Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Labrador Klub

mistic333
Létrehozva: 2007. október 20. 10:49

Sziasztok !

Ebbe a topikba várok sok szerettel minden olyan gazdit akiknek labradorjuk van.  Beszélgethetnénk a labradorunkról, mindenféle bajokról,gondokról.

Nekem egy csokibarna színű kislány labradorom van. Szofinak hívják,de mi csak Döncikének szoktuk becézni. Fél éves, október 30.-án lesz 7 hónapos. 7 hetes kora óta a családunk tagja. Életem egyik legboldogabb pillanat volt amikor 19 év után végre én is kutyatulajdonos lettem.   Egyszerűen imádom az én kis Döncikémet.  Rengeteget foglalkozok vele ( bár most a suli miatt nem jut annyi idő rá, mint nyáron ), tanítgatom,rengeteget játszok vele, sétálunk, és egy héten négyszer megyünk futni ( kb 1-1,5 km-t , amit nagyon imád ), szeret idegen kutyusokkal barátkozni.

Nagyon szelíd,okos kiskutya.  Mindenkivel barátkozik, senkit sem ugat meg,csak az udvarba betolakodó állatokat és a gyanús dolgokat.   Mindene a kaja, mindent megeszik.

Már

olyan mint egy kis maci.

Vmint akiknek van iwiwjük azokat várom sok szerettel szintén a labrador klubba ( Nagykanizsaiba, és zárójelbe ez van írva,hogy mindenki jelöljön be aki szereti a labikat ). Ezt azért írtam ide,mert több labrador klub is van iwiwen.

 

  1. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 31. 14:32101.

    Nem akarunk kölyköket. Apámat akor már pszichológushoz kéne vinni. Ő úgyan is nagyon nem akart kutyát,mert ő nem fog kutya gumit szedni mindennap,meg  kiszökik, felugrik az autóra...stb.

    De persze most már nagyon szereti Szofit. Ha már egy kicsi baja is van tökre aggódik érte.

    Szofit kint tartjuk, csak ő szokott beszökdösni a lakásba.

    Kint napközben a lépcsőn alszik a bejáratnál, ott van neki egy lábtörlője, azon szokott feküdni. Csak az a baj,hogy nem mindig alszik rajta, mert vmikor a fűvön alszik,vagy a betonon.

    A házába csak éjjel megy be. Oda meg egy szőgenypadló db van berakva. De most,hogy már hűvősebb van beraktunk neki egy nagy pokrócot, rongyát. Egyik nap saját maga még a lábtölőjét is berakta.

    Szerintem ez felfázás lehet. De 3-5 nap alatt elmúli neki.

    Csak ezért megint nem akarom dikohoz cipelni, majd itatok vele kammilát, az jó gyulladásra. Februárban úgyis kell vinni oltásra, akkor majd megemlíttem a dokinak,hogy vannak ilyen gondjai.

    Az ismerősünk lebeszélt a láncosról. Azt mondta azt nem lehet állítani, meg annak a rendes neve fojtó lánc. Tehát fojtó nyakörvnek szolgál. Maradunk a sima bőr nyakörvnél.

    előzmény:
    fokrisz (99)
    2007-10-31  14:13
  2. 2007. október 31. 14:18100.
    Jajj, azt mondani akartam, hogy ma reggelre már egy jókora szakadás is volt az Elvis nyakörvén, úgyhogy venni kell mégegyet, ez már az 5. amit elhasználtak, úgyhogy most már nem érdekel, ha rosszul is áll rajta, akkor is láncosat fog kapni.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (98)
    2007-10-31  13:58
  3. 2007. október 31. 14:1399.
    Nekünk nem volt még ilyen  .........mitől lehet? Kint tartjátok? Van neki fekvőhelye? Lehet, hogy felfázott szegénykém?
    Ezek szerint nem akartok tőle picikutyusokat? Én már nagyon várom ,hogy legyen Prissnek, pedig az még egy év.  Szerintem nagy kereslet van rá, főleg a nem törzskönyvezettekre, mert azok olcsóbbak ugye és azért nem midnenki engedheti meg magánka a 80 ezres kutyákat. Attól még lehet ugyanolyan szép, ügyes, okos és egészséges. Elvisnek 7 tesója volt, de már 1 hetesen lefoglalták mindet.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (98)
    2007-10-31  13:58
  4. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 31. 13:5898.

    Szofi amikor hoztuk haza negyedórán keresztül nyüszített, utánna szépen elaludt. Hazafelé még bementünk anyukám barátnőjének megmutatni a kutyát, utánna megálltunk az utcán elején az állateledelesnél tápot venni. Ott egy kicsit felébred aztán megint aludt tovább, de szegénynek elég melege volt.

    Szofinak ma megint be van gyulladva a pisilője, gennyeset is pisil.

    Régebben is egy csomószor be volt neki gyulladva. Most majd itatok vele kamillát.

    Nálatok előfordult már ilyen ?

    Mi Szofit majd vmikor tavasszal ki akarjuk ivartalanítattni, és félek,hogy emiatt nehogy begyulladjon a méhe.

     

    előzmény:
    fokrisz (97)
    2007-10-31  13:49
  5. 2007. október 31. 13:4997.
    Perdig a labradorokról azt írták ,hogy tipikus autóba való kutya és nálunk szerencsére mindkettő ilyen.  Elvist Székesfehérvár mellől hoztuk, akkor anyósomékhoz mentünk, másnap anyumékhoz, mindkettő olyan 125 km, aztán meg haza szintén ennyi, szóval volt szotkatva rendesen. Az elején még ládában volt, hogy oda hányjon, de az nem volt jó, főleg nem a lábamnál, ott majdnem rosszul volt. Aztán felvettem a kezembe az anyósülésen voltunk, nézett kifelé az ablakon, tök jól elvoltunk, igaz a végére gyakorlatilag a sok mászkálástól már lassan felfeküdt a vállamra, mint egy prém.    
    Priss-el se volt gond, ő nagyon karakán kiscsaj volt, mikor hoztuk haza innen a szomszédos faluból, ami kb. 20 perc, már akkor se bírt megmaradni az ölemben, állandóan le akart mászni az ülésre Elvishez, hogy jól elgyepálja.  Már a kiválasztáskor is rohangált utána, hogy leteperje, ment a nyakára, fülére és morgott is közben.  ......csak lestünk.     Ugye Elvis tök csendes volt, egy nyikkanása nem volt, még az első napokban se, pedig azt hittük ,hogy nyüszíteni fog az anyja után, de nem. Bent aludt a nappaliban (házat akkor vettük, még csak beton volt ott, semmi járólap  ), volt hálóhelye, de állandóan a szobánk előtti lábtörlőn aludt el.  Teleraktuk neki a padlót újsággal, persze pici rések voltak. Naná, hogy oda kakilt.  Állítólag bent úgy kell szobatisztaságra szoktatni, hogy folyamatosan szeded fel az újságokat, mert akkor már berögzül neki, hogy oda szabad csak piszkítania, de ez nála nem vált be, sőt nagyon nem.  Na mindegy, megint szófosásom volt, pedig csak az autós dolgot akartam elmondani.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (96)
    2007-10-31  13:20
  6. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 31. 13:2096.

    Szia !

    Simán elkapta volna. Napközben szokta őket ijesztgetni. Odaugrik a keríteshez,meg egyett vakkant nekik. De azért védelmezi is őket, ha valamit megugat akkor utánna rögtön az a dolga,hogy megnézi őket. Meg ha az egyik tyúk kotkodákol már rögtön rohan oda megnézni ,hogy nincs-e valami baj.

    Mi se akarjuk Szofit külföldre vinni, nyáron a Balatonfenyvesre se vittük magunkkal. 1 hétig a szomszédunkkal volt. Akkor még csak 3 hónapos volt. 

    Szofi nem bírja az autót. Amikor megvettük 7 hetesen 70 km-t utaztunk vele, ráadásul pont akkor voltak májusban olyan melegek. Szegény a kocsiban rókázott, utánna is egész nap rosszul volt, nagyon megviselte. Pedig a pasas akitől vettük azt mondta,hogy Nagykanizsától Zalaszentgrót csak olyan 50 km-re van, a szomszédunk is azt mondta, hogy 50 km-nél nincs messzebb, aztán az 50-ből 70 km lett. Pedig ha tudtuk volna,hogy ilyen messze van nem mentünk el volna érte.

    előzmény:
    biazsu (94)
    2007-10-31  06:08
  7. 2007. október 31. 11:5595.

    Szia!

    Nem fehér, csak világosabb ott a szőre, de már kicsi kora óta.
    A chipre sajnos egyenlőre nincs pénzünk, dehát úgyse akarunk külföldre menni mostanában. Elvszökni innen nem fog, ha mégis vagy ellopnák valamikor, akkor meg nem hiszem, hogy ez számítana, inkább veszünk neki egy kis névtáblát, amire a címet és telefonszámot rárakjuk.Ha megtalálják és vissza akarják adni, akkor így is vissza tudják, ha meg nem, akkor olyan mindegy....sajnos.  
    Ma anyukámékhoz utazunk, ráadásul be is vásárolunk odafelé, így kb. 2 és fél órát fogunk autókázni.  Szerencsére teljesen jól bírják, cska nekünk kicsit kényelmetlen, hogy Elvis általában odahajol közénk és folyamatosan liheg.  Szerencsére leginkább aludni szoktak, de az eljén ez ez van, mert még tök izgis nekik ilyenkor. Ha megállunk, akkor meg a háttámlára támaszkodva lesnek ki a hátsó ablakon ,hogy mi történik, annyira cukik.   

    előzmény:
    biazsu (94)
    2007-10-31  06:08
  8. 2007. október 31. 06:0894.
    Sziasztok!
    Nagyon édes Charlie. Bucikám is ilyen lesz remélem KÖszönjük a meghívást most még sajnos nem mehetünk kutyusok közé, még egy oltás hibádzik...
    Fokrisz ilyesmi árat mondtak nekem is. De BUci tutira megkapja, nem szeretném ha meglógna ezt meg nem lehet elveszteni mint egy névtáblát (na persze azt is kap). Meg ha vinnénk külföldre ez az útlevél alapkövetelménye! HA nincs chip nincs útlevél. Elvis alsógatyája fehér? MErt a képen úgy néz ki mintha "csak" világosabb lenne egy kicsit a szőre!
    Kiara elkapta volna a tyúkot? Volt már rá példa? Édes lehet ahogy ilyesztgeti a tyúkokat...
    Szép napot!

    előzmény:
    barvivien (89)
    2007-10-30  09:54
  9. 2007. október 30. 11:4393.
    jajj, elfelejtettem írni, hogy mennyi a chip.....mi még az elején kérdeztük a dokinkat és olyan 15 000 Ft-ot mondott, ha jól emlékszem, úgyhogy egyenlőre lemondtunk róla.  
    előzmény:
    fokrisz (90)
    2007-10-30  10:46
  10. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 30. 11:3992.

