Keresés a fórumban

Mimikai ráncok
Több Trend topik »
« »
Torolt_felhasznalo_409619

Tájékozódni szeretnék, hány éves korban és milyen termékkel érdemes elkezdeni a megelőzést?

Illetve a száj körül és szem alatt már 24-25 évesen megjelenő ráncokkal kell-e, érdemes-e valamit kezdeni?

Avon, egyéb dm-es, rossmann-os termékek, Amway, Clinique vagy mi  a leghatásosabb 25. életév tájékán, ha amúgy mitesszeres bőrről van szó?

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008-01-10 23:47416.

Kedves Masteko,ismét kérdeznék,szinte ugyanazokat,mert ha hiszed,ha nem,nem tudom ezt a retinol dolgot megérteni.Tudom,hogy nem vagy szakértő,de értesz hozzá,én meg nem.Látod,csak kérdezünk....Tehát érdekel minket a téma,de számunkra azt hiszem ez nagyon bonyolult.Még a fényvédelmet sem találtam meg...most meg a retinol téma kezd az őrültbe kergetni.

Kell ez nekünk 30 felé?Kell,ha nincsenek ráncok?Nem "készitem" ki a bőröm egy iylen kúrával,ha amúgy nincs igazán baj a bőrömmel?Egy ilyen kúra hosszabb távra hat?Tehát tovább megőrizhetem a mostani állapotot,akár szebbé is tehetem?vagy rosszabb is lehet ettől?(ugye nem?)Légyszives,ha van rá időd,akkor lépésről lépésre ird meg nekem/nekünk,hogy mivel kellene kezdenünk,éjjel vagy nappal,mely termékekkel.A retinaldehid hatóanyaggal(Avene Eluage/,vagy a gyógyszeres kezeléssel?Honna szerzem be a gyógyszereket?orvossal kell felíratni?Csak úgy felírja?

Bocsánat,nagyon hosszú lettem,de szeretném végre tisztán látni ezt a retinoid dolgot. 

2008-01-10  17:43
    masteko (408)
    előzmény:
  2. 2008-01-10 23:21415.
    Én is döntöttem a Avène Eluage mellett. Csak annyira meglepődtem , hogy nem volt erőm ellentmondani. Furcsa , hogy nem akarnak mindjárt rádsózni valamit. Nem?
    De azt hiszem jól is tettem, hiszen-mint Andi írta- a Pharma Futárral még olcsóbb is. Meg akkor egyúttal meg lehet rendelni a Bioderma Photoderm anti-agé-t is, sőt a Hidrabio UV-t is, mert szerintem az sincs itthon. Esetleg a Bioderma Photoderm Max Fluid-ot. Persze nem mindet.

Igen, azt hiszem ez a ló túlsó oldala, de úgy tűnik sikerült mindenkiben tudatosítani a fényvédelem fontosságát. Majd helyrerázódnak a dolgok, az elején van egy kis pánik. Én pl. életemben nem használtam el egy egész naptejet. Eddig. Napozni eddig sem szerettem, menekültem a nap elől, de eddig azt hittem ennyi elég. Most már legalább tudom, hogy ez nem így van.

Azért - ha már szóba került- kitérhetnénk egy kicsit a mimikai ráncok belsőleg való megelőzésének, egyúttal egészségünk megőrzésének kérdésre is. Úgy látom, hogy ti ezzel is foglalkoztok.Én meg nem .
    Biztos vagyok benne, hogy abban a kérdésben is épp olyan megalapozott véleményetek van, mint az arcápolók kérdésében. És -ha lehet- ez még fontosabb, mint a mimikai és egyéb ráncocskák.
    Ma már a DM-ekben és a mindenféle gyógynövényboltok tele vannak mindenféle táplálékkiegészítővel, vitaminnal épp úgy mint kozmetikai cikkekkel.Itt is a bőség zavarával küzd az ember. Nem lehet 40 féle bogyót szedni mindennnap. De akkor mit?
    Mi az , amit feltétlenül fontosnak tartotok?
    2008-01-10  16:31
    masteko (405)
    előzmény:
  3. Torolt_felhasznalo_724168
    Torolt_felhasznalo_724168
    2008-01-10 21:50414.
    És aztán ez az "olyan a bőröm, mint egy csoda" időszak meddig tart?
    2008-01-10  19:55
    Inaara (413)
    előzmény:
  4. 2008-01-10 19:55413.

