Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meddőség/Lombik ...

Torolt_felhasznalo_287005
Torolt_felhasznalo_287005
Létrehozva: 2008. január 11. 13:24

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy nem tudok teherbeesni....  Tegnap voltam orvosnál és megbeszéltük a további lehetséges lépéseket.

Az a gond, hogy a progeszteron szintem 1,0 alatt van. (tudtommal 15,0 fölött lehet teherbe esni) 

Most jelenleg várom, hogy megjöjjön a mensim és folytatom a hormontabletták szedését (nem jut eszembe a neve). Az előző hónapban is szedtem ezeket a tablettákat, de sajnos nem emelkedett tőle a progi szintem.  

Azt mondta a doki, hogy szedjem még a következő hónapban is és ha akkor sem tudjuk megemelni, akkor injekció következik. Ha az sem segít, akkor a lombik következik...

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ki az aki már túlvan ezeken a lépéseken és tud abban segíteni, hogy mire számítsak, mi fog történni, stb. ...

Néztem a Kaáli Intézet honlapját, de ott az van, hogy térítés mentes az első 5 beültetés. Én viszont olyan híreket hallottam, hogy félmillió forint körül mozog a tarifa.... 

Segítsetek kiigazodni legyetek szívesek!

Előre is mindent köszi!

Nagyon várom a hozzászólásokat! 

  1. 2019. május 6. 10:26132.

    Már több évvel ezelőtt megírták, hogy pénzszerzési manőver, kamu...


     


    http://valasz.hu/itthon/a-koldokver-hasznos-dolog-csak-n e m-a-maganbanki-hanem-a-kozossegi-tarolasi-formaja-73225/


     


     


    Sarkadi Balázs akadémikus szerint szó sincs arról, hogy ma gyógyító célra olyan széles körben lehetne alkalmazni az őssejteket.


    ..


    A 13 éve jelenlevő honi magánbankok több mint 50 ezer esetben kértek el olyan szolgáltatásért pénzt a szülőktől, amely eddig semmilyen gyakorlati gyógyító haszonnal nem járt. Volt ugyan Magyarországon három sikeres magánbanki felhasználás, ám ez kivétel nélkül nem a beteg, hanem az időközben megszületett kistestvérének köldökvéréből történt.

  2. Torolt_felhasznalo_523142
    Torolt_felhasznalo_523142
    2009. március 10. 13:28131.
    Nem kell plusz pénzt adni senkinek akár mennyire is támogatott a dolog mire oda kerültök sok százezer forintba fog kerülni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378836 (130)
    2009-02-17  19:50
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 17. 19:50130.

    Sziasztok,

    Mi a bp.-i Kaáli Intézetbe járunk lombik baba ügyben. Tud valaki segíteni nekünk, hogy bár az intézet honlapján azt olvastuk, hogy hálapénz nincs, de ez a valóságban is így van? Nem tudjuk eldönteni, hogy adjunk-e pénzt a kezelőorvosak és ha igen akkor mennyit.

     

    Köszi előre is,

    Liza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_779148
    Torolt_felhasznalo_779148
    2008. október 11. 08:51129.
    Sziasztok.Nekem egy orvos hibájából mert nem vette észre h petefészek gyulladásom van 20éves létemre kioperálták az egyik petefészkem és a 2petevezetékem.Én nagyon szeretnék majd babát a párommal, de ez mennyire költséges?és mennyire fájdalmas,...?Sok mindent hallottam már de nem tudom h mi is az igaz.És meddíg marad ép az az egy petefészek?mert hallottam olyat is h egy idő után elhal,...Előre is köszönöm ha tud vki segíteni.Üdw:Reni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. N?k Lapja Café
    N?k Lapja Café
    2008. szeptember 16. 13:02128.

    Sziasztok!

     

    Szeretettel várunk Benneteket a Nők Lapja Cafe klubjába jövő szerdán szeptember 24-én, 18 órára. A Symbol Étteremben ( Budapest III. kerület Bécsi út 56.). Soma és vendégei a meddőségről, a gyermekvállalás egyéb problémáiról beszélgetnek!

     

    A klubról bővebbet itt olvashattok:

    http://www.nlcafe.hu/soma/20080908/ujra_nok_lapja_cafe_klu b_somaval/

     

    Üdvözlettel:

     

    Nők Lapja Cafe csapata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287005 (1)
    2008-01-11  13:24
  6. 2008. augusztus 16. 13:59127.

    Sziasztok!

     

    En is csatlakoznek ha,lehet.Latom, van ismeros is itt, Vargagi:).

