Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Infralampa

Torolt_felhasznalo_807404
Torolt_felhasznalo_807404
Létrehozva: 2003. október 21. 22:51
Hello mindenkinek!

Varom a hozzaszolasokat, velemenyeket: miert erdemes venni infralampat, vagy miert nem!?
Tenyleg hasznos megfazasra es izomfajdalmakra, ahogy hirdetik?
Szoval irjatok le az elonyoket, es a hatranyokat is!
Koszi!

  1. 2003. október 22. 08:522.
    Mi nagyon sokat és sokszor használjuk az infralámpát. Ha a gyerekneknek fáj a füle, folyik az orra kiegészítő kezelésként használjuk. Nekem jót tett a vállamnak is a múltkor, amikor csak úgy meglámpáztam-már régóta fáj(orvosnál nem voltam vele). Enyhítette a fájást. A férjem derekára is használjuk olykor-olykor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807404 (1)
     
  2. Torolt_felhasznalo_926819
    Torolt_felhasznalo_926819
    2003. október 22. 08:583.
    Igen hasznos, én is megfázásra használom, de ha jól tudom nem alkalmazható ha éppen lázas vagy, vagy gyulladásod van (arcüreg gy-nál nem tudom biztosan), illetve kötőhártyagyulladásnál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807404 (1)
     
  3. 2003. október 22. 09:184.
    Szia!
    Széles az a terület, amire az infralámpát lehet használni.

    Leírok párat, ami nálunk bevált.
    Fülfájdalmak ami gyull. eredetü, szoptatáskor mikor csökkentettük a napi szopizások mennyiségét, becsomósodott a mellem infralámpa+masszirozó állapottal teljesen megszünt a csomó és persze a fájdalom is. Náthakor az arcüreget melegítve is eredményes. Izomfájdalmakra, húzódásokra, fej masszirozásra.
    Serkenti a keringést. Fénye gyulladás csökkentő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807404 (1)
     
  4. 2003. október 22. 09:325.
    Amikor még az infralámpa nem létezett, a körzeti orvosunk (isten nyugosztalja) azt ajánlotta náthára/meghűlésre, hogy a még éppen elviselhetően forró vízzel öblögessem az arcomat naponta többszőr.

    Ha nincs pénzed drága kütyükre elég egy vezeték végén lévő PORCELÁN(!!!) foglalatba csavart infra izzó is. Amikor nem lehetett készen kapni ilyesmit, akkor csináltam házilag. A gyerek ajtófélfára szerelt hintájáról lógattam le és feküdtem alá. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2003. október 22. 09:566.
    Ez volt nálunk is :)
    előzmény:
    nok_apja (5)
     
  6. Torolt_felhasznalo_807404
    Torolt_felhasznalo_807404
    2003. október 22. 13:107.
    Koszonom mindenkinek a velemenyet!
    Tehat akkor erdemes egyet venni, ugy latom!
    Nok_apja: nem olyan draga am! A Tescoban nemreg 3-4 ezer kozott arultak, most 6ezerert lattam egyet, de az nagyobb!
    Es mondjatok csak, egy nap mennyi ideig lehet hasznalni? Ha hosszu ideig csinalod, akkor nem karos?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. december 19. 21:548.
    Sziasztok!

    Én most vettem egyet pár napja. Egy arcüregműtét utáni kiegészítő kezelésként ajánlotta az orvosom, napi 3x 10 perc. Azt mondta, lehet használni megfázáskor is. kb. egy hétig érdemes alkalmazni. Vigyázat! Nem minden esetben szabad fülgyulladáskor használni! ( Ezt is a doktor mondta! ) Lehet még használni a pattanásos arcbőr javítására is. Ez minden, amit tudok róla.

    Szép napot mindenkinek!!:):) Tündi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807404 (7)
     
  8. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. október 19. 12:509.
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! 17 hónapos kislányom már jó ideje náthás. Félek, nehogy arcüreg gyulladás legyen belőle, ezért gondoltam az infralámpára. (Én magam még soha nem használtam. ) Anyósoméknak van, tőlük kértem kölcsön. Csakhogy semmiféle használati utasítás, vagy ilyesmi nincs már meg, és anyósomék is már ezer éve nem használták (ha használták egyáltalán. . . ), és én egyrészt nem tudom, lehet-e ennyi idős gyereknél használni, másrészt nem tudom, mire kell vigyázni (pl. szem nyitva maradhat-e, ha az arcát kezelem, stb. ).
    Bocs, ha nagyon dilettáns módon közelítem meg a témát, de semmiképpen nem szeretnék óvatlanul eljárni. Viszont az állítólagos gyulladáscsökkentő hatása miatt meg jó lenne használni. . .
    Előre is köszi az infókat! Ja, nlc-s gyerekorvos szakértőt megkérdeztem. . . nem tud semmit mondani - ez volt a válasz:-(
    Üdv: Fanna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2018. szeptember 29. 14:0810.

    Szia, nagyon jó infralámpák vannak a www.dogumedical.com honlapon ! :)

Címlap

top