    Ma voltunk az állatkereskedésben és hát azt mondta az ismerősünk ,hogy ez kimondottan nem nyakörvnek szolgál,hanem fojtóláncnak. Meg azt mondta, hogy nem lehet állítani a méretén,tehát Szofinak nem lenne jó mert neki még biztos ,hogy vmennyit még nőlni fog a nyaka. Úgyhogy mégis maradunk a sima bőr nyakörvnél. MAjd az lesz a karácsonyi ajándéka, meg egy névtartó a nyakörvére. Ma megkísérlem sétáltatni,már előre félek, viszem magammal az újságpapírját is, meg a jutalomfalatokat.

    Ma kiszökött egy tyúkunk az udvara és Szofi majdnem megfogta. De szerencsére anyukám megtudta fogni Szofit és amíg behajtotta a tyúkot addig Szofit bezárta a garázsba. Most egész nap a tyúkokat nézegeti,meg ijeszgeti őket.

    Szofin is van fehér volt a tappancsánál, majd lefényképezem. Neki a szőrén is vannak világossabb részek. Az anyja zsömle színű volt és azon is voltak világosabb foltok. Az apja szerintem fekete lehetett,mert még 7 fekete fiú tesója is volt neki.

    előzmény:
    fokrisz (90)
    2007-10-30  10:46
  11. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 30. 11:3091.

    Szia !

    Isten hozott a topikban !

    Sajnos én sem  tudok menni,mert én nagykanizsai vagyok. És elég messze van tőlünk Pécel. Pedig szívesen elmennék.

    Nagyon aranyos a kutyád.

    előzmény:
    barvivien (89)
    2007-10-30  09:54
  12. 2007. október 30. 10:4690.

    Sziasztok!

    Kiara, egész jól néz ki ez a láncos megoldás.  Bár Elvisen ne mtudom ,hogy állna. Prissnek most elég stabil a nyakörv, nincs vele semmi gond, Elvisnek szerkeszti le állandóan, most már egyre többször.  
    barvivien, én szivesen mennék ,de nekünk sajnos messze van.  
    biazsu, ilyen Elvisnek is van, csak neki a hátsó lábán, olyan ,mintha alsógatyája lenne.  De ha megnézed a keverék kutyusokat, a tiszta feketén van fehér csík, a fajtatiszta labiknál pedig csak világosabb a szőr egyes helyeken, de csak a zsemleszinűnél, fehérnél, feketénél még nem láttam. Csoki szinűt nem nagyon láttam még, csak most a Szofit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. október 30. 09:5489.

    Sziasztok!

     nekem is van egy labikám Charlie 8 hónapos és egy rossz csont.

    De igazából egy kis kiruccanásra invitálnálak titeket:

    Szóval retriever tali most szombaton(2007.11.03.) 13:00 -kor gyülekező a péceli körforgalomnál lévő Profi vagy Penny parkolójában onnan pedig Isaszegfelé megyünk.

    Ha valakinek van kedve jöjjön eddig 6 kutyus jön mind barátságossak, na meg persze a gazdik is azok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 18:5788.

    Hát Buci egyszerűen csodás. Sajnos nem tudom,hogy mennyibe kerül a chippeltetés, mert mi nem fogjuk chippeltettni Szofit. De vhol azt olvastam,hogy drágább mint 1 törzskönyveztetés.

    De nagyon jó dolog,mert ha elveszik,akkor a chip alapján tudják azonosítani a kutyát.  Most nézegettem neten ilyen kutyás cuccokat és felfedeztem ilyen kis névtartót amit rá lehet rakni a nyakörvre. A név mellé a címet is bele lehet írni. Nem volt drága 200 ft volt. Most olyant fogunk venni Szofinak, mert félek,hogy elszökik, ma is az utcán mászkált, ráadásul majdnem kiment az úttesre is éspont akkor jött 2 autó is. Tökre megijedtem, na mondom most fogják elütni. Hiába szóltam neki egyre jobban ment az úttest felé.

    Most néztem az iwiwes profilomat és akkor látom,hogy az egyik labin láncos nyakörv van. Eddig nem is vettem észre, pedig már 1 hete fennt van a kép. Na mind 1 látszik,hogy rossz a szemem.

    Azon a labin tök jól néz ki.

    előzmény:
    biazsu (87)
    2007-10-29  18:33
  15. 2007. október 29. 18:3387.

    Sziasztok!

    NEkünk Bucinak van fehér mellénykéje pedig fajtiszta labi! Azt olvastam, hogy csak a versenyeken nézik, ha van mellénykéje az kizáró ok... hát nem érdekel, nem akarom versenyeztetni, nekem ő a legszebb.

    Nyakörv: nekünk textil van, ilyen csöpp kutyának nem volt más... de jól áll neki!

    Elhatároztuk, hogy csippeltetni fogjuk a kuttyot! Nem tudjátok hogy mennyibe kerül kb?

    JA és egy friss kép...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 17:2786.
    Oké. Majd akkor rakok fel képet róla. De lehet,hogy csak november végén veszünk neki,mert ez még jó neki.
    előzmény:
    fokrisz (85)
    2007-10-29  14:32
  17. 2007. október 29. 14:3285.
    Akkor hajrá! Ha a láncos mellett döntötök, rakj fel róla képet lécci, hogy tudjam, hogy állna a mieinknek. Köszi.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (84)
    2007-10-29  14:26
  18. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 14:2684.

    Szia !

    Olyan bolt nincs nálunk. Az utcánk elején van egy állatkereskedés és ismerjük a tulajt,ha nem állna neki jól akkor ő bármikor kicseréli nekünk másikra.

    előzmény:
    fokrisz (83)
    2007-10-29  14:16
  19. 2007. október 29. 14:1683.
    A fazonra nyírt scnauzernek kb. olyan méretű a szőre, mint a vizslának, de télen, mikor nem nyírtuk, kb. puli méretű volt.  Én se tudom labin elképzelni a láncosat. De ha van nálatok Fressnapf, oda pl. beviheted a kutyádat és így megnézheted, hogy állna neki. Sőt, ha méretben nem jó, blokk ellenében két héten belül kicseréltetheted.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (82)
    2007-10-29  14:05
  20. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 14:0582.

    Végül is még én is csak németjuhászon láttam ilyet, azon jól állt.

    Mondjuk a Szofin még nem tudnám elképzelni.  Meg a labradornak azért rövídebb a szőre mint a schnauzernek, meg tartósabb. Lehet hogy a végén még maradunk a sima bőr nyakörvnél. Ez még nem 100 %,hogy láncosat veszünk neki.

    előzmény:
    fokrisz (81)
    2007-10-29  13:57
  21. 2007. október 29. 13:5781.
    Szerintem nem szép, az a legfőbb bajom vele, na meg az, hogy szerintem nagyon húzná a szőrét, a snacinak is húzta, mikor télen nagy volt neki, nyáron nem volt gáz, mert akkor oylan rövid volt neki, mint a vizslának.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (80)
    2007-10-29  13:56
  22. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 13:5680.

    Miért nem volt jó a láncos nyakörv ?

    Én végül is azért akarok olyan,mert Szofi annyira húúza a pórázt,hogy ez a mostani is már le van szakadva neki. És ha bőrt veszek neki,lehet,hogy az is el fog szakadni 4 hónap múlva. Mondjuk nekem is a bőr tetszik jobban, meg én eddig még nem láttam labin láncos nyakörvet. CSak kíváncsi vagyok mások véleményére mielött vennénk .

    előzmény:
    fokrisz (79)
    2007-10-29  13:48
  23. 2007. október 29. 13:4879.
    Nekünk mindkettőnek bőr nyakörve van. Ez eddig jónak bizonyult, de Priss most azt játsza, hogy reggelre lecsatolja Elvisről a nyakörvét, úgyhogy kajálás közben kell rá felművészkedni, hogy ne ugráljanak össze-vissza.  
    Nekünk régebben közép schnauzer-ünk volt, annak volt ilyen nyakörve, amit te mondasz, én nagyon útáltam, ezért nálunk szóba se jöhetett, pedig a férjem olyat akart Prissnek, mikor már a második szövetnyakörvét tette tönkre. De ez a bőr nyakörv úgy látszik nála is bevált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (76)
    2007-10-29  13:33
  24. Torolt_felhasznalo_853861
    Torolt_felhasznalo_853861
    2007. október 29. 13:3878.
    Köszönöm az invitálást.  Én valójában minden kutyust szeretek. Mondhatni kutyabolond vagyok, a párommal együtt. Valójában mindegy, milyen fajta, szeretjük őket. Csak már annyian tippelgettek, hogy mi is elkezdtük nézegetni őket, hogy milyen apukától származhatnak.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (77)
    2007-10-29  13:35
  25. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 13:3577.
    Nincs mit,de azért másokat is kérdezzél meg erről,mert én még elég friss kutyatulaj vagyok. Labit élőben még az enyémen kivül nem sokat láttam. Különben nagyon édik ezek a kiskutyák. Meg nyugodtam te is beszélgethetsz velünk, végül is bennünk is van egy kis labrador vér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853861 (75)
    2007-10-29  13:21
  26. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 13:3376.

    Szia !

    Köszi,a te kutyáid is nagyon szépek. Igen aranyosak ezeken a képeken.

    Szofi is szokott kergetőzni,csak mivel más kutyával nem tud ezért velem kergetőzik. Azt szokta csinálni, hogy felveszi vmelyik játékát és várja,hogy vegyem el tőle. De persze ő mindig elszalad vele, nehogy véletlenül is eltudjam tőle venni.

