Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Norculut-Nem jön meg!!!

Csillagboris
Létrehozva: 2008. május 26. 15:43

Sziasztok!

 

Olyan problémám lenne,  hogy az orvosom felírt Norculutot, mert még a 48. napon sem jött meg. 3x1-et kellett szednem.

Azt mondta, hogy az utolsó beszedett szem után 6 napon belül kell megjönnie. Ma a 7. napon vagyok és semmi! Amikor megvizsgált, nem látott terhességet, csak egy cisztát (valószínű a ki nem szabadult petesejt elcisztásodott).

Járt már így valaki? Meddig várjak, hogy megjön-e, gondoltam holnap (a 8. napon) felhívom újra a dokit! De mi jöhet még akkor, ha mégsem jön meg??? Segítsetek lszi! Ugye nem kell műtéti beavatkozás!!!

  1. 2008. június 4. 15:0474.

    Engem nem nézett meg ultrahanggal a doki, mert nekem fájdalmam volt eleve, és azzal mentem el hozzá. A cisztámat kézzel tapintani lehetett, még a méretét is meg tudta mondani. Most pedig nincs fájdalom, és nincs semmi "bogyó" a petefészkemnél.

     

    Szerdán megyek újra hozzá cito-ra, remélem akkor is csak jókat mond!

    előzmény:
    Csillagboris (73)
    2008-06-02  16:11
  2. 2008. június 2. 16:1173.

    És te honnan tudod, hogy felszívódott a ciszta? Megnézett újra uh-val a dokid? Sztem én is meg fogom nézetni magam, ha visszamegyek hozzá az eredményekért és hogy megbeszéljük, hogy hogyan tovább! Azért szeretném mindenképp tudni, hogy nálam is felszívódott-e a ciszta... Most azért bízom benne, hogy a köv. ciklusom már nem lesz ilyen gáz... Szedek Mastodynont, szójavitet, iszom a cickát és palástfüvet, hátha segít...

    előzmény:
    bstk (72)
    2008-06-02  13:53
  3. 2008. június 2. 13:5372.

    Szia!

     

    Időközben nálam rendeződött a dolog ezúttal magától, a cisztám felszívódott és megjött a menzeszem. 31 napos a ciklusom, hát egy napot késett, és a 32.-en jött meg.

     

    Igen, ez a fajta ciszta sajna többször is visszatérhet. Ez nem hinném, hogy valamiféle betegség, amivel együtt kell élni, hanem egy állapot, ami a fogamzóképes nőknél gyakran beáll. Mikor a szervezet nem termel valami miatt elég hormont. Például azt mondják, hogyha idegesek vagyunk, a nőknél a progeszteron szint hirtelen lecsökken. Ha mondjuk épp akkor vagy ideges mikor peteérésed van, hupsz lezuhan a progeszteron szinted, nem lesz annyi amennyi megrepeszthetné a tüszőt, és úgy marad, elkezd nőni és ciszta lesz. Hát ennyin is múlhat.

     

    Elmentél végülis a hormonszint vizsgálatra? Mikor lesz annak eredménye?

    előzmény:
    Csillagboris (71)
    2008-06-02  06:35
  4. 2008. június 2. 06:3571.

    Akkor úgy fest a dolog, hogy ez a ciszta dolog bármikor visszatérhet, igaz? Lehet, hogy most az enyémet is elmulasztotta a Norculut, de később, akár hónapok múlva is újra előjöhet....ennek nem örülök! Nem lehet ellene tenni valamit???

    Most az ember kb. 3 havonta menjen el és nézesse meg magát nőgyogyival? Vagy ezzel együtt kell/lehet élni????

    Gratulálok, hogy beindítjátok a babaprojektet! Mi is majd épp most indítjuk, indítanánk....csak ugye most döcög a ciklusom: ciszta, nem jött meg, nem volt pé...hormonszintvizsgálat, aztán meg ki tudja.... Hát igen, sajnos gyakran ez van fogamzásgátló után!

    előzmény:
    bstk (68)
    2008-05-29  07:31
  5. 2008. június 2. 06:3070.

    Na mi újság? Hogy sikerült? Megjött végül?