Masteko,

jaj, dehogy értelek félre, de egyébként sem sértődöm ám meg, ha kijavítasz bármiben - nem vagyok tévedhetetlen, és hálás vagyok, ha valami újat tanulhatok  - szóval, én teljesen nyitott vagyok, de nagyon kedves, hogy ennyire szabadkozol....Tőlem nem kell félni, elfogadom a kritikát, sőt, meggyőzhető is vagyok, nem ragaszkodom buta módon valami "hülyeséghez"... Szóval, csak bátran az esetleges ellenvéleménnyel is! 

Azt én is tudom, hogy a napi, de minimum 2-3 napi használat a javasolt a teljes hatáshoz, de én úgy tapasztaltam, hogy az én bőrömnek ez az idő-intervallum nem jó, túl gyakori.Valóban "jó bőr" vagyok , szerencsés géneket örököltem (imádott nagyikámnak 70 évesen is csak 1-2 finom mimikai ránca volt, pedig csak Nivea krémet használt időnként)...Olyan nagyon fiatal sajnos már nem vagyok,  novemberben 38 éves lettem, de 25 körülinek néznek. 

Úgy tudom, a tretinoin a faggyúmirigyek működését csökkenti, és - új infó volt nemrég számomra - a hialuronsav termelést is csökkenti átmenetileg, ezért is a nagy szárazság.Egyelőre elég nekem ez a ritka használat, persze néha elcsábulok, és 3-4 alkalommal kétnaponta is felkenem egymás után, majd váltom egy kis AHA-val.Na, ilyenkor előjön néhány pattanás, jól kiszáradok, de kb. 7-10 nap után olyan a bőröm, hogy csoda.

Főleg ilyen nagy hidegben, mint amilyen mostanában is van, a szárító hatás még fokozottabb.Most is épp arra várok, hogy leteljen az a pár nap... 

2008-01-10  19:33
    masteko (412)
    előzmény:
  5. 2008-01-10 19:33412.

Inaara, fèlre ne èrtsèl, ha "ellent mondok"   , csak arròl van szò, hogy osszehasonlìtjuk a te/ti tretinoin protokollotokat az ittenivel (mintha kicserèlnèmk a beigli-receptjeinket    . Mint tudjuk, aki ebbe a kùràba belekezd, tudnia ès vàllania kell a kellemetlen rèszèt is, mint a borszàrzsàg, hàmlàs (az elejèn), esetleges irritàciò (menet kozben is elofordulhat, mint derult ègbol a villàmcsapàs, ùgy, mint nàlam), de a pozitìv hatàsàt - hosszù tàvon - csak akkor tudja kifejteni, ha legalàbb 2-naponta megkapja a bor az adagjàt. Sot, mèg a màs krèmmel valò "tamponàlassal" is jelentosen veszìt a hatòerejèbol, ezèrt is csak azoknàl ajànlja super-Lida (a mi szakèrtonk)  a tretinoin utàni, de legalabb 1 òra elteltèvel valò egyèb, hidratàlò krèmmel lehetsèges tamponàlast, akik e nelkul nem bìrjàk, ill. a màsnaponkènti alkalmazàst, vagy az un. short-contact mòdszert. Biztosan te mèg nagyon fiatal vagy, ìgy valòszìnu neked mèg nem is annyira kellene egy ilyen intenzìv szer, enèlkul is gyorsan regeneràlòdik, visszaszèpul a borod. Persze ismètlem, nem kritikakènt ìrom mindezt, csak mint vèlemèny/tapasztalat cserekènt: megbeszèljuk a tèmàt  .

A màsik tretinoin-rombolò szokàs, ha valami màs krèmmel/gèllel keverjuk, ui. ezzel pl. nem a felère higìtjuk, hanem akàr exponenciàlisan is csokkentjuk ill. akàr szinte semlegesìt(het)juk is a hatàsàt, mintha a coca-cola caffein tartalmàt szeretnènk csokkenteni, jòl felvizezzuk, aztàn màr csak a vilàgos barna szìnbol lehet kovetkeztetni, hogy ez eredetileg coca-cola volt. Szòval ezzel csak azt szerettem volna elmesèlni neked, hogy itt akkor inkàbb a gyengèbb vàltozatot (Retin-A 0,01 vagy 0,025) ill. a 2 napontai adagolàst ajànljàk. Pl. Airol gyengèbb a Retin-A-nàl, mert a vivoanyaga nem isopropyl myristate, ill. tudvalèvo, hogy minden emolliente fèkezi a tretinoin hatàsàt . Vannak a Retin-A-n ill. Airol-on kìvul kevèsbè irritàlò (màs vivoanyagokat alkalmazò ) szerek is, mint pl. Zorac. Aztàn mèg lehetne "értekezni" a megfelelo, super-super hidratàlàsròl, pl. Lida is melegen ajànlja, mint nappali hidratàlòt a borszàrazsàg ellen a  Terproline General Topics Synchroline-t, a Triceram-ot ès ùgy àltalàban a nagyon hidratàlò/emolliente krèmeket.

