Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nászút kérdés

hbébi
Létrehozva: 2008. február 20. 08:28
Sziasztok!

Május 10-én örökre összekötjük életünket egymással. Tervezzük a nászutat, de olyan nagyon tanácstalanok vagyunk, nem szeretnénk több százezret rákölteni az útra, ugyanis autót is szeretnénk venni. Mégis maradandó élményeket szeretnénk.
Ez most így elég furcsán hangzik, de nincs valami ötletetek, tippetek?
Esetleg utazási iroda tipp? Már magyarországi barangolás is szóba jött, de az kb. annyi lenne, mintha külföldre mennénk. Azt sem tudtuk igazából eldönteni, hogy pihenős vagy városnézős utat szeretnénk-e. Mert szóba jött az olasz körút, de akkor sosem lennénk együtt (pl. estéket kettesben tölteni), mert mindig csak úgy zuhannánk be az ágyba és csak alvásra lenne idő....
Ti hogyan oldottátok meg a nászutat?

(Lehet, hogy most kicsit össze-vissza, homályosan fogalmaztam, de már tényleg tanácstalanok vagyunk.)
  1. 2008. február 21. 08:0251.
    Úgy néz ki, hogy közelebb juttatatok a megoldáshoz tegnap estére, amitől nagyon felvillanyozódtunk Sopronnál kezdünk és Miskolcnál fejeződünk be Ez a nagy tervünk, de még csak körvonalazódik. Azért megnyugodtunk, hogy van már célunk.
    KÖSZÖNÖM MINDENKINEK!
    előzmény:
    dankagyné (33)
    2008-02-20  09:34
  2. Torolt_felhasznalo_500407
    Torolt_felhasznalo_500407
    2008. február 20. 13:3750.
    akkor lehet, hogy összefutunk  
    előzmény:
    naderan (37)
    2008-02-20  09:56
  3. 2008. február 20. 13:0749.
    Mi  kb egyből lagzi után mennénk (mondjuk legkésőbb egy hétel utána). Az utazási irodát még nem tudom, most nézelődök én is.... Karthago, Bestreisen, Neckermann, de nem volt még túl sok időm keresgélni. Bár lassan szerintem dönteni kellene, mert akkor még el lehetne csípni némi kedvezményt az előfoglalással!  
    előzmény:
    hbébi (48)
    2008-02-20  11:39
  4. 2008. február 20. 11:3948.
    Szia!

    Május végében vagy a nyárban gondolkozunk. Jó lenne, ha kb. lagzi után 2 hétre indulnánk, akkor még meg lenne a "friss" érzés .
    Egyiptomba melyik utazási irodával mentek? Ezt is körbejárom.
    Nekünk Párizs azért vetődött egyből el, mert voltunk már ott 10 napot és mindent bejártunk. Persze a nevezetességekre gondoltam. mindenre egy élet nem lenne elég. Úgy jutottunk el oda, hogy egy csoportban néptáncoltunk és kimentünk fellépni, de 2-en voltunk egy szálláson és igazi jó kis nyaralás volt. Ingyen! Szóval azt elvetettük... azért talán majd egyszer visszatérünk oda. Legalábbis én ráléptem a Notre Dame előtt a null kilóméter kőre, ami elvileg ezt jelenti.
    előzmény:
    busterke (47)
    2008-02-20  11:31
  5. 2008. február 20. 11:3147.

    Szia! Csak egy tipp, bár olvastam hogy nem vagytok nagyon "has süttetősek"  : nálunk szempont volt az, hogy rögtön az esküvő után mennénk nászútra, ami szintén május, és mi azt néztük, hogy ilyentájt hol van jó idő, és hol meleg már a tenger!!! Mert jó idő sok helyen van, de a víz általában hideg (Ciprus, Görögo., Spanyol), így mi végül Egyiptom felé kacsintgatunk. És ami a meglepő, hogy szerintem "annyira" nem drága: fejenként max.! 150, egy hét vagy 10 nap, repülővel, 4 csillag  , teljes ellátás!!!! És szerintem nagyon jó/szép szállodák vannak! A jó idő megvan, másra nincs is gondunk, tudunk "egymásra koncentrálni", és azért a piramisokat is megnézzük!