     

    Szoval en is 26 eves vagyok,es PCOS-em van.Egy spontan terhessegem volt,ami 11 hetesen szakadt meg,es egy lombik tavaly,ami 16 hetesen ert veget.A masodik baba kisfiu volt,ahogy szerettuk volna es ugy mivel 16 hetes es 5 napos voltam,meg kellett szulni.Borzalmas elmeny volt,bar a 11 hetes sem volt konnyu.Az Angliaban tortent es ott kicsit maskepp ment a dolog.Nem altattak el,hanem szo szerint szinte kirangattak belolelem a babat,mikozben egy fajdalomcsillapito tablettat adtak csak.Aztan vagy fel oraig gondolkodtak, hogy kikaparjanak e,vagy ne..es amikor mar tul sok vert vesztettem,akkor ugy dontottek, hogy akkor megis levisznek a mutobe...de akkor mar vert is adniuk kellett.Aztan a nover bejott a szobaba,(ami a Parlamentre nezett Londonban,szoval nem egy eldugott hely volt)es megkerdezte ,szeretnem e latni a 11 hetes babat...es a kezeben volt..egy olyan kis uvegben(egy muanyag hengerszeru dologban).Mondtam, hogy nem..de teljesen levoltam dobbenve...elso terhessegem volt..es igazan szerettem volna azt a babat.Aztan megkerdeztek,haza vinnem e eltemetni???Mert van ,aki ezt teszi?Akkor a magyar baratbom, magyarul meg is kerdezte tolem,hogy "EZEK NORMALISAK?"En meg persze majd elbogtem magam es mondtam, hogy nem...aztan nevet is kellett adni a babanak..bar ugye ekkor meg azt sem lehet tudni, fiu e vagy lany.Igy is azt mondta, kell..es rairtak a papirra, hogy Baby Aalijah...

     

    Szoval..ez 2006-ban volt...juniusban de meg ma sem vagyok tul ezen a reszen...senkinek sem kivanom.Utana alig tudtam aludni es rosszul ereztem magam..mert gondoltam lehet megis meg kellett volna nezni..vagy eltemetni.Persze a szuleim mondtak, foleg anyu..hogy ez hulyeseg,ne is gondoljak erre,hisz csak 11 hetes volt.

     

    Aztan 2006-ban oktoberben kivettek a petefeszkem,a jobb oldalit egy dermoid cysta miatt.Es 2007 oktobereben mar lombikoztunk.Nekunk is eleg draga volt..a gyogyszerekre ertem,hisz a tobbi nekunk is ingyenes volt.Bar volt nemi zavar,a vizitdij miatt..mivel a ferjem nigeriai:)es nem tudtak neki, hogy szamoljak a vizsgaltokat.A vervetelnel pl.: (HIV,Hepatitis,stb.),azt mondtak, neki nagyon draga lesz..mert kulfoldi.Szamolgattak is,mennyit kell fizetni...vagy 20 percet,mi meg gondoltuk..na ez jo sok lesz.Mire kijott a nover es kozolte, hogy 225 ft...vagy vmi hasonlo:),mivel nem tudtak hogy most mit is kell szamolni.:)

     

    A hormon kezeles soran,en is tul lettem stimulalva..es hat senkinek sem kivanom.Osszesen 28 nap korhaz,ebbol 14 napig szinte 8-12 oran keresztul(mikor hogy)infuzion voltam.A hasam es a tudobazis is fel telt vizzel..es egy ideig a majfunkcio sem volt jo..tul magas lett.+Az egyik vereredmeny miatt,azt gondoltak, hogy tudoemboliam is volt,de mivel nem csinalhattak mas csak szivUh-t,az meg nem mutatta ki..igy nem volt bizonyithato.Ennek ellenere, 3 honapig adtak verhigito injekciot...tulajdonkeppen oktober kozepetol, februarig mindennap kaptam injekciot..hol ezert, hol azert.Na,es rengeteg vervetel...es megis a 16 heten a baba elment.

     

    Sok mindenen mentem keresztul nem egesz ket ev alatt,de nem adom fel!!!Engem lelkileg nagyon megviselt a dolog,de ahogy irjak ezzel egyutt erosebbe is tett es meg jobban vagyom egy babara,mint valaha!!Most kicsit pihentetem a szervezetem,de meg van 4 embrionk..ami var rank,es ertuk tutira haza megyek meg!En gondolkodom a beranyasagon is,mert az is lehetseges itt kinn...es akkor nem kene felnem a terhesseg alatt,de azert megegyszer megprobalom en kihordani a leendo babankat!!