Inaara, ismètlem, ugye nem èrtettèl fèlre? Mindezt csakis az info-csere èrdekèben irtam le, ès nem "supervizorkènt", vagy kritikakènt!  

Most màr tènyleg mennem kell    .

2008-01-10  18:10
    Inaara (411)
    előzmény:
  6. 2008-01-10 18:10411.

Masteko,

egy erősebb tretinoin kúrába nem kezdenék, hetente/kéthetente egyszer használom a Retin-A-t, és így szuper.A tretinoin nagyon szárítja a bőrt, és amikor túl gyakran használom, lesz néhány kis szárazsági ráncocskám, ami pár nap után elmúlik, és utána nagyon szép, telt, hidratált babapopsi bőröm lesz. Úgy tudom, 6 havi használat után elérjük a maximális hatást, utána már csak szinten tartás lehetséges - egy darabig, mert persze az idő nem áll meg, a bőrünk (velünk együtt) tovább öregszik... 

Amint abbahagyja valaki a rendszeres használatot, a bőr visszaáll a kezelés előtti állapotba...Csodaszer nincs, ez igaz.Legfontosabb a kevés nap, az alapos hidratálás, az elegendő alvás, és - ahogy írtad - a megfelelő táplálkozás.Én is szedem az omega-3 zsírsavat, és igyekszem antioxidánsokat is enni/szedni (szőlő és picnogenol OPC).

7. 2008-01-10 18:03410.

Szia Inaara! Igazad van, mi olyan amatőr "szakèrtok" vagyunk   , ... valamikor règen, nagyszuleink tèli hobbyja, idotoltèse a horgolàs-kotès-hìmzès volt, mi "mai" nok - a technika, internet jòvoltàbòl - màs hobbykban èljuk ki a kikapcsolodàsi igènyeinket  (anyosòm szokott is nèha "dorgàlni" engem: "mit csinàlsz olyan sokat azzal a computerrel, ahelyett, hogy megtanulnàl hàzi tèsztàt gyùrni ?!!!"   )

Hogy az egyes szűrők gyanúba keveredtek állítólagos ösztrogénszerű hatásuk miatt - errol most hallok eloszor, de majd megkèrdezem az igazi szakèrtoktol.

Inaara, àtadom a stafètabotot  , màra lehùzom a rolòt , remèljuk jon majd sula is, mert ùgy làtom egyre jobban èrdeklodnek a lànyok, ok lesznek majd 15-20 èv mulva azok, akik majd meghazudtoljàk a valòdi korukat  .

2008-01-10  17:40
    Inaara (407)
    előzmény:
  8. 2008-01-10 17:51409.

Keira,

a cetyl alcohol nem alkohol, legalábbis nem abban az értelemben, ahogy az alkoholra gondolunk.Ha csak annyit írunk, "alkohol van benne", az azt jelenti, hogy "alcohol, alcohol denat., esetleg SD alcohol" van a termékben.A cetyl alcohol-tól könnyebben kenhető és sűrűbb lesz a krém.Vannak zsíralkoholok, amik nagyon jól hidratálnak, semmi közük a "szárító" típusú alkoholokhoz.

2008-01-10  13:12
    Torolt_felhasznalo_113189 (391)
    előzmény:
  9. 2008-01-10 17:43408.

Szia szituka! Ismèt azzal kezdem mondòkàmat, hogy nem szakèrtokènt irogatok  , csak, mint dilettàns .... hàtha ìgy is hasznos lehetek valakinek, ... mert nem felejtem el, hogy kb. 2 ève én sem tudtam semmit, de szèp lassan tanulgattam màsoktòl, ès valami talàn ràm is ragadt  .

Elvileg nincs akadàlya, hogy 30 èves kor korul valaki elkezdje a retinoid-kùràt (az egyszerubb, kevèsbè irritàlò vàltozata a retinaldehid hatòanyaggal -> a màr unalomig ismètelt 3 Avène kozmetikummal, vagy az eros, tretinoin-tartalmù gyogyszerekkel -> Retin-A, Airol, ...), de aki ebbe belekezd, vàllalnia kell a kivàlò fènyvèdelmet (minden èvszakban!). Az itteni (kulhoni) 30 folotti fòrumos lànyok simàm belevàgnak az erosebb kùràba is, de szerintem ezt elobb èrdemes jòl àttanulmànyozni (nem àrt egy kis szakirodalom sem   ) ès àtgondolni.

