjéket 4 evőkanál vízzel kemény habbá verjük( én tettem bele pici cukrot ebbe is, keményebb lesz tőle a hab).
    A sárgáját és a kemény habot óvatosan összekeverjük, majd a végén belekeverjük a lisztet is. Gáztepsiben megsütjük, kb 200 fokon.


    A krémhez: 3 csomag tejszínhabpor, 4,5 deci tej, 6 deci tejföl (ez 1 nagy doboz nekem), 2-3 evőkanál porcukor, 2 citrom reszelt héja, 1 citrom leve

    Elkészítés: A 2 csomag tejszínhabport elkészítjük a használati utasítás szerint(3 deci tejjel kemény habbá verjük), majd hozzáadjuk a tejfölt, és a többi hozzávalókat is.

    A torta összeállítása: egy porcelán tálban, vagy üveg salátástálban (én ebben szoktam) készítjük el. A piskótából kb. 2 ujjnyi  csíkokat vágunk, amivel kibéleljük a tálat, függőlegesen, de a csíkokat nem kell szorosan tenni egymás mellé. Beleteszünk a krémből, kb. a feléig töltjük, ekkor a krémet fedjük be csíkokkal, bele is nyomkodhatunk a krémbe, majd következik rá a maradék krém, erre egy nagyobb lapot vágunk a maradék piskótából, ezzel fedjük be teljesen a tortát, (meg kipótolgatjuk a maradék piskótával a réseket) ami majd az alja lesz, ha kiborítjuk.
    Ha elkészült, folpackkal betakarjuk, és betesszük a hűtőbe. Akár 1 nappal előbb is el lehet készíteni, nem fog összeesni úgy sem!!
    A hűtőből kivéve beengedjük egy tál forró vízbe az edényt, így nagyon könnyen ki lehet borítani!
    Végül bevonjuk a tortát a felvert 3. tejszínhabporból készült habbal, díszithetjük citromkarikával.

    előzmény:
    lili27 (1)
    2008-07-06  11:45
  5. 2010. január 19. 10:2414.

    Sziasztok!

    A mai csak csajokban egy könnyű citromtortát készített a szakács joghurtból, tejszínből, kis túróból, zselatinból, de a pontos receptet nem mondták be. Ha valaki ismrné ezt tegye közzé itt a topikon.
    Köszike

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. július 7. 08:0613.

    Megtaláltam !!!!!!

     
    tavaszi citromtorta:
    6 tojást habosra keverni 25 dkg porcukorra, 4 citrom reszelt
    héjával, és kb 1,5-2 dl citromlével. 3 dkg olvasztott vajat,
    langyosar hűtve belekeverni.
    Linzertésztával kibélelni egy kapcsos tortaformát, úgy hogy
    kb. 2 cm-es pereme legyen, és ebbe önteni a tojásos keveréket. 170-175 fokon kb. 35 percig sütni

    sült túrós szelet:
    3 tojás sárgáját habosra keverni 3 dkg porcukorral, hozzáadni
    egy citrom reszelt héját, 3 dl tejszint (én 1,5dl ejet és
    egy zacsi habport tettem bele), és 50-60 dkg túrót. Majd
    ehhez keverni a tojásfehérjék felvert habját, esetleg
    áztatott mazsolát (az eredeti recept áfonyát ír).
    Tortaformát kibélelni linzertésztával, és pár percig
    elősütni, ebbe tenni a túrókrémet, és 180 fokon 35-40 percig
    sütni.

    Linzertészta:
    35 dkg liszt, 12 dkg porcukor, 20 dkg vaj, 1 cs.
    vaniliáscukor, 1 egész tojás, és 1 sárgája. Használat elött
    hűtőbe kell tenni. legalább 1 órára.
    Nekem ebből az adagból a két tortára elég lett a tészta.

     

    Mind a kettő nagyon könnyű, finom és frissítő ebben a melegben

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. július 6. 22:0612.
    Bocs, hogy nem szolgálhatok recepttel, de IMÁDOM A CITROMTORTÁT!
    előzmény:
    lili27 (1)
    2008-07-06  11:45
  8. 2008. július 6. 18:1911.