     

    Szoval csajok fel a fejjel es csak elore!!!

     

    Ja,es en is utalom,hogy "te meg fiatal vagy,van idod",mert ha valaki erettnek erzi magat az anyasagra,es van parja es minden ok,akkor miert ne akarhatna akar 20 evesen gyereket??Persze,tenyleg fiatalok vagyunk,de ettol meg nem konnyebb azt elviselni, hogy nekunk segitseg kell( meghozza nem is kicsi),ahhoz ,ami masnak meg akkor sikerul,ha nem szeretne...

     

    Az orokbefogadast is elfogadnam,sot!!De en nem vagyok olyan szerencsees...a ferjem egyenlore ezt elutasitja:(.

     

    Szep napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287005 (1)
    2008-01-11  13:24
  7. Torolt_felhasznalo_639088
    Torolt_felhasznalo_639088
    2008. március 25. 12:23126.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék én is csatlakozni

    Rólam annyit lehet tudni, hogy holnap megyek konzultációra egy meddőségel foglalkozó intézménybe

    Sajnos nálunk sem jött össze a babó 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287005 (1)
    2008-01-11  13:24
  8. Torolt_felhasznalo_874153
    Torolt_felhasznalo_874153
    2008. március 3. 16:26125.
    Szia!Én Tapolcára járok igaz elötte én is szedtem clostilbeg hormon tabit nem segített.Aztán elmenntünk a férjemmel Pécsre ott megműtöttek Pco-val,mert nekem az van.Nem sok eredménye lett.Így kötöttünk ki Tapolcán a Pannon Intézetben.Nekem a 3.inszemináció sikeres volt így most 7 hetes terhes vagyok!Az igazság az,hogy én menupur inekciót kaptam mind a 3szor.Az első adag az összesen 80.000Ft-ba volt a többit már nem számoltam.Ne add fel mert lehet,hogy neked már az első sikerűl.Tudom amit most írok az közhelynek tűnhet de próbálj ne gondolni és ne akarni ennyire ezt a kis babát!Sikerűlni fog!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_498356
    Torolt_felhasznalo_498356
    2008. január 15. 18:46124.

    Jujuli! Beszerezted a C- és E-vitamint? Szeded?

    Milfordd! Neked mikor várhatók a vizsgálatok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_498356
    Torolt_felhasznalo_498356
    2008. január 15. 17:06123.

    Gonal-om nincs, de Debrecenben a Kaáli intézetben nem tudod megvásárolni? Mert itt a bp.-i Kaáliban meg lehet (vagy legalábbis októberben még lehetett). Még az a tippem, ha van Bp.-en ismerősöd/rokonod/barátod, vagy ha esetleg erre jársz, a XII.ker.-i Déli gyógyszertárban mindig kaptunk (Alkotás u.1/b., tel.szám: 355-46-91).

    A februári stimuhoz sok sikert kívánok!         

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763952 (122)
    2008-01-14  17:57
  11. Torolt_felhasznalo_763952
    Torolt_felhasznalo_763952
    2008. január 14. 17:57122.

    Most járok a Kaáli intézetbe, Debrecenbe. Az első 5 beültetés ingyenes, semmiért nem kell fizetni, a stimuláció ideje alatt csak a 300,- Ft-os vizitdíjat kell megfizetni, a tájékoztatás szerint hálapénzt sem fogadhatnak el.

    A volt Nyírő Gyula kórházban 400.000,- Ft az induló.

    Egyenlőre erről többet nem tudok.

    A februári stimulációhoz (lombik) szükségem lenne Gonal-f 450 Ne injekcióra, mert a gyógyszertárakban nem lehet kapni.  Állítólag gyártócsere lesz, nem tudnak ígérni semmit.

    Akinek van esetleg felesleges, megvenném tőle.

