Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Izzadás, segítsetek!

Torolt_felhasznalo_448005
Torolt_felhasznalo_448005
Létrehozva: 2008. július 2. 11:31

Sziasztok!

 

Segítsetek légyszi, mondatok valami okosat, mert teljesen elkeseredek...

Az a fránya, nyomorult izzadás teljesen megkeseríti az életemet, már nem tudok csinos szines ruhákat hordani, mert tiszta folt lesz az egész, és rettenetesen kellemetlen...nem elég, hogy hónaljban izzadok, de a lábam, kezem is. Már nem merek papucsot felvenni, mert  úgy csúszkálok benne, mint más a strandon, arról nem is beszélve, hogy minden por hozzátapad a lábamhoz....

 

  1. 2008. július 4. 12:3635.

    SZiasztok!

     

    hamvasbarack, Ezt a Naturlandos cuccot lehet kenni az ember hátára, mert ami a legjobban zavar, az hogy a hátamon patakokban folyik a víz és az cikis, mikor az ember egész hátán tucsog a póló!

    ÉS mit ír a betegtájékoztatóban, érzékeny bőrüek is használhatják, mivel úgy vettem észre, hogy érzékeny a bőröm és akkor kár megvennem, ha ki pirosodik :( !

     

    Köszi a választ 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448005 (31)
    2008-07-03  11:39
  2. Torolt_felhasznalo_806599
    Torolt_felhasznalo_806599
    2008. július 3. 16:1434.

    Szia. Mi a pontos neve, unokatesómnak vennék eggyet!!

    Köszi szépen!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448005 (31)
    2008-07-03  11:39
  3. Torolt_felhasznalo_448005
    Torolt_felhasznalo_448005
    2008. július 3. 11:5333.
    Vigyázok, elolvastam a betegtájékoztatót, elvileg akkor okozhat bőrirritációt, ha nedves bőrön használja az ember, meg naponta csak egyszer lehet.
    előzmény:
    semmese (32)
    2008-07-03  11:44
  4. 2008. július 3. 11:4432.
    Csak vigyázz vele, hogy mennyire tömény, mert kimarhatja a bőröd.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448005 (31)
    2008-07-03  11:39
  5. Torolt_felhasznalo_448005
    Torolt_felhasznalo_448005
    2008. július 3. 11:3931.

    Sziasztok lányok!

     

    Csak szeretném megköszönni a segítségeteket, tegnap megvettem a Naturland-solutio antisudorica-t, ma reggel zuhanyozás után egy vattával áttörölgettem a hónaljam, lábam, és a kezem. Nem hittem volna, de a hónaljam egyáltalán nem izzad, legalábbis zöld felső van rajtam, és semmi folt A lábam is egész normális lett, eddig nem csúszkáltam a még soha nem hordott szép szandimban. A kezem még valamennyire izzad, de ez elviselhető, mert közel sem annyira, mint máskor.

    El sem hiszitek mennyire örülök ennek!!!!!

    Köszönöm mégegyszer nektek csajok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 2. 12:3430.

    Szia! Természetesen a betegség más kérdés, amit diagnosztizálni és aztán kezelni kell, ez az orvos dolga. Antisudor használatával egyébként még a helyes diagnózisis felállítását is meg lehet nehezíteni, ezért gondolom, hogy ha egy mód van rá, még a tüneti kezelés előtt fel kell keresni az orvost, ha valóban extrém izzadásról van szó.

     

    Mi ezt szerintem a topikindító esetében nem tudjuk megállapítani, mert amit Ő elviselhetetlennek érez, könnyen lehet, hogy még a normális kategória, ami egyéni adottságoktól függően mindenkinél más és más lehet persze.

     

    Engem is iszonyatosan zavar, hogy izzadok, ragacsos vagyok, az arcom is ápolatlannak tűnik emiatt, de amint normális idő van, vagy légkondis helyre megyek, megszűnik a problémám, ezért nem gondolom, hogy én konkrétan beteg lennék. A topikindító is azt írta, a melegtől izzad.

    előzmény:
    kkinga79 (26)
    2008-07-02  12:08
  7. 2008. július 2. 12:2729.

    Igazad van, sokan nem értik ezt a problémát akik szerencsére csak egy kicsit izzadnak a melegben, azt hiszik hogy elég a dezodor és a pamut ruha és hogy csak az Ő "tüneteikhez" hasonló dolgokat túlozzuk el, nagyítjuk fel és csak nyafogunk, bár így lenne!

     

    / Egy barátnőmnél elvégezték a műtétet, a keze izzadása teljesen megszűnt, de a háta jobban izzad... / 

     

    Én pl kipróbáltam a Vichy 24 órás golyós deoját, ami tényleg sok embernek segít, akiknek általános az izzadásuk, nekem annyit ért csak mint bármilyen más olcsó golyós dezodor, vagyis nem sokat! 