    Szofiba 4 hónaposan már bolha is volt. Először nem tudtuk eldönteni,hogy ez most bolha- vagy atka.  Ezért felhívtuk a dokit,hogy nem- e tudna- e kijönni megnézni,hogy most tulajdonképpen mi ez. Addig amíg nem voltunk biztosak benne szert se tudtunk venni ( mert vagy bolhairtót kellet volna venni vagy atka irtót ) . Kijött a doki mondta,hogy ez bolha,de csak a bolhakaki volt benne,pete nem. Bekente  bolhairtó szerrel ( advantixal ). 2000 ft-ot kért. Csak 1 hétig nem lehett a nyakánál meg a hátá simogatni,mert emberbe is beivódik ez a szer ha ott megfogjuk. Most is ha lesz benne bolha akkor elvisszük dokihoz,mert még így is olcsóbban jövünk ki mintha megvennénk boltban a szert.Ott  2500 ft lett volna, a frontline meg még drágább. A spré megérte volna,de a dokink azt mondta,hogy a csepp az jobb.

    Lenne egy kérdésem. Szofi hamarosan kinövi a nyakörvét. Most abban gondolkodunk,hogy nem simát veszünk neki,hanem láncosat. Szerinted durva lenne egy labinak a láncos nyakörv ?

    előzmény:
    fokrisz (61)
    2007-10-29  09:31
  27. Torolt_felhasznalo_853861
    Torolt_felhasznalo_853861
    2007. október 29. 13:2175.
    Köszönöm a válaszodat. Ezek szerint nem csak a mi szemünk fedezett fel hasonlóságot a labradorokkal.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (74)
    2007-10-29  13:12
  28. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 13:1274.

    Szia !

    Hát én még fekete labinak nem láttam hogy lenne, de Szofi lánytestvérének aki szintén csoki barna volt annak volt elöl a mellkasán fehér mellénykéje.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853861 (66)
    2007-10-29  11:04
  29. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 13:0973.

    Szia !

    Szerintem labi lehetett az apukájuk, mert én úgy nézem,hogy a füleik olyanok mint egy labinak, meg a pofájuk is olyan

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853861 (64)
    2007-10-29  10:00
  30. Torolt_felhasznalo_853861
    Torolt_felhasznalo_853861
    2007. október 29. 11:5672.
    Jaj... Ha kertes házban vannak, akkor nem baj... Ezek nem tudom, közepesek-e vagy kicsik, vagy nagyok. Én még születéstől nem kísértem végig kutyafejlődést, a legkisebb, amit a közelemben tudhattam, 8 hetes volt. Ők mikor megszülettek, ebihalnak hívtuk, kb. 10-12 centisek lehettek. Most már szépen megnőttek, 5 hetesen olyan 30-35-40 centi hosszúak. De azt észrevettem, hogy most kezdenek nyúlni. Eddig inkább gömböckék voltak. 
    előzmény:
    fokrisz (71)
    2007-10-29  11:41
  31. 2007. október 29. 11:4171.
     ez igaz, de szerintem csak középméretűek lesznek. Nagymamáméknak volt egy iszonyat nagy kutyájuk, de az már 6 hetesen olyan nagy volt, mint a mostani kutyám 3 hónaposan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853861 (70)
    2007-10-29  11:28
  32. Torolt_felhasznalo_853861
    Torolt_felhasznalo_853861
    2007. október 29. 11:2870.
    Igazad van, mert a leendő gazdik egyikének volt főleg fontos, ugyanis nem akart "ölebet". Mondjuk hamar megnyugtattuk, mert még kis cseppek voltak, amikor már szép kerek, húsos mancsuk volt. Nem vagyok nagy szakértő, de azt tudom, hogy az ilyen mancsok is jelzik, ha megnövök, nagykutya leszek.  
    előzmény:
    fokrisz (69)
    2007-10-29  11:26
  33. 2007. október 29. 11:2669.
    Persze, de gondolom azért fontos tudni, hogy mekkora méretűek lesznek a picikék, főleg ha ennyien vannak.  Minden szempontból, gyógyszer, kaja, ilyesmik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853861 (68)
    2007-10-29  11:15
  34. Torolt_felhasznalo_853861
    Torolt_felhasznalo_853861
    2007. október 29. 11:1568.
    Köszönöm a segítséget. Nem mintha akkor kevésbbé szeretnénk őket, csak már mindenki az apura tippelgetett.  
    előzmény:
    fokrisz (67)
    2007-10-29  11:13
  35. 2007. október 29. 11:1367.
    nem, nincs.......nézd meg lentebb az én képeim között az 5 heteset, vagy a 6 heteset. Feketénk is van labradorban, de neki sem volt. Az nem tudom, miért van.....lehet, hogy az apuka is valamiylen labrador keverék volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853861 (66)
    2007-10-29  11:04
  36. Torolt_felhasznalo_853861
    Torolt_felhasznalo_853861
    2007. október 29. 11:0466.
    Köszi. Egyet még kérdezhetek? A labradornak is van kicsi fehér mellénykéje?
    előzmény:
    fokrisz (65)
    2007-10-29  10:59
  37. 2007. október 29. 10:5965.
    Nekem is úgy néz ki, mintha az lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853861 (64)
    2007-10-29  10:00
  38. Torolt_felhasznalo_853861
    Torolt_felhasznalo_853861
    2007. október 29. 10:0064.
    Sziasztok! Szeretnék Tőletek, mint labisoktól egy kis tanácsot kérni. 6 héttel ezelőtt találtunk egy kiéhezett, vemhes németjuhász kutyust. Megsajnáltuk, magunkhoz vettük. 5 hete megszülettek a kicsinyei, ma már nagyon kis virgoncak. Találgattuk, vajon ki lehetett a papa, mert az anyjukra semmit sem hasonlítanak. Nézegettem a net-en, meg itt, a topic-ban is kicsi kori képeket, és szerintem megdöbbentően hasonlítanak a mi kicsinyeink egy labrador-gyermekre. Tennék fel pár fotót, és kérnélek Benneteket, mondjatok véleményt: tényleg labrador az apukájuk? Előre is köszönöm.  
    előzmény:
    fokrisz (63)
    2007-10-29  09:43
  39. 2007. október 29. 09:4363.

    Hozok még pár cuki képet.  

    előzmény:
    fokrisz (62)
    2007-10-29  09:38
  40. 2007. október 29. 09:3862.
    Priscilláról sajnos nincs kép előbb, pedig őt is 6 hetesen hoztuk el, de akkor sajnos nem volt nálunk a digitális fényképező.  
    előzmény:
    fokrisz (61)
    2007-10-29  09:31
  41. 2007. október 29. 09:3161.

    Szia!

    Sajnos nekem mindkét kutyus rosszul lett a kullancstól, még kicsik voltak, olyan 2-3 hónaposak, beoltattuk őket, de az csak 1 hónapig volt hatásos, a doki mondta. Most nem emlékszem konkrétan a nevére, de volt az a kullancsirtó, amit reklámoztak nyáron a TV-ben, a mi dokink azt ajánlotta, vettünk is (baromi drága szerintem, bár lehet ,csak az én pénztárcámnak  ), mondta a doki ,hogy a nyakátol a gerincén végig a bőrére kell nyomni, majd felszívódik, kicsit olajos hatású. Ezzel viszont 3 hónapig védve voltak és addig tényleg nem találtunk bennük kullancsot, ha jól emlékszem.
    Szofi nagyon szép, szerintem már most majdnem akkora, mint Elvis, legalábbis nekem a képről ez jön le.
    A mieink tegnap olyan fogócskát lerendeztek.  Hordtuk a fát, közben, hogy ne legyenek láb alatt, dobáltam nekik a labdát. Eldomob, Priss rohan utána, Elvis csak nézi és vár. Mikor Priss közeledik, Elvis odamegy és megpróbálja elvenni a labdát, ugyanis tudja, hogy az kap dicséretet, aki nekem odahozza, gondolta így megspórolja a futást, hagy végezze el PRiss a piszkos munkát.  Aztán egy idő után van, hogy csak egymásra néznek és egymásra ugranak hirtelen, ledüntik egymást, birkóznak, majd iszonyat iramban elkezdenek kergetőzni.  Aztán felsöpörtem a teraszt, na ez a vörös posztó. Ha felmosok vagy felsöprök, mindig követik a seprűt, vagy a felmosót, mert azt hiszik, játék. Ha nem fogja le a férjem őket, azt hiszem sose végeznék. 
    Mutatok még pár kedvenc képet róluk.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (58)
    2007-10-27  19:19
  42. 2007. október 27. 21:2660.

    Lehet azért tűnt nekem nagynak Elvis, mert még nem láttam csak lány labradorokat és azért azok biztos kisebbek.  

    Ha van fényképed rakhatnál még fel róluk, szívesen megnézném. 

    Tegnap megkapta a 2. oltását is. Van egy régi kutyaszállító dobozunk kistestű kutyák számára, abban vittük el, de két hét múlva már lehet nem fér bele.

    előzmény:
    fokrisz (51)
    2007-10-26  10:39
  43. 2007. október 27. 21:1759.

    Szia!

    Nagyon aranyos a képeken a kutyád, holnap megpróbálom én is lefényképezni Lizát és majd rakok fel képet.

    Olyan éhenkórász Liza, próbálok neki keveset adni, de ma este egy kicsit többet adtam neki és a pocakja egyből kikerekedett. Imádja, ha felvesszük, a vállunkra rakja a fejét és nyalogatni próbálja az arcunkat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (57)
    2007-10-27  19:12
  44. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 27. 19:1958.

    Kisebb korában is szoktak lenni kullancsai de még szerencsére egyszer sem lett rosszul. Persze ha netán rosszul lenne akkor elvisszük orvoshoz. Szofinak is általában a nyakán szoktak lenni, de most megfogadtam,hogy többet nem viszem oda futni,max csak az elejére,hogy lle tudjon menni a vízhez.

    Szegény kutyuskáid, még szerencse,hogy nem lett nagyobb bajuk, a lyme kórba bele is pusztulhatnak. De most ha beoltotta őket a doki,akkor már védve vannak. Vagy nem ?

    előzmény:
    fokrisz (54)
    2007-10-27  10:21
  45. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 27. 19:1257.

