Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Update 1-es receptek

Torolt_felhasznalo_727888
Torolt_felhasznalo_727888
Létrehozva: 2007. Április 29. 19:31

Sziasztok!

Tudom, hogy van recept-tár, de ott nincsenek külön kategorizálva az Update-es receptek. Ezért arra gondoltam, hogy ezen a fórumon cserélhetnénk Update 1-es recepteket, ha van valakinek.  Mit szóltok hozzá? 

  1. Torolt_felhasznalo_869558
    Torolt_felhasznalo_869558
    2007. május 1. 18:445.
    sziasztok, az alábbi túrótorta saját találmány. holnap lesz a szülinapom és ki kellett okoskodni valamit, ami nem visz a bűnbe. nem hazabeszélek, de elég jól sikerült

    Epres túrótorta

    a piskótához:

    - 2 tojássárgája
    - 10 gr édesítőszer (por) (én süssina-t használtam, ua. az összetétele, mint a Norbi Sweetnek, csak olcsóbb)
    - sovány tej

    Ezeket összekeverni, hogy krémes állagú legyen.

    - 10 gr zabkorpa
    - 20 gr teljes kiőrlésű búza- vagy tönkölybúza-liszt
    - 50 gr Update 1-es süteményliszt

    A tojásos keverékbe beledolgozni, közben tejet is kell bele keverni. Kicsit folyékony, krémes állaga legyen.

    - tojásfehérje
    Kemény habbá verni, majd óvatosan beledolgozni a tojásos tésztába.
    Egy kör alakú tortaformát kiolajozunk és beszórunk teljes kiőrlésű liszttel, a sütőt előmelegítjük. A piskótát a tepsiben 5 percig nagy fokozaton, majd kb. 20-30 percre kis fokozaton készre sütjük.

    Kihűtjük, a formából kivesszük. Utána mehet vissza a formába (ez csak azért, hogy amikor szeleteljük majd, ne ragadjon le.)

    A krém:
    - 500 gr sovány túró
    - 2 pohár natúr activia vagy más natúr joghurt
    - kb. 2 marék érett eper (nem tudom, mennyi lehet súlyra)
    - vaníliaaroma vagy igazi vanília
    - 1,5 evőkanál folyékony édesítő (ill. ízlés szerint)
    Az epret a joghurttal és az édesítővel összeturmixoljuk, majd a túróval merülőmixerrel jól összedolgozzuk.

    Egy zacskó zselatint (én nagy zacskót használtam) 1dl vízzel felolvasztunk, majd ha nagyjából kihűlt, a túróhoz keverjük és rásimítjuk a piskótára (a formában).

    Mikor megszilárdult, egy másik zacskó zselatinból és 4 dl vízből+egy kevés cukomentes eper ízű instant italporból (ízlés szerint, hogy szép színe és eperillata legyen) gyümölcskocsonyát készítünk.

    Néhány szép eperszemet teszünk a túró tetejére, majd a már félig kihűlt gyümölcskocsonyát ráöntjük és szobahőmérsékletre hűlés után hűtőben készre dermesztjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_272773
    Torolt_felhasznalo_272773
    2007. május 1. 13:534.

    Sziasztok!A Norbi-s könyvből egy kis finomság!!!:

    Tartalmas csokoládékrém;Hozzávalók:3tojássárgája,3 evőkanál Update-1 süteményliszt vagy étkezési keményítő,3 evőkanál natúr kakaópor, fél liter tej,folyékony édesítő ízlés szerint.Energia:490 KCAL,Szénhidrát:36g

    A tojássárgáját az édesítővel,az Update 1-esliszttel(vagy keményítővel) és a kakóporral csomómentesre kevered.Lassan felforralod a tejet s a csokis kulimászt sűrű kevergetés mellett belecsorgatod.Addig kevergesd amíg krémszerűvé nem sűrűsödik.Ha netán túl óvatos voltál,és a massza folyósra sikerült annyit kell tenned,hogy még egy-két  evőkanálnyi up 1-es lisztet (vagy keményítőt) fél deci langyos tejjel elkeversz,s ezzel utánasűrítesz!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_570624
    Torolt_felhasznalo_570624
    2007. Április 30. 20:253.

    Szia Niki!

