Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért tilos a béranyaság?

Torolt_felhasznalo_576684
Torolt_felhasznalo_576684
Létrehozva: 2008. január 16. 17:36
Azt hiszem az emberkereskedelmet szokták emlegetni ezzel kapcsolatban, pedig ugye nem rabszolga lesz a gyerek.

Mi a probléma azzal, ha kihordja a béranya, és a gyerek azután egy jómódú családba kerül, ahol jó körülmények között nőhet fel?

Ti tudjátok, hogy miért tiltott nálunk ez a lehetőség?
  1. 2008. november 21. 21:06110.

    Bennem van némi ezoterikus hajlam, és nem tudom elképzelni, hogy 9 hónapig valaki mással van ennyire szoros kapcsolatban, és magadénak érezhetnéd.

     

    Ha csak szigorúan vesszük az ösztön részét, kegyetlenség elszakítani a 9 hónap elteltével a béranyától, ha pedig nem érzi a szoros kötődést, akkor a baba 9 hónapig "közönyös testben" fejlődött, és az sem válik előnyére szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_532641 (104)
    2008-08-23  19:28
  2. Torolt_felhasznalo_286129
    Torolt_felhasznalo_286129
    2008. november 21. 20:54109.
    Mi a férjemmel komolyan gondoljuk az örökbefogadást és olyan örökbeadó anyát keresünk, akinek az a segítség, ha valakinél biztonságban tudhatja a babáját,akitől biztosan rettentő nehéz szívvel válik meg, de valamilyen nehézség miatt nincs más megoldása! Érzelmekről beszéljünk, ne pénzről!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_413211
    Torolt_felhasznalo_413211
    2008. szeptember 30. 17:15108.
    Sziasztok! Ajánlanék nektek egy blogot érdemes elolvasni és ha lehet kommenteljétek. http://sohaneaddfel.blog.hu/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_532641
    Torolt_felhasznalo_532641
    2008. augusztus 28. 20:30107.
    van remény:)
    előzmény:
    Szoljanka (106)
    2008-08-24  05:47
  5. 2008. augusztus 24. 05:47106.
    nyugaton már létezik ez a jelenség is, jómódú mamák nem akarják tönrketenni az alakjukat a szüléssel, ezért béranyát fogadnak....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_532641 (104)
    2008-08-23  19:28
  6. Torolt_felhasznalo_588098
    Torolt_felhasznalo_588098
    2008. augusztus 23. 19:39105.
    Sziasztok! Ha jól emlékszem nemrég olvastam,hogy Lengyelországba nyitnak egy ilyen üzletet. Ez nem vicc. Olyan nők közremuködésével akik jó pénzert hajlandóak kihordani más gyerekét. Biztos lesz még e körül is nagyon sok botrány (hiszen a lengyeleg elég vallásosak) azonban  akinek más megoldása nincs azonban pénze lenne annak szerintem csak türelem bztos lesz ebből valami.:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_532641
    Torolt_felhasznalo_532641
    2008. augusztus 23. 19:28104.

    Sziasztok!

     

    Elég rossz, hogy tilos magyarországon. Sztem ha ellenörzés alatt menne akkor simán lehetne engedélyezni. Nekem lehetne gyerekem, de tudom, hogy képtelen lennék a szülésre a fájdalom miatt. Ezért később tuti szeretnék béranyát. Így az én kisbabám lenne, de nem kéne megszülnöm. Talán mire odajutok akkorra engedik, mert én tuti nem leszek hajlandó szülni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_577112
    Torolt_felhasznalo_577112
    2008. május 27. 14:57103.
    én gondolkozok rajta hogy beválalom. már ajánlatot is kaptam. csak félek hogy a sajátomnak érzem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_451798
    Torolt_felhasznalo_451798
    2008. február 16. 12:43102.
    azt láttam egy filmen ami...azt hiszem amerikában játszódik,a közelmúltban-szerintem ez megtörtént eseményeken alapul...-egy magyar férfi kivitt eladni magyar babákat....a rendőrség még ott is zavarban volt és miképpen Á-tól Z-ig mi történt...ki látta?Vitassuk át szerintem is....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576684 (1)
    2008-01-16  17:36
  10. 2008. február 16. 12:32101.
    Férfi vagy, nem biztos, hogy érted, mi játszódik el egy normál nő lelkében, szervezetében, amikor megfogan. Énből lesz mi. Ha akarta, ha nem a kicsit, de ő OTT VAN. Innentől kezdve máshogy kell gondolkodni. Ha akarta a srácot,egyszerűbb a dolga, amíg a gyereke apja azt nem mondja, de, szívem, gyerekről szó sem volt..És akkor megint átértékelődik minden. És, ha nem akar gyerekgyilkos lenni, és kellően tájékozott, akkor eljut egy kismama-otthonba, vagy legalábbis tud arról, hogy országosan néhány kórház inkubátora fogadja a nemkívánt élőlényt. Vagy ha nem jut el az infoig, vagy ha szégyelli szerelme gyümölcsét, maradt a budi, a pöcegödör, a kukába nejlonzacskó. De ettől még a gyerek anyjának véréből, szívéből sarjadzott magzat, akinek első szívdobbanásait, rugdosását e nő érezte, de, amint a világra került,soha többé ne lehessen köze hozzá...Hát nem szeretnék ilyen nő gyeremeke,anyja, szívbéli hozzátartozója lenni. És az örökbefogadókat is sajnálom e kényszerngoldástól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576684 (1)
    2008-01-16  17:36
  11. 2008. február 16. 04:50100.

