Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hálózsák szabásminta

anyapötty
Létrehozva: 2008. május 26. 06:06

Sziasztok!

 

Gyerek hálózsák szabásmintát keresek, lehetőleg 122-es méretben.

 

 

Köszi

  1. 2008. május 26. 06:232.

    Szia,

    En minta nelkul csinaltam a fiamnak halozsakot. 

    Po ntosabban megneztem egy szabasminta hatuljan hogy mit ir es  megcsinaltam fejbol.

     

    Ket kulonbozo szinu polar anyagot v ettem. Anyagszelesseget vettem a szelessegnek felbehajtva, h a jol emlekszem 140 szeles anyag volt. 

    Hosszusagra akkorar a vagod amilyet szeretnel. Kell bele kifordithato cippzar, a mi ki es beforditva is mukodik. Lentrol nem kell felhuzhato  legyen, es nekem a vizhatlansag sem volt szempont. A ket ret eg polar meleg mint egy kalyha. 

    A cippzart kiforditva varr tam bele, az anyag szinet raktam ossze es a cippzar fogai be lulre estek. A kanyar kicsit trukkos de megoldhato. Es a leg vegen hagyjal ra kb 5 centit es azt hagyd meg lelogonak, any agdarabbol varrjal ra foltot a vegire hogy a kocsi ne csussz on le es ne karcoljon. 

     

    Ha a cippzar megvan visszafordit od es a szinen diszvarrast csinalsz. Majd a fejresznel ahol  addig nyitva volt, a ki be forditas miatt, is befejezed. 

    N em nagy dolog az egesz csak egy jo nagy negyzet felbehajtva.  

    Ja a fejresznel nem jon fel a cippzar egeszen fel hanem o lyan 20 centivel a negyzet sarka utan kezdodik.

     

    Mi takar onak is szoktuk hasznalni ha a cippzar vegig ki van huzva.  

     

    Remelem tudtam segiteni.

     

    Zsu 

    előzmény:
    anyapötty (1)
    2008-05-26  06:06
  2. 2008. május 26. 14:573.

    Szia!

     

    Köszönöm a részletes leírást, ez még nem jutott eszembe!  

    előzmény:
    zsuzsi1975 (2)
    2008-05-26  06:23
  3. 2008. május 26. 19:294.

    Igazabol nagyon egyszeru megcsinalni.

    Csak hogy tudd nem vagyok egy varrono tipus. Vannak dolgo k amiket meg tudok csinalni, pl pizsamat varrtam a fiamnak a nno (szabasminta alapjan) vagy takarokat, de semmi extra. A  fuggony mar itt var a sorsara egy eve es meg mindig nem csin altam meg, pedig az is csak egy negyzet lenne. 

     

    A halozs akot azert vartam mert akkor meg nem tudott ejjel a fiam bet akarozni es nalunk ejjel, telen is 19fok van, tehat kell a t akaro. Most mar be tud takarozni es nem is volt gond a telen . Viszont az is igaz hogy o melegveru, meg telen is kepes iz zadni az agyban, szinte sose fazik. 

     

    A 122 meretbol gond olom hogy o mar olyan 5 eves korul van, biztos hogy szukseg  van meg a halozsakra?

     

    Zsu 

    előzmény:
    anyapötty (3)
    2008-05-26  14:57
  4. 2008. május 26. 19:365.
    Á, dehogy 5 éves! Még csak 3 és fél, elég magas növésű. Éjjelente állandóan lerúgja magáról a takarót, 3x-4x is fel kell kelnem betakarni, és egy kicsit már unom, hogy nem alszom normálisan éjszaka. A kisebb hálózsákokat már kinőtte, és egyszerűen nem kapok rávalót itt nálunk. Ezért gondoltam hogy varrok neki egyet, mert én is sokmindent meg szoktam varrni, bár sose tanultam.Anyagom is van hozzá, márcsak egy szabásminta hiányzott. Azt hiszem, holnap neki is állok, minél előbb elkészülök vele, annál előbb tudom végigaludni az éjszakát.
    előzmény:
    zsuzsi1975 (4)
    2008-05-26  19:29
  5. 2008. május 29. 03:466.

    Szia,

     

    Sikerult megvarrni a halozsakot? Csinaltam szep k epeket es fel is raktam oket a bememre de valoszinu tul nagy ok es nem mutatja oket. 

     

    Kivancsi vagyok milyen lett. 

     

    Zsu 

    előzmény:
    anyapötty (5)
    2008-05-26  19:36

Címlap

top