    Sziasztok !

    Készítettem ma új képeket  Szofiról. Szerintem nagyon jók lettem,majd nézzétek meg őket.

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  46. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 27. 18:2156.

    Szia !

    Mi kicsi korában vettünk neki bolhairtó nyakörvet ami a kullancsok ellen is véd. Erre annak ellenére,hogy rajta volt ez a nyakörv mégis egy csomószor volt benne. A dokink azt mondta,hogy ezeknél a nagytestű kutyáknál nem nagyon használnak az ilyen bolhairtó nyakörvek,azt mondta talán kiltix nyakörvek még érnek vmit. Mi is beakartuk oltattni lyme kór ellen, de a mi dokink azt mondta,hogy itt még zalában pályafutása során nem találkozott még lyme kórós kutyával. Azt mondta inkább a Babiosaval találkozott már elég sokszor,de az ellen meg nincs oltás.

     

    előzmény:
    biazsu (55)
    2007-10-27  13:13
  47. 2007. október 27. 13:1355.

    Sziasztok!

    Dünnyögős nagyon ritkák a balesetek. CSak ha nem figyelek a jelzéseire! Általában mindent lent intéz! Rosszalkodik néha, el-ellopja a gyerekek játékait, plüsseit, de úgy alapjáraton a cipőket nem bántja pedig elölvan a cipőálvány. Megszagolja a cipőket és ennyi!  

    Kiara vigyázz a kullancsokkal! AZ egyik ismerősöm kutyáját most altatták el, lyme kórt kapott kullancscsípéstől. Tényleg nincs valami szer ezek ellen? VAgy a bolhanyakörv nem véd kullancs ellen is? Én gondolkodok, hogy beoltassam-e lyme ellen! A dokink ajánlja...

    Ja voltunk dokinál, hogy megmérjük. Még szerencse, mert mevizsgálta (tök ingyen) és aktív kalcium kúrát írt fel neki! Több mint valószínű a tenyésztő egy szemet se adott neki! Úgyhogy vettünk is 2 dobozzal, egy olcsóbbat és egy drágábbat (520 + 1880Ft) Azt hittem olcsóbban megússzuk... De muszály volt olyat venni amiben van D vitamin is, mert mostanában már nemnagyon süta nap. 

    SZép npaot! 

    előzmény:
    dünnyögős (49)
    2007-10-25  22:15
  48. 2007. október 27. 10:2154.
    Jajj, vigyázzatok a kullanccsal, mert nekem mindkét kutyus rosszul lett utána (egyik egy hét múlva, másik két hét múlva onnan számítva, hogy kivettük belőlük  ). Ha így lesz, akkor azonnal vigyétek dokihoz, hogy oltsa be. Főleg a nyakánál, hajlatokban nézzétek meg, de nálunk a fülükre is mennek furcsamód.  De a legtöbbet tényleg a nyakon találtunk, jó nagyokat. Az egyik pórul járt, mert Priss feje búbján akarta megszívni magát, csakhogy Priss ráfeküdt és széttrancsírozta.  Megérdemelte.  Miért nem lehet ezeket a dögöket végleg kiírtani? Semmi hasznuk nincs.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (53)
    2007-10-26  18:33
  49. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 26. 18:3353.

    Képzeljétek a kutyámat ellepték a kullancsok.

    Apukám ma este felé ahogy simogatta észrevett egyet benne. Kiszedte,de akkora volt mint az ujjam búbja. Utánna talált egy kisebbet is benne. Most meg jön be anyukám,hogy ő is talált benne, a hátán még egy óriásit. Holnap tetőtől talpig át fogjuk vizsgálni Szofit. Remélem több nem lesz benne.

    3 héttel ezelött futottam vele vízparton, úgyhogy lehet ,hogy akkor mentek bele a kullancsok. Utánna  átnéztem de akkor 1 db-ot sem találtam benne, vagy csak lehet,hogy nem vettem észre.

    Pedig azt szokták mondani,hogy ilyenkor már nincsenek kullancsok.

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  50. 2007. október 26. 10:4352.
    Ez nálunk is megvan  meg míg nem volt elkerítve, a kertdézsmálás  
    Emlékszem, Elvis beült a zöldbabágyás közepére és ártatlan szemekkel meredt ránk ,hogy mit magyarázunk neki, hisz nem is csinált ő semmi rosszat.  Az epret szinte állandóan lelegelték. Mikor gyomlálunk ,verekednek a gyomokért, mikor Priss megkaparint egyet, felszegett büszke fejjel galoppol, mint egy lovacska és elmegy egy helyre, ahol lefekszik és elkezdi harapdálni. Zabálnivaló.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (50)
    2007-10-26  10:23
  51. 2007. október 26. 10:3951.

    Szia!

    Ilyen kis pinduri babáknál még nem kell elkezdeni, ők még játékosak ilyenkor.  A pulit megértem, anyuéknak is fekete pulijuk van, Böbe. Mikor ott vagyunk, a kutyák egy helyre vannak zárva az udvarban. Ne tudd meg, mit levágnak, ha csak az egyiket akarod megsimogatni.  Priss alapjába véve is iszonyat féltékeny még Elvisre is, ha őt akarom megsimogatni ,felugrik a hátára, a fejét rárakja az Elvisére és kész, már csak őt tudod simogatni.  Ezért Elvist én mindig csak akkor tudom megdögönyözni, ha esznek.  Vagy ha a férjem foglalkozik a kiscsajjal.
    Nyáron egy hetet voltunk anyuéknál, Priss meg a Böbe szőrével játszott, mire hazamentünk olyan kis pofásra letépkedte a szőrt az álláról, meg a szája fölött, hogy tök jól nézett ki és még a kajába se lógott bele, tudott normálisan enni.  Szóval egy rejtett fodrásztehetség.  
    Szerintem Elvis nem olyan nagy, normálisan nőtt a korához képest, a szülei még sokkal nagyobbak ennél, szóval bőven van még mit nőnie. Priss anyukája is hatalmas volt (anyukája fehér, apukája fekete labrador volt és az összes kutyus fekete volt    ), de ő sokkal alacsonyabb, mint Elvis volt ilyen korban, gondolom azért, mert a kislányok amúgy is alacsonyabbak és zömökebbek.
    Kiara, én most épp felnőtt Friskies-t adok az ebeknek, tapasztalat alapján azt mondom ,hogy sokkal jobb ez nekik, mint a junior. Tényleg nagyon pindurik benne a szemek. Elvis meg az az igazi habzsolós fajta, két-három nagy harapás és lent is van a kaja és meg se rágja szinte. Ez a táp ugyanolyan formákat tartalmaz, mint a kicsi, csak sokkal nagyobb (olyan fél nagyujjnyi darabok  ) , ezt már jobban megrágja, így kb. egyszerre végeznek Priss-el az evéssel, pedig azelőtt Priss még csak a felénél tartott, mikor már Elvis megette. Már nem is olyan kicsik, úgyhogy lehet, maradunk a felnőtt tápnál, vagy max. keverjük, csináltunk már ilyet.
    Most az a mániájuk, hogy köveket szermányolnak és azt eszik, mivel csontot csak ritkán tudunk nekik adni (nincs csontos húsunk  ).  Pótlásként adunk nekik olyan préselt csontot, de azt is hamar kivégzik. Múltkor csontlevest csináltam egy velőscsontból és egy bazinagy csontból, mindkettőjüknek adtam 1-1 csontot, kb. egy óra alatt kivégezték és nem volt belőle semmi.  Sima kaját nem kapnak nálunk, nem bírja a gyomruk. Ha rántott húst sütök a maradék tojást és prézlit összekeverem, pogácsát csinálok belőle és megsütöm, azt imádják. Meg ha bundás kenyeret sütök és a maradék szeletet már ne mtudom teljesen betojásozni, azt megkapják. Egyébként zöldségeket imádják ,répa, karalábé, hagymaszár, eper, paradicsom, dinyne, barack. Ilyet szoktunk még adni. Próbálkoztunk régebben még ételekkel, a levest bírták ,de pl. gulyás levesbe áztatott kenyértől hánytak, sült hústól szintén, állítólag a fűszereket ne mtudják megemészteni, a krumplit és a tésztát ugyancsak ,a rizs még a legjobb. Majdnem sírtam, mikor ilyenkor mellettük voltam ,azóta nem etetem őket házi koszttal.

    előzmény:
    dünnyögős (48)
    2007-10-25  22:09
  52. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 26. 10:2350.

    Szia !

    Ne aggódj erről a gatyarágásról majd leszokik, Szofi is állandóan rágta a gatya szárat, de most már nem. Helyette mindig vmi új mániája lesz, most pl. Szofinak a tűzifa hordás, előtte meg lábtörlő hurcolás volt.

    előzmény:
    dünnyögős (48)
    2007-10-25  22:09
  53. 2007. október 25. 22:1549.

    Szia!

    Teljesen szobatiszta lett már a kutyusod, vagy előfordulnak "balesetek"? A gyerekek biztos imádják és sokat játszanak vele.Liza élénk érdeklődést mutat a papucsok, cipők iránt, már elvitt párat megrágcsálni.Buci nem rosszalkodik?

    előzmény:
    biazsu (45)
    2007-10-25  18:54
  54. 2007. október 25. 22:0948.

    Én is elkezdtem az ül! gyakorlását, egyelőre kevés sikerrel. 

    Állandóan a nadrágszáramba kapaszkodik, erről nagyon le akarom szoktatni. Bogi a pulikutyánk olyan féltékeny, hogy ő meg állandóan rám ugrál, pedig ezt utoljára kölyökkorában csinálta.

    Most néztem vissza a képeket és Elvis hatalmas a korához képest ugye? Nagyon szépek. Akartok majd kiskutyákat is a két kutyustól?

    előzmény:
    fokrisz (37)
    2007-10-25  13:43
  55. 2007. október 25. 22:0047.

    JAj dehogy bántottál meg! CSAk azért írtam, hogy nem is olyan drága az (külömben nem venném, 3 gyerkőc mellett nem engedhetem meg magamnak, hogy a kutya puccoskaját egyen). Ha negyobb lesz szerintem áttérek másra. Ezt csak azért vettem, mert a tenyésztő ezzel etette őket. ÉS ha már a környezet változik legalább a kaja ugyan az legyen.  