    En vagy ezt választanám, vagy itthon valami wellnesst, ahol azért vannak medencék. Mert ha máshová mész tengerparta, de nem tudsz fürdeni mert belefagysz a vízbe, az szerintem nem olyan jó... Bár ízlések és pofonok 

    Ja és még a tervek között volt Párizs is, de ahogy mondod, egy városnézős túra az azért nem pihenés... úgyhogy Párizs "áttetük" valamelyik évfordulóra !

    Egyébként ti is rögtön májusban mennétek, vagy majd nyáron valamikor?

    előzmény:
    hbébi (1)
    2008-02-20  08:28
  6. 2008. február 20. 11:1346.
    Nekünk görögben magyar volt az idegenvezető, aki első nap 3 órán keresztül az igaz, de mindent elmondott. 50Euró volt egy fak.progi, de mind magyarok voltunk pl. a hajótúrán. 6Euróért lehetett menükártyát venni tőle, azt jócskán ki is merítettük, 3 fogásos kaja volt 6 Euróért.
    Szóval Sartin és Toloban jó tapasztalataink voltak, azért Krétához köszi az infót
    előzmény:
    Kacsamama (45)
    2008-02-20  10:53
  7. 2008. február 20. 10:5345.

    Neckermann-nal.

    Viszotn egy aranyszabály, legalábbis, ha Krétára mennétek esetleg! Az utazási irodával nems zabad fakulttatív progira menni! Ugyanúgy nem kapsz idegenvezetést! Ráadásul a kirándulási díj jó része az utazási iroda zsebébe megy. Krétán minden 2. házban van kis utazási iroda, aki jó pár euro-val olcsóbban kínálja ugyanazokat a tartalmú kirándulásokat.

    Mi pl. befizettünk egy Szamári szurdok túrára, mi voltunk egyedül magyarok a buszon, rajtunk kívül mind német. És mikor mondtuk az id. vezetőnek, hgoy angolul is mondja már el a dolgokat, nézett ránk, hgoyha nem németek vagyunk, mit keresünk itt .. Csupán annyit, hgoy akkor a magyarok közül csak mi mentünk és felnyomtak minket a német Neckermann-os buszra, ugyanazért a lóvéért, amiért 2 nappal később mások magyar id. vezetéssel mentek. Úgyhogy nyugodtan ki lehet kerülni a magyar utazási irodát és bevállalni a kintieket!

    előzmény:
    hbébi (42)
    2008-02-20  10:30
  8. Torolt_felhasznalo_734100
    Torolt_felhasznalo_734100
    2008. február 20. 10:4944.
    mi sem akartunk sok pénzt költeni an nászútra, sőt nálunk alapszabály volt, hogy csak belföldre megyünk, meg is mondom miért

    bár sokat utazunk, és soha semmin nem akadunk le, azért voltak kellemetlen tapasztalataink már
    (Tunéziában spec végig ment a hasam, ennek ellenére gyönyörű volt)

    Én semmi esetre sem mennék nászúton városnéző körútra.

    Mi Szelestén voltunk, egy pici kastélyszállóban, amit mindenkinek tudok ajánlani. nagyon szép (egy arborétum kellős közepén van a kastély, ami tényleg pici), gyönyörű nászutas lakosztállyal, jó kis nászutas csomaggal. Mi anyósomtól ezt au utat kaptuk nászajándékul.
    Egyébként aközelben van Kőszeg, Szombathely, Sopron, Pápa (legalábbis kocsival), meg persze Ausztria.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. február 20. 10:3443.
    Most jutott eszembe, hogy Ausztriában még ismerősünk is van vááá, lehet közelebb kerültem egy fokkal a megoldáshoz!
    Azért még írhottok ám
    előzmény:
    hbébi (42)
    2008-02-20  10:30
  10. 2008. február 20. 10:3042.
    Igen, én is ettől tartok a római körúton.... egyre messzebb kerül az elképzeléseimtől. Nem vagyunk annyira hassüttetősek sem. Inkább lazán kirándulós-barangolósak
    Görögországban voltunk már 2x buszos 10 naposon. Az nagyon szép volt. Este Krétát is megnézem. Milyen utazási irodával voltatok?
    előzmény:
    Kacsamama (38)
    2008-02-20  10:01
  11. 2008. február 20. 10:2541.
    Szia hbébi!