A te korodban - ahogy màr sula nagyon talàlòan elmagyaràzta, a sejtek oregedèse nem a 40. szuletèsnapunkon kezdodik el, ìgy a vele jàrò ràncosodàs sem - de azèrt nem kell katasztròfikusan sem kezelni a "problèmàinkat" (bàrcsak ennyi lenne az egèsz èletunkben!).

A bor hidratàlàsa 2-fèle (direkt ès indirekt) mòdon tortènik: "umettanti"-kal ès a lipidekkel. Az "ummettanti"-kok a vìzmegkoto hatòanyagok, mint a kozismert glicerin, vagy a hyaluron sav, aloe gel, ezek "direkt" hidratàlnak, ... feltève ha van elegendo folyadèk, amit megkotètnènek   => tehàt aki nem fogyaszt elegendo folyadèkot, ott nincs mit megkotni (mintha lenne egy kivàlò zsivacsom, de vìz nèlkul nem ér semmit a tusolàshoz!!); az indirekt mòdon tortèno hidratàlàs a lipidek vèdorèteg-kèpzèse àltal tortènik: meggàtoljàk a vìz elpàrolgàsàt. Ennyi unalmas elmèlet utàn , sokkal jobban elfogadjuk a gazdagabb/zsirosabb textùràjà szemkrèmeket, te is jòl teszed, kulonosen a hideg èvszakban, ha tovàbbra is hasznàlod azt, amit màr gyakorlatilag a te borod pozitìvan èrtèkelt ès "kivàlasztott". Hogy "igazi"ráncok azok, vagy csak szárazság ráncok (?), ezt èn nem tudom megàllapìtani, az biztos, hogy a kovetkezetes àpolàs/kènyeztetès hosszù tàvon meglepo eredmènyt fog szàmotokra (ti, tobbsègèben, mèg valòban fiatalok vagytok) hozni (biztos vagyok benne, hogy 45-50 èvesen simàn 30-35 korulinek is "konzervàlòdhadtok", ugye azèrt ez nem megvetendo perspektìva!!!), de a kozmetikumoktòl ne vàrjatok csodàkat màròl holnapra, ahhoz plasztikai sebèszhez kell fordulni .

Na ès a borunk napi àllapota is sok tènyezotol vàltozik: hormonjaink ciklusos mukodèse, idojàràs, èvszak, fàradtsàg, alvàs-mennyisèg, stressz, ... utòljàra hagytam, de nem utolsò tènyezo, szerintem, a tàplàlkozàs: hal+hal+hal (omega3/6) + vitaminok (minèl tobbfajta anti-oxidans bevitele!!!!)

2008-01-10  16:53
    Torolt_felhasznalo_886414 (406)
    előzmény:
  10. 2008-01-10 17:40407.

Masteko,

én is dilettáns érdeklődő vagyok.Azért ezt ne becsüljük le! Egy lelkes, érdeklődő amatőr (mint amilyenek vannak néhányan közöttünk)sokkal járatosabb lehet egy adott szakterületen, mint egy unott, elavult tudással rendelkező szakember.Nekem pl. volt olyan tapasztalatom bőrgyógyásznál (úgy tűnt, hogy tyúkszemen és lábszárfekélyen kívül mást nem nagyon látott), hogy nekem kellett kioktatni (mentségére legyen mondva, jól vette a lapot, sőt, még ő kérdezett..)A végén szentül meg volt róla győződve, hogy én. minimum kozmetikai újságíró vagyok!

Valahol olvastam olyasmit, hogy egyes szűrők gyanúba keveredtek állítólagos ösztrogénszerű hatásuk miatt...Tudsz erről valami bővebbet?

2008-01-09  19:26
    masteko (354)
    előzmény:
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008-01-10 16:53406.

Masteko,én még azt nem értem,vagyis nem világos,hogy az Eluage hány éves kortól használható?Én 29 évesen használhatom a szemkörnyékre az Eluage-t?vagy az Ysthealt?

Vagy mit,ami nagyon jól hidratál?Nem találok egy iagazán jó szemránckrémet,már annyit próbáltam.Most mintában próbálom a Benefiance anti-wrinkle eye cream-et,de ez ugye nekem nem való még,zsíros is nagyon,viszont nagyon jól hidratál,és a szemem alatt a pici vonalak már alig látszanak.Van amikor meg nagyon látszottak,gondolom akkor nem is "igazi"ráncok azok,hanem csak szárazság ráncok.

