Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Májfolt,Pigmentfolt az arcon!

knehanita
Létrehozva: 2008. Április 7. 21:11

Gondolom több topic is indult már ezzel a címmel,gonddal,problémával!Szeretnék "sorstársaimtól" kozmetikusoktól ,bárkitől aki tud valamit ajálani a problémára!

Nekem kb.2-3 éve jött elő egy barna folt a homlokomon ami nagyon zavar,már egy csomó mindent kipróbáltam rengeteg pénzt belefektettem,hogy javuljon a helyzet,de sajnos eddig nem látok sok javulást!Amiket kipróbáltam azok ülönböző krémek több ezerért ,lézerkezelés több 10 ezerért(ami ugyan hatásos volt ill. javult a helyzet pár árnyalatot ,de most ,hogy jön be a jóidő,napsütés,úgy látom ismét sötétedik)Ha valaki tud valamit segítsen!Próbáltam a citromos megoldást is,jelenleg kövirózsakrémmel kenem meg nagy faktorszámú napkrémmel!Most alapozót használok amit nem szeretek,mert sokszor csak a boltba ugrok el és akkor is kenjem magam???

Várom a véleményeket ,észrevételeket,tanácsokat stb.....

  1. 2009. május 19. 06:43101.

    Ó, szegény, de nagyon elkeseredtél! Ismerem ezeket az érzéseket, én is majdnem mentem lézeres kezelésre a májfoltjaim miatt, de azt súgta az ösztönöm, hogy inkább kamu ,mint biztosíték. Egy barátnőmnek a combját kezelték lézerrel a visszerek miatt és sokkal csúnyább lett! Számla nuku, a szája járhatott, nem ért el vele semmit! Elvégre nem véletlen, hogy nem igérnek sehol sem 100%-os megoldást! Naná...

    Én már lemondtam a májfolt elleni harcról, egyszerűen belefáradtam. Használtam én is az Ephelistől a kövirózsákig, a francia 100 faktoros krémtől kezdve mindent, halottnak a csók. 40 fele mintha már halványabb lenne, lehet hogy tényleg hormonális a dolog, de nekem igazán az egyik Avon krém használhatott valamennyire, ami 25-ös fényvédő faktorú, mert lehet, hogy azokban a krémekben tényleg van szűrő. A 100-asok sz@rt nem érnek!

    Nagyon sokan szenvednek ebben a bajban, egy régi férfiismerősöm is szóvá tettek, hogy milyen sok a májfoltos nő. De nekem olyan érzésem is van, hogy sok a szar a kozmetikai iparban és ezek egyszerűen kárt okoznak a bőrnek. Nekem egy tengerparti nyaralás alkalmával kezdődött el, iszonyú érzés volt. Egyik évben a szám felett, másik évben 2 oldalt az arcomon, majd a homlokom éktelenkedtek a foltok. De már nem napozok, nem szeretek

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773348 (91)
    2008-07-18  01:01
  2. 2009. május 18. 22:04100.

    valóban kiváló a bőrtónuskiegyenlítő esszencia, viszont elengedhetetlen a teljes hatáshoz a napi arctisztisztítás

    sőt plusz infó: Artistry termékekre is vonatkozik a 90 napos pénzvisszafizetési garancia, ezt a lehetőséget egy prestige kozmetikumgyártó sem biztosítja a vásárlóinak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732708 (99)
    2009-05-17  20:56
  3. Torolt_felhasznalo_732708
    Torolt_felhasznalo_732708
    2009. május 17. 20:5699.

    Sziasztok!

     

    Próbáltátok már az Artistry Bőrtónus kiegyenlitő esszenciáját? Pont erre találták ki...Egy barátnőm nagyon erősen májfoltos volt, hát mitmondjak, most nem mondaná meg senki...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_329854
    Torolt_felhasznalo_329854
    2009. május 16. 21:1998.

    Sziasztok,

     

    én is a Clinique even bettert használtam, szinte el is tűntek a foltok, de az első napsütéskor mind visszatért. :-( most 50 faktoros napvédőt kenek, de hiába. Mellesleg, akkor kezdett el foltosodni az arcom, amikor a Clinique 3 lépést (2-est) kezdtem használni, előtte sosem volt hasonló problémám. Nagyon jól tisztít, talán a folyamatos hámlasztás miatt lettem fényérzékeny. Tudok valami hatásos tonikot, ami nem ilyen drasztikus? Hasonló "élmények" estleg?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. május 16. 15:5797.

    Sziasztok!

     

    Örülök, hogy rátaláltam erre a topicra. Sajnos  tavaly nyáron előjött a szemem alatt 1-1 halvány folt, ami smink nélkül elég feltűnő (barátaim észrevették).

     

    Először arra gyanakodtam, hogy a viszonylag olcsó (4000) napszemüvegemtől lett, mert az alja  már szinte fehér üveg.

     

    Természetesen 30 faktoros naptejjel ki sem lépek otthonról, + az alapozóm is faktoros.

     

    Ősszel kipróbáltam a Clinique új Even betterjét, halványította a foltokat, de a jó idővel a foltaim visszatértek.

     

    Van egy kedves ismerősöm, akinek az egész arcát elborította a pigmebtfolt, és ő azt állítja, hogy bizonyos hormonális változásoktól lehet, és sajnos én is erre gyanakszom!

    Neki a bőrcsiszolás (rendszeres) halványította.

     

    Kipróbáltam én is 1x a bőrcsiszolást, még nem nagy eredménnyel, mert azt is rendszeresen kellene csinálni.

     

    Nektek hogy alakultak a krémes kúrák?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2009. május 5. 21:4996.
    Mit használtál, hogy eltűnt és milyen fényvédőt használsz nappalra?
    előzmény:
    dory28 (84)
    2008-05-25  21:47
  7. Torolt_felhasznalo_243494
    Torolt_felhasznalo_243494
    2008. augusztus 1. 11:2395.

    Szia!

    Bocs, de csak most vettem észre a válaszod!

    Én is olvastam, hogy teljesen eltüntette, és elő sem jött többet. Hát én nem voltam ilyen szerencsés!:(

    De mostmár tök jól tudom kezelni.

    Télen Pigmanorm, tavasszal 50+-os Bioderma (ez is színezett!).

    A Pigmanormban  szteroid van, amivel azért kell vigyázni, mert számos mellékhatása van. (eü. főiskolai végzettségem van)

    Szia

    Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773348 (94)
    2008-07-19  00:54
  8. Torolt_felhasznalo_773348
    Torolt_felhasznalo_773348
    2008. július 19. 00:5494.

    Szia!

     

     Nagyon-nagyon köszönöm!

