Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orrpolip műtét milyen?

kávéivó
Létrehozva: 2008. február 9. 15:12

Sziasztok! Tudom, van már topic orrpolipról, de nem látom, hogy valaki átélt volna már műtétet, és nincs időm sokat mazsolázni. Nekem kb. két hét múlva műtik meg, egy nagyon ritka, de legalább nem visszanövő fajta polipot találtak a bal orrmelléküregemben, ami az arcüregből indult. Jó nagy, altatásban műtik, endoszkópos módszerrel szerencsére. Ha valakinek van ezzel kapcs. tapasztalat, hogy utána milyen, nagyon fáj-e, mennyi idő a lábadozás, írjon!

Köszi szépen!!

  1. 2009. szeptember 6. 20:0491.
    Nekem nem folyik az orrom, hanem egyből beszárad, valakinek volt ilyen tünete? Egyébként folyamatos orrdugulás, csak orrspray-vel "dugul ki".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_610081
    Torolt_felhasznalo_610081
    2009. Április 23. 19:5390.

    SZIA NAGYON RENDES VAGY HOGY IRTÁL NEKEM VISSZA . HÉTFÖN ÉNIS MEGTUDOM MIJEN DE HISZEK NEKED. KICSIT ERÖT IS ADTÁL, HOGY VISSZA LÉPJEK. KÖSZI A BIZTATÁST .

    előzmény:
    eeen (89)
    2009-04-22  09:15
  3. 2009. Április 22. 09:1589.

    Ezek tavalyi hozzászólások, így ha nem haragszol, én kotyogok bele. Nekem is volt orrpolip műtétem, endoszkóposan, és egyáltalán nem fájt. Az orromba dugtak egy érzéstelenítővel átitatott tampont, 20 perc múlva kivették, aztán kezdték a műtétet, ami szintén kb. 20 percig tartott. Semmi nem fájt, se a műtét közben, sem utána. A két legrosszabb dolog az volt, hogy 1. a műtőasztal olyan keskeny volt, hogy nem fért el mellettem a kezem, és 40 percig lefelé lógatni már kellemetlen, 2. olyan pokoli meleg volt a kórteremben (télen, a fűtés miatt), hogy nem tudtam aludni. Szóval a műtét nem nagy szám. Igaz viszont, hogy a polip kiújult...

    Sok sikert, ne izgulj!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610081 (88)
    2009-04-22  08:44
  4. Torolt_felhasznalo_610081
    Torolt_felhasznalo_610081
    2009. Április 22. 08:4488.
    JÓ NEKED TUDNÁL NEKEM VÁLASZOLNI? ENGEM MOST MÜTENEK HÉTFÖN DE NEM AKARNAK ALTATNI MERT 5 DB POLIP VAN AZ ORROMBAN ÁLLITÓLAG ORVOS SZERINT HAMAR TUL LESZEK RAJTA. ANYIT MONDJ FÁJ ? NAGYON. GYÖRBE MÜTENEK TOMPOS TAMÁS.
    előzmény:
    kávéivó (81)
    2008-04-08  14:19
  5. 2008. augusztus 26. 21:1387.

    Sziasztok kedves Fórumozók!

     

    Most végre rászántam magam arra, hogy elmenjek orvoshoz (mivel már teljesen elviselhetetlen módon fáj az arc- és homloküregem). Csak egy problémám van. Amilyen nagy az elhatározásom, olyan csekélyke az információm arról, hogy mégis kihez menjek.

     

    Szóval kedves Fórumozók. Tudnátok nekem segíteni abban, hogy melyik fül-orr-gégészt érdemes felkeresni????????????? Aki kedves, rendes, humánus, na és persze azért szakmailag is ott van a szeren.

    (Bp, és Heves megye környékén)

     

    Ja. És még az is érdekelne,  hogy mégis kb. mennyit "kóstál" egy ilyen orrpolip műtét, (ha netán magánorvos csinálná)?

     

    A válaszokat előre is köszönöm Mindenkinek.

     

    Szép napokat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. augusztus 20. 21:3586.
    Szia! Írtam privit!! Külön vizsgálat nekem sem volt, mert nálam már eleve akkora volt, hogy belenézett az orromba, és kiintegetett neki .
    előzmény:
    charme10 (84)
    2008-08-13  14:50
  7. 2008. augusztus 13. 15:0785.
    Így engem nem vizsgáltak,nem tudom ,mennyit fogsz érezni belőle.De reméljük,nem lesz annyira vészes..
    előzmény:
    charme10 (84)
    2008-08-13  14:50
  8. 2008. augusztus 13. 14:5084.

    Szisztok, ma megyek vizsgálatra, nagyon félek....Tud valaki

    irni róla mi történik ezel az endoszkópos modszerrel.

    A műtéttől is félek..de egyenlőre ez az ami pár óra mulva lesz

    nekem...irjatok!!!!köszi!!!l

    előzmény:
    kávéivó (1)
    2008-02-09  15:12
  9. 2008. Április 30. 00:5683.

    Szia Kávéivó!

     

    Köszi, hogy válaszoltál! Még nincs orvosom, úgyhogy elképzelhető, hogy felkeresem majd ezt a Kiss Sándort. Bár még gondolkozom, hogy altatásban csináltassam vagy vágjak bele az érzéstelenítésesbe. Mindkettőben van jó is rossz is. Bár az altatás felé húzok mert olyan ájulós fajta vagyok. 

    előzmény:
    kávéivó (81)
    2008-04-08  14:19
  10. Torolt_felhasznalo_525964
    Torolt_felhasznalo_525964
    2008. Április 8. 15:0482.

    Sziasztok!

    Köszi a kedves szavakat! Az az igazság, hogy időközben változott a diagnózis! De komoly! Kiderült, hogy nincs is orrpolipom, hanem a bal oldalra dőlő orrsövényem /ami önmagában nem okozna problémát/ S irányú kanyarulatott vett fel és a vége össze van csontosodva valami másik csonttal az arcüregembe. Valami ilyesmit mondott a doki. Én nem értek hozzá, de az orvos biztos, benne meg már csak megbízok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. Április 8. 14:1981.
    Szia! szerintem sem kell megvárni, míg bemászik az orrodba:) időben ki kell kapni a kis nyavajást! :) Egyel lejjebb leírtam, ki és hol műtött. Drukkolok mindenkinek, hogy olyan ripsz-ropsz legyen a dolog, mint nekem. Lekopogom, azóta sincs vele kutya bajom, és még tart az oxigénmérgezés ;)
    előzmény:
    Winni (79)
    2008-03-25  00:14
  12. 2008. Április 8. 14:1780.
    Szia! Bocsi, hogy csak most válaszolok, picit el voltam havazva, nem is jártam nlc-n. Szóval Dr. Kiss Sándor műtött a János kórházban, nagyon nagyon meg vagyok vele elégedve. Nem tudom, hogy gyerekeket műt-e, de szerintem igen, volt ott egy kb. két éves kisfiú is mandulaműtéttel . (szegénykém, de sajnáltam). Érdemes beszélni a doktor úrral, péntekenként délelőtt rendel a gégészeten, a többi napon úgy emlékszem nem, csak műt.
    előzmény:
    nemBAJ!! (78)
    2008-03-18  21:03
  13. 2008. március 25. 00:1479.

    Szia Kávéivó!

     

    Engem is az érdekelne, hogy hol és ki műtött téged endoszkóppal? Nekem még csak kialakulóban van a polipom. Véletlen elkaptuk. Már tele az arcüregem, állítólag, ha átbuggyan az orrüregbe akkor az már orpolip. Dr szerint nincs mire várni. Vidéki vagyok de szívesen megyek bárhová ahol XXI.sz-i módszerrel műtenek. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. március 18. 21:0378.

    Kedves Kávéivó!

     

     

    Először is örülök, hogy ilyen jól végződött a dolog!! (A gyerekdobálás az oxigénmérgezés mellékhatása??!) :)

     

     

    Másodszor is szeretném megkérdezni, hogy melyik kórházban és ki műtött (visszaolvastam ugyan az egész topikot, de nem látom, hogy Te is írtad volna, hogy hol és ki műtött).

     

     

    Nem tudod, hogy a Te orvosod műt kisgyerekeket is? A kislányom 3,5 éves. Őt szerinted vihetném hozzá?

     

     

    Előre is köszön szépen az információkat, ami nagy segítség lenne most nekünk. Szia! :)

    előzmény:
    kávéivó (77)
    2008-03-17  07:40
  15. 2008. március 17. 07:4077.
    Szia Timi! Drukkolok Neked! Helyi érzéstelenítéssel kapcsolatosan nincs tapasztalatom, de hallottam már olyat, hogy olyan kába az ember, hogy semmit nem érez, maximum hall. Egy tuti, utána nagyon hamar elfelejted az egészet. Én egy hétre rá (vagy talán már hamarabb is) simán emeltem, hajoltam, hajat mostam, azóta is oxigénmérgezésben szenvedek. Nagyon örülök, hogy ezen túl vagyok, vacak egy dolog ez a szörny :) Ja, és orrsray mégsem kell, a kontrollon a doki bekukucskált, és mondta, hogy minek, ez nem nő vissza. Yesss .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_525964 (75)
    2008-03-12  21:17
  16. 2008. március 13. 19:0376.
    igen ismerek. pl engem nem altattak, helyi érzéstelenítéssel műtöttek. mire vagy kiváncsi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_525964 (75)
    2008-03-12  21:17
  17. Torolt_felhasznalo_525964
    Torolt_felhasznalo_525964
    2008. március 12. 21:1775.

    Sziasztok!

    Gondoltátok volna- nekem is orrpolip műtétem lesz. Mint mindenki én is oda vagyok. A tapasztaltaktól örömmel olvasom, hogy nem kell tartani tőle, én viszont attól tartok, hogy nem altatásban végzik. Vidéki vagyok, kórházválasztásra nincs lehetőségem, az időpontom már megvan. Foggalmam sincs róla ki fog műteni és milyen módszerrel. Ismertek olyat, akit nem altattak el?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. február 28. 19:1974.

    örülök, hogy ilyen pozitív emlékeid maradtak és hogy túl vagy rajta!

    jobbulást, vigyázz magadra, mindig állj meg félúton ha dobálni akarod a gyerekeid  

    előzmény:
    kávéivó (73)
    2008-02-27  18:38
  19. 2008. február 27. 18:3873.
    Kalliopé, Léna, köszönöm szépen, hamar túl leszek ezeken a gyengébb napokon is Doki szerint azért kell majd az orrsray, de attól nem lesz az ember dagadt és szőrös, mondjuk ez megnyugtató Az egészben a legrosszabb, hogy automatikusan hajolnék le a gyerekekért, meg dobnám őket az etetőszékbe, de még útközben vissza kell fognom magam  
    előzmény:
    Kalliopé (71)
    2008-02-27  10:19
  20. 2008. február 27. 18:0272.

    Örülök, hogy túl vagy rajta, látod megmondtuk  

    Csak azért még óvatosan a hajolással és emeléssel, gyógyulj meg hamar 

    előzmény:
    kávéivó (70)
    2008-02-26  18:05
  21. 2008. február 27. 10:1971.
    Szia!Aggódtam érted,kiváncsi voltam hogyan vészelted át a műtétet.Örülök hogy írtál róla,és hogy ilyen könyen ment.Vigyázz magadra,és jobbulást kívánok!   
    előzmény:
    kávéivó (70)
    2008-02-26  18:05
  22. 2008. február 26. 18:0570.

    Túl vagyok a műtéten . Köszi a sok bíztatást! Nem hittem el, hogy létezik, de tényleg nem fájt utána egy picit sem. Nem is kellett fájdalomcsillapító. Altatást meg sem éreztem, csak utána pár dolog kiesett az emlékezetemből. Majdnem kétszer telefonáltam végig a családot  . A műtét után 24 órával mehettem haza, nem kellett kivárni a két éjszakát! Tegnap műtöttek, ma délelőtt már ki is kapták a tampont, pár óra múlva megvizsgált az orvos, és simán hazaengedett  . Pozitívan csalódtam! A Jánossal semmi bajom nem volt, a WC papír hiány, stb. nem a dokik és a nővérek hibája. Nagyon jó kis társaságba kerültem, csupa fiatal lány, jól elvoltunk. Ezeket azért írom le, hogy ha valaki rátalál erre a topicra, mert ilyen műtétje lesz, akkor tudja, hogy nem kell parázni! ( a jó társaság persze nem garantált&nbsp

    Timi, hahóóó, én vagyok az a szomszéd ágyról, jelentkezz! Remélem rendben van az orrod!! Írj!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. február 9. 20:3369.
    Jaj de jó ilyeneket is hallani! Akkor én most felkészülök arra, hogy legyen segítségem egy jó ideig, aztán meglátjuk, legjobb esetben hamar felszabadulnak a nagyik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. február 9. 20:2668.
    nekem nem orrpolip volt hanem orrsoveny ferdulesem de az mar eleg kiterjedt volt   beturemkedett a bal arcuregembe elvolt zsibbadva a bal arc felem elzarodva a bal fulem  es az orromba elol is kinott ezaltal az orrom is elferdult na mivel hiu no vagyok ekkor mar raszantam magam a mutetre. a janos korhazban a fuleszeti oszt. altatasban  kellemes ebredes nincs fajdalom csak minden nap egy kicsit kellemetlenebb de nem faj  ugyanis amit az orrban hejeznek el tamponnak hivjak az telik meg mindenfele trutyival ami fesziti az orrodat ezt a 3. napon vettek ki utana mar remek volt  ugy ereztem mintha az orromon beszivott levego a fulemen tavozna remek volt megint kaptam levegot ugy tudom a polip mutet is hasonlo es az utana kovetk.napok is  vagj bele ne felj megeri  ja utana kb. 2 hetig nem szabad hajolni hazas eletet elni emelni tornazni sok szerencset  
    előzmény:
    kávéivó (1)
    2008-02-09  15:12

Címlap

top