    Lehet, hogy pont az esküvőt azért még megúsztad? Szorítottam neked!!!! Majd azért mesélj, milyen volt?

    előzmény:
    eső (67)
    2008-05-28  21:23
  6. 2008. május 29. 10:0969.

    Nekem tavaly volt az esküvőm, már régóta tudtuk a dátumot (a megismerkedésünk évfordulója). Persze, hogy úgy esett, hogy szombaton volt az esküvő, nekem meg vasárnap megjött...

     

    Mondhatom, borzalmas volt!  Bár a nászutat nem rontotta el, mert az meg hónapokkal előbb volt, mint az esküvő - így tudtuk megoldani. 

     

    Esküvő alatt végig attól féltem, hogy mi lesz, ha megjön, hogy fogok én kivitelezni egy tamponcserét abban a nagy szoknyában???  De aztán megúsztam!

    előzmény:
    eső (67)
    2008-05-28  21:23
  7. 2008. május 29. 07:3168.

    Nem, dehogyis!

     

    Januárban volt először ilyen megnövekedett tüszőm. Akkor szedtem a norcolutot is. Aztán egészen mostanáig rendben volt a ciklusom, és a múlt hét óta megint volt fájdalmam, elmentem az orvoshoz és mondta, hogy ugyanaz van, mint januárban, de már nem tud felírni norcolutot, mert túl közel van a várt menstruáció.

     

    Egyébként minden jel arra mutat, hogy meg fog jönni a hétvégén, a fájdalmam pedig már szinte teljesen elmúlt!  Még a végén magától felszívódik! Olyan jó lenne!

     

    Egyébként párommal épp tegnap beszéltük meg, hogy júliustól beindítjuk a baba-projektet! Nagyon boldog vagyok!

    előzmény:
    Csillagboris (66)
    2008-05-28  14:19
  8. 2008. május 28. 21:2367.

    Teljesen kezdek kétségbeesni, még mindig semmi. Lassan úgy megcsúszok, hogy ugrik a nászút is Legalábbis az amiért nászútra mennek az emberek

     

    Bár lassan már az sem érdekel mikor jön meg, csak jöjjön meg, megnyugtatna hogy minden OK velem azért.  

    előzmény:
    Csillagboris (66)
    2008-05-28  14:19
  9. 2008. május 28. 14:1966.
    Neked akkor most január óta vannak fájdalmaid?  Nem semmi.... És csak úgymond jegelned kell és várni, hogy felszívódik? Nem lehet erre valami spec. gyógyszert szedni, ami tutira elmulasztja???
    előzmény:
    bstk (65)
    2008-05-28  13:46
  10. 2008. május 28. 13:4665.

    Jaj most látom, hogy neked eleve nem ugy vették észre a cisztát, hogy fájt, hanem az miatt, mert nem jött meg.

     

    Nekem eleve fájdalmam volt, januárban még vese vagy petefészek gyulladásra is gondoltam, erre nekiálltam kamillateát vedelni és melegíteni a fájdalmas területet.

     

    Később a doki mondta, hogy a fájdalmam azért fokozódott, mert melegítettem, nem szabadott volna.

     

    Mindig meg szoktam érezni egy picit a peteérést (legalábbis én azt hiszem hogy azt), minden hónapban van egy kis fájdalom középidőben valamelyik petefészkemnél. Most is így volt, csak sajnos nem akart elmúlni, végül most már fájó pont lett, hogyha leülök, guggolok, felhuzom a lábam, vagy ilyesmi, akkor fáj.

     

    De ma határozottan jobban vagyok, mint tegnap! Hétvégén kell megjönnie, azt mondta a doki, hogy annak a hatására - hormonok meg minden - felszívódhat. Nagyon remélem, hogy éppen ez történik, és azért fáj kevésbé!

    előzmény:
    Csillagboris (64)
    2008-05-28  11:57
  11. 2008. május 28. 11:5764.
    Akkor, amikor bevettem az első 2 szemet, aznap este nagyon érzékeny lett az a petefészkem, ahol a cisztát látta. Rossz volt mozogni, állásból leülni...ilyenek. Aztán másnap még érzetem, de már gyengébben, utána meg elmúlt ez a fájás. Akkor lehet, hogy akkor durrant ki a ciszta, amikor úgy fájt? Hát remélem!!! Múljon már el és ne is térjen vissza!
    előzmény:
    bstk (63)
    2008-05-28  11:49
  12. 2008. május 28. 11:4963.

