Keresés a fórumban

Barátok közt (
58
 embernek tetszett)
Több Ez van! topik »
»
Torolt_felhasznalo_394600
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2014-08-01 11:34116831.
    Sziasztok!

Miki "hála" bulija melyik lakásban volt? Mikiéknél, vagy Nóránál?
    Mert ha Mikinél voltak, akkor érthető, hogy miért volt ott Miki bőröndje? De akkor miért mondta, Nóra Timinek, hogy menjen a szobájába sms-ezni.
    Ha viszont Nóránál voltak, akkor hogy került oda Miki böröndje, mert gondolom akkor ott pakolt össze, vagy már át is hurcolkodott Nóráékhoz?

És mindeközben Zsófi merre van?? Senki nem csodálkozik ezen? Zsófi nagyon hamar el lett felejtve és megy a Nórával ölelkezés mindenki előtt? És senki nem kérdezi meg, hogy ez akkor hogy is van??!!
  2. 2014-08-01 07:43116830.
    És az előzetes szerint Alíz annyiban hagyja a dolgot? Vagy nem is lesz esküvő? Bambinak így már nem lesz buli?
    Érdekes hogy olyan rettenetesen butának akarják bemutatni, mégis mindig ő csinálja az ilyen dolgokat. 
  3. 2014-08-01 06:44116829.
    Vízum (tartózkodási engedély) nélkül hogy lehet házasodni? Külföldi állampolgárnak gondolom kell valami papír, hogy a hazájában nem házas.

Gyakran járok a KEKKH-ba ott szoltak kérni családi állapot igazolást külföldi házasságkötéshez.

De BK gondolom ez nem kell 
  4. 2014-07-31 23:25116828.
    Szerintem Kingáról és a kis Magdikáról nem tudunk semmit sem, de lehet, hogy tévedek.
    2014-07-31  23:10
    friadri (116827)
    előzmény:
  5. 2014-07-31 23:10116827.
    Szerintem inkább Ukrajnából.
    Talán írogattuk akkoriban, hogy Romániából nem kell vízum, ellenben Ukrajnából igen. Bambinak meg a történet szerint lejárt a vízuma.
    Nem tudom, hogy arről szó vol-e a sorozatban, hogy honnan való, vagy csak mi tippelgettünk itt.

Másik kérdés: Kinga és a kis Magdika hol van? hazamnetek abban a 2 napban, amit nem láttam? Vagy Zsolt bezárta őket a lakásba?
    2014-07-31  22:42
    vorii (116825)
    előzmény:
  6. 2014-07-31 22:45116826.
    Az jutott eszembe, hogy ez az Andrej fiú már elvett valakit egy tartózkodási engedélyért... és most csak így tudnak "szerezni" Bambinak...
    Böcsületes lenne annyi szent...
    2014-07-31  22:10
    friadri (116824)
    előzmény:

-----------------------------------------------------------
    Éva
  7. 2014-07-31 22:42116825.
    Lányok valamit nem értek - persze lehet, hogy mégis...

Bambi nem Romániából jött át?  Úgy emlékeztem.
    A pasi Andrej, az nekem valahogy nem román név
    Vagy Ukrajnából valók??? Akkor nem szólok semmit.
    Ha mégsem,  létezik ilyen román név is?

Éva
  8. 2014-07-31 22:10116824.
    Felvirrad az esküvő napja. Bambi kioson a gangra telefonálni Andrejnek.
    Vilibá Szabival iszik egy kis bátorító pálinkát.

Miki úgy dönt, mégsem utazik el. Ezt Zsolttal is közli, mivel ismét szembetalálkoznak a gangon. Zsolt szerint pedig elvihette volna a kis feleségét is, legalább megszabadilna tőlük egyszerre. De ha Miki a börtönbe megy, az is jó. 

Miki Nórával is közli, hogy nem megy el. Nóra örül, de azt sem tartja jó megoldásnak, ha Miki itt marad és börtönbe kerül. De megbeszélik, hogy ha ennek vége, újrakezdik. Miki ezért még akár a börtönt is vállalja.
    Eközben megérkezik Zoli hadnagy, és közli, hogy a Miki kocsiján talált vérminták Vazulé voltak, így mikit ismét őrizetbe veszik. 
    2014-07-31  22:05
    friadri (116823)
    előzmény:
  9. 2014-07-31 22:05116823.
    Mai:

Juli örömét fejezi ki Nórának, hogy Mikivel a nagy baj közepén is kiállnak egymás mellett. 
    Timi megkérdezi Mikit, miért kell elutazni, és mikor jön vissza, valamint hogy miért akarta titokban tartani előtte.

