Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mobilház

Anvil
Létrehozva: 2007. március 23. 11:29
Meg szeretném kérdezni, hogy tudtok-e valamit a mobilházakról? A meglévö lakáshoz szeretnénk, csatolni még 1 szobát.
  1. Torolt_felhasznalo_678719
    Torolt_felhasznalo_678719
    2007. szeptember 17. 12:462.
    Egy ismerősöm vett magának mobilházat, melyet tájvédelmi részen telepített le. Először a helyi önkormányzat elzárkózott tőle, azt mondták, hogy idebizony le nem teheti, hisz még a füvet sem nyírhatja akkor, amikor ő szeretné, mert annak idejét is előírások határozzák meg. Ekkor kérte tőlük, hogy indokolják meg neki írásban, miért is nem tehet egy MOBILHÁZAT le a saját telkére, hiszen a mobilházaknak pontosan az a lényegük, hogy bármikor és bárhol letelepíthetőek, és nem építési engedély kötelesek addig, ameddig a mobil funkcióját nem szüntetik meg. Nos, ekkor már mindjárt nem voltak ilyen okosak... Elhárították magukról a felelősséget, és megadták a megfelelő minisztériumi előadónak a telefonszámát, akihez fordulhatott. 30 nap múlva - mindenféle ellenvetés hiányában - már a telkén állhatott a mobilház. Ő nagyon szereti, szinte egész évben benne lakik...
    előzmény:
    Anvil (1)
    2007-03-23  11:29
  2. Torolt_felhasznalo_678719
    Torolt_felhasznalo_678719
    2007. október 16. 16:283.
    Nagyon szép mobilházakat találhatsz itt: www.mobilhazak.hu
    előzmény:
    Anvil (1)
    2007-03-23  11:29
  3. Torolt_felhasznalo_501138
    Torolt_felhasznalo_501138
    2007. október 18. 15:144.
    Kedves Zumcsi! Mi is készülünk mobilházat vásárolni, viszont mi Hollandiából szeretnánék behozni.Írtad az ismerősödet hogy ő is tulajdonosa egy ilyen kecónak.Na most a kérdésem az lenne hogy ő is külföldről hozta be?Ha igen, akkor kellet e valamilyen adót fizetni utána?Válaszod előre is köszönöm! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_237020
    Torolt_felhasznalo_237020
    2008. Április 5. 09:095.

    Sziasztok !

    Mi is vettünk egy mobilházat, amit a helyi önkormányzatnál bejelentettünk. Nem is volt belőle gond, amíg egy "JÓAKARÓNK" feljelentést nem tett. Miután kivizsgálták az ügyet azt a határozatot hozták, hogy felelős műszakivezető jelenlétében bontsuk le ! Írjátok meg légyszi, hogy melyik minisztériumhoz lehet az üggyel fordulni ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_360571
    Torolt_felhasznalo_360571
    2008. május 6. 18:436.

     

    Sziasztok!

     

    Érdeklődnék mobilház ügyében.

    Kérem, aki már ilyesmit vett, lakik benne, írja meg hogy milyen!

     

    Engedélyeztetni kell az ilyet a közmű miatt?!

     

    Van egy szuper helyen lévő telkünk a város szélén, közművesítve, de sajnos nincs rá építési engedély. Szeretnénk egész évben benne lakni.

     

    Köszi

    G

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_664384
    Torolt_felhasznalo_664384
    2008. május 6. 20:257.
    Elnézést csak gyűjtök
    előzmény:
    Anvil (1)
    2007-03-23  11:29
  7. Torolt_felhasznalo_783096
    Torolt_felhasznalo_783096
    2008. június 21. 01:458.

    Ha még esetleg a dátumből ítélve, de nem késő, szeretném figyelmedbe ajánlani a www.mobilházak.extra.hu (de www nélkül is már ismeri Google) hazai gyártású nemzetközi viszonylatban is rendhagyóan  takarékos üzemeltetésü és rendkívüli bevezető árú  'öko mobilházak' mobilház egységeit vagy sorozatát . 4 szélességi méretük van jelenleg, de ez sem lényeges, mert ügyesen párhuzamosítani is lehet őket hamarosan: 2,44-2,66-3,04-3,64m.