     

     Nem tűnteti el teljesen???!!!Valaki azt írta hogy teljesen eltűnt neki ettől, és hogy napozik is, mégse jött elő!Milyen jó neki!Te kented 50+-os naotejjel és mégis előjött?Vagy ahogy olvasom néha nem kented, de az is előhozta?Abban tudsz segíteni hogy nálunk hol tudom kiváltani?Valaki írta hogy hazánkban egy patikában helyben ki tudta váltani.Jó lenne, mert akkor magam venném meg.Nem féltél/félsz hogy erős rákkeltő a Pigma?Én aggódok, de utálom is így magam! 

     Szia      Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243494 (93)
    2008-07-18  14:28
  9. Torolt_felhasznalo_243494
    Torolt_felhasznalo_243494
    2008. július 18. 14:2893.

    Ne izgulj! Nagyon jó a Pigmanorm!!!! Nekem is vannak, voltak foltjaim. De télen a Pigmanormot használtam, és majdnem teljesen eltüntek. Igaz, tavasszal nem figyeltem rájuk rendesen és kicsit előjöttek, de a Vichy színezett hidratálójával tudom tompíttani a kontrasztot (és nem hófehér az arcom).

    A Pigmanormmal nagyon vigyázz, mert szteroid és iszonyatosan hámlaszt! Nagyon-nagyon kevés kell belőle. 

    Üdv.

    Ne keseredj el!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773348 (91)
    2008-07-18  01:01
  10. 2008. július 18. 01:4392.

    Én is nagyon pöttyös vagyok arc, kéz, láb has, mell . Aza vicces hogy mivel nagyon fehér a böröm ki se megyek anapra söt votl h beteg vltam és ben tvoltam szobában hosszabb ideig  és az alatt azidő alatt jöttek ki apötyik. Tömegesen bujnak ki apro pici baran foltok.

    Ez normális amugy mert én nagyon utálom őket!És mindig csak egyre több lesz :/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_773348
    Torolt_felhasznalo_773348
    2008. július 18. 01:0191.

    Sziasztok Kedves Foltos Sorstársak!

     

     Leírom a történetem a foltjaimmal, hogy tanuljatok belőle,ill. segítsen sokmindenkinek!

    Én 30 éves vagyok, és 4 éve jött ki irtó csúnyán mondhatni az egész arcomon, szimmetrikusan a pigmentfolt.Nagyon megijedtem, azt hittem bőrrák, mivel igen imádok napozni!Egy óra múlva már a bőrdokinál ültem idegesen.Akkor még nem tudtam milyen procedúra és ideg előtt állok!Babe depigmentációs krém, Vichy depigmentációs krém, Ephelis, Ilcsi kövirózsa zselé, villanófény, tetoválást eltűntető lézer, ilyen lézer olyan lézer, gyógynövényes hámlasztás kétszer(minden kezelés ugye csak télen történhet, lézer is és hámlasztás is), szuper naptejek(Vichy, Lancaster)...azt hiszem ennyi, és még nem említettem a nevetséges házi próbálkozásaimat nagy kínomban!SEMMI SE HASZNÁLT EZEK KÖZÜL!!!Vigyázzatok, csak az ígéret van, más nincs.Reklám!!

    Még ajánlották a B..sony lézerklinikán a lézeres bőreltávolítást 300.000Ft-ért(ez csak a kezelés+utó th, krémek...), altatásban, fájdalmak közt, kötéssel, de nem tudták garantálni hogy elmúlik attól.Mentem vissza a klinikára hogy mi az az orvosi garancia, mivel nem kis összeget otthagytam, ők meg csak bájologtak, hogy pénz nem jár vissza!Na igen, ebből a szép rendelő!Pénzhajhászak!Senkinek se ajánljátok!Nem becsületesek, és nem érdekli őket a nyomorod, csakhogy otthagyj sok pénzt!!

     Így maradt a folt, kentem a naptejekkel(50+),és ott sírtam Görögbe az étterembe, mert mindenki engem nézett(de zavaróan), és itthon is a BKV-n!Ilyenek az emberek!Tapintat nuku!Meg IQ se!Ma már csontira fogytam az idegtől és depressziós idegbeteg lettem, és csak az érdekel, hogy hogy tudok megszabadulni a foltoktól, és félek hogy így kell leélnem az életem.Egyedül vagyok aki ennyire depi tőle?Most kenem Skinorennel, és most szerzem be Bécsből a Pigmanormot.Elég jókat olvastam róla!Már csak abban bízom, aztán bevonulok apácának!Semmivel nem fedhető le, és az orvosok(voltam már vagy 20-nál+krémek +kezelések=anyagi csőd) mindíg nagy okosan azzal jönnek hogy alapozzam.Aha!Aki kitalálta!Nyáron!Meg az milyen érzés már hogy smink nékül csak a szüleim láthatnak!?Sehova nem megyek anélkül, de az se fedi el, így most már csak púderezem, amíg ősszel el nem kezdem a Pigmát.Jó lenne ha 3hét alatt akár csak jelentősen is halványodna, és azt fenn tudnám tartani.Az már csak álom, hogy eltűnnek!Istenem!!Mindenem odaadnám ha így lenne!Komolyan!!Nem tudom már hogy nézek ki nélküle, ez uralja  a tükröt ha belenézek, csúffá tett!Heti többször sírom magam álomba emiatt!Az is megoldás lenne, hogy a Pharamfutárral behozatunk egyszerre többet, és elosszuk az anyagiakat?Hm?Én most találtam jópár ismerőst aki kijár, talán el tudom így is intézni!Sok sikert mindenkinek!Ha bevállt a Pigma írok feltétlen, és ha nem akkor is!  Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. május 26. 18:5090.
    Szia!Köszi utánanézek én is !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801263 (85)
    2008-05-25  22:22
  13. 2008. május 26. 17:1389.

    Szia!Megírnád nekm ,hogy mit csináltál,hogy eltűnt?Jöhet privibe is!Nagyon megköszönném a segítségedet!De komolyan hálás lennék!Előre is köszönöm!

    Anita

    előzmény:
    dory28 (84)
    2008-05-25  21:47
  14. 2008. május 26. 07:4788.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. május 26. 07:4687.
    Honlapot nem találtam, de ezen az oldalon az akupresszúra címszó alatt ott van az elérhetősége.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. május 26. 07:4186.

    Kedves Virág és  olvasók!

     

    Én Ajándokot nem kínai doktornak tudom, hanem magyar ember, aki néhány évtizede foglalkozik a kínai gyógyászattal, Eőry Ajándok a teljes neve. Már ha valóban ugyanazon emberről beszélünk.

