Keresés a fórumban

2008 októberi babák
Több Család topik »
« »
Torolt_felhasznalo_770932

Sziasztok Lányok!

Akik a babaremélés időszakában vannak, azok már ismernek. Megjártam az elmúlt hónapokban pár topicot, sajna nem sok sikerrel.

Ismét új hónap és új remények.  

Várok ide mindenkit, aki 2008 októberre reméli kisbabája érkezését és azokat is, akik majd bizonyosak is lesznek ebben az örömteli hírben.

Osszuk meg egymással örömeinket, félelmeinket. Babásodjunk együtt!!!

őkell

1. 2009-11-04 14:5327367.

Ja, és ez a MultiKid a Nova gyógyszertárakban most 1410,-helyett 990,- (akit érdekel a lista, szóljon) 

De jó,hogy délelőtt elmentünk sétálni,mert most locsog az eső.

Soma kicsit nyafizott a babakocsiban, erre odajött egy nő, hogy mi a baja, éhes, beteg? Mondtam, hogy nem, de talán unatkozik, vagy rosszul ül, vagy melege van vagy fázik, de amíg nem mondja meg, addig nem biztos, hogy rájövök.

És jött velünk és magyarázott, hogy ő mindig rájött, és sokat kell ám velük foglalkozni és nem jó babakocsit vettünk mert a gyerek nem lát engem stb. Anyukám meg negédesen csevegett vele, a végén meg mondta, hogy lám, a néninek milyen nyugodt hangja van, Soma is megnyugodott tőle. Én meg csak harapdáltam a szám szélét, hogy el ne küldjem a nőt a francba. Inkább mondtam, hogy sietnünk kell és elbúcsúztam.

De legközelebb felveszem a fapofát és ha beszól valaki,akkor visszakérdezek, hogy van-e tippje vagy tud-e segíteni?

2009-11-04  14:35
    Mosolyka (27366)
    előzmény:
  2. 2009-11-04 14:3527366.

Andek! Vitamin: Nem immunokid,hanem MultiKid. Szerintem Ti is ugyanezt szeditek, ebben is vas van és folyékony. Még van itthon Cebion is,lehet, ezzel kezdem.

Oltás: mi is oltatunk. 1-2-3 hónapon belül talán indul a babaprojekt, ezért is...

2009-11-04  14:25
    hibi (27365)
    előzmény:
  3. 2009-11-04 14:2527365.

Andek: engem érdekelne a vitamin neve....

nem akarnék én vitatkozni, de szerintem minden évben felfedeznek valami uj fajta influenzát, nem?és akkor most minden ellen ha beoltatjuk magunkat akkor azzal lennénk tele, nem? de persze mindenki maga dönt.....mi nem oltatunk:) várjuk a tavaszt:) és probálunk tulélni:)

PEtra: nem semmi milyen a kezed....

2009-11-04  14:15
    Reddy (27364)
    előzmény:
  4. 2009-11-04 14:1527364.

A sérvhez nem értek... Sztem Lázi okosabb ezügyben...

Oltással meg az van, h döntened kell, akarod vagy nem akarod. Mindenki mást mond, és akkora bődületes hülyeségeket is hallottam már-  mindkét oldaltól -, h a hajam téptem. Na mindegy is, én oltatok, és passz.

2009-11-04  13:50
    andek (27363)
    előzmény:
  5. 2009-11-04 13:5027363.

Doriánnak sérve van, az azt jelenti,hogy amikor a kis folyosón szálltak le a heregolyók, akkor nem zárodott be a csatorna.

szerintem nálatok is hasonló lehet a helyzet,ha fel-le járkálnak,nem?

nálunk januárban mütét.

reddy mit mondasz?

gyerekek, mi van ezzel az oltással?????????? kell-,nem kell?

http://www.origo.hu/tudomany/20091103-h1n1-uj-in fluenza-vedooltas-vakcina-20-es-50-ev-kozott.html

immun o kid: széttöröd neki,vagy hogyan adod?

mi olyan vitamint szedünk napi 5 ml-t amiben vas van, a dokinö ajánlotta, ha érdekel valakit, irom a nevét,mert fejböl nem tudom.

2009-11-04  09:55
    Torolt_felhasznalo_221907 (27359)
    előzmény:
  6. 2009-11-04 12:1127362.
    És a tali ???? Milyen volt???? Kép nincs????? Akkor Andek-nál voltatok. Az én kislányom is kék szemű!!! :))))
  7. 2009-11-04 12:1027361.
    Csáó csajócák!!!!! Bocs de basszus nem tudok minden nap jelentkezni..... nincs semmi gond velem nagy vonalakban..... Képzeljétek igaz ezen a héten kezdtem a 31hetet, de a dokim elküldöt cukorvizsgálatra. Mert a cukorterhelésen nem voltam 26-28 hét között. Kicsit itt most keszekuszálás van a védőnők és a dokik között és a betegek iszák meg a levét. Mert egyik sem hajlandó kitölteni azt a szaros vérvizsgálatos papirt, na mindegy hülye társaság az egész....... Na és voltam vérvizsgálaton , de nem volt semmi gond csak a karom ......... pfff :(((( rakok fel róla képet csodáljátok!!!! Szép nem??????
  8. 2009-11-04 11:3727360.

Nah, újra itt... Emma elkezdte nyomkodni a klaviatúrát, és kiléptem. Most újra itt.

Köszi Lányok a jelszót, megnéztem a képeket, szuperek... A gyerkőcök annyira édesek

Reddy, szerintem tök jók a képek Rólad. Akkor is fincsi volt a sós

Hibi, sajnálom a vacak éjszakát.

Mosolyka, ez már csak így van. És itt még az 1100 viszonylag ócsónak mondható (anyukával vagy anyuka nélkül is 1100)... 

Én Cebion cseppet adok Emmának, a múltkori náthája óta szedi, napi 5-6 cseppet (nem a cebion bébit, hanem a normál cebiont)

9. Torolt_felhasznalo_221907
    Torolt_felhasznalo_221907
    2009-11-04 09:5527359.

Szép napot!!!

Megnéztem a talis képeket (irigy irigy). Jó lenne már egyszer nekünk is elmenni.

Játék: na igen kapott jócskán, mi is meg voltunk lepődve.

Vitamin: mi cebion cseppet meg Vitakolant adunk.

Ma lehet elmegyünk cipőt venni...nem könnyű feladat, ráadásul olyan vacakul vagyok, alig bírok magamhoz térni. Azt mondta a doki hogy most a vírusok 4-6 hét lefolyásúak.

Más... fütyi ügyben van gondunk, vagyis lehet nem is gond. Fiús anyukák nektek van olyan, hogy nem mindig vannak lennt a golyók? Este a fürdésnél mindig lennt vannak, de napközben néha nem. Dokinő nem mondott rá semmit meg panasz sincs. Szerintetek?

10. 2009-11-04 09:4327358.

MOsolyka: igen itt ennyi ajátszó,m sőt van ahol 1400 és még több is:( lehuzos ez a PEst:)

Én Cebion cseppet adoka  ygerkőcöknek:)

2009-11-04  09:29
    Mosolyka (27357)
    előzmény:
  11. 2009-11-04 09:2927357.

Sziasztok!

Meglestem a taliképeket. Jó buli lehetett! Édik a gyerekek és csinosak az anyukák!!

Akkor most kezdhettek gondolkodni, hogy mikor jöttök csajos wellness-re errefelé!

Jé, 1.100,-Ft 1 óra játszóház? Itt anyukával 300,-, nélküle 400,-. És a bundás cipő is egy ezressel olcsóbb Ma meg is vesszük, került rá pénz.

Ti adtok már vitamint a gyerekeknek? Dokinő azt mondta, novembertől adjak Multikid-et. Pont útbaesik a gyógyszertár.

2009-11-04  08:08
    hibi (27356)
    előzmény:
  12. 2009-11-04 08:0827356.

SZaisztok!
    Jucó: mindjárt küldöm ajelszót:)

extra szar éjszakánk volt, ZAlán oránként felsitórt, fetrengett, majd visszaaludt:(((( Mikor lesz már ennek vége?????

2009-11-04  08:03
    Youcó (27354)
    előzmény:
  13. Torolt_felhasznalo_516781
    Torolt_felhasznalo_516781
    2009-11-04 08:0527355.
    Sziasztok! Bocsánat a zavarásért. Csak egy akcióról szeretnék hírt adni!

Most karácsony előtt, csak két hétig tart az ajánlat!!!

Régi idők meséi: (Mesekönyv gyerekekenek)

http://www.tesz-vesz.hu/item803695934_regi_idok_mesei_s zenzacios_akcio.html

Kristálygömb 1-2. (Ifjúsági könyv)

http://www.tesz-vesz.hu/item803695941_kristalygomb_1_2_ akcio_most_csak_350_ft_db.html
  14. 2009-11-04 08:0327354.
    nekem csak egy jelszó kellene a picasa-hoz.... köszi
    2009-11-03  22:24
    hibi (27352)
    előzmény:
  15. 2009-11-04 08:0027353.

Jó reggelt!

Jucó, még este eszembe jutott a recept...Max a pékség nevét tudom közkinccsé tenni. Itt nálunk vettem, vidéken.

Sacmac, köszi a felajánlást, de küldd Andeknak, őt zavarja, h nem puncsfagyi a lányom.

Hibi, megnéztem a képeket... Te persze egyiken sem vagy rajta. Ez nekem miért nem jutott eszembe, h én fotózzak??????????????

16. 2009-11-03 22:2427352.

Jucó: köszi:)

NA PIcasan fent vannak a képek:)

aki nem tudja a belépési adatokat, a közös freemailen fent vannak, aki nem jut be a freemailre, mert nem tudja az adatokat, irjon privit:)

2009-11-03  22:04
    Youcó (27351)
    előzmény:
  17. 2009-11-03 22:0427351.

Hibi www.grubedli.hu

1100 Ft/óra

van kávézósarok (a melange 350 ft volt)

lehet szenyót is rendelni, és a gyerkőcöknek is van  etetőszék és kajálási lehetőség

minden nap 10-18-ig vannak nyitva

18. 2009-11-03 21:5727350.

Szaisztok!
    NA fiúk ágyban:) azt hittem előbb elalszanak, de nem:(

Andek: köszönjük avendéglátást, nagyon tetszett a ház, szépen be van rendezve:) Doriánon nagyon ledöbbentem, anynira kis értelmes már:)

de persze a többiek is nagyon édik, és hát igena,  csapatból csak ZAlán nem ment, de majd a tavaszi-nyári talin:)

A képek jók lettek:) a Picasara töltsem akkor fel vagy elküldjem annak aki ott volt? vagy mi legyen?

