Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Boldog gyerekkor

Anchor
Létrehozva: 2007. június 3. 18:56

Az 50-es, 60-es években nevelkedtetek vagy a 70-es években...??? 

Hogy élted egyáltalán túl?

    Az autóknak nem volt biztonsági öve fejtámlája és semmiféle Airbag A hátsó ülésen ez élet vidám, és nem veszélyes volt. 

    A gyerekágyak, és a játékok mérgező, de legalább is gyanús festékekkel voltak festve.

    Nem voltak biztonsági dugók a konnektorokban, az autó ajtókban, a gyógyszeres üvegeken, és a mosószereken nem volt biztonsági zár.

    Sisak nélkül bicikliztünk.

    A vizet a kerti csapból ittuk, és más hasonló kétes eredetű forrásokból. Nem steril műanyag palackból.

    Görkocsikat építettünk.

    Azoknak akiknek megadatott a házuk közelében a beton út, gyorsasági rekordokat állítottak fel, hogy aztán észrevegyék, elfeledkeztek a fékről. pár baleset után 

   Ez a probléma is –általában- megoldódott.

    Csak akkor mehettünk ki, ha megígértük, hogy sötétedésre otthon leszünk... nem voltak mobiltelefonok....Senki nem tudta, hol vagyunk és mit csinálunk...   HIHETETLEN

    Az iskolában az oktatás délig tartott, ebédre már otthon voltunk

    Kék-zöld foltjaink voltak, törött csontjaink, és néha kivert fogaink, de soha,  

    soha nem volt senki ezért gyanúsítva – még akkor sem ha baleset, vagy sírás lett a vége. 

    SENKI SEM VOLT HIBÁS CSAK MI MAGUNK

    Édességeket ettünk, Vajas kenyeret , igazi cukrozott italokat ittunk és soha sem voltunk kövérek,  mert mindig KINT voltunk  MOZOGTUNK.

  1. 2007. június 4. 11:2379.

    Igen igazad van! Pl az en lanyom kedvence most a micimacko. Tudod milyen boldog volt amikor megkapta a micimacko jelmezet, amiben igazi igazi micimacko! En is probalom szeppe tenni a gyerkeim eltet most es persze kesobb is. Mondjuk az en lanyaim meg kicsik 4 es 2 evesek.

    előzmény:
    Déna (77)
    2007-06-04  09:47
  2. 2007. június 4. 10:5778.
    Pontosan erről van szó! azért, mert más nem rosszabb! és igenis rajtunk múlik milyen lesz a gyerekünk gyerekkora.pont olvastam egyszer, hogy a gyerekünket mi szoktatjuk rá a tvre és ez tényleg így van.... Remélem azért, hogy a gyerekeimnek szép gyerekkora lesz és még sok élményben lesz részünk.
    előzmény:
    Déna (77)
    2007-06-04  09:47
  3. 2007. június 4. 09:4777.
    Olvasgattam pro .. kontra... és gondolkodtam, milyen is volt a gyerekkorom... szánkóztunk és korcsolyáztunk télen, és elsüllyedtünk az óriási hóban.... indiánost játszottunk... és stb. stb.  DE azért vagyok szülő, hogy a gyerekemnek gyönyörű gyerekkora legyen... nos igen, ő nem olvas indiános könyveket, pedig megpróbáltam rávenni.... nem érdekelte.... Ő HP-t olvasott, és varázslóbulikat tartott, és varázsigéket írt.... és teljes rémületemre, mikor a barátnők ott voltak, éjfélkor a konyhában, teljes harci díszben varázsitalokat kotyvasztottak (naná, hogy teljes öltözet varázslóruhája, varázspálcája, baglya volt mindkét gyerekemnek....) és másnap amire hazamentem győztem felvakarni a viaszt a linóról, mert viaszbabát készítettek.... és stb. stb.  Más ma a gyerekkor persze, de élvezhető.... és lehet boldog gyereknek lenni... de ez nagyrészt rajtunk múlik.  
    előzmény:
    Anchor (1)
    2007-06-03  18:56
  4. 2007. június 4. 09:0076.
    Nem ertem, hogy miert csak a rosszat latjatok ebben a topicban. Sokunknak szep volt a gyermekkora, nem kell itt lesarkitani a dolgokat. Egy kicsit nosztalgiaztam....akkor mar szabaduljak meg az osszes ruhamtol, a hajam hagyam kocosan es irany az elso fa makogva????? Nem errol van itten szo!
    előzmény:
    R.e.n.a (74)
    2007-06-04  08:28
  5. 2007. június 4. 08:5475.
    Bocsi kicsit tulreagaltam en is! A lenyeg, hogy a sajt gyerkkorom nekem szemely szerint nagyon jo volt, es csak remenykedem, hogy a gyerekime is szep lesz! A lenyeg ennyi!!!! 
    előzmény:
    papcsi (67)
    2007-06-03  22:13
  6. 2007. június 4. 08:2874.
    Akkor másszunk vissza a fára is.   
    előzmény:
    Anchor (1)
    2007-06-03  18:56
  7. 2007. június 4. 08:1873.

