Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Füstölők. Mire valók?

picicica
Létrehozva: 2003. szeptember 29. 11:35
Sziasztok! Sokszor használok füstölőket, és nagyon szeretem, de igazából nem mindről tudom, hogy mire való. Sokszor a boltban sem tudnak segíteni nekem, ahol veszem őket. Tudnátok segíteni? Akár úgy, hogy hol találok erre vonatkozóan valamit a neten, akár úgy, hogy ha ti tudjátok, mit miért gyújtunk meg. Köszönöm, előre is.
  1. Torolt_felhasznalo_544166
    Torolt_felhasznalo_544166
    2007. március 25. 17:50104.
    Sziasztok!
    Lenne egy hülye kérdésem. Az ópiumos füstölőben igazi ópium van? Gondolom igen, de akkor ezt így lehet szabadon árulni? És ha belélegezzük a füstjét akkor van valami droghoz hasonló hatása?    Tudom hogy hülyeség, de most nagyon kiváncsi vagyok erre  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_420626
    Torolt_felhasznalo_420626
    2006. szeptember 24. 16:10103.

    Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy a füstölő nem egészségtelen-e? Hisz végeredményben ez is füst, amivel tömíted a tüdődet, vagy nincs igazam? Én imádom az illatát és a hangulatát, de mindig aggódom, hogy lehet, hogy ártalmas.

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. szeptember 13. 15:55102.

    Mit csinálunk a hamuval?? Ezt komolyan kérdezed?   Hát én speciel kidobom a szemetesbe!  

    Amúgy meg úgy használod ahogy akarod, én volt már hogy almába szúrtam, mikor nem találtam a tartót. Csak egy papírt tettem alá, hogy ne az asztalra essen a hamu. Lényeg h nehogy felgyújtsd a lakást!  

    előzmény:
    susie (96)
    2006-09-08  15:41
  4. 2006. szeptember 13. 15:53101.
    Akkor inkább ne füstölőzz! Égess inkább illóolajakat aromalámpában, nézz utána h melyiknek van gombaölő hatása is, pl teafa biztos h ilyen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932083 (98)
    2006-09-10  07:54
  5. 2006. szeptember 13. 15:50100.

    Dehogy, ne viccelj!  

    Azért arra figyelj, hogy ne szintetikus füstölőket vegyél, amiket mondjuk a 100 Ft-os boltban lehet kapni.

    előzmény:
    **KiTti** (99)
    2006-09-11  21:10
  6. 2006. szeptember 11. 21:1099.
    Engem az érdekelne,hogy ártalmas-e,ha este a hálószobában füstölőzöm picit(mondjuk negyed-vagy fél szálat égetek el),és utána szellőztetés nélkül alszom el. Ugyanis van,aki azt mondta hogy az... Nem tudom...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_932083
    Torolt_felhasznalo_932083
    2006. szeptember 10. 07:5498.

    Engem a füstölők gombaírtó hatása érdekelne (penészgomba allergiás vagyok) valóban van vmelyiknek?

