Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kallos hajfesték

Gúvi
Létrehozva: 2007. június 27. 14:31
Sziasztok!!Szerintetek megéri Kallos hajfestéket venni?Azt mondják ezek jobbak valamivel,mint a többi.Mindenki írjon,aki már festette ezzel a haját.+azért is akarok ilyet venni,mert olcsobb.És az én hajamra nem is egy kell,hanem két doboz.és nem engedhetem meg ,hogy havonta több,mint 3000et kiadjak pl egy loreal festékre.
  1. 2007. június 27. 14:342.
    Szia!

    Én régen festettem a hajam Kallos-sal, nem volt problémám vele. Egy fodrász azt mondta, hogy nem jó, tönkreteszi a hajat, de szerintem nem jobban, mint bármelyik más. Tartós volt, nem fakult ki. És tényleg nem drága.
    előzmény:
    Gúvi (1)
    2007-06-27  14:31
  2. 2007. június 27. 14:413.

    Nekem sem volt vele soha gondom. Bár már nem festem a hajam kb. 1 éve.

    A Kallos az, ami tutira befogja a hajad és megtartja a színét. Nem hinném, hogy károsabb, mint akármelyik másik.

       

    előzmény:
    Ibesz (2)
    2007-06-27  14:34
  3. 2007. június 27. 14:464.
    évekig kallossal volt festve a hajam, de soha többé.
    vegyél 1000 ft-ért Garnier Color Naturalst. adnak hozzá kesztyűt, krémet meg balzsamot is.
    előzmény:
    Gúvi (1)
    2007-06-27  14:31
  4. Torolt_felhasznalo_361516
    Torolt_felhasznalo_361516
    2007. június 27. 14:515.
    Attól függ,mit szeretnél csinálni a hajaddal. Natúr színekre talán oké, és tényleg jól fog, de vörösre vagy szőkére ne ezzel fesd. Szerintem sokkal jobban jársz egy Palette festékkel, aminek jobb a minősége és kevéssé éget. Egy jobb fodrász csak nevet a Kalloson, tényleg nem minőség.
    Ha mindenképp fodrászfestéket szeretnél, akkor is minimum igora vagy Bes Hifi esetleg Regal (utóbbi 2 a Blahánál az Osvát u.-ban levő kellékesnél kapható ) ezek azért már megütik a kellő szintet. Onnan tudom csak mert fodrásznak készültem. Nem lettem ugyan az, de hobbiból időnként azért hajazok.
    előzmény:
    Gúvi (1)
    2007-06-27  14:31
  5. 2007. június 27. 14:526.
    Szia!  Nekem bevált, tapasztalatom szerint valóban jobb némelyik márkánál. nekem bevált és nem roncsolta  a hajamat sem.
    előzmény:
    Gúvi (1)
    2007-06-27  14:31
  6. 2007. június 27. 14:567.
    Nekem meg nem vált be
    A szine nagyon hamar lekopott (vörös) és nekem pont akkor kezdett el töredezni a hajam, mikor ezt használtam....
    Én most Belladyt használok, nekem ez vált be.
    De gondolom ez hajtípusfüggő is!
    előzmény:
    Gúvi (1)
    2007-06-27  14:31
  7. Torolt_felhasznalo_723805
    Torolt_felhasznalo_723805
    2007. június 27. 15:138.

    Nekem bevált. Évek óta ezzel festem a hajam, és még mindig annyi van, hogy három embernek elég lenne. Mármint hajam. 

     

    Kipróbáltam én is több flancos festéket(Garnier , Féria, szóval ezeket a drágább dolgokat) - egyébként kékesfekete árnyalatról van szó az én esetemben- és két - három hajmosás után MINDEGYIK bordóra, burgundivörösre, sötétbarnára, stb kopott. Szóval sz@r lett a színe.

    A kallossal  csak 1 probléma van, hogy lenő!   

     

    De legalább nem kopik. 3 hét múlva is csak nagyon keveset, de legalább ugyanolyan színe van, csak nem annyira élénk, mint mikor festettem.