2008-01-10  16:31
    masteko (405)
    előzmény:
  12. 2008-01-10 16:31405.
    bogi, mi az, hogy "... ma próbáltam venni Avéne Eulage krémet és koncentrátumot. Az eladólány nem adott..."   ? Az eladò adhat tanàcsot, ha kèrik, de a dolga az, hogy kiszolgàlja a vevot ès azt a termèket adja, amit kèrnek tole.

Termèszetesen a RoC RETIN-OX SOIN ANTI- RIDES INTENSIF teljesen màs "csalàd", semmi koze az Avène àltal szabadalmazott ès hasznàlt *retinaldehidhez*. A maga nemèben ez is egy anti-age kozmetikum: 35+ éveseknek ajànljàk, un. ''Retinolo AR Complex''-et tartalmaz, a Retinol és a Collagen Booster duplàjàra felgyorsìtja (papìrforma szerint    ) a kollagen-szintèzist.

Mint màr tobbszor is   beszèltunk ròla: bàr egy "csalàd", de a retinol nem retinaldehide, ahogy a retinaldehide nem Retin-A (tretinoina); hatàsfokukban ìgy lehetne szemlèltetni: retinol - retinaldehide - Retin-A (tretinoina) => hideg vìz - langyos vìz - meleg/forrò vìz   .

Èn szemèly szerint az Avène Eluage mellett dontenèk, mert mìg az Ystheal+ -ban ugyanannyi a retinaldehide + Pre-Tocoferil (E-vit) -> eros anti-oxidàns, addig az Eluage hatòanyagai: Retinaldeide + H.A.F. (esclusiv Acido Ialuronico Frammentato), magyarul hyaluronic savat is tartalmaz. Igen kellemes textùràra, illatra, jòl hidratlò is, nekem nagyon megfelelt minden szempontbol, mint elso lèpès a Retin-A felè vezeto "kozmetikai programomban". Ha esetleg a koncentràtumra is beinvesztàlsz, az kifejezetten csak a ràncokra teendo.

Ami a napsugarak elleni vèdelmet illeti, termèszetesen e kozmetikumok hasznàlatàval màr "kotelezo", de azèrt igy tèlvìz idejèn mèg nem kell feltètlenul az SPF50-70-ben gondolkozni (ès foleg januàrban "bepànikolni" fènyvèdelem miatt   ), elegendo lehet a Hidrabio UV (PPD15) is, ami egy jò fènyszuròs (UVA- szempontbòl ès tèlben gondolkozva) hidratàlò fluid, persze a maximum a Bioderma *Photoderm anti-age* (PPPD30) lenne, mert ez anti-oxidànsokat is tartalmaz, nem csak egy egyszeru hidratàlò (ez màr egy komplett nappali krèm).

Persze a Biodermàn kìvul vannak màs kivàlò (euròpai   ) fènyvèdok: kozkedveltek a gyerekeknek kèszult spray fènyvèdok (jòl vèdenek ès kevèsbè fènylenek ki a boron), mint a LRP Anthelios SPF40 spray bimbi, Avène spf 50, LRP Hydraphase XL SPF15/ PPD 12 , Vichy Thermal Fix UV SPF 20 /PPD~10, ... ès az osszes tobbi patikai, vagy a Shiseido Extra Smooth Sun Protection Lotion SPF 30 (de nyàrra az SPF50).

2008-01-09  19:53
    bogi1 (359)
    előzmény:
  13. 2008-01-10 15:09404.

A Paola Begoun BHA-savas kozmetikumok irànt èrdeklodoknek:

a 2% Beta Hydroxy Acid Lotion-t ajànljàk azok az (itteni, kulhoni) forumozòk ès szakèrtok, akik ezeket a termèkeket hasznàljak, ui. a lotion valòjàban egy fluid, szerintuk ez egy kivàlò termèk, nem beszèlve a *mennyisèg (118 ml) - àr* viszonyàròl, ami szintèn nem mellèkes tènyezo. Nem kell megijedni a magasab koncentàciòtòl, legfeljebb eleinte csak màsnaponkènt hasznàlandò, vagy tamponàlhatò (nèmi ido utàn) valamilyen krèmmel, amig meg nem szokja a bor. Persze, aki fèl reszkìrozni, vagy nagyon èrzèkeny a bore, kezdheti az 1%-kal is  .

