Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ELLENŐRI TÚLKAPÁS!!!!

Torolt_felhasznalo_137140
Torolt_felhasznalo_137140
Létrehozva: 2008. Április 15. 18:52

Nagyon dühös és elkeseredett vagyok.

Ma a következő történt velem:

 

Miskolc város helyi buszközlekedésének eljárása!! MINŐSÍTHETETLEN!

 

Nagyon beteg vagyok, a kórházból jöttem éppen, ultrahangról. A kórház előtt van a helyi busz megállója, ami kivinne a távolsági buszvégállomáshoz, hogy hazamehessek. A buszmegállóban van egy újságos, ahol meg lehet venni a jegyet a helyi buszra, mert a buszon már drágább. Így meg 200 Ft. Megvettem tehát az újságosnál.

 

Jött a busz, felszálltam, kezemben a jeggyel. A busz halálig tömött volt, éppenhogy csak felfértem a legfelső lépcsőre. Elindultunk, és én kis híján összeestem. Kórházból jövet és 2 napi fekvés után nagyon rosszul voltam, lázas voltam/vagyok, és így kellett a tömegben megtalálnom az egyensúlyomat. De megtaláltam pár pillanat alatt, és már törtem is az utat a tömegben a jegylyukasztóhoz. Mindez nem volt kb 2 perc, mire rendeződtem (onnan mértem le, hogy akkor álltunk ki a megállóból), csakhogy

 

tenném be a lyukasztóba a jegyet, és egy marok kitépi a kezemet a lyukasztóból, jegyestől...

 

PONT, AMIKOR A JEGYEM A LYUKASZTÓBAN VOLT ÉS MÁR ÉPPEN HÚZNÁM A KART, HOGY ÉRVÉNYESÍTSEM!!!!...

 

azt a pillanatot elkapta és szabályosan rárepült jegyemre (na, ekkor néztem fel, hogy ki molesztál)

 

AZ ELLENŐR!!!...

 

és már ordít is, amire persze, hogy mindenki odanézett, hogy én KÉSŐN (!!!) lyukasztom a jegyemet (mondom, akkor álltunk ki a megállóból), mostmár ne lyukasszak semmit, erre megkérdeztem, hogy miért későn??? Válasz: mert nem akkor kell, amikor én észrevettem, hogy ő ott van (szintén veszekedve, ordítva).

 

Ő OTT VAN????????????? Az agyam itt elgurult a helyéről!!!!!!!!!

 

Mondom neki, hogy nem láttam, ekkora tömegen keresztül meg főleg nem (azt a pillanatot láttam, amikor az egyik kezével a kezemet megfogta a lyukasztóban, hogy a másik kezével túrja a tömeget, tehát ő is áttörte magát a tömegen -ergo: nem láthattam, hiszen NEM MELLŐLEM, NEM A KÖZELEMBŐL szólalt meg), sőt mi több: NEM IS FIGYELTEM AZ EMBEREKET, ŐT MEG FŐLEG NEM, hiszen most jöttem a kórházból, alig állok a lábamon, lázas vagyok.

 

Ezt mind elmondtam.

 

Erre ő: AKKOR KELLETT VOLNA ÉRVÉNYESÍTENI, AMIKOR FELSZÁLLTAM.

 

Mondom: de hisz AKKOR érvényesítem, azaz MOST, hiszen éppenhogy csak megtaláltam az egyensúlyomat meg a tömegen keresztül a lyukasztót, már lyukasztanám is, ha hagyná!!

 

Ekkor mentünk pontosan 5 métert a busszal.

 

Megnyomta a leszállógombot, leszállított. 5 MÉTER MÚLVA, VADONATÚJ JEGGYEL A KEZEMBEN!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Persze, jött velem, ahol már egy másik ellenőr várta. Közrefogtak, hogy akkor most márpedig adom az adataimat.