    Sziasztok!

    En most kezdek utana nezni ennek a beranya dolognak mindenfele szempontbol, mert barki barmit is mondjon, tenyleg van akinek ez jelentheti a megoldast.En 1 ev es het honap alatt(az elso terhessegem ota)elvesztettem ket babat es a jobb oldali petefeszkem is.Az eslo vetelesem Angliaban volt 11 hetesen, olyan korulmenyek kozott..ha csak ra gondolok,most is elbogom magam.A korhazi szobam a Parlamentre nezett, sajat szobam volt es az eu.ellatason kivul, minden atlagon feluli volt.Ezt a vetelest mind fizikiailag, mind lelkileg jobban megszenvedtem mint a masodikat, ami csak 2 hete tortent, 16 hetes terhes voltam, igy rendesen meg kellett szulni a babat.Ez viszont Magyarorszagon volt, es egy olyan korhazban, ahol (sajna)minden doktor szinte es nover ismer...a mutosokrol nem is beszelve, hiszen itt vettek ki az egyik petefeszkem is+2007-ben a lombikot is itt csinaltuk.Szoval miutan egyszer volt egy vetelesem, majd elvesztettem az egyik petefeszkem, jott a lombik.Na, ez sem ment siman, mivel hiperstimulalt lettem(tobb hormon kellett mint altalaban, ezt pedig a szervezetem mar nem birta)es  a beultetes utan amr a 9.napon vissza kerultem a korhazban.Itt aztan 28 napot toltottem, ebbol 14 -et intenziven, tudoemboliat kaptam, a hasam es a tudobazis feltelt vizzel...alig kaptam levegot+ ket mejfunkcio ertekem olyan magas lett, hogy azt gondoltak hepatits b-t kaptam.Itt 14 napon at 8-12 oran keresztul infuzion voltam, meg wc-e sem kelhettem fel.

    Aztan ez az ido is elmult, tuleltem es kiengedtek vegre a korhazbol, de persze veszelyeztetett terhes lettem es mindennap eloszor 2 majd 1 veralvadasgatlo injekciot kaptam..egeszen most februarig(3 honap).Aztan elmult az elso 12 het es mondtak, most mar setalgathatok, nincs szigoru agynyugalom de azert sokat pihenjek.Minden jol ment es egyszercsak a 16.heten (a reggeli uh-n meg minden ok volt)du-ra kinyilt a mehszajam, es masnap szulni kellett.

    Ezek utan szerintem senki sem itelheti el azt, aki beranyasagon gondolkodik..hisz mindenkinek meg van a joga az anyasagra, es arra is, hogy mellette a leheto legegeszsegesebb maradjon.Engem ezek a dolgok, foleg, hogy rovid idon belul tortentek igencsak megvisletek, es mivel meg van 4 lefagyasztott embrionk erosen elgondokodtunk azon, hogy esetleg mi is ezt az utat valasztanank.En pont ma neztem meg es Angliaban(ott elunk ujra), Hollandiaban, Romaniaban, es ha jol tudom Oroszo.-ban is torvenyes a beranyasag.Anyagiakat tekintve, a lombik miatt a ferjem 9 en 11 honapot toltottem otthon, mivel o nem magyar allampolgar, nem dolgozott otthon es en sem, hanem a felretett penzunket eltuk fel...es a 11 honap alatt osszesen kb.5 millio ft ment el.Vagyis ha ujra osszesporolunk ennyit, akar a beranyasagra is kolthetnenk..es akkor en nem lennek talan ujra veszelyben.

    Ja, es nem vagyunk gazdagok.Az igaz, hogy kinn joval tobbet keres az ember, de csak biztonsagi orkent dolgoztunk , most en ugye meg nem mehettem vissza dolgozni, ki kell varnom a 4-6 hetet legalabb..a ferjem mar dolgozik, most rehabilitacios kozpontban,de 8 napokat megy ejjel...1 nap szabad, azert hogy ujra osszesporoljunk annyit, hogy belevaghassunk.

    Az biztos, hogy Mo.-n ezert meg tobbet kene dolgozni, de mar van legalabb valasztasunk.

