Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fagyigép-megéri ?

Torolt_felhasznalo_295455
Torolt_felhasznalo_295455
Létrehozva: 2007. Április 16. 13:26
Sziasztok!

Régóta szemezgetek egy fagyigéppel, de nem szántam rá magam a vásárlásra. Megéri megvenni egy ilyen gépet? Jól ki lehet használni?
Sok macera van a készítéssel? Vannak hozzá jó receptek? Nem túlságosan drága a hozzávaló (meg az áram amit fogyaszt...) és jobban megéri előre készítettet venni?

Előre is köszi a tapasztalatokat!
  1. 2007. Április 17. 15:0012.
    létezik olyan változat is, csak épp egy nullával többe kerül. (az enyém 8.000.-Ft volt, tedd hozzá a nullát)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295455 (9)
    2007-04-16  18:20
  2. 2007. Április 17. 14:5711.

    MEG!!!! persze ez attól is függ, hogy mik az elvárásaid. a lentebb ajánlott kolleginánál is olvashatsz róla, és tavaly én is írtam róla: http://chilii.blogter.hu/?post_id=66338

    http://chilii.b logter.hu/?post_id=68342

    nekem bejött. az igaz, hogy előtte be kell tenni a fagyasztóba a tartályt, tehát ehhez kell kapacitás, de nekem van egy nagy fagyasztóládám, tehát ez nem gond. mi imádjuk a gyümölcsfagyikat, szerencsére a kertben sok gyümölcs terem, így anyagilag is jobban megéri. áramot alig fogyaszt, hiszen 35 wattos kis motor jár benne (összehasonlításul: a hajszárítóm 1500 wattos pl.) és kb. 20 perc alatt kész a fagyi, kiszámolni sem érdemes az áramfogyasztását.

    nekem sikerült már 2 ízt is varázsolni vele, a lényeg, hogy a belekerülő masszát jól le kell hűteni (így hamarabb is kész). az is fontos, hogy csak járó lapát mellett szabad beleönteni a folyadékot, de ezt majd leírják a használati útmutatóban ahol recepteket is találsz (a neten is van rengeteg)

    arról már nem beszélek, hogy így tudom mit eszünk, nincs benne semmi mű, mesterséges és egyéb íz meg színfokozó sz@arság!!!

    mindent egybe véve neked kell eldöntened, hogy neked meg fogja-e érni.

    (nekem egyébként egy dehlongi márkájú van) ha van még kérdésed szívesen segítek, hogy tényleg jól dönthess

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295455 (1)
    2007-04-16  13:26
  3. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2007. Április 16. 18:5010.
    a legnagyobb gond vele, hogy egyszerre csak egy íz készíthető, a másik csak másnap...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295455 (1)
    2007-04-16  13:26
  4. Torolt_felhasznalo_295455
    Torolt_felhasznalo_295455
    2007. Április 16. 18:209.
    A párom is ellene van, szerinte hülyeség az egész. Mondjuk elég kicsi a mélyhűtőnk is, nem tudom beférne-e egyáltalán a tartály.
    Én azt hittem csak belepakolom a hozzávalókat és kiveszem belőle a fagyit...
    Nem tudtam hogy még a gépet is le kell fagyasztani előtte!
    ÓÓÓ de káár!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. Április 16. 14:548.
    Én kaptam szerencsére kölcsön, hamar visszaadtam és nem vennék. Így, hogy minden adag előtt le kell a gép akksiját külön fagyasztani, így nem látom értelmét. Melegben az az egy adagocska is majdnem hamarabb olvadt, mint ahogy fagyasztotta a gép. Egyszerűbb betenni a mélyhűtőbe fagyni. Vagy fagyasztott gyümölcsből kell csinálni a fagyit és akkor az rögtön fagyiállagú.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295455 (1)
    2007-04-16  13:26
  6. 2007. Április 16. 14:367.

    Nekem is bosch van, meg vagyok vele elégedve csak tényleg kevés amit lehet csinálni, én 1x kimértem bő 12 gombócnyi fagyi de nálunk simán lecsúszik, 4 embernek szerintem kevés.  

    csodálkozom hogy van akinek sokáig tart a kikutyulás, úgy látszik nem mindegy milyen a gép

    Nekem a jégkrémek nem jönnek be, a C'arte Dornak is nagyon sokat romolott a minősége, sajnos az ára meg jól felment, pedig a karamellásat nagyon szerettük

    egy baj volt vele, mikor megvettük rögtön rámugrott 3kg+ azóta csak hétvégén fagyizunk, szigorúan!

    előzmény:
    edinacs (3)
    2007-04-16  13:47
  7. Torolt_felhasznalo_261018
    Torolt_felhasznalo_261018
    2007. Április 16. 14:306.
    En ugyan meg nem probaltam, viszont az egyik kedvenc blogomon a csajszi halalra dicseri a cuccot: http://chiliesvanilia.blogspot.com/. Itt meg recepteket is talalsz, ha netan belevagnal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295455 (1)
    2007-04-16  13:26
  8. 2007. Április 16. 14:105.