    Hosszban is elképpesztő a választék: 2,25-től 12,55m-ig 1,60m-es lépcsőben. Ilyenformán 4*8 féle ketyeréjük közül választhatsz ! 

     

    Ezek később is bővithetők újabb egységekkel, I-, H-, L-, O vagy akár Z, de bármilyen formácíóban akár többszáz négyzetméterre is.

     

    Ha kicsi a terület, egymásra is sorolható, korlát nélkül...

    Esetleg találkozol ezzel a be-üzenetemmel nézd meg, lehet, hogy érdekes számodra...

    Alkalmas arra is, hogy egy meglévő családiház mellé mondjuk egy szobaként egy nekik kifejlesztett nyaktaggal (közlekedő vagy átjáró) egyszerűen, akár alapozás nélkül mellé biggyeszd...

    Remélem nem késtem el a kedvező hírrel...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501138 (4)
    2007-10-18  15:14
  8. Torolt_felhasznalo_783096
    Torolt_felhasznalo_783096
    2008. június 21. 01:489.

    Ha még esetleg a dátumből ítélve, de nem késő, szeretném figyelmedbe ajánlani a www.mobilházak.extra.hu (de www nélkül is már ismeri Google) hazai gyártású nemzetközi viszonylatban is rendhagyóan  takarékos üzemeltetésü és rendkívüli bevezető árú  'öko mobilházak' mobilház egységeit vagy sorozatát . 4 szélességi méretük van jelenleg, de ez sem lényeges, mert ügyesen párhuzamosítani is lehet őket hamarosan: 2,44-2,66-3,04-3,64m.

    Hosszban is elképpesztő a választék: 2,25-től 12,55m-ig 1,60m-es lépcsőben. Ilyenformán 4*8 féle ketyeréjük közül választhatsz ! 

     

    Ezek később is bővithetők újabb egységekkel, I-, H-, L-, O vagy akár Z, de bármilyen formácíóban akár többszáz négyzetméterre is.

     

    Ha kicsi a terület, egymásra is sorolható, korlát nélkül...

    Esetleg találkozol ezzel a be-üzenetemmel nézd meg, lehet, hogy érdekes számodra...

    Alkalmas arra is, hogy egy meglévő családiház mellé mondjuk egy szobaként egy nekik kifejlesztett nyaktaggal (közlekedő vagy átjáró) egyszerűen, akár alapozás nélkül mellé biggyeszd...

    Remélem nem késtem el a kedvező hírrel...

     

    idézet:
    fransis6969 (8)
    2008-06-21 01:45:05
    Sajnos a hívatkozásba egy vessző beszaladt, helyesen www.mobilhazak.extra.hu az URL-jük. Bocsi későn vettem észre, de most korrigáltam...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783096 (8)
    2008-06-21  01:45
  9. Torolt_felhasznalo_783096
    Torolt_felhasznalo_783096
    2008. június 21. 01:5110.

    Azt hiszem én tudok segíteni a mobilházas érdeklődésedre. De itt olvasom, hogy már kaptál valamiféle infót lejjebb..

    www.mobilhazak.extra.hu, talán ez segít neked... Érdekes lehet számodra.

    előzmény:
    Anvil (1)
    2007-03-23  11:29
  10. Torolt_felhasznalo_783096
    Torolt_felhasznalo_783096
    2008. június 21. 01:5311.
    Kedves gizmo73.  fentebb már javasoltam valakinek a www.mobilhazak.extra.hu szájtot. Gondolom ott mindenre választ kaphatsz...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360571 (6)
    2008-05-06  18:43
  11. Torolt_felhasznalo_783096
    Torolt_felhasznalo_783096
    2008. június 21. 02:1412.

    Én ilyenben lakom kb 4éve, cca. 73m2 most de bővitve lesz még egy egységgel hamarosan, mert lehet akár többszáz négyzetméterre is és utolag is néhány óra alatt. De nam csak lakom, a társaságom ezek sorozatgyártását rendezi, mint hazai gyártó és forgalamazó: www.mobilhazak.extra.hu.