    Én se értem minek egy kutyának ékszer... de hát a felvágás az felvágás... Minek egy kutyának ruha? vagy táska... meg minek a kutyának havonta másik fekhelyet venni 6ezerért... (az előzőt kidobják mert szőrös lett) Vannak ilyen kutyagazdik. SŐt anyukákból is sok ilyet ismerek, szerencsére megtanultam őket kezelni (és lenézni   )...

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (46)
    2007-10-25  20:44
  56. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 20:4446.

    Szia !

    Bocsi a purinás dolgot,nem akartalak megbántani. DE nem voltam tisztába az árával, de tényleg nem drága. Egyébként engem nem érdekel,hogy ki milyen tápot vesz a kutyájának, az ő dolga. Én nem akarok senkit lebeszélni arról,hogy a drága helyett vegye az olcsóbbat. CSak az bánt,hogy sok hülye azért lenézi a másikat mert olcsó táppal eteti a kutyáját.

    Te Úristen 10 ezerért nyakörv .  Én 800-ért vettem neki nyakörvet, de most már ezt kinövi és újatt kell neki venni, az lehet,hogy drágább lesz,főleg ha láncosat veszünk. De max 2 ezerig megyek el árba.  Meg különben is minek egy kutyának gyémántos meg kristályos nyakörv !?  Szerintem igen nagy hülyeség, ő úgysem tudja azt,hogy most milyen drágakő van a nyakán.

    előzmény:
    biazsu (45)
    2007-10-25  18:54
  57. 2007. október 25. 18:5445.

    Sziasztok!

    Durva ahogy páran el tudnak szállni a kuyaával akpcsolatban... VAn egy ismerősöm aki 10ezerért vett nykörvet a westiének (swarowsky kristállyal kirakott).   

    Igaz én purinát vettem, de szerintem az se drága 1kg száraz 750Ft volt! Ezt ajánlotta a kutyatenyésztő és a boltos bácsi is (Aki szintén tenyésztő igaz nem labit tenyászt).

    Nálunk csak a Buci volt kutyanévként. Ha angol dogunk lenne akkor Apolló! Ja ha beagle akkor Bejgli...  

    N megyek, pisilna az állat  

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  58. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 17:1744.

    Meg ráadásul az írták hogy a Friskies meg a Pedigree is egy silány mínőségű táp. Na ott már elkapott a röhögőgörcs amikor olvastam, hát mondtam magamban ezek nem normálisak.

    Pedig aztán egy csaj kért csak segítséget,mert kutyust akart venni,és kérdezte,hogy mennyi a kajaköltség 1 hónapra.

    Erre meg mindenki azt írta neki,hogy 7500 forint alatt ne vegyen tápot meg ilyeneket, vki azt is írta azthiszem,hogy ne adjon neki házikosztot. Csak 3 ember írta,hogy ők olcsóbbat használnak. Én is akartam írni a topikínditónak,hogy mi mennyit költünk  a Szofira,mivel etettjük,de mikor ezeket olvastam,gondoltam magamban inkább kihagyom. De legszívesebben visszaírtam volna nekik,hogy ennyi erővel senki olyan ne szüljön gyereket, aki nem tudja drága kajákkal ettetni a gyerekét, meg nem tud neki pampers pelenkát venni. ...stb.   Hát én nem tudom,de a szomszéd kutya még életében nem kapott tápot és mégis most már kb 13-14 éves, és soha egyszer sem volt beteg, mindig szép volt a szőre.

    előzmény:
    fokrisz (35)
    2007-10-25  13:33
  59. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 16:5543.

    Nekem se az volt a baj a tescosal ,hogy büdős,hanem,hogy én is sokaltam a lét benne. Meg mi olyat vettünk amiben sárgarépa is volt, bár elég kevés volt benne.  Mi még kutyaszalámit nem vettünk neki . Láttam már ilyet,de az hasonló mint a konzerv nem, csak nincs lé hozzá.

    Én ma suli után a Rosmannban vettem neki 2 db Winston konzervet, most le van árazva az 1240 grammos. Az egyik marhahúsos, a másik csirkés. Még nem bontottam fel,mert most a Scottyt akarom vele megkostóltattni.

    A mai vacsija töltöt káposzta húsgombóccal és csirkehúsos konzervval.

    Ma meg szétrágta a szép sípolós játékát, de nem baj mert az ismerősőmtől majd kérek egy sípolós bébi játékot ( olyat ami már nem kell nekik ).  Addig meg majd rágja a labdáját és a farönkjét.

     

    előzmény:
    fokrisz (35)
    2007-10-25  13:33
  60. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 16:4442.

    Köszi a választ. Azért kérdeztem,mert én átszeretnék állni olyan 8-9 hónapos korában felnőtt tápra. Ezekben a junior tápokban elég kisszemű a kaja. És hát ő szinte meg sem rágja hanem lenyeli egyben, és már elég sokat kell neki adni,hogy jól lakjon. A felnőtt kutyatáp az sokkal nagyobb szemű, abból nem kéne olyan sok egyszerre és jobban is jól lakna. Ezért akarok áttérni.

    Vagy hülyeség lenne ?

    előzmény:
    fokrisz (41)
    2007-10-25  14:24
  61. 2007. október 25. 14:2441.
    Engem össze vissza ugrálnak, Priss szokta nyalogatni a kezem ,de állandóan.
    Igen ,én úgy tervezem ,hogy egy éves korukig kapnak junior tápot. Amúgy nyugodtan viheted kutyasuliba Szofit, nekem is állandóan mondogatják. Állítólag egy éves korukig a legkönnyebb őket tanítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (39)
    2007-10-25  13:54
  62. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 14:2040.

    Elvileg ha megvan az összes oltása. De én ezt nem tartottam be ,én már 3 hónaposan az utcán sétáltattam, pedig akkor csak 2 oltása volt meg neki. De nem lett semmi baja sem. Szerintem mihamarabb kezdjed el,nehogy úgy járj mint én. Először rakjad rá a pórázt de ne fogd  meg a végét hanem hagyd,hogy ő húzkodja maga után.  Persze először az udvarban gyakorold. Aztán ha már egy picit megy neki,vidd ki utcára. De számolj avval,hogy először lehet,hogy félni fog és csak 2 métert hajlandó tenni mint az enyém annak idején. Meg először lehet,hogy félni fog a többi kutyától. Az enyimé először annyira félt,hogy remegett, még a farka is be volt húzva. Ahol meg egymás után több kutya is jött ott fel kellett vennem mert nem mert  elmenni. Ezt egy 2 hétig csináltam,hogy felvettem olyankor, utánna már nem félt.  Sőt felugrik a kerítésre is ahol kutya van, támadja őket még a szőr is feláll a hátán és az azt jelenti,hogy felkészül a támadásra. Mondjuk rendesen nem tud menni, mert ő nem ér rá neki futni kell. 

    Hát tőlünk a suli olyan 1 km-re van. Múltkor hát mondom edzek vele egyet ,futunk. 2 perc alatt odaértünk a sulihoz, és 2 perc alatt vissza. Gyalog én 10 perc alatt szoktam odaérni. Apukám elkezdi na mi van milyen kevesett futottunk, elkezdi talán olyan 300  métert futhatunk hogy ilyen hamar hazaértünk.

    előzmény:
    dünnyögős (34)
    2007-10-25  13:25
  63. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 13:5439.

    Az a gond,hogy lehetettlen az udvarban sétáltatni,mert már fut a kapu felé amikor rárakom a pórázt,ha meg nem megyek ki vele össze vissza ugrál. Az a gond vele,hogy csak akkor fogad szót ha látja,hogy kaját kap. De mindent tud már. Tud ülni,feküdni, pacsit adni, gyere ide, fogd meg, marad. Egyedül a pitizz parancsot tanítom most neki.  Úgyhogy ez egy reménytelen kutya. Hát evvel még kutyasuliba sem lehetne elmenni,ez nem tudna ott megülni egy helyben.  Hiába kos a csillagjegye, meg nagyon makacs is.

    Amikor vmi jót csinál agyba- főbe dícsérem, vagy úgy ,hogy csak megölelem mert annyira imádom. Ő is szokta nyalogatni a kezemet ( erről azt olvastam,hogy ez az jelenti,hogy szeretlek ), állandóan a lábam közé bemegy. Vagy ráfekszik a lábamra.

    Nálad is be szoktak menni a lábad közé , vagy rá szoktak feküdni ?

    Te egy éves korukig fogod őket junior táppal etettni ?

    előzmény:
    fokrisz (37)
    2007-10-25  13:43
  64. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 13:4638.

    Nálunk meg először úgy volt,hogy fekete fiú labit veszünk.  Akkor Negro lett volna a neve. De ledumáltak minket a fiúkutyáról, így aztán lányt vettünk.  Mivel neten találtuk ezért Nettinek akartuk hívni mert a Netti névben benne van a net szó. Amikor hoztuk haza már Csoki volt, utánna meg Szofi. Ezt a nevet az egyik ismerősünk adta neki,mert Balatongyörökön dolgozik és ott vannak labradorok és az egyiket Szofinak hívják. Ő mondat,hogy mit szólnánk hozzá,ha Szofinak hívnánk. Először furi volt ez a név, de most már megszoktuk és tökre illik rá. Bár utólag megbántam,hogy nem Sátánkának neveztem el.

    A Szofin kívül Döncikének szoktuk becézni, én még azt is szoktam neki mondani,hogy medvekutya, mert olyan mint egy medve.

     

    előzmény:
    dünnyögős (28)
    2007-10-25  13:05
  65. 2007. október 25. 13:4337.