    NEEEEEEEEEM!!!!!!!

    Kolonc lesz a nyakadon! Egy csomó hely kell neki a fagyóban, sokáig kell kavarni a fagyasztott tartályban, így sok az áramfogyasztás is. Arról nem is beszélve, hogy elég sokminden kell hozzá a receptkönyvek szerint, és nem annira finom, mint a dobozos jégkrémek. Ráadásul nem elég annyi hűtés, amit kavarás közben kap, be kell még tenni a fagyóba. Itt aztán képes összeszedni mindenféle illatot, ha nem vigyázol.

    Némelyik receptet ha megcsinálod, úgy fagy meg, hogy a tejszín feljön a tetejére, a sűrűbb anyag meg aulra süllyed.

    Ami tuti, hogy tudod, hogy mit teszel bele. No színezék stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295455 (1)
    2007-04-16  13:26
  9. Torolt_felhasznalo_201765
    Torolt_felhasznalo_201765
    2007. Április 16. 13:484.

    Szia. NEkem van fagyigépem, de csak azért, mert a robotgép vásárlásakor akcióban azt adták hozzá. És bár szeretem, használom, vannak jó receptek, nem vettem volna és nem is vennék. A legtöbb receptet meg lehet csinálni fagylaltgép nélkül is, csak például néhány alkalommal be kell nyúlni a mélyhűtőbe megkavargatni a cuccot. EGyébként a macera nem sok vele. Az áramról pedig fogalmam sincs. Mi otthon sütünk kenyeret hetente 1-2 alkalommal, szárítógép is van, számítógép állandóan megy, tehát a fagylaltgépet nem igazán veszem észre az áramszámlában.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295455 (1)
    2007-04-16  13:26
  10. 2007. Április 16. 13:473.
    Szia!

    Nekem van egy Bosch robotgépem, ahhoz keptam nemrég fagyigépet. 4 adagot lehet vele csinálni (nálunk ez általában inkább csak 2 adag ). Egymás után 2 adagot nem tudsz csinálni, csak pár órával később, mert újra kell fagyasztani a gépet.

    A hozzávalók: tej, tejszín az alap. A többi meg ízlés dolga.

    Áram? Hát nem számoltam. 20-30 percet megy a gép mire kész a fagyi.

    Macera nincs vele igazából. A hűtőből kivett anyagokat összekevered, (ha gyümölcsös, akkor azt pépesíted) aztán mehet a gépbe. Ha nagy a fagyasztód, érdemes a gépet mindig bent tartani, és akkor bármikor előkaphatod. Egyébként kb 18 órát kell fagyasztani.

    Nekünk bejött. Igaz mi csak ketten vagyunk, így a mennyiség is elég. De monsjuk ha van 2 gyerek, már szűkösek az adagok. De nagyon jó krémes fagyit lehet vele csinálni. Én úgy szoktam, hogy ebéd előtt bekeverem és elindítom, és mire megebédelünk kész is a friss fagyi.


    Dina
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295455 (1)
    2007-04-16  13:26
  11. Torolt_felhasznalo_969553
    Torolt_felhasznalo_969553
    2007. Április 16. 13:442.

    Nekünk is van, de régóta nem használom. 

    Elég körülményes, előtte magát az edényt kell lefagyasztani, közben a fagyit is egész hidegre lehűteni, aztán belerakni de egészen gyorsan rá kell tenni a tetejét hogy keverje, ugyanis rögtön befagy az egész. De ha elég gyors vagyok, akkor is legalább másfél óra, mire olyanra fagyasztja, amilyennek lennie kell.

    Én egész egyszerűen amikor berakom a mélyhűtőbe a fagyit /itthon főzöm/ hogy lehűljön, néha kiveszem, megkeverem hogy kicsit lazábban, habosabban fagyjon,  és így is nagyon finom. 

    Nem idegesítem magam a fagyigépen, hogy vajon elég hideg-e a végére, mert amikor melegben csináltam /nyáron!/, akkor előbb kiolvadt maga a szerkezet, mint megfagyott volna benne a fagyi 

    De egyébként nagyon szép inox, csak dísznek kicsit drága volt 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295455 (1)
    2007-04-16  13:26

Címlap

top