Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Érszűkület gyógyítása

Torolt_felhasznalo_388932
Torolt_felhasznalo_388932
Létrehozva: 2007. szeptember 13. 13:17

Sziasztok!

Véleményeket, tapasztalatokat várok azoktól, akik hallottak már a Magyarorságon élő, dr. Khaled Nashwan pécsi sebész által kifejlesztett módszerrők.

A módszer lényege, hogy alkotott egy készüléket, ami ultrahang segítségével gyógyítja a beszűkült érszakaszokat.

Ha valaki hallott már róla, vagy esetleg van személyes tapasztalata, kérem írjon!   Köszi!

  1. Torolt_felhasznalo_821567
    Torolt_felhasznalo_821567
    2007. szeptember 13. 13:252.
    Ez egy magánklinika lánc, nem jut eszembe a neve. Budapesten is van több klinika, ahol alkalmazzák.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_388932 (1)
    2007-09-13  13:17
  2. 2007. szeptember 13. 13:323.
    Én erről hallottam, bár nem egészen ugyanaz, mint amit te írtál:
    www.sonotherapia.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_388932 (1)
    2007-09-13  13:17
  3. Torolt_felhasznalo_821567
    Torolt_felhasznalo_821567
    2007. szeptember 13. 13:334.
    igen, ez az
    előzmény:
    m-o-n (3)
    2007-09-13  13:32
  4. 2007. szeptember 13. 13:385.
    Szia. Én dolgoztam érsebészeten. Nagyon "varázslásnak" hangzik ez a dolog. Ott nem is hisznek benne. Vannak bizonyos fürdők,amik használnak ideig-óráig. De akinek elindult a folyamat, semmi nem tgudja megállítani. Anyukám is ilyen beteg volt. Ő járt KApuvárra a kórházba szénsavas fürdőbe. Segített neki, pár hónapig jól volt utána. De sajnos sokszor operálták is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. szeptember 13. 13:386.
    Most néztem utána, és nem egészen. A Nashwan-féle ultrahanggal, ez a Sonotherapia meg infrahanggal kezel. És úgy látom, harc dúl a két tábor között, legalábbis a doki azt mondja, hogy a sonoterápia klinikailag nem igazolt, csak placebo, a sonoterápiás oldalon meg az van, hogy klinikailag igazolt eredmények
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821567 (4)
    2007-09-13  13:33
  6. Torolt_felhasznalo_821567
    Torolt_felhasznalo_821567
    2007. szeptember 13. 13:457.
    szíves apumnak is az operáció segített, azóta jól van....

    túl kell élni a műtétet és után azt az egy hónapot, aztán juhéjjjj
    előzmény:
    sveszter (5)
    2007-09-13  13:38
  7. Torolt_felhasznalo_821567
    Torolt_felhasznalo_821567
    2007. szeptember 13. 13:458.
    mi is elkezdtük volna, mert jól hangzik apuval, de végük a kés erősebb volt
    előzmény:
    m-o-n (6)
    2007-09-13  13:38
  8. Torolt_felhasznalo_388932
    Torolt_felhasznalo_388932
    2007. szeptember 13. 15:259.

    Sziasztok!

    Látom azért vannak vélemények.

    Az az igazság h apukámnál diagnosztizálták az érszűkületet. Sajnos a tünetei is megvannak, sokat fáj, zsibbad a lába. Most egyelőre kapott gyógyszereket, utána lesz érfestés.

    Nem tudom h mennyire lehet hatékony ez a fajta kezelés. Az egyik napilapban láttam a hirdetésüket, mert mostantól Fehérváron is van lehetőség erre a módszerre. Amit már sikerült kiderítenem h 20 kezelésből álll egy kúra, ez kerül 80.000 Ft-ba... Hát nem tudom h mitévők legyünk  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821567 (2)
    2007-09-13  13:25
  9. 2007. október 24. 15:2010.
    Sziasztok!

    Édesanyám épp ma kérdezett utna ennek a nashwan féle kezelésnek. Nos tény 80 000 FT. Ami őt visszatartja, az az hogy az elv ugyanaz, mint a sonoterápiának, amit ő 5éve kipróbált, de nála az ellenkező hatást váltotta ki 2 kezelés után rohamosan romlott az állapota, fájdalmai voltak és az orvosok azonnali amputációval rémisztgették, amit ő nem engedett.
    A kezelést azonnal abbahagyta és az állapotát akupunkturával hozta helyre egy Budapesti professzor, aki sajnos már nyugdíjba vonult.
    A sebészek csak ámultak mi hozta helyre így a lábát.
    Zsuzsy3-tól kérdezném hogy van e esély arra hogy ugyanezt váltaná ki ez a kezelés is, mint a sonoterápia?? Milyen gyakori ez a dolog? Tapasztalt már más is ilyet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2009. Április 26. 19:3411.

    Sziasztok!

     

    Úgy gondolom, az érszűkület egy fokozatosan romló betegség.Nem megállítható,csak a romlás "sebessége" csökkenthető,életmóddal,gyógyszerrel v. akár az említett kezelésekkel is.A vége mindenképpen műtét, ezt sajnos tudomásul kell venni-és az előttem hozzászólóval egyetértve-túl kell lenni rajta.

    Sajnos több ismerősöm,sőt saját tapasztalatom alapján írom

     

    nana*

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_380331
    Torolt_felhasznalo_380331
    2009. június 1. 12:4312.

      Sziasztok Mindenki !