    Akkor ne mtudom, mit lehetne tenni. Gyakorolj vele otthon. Először az alapokat. Az ülést, maradást, idejövetelt. A lényeg, hogy rövid vezényszavakat használj. Az ül a legkönnyebb. Azt mondod erélyesen ,hogy ül! Ha ne mcsinál semmit, akkor lenyomod a fenekét. Majd megint, addig amíg meg nem csinálja. Ha csakazért sem csinálja, akkor nézd levegőnek, ha megcsinálja, ölelgesd meg, dicsérd agyon. Ha ez megy, próválhatod a többit is. Ha azt akarjuk ,hogy a helyén maradjon, akkor azt mondjuk ,hogy marad, ha azt akarjuk ,hogy odajöjjön hozzánk ,akkor azt mondjuk, ide. Ezek tényleg rövidek és meg tudják jegyezni. Ha ezek mennek ,próbálkozhatsz a sétáltatással is, akkor már edzettebb lesz és tudni fogja, mikor csinálja helyesen a dolgokat és mikor hibázik, a reakcióidból.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (33)
    2007-10-25  13:24
  66. 2007. október 25. 13:3936.
    Hú, mi nagyon hamar kezdtük, tettünk pár kört vele a kertben, hogy szokja és mentünk. Először kocsival kivittük egy erdős részre, a léyneg, hogy nem votlak kocsik és emberek. Pórázt levettük és ment rohangálni, felfedezni a tájat. Férjem mondta, hogy nyugodjak meg, nem fog elszökni, mindig a közelünkben lesz ,mert ismeretlen terület és fél. Igaza lett. Ha túlságosan eltávolodott valamelyik, akkor szóltunk és már robogtak is vissza.  Azt hiszem olyan 3 hónapos korától vittük az Elvist, Priss akkor még csak 2 hónapos volt, de ő is jött velünk. Azóta hozzá vannak szokva ,hogy mellettünk jöjjenek ,de mindig a természetbe visszük őket, ahol nyugodtan futkorászhatnak.
    előzmény:
    dünnyögős (34)
    2007-10-25  13:25
  67. 2007. október 25. 13:3335.

    Kutyatáppal kapcsolatban: mi egy 15 kg-osat veszünk nekik havonta, ez kitart hó végéig, plusz ugye a multivitamint adjuk mindig a kajához, ez olyan 5000 Ft. Most háromszor kapnak enni.
    Szerintem hülyeség ez a drága tápos dolog, van aki olyan büdös kajaegyveleggel eteti a kutyáját, hogy hányni lehet tőle, én tápot veszek neki, ráadásul nem kikötöm, hanem szeretgetem, törődök vele, sétáltatom, játszom vele, miylen jogon mondja azt, hogy rosszul tartom a kutyám? Általában az ilyeneknek nincs kutyájuk, csak osztják az észt.  
    Általában junior tápot kapnak, néha veszünk csak nekik felnőttet, de ugye már 6-7 hónaposak, szerintem már ne mannyira gáz, ha egy hónapban ilyet, másik hónapban olyat kapnak. Nekünk a friskies vált be nagyon, az nem büdös, ráadásul nem is csontszáraz, van benne zöldség is, a kutyák imádják, úgyhogy ennél maradunk. Tesco-sat is póbáltuk, azt is megették, de a tesco-s inkább egérfogóba csalinak vált be.  A Darling se volt rossz, de minőségileg még mindig a Friskies a legjobb ezek közül és az ára is jó.
    A tesco-s konzerv szerintem nem rossz, így szagból ítélve nincs nagy különbség a pedigree és közte, de igaz, hogy sokkal több a lé benne. Viszont nem olyan drága. Más konzerveket is próbáltunk, eddig midnent nagyon bírták. Vettünk már nekik kutyaszalámit is, kb. olyan mint a löncshús, az is ment.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2007. október 25. 13:2534.
    Mikor lehet elkezdeni a sétáltatás, vagy először csak gyakoroljunk bent az udvaron a pórázzal?
    előzmény:
    fokrisz (32)
    2007-10-25  13:21
  69. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 13:2433.
    Én már jutalomfalatot is adtam neki,de semmi eredménye nem volt. 
    előzmény:
    fokrisz (32)
    2007-10-25  13:21
  70. 2007. október 25. 13:2132.

    Szia!

    Érekes, amit mondasz, valamilyen szinten igaz is. Elvis szerintem az okosabb, nagyon könnyen tanul, viszont irtó makacs. Én tanítottam meg normálisan mellettem menni sétáltatáskor, egy séta alatt ment neki, kb. fél óra alatt rájött, hogy ha mellettem jön, akkor meg van dicsérve és ne mszorít a nyakörv, ne mfullad meg. Viszont a férjemnek is szótfogad. Priss, a kislány viszont csak a férjemnél tud rendesen viselkedni, nálam nem megy, mindig húz, de iszonyatosan.
    Akkor tudtuk még gyorsan tanítani őket, ha vittünk jutalomfalatokat és adtunk nekik egyet, ha azt csinálták, amit mondtunk. Annyi negatívuma volt, hogy Elvis egy idő után nem rohangált, hanem mellettünk haladt, hátha kap egy falatkát.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (23)
    2007-10-25  12:51
  71. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 13:2131.

    De igazad van. Meg régebben sem volt kutyatáp,aztán mégis szép, egészséges kutyák voltak. Egy csaj meg azt írta,hát azon annyira röhögtem, vmi ilyesmi volt,hogy a kutyákat nem szabad 1 éves korukig futattni meg ugráltattni,mert diszpláziásak lesznek.

    Meg vki azt is írta ha vki nem tud venni drága ,mínőségi kutyatápot az ne tartson inkább kutyát.  Most normális az ilyen ?

    Lehet,hogy a 20 ezer forintos tápban is úgyan az van mint az 1000 ft-osnak. Ma már minden elképzelhető,nem lehet arra adni ami a csomagokon fel van tüntettve.

    Most nem ítélek el senkit sem, ide is írta vki,hogy purinát vett. Hát vegyen,az ő dolga, neki fontos az,hogy jó táppal etesse a kutyáját, olyanokkal nincs semmi bajom sem.Nekem inkább azokkal van bajom akik lenézik a másik embert csak azért,mert nem mínőségi táppal eteti a kutyáját.

    előzmény:
    dünnyögős (30)
    2007-10-25  13:10
  72. 2007. október 25. 13:1030.

    Ha valaki megteheti költsön annyi pénzt, csak ne állítsa be mindenféle állatkínzónak azt aki az olcsóbb tápot veszi.Nincs igazam?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (27)
    2007-10-25  13:04
  73. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 13:0829.

    Tényleg nálatok milyen kutyanevek jöttek szóba ?

    És most miért ez a kutyátok neve ?

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  74. 2007. október 25. 13:0528.

    A névadással mi bajban voltunk, mert a két gyermekem (5 és 7 évesek) aktívan beszálltak és borzasztó neveket találtak ki. A kislányom kiskirálylánynak akarta elnevezni egy minimaxos mese után.

    Liza is kinti kutya és úgy tűnik nagyon jól érzi magát kint. A puli kutyánknak csinált a férjem egy szuper hőszigetelt házat és most abban alszanak együtt, de egy-két héten belül csinál egy másikat is, mert gyorsan nő Liza és kicsi lesz kettőjüknek. Majd rakok fel én is képet róla.

    előzmény:
    fokrisz (21)
    2007-10-24  10:19
  75. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 13:0427.

    Bocsi még kihagytam,hogy mi meg a hentestől szoktunk hozzni ilyen nagy csontot, amit megfőzünk neki sós vízben. Múltkor meg a szomszédunk hozott neki a hentestől disznóbőrt. Azt is megfőztük neki sós vízben, és a rizs mellé azt adtunk neki.

    Nagyon ízlet neki. A csonttal meg képes 3 órán keresztül is eljátszani.  Egyébként meg csak 2-ször etetem

    előzmény:
    dünnyögős (25)
    2007-10-25  12:55
  76. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 13:0126.

    SZia !

    Én is olvastam azt a topikot,azért az szerintem is durva. Tényleg nem drága a táp amit vettél. Csak az a gond,hogy én kisvárosban lakok és ilyen tápot amilyent vettél itt még soha nem láttam ilyent.  Jó most amíg kölyök megveszük neki a márkást, de felnőttként nem igazán akarunk annyi pénzt kiadni egy pedigree tápért.  MOst vettünk neki tescos felnőttet is kóstolóba ( 3 kg ), mert lehet,hogy olyan 8-9 hónapos kora körül átállunk már felnőtt tápra. De még nem adtunk neki belőle.  Szerintem meg a pedigree junior konzerv is tök drága,meg az enyémnek abból már 3 dobozzal is kéne venni, hogy jól lakhasson vele, meg elég pici húsdarab vannak benne.

    Így meg egy felnött konzerv elég neki sokszor 5 napig is.

    előzmény:
    dünnyögős (25)
    2007-10-25  12:55
  77. 2007. október 25. 12:5525.

    Szia!

    Én is 3-szor etetem Lizuskát, voltam tegnap kutyásboltba és alaposan szétnéztem a tápok között, végül a flatazor nevű tápot vettem neki, az eladó is azt ajánlotta, szerintem ez egy középárkategória 1kg 725ft volt. Vettem még fagyasztott darálthúst és vitamint is neki.

    Nem tudom, több helyen is olvastam itt a fórumon,hogy 25-30000ft egy kutya havi kajája. Én ezt borzasztó soknak találom. 

    A puli kutyánk is kap maradékot, szóval valószínűleg Lizának is adok majd. Azt olvastam, hogy elég 6 hónapos koráig junior táppal etetni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (22)
    2007-10-25  12:44
  78. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 12:5524.

    Bocsi mindenkitől de más lett a nevem ( különben én vagyok az a topikindító ). Meg az a helyzet,hogy mindennnap nem tudok ide írni,mert még suliba járok és hát tanulni is kéne,meg elég sok órám van egy nap.  De igyekszek azért válaszolni mindenkinek, meg hozzászólni a dolgokhoz.

    Köszi a türelmeteket.

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  79. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 12:5123.

    Szia !

    Édesek a kutyusaid.  Sétáltatásnál már én is próbáltam ezt amit te,de az sem használt. Most abban reménykedem,hogy talán majd kinővi ezt a szokását.

    Egyébként én azt hallottam,hogy a lány kutyák a férfiaknak jobban szótfogadnak, a fiú kutyák meg a nőknek. EZ szerintem valamilyen szinten igaz lehet, mert Szofi az apukámnak jobban szótfogad mint nekem, meg már ő a falkavezér is. Pedig aztán én tanítom,etettem, én foglalkozok vele a legtöbbet, én sétáltatom, apukám csak néha ér rá vele játszani, és csak reggel szokta ő etettni. Aztán mégis őt tekinti falkavezérnek. Engem inkább játszótársának, falkavezér helyettesnek tekint, Anyukámat le se sz*rja, annak egyáltalán nem fogad szót. Az öcsém meg nem érdekli, mondjuk az öcsém tényleg alig foglalkozik vele, úgyanis egész nap a gép elött ül.

    előzmény:
    fokrisz (21)
    2007-10-24  10:19
  80. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 12:4422.

