Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Teasütemény

kormendi
Létrehozva: 2003. szeptember 30. 17:21
Sziasztok!

Finom teasüti recepteket keresek, tudjátok, azokét,amiket fémdobozban lehet tárolni. Ha valaki tud tuti tippeket, szívesen venném. Még egy kérés: ismeri valaki a Nero teasüti receptjét (nem biztos, hogy így kell írni)? Köszönöm a segítséget.
  1. Torolt_felhasznalo_608598
    Torolt_felhasznalo_608598
    2003. szeptember 30. 18:042.
    Kiadós teasütemény (olcsó, gyors)

    Elkészítés:
    50 deka lisztet elkeverünk 1 csomag Váncza-sütőporral, azután a következőkkel deszkán összegyúrjuk: 20 deka jól átfőtt, passzírozott krumpli, 12 deka zsír, 18 deka cukor, 1 csomag Váncza-vanilincukor és 1 egész tojás. Félujjnyi vastagra nyújtjuk és különféle, háznál lévő apró süteményvágókkal kiszúrjuk. Vajazott tepsiben szép sárgára sütjük és forrón vanilin-szórócukorban megforgatjuk.

    Forrás: Váncza Kincses Receptkönyv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196509 (1)
     
  2. Torolt_felhasznalo_608598
    Torolt_felhasznalo_608598
    2003. szeptember 30. 18:193.
    Néró I. (kevert linzi)

    0, 47 kg vaj
    0, 32 kg porcukor
    0, 58 kg liszt, sima
    7 db egész tojás
    citromhéj reszeléke
    vanilin ízlés szerint

    Néró II.

    0, 37 kg vaj
    0, 25 kg porcukor
    0, 42 kg liszt, sima
    14 db tojássárga
    citromhéj reszeléke
    vanilin ízlés szerint
    A kész mennyiség 1, 32 kg.

    A két féleség abban különbözik egymástól, hogy az előbbi egész tojással, az utóbbi tojássárgájával készül.

    Munkamenet: A vajat és a porcukrot a tojás fokozatos hozzáadásával habosodásig keverjük. Miután az ízesítőanyagokat is hozzákevertük fakanállal hozzákeverjük a megszitált lisztet is. Az így elkészült tésztától formálózsákkal papírral fedett sütőlemezre félgömböket vagy rudacskákat alakítunk. Középmeleg hőmérsékleten világosra sütjük. A kisült tésztát tetszés szerint gyümölcsízzel, vagy párizsi krémmel összetöltjük, majd mártógyurmában ferdén félig kimártjuk, esetleg vonalkázzuk.

    A kisült Néró félgömböcskékből az alábbi teasüteményféleségek is készíthetők:

    I. Az összetöltött Nérókat hígított forró lekvárba kimártjuk és szárítórácsra (gitter) rakjuk, mint a mignonokat. A lekvárt esetleg pirosra is festhetjük. A lekvár megszáradása után a korpuszokat langyos és egészen híg fehér fondánban újból kimártjuk. Ezután is megszárítjuk és hideg állapotban alulról félig kimártjuk mártógyurmában.

    II. Gömbölyű Néró lapra rózsaszínűre festett, likőrrel ízesített és puhított marcipánból félgömbszerű formákat alakítunk. Kristálycukorba hempergetjük, majd alulról mártógyurmába vékonyan kimártjuk, úgyhogy a marcipángolyónak csak az alsó része kerüljön a csokoládéba.

    III. Néró alapra félgömb formában párizsi krémet alakítunk és tetejére fél diókat rakunk. Miután a krém megkötött, mártógyurmában vékonyan kimártjuk.

    http://www. ruszwurm. hu/html/194. html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_608598
    Torolt_felhasznalo_608598
    2003. szeptember 30. 18:214.
    Gesztenyés teasütemény

    0, 80 kg gesztenyevelő
    0, 24 kg vaj
    0, 28 kg cukor
    3 db egész tojás vanilin

    A gesztenyét a cukorral és a vajjal habosra heverjük a tojás fokozatos hozzáadásával. Nyomózsákkal és csillagcsővel papírral fedett nedves deszkára makk vagy koszorú idomokat mintázunk. Meleg kemencében sütjük, barackízzel párosítjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_608598
    Torolt_felhasznalo_608598
    2003. szeptember 30. 18:235.
    Sajtos rudacskák

    Kb. 3 mm vastagságú vajastésztalapot nyújtunk, melyet tojással megkenünk, paprikával kevert részelt sajttal meghintünk. 1 cm hosszú és t cm széles csíkokra vagdaljuk, melyeknek egyik végét jobbra, a másikat balra csavarjuk.