 

Adtam, de megmondtam, hogy ezzel nem értek egyet, mert...(és itt elismételtem a fentieket, hogy miért nem).

Nem szólt semmit, hanem csak írt, és valami megmagyarázhatatlan kis vigyorral az arcán lengette a fejét.

 

Erre már rákérdeztem, hogy NEM SZÁMÍT, AMIT MONDOK??? mivelhogy akkor mondtam el harmadszor mindent, és nem reagált rá semmit.

 

Na, erre már felnézett írogatás közben: NEM, SEMMIT NEM SZÁMÍT. AZ SZÁMÍT, AMIT Ő MOND, MERT AZ ÚGY VOLT.

 

Így, bele a pofámba, azok után, hogy alig vártam, hogy felbirkózzam magam a buszra, lázasan és szédelegve, gyengén és betegen, és EKKOR 5 méterrel e sikerélmény után leszállítanak a vadonatúj jeggyel a kezemben, és a képembe mondják, hogy abszolút nem számít, hogy mit mondok.

 

Ekkor lett kész a papírral, mondta, hogy írjam alá. Na, erre megmondtam, hogy NEM VAGYOK HAJLANDÓ, mivel nem értek ezzel egyet.

 

Vágott egy arcot, és közölte, hogy akkor 12 ezer Ft, lakcímre, várjam a papírt.

 

És elviharzott a VADONATÚJ JEGYEMMEL A KEZÉBEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Szóltam, hogy akkor legalább a jegyemet ADJA VISSZA! Hát ugye eddig se méltatott válaszra, most se, és szó nélkül elhúzott a kezeletlen, új jegyemmel.

 

Nagyon rosszul voltam, igazán rosszul, alig álltam a láztól a lábamon, és otthagyva, megalázva elbőgtem magam.

 

Bevonszoltam magam a helyi busz végállomására, és ott akartam panaszt tenni. Ott nagyon rendes volt a hölgy, de nem tudott segíteni.

 

Elküldött tehát a panasztevő hivatalukba, lényeg az, hogy minél messzebb. Elvánszorogtam tehát lázasan oda.

 

Ott panaszt akartam tenni, hisz azért mentem. A hölgy ott már hidegen fogadott. Elmeséltem, hogy mi történt, erre pedig teljesen elutasító lett.

 

Szerinte:

 

-nincs igazam, mert valószínűleg az ellenőr TUDJA, hogy mit csinál

-nincs igazam, mert a felszállás pillanatában kell lyukasztani (mondom, hogy AKKOR lyukasztottam, erre ő: ő nem volt ott, ezt az ellenőr jobban tudja -NEM IS ÉN!)

-mondom, mellesleg addig kell lyukasztani, amíg az első megállóba be nem ér a busz, de én egyből lyukasztottam, csak át kellett magam lázasan törni a tömegen, erre:

MINDEN LÉPCSŐNÉL VAN LYUKASZTÓ, ÍGY A FELLÉPÉSSEL EGY ÜTEMBEN, MÁR AZZAL A SVUNGGAL LYUKASZTHATTAM VOLNA...de nem, één galád, megvártam azt a pillanatot, amikor LÁZASAN megtaláltam az egyensúlyomat...

 

Figyelitek? 2 percen beszélünk már órák óta, én meg támolygok.

 

PERSZE, HOGY HAZABESZÉL A KOLLÉGÁJÁNAK! 

 

Kértem a panaszkönyvet. Nem kaptam. Helyette ő maga írt le valamit egy darab papírra abból, amit elmondtam, de azt nem mutatta meg. Aztán átmásolta valami formanyomtatványra, de azt sem mutatta meg. Azért kellett volna megmutatnia, hogy lássam, leírt-e minden fontos részletet.

Alá sem írhattam BEZZEG EZT NEM!! CSAK A HELYSZÍNI PAPÍRT KELLETT VOLNA! Hát már hogyne. Csak így meg nem kaptam egy darabot sem a helyszíni papírból.