     

    A talpbetét amit írsz tényleg jó, zárt cipőkbe én is teszek, igaz én a Dm-es Balea nevű talpbetétet szoktam venni, amiben 8 pár van, ezt mondjuk hetente ajánlatos cserélni, de így 2 hónapig elég ez a csomag és 1000,-Ft körül van és ebből van többféle méretben is. 

     

    És én sosem merek lábujjközös papucsot venni a csúszkálás miatti kidörzsölés miatt, de múltkor láttam a Deichmanban, hogy lehet kapni valami kis szilikonbigyót, amit rá lehet tenni a papucs lábujjközti részére és akkor nem dörzsöl ki úgy a papucs, ez is jó ötlet lehet! 

     

    És Valaki írta a kis zoknikat azzal is egyetértek, ha tehetem, ha a ruha és a cipő engedi, akkor én inkább veszek fel még nyáron is mondjuk kis necc zoknit, konfortosabban érzem úgy magam én is.

     

    Na befejezem, órákat tudnék erről a témáról írni sajnos...

    előzmény:
    kkinga79 (26)
    2008-07-02  12:08
  8. Torolt_felhasznalo_448005
    Torolt_felhasznalo_448005
    2008. július 2. 12:1128.

    Köszönöm szépen a segítségeteket!

    ebédidőben elballagok a legközelebbi patikáig, és még ma megveszem.

    Ezer köszönet!!!

    előzmény:
    vinkarózsa (22)
    2008-07-02  11:53
  9. 2008. július 2. 12:1027.

    Sziasztok!

     

    Több ilyen témájú topic is van, itt az nlc-n is, nézz körül, bár mindenhol nagyjából ugyanazt ajánlják, de márcsak azért is jó, hogy lásd nem vagy egyedül a problémával. Szerintem ha a kezed is izzad, akkor azért az nem egyenlő azzal hogy a melegben mindenki izzad! Érdemes csináltatni háziorvossal egy komplett kivizsgálást, mert konkrét dolgok is okozhatják, pl pajzsimirigy túl vagy alulműködése, valamilyen góc a szervezetben /fogászati, nőgyógyászati stb/ , vagy akár pszihés dolog is. Én ezeken a vizsgálatokon túl vagyok már rég, semmit nem találtak, azt mondták majd a terhesség, szülés hormonváltozása segít, azóta már született egy Kisfiam , persze semmi változás. Nekem 3 éves korom óta van ez a gond, komolyan, Anyumék a kezemen a bábszínházban vették észre, aztán végigkísérte a prózamondó versenyeimet, a dolgozataimat, a vizsgáimat, a randevúkat, az állásinterjúkat, a tárgyalásokat, tudom milyen kellemetlen úgy nyújtani a kezed, hogy előtte törölgetni kell... Emellett a lábamon és a hónaljamon is jelentkezik, a lábamat sokszor apró kis cseppekben elönti a víz, úgyhogy a csúszkálás és a mindig koszos a lábam helyzet is ismerős... Megtudtam azóta hogy létezik egy hyperhidrozis /nem biztos hogy így kell írni/ nevű betegség, túlzott izzadás, valószínűleg ez van nekem is. Ha ez alapján keresel a neten, akkor még több fórumot, még több cikket fogsz találni... Meg akárhogy nézzük, nyilván izgalommal, stresszhelyettel is összefügg azért, legalábbis nálam. 

     

    Ami nekem bevált az az Exodor, gyógynövényboltokban kapható 500,-Ft körül, pumpás és öntős változatban, este kell lekezelni az érintett területeket, hagyni megszáradni, esetleg utána még púderezni és kész. Első alkalommal úgy ajánlják, hogy napi három egymást követő este csináld meg, aztán már csak hetente 2-3x, de szőrtelenítés után nem ajánlott, mert akkor nagyon viszket a bőr, van akinek amúgy is viszket utána, mert hát szárít ez a szer, annak másnap reggel vékonyan egy kis krémmel be lehet kenni. Az összetétele: víz, Aluminiumcloryhidrate és Sodium borate, szóval nagyjából az ami a dezodorokban, csak gondolom erősebb arányban! 

     

    Én próbáltam az Antisudoricat is, az nekem kevésbé vált be, de ki lehet azt is próbálni, gyógyszertárban kapható, az is pár száz forint. Viszont az Antisudorica púdert megvettem és az Exodor után azzal kenem még át a kezem, a lábam és a hónaljamat.