A Paola Begoun termèkek nem talàlhatòk meg eperneten, csak a sajàt honlapjukon, termèszetesen nekunk az euròpairòl èrdemes rendelni. www.paulaschoice-eu.com

2008-01-10  13:00
    Torolt_felhasznalo_113189 (389)
    előzmény:
  14. 2008-01-10 15:01403.
    Most sikerült csak visszaolvasnom az elmaradásomat. Látom szó volt már a Pharma Express-ről. Nem tudom be tudnák-e szerezni a nálunk még nem kapható Bioderma termékeket?
    2008-01-10  14:25
    bogi1 (400)
    előzmény:
  15. Torolt_felhasznalo_613286
    Torolt_felhasznalo_613286
    2008-01-10 14:36402.

Micsoda szadizmus, még várnom kell a próbálgatással, mert pont előtte kentem a fejemre a bioderma glicolsavát. Ettől olyan baba lesz a bőröm, hogy csak na. Ezt nagyon szeretem, és az ára sem horrorisztikus..

16. 2008-01-10 14:28401.
    Gyorsan tesztelem......................................szerintem elég könnyű. Legaábbis én nem érzem tapadósnak és hamar felszívódik. Hogy 40 fokban hogy viselkedik, azt nem tudom.
    2008-01-10  11:04
    Torolt_felhasznalo_613286 (383)
    előzmény:
  17. 2008-01-10 14:25400.
    Ügyes vagy! Ez kb darabonként min. egy ezressel olcsóbb, mint a gyógyszertárban.
    2008-01-10  13:57
    Andi02 (394)
    előzmény:
  18. Torolt_felhasznalo_613286
    2008-01-10 14:24399.
    Megjöttek az epernettől a shiseidok meg ajándékként -úgy látszik nem sikerült a színválasztás - egy kb afrikai négereknek is lehet, hogy kicsit sötét folyékony alapozó. Ezt jól elnyomtam.
  19. 2008-01-10 14:18398.

Igen, a Photoderm AKN-ban van egy nagyon kicsi glikolsav is, de kozel sem olyan mennyisèg, mint egy igazi AHA-kùra esetèn. Amùgy ez a napvèdo nagyon nèpszeru (itt) a zsiros boruek korèben.

Amùgy sok "nappali" kozmetikum is tartalmaz glikolsavat, de nagyon elenyèszo %-ban + a kozmetikum kèmhatàsa, ami mèg befolyàsolja a "tetteit": ha a kozmetikum, glikolsav-tartalma ellenère nem savas kèmhatàsà, akkora a glikolsav ott nem azt a feladatot làtja el, mint egy savas kùra esetèn, savas kèmhatàssal, ui. itt nem a borhàmlasztàs/megùjìtàs a feladata (ès nem is kèpes rà ilyen kicsi mennyisègben), hanem a hatoanyagokat mèlyen a borbe "nyomja". (bocs a "konyhai" nyelvèrt, de talàn ìgy jobban lehet èrzèkelni, hogy mennyire màs-màs feladatot is ellàthatnak egyes anyagok a koncentràtum, ill. a kèmhatàs fuggvènyèben).

2008-01-10  14:00
    Torolt_felhasznalo_724168 (396)
    előzmény:
  20. Torolt_felhasznalo_724168
    2008-01-10 14:04397.

Ey igen érdekes. mert hja meg itt nézem, akkor nem azt irja második alkotórésznek:

http://www.paulaschoice-eu.com/shop/product.asp?s=CA44B1986AEB42EE9EB84F7B45078E36&pid=570

előzmény:
  21. Torolt_felhasznalo_724168
    2008-01-10 14:00396.
    de akkor miért rakják a napvédő krémbe?
    2008-01-10  13:29
    masteko (393)
    előzmény:
  22. 2008-01-10 13:57394.

Szasztok Lányok!

Úgy néz ki, hogy a Pharma Expess-en keresztül sikerül beszerezni az Avéne termékeket, illetve azt mondták, hogy más gyógyszertári termékeket is beszereznek és házhoz is szállítanak! 

Megkérdeztem az árat is és a Eluage krém 7000 Ft a szérum pedig 7000 párszáz. Ez még jobb ár, mint ahogy itthon megvette valaki.