    Na, ez volt az en velemenyem, bocsi, hogy kicsit hosszu lett, de le kellett irnom.

     

    előzmény:
    belváros (99)
    2008-02-08  16:39
  12. 2008. február 8. 16:3999.

    Faludyné is anyát bérel

    http://www.blikk.hu/cikk.php?cikk=91484

    előzmény:
    magbor (98)
    2008-01-17  17:15
  13. 2008. január 17. 17:1598.
    Igen ebben igazad van.Mire eljut az ember arra hogy örökbefogadjon,igen sokszor átrág mindent.Mi is nagyon megfontoltuk,és már 3 éve várunk.Sok minden történt,nagyon komoly kritériumai vannak,anyagi,és a legfontosabb pszichés!!Nagyon élveztük a tanfolyamot,igen sok szülönek hasznos lenne,nekem ez a véleményem,már akkor is ez volt.Tudom nevelni nem lehet könyvböl,ezt az élet irja,de sok minden hasznos dolgot megtanultunk.Teljesen egyetértek veled,felelös döntést kell hozni.Mert anyagilag mi nagyon jól vagyunk,és az örökbefogadok nagy %-a,de az tényleg nem minden.Ez a legkevesebb.Mert elfogadni,olyanak a gyereket amilyen,értem itt hogy nem biztos hogy 4 diplomája lesz mint nekünk kettönknek.Mindegy mit csinál,csak szeresse amit választ majd.Én azt gondolom,olyanak szeretni őt amilyen,és nem olyanak aminek mi elképzeljük,de ez gondolom a vsz.gyereknél is igy van.Mert az ember mikor vállal egy vagy két babát,egy életre szól.Neki is,és nekünk is.Nagyon komoly dolog ez,és tényleg nem itélem el aki nem vállalja,mert nem könnyü, embert próbáló feladat.De ez a gyereknevelésre igaz,mindegy milyen gyereked van.
    Én csak azon véleményed részével nem értek egyet,hogy nem azonos értékü mint a saját.Nekünk is benne van a pakliban,hogy mikor itthon leszek vele,a szervezetem regenerálodik,megnyugszom.és jön a saját.Nálunk akkor is két EGYFORMA gyerek lesz,ahogy két testvér is más,úgy ők is.De testvérek lesznek.Ha nem lesz saját,akkor is nálunk ő vagy ők lesznek a legfontosabbak,mert utazhatunk,élhetünk,karriert csinálhatunk,de nekünk akkkor is a gyerek lesz a legfontosabb.Minden élményt várom már vele kapcsolatban.Milyen szülök leszünk,majd az élet eldönti,de remélem boldog,lelkileg erős egyéniségeket nevelünk.

    előzmény:
    tricse (97)
    2008-01-17  00:46
  14. 2008. január 17. 00:4697.
    én egy szóval sem írtam hogy az örökbefogadók sírják teli a párnát

    úgy általában vannak nők akik gyenge pillanataikban igenis megbánják hogy szültek gyereket

    az örökbefogadók hmmm bizonyos szinten felelősebbek sokkal a gyermekvállalásban
    előzmény:
    magbor (82)
    2008-01-16  19:41
  15. 2008. január 16. 22:5396.

    számoljunk reálisan

    elkezdik a béranyát jóltáplálni,vitaminnal tömni már a tervezett terhesség előtt 2 hónappal,9 hónap a terhesség és utána még 2 hónap a lábadozás úgymond

    ez 13 hónap,tehát eleve 13 hónapig kell eltartani egy másik embert, az havi 60.000 ft-tal is 780.000

    magzatvédő viatminok 10.000 ft

    kismamaruházatot venni neki 20.000 ft

    orvosnak pénz 80.000

    szülésznőnek 20.000

    magánterhesrendelésre pénz összesen 30.000 ft

    utiköltségek 10.000 ft

    és még mi van segítsetek?mert ez eddig csak 950.000 ft és akkor a béranyának még egy csepp haszna nem volt,hisz csak ellátták,de neki személyesen még nem keletkezett plusza a szülés után

    Mennyiért vállalja be az eü kockázatot a kismama?

    1-2-3 millió?