    Ebben a csavart állapotban rögzítjük a sütőlemezre úgy, hogy a két végét a sütőlemezre nyomjuk. Rövid pihentetés után kb. 240 C°-os kemencében sütjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_801449
    Torolt_felhasznalo_801449
    2003. szeptember 30. 18:346.
    Tudtok olyan spéci rágcsit, ami Graham lisztből van és cukormentes?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_608598
    Torolt_felhasznalo_608598
    2003. szeptember 30. 18:427.
    szia, igen találtam, az utóbbi receptek neked mennek :)
    előzmény:
    Álnév (6)
     
  7. Torolt_felhasznalo_608598
    Torolt_felhasznalo_608598
    2003. szeptember 30. 18:438.
    Mézeskalács szívek

    Hozzávalók kb. 50 darabhoz: 30 dkg Graham-liszt, egy teáskanálnyi sütőpor, 10 dkg darált mogyoró, késhegynyi reszelt narancshéj, 5 dkg kandírozott citromhéj, 5 dkg kandírozott narancshéj, két teáskanál fahéj, késhegynyi őrölt kardamomi mag, egy kávéskanál őrölt szegfűszeg és szegfűbors, 15 dkg méz, egy tojás, egy tojássárgája, 10 dkg baracklekvár, egy tábla tortabevonó csoki, dió és aszalt gyümölcsdarabok a díszítéshez.

    Keverjük a liszthez a darált mogyorót, a sütőport, a reszelt narancshéjat, és az aprítógépben megőrölt, kandírozott narancs- és citromhéjat, valamint a fűszereket. Utána dolgozzuk bele a tojást, a tojássárgáját és a mézet, majd pihentessük az összegyúrt tésztát egy éjszakán át. Másnap nyújtsuk ki egy cm vastagságúra, és szaggassunk ki belőle 5 cm-es formával kis szíveket. Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. húsz percig kell sütni.

    Miután kihűlt a mézeskalács, kenjük be baracklekvárral, majd vonjuk be a megolvasztott tortabevonóval. Aszalt gyümölcsdarabkákkal és dióval díszíthetjük a mézeskalács szíveket.

    előzmény:
    Álnév (6)
     
  8. Torolt_felhasznalo_608598
    Torolt_felhasznalo_608598
    2003. szeptember 30. 18:449.
    Baseli csemege

    Hozzávalók kb. 60 darab süti elkészítéséhez: 25 dkg méz, 10 dkg reszelt alma, 25 dkg reszelt mandula, 30 dkg Graham liszt, késhegynyi sütőpor, 7 dkg kandírozott citromhéj, 7 dkg apróra vágott mazsola, szerecsendió, gyömbér, őrölt szegfűszeg, egy teáskanál fahéj, 3 evőkanál citromlé, 4 evőkanál sűrített tej, 5 dkg pucolt és csíkokra vágott mandula a díszítéshez.

    Melegítsük meg a mézet, majd keverjük hozzá a reszelt almát. Szórjuk bele a darált mandulát, keverjük össze alaposan az egészet, majd vegyük le a lángról. Dolgozzuk össze a liszttel, a sütőporral, az aprított, kandírozott citromhéjjal, és mazsolával, a fűszerekkel és a citromlével. Nyújtsuk ki lisztezett deszkán a tésztát egy cm. vastagságúra, vágjuk fel kicsi kockákra, majd hagyjuk állni egész éjszaka. Másnap kenjük be a kockákat sűrített tejjel, majd szórjuk meg manduladarabkákkal. Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. huszonöt percig süssük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608598 (7)
     
  9. Torolt_felhasznalo_608598
    Torolt_felhasznalo_608598
    2003. szeptember 30. 18:4710.
    Sajtos pogácsa

    Graham-liszt 0, 5 kg
    tojás 2 db
    tej 0, 2 l
    margarin 0, 1 kg
    sajt 0, 1 kg
    élesztő

    összedolgozni, szaggatni, rakni, sütni
    előzmény:
    Álnév (6)
     