    De hát ahogy már vki mondta: biztos a hajtól is függ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. június 27. 15:179.
    Hát sok különbözö választ kaptam.Igazábol lehet ,hogy tényleg hajtípusfüggö.Kinek mit bír a haja.Öszintén szolva a lorealos cuccok nagyon jok,volt már festve vele a hajam,ez a feria color azt hisszem.De baromi drága és nekem 2 doboz kell  a hajamra,sajna 1 nem elég.Szép színt lehet vele elérni,szinte olyat mint a képen,de ez is annyira gyorsan fakul ki,akárcsak a többi.Nemhiába szoktak havonta festetni.Amugy ezekben a hajszínvédö hülyeségekben nem hiszek,volt már ilyen nem is egy,de ugyanugy fakult a hajam,mintha nem hasznéltam volna.Amugy most festettem be szökére,de nem tetszik,pedig volt már szöke.Senkinek se tetszik.Ugyhogy be akarom festeni vm aranylo barnára,tudom jo buli lesz,többször kell majd átfesteni,mert kidobja a színt a szöke.De ha egyszer az áll jobban.ÁÁááh,be s e kellett volna festeni....De olyan uncsi  volt már a ahajam.lehet ,hogy ez egy ilyen nöi hülyeség,mármint az,hogy egy kicsit másnak érzi magát az ember akkor,ha más a hajszíne,vagy rakat fel mükörmöt....stb...Nök vagyunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. június 27. 15:3810.
    Én ezt megcáfolnám!
    Én fodrász vagyok és bizony van olyan hajtípus amire kimondottan ez a festék való
    A túl vitaminozott,hiper -szuper krémfestékek nem valóak zsírosodásra hajlamos hajra.
    A Kallos nak nagyon szép színei vannak.Nem találtam még ilyen válsztékos szőke palettát.
    Ilyen UV sugárzás és erős napnál minden festék hamar fakul.Legyen az akár 3000 Ft.
    Valóban igaz,hogy nem olyan tartós,hamarabb fakul valamivel,de max 2 héttel előbb fested be a hajad.Így is ezreket lehet spórolni Én vettem már "drága" festéket,ami a Kallosnak a közelébe sem ért
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361516 (5)
    2007-06-27  14:51
  10. 2007. június 27. 15:4711.
    Én évekig Kallost használtam, befogta ősz hajszálakat jó volt. Egyszer hét végén kényszerűségből Garniert vettem, azóta ezt használom. Sokal, de sokkal könnyebb festés után ezt lemosni a hajról, a fejbőrről, s ugye az én vén derekam már nem az igazi mikor a kádba kell hajolni.
    előzmény:
    Gúvi (1)
    2007-06-27  14:31
  11. Torolt_felhasznalo_361516
    Torolt_felhasznalo_361516
    2007. június 27. 15:5212.
    Szerintem ez az egész hajtípus-függő. Én nem mondom, hogy neked nem válhatott be, meg gyanítom, hogy kettőnk közül te láttál több hajat és dolgoztál vele. De nekem csak egy célra volt tökéletes, a nagyim haját kékesfeketére festeni. Fényes lett és nem fakult le, de ennyi. Másra nem nagyon.

    Amúgy a nagyon hangosan reklámozott L'oreal és Garnier cuccoktól én sem dobok hátast, mert 99%-ban csak csalódást okoztak a magas áruk ellenére. Nem egytől lett matt és durva a haj, kétezerért
    Azoknak akiknek a hajával foglalkozom azok váltak be amit írtam. Palette, Wellaton és a BES termékei.
    De szerintem ezt embere válogatja, ahogy mindenkinek más borotva, testápoló, sampon, stb jön be, úgy igaz lehet ez a hajfestékre is.
    előzmény:
    tiduj76 (10)
    2007-06-27  15:38
  12. 2007. június 27. 15:5213.
    Vegyél nyugodtan, tényleg olcsóbb és jobb mint a többi. Én több, mint 1évig használtam. Anyu is már vagy 5éve ezzel festi a haját. Csak ajánlani tudom..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. június 27. 15:5714.

    Szia!

    Anya haját évek óta Kallos festékkel festi  a fodrász, és gyönyörű színe van, a haja sem ment tönkre. Lehet ez a leggagyibb festék sok ember számára, de egy próbát talán megér.  Lehet éppen ez fog a legjobban beválni.