    Megnézem van-e honlapja, s ha igen, belinkelem nemsokára.

    Minden jót Nektek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_801263
    Torolt_felhasznalo_801263
    2008. május 25. 22:2285.
    Sziasztok! Én ismerek olyan lányt,akinek teljesen elmúltak a foltjai. Műkörmösként dolgozom 14éve igen nagy vendégkörrel. Ezt azért írom le,hogy tudjátok tapasztalatból beszélek főleg azért,mert én is viselek egy szép foltocskát a homlokomon. Láttam a lányok mennyit kínlódtak mindenféle kenőccsel,csiszolással,villanófénnyel valamint lézeres kezelésekkel és semmi javulás.Én igazán azért nem foglalkoztam vele,mert eddig nem zavart. Nem olyan rég az egyik vendégemen,akinek már a bajusz vonalában is barna foltja volt azt vettem észre,hogy tisztul az arca.Speciális akupunktúrával kezelték,szúrták az arcát. Úgy tudom a májkiválasztás felelős a foltjainkért.Én megkérdeztem egy pár akupunktőrt,aki számomra elérhető közelségben van,de senki nem foglalkozik ennyire mélyen a problémával. Ő az Ajándok nevű kínai dokihoz járt, valahova a Dagály környékére Pesten. Próbáljatok rákeresni neten, mert ez biztosan beválik. Szívesen mennék én is ha engedné az időm, de nem adom fel, ősszel mindenképp beiktatom!
    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  18. 2008. május 25. 21:4784.

    Igen én ismerek az enyém teljesen eltűnt. Irhatnám azt is hogy végleg, mert -miután évekig kinlódtam az eltüntetésével-  vigyázok nehogy újra előjöjjön.

    Soha többet szoli és igyekszem nem kifelejteni a napi rutinból a magas faktorszámú fényvédőt!

    előzmény:
    knehanita (78)
    2008-04-14  15:00
  19. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2008. május 25. 20:0883.

    Szia!

     

    Én is hallottam már róla, de még nem próbáltam ki. Én tavaly az Ephilis zselét használtam, a patikus ajánlotta és az is jó volt pigmenfoltra.

    Egyébként nekem is zsíros, miteszeres a bőröm. Most a Zynerit oldatot használom, de nagyon gondolkozom ezen a Skinoren krémen.

    Miért kell nappalra az Unitone spf 20-as krémet használnod, ez mire való? Gyógyszertári termék? A fényvédő krémet is bőrgyógyász ajánlotta? Ezt minden nap használod, vagy csak ha napozol? Még egy utolsó kérdés, mennyibe kerül a fényvédő krém? 

    Bocs a sok kérdésért, de nekem is nagyon problémás a bőröm, és mindenfélét kipróbáltam már, ezért érdeklődöm.

    előzmény:
    balazsanita27 (82)
    2008-04-24  13:18
  20. 2008. Április 24. 13:1882.
    Sziasztok!

    Nekem pár éve jött elő a májfolt az arcomon.
    Először csak egy pici kis folt a homlokomon, majd minél többet érte a nap, úgy nőtt a foltocska is!
    Idén elhatároztam, hogy elmegyek bőrgyógyászhoz, és nem várom meg, míg az egész arcomat beterítik a foltok, mert ugyebár tudni kell róluk, hogy terjednek.
    A bőrgyógyász felírt egy Skinoren nevezetű krémet, amit esténként kell az egész arcomra kenni. Azért az egész arcra, mert aknéra hajlamos a bőröm, és ez a krém kettő az egyben a problémámra, tehát a pattanásokra is kíváló.
    Nappalra Unitone spf 20-as krémet használok, de nekem egy kicsit zsíros, így 3 óránként itatom a bőröm papírzsepivel.
    Az eddigi tapasztalatom (3 hónapja használom a kencéket rendszeres jelleggel) az, hogy halványodott a folt, és úgy veszem észre, hogy az aknés hegek is halványodnak.
    Mindenesetre beszereztem egy La roche posay Anthelios Fluide extreme kombinált, zsíros bőrre fényvédő krémet, ami 50-es fényvédőt tartalmaz.
    Én mindenképpen ezt a fényvédő krémet fogom használni a nyár folyamán, mert ugyebár védeni kell a foltocskákat a lehető legnagyobb faktorszámú krémekkel, különben kezdődik minden elölről.
    Hát ennyi lenne a személyes tapasztalatom. Szerintem az ember örüljön annak, ha legalább halványodik a foltja, és ki tudja..., lehet hogy egyszer csak eltűnik. Nagy türelem kell hozzá az már tuti!
    Hát ne adjuk fel!!! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. Április 18. 20:1281.
    Tényleg?Hogy kell használni?Bekenni vele vagy megenni stb...????????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430243 (80)
    2008-04-18  14:37
  22. Torolt_felhasznalo_430243
    Torolt_felhasznalo_430243
    2008. Április 18. 14:3780.
    Az élesztőtől halványodnak a foltok! Enni!:)
    előzmény:
    knehanita (78)
    2008-04-14  15:00
  23. 2008. Április 14. 15:0279.
    Én ismerek egy kozmetikus akinél be lehet szerezni az ILCSI termékeket!Most rendeltem tőle!Remélem mostmár ez beválik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. Április 14. 15:0078.
    Sziasztok!Van olyan ill. ismertek olyant akinek véglegesen eltűnt a májfoltja?Nem csak halványodásra gondolok!Vagy ezzel kell leélnünk az életünket?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_395507
    Torolt_felhasznalo_395507
    2008. Április 14. 10:0777.

    Szió! Például a Garnier Nutritionist hidratáló+regenráló krém (normál és vegyes bőrre) cinkkel van dúsítva, aztán van a "Garnier Pure A", ez egy vékony kék tubusú hidratáló amire rá van írva, hogy cinket tartalmaz (ez utóbbi nekem jobban bejött) Itt van a termékről info:

    http://www.antipatti.hu/

    Ez elvileg ugye a faggyútermelést szabályozza, én azért használom, mert nagyon csillog az arcom, és ez valamelyest tompítja, mattítja.

    Legközelebb pedig kipróbálom az Ilcsit! A Vichy-ken egyébként én is "túlvagyok", ahhoz képest, hogy milyen drága... háááát... nekem nem jobb mint a Garnier vagy Loreal, pedig valóban sokféle krémet is kipróbáltam tőlük,  nekem nem érte meg hosszútávon. Kellemes állagú, finom illatú krémek, jól felszívódnak, de végsősoron én nem voltam oda a Vichy hatásától.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (72)
    2008-04-13  16:32
  26. Torolt_felhasznalo_395507
    Torolt_felhasznalo_395507
    2008. Április 14. 09:3676.
    Nézd meg Pepitatu bem-jén is!
    előzmény:
    knehanita (73)
    2008-04-13  18:43
  27. 2008. Április 14. 08:4575.
    Köszi megkeresem!
    előzmény:
    zsuzsuu (74)
    2008-04-13  19:17
  28. 2008. Április 13. 19:1774.