    Hát nem tudom, hogy normális-e. Hogyha görcsöl a hasad, akkor ott történik valami. Ha erős szúrást érzel, ami a végbél felé kiterjed, akkor kidurrant a ciszta, és gyorsan le kell feküdni. Ha a fájdalom nem múlik, azonnal orvoshoz kell menni mert vérzés lehet!

     

    Legalábbis nekem ezt mondta a dokim.

     

    Igen, a jegelést már az első alkalommal is mondta. A fájdalom egész jól elmúlik tőle, szerintem a ciszta nem, gondolom ez célzottan a fájdalomra van, meg esetleg arra is gondoltam, hogy ne nőjön tovább. Nem tudom. Én egy jégakkut szoktam törölközőbe csavarni, ugy egész kellemes, nem fagyaszt le hirtelen. És olyan fél óráig odanyomom, ahol fáj, ahol érzem a cisztát.

     

    Szerintem attol függetlenül, hogy mennyi a vérzés, az is vérzés! És szerintem menzesznek számit! Esetleg vérvétel előtt hívjad fel az orvosod, és kérdezd meg tőle, hogy mi a véleménye.

    előzmény:
    Csillagboris (62)
    2008-05-28  10:57
  13. 2008. május 28. 10:5762.

    A cisztát lehet jegelni? Ezt nekem miért nem mondta a doki?  Nekem csak azt mondta, hogy a Norculuttól valszeg el fog az is múlni...

    Tegnap estére aztán elkezdtem jobban görcsölni, hát nem volt kellemes érzés  Ma reggel is görcsre ébredtem, azt hittem már tuti ennyi görcs után átázott a tampon, de nem sok volt benne....Ez normális? Lehet olyan is, hogy görcsölök, de alig-alig vérzek? Azért ez is normális menzinek számít, ugye? Csak mert menzi 3-5. napján kell mennem vérvételre, és én már elkezdtem számolni a napokat

    előzmény:
    bstk (61)
    2008-05-28  10:26
  14. 2008. május 28. 10:2661.

    Nekem is nehezen indult be, mikor januárban a Norcolut után menstruáltam. Szóval szerintem ez így teljesen normális, hogy barnás volt először, és szépen fokozatosan megjön.

     

    Ma alig fáj a hasam, pedig semmi különöset nem csináltam, csak jegeltem lefekvés előtt, mint pár napja mindig. Kicsit bizakodok, hogy talán felszívódik ez a ciszta.

     

    Holnap vagy holnapután meg kellene jönnie, hát kíváncsi vagyok, hogy mi lesz.

     

    Nektek további szép napot!

    előzmény:
    Csillagboris (60)
    2008-05-27  20:38
  15. 2008. május 27. 20:3860.

    Nekem sem az abbahagyás utáni 6 napon belül jött meg! Na, most voltam fürdeni és úgy néz ki most fog beindulni a piri! Enyhén érzem a méhem, ölyan nagyon enyhe görcs, de egyértelmű mostmár, hogy a piritől van! És most olyan piros véres volt a tampon! De még kevés volt, úgyhogy ne izgulj, ha meg is jön neked addig, lehet neked is ilyen enyhe lesz az első két nap!

    Most örülök, mert végre mehetek pénteken hormonszintvizsgálatra!

    Már csak a rákszűrés eredményem miatt izgulok, remélem nem lesz gond vele! 

    előzmény:
    eső (59)
    2008-05-27  20:07
  16. 2008. május 27. 20:0759.
    Hát az előváladékra gondoltam, hogy ami normális úton nem tapadt meg, annak most nagyobb a valószinűsége. Nem tudom, lehet hülyeségeket irok, még soha nem szedtem ilyesfajta gyógyszert. Mindenesetre örülnék a babának, bár sztem inkább az esküvő előtti drukk miatt csúszik ennyit...
    előzmény:
    Csillagboris (58)
    2008-05-27  19:53
  17. 2008. május 27. 19:5358.