    Amott ugyan írtam, hogy mi Tenerife-re megyünk, de említették itt Görögországot, ami nekem a szívem csücske (anno ott szerelmesedtünk egymásba azzal az illetővel, akivel májusban még szorosabbra fűzzük a kapcsolatot ). Úgyhogy Görögországot - akár sziget, akár körút - jó szívvel ajánlom, és nem is drága szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. február 20. 10:1740.

    Igen, Santorini tényleg szuper!

    Mi is áthajóztunk Krétáról és az Urammal megbeszéltük, hgoy az 5. házassági évfordulónkra visszamegyünk kettesben (ez még 3 év + kistesó még lehet, közbeszól).

    Viszotn S. eléggé drága, maga a szállás is és az élet is, mivel egy pici elzárt sziget, még az ivóvizet is hajóval hozzák, a többi élelmiszerről nem is beszélve. Szóval, ha nem akartok túl sokat költeni, akkor én inkább az ismertebb kis szigeteket javaslom.

    előzmény:
    an_angel (39)
    2008-02-20  10:07
  13. 2008. február 20. 10:0739.
    Szia!

    Én is egy kisebb görög szigetet javaslok (Rodosz, Kos, vagy szívem csücske romantikus Santorini!!!), most vannak az előfoglalási kedvezméények. Én az Aeolus-t javaslom, nekik vannak 12 napos útjaik 1 hetes áron, nekünk bejött. Mi Spanyolországban voltunk nászúton (Hotel Bali, Benidorm, fantasztikus volt!!!), de Mallorca is szép, romantikus és -mint a mesében - látnivaló is van, meg nem is

    Ha választanék én Santorinire mennék!!!

    Ha kevesebbet akartok költeni: fapadossal irány Róma, Párizs, vagy Amsterdam! Nekem mindegyik nagyon tetszett, Rómában minden sarkon van látnivaló

    Ha még kevesebbet: Ausztria! Közel van kocsival, és a hegyekben nyáron sokkal olcsóbb megszállni, jó wellness részlegek vannak



    előzmény:
    hbébi (1)
    2008-02-20  08:28
  14. 2008. február 20. 10:0138.

    Szia!

    Mi tavaly előtt házasodtunk (május 6-án) és Krétán voltunk nászúton. Mi inkább a nézelődős fajtába tartozunk. Főleg, ha viszonylag sokat költünk rá, nem szeretünk csak naphosszat a tengerparton ülni.

    Én voltam már Krétán 13 éve, így tudtam, hgoy hova akarom vinni a párom.

    Nem bántuk meg. Bár az kicsit bejött, amitől Te is tartasz, hogy a sok nézni valótól nem volt igazi nászút jellege. De amíg az ember örül, hogy 1-2 évente el tud jutni vmi. szép helyre, addig szerintem luxus elmenni akárhová és csak ülni a tengerparton. Meg kell találni a kompromisszumot, hogy láss is és pihenj is! Mi 1 napot mentünk közös túrára, 1-et meg elvoltunk magunkban, béreltünk autót, úgy barangoltunk, az is tud romantikus lenni!

    Szóval ezt első körben Nektek kell eldönteni, hogy mennyi pénzt szántok rá és  a pénzt mire szeretnétek költeni, hassütetésre vagy ha már ott vagytok, akkor az ottani hely, kúltúra megismerésére is.

    Olasz körúton is voltam már (Róma-Nápoly-Piza-Sorrento-i öböl). Az is csodáltaos, bár az, azért már tényleg nem igazán nászútra való. Akkor inkább javasolnék egy repülős utat mondjuk egy Görög szigetre, ahol néznivaló is van, de nem full-on, hogy pihenni is tudjatok.

    előzmény:
    hbébi (1)
    2008-02-20  08:28
  15. 2008. február 20. 09:5637.
    Szia! Mi tavaly nyáron voltunk Bogácson, gyönyörű! Nekem nagyon tetszett még Noszvaly is, idén is tervezünk néhány napot arrafelé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_500407 (36)
    2008-02-20  09:47
  16. Torolt_felhasznalo_500407
    Torolt_felhasznalo_500407
    2008. február 20. 09:4736.