    Nem akarom offolni a topicot, de ha már a Kallosról van szó, én nagyon szeretem a Kallos hajpakolásokat, hajbalzsamot is. Szerintem nagyon olcsó, és nagyon jó.

    előzmény:
    Gúvi (1)
    2007-06-27  14:31
  14. 2007. június 27. 16:0315.
    Én ugyan nem vagyok fodrász, de én legalább ugyan annyi embertől hallottam jót a Kallos hajfestékekről, mint rosszat.  A vélemények nagyon megoszlanak, mint akár melyik más termékről lenne szó!
    előzmény:
    Gúvi (1)
    2007-06-27  14:31
  15. 2007. június 27. 16:0616.

    Szia!

    Évek óta használom az 1+1-et. A firenze vöröset Anyukámnak, magamnak a szezámmag-szőkét. Nekem bejött. Igaz, időnként (kb. fél évente használok egy drágát is, hogy "helyrerakja" a hajam - vagy inkább azt gondolom )

    előzmény:
    Gúvi (1)
    2007-06-27  14:31
  16. 2007. június 27. 16:1517.

    Szia,

    látom, már rengetegen válaszoltak ezt is azt is. Biztos tényleg hajfüggő a dolog, de éppen ezért egy próbát megér szerintem. Én kb. 5 éve használom, sok árnyalatot kipróbáltam és mindegyik nagyon tetszett, mert nagyon természetesek leszneka színek. Igaz, én amúgy is csak olyanra szeretek festeni, ami nem üt el nagyon az eredeti hajszíntől. Ja, és nem egy színt, hanem egyszerre általában 2-3 árnyalatot kenek fel (persze arányosan kevesebbet használok is el a tubusból) a különböző tincsekre (egymástól nem nagyon eltérőket, így még természetesebb a hatás és elég 2 havonta festeni (ősz hajnál persze hamarabb látszik a lenövés). Most már néhány éve az egész család haját én festem (nem vagyok fodrász) és nekik is mindig tetszik az eredmény, pedig anyu haja pl. nagyon sprőd és makacsul nem reagál a festékre és őszül is.

    Egyszer minden festékkel próábt teszel, amikor lekezded használni, sztem ezzel legalább olyan érdemes, merthogy mindegyik hajtípus-függő.

    Ja, és egyáltalán nem roncsolta a hajamat eddig.

    előzmény:
    Gúvi (1)
    2007-06-27  14:31
  17. 2007. június 27. 16:1718.
    Szerintem kell kisérletezni, de ha bevált valamelyik, idővel lehet, hogy már még sem lesz jó. Érthető ez?
    Lehet, hogy a Kallos "nem olyan jó", de olcsó, elérhető neked és keverhető. Így nem lesz több centis lenövésed, mert épp sok havonta a 3000 festékre...A Kallos szőkéit nem ismerem, de kérj tanácsot itt a fodrásztól (nem emklékszem a nickjére)és vágj bele!
    Én az LK olasz vörösét szerettem, amióta itthon barkácsolok Londa kerül a fejemre, mert több doboz kell a loboncomra és ez elérhető ár a számomra.
    Amúgy nem lesz tartós és szép a szín, ha menzesz alatt festesz és akkor sem, ha beteg vagy! Nekem pl. pont nem a festett hajra való balzsam jött be, attól fakó és tapadós a hajam...Szóval haja, típusa válogatja...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. június 27. 16:3719.
    előzmény:
    marschaw (14)
    2007-06-27  15:57
  19. Torolt_felhasznalo_363791
    Torolt_felhasznalo_363791
    2007. július 2. 18:3720.
    Szia! Én még réggebben használtam kb. 5 éve! Nekem nemigazán jött be! Úgyemlékszem hogy hamar kifakult a szine! De ez hajtipustól is függő! Most L'oreal Feria color 3D használok egy jó ideje és nekem NAGYON bevált! 3 hete festettem a hajam és még nincs olyan fakó szine mint más hajfestéktől!
    előzmény:
    Gúvi (1)
    2007-06-27  14:31
  20. 2007. december 29. 09:3021.
    Én 1-2 órán belül életemben először fogom kipróbálni :D Remélem beválik Bár mondjuk én az eedeti hajszínemet remélem tőle visszakapni. 9es oxit vettem, remélem valamennyire befogja a hülye narancssárgás hajam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top