Collo: nem semmi Bogi jo sokat mondd!!! És nagy hó esett? szerintem a Hippes kaja okozta a kiütést, miota nem eszi nincs rajta.....

gyűrű meglett?

Mosolyka: töklámpás jó lehetett, mármint agyerkőclámpás:)

Csati: kár hoyg nem tudtál jönni, jo lett volna talizni!

MEnőmanoka: mennyi játék:)

BObbi shoes ZSombornak is volt, jo volt egy évszakot kibirt:)

éjszaka nálunk meleg van, ugyhoyg hosszu gatya, hosszu ujju polo és vékony hálozsák, zokit meg nem adok rájuk, de mi panelban lekunk és kb. 24 fok van este/éjjel.

Mosolyka: tök jo az overál ennyit tényleg megért:)

ja és a tök is jo lett:)

CSati: én nem megyek sokat msnre...

Jucó elküldenéd a játszóház oldalát? már elfelejtettem:( köszi

Reddy: Dóri pár év múlva leveszi apasikat a lábárol, szőke haj, kék szem:)

Sacmac: ZSófi meg terrorizálja a pasikat ugy láttam:)))) ZSombort mindig rendre intette:)

GAbi: következőre gyertek ti is ha tudtok.....mikorra is vagy kiirva pontosan?

Taita: mi van veletek? hova lettél?

Andek: persze hoyg nem kevertél össze senkit, mert megnéztél minket iwiwen:)))))

2009-11-03  21:39
    gabi79 (27348)
    előzmény:
  19. 2009-11-03 21:4527349.

Andek lesz a játékdílerünk úgy érzem. Petibácsibiznisze az egekbe fog szárnyalni

2009-11-03  21:18
    Reddy (27346)
    előzmény:
  20. 2009-11-03 21:3927348.

Sziasztok!

Lázi köszi, hogy hiányoltál. Azért nem jövök, mert nincs időm reagálni, mert a kisfőnök nem engedi. Szedi szét a lakást. Ezért csak olvasó üzemmódban vagyok. Tuti nem tudok reagálni mindenkinek és ez rossz így.

Most próbálkozom kicsit írni, de már hulla vagyok.

MA voltam AFP-n, nekünk ezért nem volt jó a mai időpont. 6kor keltettem Adélt evett és mentünk. Hazafele vettünk még Újpesten pelenkát, aztán beszaladtam a suliba, aztán a fóti Aldiban megnéztük a bakancsot. Nekem nagyon tetszett, de Adélnak óriási volt. De ennyi pénzt simán megér. Én nem nagyon szeretnék 10ezret meg többet adni egy téli csizmáért. Hazaértünk és Adél fél 2ig aludt. Egy mormota lakik benne. Csecsemőként aludt 4 órát egyhuzamban nappal.

Remélem a legközelebbi talira már mi is megyünk és akkor visszük Párhuzamot is. Már ha nem leszek besz@ri és merek vezetni.

Most megyek csicsizni, mert kicsit szúrkált a pocak.  

21. 2009-11-03 21:3427347.

Sziasztok!

Az előbb a második nekifutásra is kimaradt egy csomó minden:(

Andek: nagyon szépen köszönjük, h befogadtál minket:) Remélem, h nem csináltunk túl nagy kupit:)))

Reddy: tényleg csak nektek volt kék szemetek... Nagyon szép szeme van Dórinak:)  de hogy az én fiamnak milyen színű a szeme még én sem tudom:))) leginkább kékes zöldes barnás szürke, vagy vmi hasonló:))))

Kérsz egy rózsaszín itatót??? Én meg azt nem tudom újrahasznosítani:)))

Youcó: szerintem ma Emma egész jól teljesített:)

Haloween: tök jó helyen laktok, egyáltalán nem volt kerülő elmenni értetek:))))  A férjem miatt is pont arra mentünk volna:)))

Hibi: a te fiaid is nagyon aranyosak:) a legközelebbi talira meg már nem négykézláb megyünk:))) Bandi legalább is nagyon gyúr rá:)))

2009-11-03  21:18
    Reddy (27346)
    előzmény:
  22. 2009-11-03 21:1827346.

Sziasztok!

Először is, Mosolyka a töklámpásod nagyon jóóó! Főleg Somatöklámpás... Én pontosan tudom, milyen a töfiorra... 

Tali:

Andek, nagyon köszönjük a vendéglátást! Igen, sztem a miénk, és vegyél egy rózsaszínt lécci, ha nem tetszik a zöld... Nyuszimotor is kellene, mert Dóri már a kanyarban aludt, nem akartam megállni... 

Hibi, Haloween, Youcó, Sacmac örülök, hogy megismerkedtünk, és nagyon helyesek a fiúk-lányok, kicsik-nagyok! 

Képzeljétek, mi voltunk Dórival egyedül kékszeműek, mindenki barnaszemű volt...

És Youcó, ott hirtelen nem kérdeztem rá, de milyennek is képzeltél???

23. 2009-11-03 20:4527345.

Sziasztok Lányok!

Már mi is itthon, megy a játék ezerrel.

Sok-sok puszi Sacmacnak és a gyerkőcöknek, Bandinak és Zsófinak, hogy elvittek minket a talira. Nagyon szépen köszönjük. Óriási segítség volt ez nekünk, nélkülük igen nehézkesen jutottunk volna oda.

Úgy örülök, hogy végre mi is ott lehettünk a talin, és megismerkedhettünk személyesen. Minden gyerkőc tündéri, és jó volt kicsit beszélgetni az anyucikkal.

Andek: köszi hogy biztosítottad a helyszínt, nagyon jól éreztük magunkat!

ja és már ki is néztem Pannának a bevásárlókocsit

Képek: ha lehetne kérhetném én is őket, el tudnátok küldeni a mail címemre, megvan elvileg a babás táblában. Köszönöm!

Mosolyka: nagyon jó lett a tök, nem ijesztő, hanem édes, aranyos.

Menőmanóka: nem semmi játéközön, ott aztán biztos nincs nagy unatkozás, mert bőven van miből válogatni.  Nálunk el sem férne ennyi játék.

Bocsi mennem kell, megyünk fürödni, de igyekszem még jönni.

24. 2009-11-03 20:0827344.

Helló Lányok,

Mi is itthon és örök hála Hibinek, hogy potyázhattunk Velük. A fiúk nagyon édik voltak, hogy befogadtak a hátsó sorba.

Andek drága, nagyon örülök, hogy találkoztunk egy TündérAnyó vagy (és ez semmi célzás a korra vagy ilyesmi, nehogy félre értsd ), nagyon jól éreztük magunkat. Dori pedig nagyon cuki kispasi.

Reddy és Haloween örülök, hogy Titeket is megismertelek és Dórit és Pannit is, nagyon cuki kishölgyek.

Sacmac, nálatok is nagyon sokat nőttek a gyerkőcök.

Párhuzam, nem haragszom. Kaja témát tegnap lezártam, nem akarok erről többet beszélni, az én gyerekem ilyen, nem fogom tudni megváltoztatni, majd igyekszem elfogadni.

Collo, ha gondolod, akkor nagyon szívesen segítek, szólj, ha szeretnétek valamit. 

Itt indították a rendelést, és infok is itt http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=5761

Ha nem szeretnél regisztrálni, akkor Anitánál megrendelem Neked.

Lázi, Mosolyka, igyekeztünk emesenezni, de a gyerkőcök és a tali heve nem igazán tette lehetővé, bocsi.... (bár őszitén Lázi Tőled vártuk, hogy a vasalóval alagutat ásol Andekékhoz )

Mosolyka, nagyon szupi a töklámpásod de a Somalámpás a legédibb

Emma most ájult be.... egész jól bírta, hazafelé végig aludt a fiúkkal egyetemben.

Ja, és Reddy a sós rudacskának a receptjét majd lécci tedd közkinccsé, Emmának ízlett (nekem is és Apának is) Köszi

25. 2009-11-03 19:1227343.

azért elrakom és ha talizunk elviszem.

mosolyka: nem tudtunk msn-ezni. reddy drága elhozta a gépét, de akkora felfordulás volt itt,hogy nem sikerült irni semmit.

persze,ha kamera lett volna...

2009-11-03  18:47
    sacmac81 (27342)
    előzmény:
  26. 2009-11-03 18:4727342.

És ami még kimaradt:

Mosolyka: nagyon jól sikerült a töklámpásotok! de a Soma-lámpás tuti a legszebb:))))

Csati: majd megadom a címemet:)

Menőmanóka: jobbulást, remélem, h végre meggyógyulsz!

Collo: Nagyon édi lehet ahogy Bogi beszél:) Egyszer majd csak sikerül járnia is... Nálunk is megcsillant a fény, merthogy kezd felbátorodni:) Hajrá nektek is:)

Andek: miénk volt a bébikaja meg a kanalak:) De megleszünk nélkülük:)

2009-11-03  18:38
    sacmac81 (27341)
    előzmény:
  27. 2009-11-03 18:3827341.

Sziasztok!

Hazaértünk:)

Nagyon jó volt találkozni veletek, és a babócák gyönyörűek ♥

A képeket pedig majd küldjétek el:)

2009-11-03  17:42
    Mosolyka (27339)
    előzmény:
  28. Torolt_felhasznalo_535096
    Torolt_felhasznalo_535096
    2009-11-03 17:5027340.

Sziasztok!!!!!

Aki akar vegyen fel msnre címem:csatari76@freemail.hu

Csati

29. 2009-11-03 17:4227339.

Sziaztok!

Menőmanóka! Mikor nyitjátok meg játékboltot?

Tali: Látom megvolt. Gondoltam ám Rátok! De látom, Ti nem Pedig Lázival itt vártuk msn-en, hogy jelentkeztek

Bánatomban elmentünk sétálni, és Soma csodás módon bírta a babakocsizást.

Cipő: Útbaesett egy cipőbolt, úgy lesz, ahogy mondtam,már ki is választottam a téli csukát (kettőből ) És a bácsi félreteszi nekünk fizetésig!(az még egy hét)

Párhuzam! Itthon esett le, hogy az általad linkelt Carlo cipőt választottam. Nem tudom, hogy próbáltátok-e, de Soma buci lábára is könnyű feladni, klasszul áll rajta, lépésbetétes, meleg, könnyű és magyar termék! És színben passzol az overálhoz.

Na, most talán sikerül képeket feltennem. Mutizom a töklámpást is. (Ez nem Soma az elemlámpával )

2009-11-03  15:52
    lázi78 (27338)
    előzmény:
  30. 2009-11-03 15:5227338.