Timin és Mátén kívül mindenki jól belakott a szendvicsekből, amikor érkezik a Gizi, Laci, Bözsi alakulat, és elkapkodják a tálcakat szendvicsestül, és el is mondják, miért, látva a meghökkent arcokat. Juli tanácsára megisznak egy-egy pohár tejet, mivel az jó mérgezésre. 
    Miki szerint Attila megérdemli a mérgezést, mivel.... túl sokat evett a szendvicsekből, túl mohó volt! - jaj de vicces ez a Miki, először azt hittem, másra utal.

A boltban a szendvicseket kidobásra ítélik, Laci meg mérgelődik magában, hogy bezzeg megint Tóbiás ötlete miatt szívnak. Közben megérkezik Tóbiás is, aki közli, hogy ő lesúrolta és elmosta, eltörölgette a tálcákat, mielőtt rájuk pakolt volna... Giziék arcán döbbenet, most Laci azért haragszik, mert kárba veszik a sok szendvics, mivel Mikiéktől visszahozták.

Alíz és Ádám megbeszélik, hogy aznap estére lány-és legénybúcsút szerveznek. Gizi így eladja a szendvicseket a lánybúcsúra. Csak egy marad, amit Tóbiásnak ad. Laci is enne, de mire beér a boltba, Gizi már el is adta mindet. laci mérges, hogy bezzeg Tóbiásnak jutott egy, de Tóbiás kiengeszteli, hogy holnap hoz neki "igazi" szendvicset, benne a keresztanyja füstölt kolbászával. Laci megbékül.

Lánybúcsú: Alízéknál. Jelen vannak: Bambi, Alíz, Enikő, Bözsi, Luca. Luca félálomban, mennek is Bözsivel aludni. A 3 csaj activitizik. Aztán kitalálják, hogy menjenek le a legénybúcsúra.

Legénybúcsú: Rózsában. jelen vannak: Szabi, Ádám, Krisz, Zsolt, Peti és Vilibá, valamint Andrej, és persze Gábor, a pincér. Zsolt tósztot mond, miszerint minden házasság válással végződik. Szabi szerint ő meg Krisz a kivételek, akik megtalálták az igazit. Krisz furán néz erre. Zsolt mondja neki, hogy otthagyta a szívét Afganisztánban. Hát nem tudom.

Megérkeznek e Rózsába a csajok. Alíz rámászik Andrejre és becsalja az irodába, ahol magukra zárja az ajtót. Andrej közli, hogy neki barátnője van, de még friss a dolod, ezért nem jön a barátnője az esküvőre. Alíz kérdezi, mi a neve a lánynak. Andrej válaszol, hogy Bam...azaz Barbara. Alíz láthatóan nem hisz neki. Kint áradozik Bambinak Andrejről, hogy milyen jó pasi. Bambi féltékeny fejet vág, és kérdezi, hogy mit csináltak ketten az irodában. Alíz kétértelműen (azaz inkább egyértelműen) válaszol, pedig nem is szexeltek.

Miki elindul a bőrönddel, amikor szembetalálkozik Zsolttal. Zsolt rájön, hogy Miki szökik, és fel akarja hívni a rendőrséget. De Miki kiüti a telefont a kezéből. 

folyt...

10. 2014-07-31 20:26116822.
    Később közölte, hogy kész a leckéje, amit az esküvőre szánt ruhában írt meg? vagy gyorsan átöltözött? azután lement  Szabihoz. Tényleg választhattak volna szebb ruhát neki.
    Timike hozta a formáját, ilyen neveletlen lányt még nem láttam az életben, nemcsak most, de úgy általában.
    2014-07-31  16:53
    gerdamama (116819)
    előzmény:
  11. 2014-07-31 16:53116819.
    Ez nekem kimaradt. Arra emlékszem, hogy le akart menni a Rózsába, hogy megmutassa Szabinak, de Bözse (vagy Alíz?)  ráparancsolt, hogy előbb a matekleckéjét írja meg.
    2014-07-31  14:54
    Kusza (116817)
    előzmény:
  12. 2014-07-31 16:23116818.
    Mi annak a csatornának e neve ahol megismétlik 4 körül? Ma tök véletlenül láttam. 
  13. 2014-07-31 14:54116817.
    Luca abban a "szép" koszorúslány ruhában elment vásárolni.
  14. 2014-07-31 09:03116816.
    Basssszus bizony!

De azt hiszem, mindnyájan sejtettük, hogy lesz valami gubanc, ha még nem is tudjuk, hogy mi. Az ilyen nagy kibékülések és megbocsátások sose vezetnek jóra. Az egész csak a külvilágnak szól, közben mindenki őrzi a saját - vélt vagy valós - sérelmeit. Az érzések nem változnak meg, legfeljebb a "kibékülés" után nem beszélünk róla. Már ha tudunk viselkedni...

