Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nigella

Zizikebaba
Létrehozva: 2008. Április 13. 19:09
Sziasztok!Remélem mások is jó ötletnek tartják, és nem csak én... Szeretnék egy olyan topicot indítani, amiben Nigella receptjeit rakjuk fel, ki-ki amit jegyzetelt, és esetleg ezzel segítünk azoknak akik lemaradtak a Tv-s adásról.(Lehet, hogy van hasonló topic, nem tudom, mert lusta voltam utána nézni. Siettem, hátha sokan még a gép elött ülnek.)Szép napot továbbra is.
  1. 2008. június 18. 10:0413.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. Április 14. 08:2912.
    Dejó,hogy sem entert sem szóközt nem rakott. Pedig olyan szépen megszerkesztettem :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. Április 14. 08:2811.
    Sziasztok!Szép reggelt. Gondoltam, azért csak felrakom a tegnapi első műsor receptkeit, hátha segítek ezzel vkinek.Ízek tangója 2008.ápr.13 műsorbólQuesadillaHozzávalók:- Tortilla (szerintem házilag elkészített kicsit vastagabb, sós palacsinta is megteszi... én kipróbálom azzal.)- Sonka- Sajt- 1szál újhagyma- (tv) paprikaA torilla egyik oldalát (!!!) sonkával teljesen beboríjuk, majd a másik oldalát frissen reszelt sajttal.A sonkás felére rávagdosunk 1 szál újhagymát. Erre pedig a paprikát.A torilla-t félbe hajtjuk úgy,hogy a sajtos felét hajtjuk a sonkás felére. Picit megnyomkodjuk. Mindkét oldalát kevés olajjal "megkenjük" és 1-1 percig sütjük az oldalait.-------------------------------------------------- -----------------------------Kukorica leves (nem biztos,hogy ez a neve...szégyen,de én nem hallottam)- fagyasztott kukorica (azért nem konzerves, mert ez finomabb -Nigella)- 2 szál újhagyma- 2 kis gerezd fokhagyma- 3 evőkanál búzadaraA kukoricát kb. egy lábas forró vízbe tesszük (elősegítjük az olvadást). Addig az újhagymákat és a fokhagymákat felvágjuk. A búzadarát beletesszük a turmixgépbe, rá a felvágott zöldségeket és a felolvadt kukoricát. Összeturmixoljuk. Ha elég pépes, akkor lábasba rakjuk, felöntjük 1 liter vízzel (húsalaplével ízesíthetjük!). Kb. 20 percig főzzük. Tortilla-kkal vagy piriított kenyérkockákkal találjuk.-------------------------------------------------- -----------------------------Margarita fagylalt- 2 evőkanál tequila- 3 evőkanál narancslikőr- 1 és 1/4 citrom leve- 15 dkg porcukor- tejszínA cukrot, a cirtomlevet, a tequila-t és a narancslikőrt összekeverjük. Habverővel finoman kevergetve hozzáadjuk a tejszínt. Addig keverjük, amig alaposan sűrű nem lesz, de még finoman lágy.Műanyag  dobozba rakjuk és a mélyhűtőbe tesszük. (Fagyásig.. :D)Tálalás:A talpas poharak száján félbe vágott citromot végighúzunk (hogy nedves legyen) majd cukrot és sót összekeverünk és ebbe belemártjuk a poharak citromos száját. A fagylaltot belekanalazzuk. Esetleg reszelt citromhéjjal megszórjuk.------------------------------------------------ -------------Seviche (remélem így írják)- 2 nagy halfilé- 2 teáskanál nagy szemű vagy 1 teáskanál apró szemű só- 1 teáskanál oregano- citromlé- 3 szál újhagyma- 1 chilli- 1 jó nagy csokor korianderzöldA halfiléket apróra vágjuk. Tálba halmozzuk, megszórjuk a sóval, az oreganoval és citromlével leöntjük.5-10 percig főzzük kevés vízzel majd 20 percig állva hagyjuk (remélem jól hallottam, mert pont hozzámszólt vki). Leöntjük a levét. Ezután hozzáadjuk a felaprított újhagymákat, a kimagozott, finomra vágott chillit, és a felaprított korianderzöldet.Összeforgatjuk, tálba halmozzuk.Tortilla-kkal tálaljuk, vagy pirítósokkal (is jó...szeritem)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 13. 20:4610.

    Spektrum

     

    előzmény:
    SEviI (9)
    2008-04-13  20:40
  5. 2008. Április 13. 20:409.
    Melyik csatornán megy a műsor?
    előzmény:
    Zizikebaba (1)
    2008-04-13  19:09
  6. 2008. Április 13. 20:118.

    Szia!

    Itt van 1 pár Nigella recept:www.starchefs.extra.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. Április 13. 19:567.
    Ez egy remek ötlet!
    előzmény:
    Zizikebaba (1)
    2008-04-13  19:09
  8. 2008. Április 13. 19:296.
    azt  nem  tudom......lehet  ott  vki  nézte
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. Április 13. 19:245.

    Sziasztok!

     

    http://www.nigella.com/recipes/index.asp

     

    én sem vagyok profi angolos, de ami érdekel azt lelehet fordítani

    előzmény:
    Zizikebaba (1)
    2008-04-13  19:09
  10. 2008. Április 13. 19:204.
    Köszi. De abban a mai 2. adás is meglenne?... Remélem, addig is várok. Hátha van még vki,aki ma nézte.
    előzmény:
    Jasmyn (3)
    2008-04-13  19:17
  11. 2008. Április 13. 19:173.

    Szia

     

    Van  már  ilyen  topic  a  neve  Nigella  falatozója.

     

    Keresd  meg  szerintem  sokan  irtak  már  oda.

    előzmény:
    Zizikebaba (2)
    2008-04-13  19:12
  12. 2008. Április 13. 19:122.
    Én a mai 2 adás közül csak az elsőt láthattam (telefonhívás zavart meg). Ha kell vkinek szívesen leírom. Nekem a második fele kellene, amiben az a "fagylaltboma volt karamell öntettel". A főételre már fél füllel sem tudtam odafigyelni :(( Köszi előre is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top