Sziasztok!

Mi is jelentkezünk!

Menőmanóka: azta mennyi ajándék, jól el lett halmozva a nagyfiú!

Tali: remélem jól sikerült! irig-irigy

Petra: mizujs? Rég jelentkeztél! Hahó, tessék legalább 2 naponta jelentkezni! Szétidegeskedem az agyam!

Gabi: Te is rég jártál már erre! MInden rendben veletek?

Collo: hogy miket nem mond Bogi?  Tök jó! És hidd el elindul hamarosan. Ő a tipikus példája annak amikor a beszédfejlődés kerül előtérbe a mozgásfejlődéssel szemben. És ez így a természetes. Kinek melyik agyközpont fejlődik dominánsabban...

Csajok: Gréti 13 óta alszik...  Mi lesz itt?Na most kelt föl...

31. 2009-11-03 15:3527337.

haho csajszik,

pont olyan jó fejek vagytok, amilyennek képzeltetek titeket és senkit nem kevertem össze!

amik itt maradta: egy kis zacsi benne hipp jo éjszakát bébipapi,meg kanalak.

egy aventos zöld itatócska (reddy? - habár kislánynak ilyen ronda zöld...)

köszi a sok sütit,

jo volt. most megyünk az oviba!

csóóóóóóóóóók

32. 2009-11-03 14:1127336.
    Bobby shoest nagyon szeretjük!!!!!!!
    2009-11-03  09:51
    Torolt_felhasznalo_221907 (27334)
    előzmény:
  33. 2009-11-03 12:4727335.

Sziasztok Csajok!

Mostanában annyit írtok, hogy nem győzök visszaolvasni!

Nem is fogok tudni mindenre reagálni, csak ami most épp eszembe jut:

Petra, nagyon vigyázz magadra! Az a pár dolog, ami esetleg most kimarad a kislányod életéből amiatt, hogy többet pihensz, nem ér annyit, hogy megkockáztasd, hogy a kisfiad koraszülött legyen!

Etetés: ebben a témában szokás szerint Párhuzammal értek egyet (úgy veszem észre, hogy a kajás elveink nagyon hasonlítanak ): Bogi jó evő baba alapból is, de kaja közben neki is mindig kell valami a kezébe: kulcs, cumisüveg, toll akármi, amit nézegethet,. ledobálhat. Nem félek attól, hogy hozzászokik, és majd csak így akar enni a későbbiekben is, mert ha pl. a kezébe adom a kanalat, hogy próbáljon egyedül enni pár falatot, akkor csak a kanál érdekli, és semmi más nem kell. Azt viszont hozzátenném, hogy a barátnőm kislánya már egy éves kora előtt önállóan evett, és azóta se engedi, hogy az anyja etesse. Erre a témára még annyit, hogy szerintem sem szabad erőltetni, meg azt a látszatot kelteni, hogy enni "kell". Ha éhes lesz, úgyis enni fog. De hát felnőttben is vannak jobb és rosszabb étvágyú emberek, és éhen nem hal senki sem azért, mert kevesebbet eszik. Jó, tudom, könnyen dumál az, akinek jóevő a gyereke, de sztem nem szabad túlparázni a kérdést. Nálunk mondjuk fix kajaidők vannak, és közben max egy-egy falat nasi van, pl ha közben eszek én, akkor Bogi is tuti kér belőle legalább egy kis kóstolót. Most lehet, hogy hülye a példa, seki ne vegye magáre, de sztem ez olyan, mint  a kutyáknál (mi elég komoyan kutyázunk): rengeteg ismerősömnél van úgy, hogy panaszkodnak, hogy nem akar enni, válogat , napokig nem eszik, a végén már kézből etetik stb. Na nálunk ilyen nincs. Fix kajaidő,parancsszóra lehet enni, és mondjuk 10 perc után tányérelvétel. Nálunk érdekes módon nincs kajamaradék, és amit eléjük teszek , meg is eszik. Van olyan kutyám, aki mindent megeszik, van aki válogatósabb, de ő is eszik. És a sok-sok kutyás éve alatt soha nem volt nemevős kutyám. Ez persze sarkított, mert itt gyerekekről beszélünk, de sztem nem szabad azt csinálni, hogy a mennyei mannát  is letesszük eléjük, csakhogy egyenek. Pl. a múltkor említett gumicumit meg csokit adó barátnőm sokszor panaszkodik, hogy nem eszik a kislánya, aztán olyankor elérak kibontva 3 féle bébikaját, tejberizst, pudingot, hogy hátha akkor eszik... No comment. SZóval szerintem nem kell parázni, éhen egyik baba sem fog halni, az tuti.

Youcó: te mondtad, hogy lehet rendelni ebayes liliputihoz hasonlító cipőket? Mert anyukám karácsonmyra azt szeretne venni Boginak, de nem tudom, ki mondta, hogy tud benne segíteni.

Hibi: kiderült a múltkor, hogy a Hipp okozta-e a problémát?

Öltöztetés: én már anorákot adok Bogira, egy hete hideg van, fúj a szél, reggel óta szakad a hó. Illetve most már nem, de de. igen. AMúgy az öltöztetéssel én is bajban vagyok, csak én az éjszakaival. Este van 23 fok, de éjjel lehűl a lakás. Bogit takarni nem lehet, marad a hálózsák. Vettem vaterán 2 nagyon szuper meleg hálózsákot, tegnap rá is adtam az egyiket, egy hujjú bodyval meg egy rugival. Viszont egy óra múlva felébredt ordítva, és csurom víz volt az egész gyerek. Jó, azt nem tudom, hogy az ordítástól vagy a melegtől volt-e ennyire vizes. Amúgy sincs jól, náthás, köhög, jön a hátsó foga is, úhgyogy nem tudom... Mostanában a csuda tudja mi van, de sokszor elkapunk ilyen hülye kórokat, ezt is elkaptam én is. Ki mibel altat éjszaka???

Séta: lassan ötletem sincs, mit kéne csinálni, babakocsit csak rövid ideig bírja, a triciklihez meg sztem már hideg van. Amúgy ez a tricikli egy igen jó dolog, Bogi nagyon-nagyon élvezi, és a miénket nagyon könnyű irányítani és tolni is.

Kiscsaj amúgy nagyon agyasodik, és mostanában nagyon látványosan. Már olyan rengeteg szót mond, hgoy nem is tudom követni, köztük olyanokat is,  hogy pöttyös, vállfa, ásó, labda, szóval amik már hosszabbak is. És tudatosan használja is őket, ha valahol lát bármilyen pöttyöt vagy foltot, rögtön közli , högy "työttyös".  Lassan talán majd el is indul, most már stabilan megáll kapaszkodás nélkül is akár fél perceket is, közben tapsolja magát, meg hasonlók :-))) Viszont térden állva nagyon gyorsan megy már :-)

Na kiírogattam magam rendesen, asszem el is húzok :-)

A találkozósokat nagyon irigylem, kár, hogy mi ilyen messze lakunk...

34. Torolt_felhasznalo_221907
    Torolt_felhasznalo_221907
    2009-11-03 09:5127334.

Szép jó reggelt Mindenkinek!!

Tegnap már nem sikerült este jönnöm, mert kimentünk anyuékhoz.

Szülinapi torta: sajnos én nem tudok ilyet csinálni úgyhogy csináltattam, de még életemben nem ettem ilyen finom tortát. 3500 Ft volt és gesztenyés.

Ausztria: Mariazellben voltunk, igaz csak 3 napot. Debrecentől 600 km, de nem olyan vészes. Gyönyörű volt és nagyon jól éreztük magunkat. A szállás fantasztikus volt, tudtak magyarul is. A kaja isteni volt. Mindent egybevéve felejthetetlen élmény volt.

Szállás címe: http://www.magnusklause.com/

A szülinaposokat utólag is Isten éltesse sokáig!!!!!

Cipő: Deichmanos Bobby shoesról tud valaki valamit mondani? nekünk ezt ajánlották.

Betegeknek: jobbulást!!! én 4 .hete nem tudok kivergődni, egyszer már majdnem jó aztán megint rossz. Most hallottam, hogy állítólag az esüst kolloid nagyon jó. Vettem egyet a torkomat egész helyrehozta. Torokfájásra amúgy nagyon szuper a képosztalevél:) Rá kell pakolni a leveleket a nyakra és sállal vagy kendővel bekötni 2-3 órára. 1 nap alatt csodákat művel.

Párhuzam: köszi a naptárat, már gyártom is a nagyiknak karácsonyra:) most nagyon belendültem karácsony ügyileg...de én minden évben ilyen vagyok. Csak nehéz mindig mást kitalálni. Csináltam már üvegfesték 3D virágot, gipszet, képeslapokat, fotókönyvet, teásdobozt, de most nem nagyon volt ötlet:)

Petra: vigyázz magatokra, pihenj amennyit csak tudsz. Kicsit irigy irigy (persze jó értelemben) én is úgy szeretnék megint kismami lenni, de úgy látszik nem akar összejönni.

Mosolyka: édi lehetett a töklámpás:) úgy megnéztem volna:)

Taliról majd várjuk a képeket:) Na lassan eldugulok.. további szép napot

35. 2009-11-03 09:1327333.

Sziasztok!

Tegnap este akartam még írni Youconak, de már nem volt időm. Most nemsokára indulunk sétálni, addig gyorsan leírom:

Ezt írtad:

(Ma pl. paradicsomos krumplit főztem neki, és kb. fél órát kevergette a kis tányérjában, a kanalat megpróbálta bekapni, de csak megnyalantotta, és ennyi.... egy falatot sem evett belőle...

-  Youco lehet, hogy valamit én értek félre, de nekem ezúgy jön le, hogy te elvárod az 1 éves gyerektől, hogy egyedül egyen?! Levi is próbálkozik, de ne gondold, hogy megy neki! Javíts ki, ha félreértettem!

Másik:

Tévét és egyéb zajforrást nem kapcsolok be evés közben, mert az eltereli a figyelmét.

Az én véleményem erre az, hogy egy 1 éves gyerek nem fogja a nagy csendben áhitattal várni, hogy a kanál a szájába repüljön. A legkisebb gondja is fontosabb számára mint az evés. Az evés egy unalmas dolog, és folyton erőszakolják, és még egy helyben is kell ülni! - gondolják ők! Szerintem most az a lényeg, hogy valamivel eltereld a figyelmét, és csempészd be a kanalat a szájába. Nálunk a kulcs és a távirányító jön be. Nem a legjobb módszer tudom, de még mindig jobb ezzel a módszerrel 10 perc alatt végezni a 2dl főzelékkel, mint fél óráig könyörögni neki egy pár kanálért!

