Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Óvodai ballagásra ajándék

dojee
Létrehozva: 2008. június 3. 09:59

Sziasztok,

 

Tanácstalan vagyok, milyen ajándékot kellene vinni a párom testvérének óvodai ballagására...

Egyátalán, szokás ajándékot vinni?

Játékot, könyvet nem szeretnék vinni (rengeteg van neki). Csoki, édesség kizárva...

 

Várom az ötleteket!

 

 

D.

  1. Torolt_felhasznalo_188926
    Torolt_felhasznalo_188926
    2008. június 4. 12:0848.

    " Azért még nem kell a fél várost odacsődíteni, talán ha általánosból is elballag majd, akkor külföldről hívtok sztárvendéget? Még az általános iskolai ballagást is túlzásnak tartom a nagy lakomákkal, na ja, majd agyon is ütném a gyerekemet, ha nem ballagna el a nyolcadikból... Annyira meg vannak hülyülve már az emberek, hogy hallottam olyan esetről is, mikor bölcsis  " ballagás " után tartottak vendéglői ebédet kivagyiék."

     

    Nem értem mire vagy ennyire kiakadva?!

     

     Ugy gondolom mindenkinek szive joga, hogy megtart-e egy  ballagást vagy nem, kiket hiv meg rá és kiket nem ,mekkora "banzájt" rendez vagy nem rendez utána. 

    Az én lányomé és a keresztfiamé is meg volt tartva az óvódából, ennek ellenére nem tervezem, hogy az általános iskolai ballagására külföldi sztárvendéget hivok, mivel szerintem meg fog elégedni a nagyszülők - szülők - keresztszülők összeállitással, ahogy az az oviban is volt. És nem kapott egyik sem extra ajándékot az ovis ballagásra: a lányom egy plüss állatot a keresztfiam pedig 5 kis autóból összerakott "csokrot" kapott tőlünk. Nem volt utána vacsora sem... Viszont a gyerekek az óvódában müsorral készültek... és tudod, öröm volt látni a kis arcukat, ahogy előadták a szerepüket (szinte hibátlanul), ahogy azt lesték, hogy mennyire tetszik nekünk az ő kis müsoruk.....

     

    előzmény:
    dornita (47)
    2008-06-03  20:28
  2. 2008. június 3. 20:2847.
    Ez azért egy kicsit ( kicsit? ) túlzás , nem gondoljátok? Mi a francnak ekkora rongyrázás egy óvodai ballagáskor ? Igen, elballagott az oviból, mert eljött az ideje, és iskolába megy! Na és aztán? Azért még nem kell a fél várost odacsődíteni, talán ha általánosból is elballag majd, akkor külföldről hívtok sztárvendéget? Még az általános iskolai ballagást is túlzásnak tartom a nagy lakomákkal, na ja, majd agyon is ütném a gyerekemet, ha nem ballagna el a nyolcadikból... Annyira meg vannak hülyülve már az emberek, hogy hallottam olyan esetről is, mikor bölcsis  " ballagás " után tartottak vendéglői ebédet kivagyiék. Bocsi, nem akartam a sok hülyének még tippeket is adni.
    előzmény:
    katica0112 (46)
    2008-06-03  16:38
  3. 2008. június 3. 16:3846.

    Az én lányomnak szombaton volt a ballagása! és ünnepség is volt!  Miért ne lett volna, hiszen lezárult életének egy szakasza! 30 fős társaság volt híva, a család és barátok! Ahogy itt falun szokás volt ebédre tyúkhúsleves csigatésztával majd marhapörkölt főtt krumplival és káposzta salátával. Vacsorára grill kaja volt!

    Sok ajándékot kapott, pl: iskola táskát, hozzá illő tornazsákot, tolltartót, könyveket, ruhákat, görkori szettet, DVD-ket, telefont, ugráló labdát és sok szép virágot!

    Az óvónéniknek a szülők egy-egy porcelán vázát csináltattunk, amire a csoport névsor lett ráfestetve, sztem jó kis ajándék!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. június 3. 11:5545.

    Édesek

     

     

    előzmény:
    demonhill (43)
    2008-06-03  11:50
  5. 2008. június 3. 11:5344.

    az én kislámyom csütörtökön balag, én sem gondoltam ajándékot venni. ezek szerint kellene?

    csak anyukámat hívtam el, azért túlzásba nem kell esni sztem.

    Viszont nálunk ezzel azovis  évek  is végetérnek, sztetk mit lehet adni az óvónőknek ajándékba ilyenkor? semmi ötletem nincs. Kisfiam még odajár pár évig ugyanebbe  acsoportba, ki kéne tennem magamért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. június 3. 11:5043.
    kisfiamnak ezt kapta
    előzmény:
    dojee (1)
    2008-06-03  09:59
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 3. 11:3442.
    Vagy az.....merthogy nálunk is szinte csak ünnepnapokon, bár én imádom  de példát kell mutatnom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966330 (41)
    2008-06-03  11:32
  8. Torolt_felhasznalo_966330
    Torolt_felhasznalo_966330
    2008. június 3. 11:3241.
    Nalunk ilyenkor van Meki!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_307474 (40)
    2008-06-03  11:24
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 3. 11:2440.