    Szia!

     

    Nyílt egy Ilcsi-árlista nevű topic, elég sok árat beírtak a lányok, meg küldenek privit is, ha kérsz.

    előzmény:
    knehanita (73)
    2008-04-13  18:43
  29. 2008. Április 13. 18:4373.

    Sziasztok!Nincs meg véletlenül valakinek at ILCSI termékek árlistája!Ott is sok krém van ami pigmentfoltra,májfoltra való!Csak kíváncsi lennék az árára!

    Köszi előre is ha tud valaki segíteni!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2008. Április 13. 16:3272.

    Szia!

     

    Nekem is tág pőrusú a bőröm. Sokféle kozmetikumot kipróbáltam már (igaz Ilcsi termékeit még nem), még a drága Vichy hidratáló krémjét is, mert sokan dícsérték, nekem nem használt. Milyen márkájú hidratáló krémekben van zink, írnál néhányat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_395507 (70)
    2008-04-13  13:13
  31. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2008. Április 13. 16:2771.

    Szia!

     

    Köszönöm a segítséget, utána fogok nézni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432660 (69)
    2008-04-13  10:19
  32. Torolt_felhasznalo_395507
    Torolt_felhasznalo_395507
    2008. Április 13. 13:1370.
    Szia! A kozmetikus mit mond? Milyen kozmetikumokat használsz egyébként? Nekem mindig is problémás volt a bőröm. Tini koromban pattanásra hajlamos, most májfoltra hajlamos. GrrrrEgyébként is tág pórusú az arcbőröm. Ez így 30 múltán meg csak rosszabb lesz Én rendszeresen használok mélytiszító pakolásokat, arcradírt és lehetőleg zink-tartalmú hidratáló krémet, az segít csökkenteni a faggyútermelést. Az Ilcsi termékeket sokan dícsérik, próbáltad már? A nyomkodást mindenképp próbáld valahogy csökkenteni, annak helye maradhat, pláne ha érzékeny bőrű vagy, és be is foltosodhat, pláne hogy itt van lassan a napozós időszak. Eseetleg próbálj ki salaktalanító, méregtelenítő tisztító teákat. Én a Herba teákra esküszöm, nem kell semiféle drága filncflanc nevű drága méregtelenítő kapszula vagy hasonló marhaság. Azt mondják a sörélesztő-kapszula is hatásos lehet (bár ezt én még spec. nem próbáltam).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (65)
    2008-04-12  22:39
  33. Torolt_felhasznalo_432660
    Torolt_felhasznalo_432660
    2008. Április 13. 10:1969.

    Próbáld ki az Elicinát! www.elicina.hu-n nézd meg!

    a teszveszen 5000ft.

    Mindarra jó,amit te irtál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (65)
    2008-04-12  22:39
  34. 2008. Április 13. 09:1468.
    Mertenmaria!Légyszi írd meg a tea nevét!Köszi szépen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715126 (59)
    2008-04-12  19:42
  35. 2008. Április 13. 09:1267.
    Szia!Valóban nem arrafelé lakom mint te,de utánanézek itt a neten!Hátha találok valamit!
    előzmény:
    Moszatka28 (66)
    2008-04-12  22:49
  36. 2008. Április 12. 22:4966.

    Nem üzletben lehet kapni, hanem forgalmazóktól, Forever Living Products Aloe Vera termék. Szerintem ha a neten rákeresel találsz egy lakhelyedhez közeli forgalmazót, mert én nyíregyházi vagyok, nem hinném hogy errefelé laksz- bár ki tudja?

    Nekem tényleg nagyon bevált ez a krém, már csak azért is mert az egyéb problémáimat is megoldotta (fénylő bőr, fakó arcszín).

    Megpróbálom mostantól napvédővel együtt,  mert sajnos ez nem véd a nap ellen és amint nap ért elkezdtek előjönni újra a foltok... 

    előzmény:
    knehanita (58)
    2008-04-12  19:21
  37. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2008. Április 12. 22:3965.

    Sziasztok!

     

    Nekem is vannak pigmentfoltjaim is, de ezenkívül van egy másik problémás is, remélem tudtok segíteni. Eléggé zsíros és miteszeres a bőröm és persze állandóan nyomkodom, így már barna foltos is, ami nem akar elmúlni. Esetleg erre tudtok valamilyen krémet?

    Köszi előre is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2008. Április 12. 22:2964.

    Szia!

     

    Hol van a bemoldalad? Miért kell paradicsomos napozót használni, másfajta márka nem jó? Ilcsi termékeket csak kozmetikustól lehet beszerezni, boltban nem? Mennyibe kerül a kövirózsa zselé és a paradicsomos napozó?

    Bocs a sok kérdésért.

    Köszi

    előzmény:
    pepitatu (67)
    2008-04-12  21:16
  39. 2008. Április 12. 22:1463.
    igen ,az én gyógyszerem is írja,hogy kialakulhatnak foltok.Éppen ezért abba is hagytam!Neked javult az arcod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984115 (62)
    2008-04-12  21:48
  40. Torolt_felhasznalo_984115
    Torolt_felhasznalo_984115
    2008. Április 12. 21:4862.
    Szia Anita!Nekem is voltak foltjaim, tavaly iszonyú csúnya volt, tőlem i mindenki kérdezte mi van az arcommal. Hát igen,n em valami tapintatosak az emberek. Nyár végén múlt csak el. Viszont szerintem a fogamzásgátló tablettától lehet. Legalábbis nekem, de ha te is szeded olvass utána, mert a leírásában utalnak rá. Hát segíteni nem tudtam, de gondoltam leírom a történetem, hogy sokan szenvednek még ebben.Foltmentes nyarat kívánok: Lizi
    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  41. 2008. Április 12. 21:4561.
    Köszi!Megnézem mi van a bemeden!
    előzmény:
    pepitatu (67)
    2008-04-12  21:16
  42. 2008. Április 12. 21:4460.

    Szia!

    Én is régóta kb.7 éve szedtem a fogamzásgátlót!Most abbahagytam mivel olvastam,hogy attól is előjöhetnek a foltok!

    Én is gondoltam a májtisztító teára!

    Te milyent fogyasztasz?Megtudhatnám a nevét és,hogy hol vásároltad???