    Milyen benne lakni?

    Jó kérdés.

    Olyan , mint bármilyen más tökéletesen kivitelezett künnyűszerkezetú családi fészekben. Talán az egyetlen más ebben a kategóriában, hogy a max. megengedett közúti szállithatóság határa 2,80.

    Igy az 'öko modulházak' modulház egy egysége egységesen 2,80 magas, amiből ered, hogy az alsó és felső erőteljesen hőszigetelt fődéme és tetőhéja elvisz a 2,80-ból 40cm-t.

    A belmagasság így 2,40...

    Más minden komfort azonos lehet egy hagyományos vagy KÉSZHÁZ kivitellel.

    Remélem segíthettem....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360571 (6)
    2008-05-06  18:43
  12. Torolt_felhasznalo_783096
    Torolt_felhasznalo_783096
    2008. június 21. 02:4113.

    K.ANDY

    Szeretném a figyelmedbe ajánlani a www.mobilhazak.extra.hu oldalát. Most éppen egy ilyen ügy miatt ezt a témát alaposan kielemzi. Tanácsot és segítséget is javasol.

    Kielemzi, mert akár a Te önkormányzatod, akár más önkormányzat mindenféle rendeleti és egyéb alapot nélkülözve,  önkényesen hoz ilyen jellegú döntést a mobilház ügyben.

    Gyakorlatilag szembe megy az EU-s előírásokkal és mindenféle egyébbel.

    Értelmetlenül megpróbálja az OTÉK nevú Építési követelményekbe beleerőszakolni a mobilház fogalmát, akkor amikor az egy rakás dolog miatt nem építmény vagy épület kategória. A mobilház, mobilotthon, konténerlakás, konténer iroda egy tároló valami azaz konténer kategória és mint ilyen nem épitészrendészeti engedély köteles. Ezt bárki bárhova ideiglenesen, vagy hosszabb távon leteheti, tárolhatja vagy hasznosítja arra amire akarja..

    Igy azok a rendelkezések nem is vonatkozhatnak rá.

    Én felelős müszaki vezetői jogosultsággal bírok, "A" besorolás építő,  "G" épületgépész és "V" villanyba, a legmagasabb felhatalmazásokkal, és bármekkora beruházás menedzselésére alkalmas vagyok, még közbeszerzésire is...

    Tudom miről beszélek.

    Ha a felelős müszaki vezetőd dilettantizmusából, tőletek ilyet elválal, én "beperelem", mondom viccesen. Mivel a konténer lakás nem építmény vagy épület azt elbontani sem lehet, attól mobil, hogy felemelem és elviszem, attól nem kell engedélyeztetni sem és attól nem építmény sehol a világon.

    Elbontani csak építményt lehet.

    Ha esetleg a mobil jelleget Ti megszüntettétek, alapoztatok. netán pincetömbre raktátok teljesen más a helyzet. Akkor arébb kell rakni és vissza állítani a mobil helyzetet és már nincs is kompetenciája a szomszédnak se, meg az önkormányzatnak sem...

    Ha megmaradt az eredeti állapot, azaz mobil maradt, butaságot csinált az önkormányzatod és helyből a minisztérium el fogja marasztalni ( FmVM. Földmüvelési Vidék és Város Fejlesztés Min.)

    Nagyon szívesen segítek ebben az ügyben. Ha a szájtra felköltözöl millió helyen Szabadi név alatt találkozol az E-mail címekkel, Skype és telefon lehetőségekkel.

    A döntés a kezedben...

    Üdvözlettel Feri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_237020 (5)
    2008-04-05  09:09
  13. Torolt_felhasznalo_237020
    Torolt_felhasznalo_237020
    2008. szeptember 1. 20:5114.

    Kedves Feri!