Csak azt nem értem, Alíz hogy jön rá mindig mindenre, mikor egy csöpp esze sincs.
    2014-07-31  01:29
    vorii (116811)
    előzmény:
  15. 2014-07-31 08:56116815.
    "úgy láttam (jól??? kicsi a monitor a tv-hez képest) hogy kidobta a gyógyszerét."

Jól láttad. Írtam is az összefoglalóban, ez volt a vége.

"Unokázom... többnyire. "
    Én meg irigykedek... egyfolytában.
    2014-07-31  01:28
    vorii (116810)
    előzmény:
  16. 2014-07-31 08:37116814.
    Ez igy tul egyszeru lenne. Jobb elhuzni az orszagbol mintha bunos lenne. Nora majd tuti raall hogy azt mondja vele volt. Ez a celja Miklosnak is goldolom.
    2014-07-31  08:24
    Picivirág1 (116813)
    előzmény:
  17. 2014-07-31 08:24116813.
    Én azon akadtam ki, hogy milyen bolt az, ahol nincsen jófajta tisztítószerBözsi mama azt valamelyik plázában veszi? 
    Én azt nem értem, ha nem Miki tette el láb alól Vazult, miért nem lehet elmondani a rendőröknek, hogy bizony megakarta leckéztetni, a parkolóban verekedtek, de az áram elment, és Vazul  felszívódott. Nyomozzanak nyugodtam, az ő lelkismerete tiszta. Vagy nagyon naív vagyok? 
  18. 2014-07-31 07:03116812.
    Nem küldte el amit írtam.
    A lényeg az volt hogy igazándiból tudom hogy ezeket hónapokkal előre veszik fel, de ilyenekre akkor is odafigyelhetnének hogy július végére nem rakják be hogy Luca matekleckét ír. 

Nekem sem tetszett Luca ruhája, de nekem épp Luca sem tetszik mint nagylány, kicsinek aribb volt. Jellemre most is bejön mondjuk.  

Viszont Alíz, egyre igénytelenebbül néz ki. Zsófin mondjuk 5-ször ennyi smink van, Alízra szinte csak azt a rémes rúzst kenik. Lehet azt akarják hogy Luca mellett ne legyen túl szép?

Na jó, befejeztem a gonoszkodást. 
  19. 2014-07-31 01:29116811.
    A FB Barátok közt hozta most:

Hááát - bassssssssszus...!!!

http://sorozatwiki.hu/articles.php?a rticle_id=37291 

Éva
  20. 2014-07-31 01:28116810.
    Szióóó Lányok!
    Unokázom... többnyire. Mindig van választék Most a 2 "nagy"  (12 és 14) voltak nálam.

Écccakai műszakban megnéztem a tegnapi részt, a mai után
    Most keveredik a kettő, de egy-két dolog fura nekem.

A szendvicses mérgezést már kiveséztétek, de nekem is megállt az eszem rajta.
    Aki hazudik a gyereknek, nem lehetne ővatosabb a börönddel, és útlevéllel???

Luca ruhája meg Egy jelmezbálba is jobbat varr az ember a gyereknek. Szerintem rémes. (Most, hogy 2 esküvő is van nálunk, tudom,  hogy hogy megy...)

Bendzsi-Henrik remélem, nagggyon hamar lebukik - így is gyanús volt nekünk - igaz? Mondjuk a lány az egymondatos szerepét is elharapta, sarkonfordult és elhúzott - rendezés: kettes alá.

A még furcsa: Krisztián nem eszik, reggel-délben-este... Mi ez? Először azt hittem, tele van a gyomra gyógyszerrel, és elvette az étvágyát, de úgy láttam (jól??? kicsi a monitor a tv-hez képest) hogy kidobta a gyógyszerét.
    Az meg milyen ízléses, hogy odaáll Attila Juli mellé szörnyűlködni, hogy Miki feje fölött csapkodnak a villámok. Kis genyó.Sosem bírtam.

Éva
  21. 2014-07-31 00:34116809.
    "Nem is vagyok hajlandó izgulni, hogy lesz-e baja valakinek."

Én sem vagyok hajlandó izgulni, de szerintem nem is lesz baja senkinek sem. Vagyis majd holnap meglátjuk. (Vagy nem)
    2014-07-31  00:20
    gerdamama (116807)
    előzmény:
  22. 2014-07-31 00:27116808.
    Annyira, de annyira szeretem a humorodat! És tényleg nagyon hiányzott!Luca ruhája egyébként nekem sem tetszett, de Alizon sem tetszett Bambi esküvői ruhája sem. Olyan ... nem is tudom hogy nézett ki benne, meg nem is volt jó a megrendezés sem szerintem.
    2014-07-30  23:41
    gerdamama (116806)
    előzmény:
  23. 2014-07-31 00:20116807.
    "Alíz tehát bocsánatot kér Bambitól, visszaviszi neki a menyasszonyi ruhát is."