    A múltkor rákerestem a neten és találtam Norbis recepteket kódolva:

    http://www.tar.hu/update

    Jó mazsolázást!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_727888 (1)
    2007-04-29  19:31
  4. Torolt_felhasznalo_727888
    Torolt_felhasznalo_727888
    2007. Április 29. 19:332.

    Sziasztok!

    Íme néhány recept!


    Sonkás-gombás omlett Update: 1-es kód
    Hozzávalók:
    2 evőkanál olivaolaj,
    25 dkg gomba felszeletelve,
    25 dkg sonka csíkokra vágva
    3 tojás
    3-4 evőkanál tejföl
    5 dkg reszelt sajt (Barátom, próbáld ki füstölt sajttal, sokkal pikánsabbá teszi!)
    tengeri só
    őrölt bors

    A sütőt 180 fokra melegítjük (gázsütőnél általában 2. fokozat). Forró olívaolajban pirítjuk meg a vékony gombaszeleteket, közben hozzáadjuk a csíkokra vágott sonkát is.
    A tojásokat sóval, borssal alaposan felkeverjük. Kis méretű tepsibe, vagy hőálló egyadagos pudingformákba tesszük a gomba és sonkaszeleteket, aztán ráöntjük a tojást.
    Sütőben 20 perc alatt készre sül. Rákanalazzuk a tejfölt, megszórjuk reszelt sajttal és még 3-4 percen át sütjük, hogy az íze összeálljon.



    Vanília Dream Update: 1-es kód
    Hozzávalók személyenként:
    20 dkg sovány túró
    3 dl 1,5-ös tej
    2 tojás sárgája
    1 csepp rumaroma
    folyékony édesítőszer
    vanília aroma (Véletlenül sem vaníliás cukor!)

    Eredetileg úgy gondoltam, nem adom meg a hozzávalók arányát, hiszen ebben az édességben az a legjobb, hogy elkészítés közben kötelező kóstolgatni. Arra vigyázzunk, hogy a túrót ne turmixoljuk, mert a gépi keverés összetöri a túrószemeket!
    Az összekeverés során a tojás színe dönti el, elég-e kettő, vagy háromra van szükség.
    Fontos, hogy az elkészült italt jól behűtve fogyasszuk!



    Fahéjas elalvás Update: 1-es kód
    Hozzávalók személyenként:
    3 db kemény nektarin (Ha puha a barack, a kód 2-esre változik!)
    3 db zöld alma
    1-2 csepp rum vagy 1 csepp rumaroma
    édesítőszer
    fahéj
    cukormentes (light) tejszínhab

    A friss gyümölcsöket megmossuk, majd apró szeletekre vágjuk össze. Hozzáadjuk a rumot és az édesítőszert, megszórjuk fahéjjal, majd betesszük a hűtőbe.
    A hűtő részben legalább fél órát pihentetjük (türelmetleneknek a fagyasztóban tíz perc). Tálaláskor light tejszínhabbal díszítjük.
    Fogtisztító és emésztést segítő hatása mellett kiszolgálja az édesség iránti vágyat. (Általában éjjel tíz körül fogyasztom.)



    Joghurtos túróturmix Update: 1-es kód
    Hozzávalók:
    Személyenként 4dl natúr, vagy 0%-os gyümölcsjoghurt
    15dkg sovány túró
    friss vagy fagyasztott piros gyümölcs (málna, eper, szeder, ribizli vagy áfonya)
    folyékony édesítőszer
    őrölt fahéj

    Fagyasztott gyümölcs esetén várjuk meg, míg a gyümölcs kienged.
    A hozzávalókat habosra turmixoljuk, Elkészítés után öntsük kis tálkákba, a tetejét pedig szórjuk meg egy csipetnyi fahéjjal.



    Joghurtfagyi friss eperrel és málnával Update: 1-es kód
    Hozzávalók:
    személyenként 2dl natúrjoghurt
    1 kávéskanál citromlé
    ízlés szerint édesítőszer
    20dkg málna
    20dkg eper
    pirított mandula

    A joghurtot összekeverjük a citromlével és az édesítőszerrel, majd összeturmixoljuk a gyümölcsök felét és ezt is hozzáadjuk.
    A masszát tálkákban lefagyasztjuk. Tálalás előtt kb.20 perccel kivesszük, hogy egy kicsit megpuhuljon.
    Epret és a málnát halmozunk rá, jó kedvvel, bőséggel, és megszórjuk apróra tört, pirított mandulával.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top