 

Lényeg, ami lényeg, a hölgy összefoglalta:

megkérdezik az ellenőrt is, és majd amit az ellenőr vall, azt megkapom írásban+a büntetést, csekkel együtt, 1 hónapon belül.

 

Pont, viszontlátásra.

 

Felálltam, otthagytam, összeestem.

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_137140
    Torolt_felhasznalo_137140
    2008. Április 16. 16:03105.

    Nem, ez a kopasz kigyúrt állat volt.

     

    A többi panaszos levélből kiderül, hogy a szövegük és a módszerük ugyanaz mindig, egy forgatókönyv szerint dolgoznak

     

    (vagy ellopják a jegyed, hazudván, hogy nem is volt, vagy jön az "akkor akart lyukasztani, amikor meglátott minket" -duma)

     

    Utóbbi dumának lettem én az áldozata. Be kell őket egyesével csukni csoportos rablásért és személyes szabadság megsértéséért. 

    előzmény:
    chilii (98)
    2008-04-16  11:57
  2. Torolt_felhasznalo_137140
    Torolt_felhasznalo_137140
    2008. Április 16. 15:59104.

    Mocskok, egészen egyszerűen.

     

    A válaszlevél is azt igazolja, hogy tudnak róla, házon belül simítják, és az egész egy lecsuknivaló bűnbanda, hiszen RABOLNAK.

    előzmény:
    chilii (100)
    2008-04-16  13:34
  3. Torolt_felhasznalo_137140
    Torolt_felhasznalo_137140
    2008. Április 16. 15:58103.

    Ugye, ugye.

     

    Látjátok, igazam van (annak mondom, aki nem hitt nekem)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425491 (101)
    2008-04-16  13:35
  4. Torolt_felhasznalo_137140
    Torolt_felhasznalo_137140
    2008. Április 16. 15:57102.
    Nem én írtam, de EZ IS AZT IGAZOLJA, HOGY NEMCSAK ÉN JÁRTAM ÍGY ÉS IGAZAM VAN.
    előzmény:
    eimrow (97)
    2008-04-16  11:45
  5. Torolt_felhasznalo_425491
    Torolt_felhasznalo_425491
    2008. Április 16. 13:35101.

    Pont ma olvastam egy ehhez nagyon is hasonlatos cikket (olvasói levelet) dettó a miskolci ellenőri túlkapásról:

     

    http://homar.blog.hu/2008/04/16/miskolcon_ csak_rendori_felugyelettel_alljunk_szoba_az_ellenorrel 

     

    Miskolcon valami nagyon nem stimmel az ellenőrökkel! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-04-15  18:52
  6. 2008. Április 16. 13:34100.

    Nem ismerem a topicnyitót, a fórumos előéletét sem, viszont a miskolci tömegközlekedési viszonyokat IGEN!

    íme egy történet a közelmúltból: http://www.boon.hu/hirek/IM:boon:news_special-borsod/cikk/ az-mvk-kivizsgalja-a-durva-miskolci-ellenor-ugyet/cn/haon-ne ws-FCUWeb-20080303-0837335860

     

    és ez csak egy a sok közül! itt az ellenőrök 5-6 fős csoportokban járnak, rendőri kísérettel. hiába tanácsolták sokan Lindarának hogy hívott volna rendőrt, valószínűleg ott volt az is a buszon, de szart rá! itt ez az új "imidzs" az MVK Zrt-nél! tavaly amikor bevezették az új "reformokat" (járatok megszüntetése, vonalak ketté vágása, járat ritkítások, ellenőr kommandó....stb.) 2 nap után megszüntették a honlapjukon a fórumot, nehogy már az utazóközönség véleményt nyilváníthasson! amikor megkérdeztem, miért, ez volt a válasz: "Gyakoroltuk a demokráciát!"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2008. Április 16. 12:1699.

    Azonnal fel kell jelentened az ellenőrt.