    Sziasztok !

    Én vagyok az a topik indító csak más most a nevem.

    Jól tudod az ilyen piciket 3-4-szer kell etettni naponta. Bár én Szofit csak 2 hónapig ettem négyszer, utánna 3-szor kapott enni. Reggel olyan fél 7-kor, délután 2-kor, és este felé olyan 6-7 órakkor,meg hát közben volt nasiztattva is. Most 5 nap múlva lesz 7 hónapos , és fél éves korától már csak 2-ször kap enni.

    Reggel fél 7-kor ( akkor apukám eteti ), meg délután 5-kor kap enni, meg közben nassiztattva is van.

    Mi reggel mindig tápot adunk neki és egy nagyobb száraz kenyeret. Délután meg mindig  házikosztot ( maradékot kap ), kívétel akkor amikor nincs semmilyen maradék sem,akkor tápot szoktunk neki adni konzervval vagy tejbe beleáztattjuk neki a tápot.  Természetesen maradékra a házikosztra is szoktunk neki adni konzervet ( nem mindig attól függ,hogy éppen mit kap, ha pl csak rizst kap vagy maradék főtt tésztát arra természetesen rakunk neki konzervet, hogy ne csak magába egye a tésztát meg a rizst. )   SZoktunk neki venni ilyen leforrázós kaját, meg kuytatésztát is. 

    Tápban pedigreeval vagy freeskiessel etettjük ( juniorral ). Bár bevallom szoktunk neki venni bono junior kutyatápot is.  Szégyenlem,de nekünk nincs arra elég pénzünk,hogy purinával meg ilyen nagyon márkás tápokkal etessük. Konzervbe én felnöttet adok neki, de abból is eddig csak olcsóbbat kapot ( Morzsi, Bono, Winston, egyszer tescos színes konzervet is .) Amikor pici volt kapott pedigree-set is.  Nem tudom de nekem ezekkel az olcsóbbakkal nincs bajom,nem büdősek. Egyedül a tescos nem tetszett mert alig volt benne hús,viszont rengeteg lé volt benne.  Ha felnőtt lesz valószínű,hogy csak ilyen olcsó tápot fog kapni ( Morzsi-az anyja is ilyet evett ). De a tápokon kívül kap vitaminokat is. Gyümölcsöt,zöldséget is szokott kapni.

    Szerintetek muszáj 1 éves koráig junior táppal etettni ?

    Ezzel ártok neki,hogy olcsó konzervvel, illetve táppal etetem ? ( szégyelem, de mi drágáljuk a márkás tápokat )

     

    előzmény:
    dünnyögős (18)
    2007-10-23  21:48
  81. 2007. október 24. 10:1921.

    Szia!

    Igazából szeretem Elvist, de ne mrajongok érte, csak pár számát ismerem. Elvis neve úgy jött, hogy szétnéztünk a kutyanévtárban. Kiválasztottunk több nevet: Prézli, Radar, Diégó, Fanta, Rambó, ezek voltak a befutók. Aztán valamiért megtetszett az Elvisz és az lett.  Aztán kb. egy hónap múlva keresgéltem a neten és megtaláltam a fekete labrador kölyköket, felhívtam a számot, mert itt a közelben lett volna, csak kíváncsiságból. A nő közölte, hogy két kislány van még, de az egyiket megtartanák. Na, onnan már el volt döntve, hogy Elvisnek menyasszonya lesz.  Már aznap ott örömködtünk neki, hogy hozzuk a kis Priscilláját neki és mivel így emlegettük már kezdettől fogva, ne mlehetett kétséges, hogy Priscilla lesz.  Amúgy Priscillára sokkal jobban illik a neve, olyan zengő és eleven, mint ő.  Ahogy most elnézem Elvis alakját, rá is egyre jobban illik a neve.  Bár most az utóbbi időkben ledobott pár kilót, egész fess úriember lett.  

    Nálunk tápból a Pedigre és a Friskies vált be, mostanában már csak Friskies-t veszünk, nagyon imádják mindketten, alig várják ,hogy enni kapjanak.  A Chappie-ről azt hallottam, hogy nem tesz jót a kutyáknak (valami olyan összetevője van, ami káros nekik  ), ezért nem veszek neki ilyet. A Fressnapf-ban szoktunk vásárolni, ott veszek nekik mindig másmilyen konzervet, az a kedvencük. Egy hónapban minimum kétszer olyat is kapnak. Most napi háromszor kapnak enni, ezt meg is akarjuk tartani egy éves korukig, állítólag csak utána lehet nekik napi egyszer adni.

    Fekhelyet nem vettünk, van egy nagy faládikó, amiben aludtak. Az elején Elvis baba vagy 10-szer belefért volna, most már olyan nagyok, hogy még ketten kényelmesen elférnek benne. Kibéleltük nekik mindig ronggyal, de mindig az lett a vége, hogy kihúzkodták. Ez a kedvenc játékuk, a rongyhúzkodás, meg a műanyag ásványvizes flakon.  Van csipogó labdájuk is, azt nagyon szeretik, bár az most már nem csipog, de mindig visszahozzák. Van még rágnivaló rossz cipő is, de ahelyett inkább fadarabokat meg követ rágnak. Szóval nekünk tiszta gazdaságos kutyáink vannak ,nem érdemes nekik játékot venni.  
    A ládika most át lett alakítva kutyaházzá, csináltunk neki tetőt, alulra raktunk nekik üveggyapotot szigetelésnek, még oldalra is akarunk majd, hogy ne fázzanak meg télen. Minjárt meg is mutatom, milyen lett.

    előzmény:
    biazsu (20)
    2007-10-24  06:17
  82. 2007. október 24. 06:1720.

    JÓ reggelt!

    Megjöttünk a reggeli sétából! Bucikám "keltett" hogy menni kéne hé! Olyan okos kuty, mert még ilenkor se szegi meg a szabályokat (tilos a gyerek és a hálószobába bemenni), csak nyüsszögött kettőt...  

    Dünnyögős, naygon édes Liza. NAgyon szép színe van. Minha világosabb lenne Bucinál, vagy csak a napfény? Azt én is olvastam, hogy vigyázni kell a kajával ezért nem merte enki sokat enni adni. Nővéremnek beagle-je van és ő mondta hogy míg Bax kicsi volr 2x50-et evett. De BUci olyan másodpercek alatt falja be ezt a mennyiséget... tudom ő nagyobb kutty, de akkor se akarom túletetni. Komolyan mondom a gyerekeimnél nem aggódtam, ennyire hogy jól csinálom-e valahogy az ösztönös volt. Szerintetek adhatok neki többet?

    Blood a 15-20dkg kicsit sokank kűnik, barátnőm kutyája (jó nagy fajta) eszik 300gr-ot! ÉS az már 9 hónapos.

    Téynleg nektek melyik táp vállt be a legjobban? Ja s milyne fekhelyet vettetetk a kuytusoknak!

    Fokrisz nagyon édes Elvis és Pris! A nevük is találó! CSak nem szeretitek a királyt?

    Szép napot!

     

    előzmény:
    dünnyögős (18)
    2007-10-23  21:48
  83. 2007. október 23. 21:5319.

    Köszi a dicséretet.  

    Olyan drága, mint egy kis jegesmedve. Nem mértük meg, de már biztos van 4-5 kg. A gyerekek imádják és én is. Nagyon talpraesett, játék közben ugat és morog is. Imád játszani a pulikutyánkkal, sajnos a cicánk nagyon fél tőle, de reménykedem benne, hogy hamarosan összeszoknak.

    előzmény:
    fokrisz (16)
    2007-10-23  21:04
  84. 2007. október 23. 21:4818.

    Sok tapasztalatom nincs, de azt olvastam, hogy 3 hónapos koráig 4-szer kell etetni. Vigyázzni kell a kajával, mert a labradorok hízásra hajlamosak. Holnap akarok elmenni boltba és szétnézek a tápok között, meg veszek neki valamilyen kalciumos vitamintablettát is. Most Chappi tápot kapott, meg húsos konzervet, de lehet váltani fogok. 

    Nagyon édes kiskutya és majdnem egyidős a miénkkel. 

    előzmény:
    biazsu (15)
    2007-10-23  20:56
  85. 2007. október 23. 21:0517.
    Nekem ez az 5 dkg elég karcsúnak tűnik. Mikor elhoztam a spanimat akkor volt 2 kiló és már akkor 20 dkg tápot kapott 4 részre osztva. Sztem 15-20 dkg adhatnál neki
    előzmény:
    biazsu (15)
    2007-10-23  20:56
  86. 2007. október 23. 21:0416.

    Szia!