A megbocsátás-kibékülés után a két csaj rögtön nekiáll esküvői frizurát próbálgatni. Szabi belép, és rémülten kérdezi Bambitól: Ki akarja tépni a hajad?

Ha a Berényi család nem szakít a hagyománnyal, miszerint minden családi eseményre meg kell hívni az egész házat, akkor a mérgezett szendvicsek segítségével be is lehetne fejezni a sorozatot. De így csak a szűk család dobja fel a talpát, meg a fél utca.

Lehet, hogy Timi lesz a megmentő, aki a repülőjegyet lobogtatva, óriási hisztit rendezve rohan majd ki az apja szobájából. Amíg cirkuszol, nem tud enni senki, közben meg felér Gizi, és elkobozza a szendvicseket.
    Bözse is megéri a pénzét, "felszalad" a lakásba súrolószert keresni, és mire visszaeszi a fene, megkennek, megsütnek és eladnak többszáz szendvicset. Ennyi idő alatt négykézláb elmehetett volna háromszor oda-vissza a Teszkóba.

Ettől függetlenül is sántít ez a történet. Ha vastagon be volt kenve a tálca a másik trutyival, azt nem lehetett nem észrevenni. Ha nem sikálta és mosta le, akkor honnan tudja, hogy nem volt hatásos a szer? És ugyan miért hagy az eladótérben, a hűtő tetején koszos tálcákat? Nagyon erőltetett az egész. Nem is vagyok hajlandó izgulni, hogy lesz-e baja valakinek.
    2014-07-30  22:59
    friadri (116805)
    előzmény:
  24. 2014-07-30 23:41116806.
    Köszönöm a pontosítást, a nevekkel mindig bajban vagyok. Zita nevét valamiért nem tudom megjegyezni. Ricsiről meg eleve éreztem, hogy nem stimmel, azért is tettem kérdőjelet utána. Az elküldés pillanatában rájöttem, hogy Rudi.

A házi feladaton nem akadtam fenn, mert megszoktam, hogy a történet mindig független a tényleges évszaktól. Sőt, most jut eszembe, hogy az előző részben Tekla leszidja az egyik gyerekét, mert nem volt iskolában. Az nem tűnt fel senkinek.

Luca ruhája egyáltalán nem tetszett. Valahogy olyan semilyen volt, egy seszínű ruha egy "köténnyel". A hajdíszektől meg általában sikítófrászt kapok.

"Most mondjátok meg!!!! Jó ez a fejlesztés!!! Vagy mégsem?????"
    Vagy mégsem... De legalább nem unalmas. Sose tudhatod, milyen formában fog megjelenni, amit normálisan leírtál.
    2014-07-30  22:23
    Jujoka (116803)
    előzmény:
  25. 2014-07-30 22:59116805.
    Akkor ma csak rövden, de "élvezkedjünk" a nézés mellett/helyett tartalom olvasással is 

Bözsi takarítja a bolt raktárát, és felfedez a hűtőben egy lejárathoz közeli doboz csomagolt felvágottat+sajtot. Valamint két koszos tárcát, amit le akar fertőtleníteni.
    Gizi először kiírja a lejáró termékeket 75%-kal olcsóbban, de senki sem veszi. Tóbiás szerint szendvicset kellene csinálniuk belőle. Laci szerint hülyeség, de Gizi és Tóbi hozzáfognak. Majd melegszendvicsként is árulják, nagy a keletje. 

Pláne hogy Miki hálabulit szervez a családjának, amiért mellette vannak a nehéz időkben. Nóra ugyanis nemet mond a tegnapi ajánlatra, hogy biztosítson alibit neki. Így Miki kitalálja, hogy a szőlőért kapott pénzből repülőjegyet vesz magának, és eltűnik az országból. Nórának leesik az álla a képtelen ötlet hallatán, de Miki hajthatatlan. Szóval erre a bulira kell a szendvics, amit Nóra meg is vesz 3 tálcával. Nórán, Mikin, Timin kívül Attila Juli és a gyerekek vannak jelen.
    Timi folyton sms-t ír, az anyja rászól hogy hagyja abba, amikor vendégek vannak. Erre Timi bevonul a szobába, ahol meglátja az apja cuccait egy bőröndbe pakolva, benne az útlevelével és a repülőjeggyel (amit nem tudtam elolvasni, hova szól, pedig meg is állítottam a képet, de homályos volt). Mindenesetre olyan helyre, ahová útlevél kell. 

Ádám megkérdezi Timitől, hogy van az anyja, de Timi nem válaszol rá, és elmondja Ádámnak, mennyire nem bírja a fejét.

