Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért hazudnak a férfiak?

Torolt_felhasznalo_265517
Torolt_felhasznalo_265517
Létrehozva: 2007. október 20. 10:05

Sziasztok!

 

A kérdés adott. Miért hazudnak a férfiak a párjuknak, akit állítólag nagyon szeretnek, és nem akarnak elveszíteni. És mi a teendő akkor ha rájövünk mi nők, hogy nem mondanak igazat.

  1. Torolt_felhasznalo_162317
    Torolt_felhasznalo_162317
    2007. október 20. 22:23115.
    No, ezt szépen írtad. Amikor ilyeneket írsz, kifejezetten szeretlek.
    előzmény:
    jesse03 (112)
    2007-10-20  22:17
  2. Torolt_felhasznalo_162317
    Torolt_felhasznalo_162317
    2007. október 20. 22:22114.
    Ezzel a hozzászólással maximálisan egyet tudok érteni. Hagyj az isteni prototípusnak egy kis szabadságot, utána már lehet akár követelőzni is.
    előzmény:
    jesse03 (111)
    2007-10-20  22:14
  3. 2007. október 20. 22:20113.
    tudom mármint a kalitkásat! a nővérkém szokta mindíg ezt mondani...

    amúgy nem vagyok hárpia, tudja ezt a párom is, tőlem oda megy, ahova akar, de ma akkor is rosszul esett, de csak ez elmúlt 2 hét miatt...

    nem hisztiztem most sem amúgy sem szokásom, csak beszélgettem vele, elmondtam, hogy mopst ez engem bánt. azt mondta, hogy ebbe így nem gondolt bele, de igazam van, de holnap úgyis együtt leszünk.. stb. de érti, hogy miről beszélek. több mint 2 éve vagyunk együtt és a második, vagy a 3. ilyen nálunk, amikor úgy érzem, hogy nem ezt érdemeltem, bár ez is milyen hülyeség, nem?
    nem haraggal váltunk el, csak látta rajtam, hogy tényleg szarul esett, de z van, nem fogok jópofizni, ha nem úgy érzem!
    előzmény:
    jesse03 (111)
    2007-10-20  22:14
  4. 2007. október 20. 22:17112.

    "Ilyesmi kell ahhoz, hogy az ember ily módon keressen vigaszt. A környezetemben élők is így kerültek kapcsolatba ezzel a gondolatvilággal.

    Minden ember életében eljön egy olyan dolog amikor nincs emberileg lehetséges megoldás-no ilyenkor fohászkodik, és ilyenkor mindig 2 út mutatkozik meg.Az egyik széles-és könnyű, a másik keskeny és rögös.

    Gondolom tudod, hogy melyiket választottam.Hisz nem titok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_162317 (108)
    2007-10-20  21:58
  5. 2007. október 20. 22:14111.

    "vagy túl sokat akarok?"

    yes  A ffi az egy külön dolog-nő létemre ha nagyon kemény hetem volt-akkor nekem is szükségem van arra-hogy teljesen kikapcsoljak-én olyankor egyedül szeret lenni. Vagy mászkálni.

    Vélemény: ha a kalitka ajtaja nyitva a madár mindig visszaszáll, ha zárva a madárka mindig elvágyik. 

    előzmény:
    aviane (109)
    2007-10-20  22:06
  6. 2007. október 20. 22:10110.

    "Menet közben megkedveltelek. Azt hiszem."

    no ez jó olvasni-hisz a reg-ed jelntése igen "tetszik" és nem áll távol tőlünk 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_162317 (108)
    2007-10-20  21:58
  7. 2007. október 20. 22:06109.
    sziasztok!

    hát néha jobb a kegyes hazugság! vagy nem is tudom...

    az én párom ma közölte velem, hogy megy leereszteni az elmúlt 2 hete fáradt gőzét a haverjával...
    amivel nincs is gond, mert sosem hisztizek ilyenkor, természetesnek tartom, ha valakinek szüksége van csak haveri társaságra is.
    de ma kivételesen rosszul esett.... tényleg szar volt az elmúlt 2 hete, nyűgös volt fáradt, én nem kaptam ezáltal kellő figyelmet, de nem piszkáltam, átéreztem a problémáit, vele voltam, segítettem, tartottam benne a lelket! viszont én úgy érzem, hogyha kezd egy kicsit jobban lenni, akkor nem annak kellett volna az elsőnek lennie, hogy velem foglalkozik???? vagy túl sokat akarok?

    kérném szépen a véleményeteket, jobb lett volna egy kegyes hazugság a részéről, hogy azt mondja megy haza aludni (nálam nem volt sokat) és utána elsunnyog, vagy így a jobb?