    Én úgy tudom ,hogy az ilyen piciknek még napi 3-4-szer kell enni adni, ahonnan hoztuk, ott is ezt mondták. Pontosan nem emlékszem, mennyit adtunk, de egy kis kutyakonzerv elég volt kb.4-6 alkalomra kajának. Kapott szárazat is, de abból is egy kisebb maréknyit. Jó, ha adsz neki vitamintablettát is, az étel tetejére szoktuk tenni, így simán megeszi.
    Elvis nekünk is már az elején jelzett,m ikor pisilnie kellett, egy ládikóban tartottuk, addig nem is pisilt, amíg ki nem vettük.  Az első napokban az ágyunk mellett aludt és ha felébredt, aki azon a térfelen aludt, lerakta a kezét és addig simogatta, amíg el nem aludt.  Hiába no, nagy a szerelem. Emlékszem ,hogy egyszer picikém úgy aludt el, hogy a fejecskéjét beledugta az egyik cipőnkbe, a feneke így a levegőben volt.   

    mistic, érdekes, hogy minden labradornál a kaja szó az első, ami berögzül.  Mikor vissza akarom hívni az ebeket és nagyon nem akarnak jönni, ez az első, amire hallgatnak.  Ha tényleg kaja van, és kimegyek, hogy behozzam a táljukat, már a tál zörgésére tepernek az ajtó elé, akármerre is vannak a kertben.  Nálunk kb. 3-szor kellett nekik elmagyarázni, mikor ehetnek. Szóval, ha kimegyek a kajával, először ugrálnak. Akkor azt mondom, hogy ül, akkor leülnek. Persze Elvis kicsit közelebb, hogy hamarabb elérje a kaját, Priss kicsit távolabb. Priss engem néz, mikor adom ki a vezényszót, Elvis a tálat nézi és csorgatja a nyálát.  Majd mikor azt mondom, hogy ehet, akkor mennek oda a táljukhoz és esznek.  Annyira okosak. A sétáltatáshoz azt tudom mondani, hogy én úgy tanítottam meg Elvist, hogy mentünk és mikor húzni kezdett, visszarántottam és erélyesen azt mondtam ,hogy nem (nálunk ez az a szó, ími azt jelenti ,hogy valamit nem szabad  ). Kb. 5-ször megcsináltam ezt vele, utána már szépen haladt mellettem. Ilyenkor persze agyba-főbe dicsérgetem ,hogy okos kutya, megsimogatom, megölelgetem. Nekem ez bevált. Szélvész kisasszonynál viszont ez nem akar működni.  Igaz, ez csak félig igaz, ha ő megy elől a férjemmel, akkor működik, ha Elvis van elöl a sétáltatásban ,akkor megáll szaglászni, majd egyből lohol Elvis után, aki nála a falkavezér.
    dünnyögős, itt olvadozok a képernyőn Liza láttán, annyira kis aranyos.  Kicsit el is érzékenyültem, mert a mi Elvisünk már olyan rég volt ilyen pici, irtó hamar megnőnek. De így is édesek, olyan jó kis plüss bundájuk van és Elvisnek kicsit lóg is a bőre, olyan igazi ölelgetni való mackó.  Prissnek pedig nagyon finom selymes a szőre, ráadásul ő követeli is, hogy ölelgessék.  

    előzmény:
    biazsu (12)
    2007-10-23  15:33
  87. 2007. október 23. 20:5615.

    Köszi! Most purina borjúhusos rizses szárazat adok neki. A tenyésztő mondta hogy eddig ilyet kapott azért ezt vettem. Kimérve egy kis eledeles boltban. Majd megkérdezem mi van a zacsira írva!

    Bucikám éppen alszik (mint majdnem egész nap) és közben nyüsszög, rugkapál.  

    előzmény:
    blood83 (14)
    2007-10-23  20:42
  88. 2007. október 23. 20:4214.

    Mérd meg hány kiló. A prémium tápokon rajta van, hogy súly szerint hány dkg tápot kell kapnia.

    Mit eszik most?

    előzmény:
    biazsu (12)
    2007-10-23  15:33
  89. Torolt_felhasznalo_571901
    Torolt_felhasznalo_571901
    2007. október 23. 17:0413.
    Kedves Labrador tulajdonosok.!
    Irigykedve olvasom hozzászólásaitokat. Nekünk is volt egy édes labink, de egy óvatlan pillanatban kiszökött és sajnos nem került meg. A férjem amúgy is orrolt rá, mert a kert........és igaz ami igaz ő nagyon sokat dolgozik azon, hogy szép legyen. Szeretnék ajánlani egy nagyon hasznos könyvet, hogy jobban megértsétek a kutyus lelkivilágát és egyáltalán mindent amit erről a fajtáról tudni kell/illik
    KATHARINA SCHLEGL-KOFLER : RETRIEVEREK
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2007. október 23. 15:3312.

    Sziasztok!

    Végre én is idetaláltam.

    Kerek 4 napja vagyok boldog labrador tulajdonos. Ő egy hét hetes zsemleszínű kisfiú! Buci fon Pité-nek hívják. Röviden Buci, azért mert olyan a színe mint egy jól megsült bucinak   

    NAgyon okos kuty, ami az elmúlt 4 nap alatt ki is derült róla. Már másnapra 70%ban szobatiszta volt, most is mindent odakint intéz (igaz, hogy szobakutya), csak akkor csurrant be, ha nem figyelek a jelzéseire. HA rászólok leül labdát visszahozza, de aztán el is viszi.   Annyira okos, hogy néha csak nézek...

    LEhet kérdésem? MEnnyit kell egy ilyen kuttynak enni adni? Nekem azt mondták kb. 50 gr szárazat napi kétszer, de az olyan kevésnek tűnik, és úgy néz napközben... a szívem szakad bele. De tudom, ha most elhízik nehéz lesz lefogyasztani!

    Íme egy-két kép az én ki gombócomról.

     

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  91. 2007. október 23. 14:1811.

    SZia !

    Nagyon édi a kis Liza. Gratulálok hozzá.  Én 7 hetesen vettem a labradoromat.  Ő is egyből ismerkedni kezdett a szomszédban lévő 13 éves kutyával.

    előzmény:
    dünnyögős (10)
    2007-10-23  13:59
  92. 2007. október 23. 13:5910.

    Szia!

    Két napja én is boldog labrador tulajdonos vagyok. 8 hetes, gyönyörű kislány, a neve Liza. A mellékelt képeken ismerkedik a másik kutyánkkal, de szerencsére minden oké köztük.

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  93. 2007. október 23. 11:469.

    Szia !

    Hát ő is szokott rosszalkodni.  Nálunk 2 virágos kert van . Hátul egy nagyobb és elől egy pici. A hátsó virágos kertbe állandóan bemegy és kihúzkodja a kardvirágokat. És akkor utánna meg jön és mutattja nekem,hogy mit csinált. Persze akkor jól leszidom, és akkor nagyon szégyelli magát ( lapul, behúzza a füleit ), de azért tovább csinálja. Az elsőbe nem szokott bele menni.  

    Meg az enyimé olyan, hogyha rászolók,hogy mit csinálsz,akkor azonnal abba hagyja .  Kiszokott menni az utcára ha nyitva van a nagy kapu és minél jobban szólok rá annál jobban nem jön be,de a kaja szóra szerencsére mindig bejön,mert tudja,hogy akkor kap vmi-t.

    Csak akkor ül le, fekszik le ,ad pacsit stb, ha kaját kap. Különben nem fogad szót. A labdát vmikor visszahozza vmikor nem. Szóval nem nagyon fogad szót.  A sétáltatás kész horror.  Rendesen fut, megérem már tartani, szerintem már a fél utca rajtunk röhög. A pórázt alig lehet rárakni,mert ha meglátja akkor nekiáll ugrálni.

    Vőlegénye is van már . Ő egy fekete labi, annyi idős mint Szofi, Maxnek hívják, tőlünk 2 percre lakik. Ő is sétáltatás közben húzza a gazdáját.

    A te kutyád is ilyen szótfogadattlan ?  Milyen parancsokat tud ?

     

    előzmény:
    kockalány (7)
    2007-10-22  22:04
  94. 2007. október 23. 11:358.

    Szia !

    Hát szóval ezért kellett volna a jelszavam. Bocsi de azt hittem,hogy vki olyan kéri aki az előző fórumban leordította a fejemet. 
    A bemoldalamon is ezek a képek vannak amiket ide felraktam. De ha akarod rakok még ide fel képeket róla, csak meg kell keresnem a cd-t amin a többi kép van Szofiról.

    előzmény:
    kockalány (6)
    2007-10-22  22:01
  95. 2007. október 22. 22:047.
    Egyébként ahogy írsz szofiról nagyon hasonló a természetük Dorkával,bár Dóri nagyon rosszcsont is tud lenni.Kedvence pl.virág kirágás, papír szétcincálás, ásás.Szofi szokott ilyeneket csinálni??
    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  96. 2007. október 22. 22:016.
    Szia magam is labi tulajdonos vagyok egy 10 hónapos sárga kislány Dorka gazdija.A jelszavadra csupán azért voltam kíváncsi nem e van kép még a bemeden Szofiról,bocs ha zavartalak
    előzmény:
    mistic333 (5)
    2007-10-20  12:00
  97. 2007. október 20. 12:005.

    Szia Tudom,hogy van olyan topik is. De én szerettem volna egy sajátot, meg ide csak azt szeretném ha labisok írnának.

    előzmény:
    Nyunyekova (3)
    2007-10-20  11:07
  98. 2007. október 20. 11:174.

    Szia!

    Nekünk két labradorunk van, a másik két színből, Elvis (7 hónapos, zsemle szinű  ) és menyasszonya Priscilla (6 hónapos, fekete  ). Nagyon imádjuk őket, szerencsére sokat játszanak egymással, így nem baj, ha nem tudunk velük lenni egész nap. Elvis a nagy mackó, nyugodt, makacs és iszonyat lusta, persze alig nyikkan meg.  Priscilla olyan ,mint egy szélvész, nagyon bújós, szereti, ha simogatják, ő már 6 hetes korában igazi kis méregzsák volt, morgott rendesen, most már ugat elég sokat. Mikor őt elhoztuk, Elvis már egy hónapja nálunk volt, igazából olyan kis gyámotlalan volt, Priscilla simán lebírkózta, pedig Elvis háromszor akkora volt.  Szóval jót tett neki, hogy vettünk egy kiscsajt is, kicsit megedzette.
    Nagyon tanulékonyak, bár pórázban eddig csak Elvis tud viselkedni, Priscilla még nagyon húz. Imádják a vizet, nyárom vagy ötször kellett feltölteni nekik a 20 literes lavórt, mert azonnal belememtek és szétpocsolták.  Most mindent rágnak és rájöttek, hogy be tudják lökni a kazánház-és szerelőműhely ajtaját, úgyhogy ha elfelejtjük kulcsra zárni, benyomják és széthordanak mindent, zacskót, újságot szétcincálják az udvaron ,szóval takaríthatjuk utánuk a kertet rendesen.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2007. október 20. 11:073.

    Szia,

    Van egy imádom a retreiverem c. topik,ott vannak labisok is.

    Ny.

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  100. 2007. október 20. 11:052.

    Szia!

    Sajna nekem már nincs meg a kutty, de nagyon szerettem! A képen éppen fagyizik 2001. május 10.-én halt meg, valószínűleg megmérgezték. 12 éves volt.

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49

Címlap

top