  10. 2003. szeptember 30. 20:1111.
    Szia:)
    Én a múltkor a Nők Lapjában találtam egy nagyon jót, reform csókocskák néven. Annyit változtattam rajta (miután nem nagyon szeretem a mézeskalácsot), hogy mézeskalács fűszerkev. helyett reszelt citromhéjat adtam hozzá. Két adagot kisütöttem, és be a fémdobozba. . . .
    Leírom, ha nincs meg neked.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196509 (1)
     
  11. 2003. szeptember 30. 21:3712.
    JUHARLEVÉL

    300 g finomliszt
    120 g vaj
    70 g barnacukor
    4 evőkanál juharszirup
    1 kávéskanál sütőpor
    1/2 kávéskanál szódabikarbóna
    1 tojás

    1/ Összedolgozzuk a hozzávalókat.
    2/ Hűtőszekrénybe tesszük, kb. 1 órára.
    3/ Kikenünk egy nagyobb sütőlemezt. Lisztezett deszkán, lisztezett sodrófával 3 mm vastagságúra nyújtjuk. Kb. 8 mm-es levél alakú formával (ha van) leveleket szaggatunk ki belőle. Késheggyel megrajzoljuk az erezetüket. Rátesszük a sütőlemezre.
    4/ 4-es fokozaton, kb. 180 C-on 10 perc alatt aranysárgára sütjük.

    Nagyon finom! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. szeptember 30. 21:5613.
    Jaj, lányok, nagyon köszönöm a jobbnál jobb recepteket, most már csak tengernyi idő kellene az összes kipróbálásához:))) Már most beizzítanám a sütőt, de elég késő van. De ami késik, az nem múlik; a végeredményről meg beszámolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. szeptember 30. 22:0114.
    Kisworoske!

    Nincs meg a recept, ha tudod, küldd el nekem, légy szíves. Bár jár a Nők Lapja, nem emlékszem erre a sütire. Köszönöm.
    előzmény:
    kisworoske (11)
     
  14. 2003. október 1. 20:5115.
    Szia! De jó, hogy megnyitottad ezt a topicot! Gondolkodtam rajta én is, de aztán levettem a polcról a Váncza -mi süteményeskönyvünk"-et és rájöttem, hogy rengeteg receptem van, csak sütögetni kell. :-))
    Mindjárt beírok pár kedvencet, és reform csókocskákat is előkeresem. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196509 (1)
     
  15. 2003. október 1. 21:4116.
    Íme:
    Hv: 30 dkg teljes kiőrlésű liszt, 1 kk sütőpor, 15 dkg porcukor, 1 csipet só, 3 ek. kakaó, 1 kk mézeskalács fűszer (ehelyett szoktam citromhéjat reszelni). 1/2 kk. őrölt fahéj, 15 dkg darált mogyoró, 17, 5 dkg fagyos margarin/vaj, 2 tojás.
    Kell még 1 tojássárgája, 1 ek tej, morzsacukor.

    A lisztet sütőporral, porcukorral, sóval, kakaóval, fűszerekkel, darált mogyival összekeverjük, beleütjük a tojásokat, az apróra kockázott vajat és gyors mozdulatokkal összegyúrjuk. 2 db kb. 4 cm átmérőjű rudat formálunk belőle, fóliába csomagoljuk és 2 órára hűtőbe tesszük.
    200 fokra előmelegítjük a sűtőt, 2 tepsit kibélelünk sütőpapírral. A tésztarudakat éles késsel kb. 6 mm széles szeletekre vágjuk, rakjuk a tepsibe (nem túl közel egymáshoz). Tetejüket megkenjük a tojássárgája-tej keverékkel, és megszórjuk morzsacukorral (én mandulával, vagy durvára vágott mogyival szoktam). 10-12 perc alatt megsütjük.
    Már többször próbáltam, de az utolsó adagot elrontottam. Vagy a vaj lett sok, vagy a darált mogyi, de sütés közben "kiforrt" belőle a zsiradék. Ha így járnál, ne ijedj meg, pár perccel tovább kell sütni, de ugyanúgy ki fog száradni, mintha mi se történt volna.