    Köszönöm, hogy Irtál. Bocs, hogy csak most irok, de vártuk a fejleményeket. Az ügyünk most már az itélő táblánál van. Az illetékes Önkormányzat épitménynek vette a mobilházunkat, és a helyi szabályozási terv mellék épületet nem enged meg , ezért  bontásra köteleztek minket. A megyei közigazgatási hivatalnál megfellebbeztük,de helyben hagyták a helyi hatóság határozatát. Ügyvédhez fordulva ezt is megfellebbeztük a megyei biróságon. Ők tárgyalás nélkül, mivel újat nem mondtunk, elutasitottak. Igy most már csak az itélő táblában "bizhatunk".  Van valami világmegváltó SOS ötleted, hogy mit tegyünk azért, hogy a mobilházunk megmaradjon.

    K.ANDY

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783096 (13)
    2008-06-21  02:41
  14. Torolt_felhasznalo_783096
    Torolt_felhasznalo_783096
    2009. január 3. 16:0615.

    Kedves K.Andy

    "Az ördög mindig a részletekben" most is igaz. sajnos és érthetően az ügyvédektől nem várható el, hogy minden rendeleti-jogi helyzetben otthon legyenek. Az építés jogi háttere és szakmai értelmezése specifikus épp úgy , mint más-más terület.

    Abból a kevésből, amit értelmezhettem egy hibás ütköztetése a polg.hívatalodnak, majd az első és másodfokú hatóságaidnak is.

    Merem ezt arra alapozni,

    -hogy pl. bontást rendeltek el,

    -hogy pl. felelős műszaki vezető választást kértek

    -hogy pl.  melléképület fogalma is felmerült...

     

    Ezek a fogalmak a  1997. évi LXXVIII. kerettörvény fogalom meghatározásaiban található. Ez viszont a helyhez kötött építmények és müszaki alkotások , azon belül az épületek szabályozását taglalja. Erre törvényre épül az OTÉK (Országos Településrendezési és Építési Követelmények) kormányrendelet és ezt szabályozza tovább az ÖTM miniszteri rendelet.

    LÉNYEG: EZEK VALMENNYI ELŐÍRÁSA A HELYHEZKÖTÖTT ÉPÜLETEKRE VONATKOZNAK és vonatkozhatnak.

    A mobilház nem épület és nem építmény, az egy KONTÉNER.

    A mobilház, függetlenül a "ház" köznyelvi megszólításától egy sajátos konténer fajta, éppen úgy , mint az iroda konténer-, lakókonténer stb...

    Elvitathatatlanul nem helyhez kötött sem térben sem időben.

    Erre nem lehet kérni építési engedélyt, erre nem adható, ingatlan nyivántartásba sem vehető mert konténer, azaz ideiglenes elhelyezésű "műszaki alkotás". Ma itt lehet, hogy holnap ott. Ezt nem lehet elbontani és nem lehet felépíteni. Ez egy kész egység, ami hordozható.

    Attól "mobil".

    Kérlek Andy olvastassd át az ügyvédeddel és ti is a következő hívatkozást:

    http://www.mobilhazak.extra.hu/kerdesek-valas zok-bejelentes-egyeb-reszletezes.html#5

    itt részletesen kifejtem, mi a tennivaló ilyenkor. (Minden rendelet is letölthető innen).

    Mi a jogi, rendeleti háttér ill. mi nem.

    Ha bármi kérdésed lesz, van Neked, akár az ügyvédednek, nagyon szívesen állók rendelkezésre.

    Az is egyfajta megoldás, ha e-mailben megküldöd az keletkezett ügyiratokat.

    Ti mit adtatok be, melyi eljáró hatóság mit ütköztetett bírált el helytelenül.

    Ez egyáltalán nem látszik veszett ügynek, nem is lehet az.

    A közmű csatlakoztatás nem építésiengedély köteles, az természetes dolog, hogy a mobilház csatlakoztatva van hozzá. Az hogy miként, már módosíthat.

    Ha esetleg alapoztatok, az alap valóban építésiengedély köteles, de akkor sem a mobilház, csak az alapozás.

    Láttatlanban sokmindent nem tudok, egyet biztosan, addig amig a mobilház "mobil" marad, sehol a világon nem engedély köteles...

    Az e-mail fiókokat is megtalálos a fenti szájto lépegetve vagy 100 helyen.

    Örülnék, ha segíthettem...

    Szabady F. J.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_237020 (14)
    2008-09-01  20:51
  15. Torolt_felhasznalo_783096
    Torolt_felhasznalo_783096
    2009. január 3. 16:1716.