    Anyukám majdnem ugyanígy járt, mikor nyugdíjba ment SENKI NEM MONDTA NEKI, hogy a nyugdíjas szelvényt, amit mindig pontosan megvesz, csak nyugdíjas bérletbe lehet betenni. És ő így használta pár hónapig semmi baj nem volt, mindig felmutatta, hagyták. Mígnem a kisföldalattin kifogott egy szemét dagadt fiatal csajt, aki mondta, hogy nem érvényes. És egyszerűen  elvette a bérletét és kiszállt vele, hogy feljelenti. Anyukám ment utána, az utasok közben mondták, hogy ne hagyja magát, mert nincs joga elvenni a bérletet az ellenőrnek, a peronon ordítozva kioktatta anyukámat, és mikor az vissza akarta venni a bérletét, a bkv-s csaj a kezére ütött!!!

    Különben a szitu hasonló volt, beteg volt anyu, a bkv-s kurva elvitte a bérletét és ő ott állt fájós lábbal bérlet nélkül messze a lakásától, valahogy hazakeveredett, nagyon sírt, egész nap zaklatott volt.

    Felhívtuk a panaszirodát, ott egy nagyon együttérző nővel beszélt, szegényem még akkor is zokogott, de mire kaptunk egy kioktató levelet és bementünk az Akácfa utcába, ott már megint szemetek voltak velünk. Kértem, mutassák meg a rendeletet, miszerint a nyugdíjas szelvényhez nyugdíjas bérlet(?) kell..... senki nem tudott mutatni semmit.... kint várakoztattak, megalázó volt. Büntetést kellett fizetni. Különben egy állomáson sem volt kiírva, hogy külön bérlet kell a nyugdíjasoknak, akkor még, lehet, hogy most már kiírják. Szóval szemét egy  banda és még ezek mernek sztrájkolni.

    Ne hagyd annyiban!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-04-15  18:52
  8. 2008. Április 16. 11:5798.

    Nem az a szőkített vén kurva volt véletlenül????? a miskolci tömegközlekedés és az ellenőrök viselkedése is minősíthetetlen!!!! mikor fogunk már mi miskolciak össze és tesszük végre helyre az MVK-t????

    akkor kellett volna fellépni amikor "megreformálták" vagyis a 25 évvel ezelőtti színvonalra süllyesztették vissza a tömegközlekedést!!!!!! nem értem, hogy miért nem fogott össze a város tavaly januárban!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-04-15  18:52
  9. 2008. Április 16. 11:4597.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-04-15  18:52
  10. Torolt_felhasznalo_612721
    Torolt_felhasznalo_612721
    2008. Április 15. 22:2196.

    Biztos a rosszulleted volt az oka,hogy igy reagaltal.En biztos nem hagytam volna ennyiben.Mi az hogy kitepi a jegyet a kezembol?Na mindegy en nem hagytam volna idaig fajulni.

     

     

    Vannak bunko ellenorok,de szerencsere en meg nem kerultem a kezeik koze:)

     

    Nekem inkabb vicces sztorim van veluk.:)

     

    Maskor ne hagyd magad,azert neked is vannak jogaid,es ha ugy erzed igazsagtalan a banasmod,akkor rendort kellett volna hivni,vagy tehetsz feljelentest utolag,bar amikorra ebbol lesz valami addigra elfelejted az egeszet. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-04-15  18:52
  11. 2008. Április 15. 21:3595.

    Sajnos nem mindenki találja fel magát és találja meg a hangját ilyen helyzetben... De utólag persze mindig könnyű megmondani mi az amit tenni kellett volna...

    előzmény:
    *Milla* (93)
    2008-04-15  21:18
  12. 2008. Április 15. 21:3194.

    Pár éve a keresztanyám kezéből kitépték a gyűjtőjegyet. Elkérte a nő az iratait, majd a gyűjtőjeggyel elviharzott. Egy részét megtalálta a kukánál széttépve. Persze a csekk az jött.