Alíz elmegy Zsófihoz a villába, és megkérdezi hogy járnak-e Ádámmal. Zsófi határozottan nemet mond.

Ádám megtudja Szabitól, hogy Bambinak még nincs menyasszonyi ruhája, mert ami volt, azt visszavitte Alíznak. És bár Szabi szeretné, hogy Alíz ott legyen, de el kellett tiltania az esküvőjétől.

Juli elkészíti Luca koszorúslányruháját, amit Luca örömmel próbálgat. Alíz kissé féltékeny, de nem akar bocsánatot kérni. Majd amikor egyedül marad, felpróbálja a nála lévő menyasszonyi ruhát, épp akkor, amikor Ádám csenget be hozzá. Ádám rájön, hogy Alíz inkább arra féltékeny, hogy nem neki lesz esküvője. Ráveszi Alízt, hogy kérjen bocsánatot Bambitól és Szabitól. Alíz rááll, mert leesik neki, hogy akkor együtt mehetnek Ádámmal az esküvőre.

Alíz tehát bocsánatot kér Bambitól, visszaviszi neki a menyasszonyi ruhát is. Szabi is megbocsát neki. 

Gizi nagyon örül a szendvicsekből származó bevételnek, amikor is Bözsi jön ki rémülten a raktárból, hogy hol vannak a tálcák, amiket le akart fertőtleníteni. Gizi mondja, hogy rátette a szendvicseket, amiket Nóra vett meg. Bözsi elmondja, hogy azok a tálcák még nem voltak elmosva, csak befújva nagyon erős, mérgező fertőtlenítővel!
  26. 2014-07-30 22:25116804.
    Na!!!! Kész vagyok!!!!! Esküszöm, hogy az előző hsz-em végén dőlt betűs volt a szöveg mielőtt elküldtem!
    Hiszen mi a francért írtam volna.
    2014-07-30  22:23
    Jujoka (116803)
    előzmény:
  27. 2014-07-30 22:23116803.
    Szegény Luca! Tényleg nem értem, hogy ilyenkor miféle leckét kell írnia, de tudjuk, hogy előbb veszik fel a történéseket  kb. két hónappal.

Viszont: Gerdamama, Attila lánya Zita, Krisztián egyik társa, akinek tudjuk a nevét is Rudi. Csak azért írom, hogy igazából képben legyél. Hiszen az nagyon fontos, így barátok közt. Ugyi nem haragszol?
    Persze, tudom, hogy nem, csak miértis ne "kötekedjek"?
    Úgy örülök, hogy ismét köztünk vagy, persze tudom, hogy jól érezted naná, hogy így volt! Kicsi unokád mellett!

Esköszöm, hogy nem akarom dőlt betűvel írni, dehát...... Most mondjátok meg!!!! Jó ez a fejlesztés!!! Vagy mégsem?????
    2014-07-30  21:04
    barackmano (116802)
    előzmény:
  28. 2014-07-30 21:04116802.
    Szerencsétlen Lucának milyen leckét kell a vakáció közepén írnia? 
  29. 2014-07-30 19:29116801.
    Köszi gerdamama! Nekem totál kimaradt a tegnapi, rész. A mait nézzük ma, legalábbis Tomi nagyon szeretné. 
    2014-07-30  17:49
    gerdamama (116800)
    előzmény:
  30. 2014-07-30 17:49116800.
    Ugye, hogy ugye?
    Szerintem is sokszor élvezetesebb olvasni, mint nézni.

2014-07-30  15:44
    friadri (116799)
    előzmény:
  31. 2014-07-30 15:44116799.
    Köszönöm szépen az összefoglalót! Lehet, hogy ma meg sem nézem, csak várom, hogy elolvashassam :)
  32. 2014-07-30 15:43116798.
    Ádám bizonygatja, hogy csak barátilag, mert Zsófi nagyon maga alatt volt. Persze, aztán meg alattad! - jön Alíz a frappáns válasszal.

Nem véletlenül megy olyan jól az Alíz szerint.... pólóbiznisz! 
    2014-07-30  14:25
    gerdamama (116796)
    előzmény:
  33. 2014-07-30 14:35116797.
    Nem történés, csak kommentár:

Vártam, hogy Peti elmondja Hannának a Henrik-intermezzót. Még akkor is, ha semmi jelentőséget nem tulajdonít neki. De szerintem tulajdonít... Most majd magánnyomozásba kezd, ami veszélyes lesz, erőltetett és nagggyon vontatott.