    Nem értem igazán, valamiért betűközt tett a linkembe ez a szerkesztő.

    http://www.mobilhazak.extra.hu/kerdesek-valasz ok-bejelentes-egyeb-reszletezes.html#5

    megkíséreltem mégegyszer.

    Ha nem lesz jó így sem akkor a főoldal >>> www.mobilhazak.extra.hu és a Kérdések-Válaszok alól ugyan oda jutsz.

     

    Ez egy másik link lesz, erről is tovább léphetsz, ha aktív lesz.

    Ezek értelmezése rendkívül fontos lesz számotokra. Az egyetlen út a mobiházad "jövőjét" illetően.

    http://www.mobilhazak.extra.hu/kerdesek-valaszok .html#5

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783096 (15)
    2009-01-03  16:06
  16. Torolt_felhasznalo_664850
    Torolt_felhasznalo_664850
    2009. február 23. 11:0417.

    Érdeklődni szeretnék, hogy itt nálunk miért ilyen drágák a használt mobilházak. Szeptemberben voltam kint angliában és kicsit körülnéztem a piacon. Azokat amiket itt kinálnak az ok túlzás nélkül mondhatom, hogy háromszor annyiba kerülnek mint itthon.

    Láttam a neten itteni hirdetést ami ugyan azt a házat ábrázolja 13990 fontért mint ami kint 2995 font.

    Köszi a választ ha jön.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783096 (16)
    2009-01-03  16:17
  17. 2009. július 14. 12:0818.

    Sziasztok.

     

    Én mobilházat szertnék. Ha van valaki, aki segíteni tud, ki az aki valóban megbízható... Saját tapasztalatok, ha használtat veszünk, mire figyeljünk, stb. Kérlek segítsetek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. július 14. 12:1119.
    Ha esetleg segít angliában olcsón megvenni és hazahozatni. Mert itthon 5-6szoros árakon adják, amit kintről behoznak.
    előzmény:
    swingbaby (18)
    2009-07-14  12:08
  19. 2009. július 15. 10:3320.

    Az angolmobilház tárgytalan. Találtam magyar mobilházat. Itthon gyártják.

    Egy baja van, nincs gáz. Villannyal befűteni 48m2... elég sok. Na meg mivel nem kell hozzá építési engedély, és adózni sem kell utána, gondolom a következő történik:

    eladom a lakást 10 millióért.

    veszek egy telket kb 2 millióért.

    és a maradék 8 milla után adózok. Szerintem ez így van, és ez így nem frankó.

     

     

    Mennyiért lehet felépíteni egy max 50 m2es házat? Semmi extra nem kell.

    És mennyibe kerülnek az engedélyek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_783096
    Torolt_felhasznalo_783096
    2009. július 20. 13:2621.

    Kedves swingbaby

     

    Nem vagyok biztos benne, hogy a mi extramobilházainkra utalsz-e a villany-fűtéssel  http://www.mobilhazak.extra.hu/Galleries/ .

    Itt biztos találhatsz a közel 500 körüli 3D-s alaprajzok közül Nektek tetszőt, de szabadon konfigurálható minden és ez az árát nem befolyásolja...

    Egy évtizedig a parapett gázkonvektor volt a "sláger" nállunk a sorolható a napmeleg ellen is átszellőztetett szerkezetű mobilházak vonalán.

    A múlt évtől alapban áttértünk a villamos fűtésre.

    Miért?

    Az erőteljes hőszigetelés, mely jellemző a 18 cm-es szerkezetünkre ezt meg indokolja. Ha figyelembe vesszük, hogy a vill.fűtés hatásfoka 100%, a gáz a füstgáz és egyéb veszeteségei miatt alig éri el a 80-at és ez akkor igaz amíg új a rendszer, akkor ez talán megmagyarázza.

     

    A gáz-hőleadó környéke nem bútorozható, fogja az ablakok alját örökre. Egy kiálló "de útba van folyton" darab.