    Én jelenleg salaktalanító teát iszom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715126 (59)
    2008-04-12  19:42
  43. Torolt_felhasznalo_715126
    Torolt_felhasznalo_715126
    2008. Április 12. 19:4259.

    Akkor mit szóljak én akinek olyan májfoltos volt az arca,hogy a határőr kiszállított az autóból ,mert nem hasonlítottam a képhez az útlevelemben:(

    Próbáltam kozmetikust,bőrgyógyászt.belgyógyászt.HIGANYOS krémet.És tudjátok mi segített egyszerűen elkezdtem inni egy nagyszerű teát és méregtelenítettem a májamat.Igaz,hogy a bőrgyógyász megmondta ,hogy a májfolt a méreganyag az arcomon,de megoldást nem adott.Ma már 2 éve méregtelenítek napi és sejtszinten,még a homlokamon van egy pici folt,de kitartó vagyok ,mert sok évig szerdtem gyógyszereket annak tisztulni kell.

    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  44. 2008. Április 12. 19:2158.
    Hol vetted azt a terméket????
    előzmény:
    Moszatka28 (56)
    2008-04-11  22:55
  45. 2008. Április 12. 19:2157.

    Szia!Akkor hasonló problémáin vannak!Remélem azért nem kell véglegesen lemondanunk a napról!?Remélem hamarosan valaki talál megoldást erre a problémára!Mert én is kipróbáltam már mindent még a lézert is (jó drágán),de visszajött a folt,igaz kicsit halványabban (legalábbis ezt mondják a körülöttem lévő emberek),de én úgy látom,hogy ugyanolyan rossz a helyzet!Sajnos sokszor elkeseredek emiatt,hogy miért pont nekem miért pont velem történk meg mindez!???Azt mondják valakinek a stressz is kihozza ill. előhozza!De könyörgöm ki ne lenne ideges stresszes a mai világban!Na meg még ez a folt az arcán már ez is elég ahhoz,hogy valaki ne legyen megelégedve magával!Nagyon rossz dolog ez!

    Én azt mondom fogadjuk el magunkat így ahogy vagyunk ,azért probálkozni kell közbe hátha sikerrel járunk!Gondoljunk csak bele hány embernek vannak nagyobb problémái az egészségével,a bőrével(égés stb....)Mi azért még ezt el tudjuk tüntetni alapozóval vagy valamilyen púderrel ha megyünk valahová!De azok az emberek????Én próbálom így felfogni ezt az egész helyzetet,de van mikor én is elkeseredem (sajnos ez sokszor előfordul mikor tükörbe nézek,vagy ha valakivel beszélgetek és a homlokomat bámulja,mert ugye nem sminkelem ill.sminkelhetem magam egyfolytába)

    előzmény:
    Moszatka28 (56)
    2008-04-11  22:55
  46. 2008. Április 11. 22:5556.

    Sziasztok!

     

    Nekem 3. éve vannak az arcomon nyaranta foltok, amióta eléggé megégett a napon. A családunkban senkinek nem voltak/ vannak foltjai.

    Január végén elkezdtem használni egy FLP Aloe Vera terméket, Alpha R3 Facteur a neve. Állítólag 8 hétig kell kenni reggel és este, és eltünteti a foltokat. Nekem bevált, teljesen eltűntek, viszont azóta egyszer ért nap és megint előjöttekMost olyan krémet keresek, ami esetleg ennél gyorsabban és tartósabb hatást garantál. Vagy ne is reménykedjek?

     

    Egy másik kérdés:

    Hogyan lehet megoldani, hogy nyáron ne kelljen fehér arcbőrrel szaladgálnom? Mert ugye a nap elleni védelem az alapja a foltok megelőzésének. Akkor hogyan barnulhatnék le? Mert nagyon nem áll jól a falfehér szín...nem járok szoláriumba, de a nyári napot szeretem kihasználni Ezentúl erről is le kell mondanom?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2008. Április 11. 21:2655.
    Hová kell benézni?Hogy  ill.hol tudunk benézni hozzád?
    előzmény:
    pepitatu (61)
    2008-04-11  19:27
  48. Torolt_felhasznalo_395507
    Torolt_felhasznalo_395507
    2008. Április 11. 11:1154.

    Azt hiszem ezt a kövirózsát én is ki fogom próbálni mindenképpen! Szerintem kell hozzá idő amíg kifejti a hatását és dolgozni kezd ott a dolog, talán segít ha közben rendszeresen használsz valamilyen bőrradírozó terméket (heti 1x-2x, attól függ hogy bírja a bőröd, milyen érzékeny, vannak kíméletes szemcsék is, amik finoman távolítják el az elhalt hámsejteket), hogy rásegíts a hatásra, és lejöjjön az a fránya folt. Azért ez is idő amíg "lekopik" tulajdonképpen.

     

    Én persze laikus vagyok, nem kozmetikus, de ez szerintem gyorsít(hat)ja az eredményt.

    Nekem most tényleg nagyon halovány, szerencsére, alig látszik (szinte már csak én látom) de azért továbbra is óvom, és a Loreal antipigmentes krémét használom (egyelőre), mert bennem van a félsz, hogy visszajöhet, és nem akarok megint olyan csúnya lenni Az nagyon gázos volt. Azért is bízom az Ilcsi termékekben, mert nálam az indította be a javulást (a gyümölcssavas hámlasztás). Ha nálad is van javulás /tapasztalat, írj!

    előzmény:
    knehanita (51)
    2008-04-10  13:29
  49. 2008. Április 10. 13:4053.
    Van olyan akinek a családjában másnak is van "foltja"?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. Április 10. 13:3652.

    Visszatérve a kövirózsakrémre én egy gyógynövényboltba(Herbariába) vettem!Nem volt drága szerintem egy ismerősöm 1 éve használja (szeplők ellen)azt mondta tök jó mert sokat halványodtak a szeplői,jó májfoltra is!Most próbálkozom én is!Remélem nekem is beválik!