     

    Nem rég kezdtem el én is rendszeresen használni, de a hónaljamon nagyon érezhető a változás, az szinte alig izzad, a lábam meg a kezem igen, de az is kevésbé, nagyon sokat segített!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448005 (1)
    2008-07-02  11:31
  10. 2008. július 2. 12:0826.

    Szia!

     

    Igen az tényleg nem normális ha valaki harminc fokban izzad. De szerintem az sem normális ha valakinek csöpög a víz a kezéről lábáról.

    Persze a hónalj izzadás is olyan, hogy jó minőségű ruhád van akkor nem izzadsz annyira. De ha valaki Hypehidrosisban szenved akkor teljesen mindegy, hogy milyen ruha van rajtad. Sajnos tapasztalatból tudom.

    Beszéltem én már minden féle klinikával, hogy van e valami eljárás. Van az egyik a Botox kezelés másik a műtéti eljárás. De egyiket sem ajánlják a mellékhatások miatt.

    Van még egy amiről hallottam az az ion kezelés. Nem tudom milyen nem probáltam.

    Remélem sikerül találnom tényleg egy alternatív megoldást ami majdnem hogy teljesen megszünteti a problémát, mert nagyon ciki bárkivel is kezetfogni.

     

    Ja és tudom, hogy nem nekem címezted a hozzászólást csak mivel én is ebben szenvedek tudom milyen érzés ez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379594 (24)
    2008-07-02  11:57
  11. Torolt_felhasznalo_806599
    Torolt_felhasznalo_806599
    2008. július 2. 12:0225.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448005 (1)
    2008-07-02  11:31
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 2. 11:5724.

    Szia! Először is, szerintem aki 30 valahány fokban bent a városban, aszfalton, buszon, stb. nem izzad, az beteg. A többiek ugyanúgy izzadnak, mint Te, csak ha jó anyagú a ruha, és jó minőségű a dezodor, akkor nem érzed, nem látod annyira, mint ahogy valószínűleg a Te problémád sem tűnik fel másoknak.

     

    A műszálas felsőket el kell felejteni, mert nem csak hogy jobban beleizzadsz, még kiütéseid is lehetnek alattuk, plusz nagyon jó dezodor kell- ha nem éred be kevesebbel, gyógyszertári antisudor, vagy Exodor, ezek mehetnek a tenyeredre, talpadra is. De azért ésszel, mert nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy ilyenkor izzadnunk kell, még akkor is, ha gusztustalan a ragacsosság, akkor is, ha emiatt ápolatlannak érezzük magunkat.

     

    A jó öreg hintőporokat is elő lehet venni, nem belélegezni, de amúgy bőven mehet a talpra, meg minden olyan felületre, ahol összeér és dörzsölődik a bőr.

     

    Ha olyan extrémnek érzed az izzadásod, hogy valóban megkeseríti az életedet, akkor pedig fel kell keresned egy orvost, vagy segít megoldani a problémát, vagy megnyugtat, hogy csak Te vagy extrán igényes még nyáron is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448005 (1)
    2008-07-02  11:31
  13. 2008. július 2. 11:5723.

    Igen lehet dm-ben is kapni. Nagy méret neked kell formára méretre igazítani. Utána beleragasztod a papucsba és kész is. Attól függ mennyit használod azt a szandált vagy papucsot. Ha nagyon gyakran akkor én nyáron kétszer cserélem ha nem akkor csak nyár végén kicserélem , hogy következő szezonra friss legyen. 1500Ft körül van.

     

    A spry neve amit én használok Syneo5. Kérdezd meg otthon lehet e kapni a patikában. Nekem itt egy klinika ajánlotta ezt. Nem mondom h teljesen megszüntette de sokkal jobb.

    Ja ilyen hogy 24 órás izzadsággátló ezt felejthetem el. Mert akinek tényleg ilyen erős az izzadása arra sajnos ezek nem jók.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448005 (20)
    2008-07-02  11:53
  14. 2008. július 2. 11:5322.

    Szia! Ahogy Avonita írta: solutio antisudorica

    Ugyanez volt a problémám és "Az a fránya ízzadás" topikban olvastam róla. Nekem teljesen bevált, az ott leírtak szerint használtam. Most már elég csak 2-3 hetente 1x. Már van lila, világos zölt stb. felsőm is, amit azelőtt soha nem hordhattam!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448005 (1)
    2008-07-02  11:31
  15. 2008. július 2. 11:5321.
    Próbáld ki esetleg a Vishy izzadásgátló dezodorját - nekem nagyon bevált!  Igaz, kicsit drága (2700Ft körül van), de sokáig elég, és sztem megéri az árát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_448005
    Torolt_felhasznalo_448005
    2008. július 2. 11:5320.