    Egy Larousse enciklopédiát vettem, ami kifejezetten gyerekeknek szól, nem is volt olcsó, a mai napig nagy kedvenc.

     

    A tesóm volt még ott rajtunk, szülőkön kívül, de szinte csak véletlenül. Sajna kedd délután 3-tól volt, úgyhogy szabit kellett kivennem, kicsit fölöslegesnek is tartottam, hiszen előtte szombaton meg évzáró ünnepség volt.

     

    De túl lehetett élni.

     

    Most, az első osztály végefelé egy szép bizonyítvány sokkal nagyobb teljesítmény, mindenféle ballagási ceremónia nélkül, talán egy fagyikehely jár majd hozzá

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966330 (34)
    2008-06-03  11:13
  10. 2008. június 3. 11:2039.

    He-he!

    Én levelezőn végeztem az egyetemet. A diplomaosztón az akkori párommal voltunk, semmi szülő, meg vacsora, meg rokonok. Broáááff....

    A második diplomaosztó után már csak évfolyamtársakkal rúgtunk be....

     

    (Nagymamák csatája: anyukám beteg, menni is alig bír. Anyósom megpróbálja alullicitálni mindenben, elvégre anyukám biztos segít nekem.... Anyád....!!!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_770907 (36)
    2008-06-03  11:16
  11. 2008. június 3. 11:1838.

    Én amikor megtudtam, hogy van ballagás az óviban, hát letettem a hajam, előszőr. Aztán másodszor akkor, amikor megláttam, hogy gazdagék szülei miket vittek a gyerekeiknek. Az átlag szülők pedig vittek a lányoknak virágot, a fiúknak meg plüssvirágot, vagy virágcsokrot, aminek a belsejében autó volt. Én úgy emlékszem, hogy ilyesmit sem vittem, nem azért, mert nem tehettem volna meg, hogy egy csokor virágot vegyek neki, hanem mert egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy ekkora gyerekeket el kell ballagtatni, és ajándékokkal kell elhalmozni.

    Elmentünk utána és ettünk egy fagyit és az én fiam ennyivel is teljesen beérte.

    Úgyhogy ezek után döntsd el, hogy mit veszel.

     

    (Aztán meg majd érettségire kérik az autót, meg a lakást!!!)

    előzmény:
    dojee (12)
    2008-06-03  10:16
  12. 2008. június 3. 11:1737.
    Ja, és volt egy virágcsokra is.
    előzmény:
    zsazsuka (35)
    2008-06-03  11:16
  13. Torolt_felhasznalo_770907
    Torolt_felhasznalo_770907
    2008. június 3. 11:1636.

    Nekem még a diplomaosztómon is csak a szüleim és a hugaim voltak. Egy ebéd. A második diplomaosztómon megy egy családi fagyizás.

    Olvastam jó ötleteket, nekünk még 2 év van az ovis ballagásig, de pl. a vidámpark tetszik. Vagy bábszínház. Ez még egy 6 éves gyereknek nagyobb élmény mint a csinadratta dínom-dánom.

    Mai kor "egymás túllicitálása", ami nem a gyerekről szól, hanem a szülők "csatája,2 illetve esetleg a 2 nagymamáé.

    előzmény:
    dojee (1)
    2008-06-03  09:59
  14. 2008. június 3. 11:1635.

    Szia!

     

    Lányom a múlt héten ballagott az oviból. (Én 38 éves vagyok és már én is ballagtam az oviból...)

    A férjem és én voltunk ott. Semmi rokonság (még nagymamák se), semmi főzés-sütés (na még csak az kéne!!!!).

    Vettünk neki egy kinyitható egyszer gömb-egyszer maci plüssjátékot (ez most amolyan státusz-szimbólum lett a csoportban, és már hetek óta nyavalygott érte, úgyhogy ballagásra megkapta).

    Párod tesójának (már írtak hasonlót), tényleg állatkert, vidámpark, ilyesmi lenne jó. Pláne, ha Ti elvinnétek, és a szülőknek is lenne egy szabadnapja ezáltal - dupla öröm.

    előzmény:
    dojee (1)
    2008-06-03  09:59
  15. Torolt_felhasznalo_966330
    Torolt_felhasznalo_966330
    2008. június 3. 11:1334.

    A Fiaméknak kellett virágot vinni!!

    Na bajban voltam mert kijelentette hogy olyan plüss sz... ne legyen!!

    Neki a raffaellósvirágos csokor bejött!!

    De ÉN KÖnyvet vennék!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_307474 (32)
    2008-06-03  11:08
  16. 2008. június 3. 11:1133.
    Én a lányomnak valami szép aranyékszert szeretnék majd venni (még van 3 évünk), nyaklánca, gyűrűje még nincs, csak fülbevalója. Gondolom ez tök ciki, hogy 12 évesen még nincs felszerelve ékszerrel, de hálistennek eddig az ezüstékszer tetszett neki, illetve a szebb bizsukért is odavan.
    előzmény:
    Böröczki (31)
    2008-06-03  11:03
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 3. 11:0832.