Nem akartalak megbántani, remélem nem, tettem! És bocsi, ha a módszerem nem szimpi valakinek!

Jó szórakozást a talira!!!

2009-11-02  21:30
    Youcó (27310)
    előzmény:
  36. Torolt_felhasznalo_535096
    2009-11-03 08:0627332.

Andek:ne haradudjatok de szarul vagyok és nem tudom hogy vírus vagy mi de hanyingerem van,faj a fejem természetesen mikulas sehol, ja és ezen kívűl tegnap megadta magat este a gaztűzhely ugy hogy ma jőn aposom csinalni vele valamit nagyon remélem nem kell ujat venni:(:( Minden szar utolér.Ezért Kevinnek marad az űveges kaja mikroban melegitve.

De legkőzelebb nem menekültők meg tőlem.:):):)

Csati

2009-11-03  07:54
    andek (27330)
    előzmény:
  37. 2009-11-03 08:0327331.

Jó reggelt

Én is túl a hajmosáson, de a zombijetikülsőmet ne nézzétek majd 

Csati sajnálom, hogy nem tudtok jönni

Én pakolom a cuccunkat  és lassan várjuk Hibiéket... kíváncsi vagyok a kiscsaj hgoy bíra majd az utat a két pasi között hihi

most meg tévézik, megy a bebetévé

38. 2009-11-03 07:5427330.

jó reggelt csajócák!

csati: történt valami? sajnálom.. majd legközelebb.

többiek: egész jo volt az éjszakánk, most nem panaszkodom.

várlak titeket, már megmostam a hajam...

2009-11-03  07:08
    Torolt_felhasznalo_535096 (27329)
    előzmény:
  39. Torolt_felhasznalo_535096
    2009-11-03 07:0827329.

Sziasztok csajok!!!!

Sajna nem tudok menni ma remélem nem haragudtok.Pedig nagyon szerettelek volna megismerni titeket,na majd a kőv.in .

Csati

40. 2009-11-03 06:5227328.

Jó reggelt!

Mi lassan indulunk... többször már nem tudok bejelentkezni...

41. 2009-11-02 23:1827327.

Sziasztok!

Hibi: valószínűleg ti fogtok előbb odaérni:))))

Haloween: új verzió van... Nem fogunk hajnalok hajnalán odaérni hozzátok:(  Ha már tudok vmi konkrétumot csörgök!

A dolog a fül-orr-gégészettel kapcsolatos... Sehogy nem bírtuk összehozni, h vki segítsen nekem délután, így most az van, h reggel ott kezdünk, jön a férjem is, aztán lesz ami lesz... azt mondják, h lehet végézni fél óra alatt is, de majd meglátjuk...

Amúgy itt bőgtem egész este, h elegem van... Zsófi meg hozta nekem a zsepit:))) A kis édes...

Andek: én is pont eszen gondolkoztam, h most mennyi nyavalyánk van, aztán 20 év múlva hogy visszasírjuk majd...

A nem alvásért nagyon nem irígyellek... Én 2 ilyen éjszakától zombi vagyok:( Te megnyernéd a túlélőverselyt:)

Youcó: holnap eljöttök, és Emma végigeszi majd az étlapot:)))

Amúgy párszor eszembe jutottál ma este, h a "állandóan seggemben van a gyerek"... Bandival nem tudom, h mi volt ma este, de csak ölben szeretett volna lenni.

42. 2009-11-02 22:4427326.

és ha senki sem szeretne első lenni?itt fogtok körözni gödöllőn én meg bent ülök majd egyedül...

ugyhogy hivjatok ha eltévedtetek és gyertek.

most elteszem magam, dori mindjárt kel.

2009-11-02  22:31
    hibi (27324)
    előzmény:
  43. 2009-11-02 22:4427325.

és ha senki sem szeretne első lenni?itt fogtok körözni gödöllőn én meg bent ülök majd egyedül...

ugyhogy hivjatok ha eltévedtetek és gyertek.

most elteszem magam, dori mindjárt kel.

2009-11-02  22:31
    hibi (27324)
    előzmény:
  44. 2009-11-02 22:3127324.

Igen, ezér tkérdeztem, mert én is ezt olvastam:) de akkor nem igaz... miko rtornázom emg izomlázam van, akkor nálunk is megy a szopi simán....

NA én meg Jucóért  megyek 9re, ugyhoyg mi lehet hoyg előbb is ott leszünk, majd megyünk pár kört hoyg ne mi legyünk az elsők:)

2009-11-02  22:23
    haloween79 (27323)
    előzmény:
  45. 2009-11-02 22:2327323.

Hát még bőven szoptatok. Nappal 3-4 szer éjszaka ahányszor kel, eddig nem vettem észre, hogy befolyásolta volna, lehet később alakul ki, hála istennek szopizik rendesen, mert azt olvastam, hogy a torna befolyásolhatja a tej ízét.

Remélem a kilók továbra is olvadnak

Hibi: ha Sacmac késik, akkor mi is, mert ők visznek minket, ha minden igaz már itt lesznek nálunk korán, és innen indulunk olyan 9 körül.

2009-11-02  22:11
    hibi (27320)
    előzmény:
  46. 2009-11-02 22:1627322.

Andek: TAita biztos nem haragszik.....

SAcmac: ha még olvasol:) ne késsetek nagyon, mint a múltkor:))))))

2009-11-02  22:11
    hibi (27320)
    előzmény:
  47. 2009-11-02 22:1127321.
    ügyi vagy!!!!!!!!!!!!!!!
    2009-11-02  22:06
    haloween79 (27318)
    előzmény:
  48. 2009-11-02 22:1127320.

ANdek: hát igen, az alvás nekem iskéne már:) én megérteleke teljes mértékben:)

HAloween: tök jo akkor hoyg mennek le a kilok, te szoptatsz még ugye? sokszor még? em befolyásolja a torna?

2009-11-02  22:06
    haloween79 (27318)
    előzmény:
  49. 2009-11-02 22:0927319.

én is sajnálom..

taitát is sajnálom, bár azt hittem nekem cimez egy levelet... nagyon vártam,hogy megismerjem.de biztos haragszik valamiért.

2009-11-02  22:03
    Mosolyka (27317)
    előzmény:
  50. 2009-11-02 22:0627318.

Tök jó ez a blog, már én is agyalok rajta egy ideje, hogy valami rendszer  ellene, mert néha fut a lakás , főleg így hogy kutya is van.

Na majd végigolvasom, hátha mostantól csilli-villi lakásunk lesz, és este csak ledőlök, hogy minden ok.

De most futnom kell hajat mosni, mert az edzések nem kímélik.

Ja és egy kis örömhír, mármint nekem. Nem tudom, hogy de lement 1 kg, pedig még csak 3* voltunk 1 órát, de nagyon élvezzük, ha minden igaz hetente 3* megyünk.  Ha másként nem oldható meg, akkor külön-külön a párommal, de így együtt tök jó.

És most még élvezem is, már kezdem érezni, hogy min érdemes edzenem, úgyhogy most nagyon pozitív vagyok.

2009-11-02  21:56
    Youcó (27314)
    előzmény:
  51. 2009-11-02 22:0327317.

Andek! Könnyesre röhögtem magam ezen! Na nem a nemalvásodon!

Úúúgy sajnálom, hogy nem mehetek holnap

2009-11-02  21:58
    andek (27315)
    előzmény:
  52. 2009-11-02 22:0227316.

Andek, én meg úgy szoktam mondani, hogy inkább legyen egy nappal nem alvó gyerekem, mint egy éjszaka nem alvó

most elképzeltem magunkat ahogy öregesen ülünk a melegvízben és nosztalgiázunk vagy az öregcsajok a kávéházban a kakaóval és a sütivel (amúgy szerintem tök aranyosak)

2009-11-02  21:58
    andek (27315)
    előzmény:
  53. 2009-11-02 21:5827315.

és akkor még ott van pl. andek, aki egy éve nem alszik...ugye?

én mindig azt mondom, hogy inkább legyen egy nappal nem evő gyerekem, mint egy éjjel nem alvó.

mert éhen még nem halt gyerek, de kidobva már volt az ablakon...

aztán reggel rámvigyorog, közli, hogy kettő keze és nem érdekel semmi más, csak ő meg egy kávé.

szóval, nagyon nem könnyü, de hamar elmegy... a gyerekek kirepülnek mi meg majd ülünk a dagályban a melegvizben és emlékezünk...nem?

2009-11-02  21:42
    Mosolyka (27311)
    előzmény:
  54. 2009-11-02 21:5627314.

Egy másik fórumon most ajánlották ezt a linket http://charmed.animehq.hu/blog/flylady-program/

hihi hétfőn én is elkezdem hátha lesz egy kis rend és tisztaság a lakásban

55. 2009-11-02 21:5527313.

Mosolyka: Na a cukor nem jutott eszembe. Egy kis bio ételízesítős lötyiben főztem meg a krumplit és bio parilevet öntöttem rá.... jó íze volt, nekem legalábbis bejött...

Az alvás miatt már nem írok semmit, megszoktam.... Régóta csak egyszer alszik naponta, azt is délelőtt, általában 1-1,5 órát és ennyi. Ez nem olyan gáz, mivel este 7-kor úgy kidől mint egy kis krumplis zsák. Mostanában próbáljuk kitolni este 8-ra, így reggel 1 órával tovább alszik, és már "csak" reggel 6-kor ébred és indul a nap.

Hibi: Lábzsákon én is gondolkodtam, hogy nincs külön a babakocsihoz, valószínű, hogy a mózes "takarórésze" a lábzsák... Én takaróval bugyolálom Emmát, ha babakocsizunk. Főleg, hogy nincs még cipije. Így harisnya+baromivastag zokni és két pléd.

Párhuzam: Sajnálom a kis összezördüléseket... Megértelek. Néha mi is olyan kis semmiségeken  össze tudunk kapni. Szerintem azért a hormonok, és az új szerep, az anyaság is teheti. Új helyzetek, új feladatok, elvárások, amiknek meg kell felelni, és nem kevésbé ott van egy kisemberke, aki Rád van bízva a nap nagyrészében, és Te alakítod/formálod... 

Mosolyka (27311)
    előzmény:
  56. 2009-11-02 21:5427312.

Ezt még elmesélem, aztán eldugulok.