34. 2014-07-30 14:25116796.
    Alíz a borokat pakolássza a raktárban, Balta nézi. Kérdi a lányt, hogy mi újság a trendi nacival.  Ekkor meglengettem képzeletbeli kalapom előttetek, mert ha nem írtok olyan részletes és mindenre kiterjedő beszámolót, gőzöm se lett volna, hogy kiről-miről beszélnek.
    Alíz közli, hogy számára Ádám az ideális férfi, egymásnak vannak kitalálva. Itt tart a lelkenndezésben, mikor kezébe akad a fél pár zokni, ami ezek szerint beleröpült a kartonba, mikor Ádám lehajigálta magáról az összes textiliát.

Zsófi elmondja Hannának (a Rózsában), hogy eladják a birtokot, és a házasságuk is tönkrement. Hanna felajánlja, hogy költözzön a villába. Mer' hát mire valók a jó barátnők, pláne ha még rokonok is, meg minden. Épp csak smárolni nem kezdtek, én meg csak néztem, mert nem emlékszem, hogy ezek valaha is szimpatizáltak volna egymással. Hanna azt is elmondja, hogy van egy új barátja, aki tök jó fej és kellemes lakótárs. (Remélem, Zsófi elszereti tőle, csak úgy sportból, meg nosztalgiából, a közös, olasz emlékek miatt.)

Zsófi pakol, Miklós értetlenkedik.

Ádám lemegy a Rózsába, rendel egy narancslét. Alíz beletömi a zoknit egy pohárba, és ráönti a narancslét. Ádám szeme fennakad, Balta a háttérben szenved a visszafojtott röhögéstől. Nekem könnyű dolgom volt, röhöghettem nyugodtan, nagyon tetszett a jelenet. Alíz szerint Ádám visszatért az eredeti "szakmájához",  Zsófiban csak egy gazdag nőt lát, és nyilván pénzért feküdt le vele. Ádám bizonygatja, hogy csak barátilag, mert Zsófi nagyon maga alatt volt. Persze, aztán meg alattad! - jön Alíz a frappáns válasszal.

Peti és vetélytársa hazaér a térről. Vili bá is befut, illetve betotyog a kocsiját tolva, mert nem indul. A két sportember felajánlja, hogy megtolják. Nekifutnak, Peti belelép egy kátyúba, és arccal egy pocsolyában landol. Tudtam, hogy baj lesz, de rosszabbra számítottam, azt hittem, rosszul lesz, mert túlerőltette magát. Szerencsére csak sáros lett és mérges. Hanna felmegy hozzá és bocsánatot kér, mert hogy az ő hülye ötlete volt a közös edzés. (Na ugye, jól emlékeztem!) Megegyeznek, hogy szent a béke, és barátok lesznek. Na ja, ezt már ismerjük, lesz még ebből nagy összeborulás!

Miklósnak hatalmas ötlete támad: ha Nóra azt vallaná, hogy Vazul meggyilkolása idején Miklóssal volt, akkor ez alapján fel is mentenék. Remélem, Nóra nem megy bele.

Krisztián beönti az összes gyógyszerét a mosogatóba.

Más nem jut eszembe.
  35. 2014-07-30 13:54116795.
    Én is csak most néztem meg a Most-on. Kicsit kiestem a gyakorlatból, de azért megpróbálom.

Nóra közli Miklóssal, hogy jól halad a rendőrségi ügy, ha meglesz a DNS vizsgálat eredménye, az majd tisztázza. Közben Miklós pakolászik, mert Zsófi megkérte, hogy ne aludjon otthon. Vártam, hogy Nóra "barátilag" felajánlja, hogy töltse az ő kanapéján az éjszakát, de nem. Ezt Miklós és én is némi csalódással fogadtuk.

Peti fekvőtámaszokat csinál a kanapé szélén, készül a másnapi edzésre. Attila lánya (nem jut eszembe a neve) kineveti. Azt mondja, jól áll Petinek, hogy ilyen vékony, "van, aki szereti a ropit".
    A villában Benji is nyomja a fekvőtámaszokat. Hanna mérges, hogy micsoda hülyeség, hogy vetélkedni akarnak edzés helyett. Mintha nem az ő hülye ötlete lett volna a közös program.

Zsófi és Ádám cipelik a boros kartonokat, az udvaron találkoznak Alízzal, Zsolttal és Baltával. Zsolt mindjárt el is vesz egy üveg bort, hogy majd azzal ünnepeljék Krisztián hazatértét.
    Ádám megköti a cipőfűzőjét (tuttttam!), és naná, hogy Alíz kiszúrja, hogy az egyik lábán nincs zokni.

Krisztián és Enikő romantikus estét akarnak rendezni, de előbb Zsolt állít be ünnepelni, majd Ádám. Elég lassan esik le nekik a tantusz, hogy útban vannak, de aztán észbe kapnak és elmennek.