23. 2008-01-10 13:29393.
    pnünü, èn ùgy "tanultam", hogy a savas kozmetikumok (AHA-BHA-retinoidi, ...) hasznàlata èjszakàra indokolt, ui. a legtobbje photo-szenszibiliàst okoz (a kivètel erosìti a szabàlyt  , pl. az azelico sav nem fotoszenszibizàlò ), a màr amùgy is (a savakkal) "stresszelt" boron, ... sot, nappalra - minden savas beavatkozàs esetèn - szigorùan ajànlott a napvèdo.  
    2008-01-10  10:29
    Torolt_felhasznalo_724168 (372)
    előzmény:
  24. Torolt_felhasznalo_113189
    Torolt_felhasznalo_113189
    2008-01-10 13:26392.
    Amit kineztem Shisedo-t, szinte csak vivoanyag van benne
    Ennyit a dragabb kremekrol
    előzmény:
  25. Torolt_felhasznalo_113189
    2008-01-10 13:12391.
    2008-01-10  13:03
    Torolt_felhasznalo_724168 (390)
    előzmény:
  26. Torolt_felhasznalo_724168
    2008-01-10 13:03390.

A metylpropanediol az alkohol? (sajna nem értek hozzá.

2008-01-10  13:00
    Torolt_felhasznalo_113189 (389)
    előzmény:
  27. Torolt_felhasznalo_113189
    2008-01-10 13:00389.

1% acid lotion, de akkor lehet hogy masban nincs? Hat mostmar tenyleg nem tudom mit fogok venni az arcomra  

Lehet hogy betankolok majd mintabol, es amelyik jo lesz, azt rendelem meg epernetrol.

2008-01-10  12:52
    Torolt_felhasznalo_724168 (388)
    előzmény:
  28. Torolt_felhasznalo_724168
    2008-01-10 12:52388.

Öö, miben, melyik krémben? a bha és aha gélben nem látok, de lehet, nem jól olvasom:-) Meg néztem valami 30 faktoros napvédő sprayt, mintha abban sem lenne alkohol.

Postaköltség 6,5 euro és asszem, ahogy nő a vásárlás összege, ugy csökken.

2008-01-10  12:38
    Torolt_felhasznalo_113189 (387)
    előzmény:
  29. Torolt_felhasznalo_113189
    2008-01-10 12:38387.
    de itt is figyel az alkohol mindjart a masodik helyen. es nekem ne mondja hogy a Paula alkohol jobb mint mondjuk a Biotherm
    2008-01-10  12:31
    Torolt_felhasznalo_113189 (386)
    előzmény:
  30. Torolt_felhasznalo_113189
    2008-01-10 12:31386.
    Nekem is u.e a kerdesem
    2008-01-10  11:59
    Torolt_felhasznalo_927483 (385)
    előzmény:
  31. Torolt_felhasznalo_927483
    Torolt_felhasznalo_927483
    2008-01-10 11:59385.
    Szia!

Itt van postaköltség? Kb. mennyi?
    Én is BHA savasat szeretnék venni, csak az a kérdés 1 vagy 2%-osat.
    2008-01-10  11:02
    Torolt_felhasznalo_724168 (382)
    előzmény:
  32. Torolt_felhasznalo_113189
    2008-01-10 11:44384.
    Koszi a tippet!
    2008-01-10  11:02
    Torolt_felhasznalo_724168 (382)
    előzmény:
  33. Torolt_felhasznalo_613286
    2008-01-10 11:04383.
    A Bioderma photoderm AR mennyire könnyű krém? Az nem lehet jó nyárra nappali krémnek?
    2008-01-10  10:50
    bogi1 (380)
    előzmény:
  34. Torolt_felhasznalo_724168
    2008-01-10 11:02382.

Vegyél paula's krémet, amit sula ajánlott. én bha-st fogok venni, a mitesszereimnek az kell, a csajok szerint:-)

http://www.cosmeticscop.com/

2008-01-10  10:55
    Torolt_felhasznalo_113189 (381)
    előzmény:
  35. Torolt_felhasznalo_113189
    2008-01-10 10:55381.
    Koszi, akkor gyujtok.

Most olyan kencet keresek, amiben van BHA. Sajnos meg nem talalom, nehezen megy az ingredients forditasa emberi nyelvre. Ti hogy vagytok ezzel? Es akkor most amiben alkohol van es buthylene glycol, azt kihagyom. Lancome-bol kinezett krem ki is esett.
    En azt hittem, hogy ezekben a kremekben - ha mar ennyibe kerulnek - nem tesznek ennyi nem tul biztatos vivoanyagot...
    Lehet maradok ilcsinel, de ott nincs bha es nekem valo rancmegelozo..
    2008-01-10  10:40
    bogi1 (378)
    előzmény:
  36. 2008-01-10 10:50380.
    Szia!