Töklámpás: Nekünk van a legszebb és legegyedibb! Ugyanis ma a férjem a kocsiban odaadott egy picike elemlámpát Somának. Aki persze rögtön a szájába tette. És a töfi orrlyukai világítottak a sötétben. Annyira édes volt!!! Úgy röhögtem. De sajnos ezt a látványt képtelenség lefotózni, remélem, el tudjátok képzelni.

Mosolyka (27311)
    előzmény:
  57. 2009-11-02 21:4227311.

Youcó! A paradicsomos krumpliba nekem is cukrot kellett tennem, pedig ellenkezik az elveimmel.

Nem tartunk hisztipicsának! Mindenkinek megvan a saját baja, azért vagyunk, hogy megbeszéljük, segítsünk egymásnak. Látod, én meg a napközbeni nemalváson, hisztin/visításon/üvöltésen nyavalygok. Amúgy Soma is egy tündérkutya.

Hibi! Pont én is ma gondolkodtam el a lábzsákon. Nekünk nincs, jelenleg plédet teszek Somára. De remélem,hogy a mózes huzata használható lábzsákként is. Nincs kedvem venni 7-10-20-eFt-ért.

Párhuzam: Remélem, hamarosan megoldódnak a dolgok. Én meg ahogy visszaolvasgattam is a babahírek keresése közben, meg ahogy emlékszem is, mindig csak görcsöltem, aggódtam. És most annyira bánt, hogy nem habos-babos álomként éltem meg a babázást. Bár az igaz, hogy mindig volt is valami probléma... Pedig én is imádom a gyerekemet, tündér és aranyos és el se tudnám képzelni nélküle az életemet. De azért nem egyszerű. 

2009-11-02  21:30
    Youcó (27310)
    előzmény:
  58. 2009-11-02 21:3027310.

Köszi Lányok...

Úgy látszik csak én nyígok itt kaja ügyben... amúgy egy tündér a kiscsaj, semmi gond nincs vele. Egyedül ez az egy a kritikus pont. 

Tudom, hogy nem kellene stresszelnem magam, mert megérzi és csak azért sem... De nem megy.
    Igen, tudom, hogy eszik annyit, amennyi neki kell, de akkor is....

Mi együtt eszünk és szoktam neki adni a mi kajánkból is, de nem igazán jön be neki.

Tévét és egyéb zajforrást nem kapcsolok be evés közben, mert az eltereli a figyelmét. Adok neki külön tányért és kanalat, van mindig valami ami lekösse a figyelmét, de így sem eszik.

A kajálásokra beállt időpontjaink vannak, jobban mondva mindig attól függ, hogy hogy kel-fekszik-ébred... De nagyon hasonlóak az időpontok.

Az almát kinézte a múltkor a kezemből, és jóízűen harapdálja a kis 6 fogával és eszi. A szőlőszemeket is egyedül eszi most már, eddig csipegettem neki. 

Ma pl. paradicsomos krumplit főztem neki, és kb. fél órát kevergette a kis tányérjában, a kanalat megpróbálta bekapni, de csak megnyalantotta, és ennyi.... egy falatot sem evett belőle...

na, de tényleg ennyi voltam ebben a témában, majd igyekszem nyugodtabb lenni (csak az a baj, hogy 34 évnyi beidegződést nehéz levetkőzni)...

holnap még megbeszéljük és azután lezártam a témát, mert lassan egy hisztispicsának fogtok gondolni

59. 2009-11-02 21:2427309.
    Először szerintem jó lenne a krumpli-*alma tápszer keverék, utána lassan a tápszert kivonni, ha ennyire szereti a tápszert:)
    2009-11-02  21:23
    Mosolyka (27307)
    előzmény:
  60. 2009-11-02 21:2327308.
    JA, párhuzam: de min veszekedtek? mert nem mindegy hogy nag dolgokon, vagy minden aproságon? NEm lehet hoyg fáradtak vagytok és azért? nem okoskodni akarok, csak kérdeztem, de ha nem váalszolsz mert nem szeretnél, akkor sincs semmi:)
    2009-11-02  21:15
    párhuzam (27304)
    előzmény:
  61. 2009-11-02 21:2327307.

Párhuzam, Hibi: Egyetértek! Csak főétkezés, közben nincs nasi! (főleg nem pogácsa és croissant - bocsánat). Soma rendesen eszik ezért babakocsiban kap kiflit vagy kölesgolyót nassnak.

Finom a krumpli-alma-husi és a krumpli-meggy-husi is, és nálunk is nagy kedvenc a tökfőzelék (akár a kecskemétis üveges is)

2009-11-02  21:18
    hibi (27305)
    előzmény:
  62. 2009-11-02 21:2127306.

Párhuzam: hát igen, elég nehéz kivitelezni ezt az egy ujjas dolgot, de azért megy:)

NA ugy látom kaja teerén ugyanazt irtuk!

MOsolyka rakj majd képet az overálrol, akkor az igy tényleg jo ha igy rá lehet hajtani....

Akik babakcosiznak:van lábzsákotok vagy takaro? vagy semmi?

2009-11-02  21:15
    párhuzam (27304)
    előzmény:
  63. 2009-11-02 21:1827305.

Jucó: és ha nem adnál neki csak főétkezésekre rendes kaját? mert nálunk is ha csipegetnek nem esznek normálisan.. vagy tápszerrel keverj össze eleinte kajákat, bár lehet hoyg probáltad már:) akkor bocs:)

2009-11-02  20:17
    Youcó (27300)
    előzmény:
  64. 2009-11-02 21:1527304.

Csajok, elküldtem a közös email-re a naptárt!

Lázy: jobban vagy már egy kicsit? Nekem is elég rossz napjaim vannak mostanában, sokat veszekszünk is, szinte minden nap. Annyira szar érzés, tehetetlennek érzem magam. Ráadásul nem találom az okot, nem tudom min kellene változtatni.

Ha majd szeretnél beszélni róla, akkor tedd, meghallgatunk!

Hibi: igazából nem is a módszeren csodálkoztam, hogy jé, ezt tényleg így kell? Hanem azon, hogy ezt hogy a fenébe kivitellezzem Levinél? Így is alig megy bele a lába a cipőkbe. Van egy 21-es, egy 22-es, és egy 23-as cipője. Ezeket kaptuk, nagyon jó állapotban vannak. (nem téliek) A 21-es még jó lenne rá hosszban, de nem megy fel a lábára. A 22-es rámegy nehezn, de nem tudom előre tolni benne a lábát (este kipróbáltam kíváncsiságból), hogy bedugjam az ujjam, pedig belemenne, mert nagy még rá. A 23-as rámegy, láb előremegy, de két újjam is befér. Úgyhogy azt hiszem maradok akkor a talphosszmérésnél, és adok hozzá 1,5cm-t. Majd csak lesz valami. Apja lába!

Liliputis fiúcsizma: Valaki belinkelte, már nem tudom ki volt. Nagyon tetszik, én is néztem már, de nem tudom mennyire könnyű ráadni egy buci lábra. Hogy is fogalmazott Reddy? Félbevágott zsömle. Ugyanis a csizmának a szárán van a tépőzár, és ennyi.

Youco: Nehogy kioktatásnak vedd, csak néhány tanács, hátha nem sértelek meg vele!: Próbálj a ti kajátokból adni neki! Ne az legyen a fő kajája, hanem kóstoltass vele minél többet! Egyél előtte, mondogasd, hogy milyen finom, keltsd fel az érdeklődését! Ha eteted, adj a kezébe kenyeret, főtt répátvagy valami játékfélét! Próbálkozz pl tökfőzelékkel! Habrd be, vagy tegyél rá rántást! Vagy meggymártás+krumplival. Ezek jóízűek! 

Ne csipegess neki napközben semmit! Legyen reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora. Ne addj közben semmit! Lehet, hogy nem is éhes, mire oda kerül a sor, hogy ennie kéne! Ne összevissza egyen, hanem mindig ugyanakkor, ugyanabban az időbontban! Ezt sokan tiltják, de én mégis azt mondom! Kapcsold be a tv-t evés közben, és keress reklámot! Azt szeretik nézni, és Levi pl ha belefeledkezik valamibe, akkor befal bármit pillanatok alatt. Különben az evés egy unalmas dolog, amit nem akar végigülni.

A darabos alma nem korai még? levinek én még nem adok. 6 foga van amúgy.

Még valami! A Suttogó 2. része nagyon jó tippeket ad az evésre is!!!! 

Légy türelmes! Most az a legfontosabb, hogy az érdeklődését fel tudd kelteni a kaják iránt! Ha ezt olyan dolgokkal tudod elérni, amit igazából még nem szeretnél adni neki, ne aggódj, szerintem egy falat nem csinál semmi rosszat! Gondolok itt süteményre, egy pici falat csokira, vagy túró rudira stb. De mindig evésidőben tedd, ne evések között!

Biztos lesz, aki nem ért velem egyet, van ilyen!

2009-11-02  14:47
    lázi78 (27290)
    előzmény:
  65. 2009-11-02 21:0927303.

Sziasztok!

Youcó! Nyugi! Mondom, egy csomó mindent még én se adtam. Mondjuk mézes teát, habgaluskát, tejes kávét meg mandulaszirmot nem is mostanában fogok Tudom, mondani könnyű, de próbáld meg ne stresszelni ezen magadat és Emmát. Ha veszekedsz vele, akkor végképp elveheted a kedvét. Éhenhalni meg nem fog.

Nálunk az a másik "trükk", hogy amikor Soma eszik, akkor más is odaül az asztalhoz és együtt esznek. Meg a mi kajánkból mindig csipegetni kell neki, mert az nagyon izgalmas.

Hibi: Babakocsiban én is próbálom evéssel elterelni a figyelmét, vagy ha üvölteni kezd, akkor megitatom, próbálok mutatni valami érdekeset. De olyan is van, hogy semmitől nem nyugszik meg, hát akkor hallgatom és kicsit gyorsabban szedem a lépteimet hazafelé

Overál: Jaj, nagyon jót sikerült vennem! Majd holnap csatolok róla fotót. Nincs lábfeje, de rá lehet hajtani a lábára is és a kezére is. Egyelőre szerintem így hordja majd (cipő nélkül), aztán ahogy nő, úgy majd kihajtva. Nem túl vastag, de aláöltöztetem. Most nem próbálom meg összemaszatolni, hogy ledobja-e magáról a koszt

Aldi-s csizma: láttam "élőben", kicsit merev volt, de nincs viszonyítási alapom. Ha lett volna Soma méretében, azért váltásnak lehet, hogy vettem volna egyet.

Kováné: Sajnos Menőmanókáék kirándultak

Most direkt idegesítetek ezekkel a nagy délutáni alvásokkal????