Másnap reggel:
    Krisztián magához rendeli az ikreket egy kis fejmosásra, amiért a halálhírét keltették. Megígérteti velük, hogy ilyet többé nem csinálnak. Ez aztán az ejnye-bejnye katonás, minősített esete!
    Három katonatárs is meglátogatja Krisztiánt, a régi haver (Ricsi?) és két számomra ismeretlen. Jöttek, mentek, nem volt érdekes, csak nem akartam kihagyni.
    Enikő megkezdte (illetve folytatja) az anyáskodást: musssszáj enni, akkor is, ha nem vagy éhes, bevetted a gyógyszert? stb., stb. Remélem, nem szűrja el a kapcsolatukat ezzel az erőssakos szeretetével. Kriszen látszik, hogy idegesíti.

A két kiskas nyújtógyakorlatokat végez a játszótéri mászókán. Egy lány egy darabig nézi őket, majd közelebb megy és megkérdezi Benjitől: Henrik, tényleg te vagy az? Megint gyúrsz? Benji közli, hogy összetéveszti valakivel, ő nem Henrik. A lány elkullog, de látszik rajta, hogy biztos a dolgában, ahogy Petinek is gyanús a dolog.

Zsófi és Ádám összefutnak a lépcsőházban, és megbeszélik, hogy  a tegnapi egyszeri és megismételhetetlen "dolog" köztük marad. Istenem, hogy hányszor hangzott már el ez a mondat a sorozat történetében, és ki mindenki előadásában, össze se tudnánk számolni!

Folyt.köv.

36. 2014-07-29 20:38116794.
    A mait sajnos én sem fogom, holnap reggel 4-kor indulunk. 
    2014-07-29  20:32
    friadri (116793)
    előzmény:
  37. 2014-07-29 20:32116793.
    Köszönöm a tartalom leírásokat. 
    Elvileg még mait sem tudom majd megnézni... úgyhogy....

Szerintem is változott egy kicsit Luca, nagylányosodott. 

38. 2014-07-29 17:26116792.
    Az arca is eléggé megváltozott. 
    2014-07-29  17:21
    lidika49 (116791)
    előzmény:
  39. 2014-07-29 17:21116791.
    Üdvözöllek én is itthon, s utólag sok boldog névnapot kívánok.
    Na, most kinek higgyen az ember? Encinek vagy a fiúk apjának? 1:1
    Luca ahogy nézem magasabb lett és a mellbősége is nőtt.
    2014-07-29  08:18
    gerdamama (116785)
    előzmény:
  40. 2014-07-29 13:22116790.
    Ez jó ötlet. Szimpatikusabb és életszerűbb, mint ha Miklós vesz róla szagmintát, és rohan vele a gazdájáig.
    2014-07-29  10:45
    Picivirág1 (116789)
    előzmény:
  41. 2014-07-29 10:45116789.
    Jön Zoli hadnagy a nyomozó kutyával, mert még nem kutatták át egészen a birtokot. Megtalálja a zoknit és egészen Ádámig fut vele. 
    2014-07-29  07:52
    gerdamama (116783)
    előzmény:
  42. 2014-07-29 09:22116788.
    Meg fogsz lepődni. De jó olvasni valakit aki nem látta egy ideje.
    nHannát illetően igazad van, én hülyeségnek tartom ha valaki már annyi idősen festi a haját. Mert az sajnos roncsolja, a szőke pláne. 
    n
    2014-07-29  08:08
    gerdamama (116784)
    előzmény:
  43. 2014-07-29 08:44116787.
    Most minek rakta oda azt a sok n-t????? Ilyen az enyémben nem volt. A hibákért bocs. 
    2014-07-29  08:43
    barackmano (116786)
    előzmény:
  44. 2014-07-29 08:43116786.
    Miklós és Nóra veszekszenek, Miki fél Zsófi bosszújától, még a végén azt is kitalálja hogy az egész Barta agyszüleménye. A nagy üvöltözésre Timi is kijön, hagyyák már abba, zeng a ház tőlük.
    n

nTimi este kérdőre vonja az anyját, mi a baja valójában. Ő azt gondolja összevesztek Mikivel, így Nóra megint pasi nélkül maradt, ez a baja. 

n

nJuli ki van akadva, Attila szerint az egésznek Peti az oka, mert bunkó volt vele miután részegen hazament.
    nPeti bocsánatot is kér Julitól később. Juli szerint nem kéne Petinek Hanna után futnia.
    nJuli később összefut Hannával a boltban aki Benjiről áradozik. Szóba kerül Peti is, Hanna szerint is vége. Juli sajnálja Petit. 
    n

nBenji és Hanna a Rózsában vannak, Hannának nem épp Rózsás a kedve, elmondja Benjinek mit mondott neki Juli. Benji is cinikus lesz mikor Petire terelődik a szó. 
    n