    Mekkerdezhetem hogy az akkor az mikor volt? Mert amikor eloszor olvastam amint az iment irtal akkor azt hittem hogy az 50 es evekben szulettel de latom hogy 1978 nem is tul reg. Hat akkor mikor volt olyan fantasztikus? Mondjuk 1988? Amikor 10 eves voltal?

    Vagy anyira nehez a megelhetes most magyarorszagon hogy vissza sirod amikor anyuci hozta a kiflit, parizsival es zacskos kakaoval?

    Arra is emlekeztetet amit irtal amit egy 98 eves asszony meselt hogy milyen szepek voltak a 20 as evek, hat persze neki szepek voltak mert akkor volt 20 eves.

    előzmény:
    ocean (72)
    2007-06-04  01:52
  8. 2007. június 4. 01:5272.
    mielőtt erre áldoznád a fél napod, köszönöm, ne fáradj,de sejtettem,hogy ábrákkal is szolgálni fogsz majd nekem elég a saját tapasztalat, az, hogy látom,érzékelem magam körül a világot most és akkor. teljesen más a kettő és sokkal másabb,élőbb,izgalmasabb volt akkor sokminden,mint most. ennyi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607603 (31)
    2007-06-03  20:06
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. június 3. 22:5671.
    Csatlakozom! Nagyszerű volt gyereknek lenni az ötvenes, hatvanas években!!! Sajnálom a kislányomat, hogy ebben az elembertelenedett világban nő fel ma. Nem is érti, amikor fáramászásról, fakarikázásról, homokbányai nyilcsatákról mesélek. Neki már ilyen nem maradt, csak a hülye SIMS...  
    előzmény:
    i.nora (68)
    2007-06-03  22:14
  10. 2007. június 3. 22:4270.
    Miért? Kellene, hogy legyen?
    előzmény:
    papcsi (69)
    2007-06-03  22:26
  11. 2007. június 3. 22:2669.
    Nem kellene ennyire azért általánosítani! Ez annyira olyan, mintha azt mondanátok, hogy ti tök jól csináltátok, mert milyen sokat mozogtatok és nem árultátok be a tanárnénit stb.... A mai gyerekek pedig milyen kis szerencsétlen lusta .... gyerekek, ja és persze erről ezek a gyerekek tehetnek!!!! És melyik szülő nem büszke rá, hogy mit tud már a gyereke? Nincs nektek pici kisebbségérzésetek?
    előzmény:
    i.nora (68)
    2007-06-03  22:14
  12. 2007. június 3. 22:1468.

    Igazad van!

    Jó volt gyereknek lenni, az ötbenes, hatvanas években.

    Mindig úton voltunk, nem a lakásban punnyadtunk és csoda játszótereken egymás drága játékát lopkodni, veszekedni szülőknek, meg felvágni, hogymit tud már a gyerekük.

    Otthon sem mert egyetlen gyerek sem panaszkodni a tanárnénire, ha meghúzta a pajeszát, vagy körmöst kapott.   

    előzmény:
    Anchor (33)
    2007-06-03  20:18
  13. 2007. június 3. 22:1367.

    Hú! Elnézést kérek!Ha nincs egyetértés, nincs barátság? Hát igen, amikor én gyerek voltam nem így volt.......Oké feltétlen kipróbálom a pocsolyából ivást, bár ez csak fiatalos fogalmazásomnak köszönhető, írhattam volna, azt is, hogy patakocska. Amúgy játszótérre én sem jártam, mert nem volt, mivel csak kertesházak voltak ahol laktunk és akkor ugye minek.

    előzmény:
    Anchor (66)
    2007-06-03  22:02
  14. 2007. június 3. 22:0266.
    Pl azert mert nincs jatszoter! Ahol en lakom kb 10 e ember el es 1 db jatszoter van a varoska masik vegen!
    előzmény:
    papcsi (64)
    2007-06-03  21:58
  15. 2007. június 3. 22:0065.

    6 szobas kerteshazba lakunk, szerintem nem ettol fugg, hogy ugralhat e valki szalmaban vagy sem! Sajna a szulimnel nincs szalmakazal.....de ha lesz ra lehetoseg lesz szalmakzlas ugralas igerhet, bar el sem tudom kepzelni, hogy hol es mikor.

    előzmény:
    papcsi (62)
    2007-06-03  21:48
  16. 2007. június 3. 21:5864.