    Akkor a 950.000 ft-os eltartással együtt közel 2-3-4 millió ft-ra jön ki.

    előzmény:
    fata (81)
    2008-01-16  19:41
  16. 2008. január 16. 22:4795.
    Te most értem meg miről beszél.Amiban jómódú háziasszonyok,emge managernők vállaják be csupán emberbaráti humanitárius szeretetből  ÉÉÉÉRTEM:Egyébként akinek van pénze Magyarországon,az ma is meg tudja játszani a béranyaságot,csupán pénzkérdés, de ha legális lesz az is pénzkérdés lesz.Mondom,én magam tudok oylan párról,aki kijárt Nyugatra,mer tott már lehetőség  van nemet meghatározni előre 
    előzmény:
    leiw (94)
    2008-01-16  22:28
  17. 2008. január 16. 22:2894.
    Hat ha mindenaron ragaszkodsz ahhoz hogy a szegenyeket   megszulettetik gazdag emberek mert a filmen igy lattad  akkor kar a beszedert, nem is teszem, meghagylak a meggyozodesedben....szep almokat, jo ejszakat......
    előzmény:
    Szoljanka (92)
    2008-01-16  22:24
  18. 2008. január 16. 22:2693.
    USA-ban vannak gyári munkások?Nyilván!Van köztük meddő?Nyilván.Ők is megengedhetetik maguknak?Nyilván nem.Ahhoz, hogy ezt bevállalja a tb már nagyon szupi biztosítással kell rendelkezie a párnak és akkor az már eleve szűrő. 
    előzmény:
    leiw (91)
    2008-01-16  22:20
  19. 2008. január 16. 22:2492.
    Óh,persze,az életben sosem fordul elő,hogy a gazdag zsarolja a szegényt,oh,nem   Mindegy,4,5 milla az eljárás,ezt nem magyar átlag tanár-hivatali pár fizetéshez igazították 
    előzmény:
    leiw (91)
    2008-01-16  22:20
  20. 2008. január 16. 22:2091.

    Mas a film es mas a valosag. Mit gondolsz, komoly ugyvedi, birosagi nyavajakon megy at a vallalkozo, csak nem kepzeled hogy papir nelkuli illegalis bavandorlo szulhet bergyereket ?....25 ezer dollar nem a vilag, ha a feleseg felreteszi egyevi keresetet akkor ott az ara. Attol nem kell eladosodni, ossze lehet gyujteni ra a penzt. Nemcsak a gazdagok kivaltsaga. Hogy kik lesznek a beranyak? Sokszor felesegek ahol van gyerek is...ne kerdezd miert, en keptelen lennek ra. Nem a gyerek odaadasa miatt akirol vilagosan tudnam hogy csak taplalta a testem de masok gyereke......az a 9 honap....meg tudnek ilyet szulni/ ha meg tehetnem/ egy elkeseredett  zokogo masik nonek, pusztan sajnalatbol, de penzert soha/. Meg van olyan aki fiatal de kell neki a penz, iskolara/ egyszer lattam egy egyetemistat teveben aki szult masoknak, csak azert mutattak be mert o lett a baba keresztanyja is egyben es tovabbra is osszejart a csaladdal/, meg mittudomenki.....de kabitos, alkoholista, mit gondolsz, szo se rola, nagyon nagy az ellenorzes kozben is..........meg iszonyuan megnezik azt is hogy kicsoda volt, mit muvelt elotte..........szoval ne holmi fantazia filmekre alapozz......

    előzmény:
    Szoljanka (89)
    2008-01-16  21:59
  21. 2008. január 16. 22:0090.
    Ezt magyar átlagpár nehezen tudja kifizteni
    előzmény:
    leiw (87)
    2008-01-16  21:57
  22. 2008. január 16. 21:5989.

    Na és USa-ban is az van,hogy kik a megrendelők?Gazdag,fehér háziasszonyok és karriernők?És kik lesznek béranyák,adják el pénzért a testüket?Bevándorlók,mexikóiak,latinok,kínaiak, koreiaak,munkanélküliek, tb-nélküleik,akiknek így legalább a gazdag pár fizeti a tb-t.Szóval, a kizsákmányolás egy modern formája.

    Volt egy filmben  hogy a gazdag usa- pár megzsarolta a kis koreai illegális bevándorlót, hogy nem tololncoltatják ki őt az országból,nem dobják fel a hivatalnál, ha bevállalja nekik a béranyaságot, de közben meg nem olyan gyerek született,amilyet akarta a gazdag pár és nem is fogadták örökbe

    előzmény:
    Szoljanka (85)
    2008-01-16  21:32
  23. Torolt_felhasznalo_576684
    Torolt_felhasznalo_576684
    2008. január 16. 21:5788.
    Ez miért baj? Ha engedünk plasztikai műtéteket, akkor költhesse erre is a pénzét, aki akarja.
    előzmény:
    Szoljanka (85)
    2008-01-16  21:32
  24. 2008. január 16. 21:5787.
    Persze de gondold meg hogy min megy az a no keresztul 9 honapon at es az egeszsege is karosodhat, neha meg az elete is....szerintem meltanyos ar.....sajnos viszont hogy csak a gazdagoknak valo bar az allam/ hiszen ugyis arrol jajgat hogy kihaloban a lakossag/, atvehetne a kifizetest .......
    előzmény:
    Szoljanka (86)
    2008-01-16  21:51

Címlap

top