    vagy egyáltalán mi erről a véleményetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265517 (1)
    2007-10-20  10:05
  8. Torolt_felhasznalo_162317
    Torolt_felhasznalo_162317
    2007. október 20. 21:58108.
    A legőszintébben? Mindig sejtettem, hogy van valami nagy probléma a háttérben. Ilyesmi kell ahhoz, hogy az ember ily módon keressen vigaszt. A környezetemben élők is így kerültek kapcsolatba ezzel a gondolatvilággal.
    Menet közben megkedveltelek. Azt hiszem.
    előzmény:
    jesse03 (107)
    2007-10-20  21:51
  9. 2007. október 20. 21:51107.

    miért eddig nem értettél? 

    csak őszintén.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_162317 (106)
    2007-10-20  21:48
  10. Torolt_felhasznalo_162317
    Torolt_felhasznalo_162317
    2007. október 20. 21:48106.
    Borzalmas, hatalmas lelkierőt igénylő dolgokon mentél keresztül. Most már értelek.
    előzmény:
    jesse03 (105)
    2007-10-20  13:48
  11. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. október 20. 13:57107.
    no erre gondoltam én is...
    előzmény:
    jesse03 (105)
    2007-10-20  13:48
  12. Torolt_felhasznalo_650443
    Torolt_felhasznalo_650443
    2007. október 20. 13:49106.
    Azt gondolom, a nők sokat kombinálnak, féltékenyek, gyanakvóak. És nem tudnak megbocsátani. Hiába mondják, ha valami nem kívánt dolog kiderül, soha többet nem fognak sem felejteni, sem elnéző lenni, sem tiszta lapot adni akár 1x is a párjuknak.Mindenki hibázik, kicsit vagy nagyot, tervezetten -vagy egyáltalán nem úgy. Ha egy pasi ilyen helyzetben hazudik a párjának, akit tényleg szeret, szerintem éppen azért teszi, mert tudja, ha őszintén elmondja, hogy hol rontott, akkor jó eséllyel megbántja a nőt, és a várható harag, büntetés, fokozott gyanakvás, veszekedés stb mindent elrontana végleg. Elveszíthetnék egymást, amit nem is akar egyik fél sem. Egy nő reakciója elég kiszámíthatatlan, de inkább rossz, mint megértő. Ezért hazudik, aki szeret. (vagy csak gyáva  -de azért, mert nem akar kicsinyes vitasorozatba, kutakodásba, állandó lelkifurdalás-keltésbe belemenni) Én egyszer csaltam, nem is volt módom letagadni-pedig nem volt lényeges az én szemszögemből. De olyan reakciót váltott ki, olyan rút és gyilkos bosszúállás indult el, amire azt mondtam, hogy elég. Elmúlt minden jó érzés iránta. Kiszerettem belőle egy órán belül. Pedig nem felületesen ismertük egymást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265517 (1)
    2007-10-20  10:05
  13. 2007. október 20. 13:48105.

    "bár semmi nem utalt arra az elmúlt 10 évben, hoyg nem lesz tetlegesség a nő részéről."

    bármivel is próbálkozhat nem lesz jó szerencsés. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (103)
    2007-10-20  13:39
  14. 2007. október 20. 13:47104.

    "csoda, hoyg nincs üldözési mániád"

    nem még a történtek után sincs-és nem is lesz. 

     

    "csak annyit, hoyg a testi épségeteket nem veszélyezteti"

    a megbocsájtás erre is vonatkozik-de ez nem tartozik a nagyérdeműre

    "szóval fög a kölök agyturkálóhoz járni rendesen..."

    nem fog-és megkérnélek, hogy ezt ne emlitsd mert ez a hitem szerint ráolvasásnak minősűl-és nem utsó sorban varázslásnak a gyermek jövőjét illetően.Ez volt az utolsó, hogy evvel a dologgal kapcsolatban szóltam.

    "nem mentetek szét, felfogta, mégis zaklat. kezdek egyre biztosabb leni benne, hoy kitörött az egyik fogaskereke... vag ymár inkább csak megszokásból/szórakozásból játszik veletek."

    nem hinném, hogy bármi megszokás, bármi "szórakozás" lenne mögötte, mert hogy van szíve az biztos-ezt viszont én vettemnála észre, arról nem beszélve, hogy az átlagnál jval mélyebb érzésű-gondolom az élete nem lehe fenékig tejfel-ahogy sokunknak nem az.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (103)
    2007-10-20  13:39
  15. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. október 20. 13:39103.

    nem mondom, kemény csaj vagy. csoda, hoyg nincs üldözési mániád.

    az, hoyg eg ylépést nem tettél még nem jelent semmit, csak annyit, hoyg a testi épségeteket nem veszélyezteti. bár semmi nem utalt arra az elmúlt 10 évben, hoyg nem lesz tetlegesség a nő részéről. ez megnyilvánulhat bármiben... bár lehet túl sok krimit nézek.

