Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tojáslikőr - házi

pötyike
Létrehozva: 2007. december 9. 15:23

Karácsony közeledtével szeretném megosztani veletek a tojáslikőr elkészítésének receptjét. Nagyon egyszerű és nagyon finom (én például a bolti tojáslikőrt nem szeretm). Ajándéknak is tuti. Esetleg lehetne bővíteni a topikot más karácsonyi itókákkal, különlegeségekkel:

Hozzávalók:

–5 nagyobb tojássárgája, –350 gr. porcukor, –3dl tejszín, –1 vaníliarúd vagy 1 fiola vanília aroma, –3 dl tiszta szesz -én vodkát használok hozzá-

Elkészítés:

»tojássárgáját+porcukrot robotgépben alacsony fokozaton 20 percig keverni (természetesen kézzel is lehet csak akkor egy kicsit tovább)

»tejszínt felforralni és beletenni a vaníliarudat, ha vanília arománk van akkor előbb lehűteni a tejszínt és úgy bele az aromát

»kézi habverővel összedolgozni az alkoholt+tojást+tejszínt

»lehűteni és fogyasztani, fogyókúrát december utolsó két hetében felfüggeszteni!

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_768620
    Torolt_felhasznalo_768620
    2008. január 3. 16:2410.

     

     Megkérdezhetem, hogy készűl a fokhagymatinktúra és mire lehet használni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144472 (2)
    2007-12-09  15:34
  2. 2008. január 3. 13:129.
    Már régóta meg akartam írni, hogy megcsináltam karácsonyra ezt a likőrt, és osztatlan sikert aratott a családban.... Úgyhogy köszi a receptet!
    előzmény:
    pötyike (1)
    2007-12-09  15:23
  3. 2007. december 9. 16:589.
    Nekem adtak recept nélkül,viszont megkérdezték,mire kell. Másnap bevittem a gyógyszerésznőnek a tojáslikőr receptjét,örült neki. 
    előzmény:
    kékeszöld (3)
    2007-12-09  15:47
  4. 2007. december 9. 16:358.
    folyt. köv.

    Karamellás forró csokoládé

    Hozzávalók:
    6 dl tej
    3 dl tejszín
    1 vaníliarúd
    20 dkg apróra vágott tej-, vagy étcsoki
    15 dkg cukor
    Tetejére tejszínhab és kevés őrölt fahéj

    Elkészítés:
    A karamellhez a cukrot beleszórom egy kisebb lábosba, és takaréklángon keverés nélkül mélyarany színűre olvasztom. Amíg a cukor olvadozik, összemelegítem a tejet a tejszínnel és a hosszában félbevágott vaníliarúddal. Ha már majdnem forr, leveszem a tűzről. A meleg tej-tejszín keverékébe beleszórom az apróra tört csokit, és addig kevergetem, amíg az összes csokidarab fel nem oldódik. A karamellhez óvatosan hozzáöntöm a csokis tejet: ilyenkor először serceg és bugyborékol, de ha kevergetni kezdem, pár perc alatt beleolvad a csokis tejbe. Ha az ital már langyosra hűlt, kihalászom belőle a félbevágott vaníliarudat, és bögrékbe kanalazom. A tetejére édes tejszínhabot púpozok, aztán a pamacsokat megszórom csipetnyi őrölt fahéjjal.
    3-4 adag lesz belőle.


    Marcipános forró csokoládé /alchri

    6 deci sovány tej, 8 deka marcipános csokoládé, kakaópor
    A tejet egy kis lábosban felmelegítettem, majd 2 deciben az apróra vágott csokit felolvasztottam. A maradék 4 decit egy tejhabozóval felvertem, 2 csészébe öntöttem, majd rá a csokis tejet. Kakaóporral megszórva tálaltam.