    Keresztanyám mindig lukasztott becsülettel, még is azt mondta neki a nő, hogy érvénytelen. Mondta neki, hogy akkor legyen szíves lyukasszon ki egy másikat, mert ő nem lát jól...Hát ugye leírtam mi lett a vége.

    Persze nem kellett volna odaadni a személyiét, de : idősebb, vidéki nénikét képzelj el akivel hónapokat mentem ugyanazon a vonalon, mire megtanulta, s nem tévedt el. 

    Vannak persze jó fejek is köztük, de sok a tahó is. mint mindenhol. Miért a BKV lenne a kivétel?

    A telemarketinges is "fejpénzt" kap, az ellenőr is úgy hallottam.... 

    VAn aki gátlástalan. :-( 

    előzmény:
    *Milla* (93)
    2008-04-15  21:18
  13. 2008. Április 15. 21:1893.
    Én csak állok és bámulok.
    Hogy ordítva meg alázva?? És ki az aki ezt tűri??
    Amint már írtam, valószínű hogy én földönkívüli vagyok, de eddig ha hozzám odajöttek buszon vagy bárhol, először köszöntek, kérték, én adtam, ő köszönte, én köszöntem és ennyi.
    Hogy ordítás meg alázás meg pofátlanság??? Nem tudom..pedig minden áldott nap BKV-ztam..
    Mondjuk egyszer ordított volna valamelyik...
    előzmény:
    percy007 (85)
    2008-04-15  20:50
  14. 2008. Április 15. 21:0892.

    háttő, igen,ez igaz.

    kornelia-kicsilanyt meg mindíg jó csesztetni.  :ördögivigyor

    Nekem a kedvencem az volt mikor ondoettével közös tálból ettek. Aztán meg letagadta,hogy barátok.

    előzmény:
    percy007 (85)
    2008-04-15  20:50
  15. 2008. Április 15. 21:0591.

    Hú, tipikus áldozati "rúgjatok belém!"-játszma. Nagyon elhagyod meg sajnáltatod Magad mindig.

    Szedd össze Magad, minden jót és erőt mindenhez!

    Üdvözlet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-04-15  18:52
  16. Torolt_felhasznalo_560931
    Torolt_felhasznalo_560931
    2008. Április 15. 21:0190.
    Szegénykém,ahhoz képest,hogy (ismét) szörnyen legyengült vagy,érdekes módon az nlc-re írogatni mindig van erőd....;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (88)
    2008-04-15  20:57
  17. Torolt_felhasznalo_560931
    Torolt_felhasznalo_560931
    2008. Április 15. 20:5889.
    Párszáz önsajnáltatós topik azért már nevezhető valamilyen szinten előzménynek...nem? ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (87)
    2008-04-15  20:54
  18. Torolt_felhasznalo_137140
    Torolt_felhasznalo_137140
    2008. Április 15. 20:5788.

    BIZONYÍTSD BE, HOGY NEM IGAZ!!

     

    NEM ÉN FOGOM BIZONYGATNI AZ IGAZAMAT! 

     

    EZ RÁGALMAZÁS: HAZUGNAK ÉS BESZÁMÍTHATATLANNAK ÁLLÍTASZ BE!

     

    TÉGED IS SIMÁN BE LEHETNE PERELNI RÁGALMAZÁSÉRT!

     

    Több szót nem érdemelsz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560931 (86)
    2008-04-15  20:52
  19. Torolt_felhasznalo_137140
    Torolt_felhasznalo_137140
    2008. Április 15. 20:5487.
    Nincs énnekem semmilyen előzményem, nehogymár én legyek a mumus vagy a balek itt köztetek.
    előzmény:
    percy007 (85)
    2008-04-15  20:50
  20. Torolt_felhasznalo_560931
    Torolt_felhasznalo_560931
    2008. Április 15. 20:5286.