    Sziasztok!

    Mi nagyon csórók voltunk, mikor összeházasodtunk 2000-ben, az esküvőt is nagyrészt magunk álltuk, nászútra nem nagyon volt pénzünk. Így keresztapámék hétvégi házában, Egerben töltöttük a mézesheteket. Onnan bejártuk a környéket és nagyon boldogok voltunk.  

    A hatodik házassági évfordulónkra aztán átruccantunk Párizsba egy hosszú hétvégére (a férjem akkor Belgiumban dolgozott). A Thalyssal mentünk, ami a férjemnek nagy élmény volt, a Notre Dame mellett laktunk egy hangulatos kis szállodában, nappal várost néztünk, éjszaka meg... szóval ott fogant a lányunk  .

    Idén már együtt megyünk nyaralni, Bogácsra. Ez már nem nászút lesz, de már nagyon várom...  

    előzmény:
    hbébi (1)
    2008-02-20  08:28
  17. Torolt_felhasznalo_730969
    Torolt_felhasznalo_730969
    2008. február 20. 09:3635.

    Ne félj, biztos találtok olyan utat, ami szép is és nem is olyan nagyon drága! Nálunk is max. 200-300.000 Ft lesz rá a keret, és úgy gondolom, hogy azért ennyiből is el lehet már jutni "valahova" .
    Ez az utazás kiállítás jónak tűnik, nem mentek ki oda szétnézni?

    előzmény:
    hbébi (30)
    2008-02-20  09:30
  18. 2008. február 20. 09:3434.

    Mi annak idején Piltvizai tavaknál voltunk, na az romantikus és nagyon szép volt. Igaz szállodában voltunk, de kocsival fél nap és csak pár napot töltöttünk ott. még a füben is aludtam egy tisztáson.

    igaz mi elváltunk

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. február 20. 09:3433.
    Szia!

    Nekünk 2003. áprilisában volt a nászútunk, és a Hotel Maroniban voltunk. De szerintem, ha egy kisebb panzióban szálltok meg, ami olcsóbb, mint egy hotel, akkor lehet nagyon jó nászutat csinálni. Mi is esküvő után rögtön belevágtunk a babavállalásba, ő most már 4 éves. Nem tudom, hogy most mennyi a különbség a külföldi, és haza árak között, mert 2 gyerekkel nem tudunk eljutni még a tervezésig sem, de szerintem itthon is lehet találni olcsó szállást, és annyi szép hely van Mo-on is. Persze én is szeretnék külföldre utazni. Az én álmom Hollandia, de még várat magára.
    előzmény:
    hbébi (20)
    2008-02-20  09:05
  20. 2008. február 20. 09:3332.
    MINDENKINEK KÖSZI, KÖSZI A SOK JÓKÍVÁNSÁGOT!
    előzmény:
    hbébi (31)
    2008-02-20  09:31
  21. 2008. február 20. 09:3131.
    Ez tényleg gyönyörű!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974769 (25)
    2008-02-20  09:14
  22. 2008. február 20. 09:3030.
    Hát végülis egyszer van nászút... és azt sem szeretném, ha egy autó miatt ez háttérbe szorulna, de normál keretek között tudok csak elmenni. Több menyasszonnyal is beszélgettem a neten és ők 4-500 eFt-ot szánnak erre. Én annyit nem szeretnék...
    előzmény:
    Zay (26)
    2008-02-20  09:16
  23. Torolt_felhasznalo_517767
    Torolt_felhasznalo_517767
    2008. február 20. 09:3029.
    Szia!
    Gratulálok az esküvőhöz és sok sikert a házassághoz!
    Mi is hasonló cipőben járunk mint Ti, amin gondolkoztunk Egyiptom, Spanyolország és az én nagy vágyam: Szicília... de szerintem is mindegy hogy hová utaztok ez együtt töltött idő lesz a legszebb élmény...
    előzmény:
    hbébi (1)
    2008-02-20  08:28
  24. Torolt_felhasznalo_937661
    Torolt_felhasznalo_937661
    2008. február 20. 09:2028.
    aki gonoszkodik az csak irigy...ne foglalkozz vele...



    előzmény:
    hbébi (22)
    2008-02-20  09:10

Címlap

top