    Ez ugyan nem ital, de nagyon finom, házi nutella:

    Nutella

    18 dkg porcukor
    10 dkg őrölt török mogyoró
    2 tábla étcsoki
    14 dkg margarin
    2,4 dl tej
    2 kanál rum
    Ezt tűzön összeolvasztjuk, mikor felforrt levesszük a tűzről, majd kihűtjük. Kis üvegekbe tesszük.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. december 9. 16:297.
    Sziasztok!
    Én letöltöttem a sütis topikról néhány ígéretesnek tűnő itókát, de bevallom még egyiket sem próbáltam ki. De aki beírta a recepteket, biztosan igen, úgyhogy sztem bátran hozzáfoghattok! (Ezt magamnak is mondtam )

    Angol narancslikőr

    3 narancs, 2 citrom, 1 narancs sárga héja, 45 dkg kristálycukor,
    1 dl víz, 1 liter vodka
    A vizet a cukorral folyamatosan kevergetve 12-15 percig kis lángon forraljuk. Levesszük a tűzről, és beleöntjük a vodkát. A narancsokat meghámozzuk, fehér bundájukat is levágjuk, majd vékony karikákra szeleteljük. Hozzátesszük a meghámozott, kimagozott és ugyancsak vékonyra szeletelt citromot, valamint a megmosott, egészen finomra aprított narancshéjat A vodkás cukorszirupba belerakjuk a gyümölcsöket és a narancshéjat, majd lefedve (nem bedugaszolva) 10-12 napig érleljük. Naponta összerázzuk, illetve megkeverjük. Tüllön vagy gézen többször átszűrjük, üvegekbe töltve lehetőleg légmentesen bedugaszoljuk, és legalább egy hónapig nem nyúlunk hozzá. Minél hosszabb ideig érik, annál aromásabb lesz.
    Megjegyzés: Igazi angol specialitás. Magas alkoholtartalmú likőr, amely mindenféle édesség kitűnő ízesítője, de magában is fogyasztható.


    Narancsos likőr

    Másfél literes üvegeket szoktam használni hozzá, de persze arányosítva bármekkorában el lehet tenni. Egy üvegbe öt-hat narancs leve kerül, egy citrom leve, és kandírozott narancshéjból 20-25 dkg. Beledobok két fahéjrudat, öt-hat szegfűszeget, két csillagánizst. Ezután a harmados mézszirupból (egyharmad rész méz, kétharmad víz) három decit öntök az üvegbe. Nincs is más dolgom, mint feltölteni az egészet erős, illatos, és nagyon jó minőségű konyakkal. A konyakot egyébként nemigen szeretem, de likőralapnak remek. Kétnaponta rázzuk össze az egészet, és pár hét után már fogyasztható.

    Mellesleg jegyzem meg, hogy teába, puncsba keverve sem utolsó, de a vaníliás süteményeknek is nagyon jól áll.


    Bailey’s

    2 tojás
    2 cs. vaníliás cukor
    1/2 l tejszín
    1 kis cs. La Festa capuccino Classic
    2 dl whisky
    A tojásfehérjét habbá verjük, fokozatosan belekeverjük a cukrot. A tojássárgáját a kávéporral kikeverjük, beleöntjük a tejszint, összekeverjük a tojásfehérjével. Mehet bele a whisky. Hűtőben kell tartani.


    Bailey’s 2

    3 dl OKÉ tejszín, 1 kis tasak csokis capuccinó, 1 kis tasak ír whyskis capuccinó, 1 csomag vaníliás cukor, 7-8 dkg cukor, 1 dl jó minőségű whyski, és 1/2 dl, de Én 1 dl tiszta szeszt tettem bele. (Ír még bele egy db tojást, de én ezt nem tettem bele.)
    A hozzávalókat egy tálba belerakni, és kézzel lassan habverővel keverni, addig mig a cukor el nem olvad. Üvegekbe rakom és hűtőben tárolom. Néha-néha felrázom, 2 hét múlva fogyasztható.



    előzmény:
    pötyike (1)
    2007-12-09  15:23
  6. 2007. december 9. 15:565.
    Ja és azt kell mondani hogy tinktúrához lesz, mert akkor a legjobb minőségűt adják. A barátnőm fokhagymája meg a leve bekékült attól amit kapott!
    előzmény:
    kékeszöld (3)
    2007-12-09  15:47
  7. 2007. december 9. 15:534.
    Igen adnak, de én csak 3 dl-t vettem, mert annyira volt szükségem. Azonban megkérdezték: Likőrhöz kell?
    előzmény:
    kékeszöld (3)
    2007-12-09  15:47
  8. 2007. december 9. 15:473.

    adnak recept nélkül is...????

    Mert sokáig csak receptre volt, és max. 1-2 dl.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144472 (2)
    2007-12-09  15:34
  9. 2007. december 9. 15:342.
    Patikában kapható tisztaszesz. Igaz, én fokhagymazinktúrát készitettem belőle...
    előzmény:
    pötyike (1)
    2007-12-09  15:23

Címlap

top