    Köszi! Ez nagyon szép, azt hiszem, hogy ennek nem merek nekiállni

     

    előzmény:
    ecike0218 (10)
    2008-07-06  13:38
  9. 2008. július 6. 13:3810.

    Szia Kati!

    Találtam egy citromtorta receptet. Kuzsu rakta fel régebben a sütik képekkel topicra. A kép is az övé.

     

    Citromtorta

    Piskóta: 7 db tojás
    7 evők. cukor
    7 evők. liszt
    1 teásk. sütőpor
    Krém: 2 db friss tojássárgája
    10 dkg cukor
    1 csomag vaníliáscukor
    60 dkg túró
    1 db citrom
    6 db zselatinlap (vagy 18 g zselatinpor)
    2 db friss tojásfehérje
    1 csipet só
    2 dl tejszín
    Díszítés: 1 db zöldcitrom

    Elkészítés:
    A piskótához a tojások fehérjét kemény habbá verjük, majd apránként hozzáadva a cukrot tovább verjük, amíg kemény habot kapunk. Egyenként hozzáadjuk a tojások sárgáját és még egy kevés ideig tovább verjük. Ezután apránként belekeverjük a sütőporral elkevert lisztet, nagyon óvatosan, hogy össze ne törjük a habot. Egy 26 cm átmérőjű tortaforma alját kibéleljük sütőpapírral, a formát kikenjük zsírral és kilisztezzük. Az elkészült piskótamasszát beleöntjük a formába és előmelegített sütőben kb. 30-40 perc alatt (kb. 160 fokon) aranysárgára sütjük.
    A krémhez tojássárgáját a cukor felével addig keverjük, amíg a massza világos nem lesz. A túrót szitán áttörjük majd a citrom reszelt héjával és kifacsart levével együtt a tojáskrémbe keverjük. A zselatinlapokat rövid ideig hideg vízben áztatjuk, majd kinyomkodjuk és nem túl forró vízfürdő fölött feloldjuk, gyors mozdulatokkal hozzákeverünk két evőkanál túrós masszát, és azonnal hozzákeverjük a többi túrós masszához. Hidegre tesszük, amíg a massza a szélénél kissé megszilárdul, majd símára keverjük. A tojásfehérjét a sóval és a cukor másik felével kemény habbá verjük, a tejszínt pedig a vaníliáscukorral felverjük, majd óvatosan mindkettőt a túrós masszához keverjük. A krémet újra hidegre tesszük, amíg kezd enyhén megkötni, de még kenhető állagú. A krém kb. felét félretesszük a torta bevonásához.
    A piskótát három részre vágjuk, a krémet kétfelé osztjuk. Az első lapra rákenjük a krém felét, ráhelyezzük a második lapot, rákenjük a krém másik felét, majd ráhelyezzük a harmadik lapot is.
    A félretett krémből 4-5 evőkanállal egy csillagcsőrrel ellátott tortazsákba szedünk, a többivel bevonjuk a torta oldalát és tetejét. A tortazsákból a torta szélére habrózsákat nyomunk. A zöldcitromot vékony karikákra, majd a karikákat négy cikkre vágjuk. Ezekkel a cikkekkel kirakjuk a habrózsákon belül úgy, hogy a cikkek héjas része legyen a torta közepe felé. A torta közepére is nyomunk néhány habrózsát, és négy cikket virágszerűen beleállítunk a habrózsákba. A habrózsákon kívül szintén kirakunk a cikkekből egy kört, de itt fordítva mint a szélén, vagyis a héjas rész legyen a torta széle felé.

    előzmény:
    lili27 (1)
    2008-07-06  11:45
  10. 2008. július 6. 12:599.
    No ezt meg én nem ismerem, mentettem,köszi!
    előzmény:
    lili27 (8)
    2008-07-06  12:23
  11. 2008. július 6. 12:238.

    Citromtorta:  azt hiszem ez volt az

    Hozzávalók:
                   -250g liszt
                   -225g vaj
                   -300g kristálycukor
                   -5 tojás
                   -3 citrom
                   -1 csipet só

     

     Elkészítés:
                 -Először is elkészítjük a tésztát;
                   A 250g lisztet össze dolgozzuk 125g vajjal, 100g cukorral , egy csipetnyi sóval,
                   és a végén bele dolgozzunk egy tojást.
                   Betesszük 30 percre a hütőbe.
                 -Elkészítjük a citrom krémet;
                  200g kristálycukrot,100g vajat,4 tojást,3 citromnak a levét,1 citrom reszelt héját,
                  alaposan összekeverünk.
                  Kivesszük a tésztát a hütőböl,köralakura kinyujtjuk,villával megszurkáljuk és
                  10 percet elösütjük 200 fokon, majd ráöntjük a citromkrémet és vissza tesszük
                  20-25 percre a sütőbe és kész is a citromtorta.
                  Hidegen tálaljuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. július 6. 12:047.
    neked is köszi, közben én is keresem a neten, de még nem találtam meg
    előzmény:
    semmese (3)
    2008-07-06  11:54
  13. 2008. július 6. 12:026.
    Azt hiszem megy a piskóta is ;) Köszi szépen, a sok finom közül majd nem győzök válogatni :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470349 (5)
    2008-07-06  11:59
  14. Torolt_felhasznalo_470349
    Torolt_felhasznalo_470349
    2008. július 6. 11:595.

    A férjemnek a citromtorta az egyik kedvence. Saját recept én kísérlteztem ki, néhányan már a túrótortát is belebeszélték, de nem az. Tehát:

    sima piskóta tortát süssél (NE VEGYÉL, MERT AZ SZ..R!!!) ha nem tudod a receptet azt is megírom, bár bármelyik recept könyvben megtalálod.

    A krém:

    1 tasak vaniliás pudingport 3 dl tejben elkevered, krémmé főzöd. én akkor szoktam beletenni a cukrot, amikor leveszem a tűzről, mert akkor pillanatok alatt elolvad, de nem ég meg. Kicsit édesebbre kell most ízesíteni, mert citrom is kerül majd bele. Ebbe a forró puding krémbe 10 dkg margarint teszel, addig kevered, amíg elolvad. utána egy teljes citrom levét beleteszed (NEM BOLTI CITROMLÉ!!) és két citrom reszelt héját. Összekevered és ennyi a krém.

    Ezt beletölteni a ketté vágott piskótába. Nagyon kellemes könnyű krém, én azt is szoktam csinálni, hogy duplán veszem az egészet, 3 rétegűre vágom a piskótát, és bőségesen megkenem.

    előzmény:
    lili27 (1)
    2008-07-06  11:45
  15. 2008. július 6. 11:554.
    Köszi, ez sem tűnik rossznak.
    előzmény:
    bkrisztika (2)
    2008-07-06  11:54
  16. 2008. július 6. 11:543.

    http://receptmania.hu/index2.php?option=com_content&task=view&id=1542&pop=1&page=0&Itemid=26

     

    Azt hiszem "lemon tart" néven fut az angoloknál és tényleg nagyon finom. Citromos is, meg áfonyát is rakhatsz bele, 2in1

    előzmény:
    lili27 (1)
    2008-07-06  11:45
  17. 2008. július 6. 11:542.
    Tojáshabos citromtorta


    Hozzávalók: Linzertészta, A krémhez: 2 evőkanál keményítő, 2 citrom, 75 g cukor, 30 g vaj, 3 tojás sárgája, A tojáshabhoz: 3 tojás fehérje, 150 g porcukor

    A tésztával ki kell bélelni a tepsit, villával megszúrkáljuk, lefedjük sütőpapírral és teleszórjuk száraz babbal. Így kell elősütni 10 percig 180 fokon.  
    A krémhez a keményítőt fel kell oldani fél deci vízben, hozzáadni a két citrom lereszelt héjához, levéhez, és a cukorhoz, az egészet fel kell forralni és 2-3 percig főzni. Mehet bele a vaj, a tojássárgája, és levehetjük a tűzről. A krémet az elősütött tésztára kenjük és 180 fokon 5 percig sütjük.  
    A tojáshabhoz a tojásfehérjéket egy csipet sóval kemény habbá verjük, és apránként hozzáadjuk a porcukrot. Ezt is eloszlatjuk a sütin, és az egészet 10 percig sütjük 180 fokon.

    előzmény:
    lili27 (1)
    2008-07-06  11:45

Címlap

top