    No ebben azért szerintem a szülő is ludas, hogy a gyerekek nem mennek játszótérre! Egy gyerek mikor megszületik, még nem lesz számítógép és tv függő! Miért engedik egész nap tv- ét nézni?  

    előzmény:
    WinchEszter (60)
    2007-06-03  21:42
  17. 2007. június 3. 21:5763.
    Ki irt itt egy szot is pocsojaba ivasrol, ha vagysz ra tenyleg probald ki! Nekem az en gyerekom a romatikus es szep, a gyerkeim majd a sajatjukat emelgetik majd, mint ahogyan a szuleim is a sajt gyerekorukat.....baj hogy van ez a topic?
    előzmény:
    papcsi (61)
    2007-06-03  21:45
  18. 2007. június 3. 21:4862.
    Én is ugráltam a szalmában annak idején és a kicsi lányom is a múlt héten! Akkor a világ mégsem változott??? Miért nem költöztök kertesházba?
    előzmény:
    Anchor (56)
    2007-06-03  21:36
  19. 2007. június 3. 21:4561.
    Én nem is mondtam, hogy rossz emlékeid lehetnek a gyerekkorodból!!!!!!!!!! Csak azt, hogy vannak dolgok, amik jobbak voltak régen, de vannak amik most jobbak. pl. szüleim és nagyszüleim is biztos össze tudnának kapni azon, hogy kinek a gyerekkora volt jobb, és nem értenék ÉN hogy élvezhettem az én gyerekkoromat.... Bezzeg az Ő idejükben...... Szóval szerintem ezt lehetne fokozni. Amúgy tényleg szomorú, hogy nem lehet inni úton, útfélen minden pocsolyából, de hát sajnos ez van...., de attól szerintem a mai gyerekek is ugyan úgy szeretik a természetet, mint régen. Persze sok minden múlik a nevelésen és a szülőknek sincs annyi idejük, mint régen. Pl  egy nőnek mennyi dolga van manapság................................................... ......... stbbbbbb....
    előzmény:
    Anchor (55)
    2007-06-03  21:28
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. június 3. 21:4260.
    Ismerősöm 9 éves fia egész nap tévézik, videózik és számítógépezik. Akadozva beszél, nem tanul. Bármilyen játékot kap, nincs kedve játszani vele. Van biciklije, focilabdája, testileg teljesen egészséges, mégsem akar kimenni a szabadba. Barátok se nagyon járnak hozzá és ő is csak az iskolában találkozik pajtásaival. Agresszív, figyelmetlen.

    Ahol felnőttem, több egybefüggő játszótér van és az én gyerekkoromban mindegyiken nyüzsögtek a gyerekek, minden nap lementünk, labdáztunk, tollasoztunk, a játszóterek körül bicikliztünk. Most csak egy játszóteret használnak, de azon sincs egyszerre 10-nél több gyerek. A fiúk nem fociznak minden nap, tollasozni/pingpongozni ott nem láttam senkit, kevesen is bicikliznek. Valami csak nem stimmel!

    Egyik nap a villamosra felszállt egy kb. 10-12 éves gyerekekből álló osztály. Megütötte a fülemet, hogy a gyerekek túl felnőttes szavakat használtak, az egyik srác valami bankkölcsönről magyarázott a tanár néninek...
    Engem az ilyesmi még 18 évesen sem érdekelt.




    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. június 3. 21:4159.
    Apukám nem valósíthatta meg élete álmát, nem jutott ki a varsói egyetemre mert az apukája '56-ben disszidált...
    a férjem viszont simán járhat egyetemre most akár Angliában is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. június 3. 21:3858.
    Sok ismerősömnek meg csak a panel volt, meg az úttörőtáborok
    előzmény:
    Anchor (56)
    2007-06-03  21:36
  23. 2007. június 3. 21:3757.
    Persze megértem

    Én remélem megyünk nyáron majd tanyára és ugrálhatnak a szalmában
    előzmény:
    Anchor (56)
    2007-06-03  21:36
  24. 2007. június 3. 21:3656.

    De azert jo volt a nagyinal nyaralni videken, mondjuk mi tanyan eltunk, de volt egy nagyon jobartomaki minden nyaron jott a nagyijahoz, akiknek ott volt a kertjuk melletunk. Egesz nyarat egyutt toltuk......

    Azt tudom, hogy a friss szalmaban ugralni a vilag legjobb dolga, e nem tudom....sot biztos vagyok benne, hogvy az en gyerekem nem fognak a zalmabogja tetejen ugralni.

    Most a topickkal nem azt akrom mondani, hogy vissza mindent, de nekem jo volt kicsit nosztalgiazni! Latom tobbunknek itt! 

    előzmény:
    Hicudzsi (53)
    2007-06-03  21:23

Címlap

top