    Hogy érted azt, hogy "nagyobb lökést ad a szervezetnek, hogy megbetegedjünk"?

    Progeszteron szerű hormont tartalmaz, ami olyan, mintha elindítaná a pé utáni luteális fázisod (mivel magától nem idult be) és olyan érzés sztem mint mensi előtt.

    Tegnap este (7. nap abbahagyás után) egy kis barnás-véres maszatfoltnyi volt.

    Ma délelőttig ugyanez (8. nap)

    Most érzek enyhe görcsölést (de egyáltalán nem vészes), mindjárt elmegyek fürcsizni és megnézem mennyi jött...

     

    Te melyik nap is hagytad abba a szedését? 

     

    Azt sem értem nagyon , hogy "ami eddig nem csinált semmit, emiatt lehet, hogy igen? " Arra gondolsz, hogy esetleg peteérést csinált neked a Norculut?

    Hát ezt nem tudom, hogy lehet-e ilyen hatása... de ha igen, az csak jó! Nem?

    előzmény:
    eső (57)
    2008-05-27  18:35
  18. 2008. május 27. 18:3557.

    Hát nálam még mindig semmi, a hétvége meg lassan a nyakamon. Mindenesetre vettem tesztet, hátha...

    Amugy ez a Norcolut női hormonokkal variál nem?, vagyis nagyobb lökést ad a szervezetnek hogy megbetegedjünk. Csak azon filózok, mert mi megszakitással védekezünk, és ami eddig lehet nem csinált volna semmit, emiatt lehet hogy igen? Hú ez kicsit zavaros lett

    Mindegy holnap reggel tesztelek , lesz ami lesz ...

    Csillagboris és nem görcsölsz, mert ilyen barnázgatással kiegyeznék... 

    előzmény:
    Csillagboris (57)
    2008-05-27  15:55
  19. 2008. május 27. 15:5557.

    Hú ez tök jó!!!! Hátha.....

    Izgatottan várom, hogy mit tesztelsz! Bárcsak nekem is ilyen "gondom" lenne már!

    előzmény:
    bstk (56)
    2008-05-27  14:55
  20. 2008. május 27. 14:5556.

    Nekem is rossz állásból leülni és ha mozgok, akkor érzem a fájdalmat. Ma munka helyett szörfözgettem a neten (néha ilyet is kell ) és utána néztem sok mindennek. Most már több olyan tünetet is észrevettem magamon, ami koraterhességre utalhat, de nem szeretném elkiabálni, szóval nem kiabálom el .

     

    Engem az orvosom ma megnyugtatott, megpróbálom betartani az utasításait, vigyázni magamra, és ha nem jön meg, hétfőn izgatottan csinálok majd egy tesztet!

     

    Majd megírom, hogy mi történt! Remélem neked rendeződik a dolog, és többet nem tér vissza.

     

    További szép napot!

    előzmény:
    Csillagboris (55)
    2008-05-27  13:47
  21. 2008. május 27. 13:4755.
    Köszi, hogy írtál! Azért majd gyere vissza elmesélni, hogy mi lett veled végül! Remélem semmi komoly! Én most még mindig várom, hogy Norculut után rendesen megjöjjön, eddig még csak enyhe barnás folt van! Nekem is érzékeny volt már a bal oldali petefészkem, mondtam is a dokinak,hogy nézzen meg uh-val és akkor látta ott a cisztát! Aztán miután bevettem gyorsan 2 szem Norc.-ut, ahogy mondta a doki, estére még érzékenyebbé vált, már rossz volt ülni is, meg állásból leülni  fájdogált, remélem akkor kezdte el kipurcantani a gyógyszer a cisztát! Aztán még másnap kicsit érzékeny volt, harmadnapra meg el is múlt! Remélem teljesen elmúlt az a fránya ciszta!
    előzmény:
    bstk (53)
    2008-05-27  13:34
  22. 2008. május 27. 13:3453.

    Sziasztok!

     

    Ismerem én is a problémát. Decemberben hagytam abba a fogamzásgátlót, a hónap végén meg is jött a menzeszem. Aztán januárban jelentkezett először, hogy a jobb oldalon szúró érzésem volt, voltam vele ügyeleten is, de nem törődtek velem. Hála az égnek, egy nagyon-nagyon jó nőgyógyászom van, akit felhívtam, és utasított, hogy jegeljem a hasam és másnap mindenképp keressem fel.

     

    Egy ki nem repedt tüsző volt, kb 3 cm-s. Kaptam norcolutot, beszedtem, utána kb 4 nappal meg is jött a menzeszem. Én nem éreztem semmit a szedése alatt, nem voltam rosszkedvű vagy ilyesmi. Azóta minden rendben volt - a múlt hétig.

     

    Múlt hét szerdán éreztem a fájdalmat, de bíztam benne, hogy ez csak a peteérés, és elmúlik. Pénteken már nagyon fájt, akkor elkezdtem jegelni és végre ma eljutottam az orvosomhoz is.

     

    Ő azt mondta, hogy ez a "baj" ez nagyon gyakori, nagyon sok nőnek van ilyen tüsző-cisztája, ne aggódjak. Norcolutot most nem tudott felírni, mivel hétvégére várom a vérzést, és azt a vérzés előtt legalább 10 nappal kellene elkezdeni szedni.

     

    Számomra az volt a furcsa, hogy felírta a kartonomra azt a megjegyzést, hogy terhesség gyanú..elméletileg lehetetlen, mert a férjemmel óvszerrel védekezünk, és nem vettünk észre semmi problémát. Persze tudom, van rá esély, nincs 100%-os biztonság, stb. Egyébként nem bánnám :)

     

    Most várnom kell, ha hétvégén nem jön meg, hétfőn ébredés után csinálnom kell egy tesztet. Aztán bármi is lesz rajta, jövö héten vissza kell mennem a dokihoz, és megbeszéljük a továbbiakat.

     

    Nem tudom, azt a hasonló problémákkal küzdőknek elmondta-e az orvosuk, hogy azért egy bizonyos veszélyhelyzettel állunk szemben, ugyanis: ez a tüsző kipukkadhat. Ha ugy pukkad ki, hogy épp eltalál egy eret, belső vérzés is lehet, szóval azért vigyázni kell! Nem szabad emelni, nehéz fizikai munkát végezni, ugrálni, hirtelen mozdulatokat tenni! Ha szúró fájdalom van a hasban, akkor a legjobb gyorsan vizszintesbe kerülni, le kell feküdni. Persze az a legjobb, ha felszívódik magától, én is ebben bízok! Szóval lányok vigyázzatok magatokra!

     

    -bstk-

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. május 27. 12:3452.

    Most dél körül néztem , és még mindig inkább olyan barnázás féle, alig látszódik a tamponon valami. Azért remélem be fog indulni rendesen a vérzés is.... Ugye lányok, akkor ha még ma barnázgatok, az még nem számít az első napnak??? Ugye? Csak majd ha rendesen megjön, igaz?

    Ezt csak a vérvétel miatt kérdem....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. május 26. 20:4951.

    Köszönöm szépen mindenkinek az infókat, úgy néz ki lehet megjön, most este láttam már valami maszatkát... Amúgy nem görcsölök még egyáltalán (eső), de majd holnap beszámolok róla, mennyiben tér el a normális mensitől. De lehet, amúgy tényleg egyénfüggő is! Ne félj ettől előre, lehet nem lesz sok vérzésed, és a tamponos megoldás viszonylag egyszerű.

    Köszi Kir a részletes tájékoztatót, te IS sokat segítettél.  

    Ha ma tényleg megjött, pénteken megyek valószínűleg vérvételre, hormonszint vizsgálatra! Ez már egy lépés, hogy kiderítsük mi a baj.

    Kir: Csak azt nem értem, hogy a fogigátló után miért volt normális mensim és peteérésem 5 hónapig?? És utána meg miért maradt el? Valami csak bekavart.... Na, remélem hamarosan kiderül! És abban is bízom,hogy a cisztámat is eltűntette  a Norculut! Volt már valakinek ezzel (ciszta) kapcsolatban tapasztalata??

    Amúgy a hormonális problémákat lehet kezelni, igaz? Sztem sokan szenvednek ettől, főleg fogigátló után....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top