    szerencséd van, hoyg nem estél össze vagy veszítetted el a fejed.

    azt sajnos nem tudod befolyásolni, hogy a gyereket hogy neveli. egy gyerek pedig a nevelésen kívül is megérzi, hogy ha a szüleivel nincs valami rendben. szóval fög a kölök agyturkálóhoz járni rendesen...

    lehet igazad van, ha nem találkozol vele, ha ő nem akar. de lehet ha szembesült volna veled felfogta volna mi a pálya. az, hoyg segítséget kérsz a rokonaitől szerintem nem a gyengeség jele. viszont te nem foghatod kézen és nem viheted el agyturkálóhoz, azazért sok lenne.

    nem mentetek szét, felfogta, mégis zaklat. kezdek egyre biztosabb leni benne, hoy kitörött az egyik fogaskereke... vag ymár inkább csak megszokásból/szórakozásból játszik veletek.

    előzmény:
    jesse03 (102)
    2007-10-20  13:31
  16. 2007. október 20. 13:31102.

    "neki mondtad már, hoyg megbocsátottál neki?"

    nem.de rájöhetett már magától-hisz egy lépést nem tettem.

    "elköltözni nem próbáltatok?" már 2x elköltöztünk-a 10 évben

    "honnan szerez információt rólatok?" forrást nem nehéz szerezni csak pénz kell hozzá.

    " iszonyatosan sajnállak titeket." nem kell, mert ez az egész csak mégjobban megerősítette a házasságunkat.

    "az biztos, hoyg ő agyturkálóhoz fog járni fél életében."

    ez akarom megakadályozni.

    "akkor kézen fogom az uramat és elmegyek a nőhöz és addig nem kelek fel míg nem tisztázom a zaklatást. segítséget kérek a nő rokonaitól, barátaitól."

    Nem fogok senkivel sem találkozni, mindaddig,  mig ő nem akar velem.Ez alap nálam.

    A másik alap, hogy a dolgaimat én intézem-és nem kérek segitséget az ő rokonaitól, sem az ismeretségi körétől, mert nincs szükségem ré.Ha valamit el akarok intézni azt én intézem személyesen el és nem bizok meg senkit mert ez a megbizásos dolog csak a gyenge emberek eszköze.

    " a nő mit mondana, ha sikerülne a terve? " már tudja, hogy nem sikerült neki-és nem is fog sikerülni.Ezzel már tisztában van-sz.tem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (98)
    2007-10-20  13:18
  17. 2007. október 20. 13:30101.
    Tökéletesen egyetértek. Nálam az vált be a kegyes hazugságok ellen, ha kevésbé heves reakcióval fogadtam a negatív híreket, és szinte cinkosként, megértő szemekkel érdeklődtem tőle az ilyen dolgokról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519188 (100)
    2007-10-20  13:25
  18. Torolt_felhasznalo_519188
    Torolt_felhasznalo_519188
    2007. október 20. 13:25100.
    Amiért a nők is sokszor. Félnek a párjuk válaszától, haragjától. Vagy elfogadhatatlan, mocskos dolgot tettek. Kegyes és kegyetlen hazugságok. De mindegyik egyről szól: Elveszítheti a másikat.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265517 (1)
    2007-10-20  10:05
  19. 2007. október 20. 13:1999.

    Miért? Hazudnak? Esetleg, ha elvárjátok. Talán ha nem csinálnátok a bolhából is elefántot, akkor bevallanánk mondjuk az egérrel bezárólag.  

    A macska méret, az már veszélyes, mert ki tudja milyen óriásmamut születne belőle   

    Javaslat: ne akarjatok uralkodni annyira a férfin, hogy egy töklényegtelen pörköltfoltot is odadugtok az orra alá kétségbeesett és porbasújtó tekintettel, hanem be a mosómasába a pólóval, oszt jó napot.

    Ha nem akartok irányítGATni, meg folyton számonkérni, mint egy dedóst, bevalljuk azt is, hogy nem a macs ette meg a körömpörköltet uzsonnára, főleg ha tudjuk, feleség még a lábszagunkat is szereti    

    Végülis, az sem sokkal ütősebb, mint a sajtszag és ha néha-néha úgy hozza az élet, és ez utóbbi lengi körül a "kóstolót", mi sem háborgunk miatta  

    Egy feminista agitprop szemináriumba való ez a topikindító kérdés 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265517 (1)
    2007-10-20  10:05
  20. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. október 20. 13:1898.

    a barátnő helyében: fogalmam sincs. nem voltam ilyen helyzetben. csak azt tudom, hogy a barátnő egy módosult tudatállapotban van jó ideje. és ennek a legyőzéséhez szakember segítsége kell. az, hoyg a nő nem ismeri fel, hogy segítségre lenne szüksége mutatja, hoyg nagy a baj. nem tudom miben nyilvánul meg a zaklatás: levelek/telefonok/baráti kör telekürtölése/férj munkahelyi zaklatása/feleség munkahelyi zaklatása/férfi gyerekeinek zaklatása... mindenképp segítséget igényel. szakszerű segítséget. egyedül nem képes ebből kikecmeregni.