nSzabi szerint is abba kéne hagynia Petinek az ivást és leszállnia Hannáról. Erre épp jön Hanna, de vele is elég bunkó Peti, így az visszamegy Benjihez. 
    nA végén Peti bocsánatot kér és felajánlja csináljanak hármasban programot. 
    n

nEnikő elmondja Teklának hogy az ikrek tudják és most eltűntek. Elmondják Zsoltnak is, rááll hogy segít. Meg is találja őket egy közeli parkban ahol épp verekszenek, miután Botond nekiesett Kendének, merthogy ő felhívta az apjukat aki mindent tagadott. Zsolt haza is kergeti őket. 
    nTekla és Enikő igen hálásak. Tekla elmondja Botondnak is hogy sajnos igaz az egész, akármit mond az apja. 
    nKésőbb mikor a fiúk már alszanak, Tekla magát okolja. 
    n

nAlíz Baltának ujságolja nagy boldogan hogy Ádám és Nóra szétmentek. 
    n

nZsófi épp öltözik az Ádámmal való hancúrozás után mikor felhívja Miki hogy beszélni szeretne vele.  De Zsófi nem akar jól össze is vesznek, Zsófi mondja is neki hogy ne aludjon otthon lehetőleg (az a Miki lakása nem???). Mondja is Ádámnak utána, nagyon meg fog fizetni ezért Miki. 
    n
    n

nÁdám nem találja a fél zokniját. Zsófi Zalánról álmodozik. 
    n

nZsolt és Balta épp békésen iszogatnak, mikor csengetnek, beront Miki és Zsoltnak esik. Zsolt kissé irónikusan válaszok, így Miki odábáll végül. Zsolt örül hogy Miki szenved. 
    n

n

nMarcell megtámadja Enikőt, Krisz épp időben érkezik. 
    n

n

nNagyjából ennyi, megyek reggelizni. 
    n

n
    2014-07-28  22:56
    friadri (116778)
    előzmény:
  45. 2014-07-29 08:18116785.
    Jó lenne, ha a kb. egy hónapja tartó "korszerűsítést" végre befejezné a nlcafé. Kicsit unalmas, hogy még mindig itt tartanak, hogy össze-vissza tördelik a sorokat.
    Ha meg akarunik nézni egy képet és rákattintunk, lefagy az egész. Vissza se lehet lépni, be kell zárni az oldalt. Tegnap reggel tapasztaltam először, és azóta se voltak képesek megcsinálni. Nevetséges.

Valami suszterből átképzett informatikussal dolgoznak, vagy nem tudom, mi van, de ez már egy agyrém.
  46. 2014-07-29 08:08116784.

Az unalmas történet ellenére számomra volt újdonság bőven. Például hogy Peti haja milyen szépen megnőtt. Hannát
    viszont alig ismertem meg, mikor belépett a kisboltba. Én csak
    meglepődtem, de Claudia infarktust kapott volna, ha meglátja ezt a
    szanaszét álló, tarkabarka, lenőtt hajat, hozzá azt a fura színű rúzst.
    Nekem bizony jobban tetszett az a rendezett úrilány külső, amit az
    "erőszakos" Clau "rákényszerített", mint ez az elhanyagolt külvárosi
    házmesterlány-stílus. Azt is csak a ronda lenövésből tudtam meg, hogy
    Hanna festi a haját, nekem mindig természetes szépségnek tűnt, jó volt
    ránézni.

Az olasz szépfiú elég színtelen, mehetne haza. Ezzel együtt kicsit sajnáltam tegnap a hülye szituáció miatt, amibe került. Sose értettem, hogy miért kell a régi és az új udvarlónak összehaverkodni. Pláne miért kell hármasban programot csinálni. Az is más, ha véletlenül összefutnak valahol. Tudjanak két kulturált mondatot váltani egymással, aztán viszlát.

Újfent megállapítottam, hogy az ikrek nagyon hasonlítanak az apjukra. Minden elismerésem annak, aki ilyen jó szemmel választotta ki a színészt!

Lucára vagyok kíváncsi, mennyit nőtt, változott, mióta nem láttam. Remélem, hamarosan szerepel ő is.

47. 2014-07-29 07:52116783.
    Én is a késői adást néztem, mert - nem győzök pirulni - egyszerűen megfeledkeztem róla.

Esemény tényleg nem volt több, hacsak az nem, hogy Ádám a szőlőhegyi szex után nem találja az egyik zokniját. Azon tűnődtem, lesz-e ennek később jelentősége. Az szinte biztos, hogy Miklós megtalálja. Majd rohan vele Zsolthoz, az meg jól kiröhögi, és közli, hogy a zokni Ádámé? Egy sima, egyszínű zokni, szerintem azonosíthatatlan. Különben se valószínű, hogy a pasik számon tartják egymás zoknikészletét.

2014-07-29  06:36
    Kristine (116782)
    előzmény: