Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kolosztrum rágótabletta

Torolt_felhasznalo_243243
Torolt_felhasznalo_243243
Létrehozva: 2008. február 7. 09:50

Ismeri valaki ezt a rágótablettát.

Lányomnak szeretném aki 15 éves és keresztallergiája van. Használ vajon? Várom a tapasztalatokat, észrevételeket.

  1. 2008. február 7. 10:396.

    Én úgy tanultam, hogy a borjú belében is csak a születés utáni néhány órában tudnak felszívódni a kolosztrumban található immunanyagok, mert utána záródnak a bélbolyhok. Nem tudom, hogy ez embernél is így működik-e, de ha igen, akkor nem sok értelme van egy 15 éves gyereknek ezt adni. Másrészt még ha fel is szívódna.... mivel a kolosztrumot tényleg a borja számára termeli a tehén, nem tudom, hogy embernek használ-e.

    Egy belgyógyász biztos többet tudna mondani.

    Egyébként mi az a keresztallergia?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243243 (1)
    2008-02-07  09:50
  2. Torolt_felhasznalo_695648
    Torolt_felhasznalo_695648
    2008. február 7. 10:095.
    Szia! Enni nem ettem a tablettát, de ha minden igaz ez a tehén előtejéből készül, ami a borjúnak nyílván kitűnő, tele van immuglobulinokkal,vitaminokkal erősíti az immunrendszerét. Nem tudom a benne található tejfehérje nem okoz-e újabb allrgiát embernél? Hát tőlem csak ennyi.Talán valaki tud róla többet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243243 (1)
    2008-02-07  09:50
  3. 2008. február 7. 10:094.

    Szia,

    sajna nem tudom, hogy használ-e, csak segíteni próbáltam én ennyi infót találtam...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243243 (1)
    2008-02-07  09:50
  4. 2008. február 7. 10:073.
    Csökkentheti az allergiás tüneteket.

    fizikai teljesítmény fokozásában, a sportolók felkészülésében.

    kolosztrum a legértékesebb eszköz, ami védi az újszülöttet a fertőzésekkel és az idegen anyagokkal szemben, illetve ami optimális táplálékot jelent az újszülött növekedése és fejlődése számára.

    Bizonyítást nyert, hogy a tehéntől származó kolosztrum magas immunglobulin tartalma,  hatékonyan támogatja a szervezet immunrendszerét.

    kolosztrumot csak természetes körülmények között tartott és takarmányozott, szivacsos agysorvadás mentes állományból szabad begyűjteni, ami az ismert járványok miatt egyre nehezebb.

    Ausztrália és New Zealand rendelkezik a világ egyik legnagyobb szarvasmarha állományával, amelyek hatalmas területeken, szabadon legelnek, távol a sűrűbben lakott településektől és az ipari létesítményektől, etetésükhöz nem használnak tápokat. A legtöbb ismert állatbetegséget mind a mai napig sikerült távol tartaniuk, nem véletlen, hogy a világon olyan keresettek az Ausztráliából származó húsáruk. Ezért képesek megbízható minőségű, nagy mennyiségű, de megfizethető árú kolosztrum tablettát előállítani.

    előzmény:
    Arikan (2)
    2008-02-07  10:07
  5. 2008. február 7. 10:072.

    http://jokaibiocentrum.hu/component/page,shop.product_deta ils/flypage,shop.flypage_new/product_id,96/category_id,7/man ufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,133/vmcchk,1/

    A kolosztrum vagy előtej a tej egy fajtája amit az emlősök emlőmirigyei állítanak elő a terhesség késői szakaszában, valamint a szülés  utáni néhány órában. Az emberi és a szarvasmarha kolosztrum sűrű és sárgás, amelyben igen magas koncentrációban megtalálhatóak az ellenanyagok (immunglobulin), fehérvérsejtek, enzimek, ásványi anyagok, nyomelemek, antioxidánsok, és egy sor más fontos összetevő, véd a különböző fertőzésekkel szemben. Az újszülötteknek igen kis emésztőrendszerük van, ezért a kolosztrum a tápanyagait koncentráltan és kis térfogatban tartalmazza. Az előtejben jelenlévő hatóanyagok sehol máshol nem találhatók ilyen magas, tökéletesen harmonikus koncentrációban. Ezért szokták a kolosztrumot az „első védőoltásnak” is nevezni.

    elpusztítják az emberi szervezetbe kerülő kórokozók (baktériumok, vírusok, gombák) jelentős részét.

    emésztőrendszer gyulladásos megbetegedéseire.

    allergiás tüneteket

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243243 (1)
    2008-02-07  09:50

Címlap

top