Youcó (27300)
    előzmény:
  66. 2009-11-02 21:0527302.

Youcó: szerintem ne stresszelj, akkor még inkább nem fog enni. Néha én is felhúztam magam, hogy nem evett. Most sem eszik óriási dagokat, és az etetőszékben meg pláne nem, csak járkálva.

Most már úgy vagyok vele eszik amennyit akar, majd jelez ha éhes, és mintha növekedne az adagja.

Csak nyugi, majdcsak megszereti újra az ízeket.

Youcó (27300)
    előzmény:
  67. 2009-11-02 20:5927301.

holnap átdumáljuk ezt az evés dolgot. ha stresszelsz, nem fog enni, de késöbb sem!

ugyhogy ne csinálj belöle ügyet, megoldjuk.

Youcó (27300)
    előzmény:
  68. 2009-11-02 20:1727300.

Sziasztok!

Menőmanóka! Jók a képek! Hol voltatok pontosan?

Lázi! Zotya tényleg nagyon ügyes!

Andek! Jót szóltál! Klassz lett a tök! Mi is csináltunk, de most valamiért nem tudok képet feltenni.

Betegeskedőknek jobbulást!

3 órás délutáni alvás??? Álmaimban Soma tegnap felet aludt,mondjuk délelőtt is alszik még egyet.

Téli overál: Szerintem még meleg, mit adunk rá télen? Aldi-ban akciósan 2.500,-Ft, ugye ez megérős? Ha azt mondjátok, délután veszek is egyet.

Youcó! Kajálásból nem kell ám nagy ügyet csinálni. Én se voltam egy nagy szakácsnő, csak azóta  főzök rendszeresen, hogy itthon vagyok. Arra szoktam figyelni,hogy Soma változatosan étkezzen, kapjon tejterméket, zöldségeket, húst, májat stb. Most már egyszerűbb, mert mindent ehetnek. Ha külön főzök neki, akkor főzök krumplit+valamilyen zöldséget vagy gyümölcsöt hozzá, pipihusit vagy májat bele, pár kanál vaj, esetleg reszelt sajt, és kész.

Nézd, az Élelmezési szaklapból kiírom Neked (meg akit érdekel) a bölcsődések mintaétrendjét, hátha ihletet kapsz:

1. nap: R: vizes almaturmix, kenőmájas, Graham kenyér, zöldpaprika, T: meggyes joghurt, E: brokkolkirémleves, habgaluska, sajtos tészta, alma, U: margarin, barna kenyér, paradicsom, tej (vacsora meg ugye otthon

2. nap: R: tej, müzlikeverék almaszirommal és mandulareszelékkel, T: mézes tea, E: főtt csirkemell, sóskamártás, főtt burgonya, szilva, U: vaníliás túrókrém, háztartási keksz

3. nap: R: limonádé, tojáskrém, rozskenyér, kaliforniai paprika, T: paradicsomlé, E: sertésvagdalt-szelet, finomfőzelék, félbarna kenyér, U: őszibarackos házi gyümölcsjoghurt, korpovit kekesz

4. nap: R: tejeskávé, babapiskóta, T: alma, E: pulykaragu leves, morzsás nudli, sárgabarack, U: diós sajtrkém, félbarna kenyér, uborka, ásványvíz

5. nap: R: citromos tea, párizsikrém, szezámmagos zsemle, póréhagyma, T: kefír, E: főtt májgombóc, paradicsomos káposzta, félbarna kenyér, U: padlizsánkrém, kifli, tej

Van még, de nem folytatom. Hát, vannak benne "érdekes" dolgok. De szakemberek állították össze És most látom, hogy még mennyi mindent nem adtam ennek a gyereknek

idézet:
    Mosolyka (27276)
    2009-11-02 13:21:59

Anyám, én ezekből szinte alig adtam még valamit Emmának....

Délelőtt gyümi van háztartási keksszel (pépesítve), délután pedig valami üveges bébikaja. Közte pedig próbálok pogit, croissant vagy ami épp van itthon csipegetni neki. Vagy  napközben adok neki almát, körtét, szőlőt darabosan.

Hát, én akármit csinálok, ez a gyerek nem eszik, főként a tápszer van. Ma szinte egész nap veszekedtem vele, de semmi eredménye. MÁr tiszta idegbeteg vagyok. A férjem is csak annyit mond este, mikor hazajön, hogy most miért vagyok ilyen. Könnyű mondani, hogy ne legyek ideges, amikor szinte semmit nem eszik. Pedig amíg kicsi volt, olyan ügyesen evett.... 

Igyekszem többet nem "nyígni" emiatt, de kiakaszt a kiscsaj.

Nekem tök jól elvan a hátamon Emma, énekel, beszélget, nézelődik közben. Illetve én verseket mondogatok és néha énekelek séta közben.... (néha szeirntem hülyének néznek az utcán)

Tali: Én viszek egy nagy csomag puszedlit és 1 dz multivitamin gyümilevet. :)

2009-11-02  13:21
    Mosolyka (27273)
    előzmény:
  69. 2009-11-02 20:1227299.

sziasztok,

csak gyors bekukk, míg apa fürdet.

tali: a hétvégén még terveztem, hogy esetleg eljutok, de apa holnap viszi a kocsit gumicserére, mert jönnek a hidegek és szerdán meg elmegy 3 napra konferenciálni és úgy akarja itthagyni nekem au autót, hogy már a téli gumi van rajta. még azt sem tudom, hogy a babamuzsikára eljutunk-e. oda még el tud vinni, no de hogyan jövünk haza? két átszállás busszal (ami fél óránként jár, ha lecsúsztam a csatlakozást, szívás), vagy hévezés, ami viszont óránként jár... szép kilátások.

70. 2009-11-02 17:1327298.

Megint lemaradtam...

Boldog szülinapot Dorkának és Zaminak!

Boldog szülinapot Haloweennek! Gyors vagyok, most esett le a tökről a nickneved...

Írtam már egy hosszabbat, de nem küldte el...

Most csak annyit ismétlek, h a holnapi talira viszek  sós sütit!

71. 2009-11-02 17:0927297.
    Taita! Szuper, hogy Zalánnak így tetszett az ovi! Kedves kis csopitársak lehetnek, ha ennyire nem akart hazajönni!
    2009-11-02  15:06
    taita (27295)
    előzmény:
  72. 2009-11-02 16:2727296.

Aldi bakancs: köszi a reakciókat... lehet, h mire meg tudjuk nézni el is fogy:)

Taita: Szuper, h így bejött az ovi:)  talán kicsit könnyebb lesz 1 gyerekkel...

Alvás: Bandival ma egy csomót szenvedtem, álmos volt, hisztizett, de aludni se akart:(((  a végén mégis valahogy sikerült (fél órával ezelőtt), csak ugye felváltva alszanak és Zsófi meg mindjárt kel...

Legalább elkezdem a sütit, ha már aludnom nem érdemes ennyi időre;)

73. 2009-11-02 15:0627295.

Csati: nyugi ma nálunk is nagy alvás volt, tegnap meg ebéd után fél 3-tól hatig!!!!

Engem elkapott a karácsonyi láz, mondjuk minden évben ez van, tele vagyok tervekkel, aztán meg nem sikerül összehozni mert nem jut rá idő. Nade ha minden ilyen jól megy mint ma akkor Zalán már nem lesz délelőttönként, és akko rlesz időm dekorálni, készülődni. Annyira tetszett neki az ovi, hogy mikor mentem érte elkezdett nagyon sírni, hogy nem akar hazajönni, hanem menni akar a kicsikkel játszani az udvarra. Kb. 20 percig nem tudtam megvígasztalni, és folytomn húzott vissza a kocsitól. Az óvónéni mondta is hogy holnap már maradhat ebédre is, ha ennyire jó neki ott. :D

74. Torolt_felhasznalo_535096
    2009-11-02 15:0227294.

Ja elfelejtettem írni hogy a hétvégén nov.6-8-ig a Papp Laszló sport arénaban Baba-mama expo műsorok,programmok,vasarlasi lehetőségek(ruhak,babaételek,stb.... a felnőtt jegy:1600ft de 4 éves kor alatt nem kell fizetni és a jegy ara LEVASAROLHATÓ.

Csati

2009-11-02  14:53
    sacmac81 (27291)
    előzmény:
  75. 2009-11-02 15:0127293.

szerintem tök jól néznek ki!

Ha passzol a lábukra akkor szuper! Nem ázik be, beleg...

nem nephosszat leszünk kint télen úgysem. Meleg legyen, kényelmes, és ne ázzon be...

sacmac81 (27291)
    előzmény:
  76. 2009-11-02 14:5827292.

SAcmac: szerintem jol néz ki ez a csizma:)

Lázi: na jo denálatok már megy, szerintem ha ZAlán elindul ő sem sokat fog babakcosiban ülni:)

CSati nálunk ZAlán fél1 ota alszik, ZSombor meg most kelt, ő 12kor aludt el... front van

sacmac81 (27291)
    előzmény:
  77. 2009-11-02 14:5327291.

Mosolyka: az overál jól hangzik... de ha van lábfeje akkor azt beleteszed a cipőjébe??? Vagy nincs neki?

Nem semmi a bölcsi étlap:) ott aztán biztos van tej...

Tej: én kínáltam, de egyáltalán nem érdekli...  (csak az eredeti csomagolásban...)  kajában kap néha, szerintem egylőre bőven elég neki ez is.

Hibi: ezek szerint még van pár baba, aki nem jeleskedik a szaladgálásban:)

Csizma: ha már Mosolyka említette az Aldit, akkor szerintetek milyen lehet az a hótaposó, ami ott van?

http://aldi-hungary.hu/hu/html/offers/2867_15361.ht m

Zsófinak van hasonló, amit kinőtt, de csupa rózsaszín....:((((((((((

Kováné: remélem, h azért jól esett a kis kiruccanás nektek:)

78. 2009-11-02 14:4727290.

Cipővásárlás: én is a HIbi féle módszert alkalmazom. Sosem mértem talphosszat. Rá szoktam próbálni a cipőket, és akkor döntök. Sztem ez a tuti. Így még sosem fürödtem be.

Párhuzam: engem is érdekelne a naptár, ha lehet...

Virsli nálunk is megy, és igen, tejet adnak a bölcsiben...

A tricikli szupi, de a nagy hidegben sztem sem a legjobb közlekedési eszköz...

Nekem Gréti nem sokat babakocsizik, mert amióta jár, azóta mászkál az udvaron is. Meg akkor voltunk nagy gázban, mikor elkezdett négykézlábra emelkedni, mászni... Nem volt az a pénz, hogy benne maradjon, vagy esetleg el tudjam benne altatni...