     

    A villamos bárhova tehető, nyáron akár a gardrobba is és ami mindenek felett óriási előny, hogy elektronikusan időben is, teljesítményben is távprogramozható, akár haza telefonálhatok >>> "na akkor most, kapcsolj be, mert nemsokára hazaérek" szándékkal.

    Midezek melett gyártjuk konvektorokkal is, ha "nem vagyunk képesek" erről a kedves felhasználót lebeszélni.

    A másik: ha összeadom a konvektorok árát, + a gázbekötés árát, + a ronda csőrendszerét és árát (takart szerelést a GOMSZ tiltja) és szembe vetem a villnyéval, akkor csak a különbözettel sok évig fűthetnék...

     Gáz: váltásunkat az orosz/ukrán gázvita is erősítette...

    A mobilházaink fűtési energia igénye  30m2 esetén a legkeményebb januárban sem haladja meg a 12-14 eFt/januárt. Ez 60 m2-nél nem duplázódik, hiszena falak kb. csak 40%-kal "sokasodnak"...

     

    A másik alternatívád az 50 m2-es családi ház.

    Ha ez lehet a mai un. készház fogalom Nálatok, abban is lehet,  segíthetünk.

    http://www.gyorshazak.extra.hu/cataloge/ 

    A honlapunk az építőelemek kiterjedt családjáról beszél, akár a "szereld magad, fele marad" szettek is szóba jöhetnek ....

    Az ár végül is hasonlóan alakul, mint a mobilházak m2 vagy még élvezhetőb, szolídabb...

    Ez nagyban függ a kért tagoltságtól...

    Röviden, vagy inkább kissé hosszan, kb. ENNYI...

    előzmény:
    swingbaby (20)
    2009-07-15  10:33
  21. Torolt_felhasznalo_783096
    Torolt_felhasznalo_783096
    2009. július 20. 13:5122.

    Két fotó találomra a sok ezerből...

    Az előző link, bár jó, de nem "lilul" link ismét  http://www.gyorshazak.extra.hu/cataloge/ 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783096 (21)
    2009-07-20  13:26
  22. 2009. július 22. 20:0123.

    Kedves fransis6969!

     

    EGy 30nm-es körüli mobilház mennyibe kerül nálatok. Néztem az oldalatokat, de nem találtam.

    köszönöm a választ

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783096 (22)
    2009-07-20  13:51
  23. Torolt_felhasznalo_783096
    Torolt_felhasznalo_783096
    2009. július 23. 21:2524.

    Szia lilly71

    Sajnálom, hogy nem találtad, pedig minden oldal fejléce alatt is középen ott van >>>  ÁRAK   és klikk (Hi...)

    Na mindegy.

    Találomra egy xLizy 65.87-et ide ollóztam.

    négy szélességünk a szállítási korlátokhoz igazodóan és 9 hosszúság. Igy alapban 36 féle, de sorolva a bővítőelemmel meg a variációk száma végtelen. Van fent 200  m2-es is kuriozumnak , meg egy marék átrium mobilház is, vannak nyaralók, de Üzleti 400 m2-k is.

    http://mobilhazak.extra.hu/Galleries/Gallery.Atrium/index. html
    http://mobilhazak.extra.hu/Galleries/Gallery.ditto/index. html

    Ez 3,40 széles és a 87 azt jelenti 8,70 méter. Ez  29,5 m2 mobilház.

    Fürdő, előszoba, amerikai konyha blokk berendezve. 127 l. hűtő, cseptálas mosogató (hideg/meleg), stb. 3,5 kW 5 fokozatú főzőlapok stb. fűtés  olajradiátorok.

    12050 EUR.

    A mai árfolyamon 3.232.500 Ft.

    Minden egyedi blokk alatt ott a Kanadai eurokonverter, csak be kell irnod vagy másolnod és enter.

     

     http://mobilhazak.extra.hu/v-arak-kondiciok.html és le xLizy

    előzmény:
    lilly71 (23)
    2009-07-22  20:01
  24. Torolt_felhasznalo_783096
    Torolt_felhasznalo_783096
    2009. július 23. 21:2725.
    http://mobilhazak.extra.hu/v-arak-kondiciok.html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783096 (24)
    2009-07-23  21:25

Címlap

top