    Itt olvastam valahol a neten,hogy valaki próbálkozott a citromos bedörzsöléssl,de kimarta nagyon csúnya sebesre az arcát!Én emiatt nem mertem kipróbálni,pedig szerintem az egyik leg olcsóbb és természetesebb szer lenne!Bár nem biztos ,hogy mindenkinek így reagálna a bőre ,szerintem ki kellene próbálni egy kis részen a bőrön és kiderülne!Én még nem mertem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2008. Április 10. 13:2951.
    Szia!Én jelenleg használom a kövirózsa krémet!Nemrég kezdtem el alkalmazni,remélem mostmár ez beválik.Annyi mindent kipróbáltam már,de az is lehet,hogy az a baj,hogy gyorssan váltok ha meghallok egy jobbnak bizonyulót és emiatt nem hat!Most ezt kipróbálom,csak azt nem tudom mennyi időn belül kellene változást észlelnem????Mert lehet,hogy feleslegesen kenegetem vele a homlokomat!Én kenem vele reggel és este is,sőt smink alá és napkrémmel együtt is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_395507 (45)
    2008-04-10  10:29
  52. Torolt_felhasznalo_156592
    Torolt_felhasznalo_156592
    2008. Április 10. 12:5050.
    szia, remélem hatni fog Neked is!
    előzmény:
    knehanita (20)
    2008-04-08  08:32
  53. Torolt_felhasznalo_156592
    Torolt_felhasznalo_156592
    2008. Április 10. 12:4949.
    én sem hittem igazán egy csodatévő krémben sem idáig, de szerencsére ez nála hatott, sajnálom, h Neked nem
    előzmény:
    COKATALIN (12)
    2008-04-08  08:06
  54. Torolt_felhasznalo_395507
    Torolt_felhasznalo_395507
    2008. Április 10. 12:2648.
    Köszönöm!Még egy kérdésem lenne, a kozmetikusodtól veszed, ugye? Nekem épp nincs kozmetikus ismerősöm, szerinted ha az utcáról bemegyek valamelyik szalonba, vehetek/rendelhetek ilyet? Sajnos vidéken lakik már az a leányzó aki pl. az Ilcsis hámlasztást csinálta nekem. Nagyon-nagyon baráti áron dolgozott és nagyon jól. Ilyet már biztos nem találok
    előzmény:
    pepitatu (51)
    2008-04-10  12:21
  55. 2008. Április 10. 12:1947.
    Nem tudom írta e már valaki, de én azt hallottam egy reggeli műsorban, hogy citrommal kell kenegetni naponta többször is az adott bőrfelületet!Mivel nem próbáltam nem tudom hatásos e, de azt hiszem mindennél olcsóbb és kárt biztosan nem csinál!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2008. Április 10. 11:1646.

    Szia!

     

    Hol lehet beszerezni a Fair & Lovely krémet és mennyiért?

     

    Előre is köszi a segítséget

    előzmény:
    dory28 (25)
    2008-04-08  10:55
  57. Torolt_felhasznalo_395507
    Torolt_felhasznalo_395507
    2008. Április 10. 10:2945.
    Szia Tatu, a kövirózsa krémmel én is kacérkodtam, már kinéztem magamnak. Te használod/használtad? Este vagy reggel? Smink alá  pl. mehet? A használata alatt kerülni kell a napot? Bocsi a sok kérdésért Köszi előre is.
    előzmény:
    pepitatu (46)
    2008-04-10  10:08
  58. Torolt_felhasznalo_432660
    Torolt_felhasznalo_432660
    2008. Április 10. 09:5544.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_395507 (42)
    2008-04-10  09:43
  59. Torolt_felhasznalo_432660
    Torolt_felhasznalo_432660
    2008. Április 10. 09:5043.

    Ez nem a hivatalos Weboldal,ez egy ingyenes g-portálos:((

    www.elicina.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_395507 (42)
    2008-04-10  09:43
  60. Torolt_felhasznalo_395507
    Torolt_felhasznalo_395507
    2008. Április 10. 09:4342.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432660 (41)
    2008-04-09  21:02
  61. Torolt_felhasznalo_432660
    Torolt_felhasznalo_432660
    2008. Április 9. 21:0241.
    Nem tudom,hol olvastad az allantoin hatását,gondolom valami magyar nyelű okos leiráson.szerintem érdemes eredetiben megnézni,mi mire jó,és akkor elkerülhető a félreértés. A hivatalos elicina honlapon ott a javallat: age spot, sun spot. Májfolt és pigmentfolt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_395507 (35)
    2008-04-09  14:29
  62. 2008. Április 9. 20:2140.
    ez igaz????????????????????????????mert akkor nem veszem meg!Nem ám még jobban előjön!Meg is őrülnék!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_395507 (35)
    2008-04-09  14:29
  63. 2008. Április 9. 20:1939.
    Szia!Nem unalmas,sőt én még nem is hallottam felőle!Megnézem!Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432660 (34)
    2008-04-09  12:34
  64. 2008. Április 9. 20:1738.
    Nekem is írja a fogamzásgátlóm,abba is hagytam,na meg szoliba is jártam....amit ismét szeretnék elkezdeni,de az arcomat letekarva!
    előzmény:
    dory28 (33)
    2008-04-09  10:32
  65. Torolt_felhasznalo_432660
    Torolt_felhasznalo_432660
    2008. Április 9. 20:1737.

     

    Az Elicina honlapján ha elolvasod,ott szerepel a pigmentfoltra javallat.És tényleg bevált,nagymamim nem hitte volna,de még neki is beött.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_395507 (35)
    2008-04-09  14:29
  66. 2008. Április 9. 20:1336.
    Akkor én hajlamos vagyok rááááááá!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_395507 (32)
    2008-04-09  10:13
  67. Torolt_felhasznalo_395507
    Torolt_felhasznalo_395507
    2008. Április 9. 14:2935.
    Csigaváladékból krém? Fúj És ez jó? Pont azt olvasom, hogy a benne lévő allantoin éppen hogy serkenti a pigment termelést/képződést.  Egyébként a termékleírásban sem szerepel, hogy ajánlanák erre a problémára. Bocs, kicsit szkeptikus vagyok, anno elég sok "csodakrémet" megvettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432660 (34)
    2008-04-09  12:34
  68. Torolt_felhasznalo_432660
    Torolt_felhasznalo_432660
    2008. Április 9. 12:3434.

    Szia!

    lehet hogy már van,akinek unalmas,de erre is az Elicina jó.Nálunk a családban többeknek is ez segített,próbáld ki! 5000ft a teszveszen!

    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  69. 2008. Április 9. 10:3233.
    Nekem a fogamzásgátlótól, és rásegítettem egy kis szolival is
    előzmény:
    knehanita (31)
    2008-04-09  09:20
  70. Torolt_felhasznalo_395507
    Torolt_felhasznalo_395507
    2008. Április 9. 10:1332.
    Sajnos hajlam kérdése is Legalábbis egy bőrgyógyász nekem ezt mondta.
    előzmény:
    knehanita (31)
    2008-04-09  09:20
  71. 2008. Április 9. 09:2031.
    Van olyan aki tudja,hogy mitől jött ki az arcán a májfolt,pigmentfolt?Nekem írja a gyógyszerem is amit szedtem mellékhatásként!Jó mi???? Van egy ismerősöm Svájcba és neki is van az arcán,ő volt kivizsgáláson és neki idegi alapon jött ki!Állítólag a stressz is kiválthatja!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2008. Április 9. 09:1830.
    Szerintem is!Olyan mintha 60 kg festék lenne az arcán!
    előzmény:
    adri-N (29)
    2008-04-08  18:58
  73. 2008. Április 8. 18:5829.
    erről a képről minden emberi elveszett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575468 (22)
    2008-04-08  08:42
  74. 2008. Április 8. 18:5228.
    Köszi megkaptam!
    előzmény:
    dory28 (27)
    2008-04-08  13:37
  75. 2008. Április 8. 13:3727.