    Előre is köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_498356
    Torolt_felhasznalo_498356
    2008. január 14. 14:14121.
    Nagyon jól gondolkodtok! Ügyesen kitaláltátok azt is, hogy a szívedben hordtad a babát. Teljesen egyetértek veletek. Nem lehetett egyszerű az egész folyamat, minden, amin keresztül mentetek. De mindenért kárpótolni fog a kis csöppség, és remélem, hamarosan megérkezik hozzátok!  
    előzmény:
    magbor (120)
    2008-01-14  13:46
  13. 2008. január 14. 13:46120.
    Nekem könnyebb volt feldolgozni mert a nőben ott él az anyai érzés.De férfiként idő kellett,és képzeld elő sem hoztam a témát,gondoltam majd szól,hogy igen vagy nem.Azt mondta mindennap gondolt rá,és igen.mert ha babát kapunk nincs visszaút.érdekes statisztika,a nálunk az utobbi 15 évben 1 nem sikerült örökbeadás volt.Igaz ott az egyik fél nem igazán akarta.A másik,az igazság,amit el kell mondani a gyereknek,pici korában mesével,és bármennyire is fáj,nem mondthatom hogy amikor a hasamban voltál..de kitaláltuk már,őt a szivemben hordtam ki.Ott van,hogy mindenki kiváncsi a gyökerekre.Biztos ő is az lesz,és mögé állva végig csinálni ha esetleg 18 felett találkozni akar a vsz.anyával./Vérszerinti/A másik az aranyközép út,hogy sem mártirt,sem utolsó senkit ne csináljak az anyából,mert ne érezze magát hibásnak a gyerek,ill.ne kergessen hiú ábrándokat a vsz.anyával kapcsolatosan.nevelni kell,mert az erkölcs NEM öröklödik,az tanulás utján és példák során tanulja meg mindenki.És szeretni olyannak amilyen.Nem várható el ha gyengébb képeségü,hogy 3 diplomája legyen,mint a férjemnek.Én csak boldog embert akarok nevelni,ill.mi.Szeresse amit csinál,bármilyen munka lesz,ahogy mi szeretjük a hivatásunkat.
    Láttjátok,nem volt egyszerü végig gondolni,de olyan természetes része lett az életünknek.Mikor megkérdezik,hogy nem félsz??Tudom miért,de mindig azt mondom de igen,hogy ne legyen beteg soha!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498356 (119)
    2008-01-14  13:31
  14. Torolt_felhasznalo_498356
    Torolt_felhasznalo_498356
    2008. január 14. 13:31119.

    Abszolút egyetértek! A folyamatos sikertelenség, és az a lelki gyötrelem, amit ilyenkor átélünk, az simán felemészthetné a kapcsolatot. De ha két ember igazán összetartozik, akkor erősítik egymást, és erősödik a kapcsolat is.

    Megértelek, hogy nem vállaltad a lombikot. Van ismerősöm, aki csak az inszeminációig jutott el  fáj a szívem érte!!!

    Azt gondolom, ez mindkettőtök részéről nagyon komoly, megfontolt lépés volt. Ebből is látszik, mennyire szeretitek egymást! Neked is nehéz lehetett, és a párodnak is, hogy nem a saját véretek, ezt is valahogyan el kell fogadni, fel kell dolgozni. De még mindig ott az esély, ha megérkezik a babátok, megnyugodtok, körülötte forog a világ, és egyszer csak spontán terhes leszel!  

     

    előzmény:
    magbor (118)
    2008-01-14  13:09
  15. 2008. január 14. 13:09118.
    Igen!Ez igaz.Ezek az érzéseket csak azok értik meg,akik átesnek.Nálunk is az összetartozást erösitette meg.Tudod igaz,hogy teher alatt nő a pálma.Mert mondhatott volna nemet is,valljuk be öszintén az örökbefogadásra!Mikor szeptemberben felhoztam a témát,utánna járva milyen lépések kellenek hozzá,azt mondta várjunk.Mi elötte döntöttük el,hogy lombik nem .Ha valaki garantálta volna az első sikert,akkor a saját felelösségem tudatában belementem volna.De végül is kedvesem azt mondta nem kockáztathatunk,mármint az egészségem miatt.Tényleg tudom mivel járt volna nekem,ha nem sül el jól a dolog.Ezt nem ijesztésképpen irom,csak értsétek miért nem lombik ami mellett döntöttünk.Föleg nekem senki nem javasolta a lombikot,és elég jó kollégák akikben ill.véleményükben hiszek.Tehát mi ezért nem.
    De mint férfi elfogadni,hogy nem a vére,az nem lehet könnyü.Nekem ott van az anyaság érzése,de sok férfinak az apaság a babával érkezik.Igaz,közelebb vagyunk a 40-hez mint a 30-hoz. !!!
    Tehát azt gondolom,akiket összehoz,akik átmennek ezeken a dolgokon,azok a párok,olyan +kapnak szeretetből,egymásra figyelésből is ami nem mindennapi.Mert a kudarcok,a lelki támogatás is intimebbé teszi a kapcsolatot.Nem??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498356 (116)
    2008-01-14  12:51
  16. Torolt_felhasznalo_498356
    Torolt_felhasznalo_498356
    2008. január 14. 12:54117.

    Drukkolok, hogy így legyen!  