    Jó sokan beugrottak a legújabb drámai önsajnáltatós mesének :D

     

    Megvan Liandra ma esti lelki tápláléka.:)

     

    Hogy miért gondolom ezt?

     

    Liandra (egy másik topikjában írta) kocsival jár .Persze pont most nem volt kéznél sem a kocsi,sem egyetlenegy ember abból a családból,ahol agyonféltik,dédelgetik,tutujgatják.Hagyták szegény szerencsétlent lázasan,legyengülve,szédelegve,kórházi kínoktól meggyötörten egyedül hazatömegközlekedni....Nem csak a családtól,de az nlc-n (köz)ismert vőlegényjelölttől sem jött segítség...legalább hazakísérte volna...:x Az esetlegesen elérhető barátokról már nem is beszélve. (mondjuk nem csodálom,hogy egy sem ért rá)

     

    Érdekes módon a tömött buszon egyetlenegy ember sem látta,hogy szegény szerencsétlen kislánnyal minő arcátlanul,jogtalanul és gonoszul bánnak el...egyetlenegy ember sem nyitotta ki a száját,hogy de hát épp most vergődött el szegény idáig,hadd lukassza már ki azt a jegyet....hát,mindenesetre érdekes,már csak azért is,mert általában az ellenőrök nem  valami népszerűek..

     

    Összeesés-ájulás-alélás nélkül nem lett volna kerek a történet,ahogy a kegyetlen hivatalnok nélkül sem. :p

     

    Szóval,nem kicsit átlátszó,ugyanolyan satnya,vértelen,hatásvadász történet,mint a többi....

     

    Mielőbbi gyógyulást,kedves Liandra. ;) 

     

     

    előzmény:
    tulipan23 (60)
    2008-04-15  20:11
  21. 2008. Április 15. 20:5085.

    Tudod, nem ismerem Liandrát, meg az Ő előzményeit itt a fórumon, de hidd el vannak olyan emberek, akik valamiért vonzzák az ilyen és hasonló problémákat. Az én barátnőmmet naponta 3x is érik kisebb nagyobb traumák, bajok, átverések stb. és Ő MINDIG vétlen, ártatlan, stb....

     

    Ami meg az ellenőröket illeti ... hááát, felénk valami maszek cég csinálja és iszonyú pofátlanul, megalázva - pedig zömmel nők.

    A múltkor egy szerencsétlen pasi a táskáját már totál kipakolta, mert nyilván tudta, hogy van bérlete. Ott üvöltözött (nem emelt hangon!!!, hanem tényleg kiabált) az ellenőr, hogy ne játssza itt meg magát, meg hogy biztosan csak azért keresgeti, mert azt akarja elérni, hogy megérkezzenek a célállomásra. Aztán voltak többen, akik felszóltak, hogy a paskó a kollegájuk és a cég fizeti a bérletet, szval tutira van neki. Majd végül előis halászta. Há ne tudjátok meg, milyen morogva, vonult le a két hárpia a buszról.

     

    Szóval tutira érdekeltek, hogy minél több palimadarat fogjanak:-) már aki bevallja a címét stb.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    tulipan23 (62)
    2008-04-15  20:14
  22. 2008. Április 15. 20:4684.
    hogy iylen is csak veled történhet...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (83)
    2008-04-15  20:45
  23. Torolt_felhasznalo_137140
    Torolt_felhasznalo_137140
    2008. Április 15. 20:4583.
    Mi vaaaan?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133892 (82)
    2008-04-15  20:44
  24. 2008. Április 15. 20:4482.

    Szia tökfej! Sztem a 3 markos legényt igazán elintézhetted volna 2kézzel! (meg 1 szájjal) ,de mivel nem akratad , lusta voltál,  így elvették a jegyedet. Magadra vess!

    Máskor,ha szépen kérik akkkor...

     

     

    (na amúgy,ha télleg beteg vagy jobbulást! ) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (79)
    2008-04-15  20:37

Címlap

top