     

    Nagyon sajnálom, hogy csak most figyeltem fel erre a topicra, ugyanis bátram állíthatom, hogy aki csak teheti keresse fel az ország bármely városában található Dr.Nashwan által működtetett Centrumot, az eljárás nem megegyező a sonotherápiás kezeléssel és a végeredmény sem összehasonlítható.

     

    Kérdéseitekre szívesen válaszolok ! 

    Szép, mosolygós napot !! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. augusztus 12. 21:0513.

    Sünike!

    Én a segítségedet kérném, hátha tudsz nekem válaszolni: Édesapámnak van mindkét lábába érszükület, már a járás is nagyon nehezére esik, én szívesen kifizetném neki a kúrát, ha tudnám hogy tényleg segít valamit.

    Minden esetbe van javulás? Rosszab nem lehet az állapota?

    Kb mennyi ezer egy kúra?

    Ha tudsz valami meggyőzőt kérlek írj, köszönettel:Rita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_380331 (12)
    2009-06-01  12:43
  13. Torolt_felhasznalo_951632
    Torolt_felhasznalo_951632
    2009. december 6. 19:3714.

    Üdvözlök mindenkit!

    Teljesen új vagyok köztetek,az érszűkületre kerestem rá,így találtalak meg benneteket.Teljesen tanácstalan vagyok a mindennapokkal kapcsolatban.Hogyan lehet megbírkózni az iszonyú fájdalommal,hogy lehetne éjjel aludni.Még csak most kezdtem,augusztus óta fáj a jobb

     

    bokám,az izületi gyulladástól lett az ujjamban hajszálérszűkület.Valaki leírhatná,mit tegyek,hogy létezni tudjak.A nagy lábujjam meg is dagadt,a hatalmas nyomástól felszakadt a bőr és a húsig ér.Alig akar gyógyulni,pedig nem vagyok cukorbeteg.Mindenkit nagyon sajnálok,aki ezzel a fájdalommal és a gyógyíthatatlan betegség tudatával együtt él,de nagyon kérek mindenkit,aki segíteni tud,írjon nekem,vagyis mindenkinek,hiszen a statisztikák szerint több százezren vagyunk.Nekem még nincs tapasztalatom,de járni alig tudok,éjjel nem alszom a fájdalomtól.A csillapítók előbb-utóbb gondolom a gyomrot kikészítik.Gyakorlati tanácsokat szeretnék kérni,hátha legalább az életminőségemen tudnék javítani.

    Bocsi,hogy ilyen hosszúra sikerült,köszönömmindenkinek,aki elolvasta,és azoknak is,akik veszik a fáradságot,hogy segítsenek.

    Mindenkinek jó egészséget kívánok:
    Tücsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2010. december 13. 17:1215.
    Mészleválás- a szívműtét elmaradhat.
    Mindannyiayoknak gyogyulast!
  15. 2010. december 13. 17:1416.
    Elkészítés: A fokhagymát lehéjazzuk, aprítjuk. A citromot a héjával együtt apróra vágjuk, mixerben összeelegyítjük a fokhagymával együtt, majd 1 liter vízzel a főzőlapra (tűzhelyre) helyezzük.
    DE CSAK AZ ELSŐ BUGGYANÁSIG HAGYJUK A TŰZHELYEN!!!
    Ezután leszűrjük és üvegbe öntjük, hűvös helyen, illetve hűtőszekrényben tároljuk.
    A napi kupica likőr akár főétkezés előtt vagy után is fogyasztható.




    A gyógymód kipróbálói állítják, hogy már 3 hetes alkalmazás után érezhető az egész testnek fiatalos regenerálódása.
    A meszesedések és ezek mellékhatásai pl. a látáscsökkenés, éleslátáshiány, halláscsökkenés, lassan egészen elmúlnak.

    A kúrát 3 hétig kell folytatni, naponta inni, majd 8 nap szünetet kell hagyni és újra 3 hetes időtartamban megismételni.
    E 2-szeri kúra egész évre védettséget ad. Általános javulás áll be. Ezt az olcsó, ártalommentes és gyógyhatású kúrát ajánlatos évente megismételni.
    A fokhagyma kellemetlen szagát senki nem fogja érezni.
    előzmény:
    ragaszto (15)
    2010-12-13  17:12
  16. 2010. december 13. 17:1717.
    nehezen akart atmenni..
    30 gerezd fokhagyma es 5 citrom szukseges az erelmeszesedes elleni ital elkeszitesehez
    előzmény:
    ragaszto (16)
    2010-12-13  17:14
  17. 2020. június 8. 17:5518.

    Sziasztok!


    Immáron 4 éve élek érszűkülettel (legalábbis a diagnózis akkor történt). Az utóbbi néhány hónapban már a járás is komoly fájdalmat okozott. Na és persze sokszor úgy éreztem, hogy a lábaim a fagyhalál küszöbén állnak :D Ez talán még jobban zavart, mint a járás közben fellépő fájdalom. Kifejezetten erre a problémára kerestem megoldást, és a google-ben találtam meg a Fumara -t. Egy újfajta mofettás otthoni lábfürdő, a "lábelfagyás" szinte teljesen megszűnt. Amire nem is számítottam viszont, hogy még a járás közbeni fájdalom is enyhült. Az orvosom azt mondta, abba ne hagyjam az esténkénti lábfürdőket, mert úgy tűnik nagyon hatékony a kezelésben az otthoni mofettázás. Mindenkinek csak ajánlani tudom!

Címlap

top