Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Romantikus Valentin-nap

Torolt_felhasznalo_659379
Torolt_felhasznalo_659379
Létrehozva: 2008. február 14. 11:52

Február 14 a lehető legkévésbé romantikus napja az évnek.
A romantika olyan mint a nevetés, mert akkor a legjobb ha őszinte és spontán, nem egy megterevezett dolog. Ezért hagy teljesen hidegen a Valentin-nap. A humor is és a romantika is személyes dolog.

Oscar Wilde mondott valami olyasmit hogy az idill és a romantika egyik lényege a bizonytalanság, de abban nem sok bizonytalanság van, hogy mindenki tudja hogy van egy nap az évben amikor kötelezően ki kell mutatni a vonzalmat és ragaszkodást. Hasonló ez egy kicsit ahhoz, hogy Szilveszter estéjén is mindenkinek kötelezően jól kell éreznie magát.
Gyorsan és kapkodva megvásárolt ajándékok, kis képeslapok amiken kis mackók ölelkeznek, szív alakú csokisdobozok és lufik, teljesen értelmetlen dolgok. Ebből a szempontból teljesen mindegy hogy egyedül vagy párban él az ember - habár ha egy új ismerős valami Valentin-napkor szokásos bugyuta ajándékot adna nekem, akkor komolyan kétségbe vonnám hogy lehet-e egyáltalán valami közünk egymáshoz.
És egyáltalán nem vagyok cinikus - szeretem az idillt és a romantikát, de a Valentin-nap annyira romantikus nekem mint mondjuk Maria Carey vagy Whitney Houston dalai. Egyáltalán nem. Az idill és a romantika intim és személyes dolog, és az emberek közeli kapcsolatán múlik.

Tudom hogy vannak akiknek a nagy, dramatikusan megtervezett gesztusok és események romantikusak - de szerintem a nagy gesztusok inkább csak arra jók hogy elfedjék a nagy problémákat.
Aztán vannak mások, akiknek idilli ha kapnak egy bögre teát anélkül hogy kérték volna, vagy egy mosoly, aminek látszólag nincs oka, vagy valami más apró figyelmesség. De persze biztos vannak akiknek a ketrecharc is romantikus. Szerintem az egyik legromantikusabb dolog amikor egy idős pár ugyanazt az olvasószemüveget használja.

Madonnát nem kedvelem mint énekesnőt, de egyszer azt mondta hogy a legromantikusabb dolog ami vele valaha is történt az volt, hogy valaki megértette őt.

  1. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. február 13. 07:2455.
    szerintem az a gáz, hogy mindenki így fikázza ezt a napot
    én is megmosolyogtam az ember nagyszágú plüssmacit meg a naaagy szív alakú lufikat a boltok kirakataiban, de akármilyen giccses, jó volt a szürkeségben a sok pirosat látni
    és én például szeretem ha van alkalom ajándékozni, nem nagy dolgot, csak egy apróságot, mert jó érzés, máskor is, de ilyenkor is.
    és anyukámnak is adtam egy apróságot, megláttam a boltban és rögtön ő jutott eszembe, odaadhattam volna neki máskor is, de így pont kijött mára

    és, hogy fokozzam a giccsességet, megyek szívalakú csokitortát sütni a páromnak, mert most lesz a szülinapja is pár nap múlva
    idézet:
    mazsolácska (29)
    2008-02-14 17:53:48

    Minden szavaddal egyetertek. Mi azota tartunk kettesben valentin napot amiota kulfoldon elunk, mert itt lattuk eloszor es nagyon aranyos unnepnek tartjuk.

     

    Sosem szoktunk nagy ajandekozast csapni mas unnepeken sem, mindig valami aranyos es szemelyre szolot talalunk ki egymasnak.

    Sosem fogom elfelejteni amikor a ferjem egy gyonyoru macit vett nekempiros masnival a nyakaban amire azt irta  "en mindig vigyazok rad".

     

    Ha valaki nem szereti ezt a napot ne unnpelje de nem kellene fikazni sem az unnepet sem azokat akik szeretik. 

    előzmény:
    mazsolácska (29)
    2008-02-14  17:53
  2. 2010. február 12. 15:4554.

    Én például most kifejezetten utálom a Valentin napot! A pasim lelépett, másik kilátásban sincs. Undorom van a szirupos szívecskéktől, és hogy itt a nlc is napok óta minden csak a csodás szerelemekről szól. Egyéni szoc.problem., de akkor is!

    Egyébként írta valaki, hogy ennyi erővel utálni lehetne minden ünnepet...hát lehet is. Boldogság az ünnep, ha van kivel, és miből ünnepelni. Egyébként meg szomorúság. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 14. 15:3153.

    Ahhoz képest elég érdekes, hogy a 90-es évek első felében én gyakorlatilag szemtanúja voltam, ahogy ezt az ünnepet egyes, népszerű és olvasott, színes sajtótermékek reklámkampányszerű szervezettséggel a köztudatba sulykolták.

    QUI PRODEST?

    előzmény:
    Boudica (52)
    2009-02-14  13:08
  4. 2009. február 14. 13:0852.

    Sokan azzal érvelnek, hogy mindennap kell szeretni a párunkat és nem csak Valentin napon kell ajándékokkal elhalmozni. De vajon hány olyan ember van, aki tényleg így csinálja?

    Kicsit kezdem úgy érezni, hogy akkor mondhatjuk azt is: felnőttek vagyunk, minden nap azt csinálunk, amit akarunk, meg van a lehetőségünk az utazásra, a kikapcsolódásra, stb, minek van a szabadság, semmi szükség rá.

    Ráadásul sokan még mindig Amerikát szidják, a hülye szokásért, holott sorra jelennek meg a cikkek az elfelejtett magyar Bálint napi szokásokról, meg arról, hogy az angolszászok teljesen máshogy ünneplik a Valentin napot. Vagyis egy tökéletesen magyar szokást utálunk valójában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. február 14. 11:0251.
    ma van apukám szülinapja nekem ezért nem gusztustalan ez a nap amúgy valentin nem érdekel.............
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659379 (1)
    2008-02-14  11:52
  6. 2009. február 14. 10:5950.

    Szia !

     

    Tökéletesen egyetértek veled.

    Gusztustalan az egész. Amerikát majmoljuk. Átvettük tőlük ezt a baromságot. Minden nap kellene egymást tisztelnünk és szeretnünk. Még egy nap amikor a virág üzletek megszedik magukat. Ugyanilyen hülyeség a Nőnap. A férjek ne csak Nőnapon adjanak virágot. Hanem a hét többi napján, szerintem sokkal meghatóbb és öszintébb lenne!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659379 (1)
    2008-02-14  11:52
  7. 2009. február 14. 10:1149.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. február 14. 10:1148.

    Boldog Valentin napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 8. 23:5147.
    Ja, igen, illusztráció.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (46)
    2009-02-08  23:34
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 8. 23:3446.
    Asszem, azért írtam mindezt, mert a Valentin-nap számomra hajszálpontosan ugyanannyira abszurd, mint az általam idézett kis történetrészlet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (45)
    2009-02-08  23:33
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 8. 23:3345.

    Hihihi, nekem erről az jutott eszembe, mikor az Alice Tükörországban c. könyben Dingidungi (eredeti nevén Humpty Dumpty) szép nyakkendőjét megcsodálja Alice, és kiderül, hogy azt a tojásemberke egyenesen a fehér királytól és királynőtől kapta. Majd hozzáteszi: "Születéstelennapi ajándéknak szánták." A meglepett Alice kérésére többször megismétli a mondatot. Majd elmagyarázza, hogy az évnek egyetlen napján kaphat az ember születésnapi ajándékot, viszont a többi 364 napon születéstelennapi ajándékot. Alice ki is számolja: leírja egy papírra:

     

      365

    -     1

      364

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659379 (1)
    2008-02-14  11:52
  12. 2009. február 8. 22:5944.

    Sziasztok!

     

    Még nem volt időm visszaolvasni a hozzászólásokat, de amint lesz pár szabad percem, megteszem.

    Nekem idén lesz a párommal az első, igazi, együtt töltött Valentin-napunk. Eddig mindig külön ünnepeltünk, mert dolgoznia kellett, és aznap nem tudtunk találkozni.

    Már egy hete készülgetek rá, receptekkel, koktéllal stb. Amolyan romantikus estét szeretnék finom vacsival, koktélozással, tánccal....

    Igaz, korábban megtartjuk, mert szombaton bálba megyünk....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. február 8. 19:3143.

    Én is remélem, mindenestre a szándék az megvan.

     

    Gratulálok a sikeres 35 évhez!

     

    Boldog Valentin napot!

    előzmény:
    giza55 (42)
    2009-02-08  15:42
  14. 2009. február 8. 15:4242.

    Nálunk már 35 éve tart és még nem mult el.

    Remélem nálatok is sokáig fog tartani.

    előzmény:
    MaNNa (40)
    2009-02-07  18:39
  15. Torolt_felhasznalo_962438
    Torolt_felhasznalo_962438
    2009. február 8. 15:0741.

    :) nem rossz ötlet:)

    én a menün gondolkodom.... de eddig még nem tudom pontosan mi legyen.. a desszert az tuti- joghurttorta, szív muffin formában elkészítve..:) szépen tálalva...

     

    de h mi legyen az ajándék????? :( foggalam sincs... és már ninsc egy hét valentin napig..:(

    előzmény:
    Boudica (39)
    2009-02-05  14:15
  16. 2009. február 7. 18:3940.
    Nálunk az év minden napja Valentin nap. Lassan hat éve együtt vagyunk és nincs olyan nap, amikor ne mondanánk el egymásnak, hogy mennyire szeretjük egymást (naponta többször is). És nem válik elcsépelté, mert tudjuk, hogy amikor kimondjuk, azt komolyan is gondoljuk. Nem tudom, hogy miért van ez, hogy naponta többször is mondjuk egymásnak, egyszerűen csak késztetést érzünk rá mind a ketten. A Valentin nap ilyen szempontból nem lesz különlegesebb a számunkra, mint a többi nap, de jól esik nekem, hogy tudja, hogy a Szerelmesek napja lesz aznap, és gondol rám. Tulajdonképpen ez is alkalom lesz arra, hogy megajándékozzuk egymást és lehessen romantikázni. Én egy olyan ajándékkal fogom meglepni, amire már régóta vágyik. Veszek majd egy butikban harisnyakötőt és szexin felöltözve (vagy alulöltözve) elcsábítom. Nem kötelezőnek kell érezni, hogy romantikázni kell! Minden nap ki kell mutatni a szerelmünknek, hogy mennyire szeretjük! Szerintem az igaz szerelem megtalálása ajándék. Tudom, hogy ez most nagyon giccsesen hangzik, de szerelmesen tényleg azt érzem, hogy milyen csodálatos dolog történt velem, hogy az övé lehetek és ő is az enyém. Tudósok szerint a szerelem csak1,5-3 évig tart, utána vége, mert a szervezet nem termeli tovább azokat a kémiai anyagokat, amiktől szerelmesnek érezzük magunkat. Ennek elenére én majdnem 6 év után azt érzem, hogy napról-napra, hétről-hétre és hónapról-hónapra egyre szerelmesebbnek érzem magam. Talán a szerelem betegség? Olyan mint adrog, vagy az ital? Hozzá lehet szokni? Fogalmam sincs, csak azt tudom, hogy nagyon jó dolog, és remélem, hogy sohasem múlik el!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659379 (1)
    2008-02-14  11:52
  17. 2009. február 5. 14:1539.
    Közben kitaláltam, hogy én mit adjak a páromnak idén. Édességfát fog kapni. Fogok egy szép, zöld ágat és feldíszítem mindenféle édességgel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_962438 (36)
    2009-02-05  11:45
  18. 2009. február 5. 12:0238.

    Egyetértek veled, a romantika szerintem is spontán. A Valentin-napot sem tartom, van egy Bálint nevű ismerősöm, neki kívánok boldog névnapot és kész.

    Mi máskor is kedveskedünk egymásnak, + születésnap, névnap, karácsony. Ha február 14-én a párom meglep valami aprósággal, persze örülök, de nem számítok rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659379 (1)
    2008-02-14  11:52
  19. 2009. február 5. 11:5237.
    Tökéletesen egyetértek veled, Whitney Houston-on kívűl.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659379 (1)
    2008-02-14  11:52
  20. Torolt_felhasznalo_962438
    Torolt_felhasznalo_962438
    2009. február 5. 11:4536.

    Sziasztok!!!

     

    Szeretnék segítséget kérni.. Teljesen tanácstalan vagok, hogy mit akándékozzak a páromnak.. :( Vacsi, vagy ebéd az tervben van, de szeretnk még vmi apróságot, amit emlékbe eltehet, kitehet... Végigböngésztem a topikokat, sk ajándékötleteket keresve/mert hát a csecse porfogo apróságok nem igazán jöhetnek szóba... / , csak az a baj h egy hónapos évfordulora már kapott tőlem egy üvegfestéssel készült , közös montázs képet, tehát ez kilőve , és karácsonyra meg én kaptam tőle "masszázs ajándék kupont" :D, tehát ilyesmit nem nagyon adnék, merthát. az miylen már... :(  szóval .....   

    Ha van vmi jó ötletetek, kérlek írjátok meg... :)

     

    előre is köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. február 4. 16:5935.
    Nekem ez túl alternatívra sikeredett. Nem így képzelek el egy szerelem fesztivált. Persze ízlések és pofonok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
    2009-02-04  14:35
  22. 2009. január 27. 14:1534.
    egész évben akart lenni természetesen.
    És egyetértek Veled...
    előzmény:
    Aromó2 (33)
    2009-01-27  14:14
  23. 2009. január 27. 14:1433.
    Azonkívül, hogy bugyuta szokás, szerintem egy nap helyett, talán egész nap kéne odafigyelni a másikra. Ha pedig a szerelmünkre gondolunk, gondoljunk hétfő délután, munka után, amikor hazaér fáradtan...

    Ha egész évben csak nyűg az érzelem, akkor ne pont Valentin napon vegyük elő...

    Bálint
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659379 (1)
    2008-02-14  11:52
  24. 2009. január 27. 13:5532.

    Határtalan képmutatás, utálatos én mondom

    Arra azért figyelnem kell: legyen nálam a koton.

    Miért ne dugnék eme napon, csak azért mert akarom

    Független a hónapoktól,  kívánom: hát vakarom.

    Nem veszem én semmibe se, színjáték ez javából

    Nem hiszem hogy elmegy kedve, drágámnak az análtól.

    Csak azért mert nincsen csoki, se plüss maci, s egyebek. 

    Nem is várja ezeket ő, csak hogy végre betegyek!

    Lehúzás ez, nem kevésbé mint az adó fizetés

    Bármennyit is költenék el, a boltosnak ez kevés.

    Én pénzemen ne vegyen ő, chipset, benzint kenyeret

    Természetes, valentinkor drágám szintén lenyeled! 

    Többet ér ez bármiféle képmutató csecsénél

    Szívesebben időzöm el csajomnak a csöcsénél. 

    Aki akar vásároljon, teszek én rá magasból

    Aztán jajjgat, nem futja már, rezsijére a vasból. 

    Majdnem négyszáz, napok száma, amikor az kiderül

    Ér e annyit a kedvesed, ha melletted kiterül. 

    Legközelebb is mész hozzá, hiszen te őt szereted

    De ha mégse otthon maradsz, s magányodban kivered!

     

     

    előzmény:
    Gyogyós (28)
    2008-02-14  14:11

Címlap

top