Ha meg így megyünk sétálni, most csücsül, és nézelődik egy ideig, de a végtelenségig nekünk sem megyDe arra jó, ha rövidebb útra megyünk sétálni.

79. Torolt_felhasznalo_535096
    2009-11-02 14:4627289.

Na csajok Kevin 12 óta alszik nem merek be menni megnézni mert hat ha felébred de ennyit soha nem aludt csak nem beteg ez a gyerek.???????????

Én mar adtam neki feles tejet 100 gr tej+100 gr víz(baba) ja és tejbegriz is ment ugyan így feles tejjel.Sőt néha tízóraira kap feles tejet+daralt kekszet +icipici kakaó por.Imadja.

Egyszerre jön most 2 foga is.

Cipő:nekünk 21-22-es kell de egyenlőre van téli is.:):)

Csati

80. 2009-11-02 14:3127288.
    SAcmac: te hogyhogy tudsz beszurni ilyen jeleket? mit csinlátál a géppel? nekem nemhagyja:(
    2009-11-02  14:30
    hibi (27287)
    előzmény:
  81. 2009-11-02 14:3027287.

:) igen, teljesen előre kell tolnia i lábát, és ugy kell beférjen egy ujjada  asarka és a cipő közé:)

vagy ha hátra van tolva a lába akkor benyomod elől és akkor  kb egy ujjnyi hely maradjon ki:)

2009-11-02  14:27
    párhuzam (27286)
    előzmény:
  82. 2009-11-02 14:2727286.

Hová férjen be az újjam? A sarkához?

Tehát akkor tulajdonképpen 1-1,5 cm-el legyen nagyobb?

2009-11-02  13:49
    hibi (27279)
    előzmény:
  83. 2009-11-02 14:2327285.

Mosolyka: babatejjel én probálkoztam a nagyobbik fiamnál, hát nem kellett neki, ugyhogy mikor leálltunka  szopival, kb. 14 hónaposan, onnantól kapott kakaot, mert a tejet nem sezrette, de 1,5%os tejet adtam neki, de ugy hogy egy bögrét félig raktam tejjel, másik fele meg viz volt, ugyhogy igy nagyon lighots volt:)

Kosztaszito réteg?? na erre kiváncsi leszek:)

Mosolyka: na akkor egy cipőben járunk babakocsi ügyileg, és akkro mit csinálsz vele hyog ne üvöltsön? nálunk már a kifli sem jön be:(

Kovéná: na tök jo hoyg Linus szeret fogatmosni, sajna ZAlánt erőszakolni kell, de nem megy máshogy:(

2009-11-02  14:15
    Mosolyka (27283)
    előzmény:
  84. 2009-11-02 14:1727284.

Sziasztok!

NAgyvonalakba visszaolvastam,gondoltam kicsit írok is, bár elég kómás vagyok, hajnalba indultunk haza, 3 órás az út, most azért kezdek már pilledni. 

Jó volt egy kicsit odaleeni, de ez nem pihenés, anyósom már nem tud játszani Linussal, nagyon rosszul van, sógornőm hiáb avolt otthon az otthoni munkát részesítette előnybe, szóval szinte mintha itthon lettünk volna. De azért jó volt, mert a kisasszony nagyon jól érezte magát, rajongott az unokatesókért, két meglett kamaszgyerek.Produkálta magát egyfolytába. Egyre többet lépeget egyedül talán már mi is elinulunk lassan.

Lázi sajnálom hogy nem vagy jól.

A moci nagyon szupi!

Isten éltesse a kis szülinaposainkat így utólag! 

Nekem is megjött anyósomék, úgyhogy még azzal is kínlódhattam. RÁadásul mint az özönvíz!

Linus gyakorlatilag mindenevő, tejet is ivott már, tegnap úgy ette a sültkrumplit, mint a kinek egy hete nem adtunk enni. Vagyis babos, meg füstölt kaját nem merek neki adni, de amúgy mindent. Étvágy nagyon jó fogzás ellenére is. Ajánlom a Béres cseppett rossz étvágyúaknak. Mi is isszuk, immunerősítő is, bár nekünk az evéssel előtte se volt gond.

Fogat már régóta mos, már a második fogkeféjét koptatja, és mondja, hogy ÁÁÁÁÁ amikor ki kell nyitnia  a száját. Nenedenttel mosuk, azt le is nyelheti.

Mosolyka: szép helyen voltatok!

Elég szedett -vedettre sikerült, de ennyire telik most szellemileg tőlem.

2009-11-02  14:00
    hibi (27281)
    előzmény:
  85. 2009-11-02 14:1527283.

Köszi az overálos válaszokat! Délután megnézem "élőben", egyébként egyrészes, elvileg kosz- és víztaszító réteg van rajta , de ami igazán tetszik az, hogy ráhajtható kesztyűrésze is van.

Párhuzam: Haloween és én voltunk a naptárkérők! De küldheted a freemail-re is, hogy bárki bármikor letölthesse...

Hibi! Járgány ügyben ugyanígy állunk. Soma se bírja már a babakocsit, és én is meg voltam őrülve a tricikliért. De nekem is azt mondták, hogy nem lehet kihasználni, nehéz tolni (ezt ki is próbáltam). Most várom a motorozós, szánkózós időszakot, addig meg reménykedek, hátha újra megszereti a babakocsizást.

Tej: Amit leírtam bölcsis étrendet, az 1-3 évesekre vonatkozik, tehát adnak nekik. Nekem azt javasolták,hogy először tápszert, aztán babatejet és majd utána adjak neki tejet.

Virsli: Füstlit szoktam adni neki, ez talán egy kicsit "minőségibb", mint a többi.

2009-11-02  14:00
    hibi (27281)
    előzmény:
  86. 2009-11-02 14:1027282.

Andek: jól hangzik a kaja, éhes is lettem, pedig nemrég ettem.

Pannának is van egy járássegítő-mocija. A moci részen még csak ül, meg tornázik pl. mérlegállás, néha rugózik, de még nem hajtja. Na majd tavasszal.

Hibi: igen nagyon jó, hogy már így megy. Szerencsére nem kell vezetgetni, nem is engedi, úgy rázza le a kezünket. Anyósom mondta még előtte, hogy majd most jön a hátfájós korszak, de úgy néz ki, hogy nem. Azért nagyon oda kell figyelni, mert el tud úgy iramodni, hogy érjük csak utól. De nagyon ügyes, úgy imádom!

Párhuzam: írtam privit a naptárról.

Virsli már kapott a miénkból, ízlett neki, de nem volt túl nagy adag.

Tej: még semmilyet nem kapott. Védőnő mondta, hogy ne is siessek vele.

Cipő: nekünk kb 1-1,5 számmal nagyobb, de mivel tépőzáras jól meg tudom szorítani, és szépen beleillik a lába.

Pannó ébredt, mennem kell, puszi

87. 2009-11-02 14:0027281.

ANdek: na jó akkor lebeszéltél rola:)))))

ZAlán már most lökdösi magát a bébitaxin:)

mi lesz itt tavasszal?:)

Jól hangzanak a kaják, hozok haza is majd egy adagot:))))

2009-11-02  13:57
    andek (27280)
    előzmény:
  88. 2009-11-02 13:5727280.

haho csajszik megjöttünk,

elmentünk egy kicsit csavarogni a Dorival, annyira élvezte, minden kirakatot megnézett, odanyomta a kis orrát és ütögette azt ami tetszett neki. gyalog jött végig! csak fogni kell a kezét,mert vissszaszalad.mindig ellentétesen.

tricikli, most van akciós a tescoban, ma láttam, de szerintem télire már nem kell, tavasszal meg tuti motorozni fognak,minden gyerek motorozik, még a 6 éves is.

van aki lábbal hajtja van aki benzinnel, ugye lázikám?

holnap: csinálok reggelire fini szendvicset, vettem kolát, vizet,fantát, és sütök egy adag muffint.

ebédre rendelünk valamit, ha nem pizzát,akkor nagyon klassz rendelösöm van, 800 ft egy adag kaja és kihozza. lehet jeggyel is fizetni, a holnapi menü:

-zöldségleves-380,-

-rántott csirke petr. burgonya-680,-

borsos tokány rizzsel- 680,-

varga béles-380,-

plussz doboz. ezért kb. 800 ft. szerintem megéri, ha idejön,nem?

és ebböl mindböl ehetnek a gyerekek is.

már várom!

89. 2009-11-02 13:4927279.

Párhuzam ha ráhúzod a csizmát, egy ujjadmég beleférjen, az ajó azt mondják, se nem nagyobb se nem kisebb, mi igy vettünk és egy évszakot mindig kibirtak, de télen elvileg lassabban nő a lábuk is....:)

Virslit adok neki, épp ami van, babatejet meg semmilyen tejet nem adok, de sezrintem bölcsiben biztos fognak adni, de sezrintem 2 éves kor körül már simán mehet a tej:)

HAloween: de jó hoyg PAnna már igy megyeget, azért könnyebb igy, nem?

köszi jobban vagyok, csak az orrom folyik:( de túlélem, remélem holnapra az is elmúlik, igaz hoyg tök piros az arcom:)

2009-11-02  13:38
    párhuzam (27278)
    előzmény:
  90. 2009-11-02 13:3827278.

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdésra van időm: Mennyivel legyen nagyobb a téli cipő, mint a gyerek lába? Ha mezítláb olyan 12,5-13 cm a talphossz, akkor a bundás cipőjé mennyi legyen, hogy kibírja a telet, de ne legyen túl nagy sem?   Amúgy olyan nehéz megmérni a lábát, egy pillanatra sem áll meg egy helyben!

Még annyi: Ti adtok a babónak virslit? Ha igen, milyet? Babatejet???  Tejet? Az én dokinőm azt mondta, hogy tejet ne. 3 éves koráig kell hozzászoknia, és még korai. De a bölcsibe jövőre nem fognak neki adni szerintetek?

És még egy: Ketten írták, hogy érdekli őket a naptár, amibe képeket lehet illeszteni. Felírtam, hogy kik voltak, de nem tudom hová!  Szóljatok légyszi!

Menőmanóka neked most küldöm!

91. 2009-11-02 13:3327277.

Mosolyka: szerintem nagyon megéri az overall. Én most c&a-ban kutatok, mert van 2 kuponom, de ott még nincs. Szerintem is meleg még, míg nincs minusz mi sem fogjuk használni.