    A fiam tavaly ballagott. Minden szülő vett egy könyvet, és a ballagáskor megterített kis asztalok melletti székre tették az óvónők, rajta a jelükkel. Volt, aki plüss vagy csoki-csokrot hozott, a gyerekek nem tudtak vele mit kezdeni

     

    Én a helyedben egy nagy vicces lufit vinnék.... Úgyis az a lényeg, hogy ott voltál....

    előzmény:
    dojee (1)
    2008-06-03  09:59
  18. 2008. június 3. 11:0331.

    Sziasztok!

     Ha már ballagás, kérem én nyolcadikban mit szokás a gyerkőcöknek adni??

     Kíváncsi lennék a véleményetekre, köszi előre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. június 3. 11:0130.

    szia!

     

    Az én lányom holnap ,,ballag" az oviból. Nem lesz nálunk semmi fakszni, vendégség, stb...

     

    Vettem neki pár zöldet, amibe most szerkesztek bele szinesceruzákat, zsírkrétát, filcet. (azok lesznek a ,,virágok")

     

    Ennyi szerintem elég is lesz neki. + a kistesójától kap egy plüss pónit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. június 3. 10:5329.
    hát nála sztem hőstett ha mégsem....
    sztem nyolcadik évvégén már inkább megadják a kegyelem kettest, csak megszabaduljanak tőle-.
    előzmény:
    -babzsák (24)
    2008-06-03  10:43
  21. 2008. június 3. 10:5128.

    Mókás az, hogy nálunk ilyen ünneplős, nagyszülő, család váró ballagást szerveztek, erre berakták csütörtök 4-re, kérdem én, akinek vidékről jön valaki (esetünkben a nagyszülők), vagy csak szimplán dolgozik?

     

     

    Tavaly a "nagy" lányom ballagott, akkor még vidéken laktunk, ott legalább szombat délelőtt volt a ballagás...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. június 3. 10:4627.

    Itt nálunk iszonyat, hogy mit művelnek az ovisballagás miatt...az egész családot meghívják, szabadság, vacsora stb.

    4 éve ballagot a fiunk, aznap jutott eszembe, hogy vajon nem kéne ilyenkor valami a gyereknek.... csoporttárs anyukáját hívtuk fel, hogy itt mi a szokás...akkor döbbentünk le...így gyorsan vettünk neki egy csokicsokrot /ez a menő oviba/, egyébként karórát kapott, de azt egyébként is megkapta volna, mert megígértük a sulira.

    Most pénteken a lányunk ballagott , ő is egy órát kapott. 

    Óriási felhajtás volt az oviban és az egész faluban...

    Nagy teljesítmény egy ovit kijárni....

     

    Egyébként  nekem 28 éve volt ovis ballagásom, de arra nem emlékszem kaptam-e valamit.... arra viszont igen, hogy szüleim nem jöttek el

    előzmény:
    dojee (1)
    2008-06-03  09:59
  23. 2008. június 3. 10:4526.

    Érdekes, jó én is "fiatal" vagyok a magam 25-évével, de nekünk volt ballagás oviból, pedig vidéken éltünk.

    Oké ajándék nem volt, csak tarisznya, benne homok, fillér, pogi....

    Meg ugye pár csokor virág.

    Most ballagott a kisebbik lányom ép, de ő "csak" annyit kért vigyük el a mekibe, aminek amúgy nem vagyok híve, ezért baromi ritkán megyünk... Anyuméktól ruhákat kapott.

    Nagy divat lett amúgy az ajándékozás, és sok szülő nagyzolásból nem győzi űberelni a másikat, már itt oviban. 

     

     

    De szerintem vannak itt felsorolva jó ajándékok, pl a jegyek, vagy 1-2 iskola cucc, ami szimbólikus is valahol, például tolltartó, vagy írószer készlet esetleg a kedvenc rajzfílmjének a figuráival....

    idézet:
    r-v-timi (25)
    2008-06-03 10:44:44
    Ja meg a lányom kapott plüssálatos csokrot is.
    előzmény:
    r-v-timi (25)
    2008-06-03  10:44
  24. 2008. június 3. 10:4425.

    Érdekes, jó én is "fiatal" vagyok a magam 25-évével, de nekünk volt ballagás oviból, pedig vidéken éltünk.

    Oké ajándék nem volt, csak tarisznya, benne homok, fillér, pogi....

    Meg ugye pár csokor virág.

    Most ballagott a kisebbik lányom ép, de ő "csak" annyit kért vigyük el a mekibe, aminek amúgy nem vagyok híve, ezért baromi ritkán megyünk... Anyuméktól ruhákat kapott.

    Nagy divat lett amúgy az ajándékozás, és sok szülő nagyzolásból nem győzi űberelni a másikat, már itt oviban. 

     

     

    De szerintem vannak itt felsorolva jó ajándékok, pl a jegyek, vagy 1-2 iskola cucc, ami szimbólikus is valahol, például tolltartó, vagy írószer készlet esetleg a kedvenc rajzfílmjének a figuráival....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top