    Milyen ez a scholl talpbetét, úgy kell beleragasztani a szandálba, papucsba? Mennyibe kerül kb? Mennyi ideig jó? Lehet kapni dm-ben is? (most az van a legközelebb). Előre is köszi

     

    Most sana lábizzadásgátló spraym van, de szinte semmit nem ér...

    előzmény:
    kkinga79 (17)
    2008-07-02  11:46
  17. 2008. július 2. 11:5219.

    Próbáld ki a Vichy 24 órás izzadásgátlóját. Ha az sem segít, akkor fordulj bőrgyógyászhoz.

    Ilyen melegben én is (meg gondolom) mindenki izzad, nem kicsit:-) Szerencsére én nem annyira izzadok hónaljban, de annál inkább az arcom, szinte csepeg róla a verejték, úgyhogy én állandóan törölgetem az arcomat:-( Az sem egy leányálom. Nyáron smink, nálam feletős:-(((

    Újabban azt is csinálom, hogy fürdés után befújom a talpam is púderos izzadásgátlóval:-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448005 (1)
    2008-07-02  11:31
  18. 2008. július 2. 11:5118.

    Szia!

     

    Az Avonita által javasolt  gyógyszertári ecsetelő oldat tényleg jó, a lányom régóta használja, sikeresen.

    Néha nem árt szünetet tartani, mert ha érzékeny a bőröd, felmarhatja v. kiszárítja. Ezért van aki nem is tudja megszokni, de ha nem idegi alapon izzadsz, tényleg jó!

     

    Lábizzadásra léteznek gyógynövényboltban is kapható izzadás elleni és gombásodást is megelőző hintőporok.

    Én utoljára egy Naturland terméket vettem.

    A hintőpor kiegészíthető még mini méretű titokzoknival, amit igaz, hogy nem mki szeret, de sok szempontból praktikus,- pl. nem töri fel a lábad a szandi v. félcipő az izzadás miatt, és nem csúszkál benne.

    Tavaly az Auchan-ban vettem olyat, ami nem látszik és puha kis betét van a lábujjak alatti részen. Nálam bevált, van nyári cipőm, amit csak ezzel tudok felvenni.

     

    Üdv. R.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448005 (1)
    2008-07-02  11:31
  19. 2008. július 2. 11:4617.

    Szia!

     

    Átérzem a problémádat. Nekem is ugyanez a bajom. Bár amit most találtam szert úgy néz ki kezd hatásos lenni. Nem tudom, hogy otthon lehet e kapni. Nekem ezek az aluminiumos vagy milyen dolgok nem segítettek. Ennek a szernek meg más az összetétele. Jóval kevesebbet izzad a kezem és a hónomalja. A szandálnál pedig úgy oldottam meg a problémát hogyveszek Scholl talpbetétet ami izzadságfelszívó és gombáodás ellen van plussz a szagok ellen. Ezért tudok papucsban szandálban járkálni. Egyébként e nélkül nem tudnék mert úgy csúszkálok mint a fene!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448005 (1)
    2008-07-02  11:31
  20. Torolt_felhasznalo_448005
    Torolt_felhasznalo_448005
    2008. július 2. 11:4616.

    Semmi negatív dolog nem ért, és nem is vagyok egy ideges típus, otthon is ugyanúgy izzadok, főleg a tenyerem, meg a lábam....

    Stifteket már rengeteget kipróbáltam, annyit ér, hogy nem leszek kellemetlen szagú, de ugyanúgy izzadok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_806599 (9)
    2008-07-02  11:39
  21. 2008. július 2. 11:4515.
    És a nem nagy melegben is, a fekete felső!
    előzmény:
    Csumpi-ka (13)
    2008-07-02  11:42
  22. Torolt_felhasznalo_448005
    Torolt_felhasznalo_448005
    2008. július 2. 11:4314.

    Igen a melegtől izzadok, de rettenetes módon  (szerencsére büdös nem vagyok) mert naponta többször megmosakszom, vagy ha erre nincs módom, akkor törlőkendő, és mindig van nálam dezodor.

    Amint kijövök egy légkondicionált helyről, egyből elönt a víz...már rettenetesen zavar... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (3)
    2008-07-02  11:36
  23. 2008. július 2. 11:4213.
    Ismerős a helyzeted! De sajnos megoldást nem találtam, csak azt hogy fekete felsőt, hordok ebben a baromi melegben, mert azon nem annyira látszik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448005 (2)
    2008-07-02  11:33
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 2. 11:4112.

    Én csak(!) a szám fölött izzadok irtózatosan, és nagyon gáz állandóan törölgeti. Teljesen kivagyok tőle.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448005 (1)
    2008-07-02  11:31

Címlap

top