Hibi: Panna egyenőre még bírja  kocsit, kb 2-3 órát is, de néha már nyűgös ha meg kiveszem, olyan gyorsan eliramodik, hogy alig lehet utólérni. Ő már max 1%-ban mászik, vagy annyi sem, a játszón is trappol egész végig.

Tricikli: nem rossz ötlet, már mi is gondolkodunk, de én hidegnek tartom télre, bár ki tudja.

Ja nagyon édi az egérlányos.

92. 2009-11-02 13:2827276.

Sziasztok!

Én is itt, Panna alszik, én meg pakolgatok, de közben nézem, kivel mi újság.

Nagyon aranyosak vagytok a köszöntésekkel! Olyan jól esett.

Párom is meglepett egy nagyon fini tortával, volt rajta egy kis tök marcipánból, nagyon édi volt.

Menőmanóka: nagyon jók lettek a képek, szuper lehetett a pihenést. Kicsit irigy-irigy.

Lázi: mostanában Panna is elszundizik a levegőn, biztos nagyon jó nekik. Melegen be van öltöztetve, csak a kis arca van kint, és az orra oylan édi kis piros lesz a séta után. Minden nap lent vagyunk, ha tehetjük, játszózunk, sétálunk.

Sajnálom, hogy rossz a helyzet, remélem gyorsan rendbe jön minden.

Zotyának biztos szuper napja lesz ma, jó lehet majd hallgatni az élménybeszámolót.Nagyon szuper a moci is, igazi vagány vele.

Nálunk nem nagy evő Panna, én sem erőltetem, mert akkor teljesen elutasítja, inkább hagyom annyit egyen, amennyi kell neki. 

Tej, egyebek: én sem adok még neki, max egy-két csípést a miénkből.  A héten evett joghurtot, ízlett neki, de aztán avgya  foga miatt, vagy emiatt kicsit hasmenése volt, úgyhogy még figyelek, és óvatosan adagolom. Bár szerintem inkább a foga volt.

Taita: drukk az ovihoz Zalánnak, és a futkározáshoz Bojtának. örülök, hogy nálatok is javulnak az éjszakák. 

Kár, hogy nem tudsz jönni, de hátha lesz legközelebb is tali, és akkor majd pótoljuk.

Sacmac: jó, hogy már jobban vagy, akkor úgy látszik hazsnált a hagyma.

Tejbegríz: tök jó ötlet. Én még csak azt a hipp-es tejbegrízt adtam neki, az tetszett neki, és szerintem is finom az íze.

Téli overall: mi még nem hordunk, nincs is, most vadászok egyet, de nem nagyon találok. Egyenlőre bélelt farmer van és harisnya, az elégnek tűnik egyenlőre. Meg dzseki, kiskapi, és sál, oylan édes így felöltözve.

Téli cipő: nekünk elefanten kiscsízma van, már azt hordjuk, jó meleg, de most sem izzad bele a lába. Édesen totyorog benne, jó és kényelmes, tépőzáras, és még nőhet is egy picit a lába, mert 20-ast vettünk, a 18,5-el lábra, de nem zavarja, nagyon ügyesen megy benne, néha szalad. 

Andek: nagyon édi a töklámpik.

Amúgy mit vigyek holnap, édes, sós, üdítő? Csakhogy nehogy egy valamiből legyen sok. És sajna nem vagyok egy profi szakács, így inkább majd reggel veszek valahol valamit, ha nem gond.

Hibi: remélem már te is jobban vagy, én nem folyik az orrod. csak nem betegszünk le a talira? Olyan jó lenne találkozni mindenkivel.

Mosolyka: nagyon szemfüles vagy De igen, párom a ajándék felelős, de szülinap előtt is hívott, hogy mit vegyen? Most megegyeztünk egy bizonyos keretben, és ő is és én is veszünk Pannónak meglepetést.

Most már mennem kell, mert elúszik a lakás.

93. 2009-11-02 13:2727275.

Mosolyka: párizsikrém? nem semmi, fini lehet:)

SAcmac: nálunka járás egyenlő a 0val, ha csak lerakjuk két lábra, már ereszkedik is le a földre:) pedig azér tjo lenne már nem cipelni őt annyit....

Szerintem emgéri 2500ért az overál ha jó meleg. egyrészes vagy kétrészes?

MEnőmanóka: merre voltatok Ausztriában?

2009-11-02  13:21
    Mosolyka (27273)
    előzmény:
  94. 2009-11-02 13:2427274.

NA én is itt vagyok!

Lázi nem semmi akkor tényelg hoyg ilyen motorral megy már, az apuka is nagy motoros?

MEnőmanóka joka képeke, tök jo torták!

TAita: kár hoyg nem jöttök:( ZAlánnak miylen volt az ovi?

Egy kérdésem lenne, hogy nálatok szeretnek a gyerkőcök babakocsizni? mert én idegbajt kapok attól, hogy közelitünka  babakcosi felé és ZAlán megfesziti magát:( és bele kell préselnem....

néztem ezeket  atricikliket, valakinek van tapasztalata rola babakocsi helyett?

ilyesmiket:

http://www.vatera.hu/egerlanyos_tricikli_2in1_uj_155975 779.html

Collo vett azt hiszem, de télen is lehet ezt használni? nem hideg?

vagy mivel közlekedjek hogy ne legyen üvöltés?????

2009-11-02  13:15
    sacmac81 (27272)
    előzmény:
  95. 2009-11-02 13:2127273.

Sziasztok!

Menőmanóka! Jók a képek! Hol voltatok pontosan?

Lázi! Zotya tényleg nagyon ügyes!

Andek! Jót szóltál! Klassz lett a tök! Mi is csináltunk, de most valamiért nem tudok képet feltenni.

Betegeskedőknek jobbulást!

3 órás délutáni alvás??? Álmaimban Soma tegnap felet aludt,mondjuk délelőtt is alszik még egyet.

Téli overál: Szerintem még meleg, mit adunk rá télen? Aldi-ban akciósan 2.500,-Ft, ugye ez megérős? Ha azt mondjátok, délután veszek is egyet.

Youcó! Kajálásból nem kell ám nagy ügyet csinálni. Én se voltam egy nagy szakácsnő, csak azóta  főzök rendszeresen, hogy itthon vagyok. Arra szoktam figyelni,hogy Soma változatosan étkezzen, kapjon tejterméket, zöldségeket, húst, májat stb. Most már egyszerűbb, mert mindent ehetnek. Ha külön főzök neki, akkor főzök krumplit+valamilyen zöldséget vagy gyümölcsöt hozzá, pipihusit vagy májat bele, pár kanál vaj, esetleg reszelt sajt, és kész.

Nézd, az Élelmezési szaklapból kiírom Neked (meg akit érdekel) a bölcsődések mintaétrendjét, hátha ihletet kapsz:

1. nap: R: vizes almaturmix, kenőmájas, Graham kenyér, zöldpaprika, T: meggyes joghurt, E: brokkolkirémleves, habgaluska, sajtos tészta, alma, U: margarin, barna kenyér, paradicsom, tej (vacsora meg ugye otthon

2. nap: R: tej, müzlikeverék almaszirommal és mandulareszelékkel, T: mézes tea, E: főtt csirkemell, sóskamártás, főtt burgonya, szilva, U: vaníliás túrókrém, háztartási keksz

3. nap: R: limonádé, tojáskrém, rozskenyér, kaliforniai paprika, T: paradicsomlé, E: sertésvagdalt-szelet, finomfőzelék, félbarna kenyér, U: őszibarackos házi gyümölcsjoghurt, korpovit kekesz

4. nap: R: tejeskávé, babapiskóta, T: alma, E: pulykaragu leves, morzsás nudli, sárgabarack, U: diós sajtrkém, félbarna kenyér, uborka, ásványvíz

5. nap: R: citromos tea, párizsikrém, szezámmagos zsemle, póréhagyma, T: kefír, E: főtt májgombóc, paradicsomos káposzta, félbarna kenyér, U: padlizsánkrém, kifli, tej

Van még, de nem folytatom. Hát, vannak benne "érdekes" dolgok. De szakemberek állították össze És most látom, hogy még mennyi mindent nem adtam ennek a gyereknek

2009-11-02  12:36
    lázi78 (27271)
    előzmény:
  96. 2009-11-02 13:1527272.

Lázi: szuperügyes a fiad!!! Hűha, benzines is van már ekkora gyerekeknek...:-O Csak lesek...

Taita: sajnálom, h nem tudtok jönni:(((((((((((((((((((((

Youcó: sajnálom, h járt arra is a mikulás:(

Menőmanóka: nagyon szép volt a tortája Alexnek!!! És a kirándulás is jó lehetett:)

Amúgy az én fiamat se érdekli nagyon a 2 lábon járás:( pedig már majdnem 13 hónapos és ha hívom, akkor esetleg 2 lépést hajlandó megtenni így, de ha kicsit több a távolság, akkor már térdel is le...  csak a babakocsit meg széket tologatja rendesen:)

De majd eljön a sétának is az ideje:)

2009-11-02  11:22
    Youcó (27269)
    előzmény:
  97. 2009-11-02 12:3627271.

Menőmanóka: szuperek a képek, gyönyörű helyen voltatok! És akis szülinapos is nagyon édi, és csudaklassz a torta! Te csináltad? Ha igen nagy nagy gratula!

Taita: Köszi!

98. 2009-11-02 12:3127270.

11 körül elindultunk babakocsival a gyógyszertárba, és félútom beájult a kis Drágaságom, és most kint alszik a teraszon, annyira édi... Csajok, végigér a babakocsiban...Emlékszem tavaly ilyenkor még kettő is elfért volna belőle a kocsiban...Visszatéliesítettem a kocsit, így jó meleg, és bizti a levegő is jó neki!

Zotyáékhoz meg ma megy az oviba rendőrautó, meg tűzoltóautó, így csak később megyek érte, biztosan tele lesz élménnyel!Imádja az ilyeneket!

99. 2009-11-02 11:2227269.

jóreggelt

Emma beájult, hálistennek, van 10 percem hihi

Csati, bocsi csak most hogy közeleg a mikulás én a mikulásra gondolok a havi mikulás eszembe sem jutott... amúgy ma reggelre nekem is megjött, korábban mint gondoltam/kellett volna

Én még nem adok tejet/tejes dolgokat Emmának, kakaót meg pláne nem.... 

Amúgy pont tegnap mondtam Apának, hogy én olyan béna vagyok, nem vagyok valami kreatív kajálás ügyileg, hogy mi mindent adjak Emmának.  Nem vagyok egy nagy szakács, nem szoktam főzni, mivel Apa a cégnél rendel főtt kaját, én pedig eszek amit találok itthon....