    De csak óvatosan, nem szabad mindig a babára gondolni!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287005 (113)
    2008-01-14  12:37
  17. Torolt_felhasznalo_498356
    Torolt_felhasznalo_498356
    2008. január 14. 12:51116.

    Hű, ilyen sokat kell várni? Le a kalappal előttetek! De jó dolga lesz a picinek nálatok!

    Az szép, 6 éve együtt vagytok, és még erősödött is a kapcsolatotok! Továbbra is nagyon sok boldogságot Nektek!  

    Mi 8 éve vagyunk együtt, mindig is nagyon szoros volt a kapcsolatunk, de minket is még szorosabbra fűzött a gyerekért való harc.

    előzmény:
    magbor (112)
    2008-01-14  12:35
  18. Torolt_felhasznalo_287005
    Torolt_felhasznalo_287005
    2008. január 14. 12:44115.

    Ez megnyugtató,hogy szakmabeliek is helyeslik! 

    Az összebújás meglesz! 

    Most el kell ugranom a gyógyszertárba!

    Nemsokára jövök!

    El ne tűnjetek!  

    előzmény:
    magbor (114)
    2008-01-14  12:41
  19. 2008. január 14. 12:41114.
    Persze megirom!
    Benne vannak ezek a vitaminok,és a húgom védönő ő is javasolja a szedését.Én is szakmabeliként is mindenképp,bár én inkább a folsav+E+C vitamin hive vagyok legalábbis amikor még nem babás az illetö.Aztán a várandosság elejétől lehet szedni.Hangsúlyozom ez az én véleményem,de a folsavnak oriási jelentösége van,amit az utobbi pár évben fedeztek fel,és az E vitaminak is.
    Nagyon jó hogy babázol,ez még + hormont is termelhet,és csak bújjatok össze minden hátsó gondolat nélkül,szeressétek egymást.Nem kell görcsölni,ha most nem,majd legközelebb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287005 (111)
    2008-01-14  12:35
  20. Torolt_felhasznalo_287005
    Torolt_felhasznalo_287005
    2008. január 14. 12:37113.

    Szerintem is! 

    Nem hőmérőzünk... Az nekem valahogy olyan idegen.... 

    A házra is akkor hajtottunk rá jobban, miután ennél a párnál voltunk egy hetet és láttuk, hogy milyen más külön élni... 

    Addig is beszélgettünk a házvásárlásról, de amikor hazajöttünk, akkor 1000-el nekifogtunk és ma már a saját házunkban élünk!  

    Remélem a babával is így lesz!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498356 (110)
    2008-01-14  12:33
  21. 2008. január 14. 12:35112.
    6.éve vagyunk együtt és febr.6.lesz 3 éve hogy elinditottuk a folyamatot,ami meglepően nagyon érdekes,interaktiv,és tanulságos volt.Volt környezettanulmány nem is egy,orvosi vizsgálat,nagyon komoly pszichologiai teszt,és nagyon jó beszélgetések.
    5 éve nem védekezzünk ill. a párom,mert nem szedhettem semmilyen gyógyszert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498356 (108)
    2008-01-14  12:30
  22. Torolt_felhasznalo_287005
    Torolt_felhasznalo_287005
    2008. január 14. 12:35111.

    Akkor már hátha nincs sok hátra!!! Nagyon drukkolok! Feltétlenül írd meg, ha lesznek fejlemények!  

    Az Elevitet szedem már vagy 2 hónapja, igaz csak minden másnap. Vajon abban is benne vannak ezek a vitaminok vagy érdemes még "rátankolni"?

    előzmény:
    magbor (109)
    2008-01-14  12:31
  23. Torolt_felhasznalo_498356
    Torolt_felhasznalo_498356
    2008. január 14. 12:33110.
    Szuper az időzítés, meg a társaság is! Ne vigyél magaddal hőmérőt, tesztet, csak élvezzétek az életet!   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287005 (107)
    2008-01-14  12:24
  24. 2008. január 14. 12:31109.
    sajnos kevés a jogilag tisztázott baba helyzete.Tehát akiknek kis életük első pillanatátol jogilag tisztázott,örökbeadható baba.és hát sor van,mi 51. voltunk,most a10-ben!
    Az E vit,azért hivják magzatvédönek,mert az elsö trimeszterben oriási jelentösége van.Csökkenti a vetélés kockázatát.Mivel zsirban és nem vizben oldodik,ezért fel kell készülni a szervezetnek a raktározására.Ezért kell elöre szedni!A C vit.ha felesleges azt ki pisiljük.
    Mennyire segiti a szülést azt nem tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287005 (106)
    2008-01-14  12:21

Címlap

top