    Küldtem privit, remélem megkaptad...

    előzmény:
    knehanita (26)
    2008-04-08  12:42
  76. 2008. Április 8. 12:4226.
    Hol lehet ezt a krémet megvásárolni?Én is kipróbáltam már mindent,most jelenleg egy magas faktorszámú napvédővel kenem ( BABÉ)+kövirózs krémmel!
    előzmény:
    dory28 (25)
    2008-04-08  10:55
  77. 2008. Április 8. 10:5525.

    Szia,

    hasonló problémám volt nekem is évekig, annyi különbséggel hogy a barna folt a szám felett volt.... képzelheted

    Kipróbáltam minden létező krémet a Lierac fehérítőszérumától a gyümölcssavas hámlasztástól a Pigmanorm krémig mindent. Aztán valaki ajánlotta a  Fair & Lovely krémet és nekem teljesen eltüntette a foltot.

    Azóta jobban odafigyelek és ha máshol nem is, de a folt helyét bekenem magas faktorszámú fényvédővel.

     

    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  78. 2008. Április 8. 10:2624.
    Én egy kis városban élek,itt nincs minden 1 helyen ahoz utaznom kell 20-25 km-t,hogy mindent 1 helyen megvásároljak!De nem baj mert csavarogni szeretek és vásárolni is!(na melyik nő nem szeret????????????)Ha megnézted légyszi írd majd meg,hogy van-e?Mert ha ott járok akkor veszek én is!köszi
    előzmény:
    COKATALIN (22)
    2008-04-08  10:02
  79. 2008. Április 8. 10:2323.
    Állait jó dolgokat találtam ezen a lapon!Köszi!Tetszik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575468 (22)
    2008-04-08  08:42
  80. 2008. Április 8. 10:0222.

    Az idén még nem vettem, de majd megkérdezem itt a patikába.

     

    A mammutba járok, az van hozzánk a legközelebb és mindíg nyitva van este 9-ig és imádom, hogy minden van!!! és a kozmetikai réészen sincs elzárva semmi üvegfal mögé és eldugva a pult mögött! Mindent megnézhetek, elolvashatok és tanácsot is adnak!!

     

    Egyszó mint száz imádok odajárni!!!

    előzmény:
    knehanita (16)
    2008-04-08  08:15
  81. 2008. Április 8. 08:3621.

    Köszi utána nézek ennek is!Már egy csomót olvastam a témával kapcsolatban,de még erre nem bukkantam rá.(még nem hallottam felőle)

    Köszi utánajárok!

    Hallottam a citromos kezelésről is!Erről nem tudsz valamit?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114542 (19)
    2008-04-08  08:26
  82. 2008. Április 8. 08:3220.
    Szia!Én a bebé-nek a napvédőjét használom,most akarom megrendelni a pigmentfoltra,májfoltra való krémet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156592 (10)
    2008-04-07  22:59
  83. Torolt_felhasznalo_114542
    Torolt_felhasznalo_114542
    2008. Április 8. 08:2619.

    Bármelyik gyógynövény szaküzletben kapni.

    Maga a kúra úgy néz ki, hogy mensi után 2 hétig cickafark (talán ösztrogén?-segítő) utána 2 hétig  palástfű (progi-segítő) utána a mensivel összhangban kell szedni. Valamivel kell kombinálni mindekettőt, főleg mert pocsék ízűek. (borsmenta, apróbojtorján és rozmaring. de most nem tudom, melyikhez melyiket kell) De mindenképpen olvass utána szakértők vannak a neten a témában.

    előzmény:
    knehanita (17)
    2008-04-08  08:19
  84. 2008. Április 8. 08:2418.
    Szia!Hát most nagyon irigyellek,hogy eltűnt a foltod!Nekem is ajnlotta már a kozmetikusom a kezelést,de ha jól tudom azt csak ősszel vagy tavasszal lehet elkezdeni mikor még nincs olyan erős napfény,pont úgy mint a lézert!Úgyhogy ezzel várok majda  nyár vééig!Remélem nem romlik a helyzetem addig!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_395507 (8)
    2008-04-07  22:03
  85. 2008. Április 8. 08:1917.

    szia!Hol szerezted be a palástfüvet?Hol vetted?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114542 (15)
    2008-04-08  08:14
  86. 2008. Április 8. 08:1516.
    Szia!Szó szerint én is bujkálok a nap elől,pedig úgy szeretem!Na de ez a sorsom! Hol tudtad beszerezni azt a krémet?Nekem azt mondták a gyógyszertárba,hogymár nem gyártják és azért nem lehet megrendelni.
    előzmény:
    COKATALIN (13)
    2008-04-08  08:11
  87. Torolt_felhasznalo_114542
    Torolt_felhasznalo_114542
    2008. Április 8. 08:1415.
    Nekem a második terhesség után jött ki, külsőleg hiába kezeltem. Aztán más dolog miatt elkezdtem inni a palástfüvet, ami progeszteron hiány kezelésére jó. És már 1 hónap után eltűnt. Esetleg ha vannak más progi-hiányra utaló tüneteid is, érdemes utána nézni. A gyógynövény-kúra kissé bonyolultabb, cickafarkkal kell kombinálni, mindenképpen komolyabb utánajárást igényel, de nekem ez egy jó kis "mellékhatás" volt.
    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  88. 2008. Április 8. 08:1114.

    Szia!Bocsi,hogy csak most válaszolok,de tegnap már nem értem rá!

    Én nemrég az Ősszel jártam lézerkezelésre egészen decemberig!Akkor láttam javulást(igaz az első kezelés után kicsit megijedtem,mert mire hazaértem elkezdett a folt befeketedni,de ez a normális pár nap múlva lehámlott,majd így halványodott kezelésről-kezelésre,de most,hogy bejött ismét ez a napos idő jön elő)Magas faktorszámú napvédővel kenem!!!!!!De nem sokat ér szerintem(pedig minőségi krém)Na a lézerhez visszatérve ne is mondjam,hogy jó drága volt és fájt is ill.égett a homlokom tőle!De azért ajálom,hogy próbáld ki,bár nemtudom,hogy így hogy visszajön van -e értelme?????????????????

    előzmény:
    myrtle-girl (3)
    2008-04-07  21:30
  89. 2008. Április 8. 08:1113.