    És köszi a topicot:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196509 (14)
     
  16. 2003. október 1. 21:4717.
    Ezzel indítok a hétvégén, bár nem igen illik a diétámba, muszáj kipróbálnom:))
    előzmény:
    ashababy (12)
     
  17. 2003. október 1. 22:1018.
    Ánizsos rudak

    20 dkg cukrot 3 egész tojással fél óráig keverünk, utána részletekben 25 dkg liszttel elkevert 1/2 csomag sütőport adunk hozzá. A tésztát deszkán jól eldolgozva, ujjnyi vastag rudakat formálunk, melyeket ánizsmaggal megszórva, közepes tűznél szép pirosra sütünk. Igen jó teához.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. október 1. 22:1519.
    Londoni keksz

    1/2 kg lisztet 1/8 liter tejjel, 2 egész tojással, 15 deka cukorral, 6 deka vajjal és 1 csomag vanilincukorral jól összegyúrunk, végül kevés liszttel elkevert 1 csomag sütőport adunk hozzá. A tésztát még1x jól eldolgozzuk, azután vékonyra nyújtjuk, hajtjuk. A hajtogatást és nyújtást 4x5x ismételjük, végül késhát vastagra nyújtva, kekszvágóval kiszúrjuk. A tojásfehérjével egyenletesen megkent kekszeket pirosra sütjük. Kitűnő angol keksz teához. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. október 1. 22:2320.
    Most pedig valami kis különleges, amit szeretnék mielőbb kipróbálni. Ha valaki megelőz, meséljen. :-))

    Jegyzőné receptje

    40 deka lisztet 1 csomag sütőporral elkeverünk és deszkán összegyúrjuk 2 tojás sárgájával, 10 deka zsírral, 1/2 csomag vanilincukorral, 1/2 citrom reszelt héjával, 12 deka cukorral és 1-2 kanál tejjel, hogy könnyen nyújható legyen. Félcenti vastagra nyújtjuk és gyufadobozni darabokra vágjuk. Minden darabot megkenünk lehetőleg vastagon a következő édességgel: 3-4 ek. házi barackízt langyosra melegítünk és hozzákeverjük 2 tojásfehérje kemény habját. a lekváros tésztadarabkákat kis tányérkába tett, 10 deka durván darált mogyoróba nyomjuk lekváros felükkel és utána vajazott tepsibe téve közepes tűznél szép barnára sütjük.
    Vaniliás szórócukorral beszórjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_801449
    Torolt_felhasznalo_801449
    2003. október 2. 00:4921.
    Képzeld, nem lehet élesztő sem és méz sem a kekszben, cukor sem, és Graham lisztből legyen. Szegény!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608598 (10)
     
  21. 2003. október 2. 08:0922.
    Fahéjas-csokis csillagok

    Hozzávalók: (50 db)
    25 dkg liszt
    4 dkg kakaó
    fél tk sütőpor
    2-3 tk fahéj
    12, 5 dkg vaj vagy margarin
    1 tojás
    7, 5 dkg porcukor
    1 cs. vaníliáscukor

    A kakaóport, a lisztet a sütőport és a fahéjat összekeverjük. A puha margarint habosra kavarjuk, hozzáadjuk először a tojást, utána a porcukrot és a vaniliáscukrot. Hozzáadjuk a lisztkeveréket, és a kézi keverő dagasztóspiráljával alaposan összedolgozzuk. HA elkészült laposra nyomjuk, és folpackba csomagolva egy órára hütőbe tesszük.
    A tésztát vékonyra kinyújtjuk lisztezett felületen. Tetszés szerinti méretű csillagokat (vagy más formákat szúrunk ki belőle) Sütőpapírral borított tepsibe rakjuk, előmelegített sütőben 175 fokon (gáz 2-es) 8-10 percet sütjük.
    Bekenhetjük tejes bevonócsokival is, és rakhatunk rá mandulát is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2003. október 2. 08:5823.
    Sziasztok,
    én olyan receptet keresnék aminek a neve "Habos csiga" azt hiszem.
    A tetejére úgy emlékszem mintha felvert tojásfehérje lenne rásütve.
    A nagymamám csinált ilyet régen csak sajnos nem maradt meg a recept.
    Köszi előre is,
    A.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. október 2. 09:0924.
    Sziasztok!
    Egy másik topicban kérdezték a magdaléna süti receptjét. Tudjátok olyan kagyló formájú formában sütik és olyan piskóta állagú, dobozban is tárolják. A fiam Franciaországban volt és a háziasszonya adott egy dobozban. Azóta keresem a receptjét! Lehet, hogy Madlein (biztos nem jól irtam a nevét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. október 2. 12:1925.
    Szia loma6!
    Nézz be a muffin topicba, az szinte az amit keresel. :-))
    Lehet kapni itthon is, simán is, és lekvárosat is.
    előzmény:
    loma6 (24)
     

Címlap

top