Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kapros lepény

rain*bow
Létrehozva: 2008. május 12. 11:40

Sziasztok!

 

Az igazi, nagyanyáink-féle kapros lepény receptjét keresem, amit ha jól emlékszem, kenyértésztából készítettek. Ha valakinek megvan, elküldené nekem? Nagyon köszönöm, és további szép Pünkösd hétfőt mindenkinek!

  1. 2008. május 12. 16:287.
    ezaz!
    !!!! ezer köszönet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327041 (6)
    2008-05-12  14:48
  2. Torolt_felhasznalo_327041
    Torolt_felhasznalo_327041
    2008. május 12. 14:486.

    Azt én is imádom!

     

    Kapros-túrós lepény

     

    Hozzávalók:


    1,5 kg liszt
    3 dl tej
    2 dkg élesztő
    cukor
    1 tojás
    3-4 tojássárgája
    10 dkg margarin
    1 kg burgonya
    2 dl tejföl
    50 dkg túró

    kapor

     

    Először a kelt tésztát állítjuk össze. 1 dl langyos tejjel, egy kanál cukorral, 2 dkg élesztővel és 3 evőkanálnyi liszttel kovászt készítünk. 2 tojássárgáját 5 dkg cukorral és egy csipetnyi sóval elkeverünk, majd hozzáöntünk 2 dl langyos tejet. 1,5 kg lisztet megszitálunk, hozzáadjuk a kovászt és a tejes keveréket. Addig dagasztjuk, míg hólyagos nem lesz a tészta, majd hozzáöntünk 6 dkg olvasztott margarint, s azzal szintén jól eldolgozzuk. Langyos helyen megkelesztjük. Közben elkészíthetjük a tölteléket. 1 kg burgonyát megfőzünk, megtisztítunk és áttörünk. Miután kihűlt, elkeverjük 2 dl tejföllel, 1 tojással, ízlés szerinti mennyiségű cukorral apróra vágott kaporral és 50 dkg túróval. A megkelt tésztát elnyújtjuk egy (margarinnal kikent) tepsi aljában, (a széle kilógjon) ráöntjük a tölteléket, (tészta szélét ráhajtjuk ) és a tetejét megkenjük felvert tojássárgájával, végül – lehetőség szerint kemencében – megsütjük.

    előzmény:
    pitypang0 (4)
    2008-05-12  12:18
  3. 2008. május 12. 13:035.
    Köszönöm, azt hiszem, meg is van a délutáni programom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. május 12. 12:184.
    ezt én is itt a neten találtam, de emlékezetem szerint főtt krumplit is tett bele a mamám, de hogy a tésztába vag túróba azt nem tudom, és olyat nem is találtam itt a google-ban
    előzmény:
    bluebell (3)
    2008-05-12  12:08
  5. 2008. május 12. 12:083.

    Én is sokáig kerestem a nagymamám receptjét. Sajnos az eredeti elveszett, de találtam egyet, ami ízre is nagyon hasonlít.

     

    Kapros-túros lepény:

    4dl tej
    1kk cukor
    2dkg élesztő
    60dkg liszt
    6 dkg vaj
    4 ek porcukor
    2 tojássárgája
    csipet só

     

    töltelék:
    50 dkg tehéntúró
    2 tojás
    4-4 ek búzadara és cukor
    2 dl tejföl
    1 nagy csokor kapor
    2 tojásfehérje

     

    A tejet langyosítsd meg, morzsold bele az élesztőt, szórj bele egy kis cukrot és hagyd egy rövid ideig meleg helyen. A lisztet szitáld egy tálba, add hozzá a megolvasztott vajat, a cukrot, csipet sót, a tojássárgákat, borítsd bele a megfutattott élesztőt és alaposan dolgozd össze.

    Takard le és dagaszd kétszeresére.

    Közben a túrót törd át és keverd el a tojások sárgájával, a búzadarával, a tejföl felével, ízesítsd cukorral, pici sóval. Forgasd bele a finomra összevágott kaprot, és végül a felvert tojásfehérjét.

    A tésztát lisztezett deszkán nyújtsd ki és tedd kivajazott magas falú kistepsibe. tedd rá a túrós masszát, tejföllel kend meg a tetejét és előmelegített sütőben 180 fokon kb. fél óra alatt süsd meg.

     

    Jó étvágyat!

    előzmény:
    rain*bow (1)
    2008-05-12  11:40
  6. 2008. május 12. 11:562.

    Szia! jaj, de szeretem, ezer éve nem ettem

     

    Kapros, túrós lepény

    4 deci tejet meglangyosítunk. 1 decit kimerünk belőle, 1 kiskanál kristálycukrot beleszórunk, 2 deka élesztőt belemorzsolunk, langyos helyen 15 perc alatt felfuttatjuk. 60 deka finomlisztet tálba szitálunk, a tejes élesztővel, 4 evőkanál porcukorral, 6-7 deka olvasztott vajjal, 2 tojássárgájával, csipet sóval dagasztani kezdjük úgy, hogy közben apránként a többi tejet (3 deci) is belegyúrjuk. Akkor jó, amikor az edény falától elválik. Letakarva, langyos helyen kb. 45 percig kelesztjük. 50 deka tehéntúrót áttörünk, 2 tojássárgájával, 4 evőkanál búzadarával, 2 deci tejföllel, 1 csomag vaníliás cukorral és 6 evőkanál kristálycukorral összekeverjük. 4 tojásfehérjét kemény habbá verünk. A kaprot finomra vágjuk, a túrókrémhez keverjük, majd beleforgatjuk a tojáshabot is. A tésztát lisztezett gyúrólapon ellapítjuk, kivajazott nagy tepsibe fektetjük. A túrós masszát a tetején elsímítjuk, végül közepesen forró sütőben vagy kemencében kb. 30 percig sütjük

    előzmény:
    rain*bow (1)
    2008-05-12  11:40

Címlap

top