    feleség: megint nem tudok okosat mondani, mert nem voltam ilyen helyzetben. ha a jó oldalamat veszem elő akkor kézen fogom az uramat és elmegyek a nőhöz és addig nem kelek fel míg nem tisztázom a zaklatást. segítséget kérek a nő rokonaitól, barátaitól. rögzítem a fenyegetéseket és ha elfajul a dolog akkor besétálok a rendőrségre, de mindenképpen utána érdeklődöm, mi a teendő ilyen esetben és otthon van egy vészforgatókönyv talonban.. ha a rossz oldalamat akkor vérben forgó szemmel esketem meg, hoyg nem jön a közelembe és nem bántja a gyerekeimet. mondjk ha a gyerekeimet veszélyeztetné akkor biztos agyonütném, de ez gondolom normális anyai ösztön.

    neki mondtad már, hoyg megbocsátottál neki? mit mondott rá? elköltözni nem próbáltatok? honnan szerez információt rólatok?

    ja a férj esetében: igazán? nem tudom... de minden törvényes és törvénytelen eszközzel távol tartanám a családomtól. bár inkább törvényessel... mondjuk az is fura, hoyg a gyerek nem tudja ki az apja... a nő mit mondana, ha sikerülne a terve? drága kicsi 10 éves fiam, ez itt az apukád akiért egy évtizede harcolok... adj neki puszit! ebből is látszik, hoyg a nő nem ép és nem beszámítható...

    nézd. egy dologban biztos vagyok. iszonyatosan sajnállak titeket. lehet már nem zavar, hoyg a nő állandóan keres titeket és a férjedet akarja megkaparintani, de akkor is OTT VAN az életetekben. nem tudom milyen rendszerességgel bukkan fel, de így élni évekig... és nem mentetek tönkre bele... döbbenet. sajnálom a kisgyereket is.. az biztos, hoyg ő agyturkálóhoz fog járni fél életében.

     

    előzmény:
    jesse03 (93)
    2007-10-20  12:59
  21. Torolt_felhasznalo_922443
    Torolt_felhasznalo_922443
    2007. október 20. 13:0997.
    Látod,pedig én nem részben,teljesen igazat irtam.Hogy nálunk nőknél hogy is van ez.Miért nem érted?
    előzmény:
    Menders (96)
    2007-10-20  13:03
  22. 2007. október 20. 13:0396.
    Te, most ki van nálatok és mi történt? Valahol a felénél elvesztettem kinél mi van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_922443 (92)
    2007-10-20  12:55
  23. 2007. október 20. 13:0195.
    És akkor itt egy példa, hogy miért NEM érdemes hazudni, azon kívül, hogy fárasztó és belegabalyodik az ember.

    Ma elmentem és vettem egy merevlemezt a számítógépbe a Dohány u.-ban, húszért. Vittem a fényképezőgépet is, hogy csinálok városi képeket, de végül nem volt kedvem hozzá.
    Ez a tény. A teljes igazság.
    Ráadásul találkoztam ott egy volt cukrász társammal, akit vagy 10 éve nem láttam. Lássuk, hogyan tálalom ezt a páromnak ("mondhatta volna szebben kis lovag" mintára, szituációtól és érdeklődéstől függően), arra a kérdésre, hogy hol voltam:

    - Jártam egyet a váosban
    - Tök jó idő volt és a belvárosban voltam
    - Vettem egy merevlemezt
    - a Blaha környékén nézelődtem a boltokban
    - csak találkoztam egy volt kollégával, jót dumáltunk
    - költöttem kicsit magamra
    - fényképezni indultam, de végül nem csináltam képet, mert a nap nem úgy sütött, ahogy a képeken jó lett volna. Majd máskor.

    A fentiek mind beleillenek a leírt tartalomba. Csak részben. Persze, ha a párom épp tényleg rám tud figyelni, vagy nem akarok sunnyantani a többi részlet felől, akkor elmondom neki a teljes sztorit. De ha a fenti példákat össze is adom, akkor is marad fehér folt a történetben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265517 (90)
    2007-10-20  12:52
  24. 2007. október 20. 13:0194.

    "ha zavart volna a nő tevékenysége és úgy érzed/látod a gyereket/a te családod életét is veszélyezteti az anya viselkedése"

    erre szerintem tudod a választ-de ez nem tartozik a nyilvánosságra, mert ami volt az elmúlt-és a feleség megbocsájtotta a dolgot. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (91)
    2007-10-20  12:55

Címlap

top