    Szia,

     

    ...én is küzdök ezzel a problémával , sajnos a különböző márkájú vagy csak gyógyszertárban kapható csak pigmentfoltokra való halványító krémek sem jöttek be igazán, így visszatértem a Photoderm100-as fényvédőre, és próbálok úgy közlekedni, hogy ne sokáig érje a nap az arcbőröm.

     

    Bár ez egy kicsi gyerekkel nem nagyon megy , pláne hogy játszótér és társai, de ilyenkor próbálok háttal állni a napnak, strandom+olyan kalap, sapka, ami takarja legalább a homlokom ( nem basball, aból már kinőttem, de nem is volt az én világom)

    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  90. 2008. Április 8. 08:0612.
    ... én is babét használok ( használtam) a bőrgyógyász javaslatára, sajnos nekem nem jött be...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156592 (10)
    2008-04-07  22:59
  91. 2008. Április 8. 06:5411.
    Sajnos elküldtem Pestre a receptet és ott is fogták a patikába ! De a barátnőm aki kikeverte, lehet emlékszik rá, majd felhívom.
    előzmény:
    myrtle-girl (4)
    2008-04-07  21:32
  92. Torolt_felhasznalo_156592
    Torolt_felhasznalo_156592
    2008. Április 7. 22:5910.
    van egy bebe vagy babé márkájú krém, gyógyszertárban lehet kapni, fehér tubusos, anyum néhány hete használj és látványos a változás
    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  93. 2008. Április 7. 22:459.

    Annyiban irigyellek titeket, hogy ez csak a nap miatt nem rég alakult ki nálatok.. Én már születésemtől küzdök egy nagy pigmentfolttal De azt mondták ezt csak plasztikai műtéttel lehetne eltávolítani, attól meg nagyon félek, pláne hogy nem csak egy műtét lenne.. A krémek eddig nem használtak nekem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_395507
    Torolt_felhasznalo_395507
    2008. Április 7. 22:038.
    Sziasztok! Úúú nagyon átérzem... még nekem is van egész haloványan, de 2 évig iszonyúan szenvedtem vele az arcomon. Először a homlokomon, azt hittem csak a nyári nap okozta - erősen leégtem a vízpart mellett. Aztán jött a két orcámon is... a szám fölött. Borzalmasan éreztem magam, állandóan erősen fedő alapozóval takargattam. A fotóimat visszanézve sírni tudtam volna... A bőrgyógyász erős fehérítő krémeket javasolt, és azalatt szigorú napfénymentességet! Se szoli, se természetes napfény. Nem mertem kipróbálni, mert attól féltem, hogy attól meg fehér foltjaim lesznek. A lézer-megoldás pedig horror drágának tűnt. Aztán kipróbáltam egy Ilcsis AHA-savas mélyhámlasztást - kozmetikus segítségével. Ezalatt is tilos bármiféle napozás. A kúra végén enyhe javulást vettem észre, de nem lett egész tökéletes. Aztán fokozatosan eltűnt... Ez kb majdnem egy év "folymata" volt. Illetve fél éve esténként kizárólag Loreal Age perfect-et használok, ami anti-melanin-os (azt hiszem az van ráírva a dobozra), nekem látványosan bevált. Persze mindenkinek más a bőre, mindenkinek más jó, sőt belső szervi probléma is lehet. Máj, gyomor is talán. Fogamzásgátló szedése és terhesség alatt is kijöhet, ez hajlam kérdése is sajnos. Én ennyit tudtam meg róla, remélem tudtam valamit segíteni, vagy legalább egy tapasztalatot megosztani... Egyébként szoliba régebben 2 hetente jártam 10 percre, most nem merek, nehogy előjöjjön, így 3 hetente, havonta megyek 10 percre. Így nem vagyok hófehérke sem és a bőröm is valamelyest óvom. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. Torolt_felhasznalo_364238
    Torolt_felhasznalo_364238
    2008. Április 7. 21:517.

    Szia Zh!

    Juuuj, de jó hogy írtál, pont én is ebben a cipőben járok. Mióta megszületett a kislányom, a homlokomon előhozta a Nap a májfoltokat... Rémes.

    A kérdésem az lenne, hogy receptre mennyibe került a krém?

    Remélem itt vidéken is megtudom rendelni a patikában, ha már van receptem. 

    előzmény:
    zh (6)
    2008-04-07  21:34
  96. zh
    zh
    2008. Április 7. 21:346.

    Sziasztok!

    Egy szuper jó krémet kaptam rá két évvel ezelőtt.

    A foltom kezdődött egy egyforintosnál kisebb folttal, majd évről évre nagyobb lett, a végén már olyan volt, mintha bajuszom volna és a két arcomon pedig szinte fél tenyérnyi folt. Millió faktoros naptej sem használt!!!!!

    Itt olvastam anno a fórumon, hogy létezik egy Pigmanorm nevű krém. A háziorvos írta fel receptre és a Pharmaexpressz pedig Németországból behozatja 3 nap alatt. Két nyarat végigcsináltam ezzel a krémmel, azóta nincs foltom. A Pharmaexpress patika a Keleti Pu. felüljáró és a kerepesi sarkánál van. Minden képpen recept köteles. A krémet már március áprilisban el kell kezdeni, amikor az első napsugarak megjelennek, de vigyázni kell, mert csak nagyon-nagyon vékonyan szabad felkenni, mert ha vastagon keni fel az ember, akkor nagyon mar.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2008. Április 7. 21:335.
    A Gigi -nek volt pár évvel ezelőtt egy nagyon jó halványító krémje, nekem bevált..érdeklődj utána kozmiban, hátha kapható még....
    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  98. 2008. Április 7. 21:324.
    azért leírod ide, miből volt?
    előzmény:
    Sarapod2 (2)
    2008-04-07  21:21
  99. 2008. Április 7. 21:303.
    ugyanez van nekem is!!!! már csak a lázerben bízom.... ja és ha kilépsz a lakásból kenj rá minimum 50-es fényvédőt... én csak ezt tudom tenni most
    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  100. 2008. Április 7. 21:212.
    Nekem is ilyen barna volt van mind a két csuklómtól a könyökig. Igaz nem fáj, de szerettem volna eltüntetni. Egy kedves topicos küldött receptet, kikevertettem, de sajnos apró piros pöttyök jöttek ki ahol kentem. Most nem merem tovább kenni.
    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11

Címlap

top