    Egy enyhéb illatot szeretnék amúgy elsőre... (ha emlékeim nem csalnak néha a Bahiaban elég rosszul éreztem magam a füstölők töményége miatt)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_403643
    Torolt_felhasznalo_403643
    2006. szeptember 8. 16:2697.
    Én a neten rendeltem füstölőket, 20 szálasak és 60 Ft-ba kerültek. Szerintem ennél nincs olcsóbb. Mivel többen rendeltünk, így a postaköltséget elosztva sem jött ki 80 ft-ra. Szerintem megérte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828104 (1)
    2003-09-29  11:35
  9. 2006. szeptember 8. 15:4196.
    sziasztok! Nem rég kezdtem el foglalkozni a füstöléssel ,szerintem rossz illat nincs csak ki kell keresni a megfelelö idöpontot .Amit tegnap füstöltem eléggé erös volt  de miután a pálca elfogyott/ rá egy jó órára kb/Nagyon kellemes illat volt a szobáinkban.Lenne pár  kérdésem is :mit csináltok a hamuval?Mivel jobb füstölni szerintetek tálkában vagy azzal ami nekem van egy rövidke léc?Üdv zsu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_502882
    Torolt_felhasznalo_502882
    2005. június 30. 17:3995.
    www. szagbolt. hu
    Ezen a honlapon fenn van. Sajnos ritkán járok Pesten és rendelni nem lehet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_502882
    Torolt_felhasznalo_502882
    2005. június 30. 17:3494.
    Sziasztok!
    Soha nem szerettem a füstölőket, sokkal inkább illóolaj párti vagyok, de nemrég rátaláltam egy japán füstmentes füstölő "családra". Asszem 5 illat van belőle. Az ocean-t vettem és imádtam. Sajnos megszűnt Szolnokon az az üzlet ahol kapni lehetett és most nem tudom hol keressem. :(
    Ismeri ezt valaki? Úgy 15cm hosszú vagyis rövid, 50db 1500Ft volt ha jól emlékszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. november 19. 10:3893.
    Én is találtam egy jót a fiók alján, olyan furcsa, nem tudom, hogy honnan került ide hozzánk, valakitől kaphattam valamikor régen, és el is felejtkeztem róla, most meg a nagytakarításnál került elő.
    Nincs rajta a dobozán az illat neve sajnos, de nekem olyan tisztaság illatú, nem tudom jobban meghatározni. A páromnak viszont Darshanból a barath tetszik. Ilyen jó kis "téli", bár ma már az lesz állítólag estéken, nagyon jó meggyújtani egyet, egy kis hangulatfénnyel.
    előzmény:
    indira (92)
     
  13. 2004. november 18. 19:5192.
    Legújabb kísérletem a jázmin. Hát nem jött be. Pedig szeretem a jázmin illatát, de ez így túl tömény!
    A lótusz viszont nagggyon tuti! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. október 24. 07:2191.
    Köszi, ez valóban nem drága. Körülnézek itt a neten is, hátha okosabb leszek. Szia P.
    előzmény:
    indira (89)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 23. 23:1690.
    az én kedvenc füstölőim zöld dobozban vannak, kb 20 szál. És 150 Ft. A lótusz, vanília a kedvenceim.
    Az Oktogon körül van egy francia illatbolt. Állítólag méregdrága. De nagyon segítenek neked megatlálni a lakásodhoz, a hozzád leginkább megfelelő illatot.
    Ha komolyan akartok vele foglalkozni, érdemes kipróbálni, és pár ezer forintot rászánni!
    előzmény:
    indira (89)
     
  16. 2004. október 23. 21:2889.
    Egy olyan hengeres forma 250-300 Ft, és kb 30 db van benne. Szerintem nem drága.
    Bio, ezoterikus vagy ilyesmi boltokban keresd! :-)))
    előzmény:
    Perla. (88)
     
  17. 2004. október 23. 11:5088.
    Drágák ezek a füstölők? Én még életemben soha nem vettem, nem is kérdeztem a párom, hogy honnan szerválta. Valami narancsos, citromos illat nekem is jobban bejönne, mert ennek egy kicsit templomra emélkeztető illata van, legalábbis nekem.
    előzmény:
    indira (87)
     
  18. 2004. október 23. 11:2787.
    Szia! Én csak a "Bharath" nevezetűt ismerem, de az a kedvenc füstölőm. Rám nagyon jó hatással van, megnyugtat. Ugyanez a szantál is. A többi is hasonló hatással van rám, de leginkább ez a kettő.
    A nappalitok tényleg nagy lehet, ha 2 füstölőt nem éreztél! :-)))
    Most vettem egy narancsvirág (orange blossom) illatút, az is nagyon szupi, tök megszerettem.
    Próbálgasd őket, majd meglátod melyiket szereted meg jobban! :-)))))
    előzmény:
    Perla. (83)
     
  19. 2004. október 22. 11:1686.
    Szia!
    Megnéztem a dobozát, az első van nekem azok közül, amiket írtál. A nappaliban gyújtottam meg már kettőt, de nem nagyon érződik az illata, ez ilyen pálcikás, hamar le is ég, túl nagy a nappalink valsz. egyhez.
    De azért majd bővebben beleásom magam ebbe a tudományba, úgyis jön a tél, lezs időm.
    Szia P.
    előzmény:
    amberbea (85)
     
  20. Torolt_felhasznalo_704154
    Torolt_felhasznalo_704154
    2004. október 21. 14:3585.
    Szia!
    Én a Darshan füstölő 3 fajtáját ismerem. Van a legnépszerűbb, a Bharath Darshan és van még kettő, a Buddha és Trupathi Darshan. Biztos, hogy még van más fajta is, de én azokat még nem ismerem. Amit eről a Bharath darshanról tudok az az, hogy az egyik legjellegzetesebb indiai füstölő, valamint fertőtlenítő hatása van. Ezt értheted a lakásra is, de értheted akár magadra is átvitt értelemben. Úgymond. . . . . léleküdítő hatású:-)
    Én személyesen egyik darshant sem szeretem, pedig rengeteget próbálkóztam megszeretni. nekem ilyen sajátos elméletem van a füstölőkre nézve. Minden egyes fajtát amivel csak találkoztam kipróbáltam. Volt amit magamraerőltettem, hogy átérezzem azt a hatást amit számomra nyújt. De. . . . . vannak olyanok amiket sehogysem siekrült megszeretnem, bármilyen hangulatban próbálkoztam velük. De ettől függetlenül még nem fogom azt mondani, hogy ez vagyy az határozottan rossz.
    előzmény:
    Perla. (83)
     
  21. Torolt_felhasznalo_704154
    Torolt_felhasznalo_704154
    2004. október 20. 18:0784.
    Szia Picicica!
    Szerintem mindenkire más és más hatással vannak a füstölők, valamint mindenki másnak érzi ugyanazt az illatot. Ettől függetlenül általánosították hatásukat. Van amit igaznak tartok, van amit nem. Olvastam, hogy nagyon érdekel a szantál, tömjén és ámbra hatása. A szantálnak nagyon sok hatása van. Még szúnyogírtásra is használják. Rózsa illatú füstölővel pedig az egyik legjobb vágyfokozó. Ezt már többen is alátámasztották.
    A tömjénről azt tudom, hogy a fehérmágiában használják a leginkább, a gonosz távoltartására. Ezért égetnek a templomokban is tömjént. Valamint szellemi kikapcsolódásra használják még. Az ámbráról nagyon keveset tudok, pedig az egyik kedvencem. Leginkább a tömjén hatásához hasonlítják.
    Azt mindenkinek szeretném tanácsolni, hogy amennyiben csak tehetitek 100% természetes alapanyagú füstölőket használjatok, mert az az igazi. Jóval drágább, tudom, sokkal kevesebb van egy csomagban, de szerintem sokkal jobban megéri az árát.
    Most mennem kell, de holnap visszatérek. Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828104 (69)
     
  22. 2004. október 20. 11:1083.
    Szia!
    Tegnap hozott haza a párom az általad is írt Darshan füstölőt.
    Mivel én ezeket egyáltalán nem ismerem, gondoltam ma utánanézek itt, hátha akad egy fórum ami erről szól. Íme látom te is ismered ezt, kérlek írdd meg, hogy ennek a fajtának milyen hatása van az emberre, ha egyáltalán van, ha lesz egy kis időm azt hiszem jobban beleásom magam majd ebbe a tudományba is, mert érdekelne.
    Köszi, szia Perla
    előzmény:
    indira (47)
     
  23. 2004. március 17. 12:1582.
    sziasztok!
    én is imádom a füstölőket, de egy kicsit elkanyarodtatok az olajok felé.
    füstölőkkel kapcsolatban merre lehet olvasni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_149260
    Torolt_felhasznalo_149260
    2004. március 17. 11:3681.
    Ne haragudj, csak most olvastam vissza . . tehát nagchampa-sárga ill. lila dobozban láttam eddig; nem "erőszakos az illata" , ezért kedvelem;
    Ajánló. . .

    Test, lélek és szellem kiállítás
    http://www. indigoconsultants. hu/
    előzmény:
    indira (77)
     

Címlap

top