Igen , és is úgy látom.
    Van még máshol is ilyan adakozó kedvű Douglas? Mert nekem pl. az Árkádban (igaz karácsonyelőtt) , nem adtak egyáltalán Shiseido mintát.
    Szinezettből nekem most itt van a Bioderma Photoderm AR. A Sensibio nem, de az fényvédős. 2 legyet egy csapásra.
    A többit , amit ajánlottál, megnézem.
    2008-01-10  10:14
    Torolt_felhasznalo_613286 (369)
    előzmény:
  37. 2008-01-10 10:46379.
    Már használod? Ugye nem felejted el- itt tanultam - hogy akkkor most extra fontos a fényvédelem?
    2008-01-10  10:06
    pingrin (368)
    előzmény:
  38. Torolt_felhasznalo_113189
    2008-01-10 10:39377.
    Ezzel a napvedos spray-el kapcsolatban kerdezed? Szerintem nincs benne annyi, hogy baj legyen.
    előzmény:
  39. 2008-01-10 10:38376.
    Hol van az a patika?? Én is szeretnék mintát .
    2008-01-10  10:06
    pingrin (368)
    előzmény:
  40. 2008-01-10 10:36375.
    Pharma Express van Magyarországon is. http://www.pharmaexpressz.hu/
    2008-01-10  10:26
    pingrin (371)
    előzmény:
  41. 2008-01-10 10:34374.
    Nem kell feltétlenül éjszakára használni. Én speciel akkor teszem fel, de nem hiszem hogy visszaküldenének a buszmegállóból ha reggel is rajtam lenne
    előzmény:
  42. 2008-01-10 10:32373.
    Találtam egy táblázatot arról, hgoy melyik napvédő milyen tartományban véd, de nem tudom bemásolni a táblázatot.
    Ez a link: http://www.bloggang.com/viewdiary.php?id=phoebe&group=1

lejjebb kell menni az oldalon egy kicsit.
    2008-01-09  18:02
    Inaara (347)
    előzmény:
  43. Torolt_felhasznalo_724168
    2008-01-10 10:29372.
    BHA és AHA sav mehet nappalra? Nem azt irták masteko és sula, hogy ilyet éjszaka kell?
    2008-01-10  08:59
    Torolt_felhasznalo_113189 (364)
    előzmény:
  44. 2008-01-10 10:26371.

Szituka! Sula irta a topic elején, hogy ö szokott rendelni egy osztrák patikai oldalról: www.pharmexpress.at

Ott láttam Avéne Sonnengel Creme SPF40-t. 50 ml-es tubus - 14,90 €.

2008-01-09  19:52
    Torolt_felhasznalo_886414 (358)
    előzmény:
  45. Torolt_felhasznalo_113189
    2008-01-10 10:15370.
    Szerintem sem lehet nagy kulonbseg. En azt hiszem nekem eleg a 30-as.
    Ezeket lehet mar kapni patikakban? Bar ugyis tavasszal fogok venni. Tudtok arat mondani?
    2008-01-10  09:36
    bogi1 (366)
    előzmény:
  46. Torolt_felhasznalo_613286
    2008-01-10 10:14369.

Szia Bogi!

Úgy veszem észre, hogy eléggé hasonló irányban keresgélünk. Én már megrendeltem a shiseido benefiance emulsióját (próbát a camponában lévő douglasban adtak-tök sok volt még belőle) és a foamot. Egyébként vettem hozzá egy scincare színezett hidratálót- ezt azért íom, mert úgyvettem észre te is a diszkrét sminket szereted-és ez  is szuper, szép üde színe van, nem fénylik, jól fed és nem látszik, hogy van rajtam valami, csak egyenletessé teszi a bőrt. Éjszakára megvettem az eluage-t az illata nem túl kellemes, de hamar elillan. Én 35 vagyok, vacilláltam, hogy Ystheal vagy Eluage aztan az utóbbi mellett föntöttem-már vannak mimikai ráncaim. Egyébként kipróbáltam a Bioderma Sensibio-AR-t és kellemes is, de nem tudom mikor tudnám magamra kenni- nincs benne fényvédő-, talán a shiseido alá..

2008-01-10  09:38
    bogi1 (367)
    előzmény:
  47. 2008-01-10 10:06368.
    A topic sok pozitiv hozzászólásától felbuzdulva bementem szombaton a patikába megnézni, hogy mekkora a választék az Avéne termékekböl. A patikás bácsi nem tudott válaszolni a kérdéseimre, a kozmetikákért felelös nö pedig szabadságon volt, igy a kezembe nyomott 3 db 5 ml-es próbát az Eluage-ból. Nos azóta tesztelem. Eredményröl ezért még korai lenne beszámolni...
    2008-01-10  09:38
    bogi1 (367)
    előzmény: