Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ESKÜVŐ DEBRECEN

zsóka19
Létrehozva: 2007. szeptember 13. 22:26
Kedves debreceni feleségek és leendő feleségek, vagy akiknek csak egyszerűen ott volt az esküvőjük!

Segítsetek pár mondattal Nekünk, elhagyatott, kezdő asszonykáknak a nagy nap megszervezésében! Ismerem az Esküvő 2008 topikot, fel is vettem egy -két ide valósi lánnyal a kapcsolatot, de TÖBB INFÓ KELL!!!

Gyertek, meséljetek, akik pedig előtte állnak, segítsünk egymásnak!

  1. 2009. március 24. 16:20101.

    Kedves Vikide,

    aug. 22-én lesz, mi is kb 70-80an leszünk. Mi díszítünk, mert így költséghatékony :) De nem visszük túlzásba. Zenekart nagyon nehezen találtunk, Olaszliszkáról jönnek. 

    A gyümölcsös tál nem rémlik. De szerintem le lehet bizniszelni velük, olyan rugalmasak. Nekünk a honlapon található menü lesz. A tortát nekünk meglepibe sütik a rokonok.  

    Ti milyen színt választotok ahhoz a dsdíszítéshez amit ők biztosítanak?

    Nektek mi is lesz az időpont? 

    És Ti milyen díszítést fogtok csinálni/csináltatni?

    jó szervezkedést :)

    előzmény:
    vikide (92)
    2009-03-19  20:38
  2. 2009. március 26. 19:32102.

    SZia

     

    Nekünk szeptember 5-én lesz. Bordó lesz, bár nekem még a narancssárga is tetszik, de ebben egyeztünk meg a párommal. Mi fogjuk díszíteni, lufikat szeretnék, meg azokra a kerekekre, amik lámpának vannak megcsinálva, organza szalagokat, de még sokkal pontosabban nem tudom leírni, mert még el kell menni előte felmérni még 1x a terepet. Zenekar messziről jön hozzánk is, 2 fő a zenekarból a párom régi barátai, így ez egyszerű volt. Sütiket szülők sütik, meg majd mi is rendelünk. Tortát még nem döntöttem el milyet, és hol. És a lányeg még hátra van....a Nászút.

    Még nem tudjuk hova. Mivel szeptemberben lesz,így vmi meleg helyre kellene. Ti? Merre?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. március 27. 08:07103.
    Sziasztok! Mi lefoglaltuk az utat, július, és Törökország!
    előzmény:
    vikide (102)
    2009-03-26  19:32
  4. 2009. március 27. 19:46104.

    Debrecenből indul majd a repülő? Melyik utazási irodánál foglaltatok? 1 hét? félpanzió?

    Én is szívesen mennék Törökörszágba, csak a párom nem. De még bármi lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. március 27. 20:35105.
    Igen,  debreceni indulással van. 1 hét all inc. ellátással. Törökben nem nagyon vannak fpanziósak... és a redtreffnél foglaltunk utat, közvetítette a medinatours útját, ott most 03.31-ig van kedvezmény!
    előzmény:
    vikide (104)
    2009-03-27  19:46
  6. 2009. március 29. 09:52106.
    Sziasztok Vígkend majoros esküvősök!örülök,hogy találok itt még olyan embereket, akik szintén ezt az éttermet választották.Sajnos tegnap azt a pletykát hallottam, hogy a VKM-t el fogják adni. Tudtok ti erről vmit? Gondolom mindenki fizetett már előleget,és most már valszeg minden étterem betelt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. március 29. 09:54107.

    Szia,

    a Vígkend major díszítésével kapcsolatban lenne kérdésem:nekünk azt mondták,hogy ők feldíszítik.Nektek nem ajánlották ezt fel? vagy nem bizol bennük vagy mi az oka h.ti díszitetek? én nem akartam volna ezzel foglalkozni,ha nem muszáj

    előzmény:
    vikide (102)
    2009-03-26  19:32
  8. 2009. március 31. 13:28108.

    hello vígkendmajoros csajok, én nem hallottam ilyen pletykát, és remélem hogy tényleg csak pletyka. Hol hallottad Kimba? Megijedtem

    A díszítéssből ők megcsinálják: asztalközép , futó, szalvéta. Ezen kívül szeretnénk még talán virágokat vagy valamit az asztalra, erre értettem a díszítést. Nektek mit vállaltak díszítés gyanánt?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. március 31. 22:27109.

    Azt hogy hol, nem árulhatom el. De beszéltem azóta már az étterem vezetővel, és a hír igaz, 2 éve árulják, de a teljes kft, tehát ha még eladnák is, minden fog úgy tovább menni, mint a régi tulajjal....remélhetőleg.

    Diszítésként, azt mondták hogy feldiszítik teljesen, a részletekre nem kérdeztem rá, mert nem volt jelen a szerződés aláírásánál, és vőlegénynek nem jutott eszébe ilyen kérdést feltenni :)

    előzmény:
    Nonaka (108)
    2009-03-31  13:28
  10. 2009. Április 1. 21:32110.

    Üdv Mindenkinek!

     

    El az eladás dolog nem tetszik nekem sem. Ki tudja miket akarnak majd megváltoztatni. Ki ott a tulaj? vagy hogy lehet elérni?

    Nekünk is ezeket a díszítéseket mondták: asztal feldíszítése: futó középre, gyertya, virág. Nekün k a virágdíszt is mondták a terítéshez. a falakat nem díszítik, mi oda viszünk lufikat stb.

    Ha valakinek van még infója erről a víg kend majoros ügyről, kérlek írjátok meg.

     

    Jó éjt

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. május 4. 13:04111.

    Sziasztok lányok,

    a fotósok tarifáiról van már infótok? Esetleg tudtok olcsó de jó fotóst ajánlani Debrecenben?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. május 14. 14:48112.

    120.000,- Ft 250 db képpel, egy fiatal lány.

     

    Többet nem tudok neked mondani.

     

     

    szia

    előzmény:
    Nonaka (111)
    2009-05-04  13:04
  13. 2009. május 15. 10:04113.
    Köszi, ez elég :D
    előzmény:
    bikaver (112)
    2009-05-14  14:48
  14. 2009. május 24. 21:24114.

    Sziasztok!

    Tudnátok ajánlani nagyon jó esküvői sminkest ? Sajnos eddig nem jártam sikerrel :S 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. július 17. 17:07115.
    Sziasztok! volt idén már vkinek esküvője Debrecenben a Vígkendmajorban? nekünk nem sokára lesz és mivel nagyon izgulok, jó lenne hallani, hogy minden rendben ment várok minden élménybeszámolót
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_383281
    Torolt_felhasznalo_383281
    2009. július 22. 11:39116.

    Sziasztok,

     

    még új vagyok ezen a topic-on , viszont már túl vagyunk a nagy napon, annak minden szépségével!

    Mi kb. 4 hónappal előtte kezdtük bele a szervezésbe (100 fős lagzi) és igyekeztünk nem túl nagy feneket kerekíteni a dolognak.

    Minden szolgáltatóval végtelenül meg voltunk elégedve ( Campus-remek hely, szinvonalas kiszolgálás, Deczki foto - gyönyörű album, fergeteges zenekar) kivéve egyet ( csak az a baj, hogy ez utólag derül ki) a videóst( Nagy Stúdió) nem ajánlom senkinek. El vannak szállva a munkájuktól és a tapasztalatuktól, csak közben azt hagyják figyelmen kivül amit ti szeretnétek... és a lagzi után meg már nehéz visszaforgatni az idő kerekét.... Tehát ha jó videót szeretnétek és leginkább a ti kivánságaitoknak megfelelőt, ne őket válasszátok.

    Ha bérkinek bérmi segitsegre van szüksége, nzugodtan szóljatok!

     

    B

    előzmény:
    Kimba (115)
    2009-07-17  17:07
  17. Torolt_felhasznalo_645205
    Torolt_felhasznalo_645205
    2009. augusztus 18. 16:02117.

    Megpróbálok életet lehelni ebbe a topikba:

     

     

    Jövő évben valamikor szeretnénk mi is összeházasodni a barátnőmmel, akinek már fő a feje, hogy hogy lesz. Kb. 100 fős vendégsereg lesz az ország 2 részéről. Így a lakodalmas ételek sem feltétlen ugyanazok, ami nem baj, mert én mindent szeretek, Ebből kifolyólag olyan helyet keresnénk, ahová lehet bevinni ételt (jó kis biripörit) de ott is főznének ha kérnénk (leves, káposzta, sültek), de ha nem megoldható, akkor lebonyolítanánk ezt is, úgyhogy tkp. az is jó lenne, ha a helyet és az eszközöket biztosítanák.

     

    Az meg +jó lenne, ha lehetne italt bevinni.

     

    A fórum látogatók közül tud valaki ilyen helyet?

     

    A hely természetesen valahol Debrecenben lenne jó.

     

     

    Válaszokat várok minden kedves fórumozótól.

     

    Üdv: h.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. augusztus 19. 16:24118.

    A hétvégén nekünk is megvolt a nagy nap! Felejthetetlen volt, minden nehézség fáradtság és aprólékos szervezés megérte. A szolgáltatókat mi sokáig válogattuk nagyon megérte néhány tanács:

     

    Ruha:  Szerintem érdemes a jobb minőségű ruhákat választani, ha nem akarsz megtekeredni a melegben vagy a súlya alatt. Az én ruhám a Lafemme szalonból volt, nagyon kedvesek és a ruhával is meg voltam elégedve.

     

    Dekoráció: Felülmúlta az elvárásainkat. Lelkes, kitartó csapat. Gyönyörű lett a dekor. Zafir dekor debrecen!!! Nagyon ajánlom őket!

     

    Zenész:  Móger Péter és csapata (www.harmonikamiger.hu) kiváló zenészek, humorosak, vidámak, rögtön felismerik a vendégek igényeit nagyon jó hangulatot teremtettek!

     

    Vőfély: na hát azért volt ami nem jött össze olyan tökéletesre

     

    Fotó:  Tamás Pál (www.tamaspal.hu)

    Video:  Végh Attila

    Még a felvételek nincsenek meg így csak a szombati tapasztalataimat tudom elmondani, Mindekettőjüknek nagyon jó ötletei voltak, a hagyomásnyostól eltérő vidám beállítások, Attila és Pali is rendkivűl jól oldotta a hangulatot, nem voltunk idegesek élveztük az egészet! A lagzin nagyon sok vendég mondta, hogy nem tudja, hogy hogyan de a videós mindig mindenhol ott volt, és a fotósunk is értette a dolgát.

     

    Étterem:  Tiszavasvári középiskola, a vacsora kiválló volt, mindenki jóllakott és dícsérte, köszönjük Piroskának és csapatának! Az előkészületektől segítettek, a pincérek remekül dolgoztak.

     

    Sütemény és torta: Roland cukrászda Tiszalök. Bármilyen tortát elkészít fotó, magazin egyedi elmondás alapján, segít ha nincs konkrét ötleted! A sütemények frissek és nagyon finomak!

     

    Ha bárkinek segithetek a környékbeli szolgáltatókkal, csak szóljatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_426089
    Torolt_felhasznalo_426089
    2009. szeptember 5. 21:44119.

    Kedves Mindenki!

     

    Én is csatlakoznék a debreceni menyasszonyok táborához.

    Nekünk 2010. május 22-én lesz a nagy nap, ha minden jól megy.

    Jelenleg még a helyszín kiválasztásánál tartunk. Több szóbajöhető is van: Víg-kend major, Sári major, Paripa csárda, Lovarda. Jelenleg az árajánlatok összevetése folyik, aztán jöhet a döntés. Ha valakinek van bármilyen tapasztalata, véleménye ezekkel a helyekkel kapcsolatban, akkor szívesen fogadom őket. 

    Eddig még csak a fotósunk van lefoglalva, akikről csak jót hallottam, és már nagyrészt be vannak telve jövőre, ezért volt a segítség.

    Szívesen segítek én is bárkinek, ha tudok, csak írjatok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_426089
    Torolt_felhasznalo_426089
    2009. szeptember 5. 21:49120.

    Kedves Heinrich!

     

    A Sári major pont ilyen hely, ahogy leírod. Jelenleg mi is oda tervezzük a miénket, ha nem kapunk jobb ajánlatot máshonnan.

    Van honlapjuk is, keress rá a neten. Maga a major amúgy Debrecen és Ebes között található a 4-es mellett.

    Remélem tudtam segíteni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645205 (117)
    2009-08-18  16:02
  21. 2009. szeptember 13. 21:01121.

    Víg-Kend Major tapasztalat:

     

    nagyon-nagyon korrektek, profik, rugalmasak. Jani a király! Szívből ajánlom mindenkinek. A hely is gyönyörű. A kaja isteni finom, mindenki nagyon dícsérte. A felszolgálás és kiszolgálás gyors és precíz. A szállás pöpec és olcsó.Egyszóval tökéletesek! Köszönjük Nekik!!!! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 29. 18:35122.

    Remélem én is csatlakozhatok hamarosan a debreceni menyasszonyok táborához:D Már csak a lánykérésre várok:

     

    Hogy tudod ennyire előre a dátumot?

     

    Én úgy tudom csak félévvel a nagy nap előtt, lehet időpontot kérni a városházán,nem?! Vagy kinéztétek a dátumot, és  már kezditek is leszervezni a dolgokat?Bár nekem is tetszenek bizonyos dátumok. Én is 22-én akartam idén az esküvőnket tartani, de nem jött össze- sok minden miatt...

     

    Nekem a Víg-kend major tetszk a legjobban- kaptatok már árajánlatot? Mert nagyon kiváncsi lennék a feltételekre!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_426089 (119)
    2009-09-05  21:44
  23. Torolt_felhasznalo_426089
    Torolt_felhasznalo_426089
    2009. október 2. 20:45123.

    Szia Bettus!

     

    Az időpontot természetesen még nem foglaltuk le az anyakönyvvezetőnél, azt csak fél évvel az esküvő előtt lehet. Egyelőre lassan halad a szervezés, sajnos nem sok időnk van rá, de reméljük azért minden összejön a végére. A Víg-kend Major ha érdekel, akkor én azt ajánlom, hogy menjetek ki személyesen és beszéljetek az étteremveztővel. Mi is ezt tettük. Elmondja az alapvető feltételeket, és legalább látjátok a helyszínt is. Jelenleg 10 eFt/fő náluk a lagzi, amiben benne van a korlátlan étel és italfogyasztás, a hintós bevonulás, a terembérlet, a dekoráció, 1 szoba az ifjú párnak. Szállást is tudnak biztosítani a vendégeknek, ha szükséges elég jó áron. Az éttermevezető pedig nagyon segítőkész és rugalmas. Nálunk is benne vannak még a kosárban a Lovardával együtt, a többi valószínű kiesik. 

    Ha tudok még segíteni valamiben, akkor nyugodtan írj!

    előzmény:
    j.bettus (122)
    2009-09-29  18:35
  24. 2009. október 4. 09:14124.

    Szia Bubu!

     

    Köszi a választ! Ez a hintós bevonulás dolog de jó ötlet:) És az ár is nagyon korrekt szerintem.

     

    Már csak egy megfelelő időpontot kell találnunk:)

     

    Most azon kezdtem gondolkozni, hogy nyár közepén 35 fokban hogy lehet kibírni a habosbabos menyasszonyiruhát:S nagyon félek ettől. Mert nekem ha melegem van hiphop rákvörös lesz az arcom- az meg olyan ciki:S

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_426089 (123)
    2009-10-02  20:45

Címlap

top