Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Képviselőink szemete...

kisgondban
Létrehozva: 2007. január 15. 16:07

Példaképeink a képviselők!

Szotyolahéj, használt rágógumi, üres üveg, műanyag pohár, banánhéj, papírszemét, almacsutka, csokipapír, narancshéj, gumióvszer - mindez nem egy lelátó a focimeccs végén, hanem a parlamenti ülésterem szavazás után. Az ülések után a szemetet eltakarító terembiztosi szolgálat alkalmanként 10-20 zsák (!) szemetet ganajoz össze képviselőink után.

Azt egyébként nem tiltja a házszabály, hogy a képviselők egyenek és igyanak az ülésteremben, mint ahogy azt sem, hogy maguk alá dobálják a szemetet. Ezért az ülésvezető ha látja is, mi történik a padsorban, nem tehet semmit.

Az Országgyűlés egyik név nélkül nyilatkozó tisztségviselője a Hírszerzőnek azt mondta: volt már rá példa, hogy rászóltak az ülésteremben evő képviselőre, de "neki állt feljebb", úgyhogy ennyiben maradt a dolog, mert ez azért "mégsem óvoda", hanem a "magyar parlament". Ami azonban nem mindig látszik.

A szolgálatban lévő nyolc terembiztos háromnegyed óra alatt 16 zsák (!) szemetet szedett össze. Amikor nincsenek szavazások, "csak" öt-tíz zsák telik meg.

A padsorokban a gyakran összetépett papírszemét mellett rengeteg üres üveget, papírpoharat, üdítős dobozt, péksüteményes zacskót, narancs- és banánhéjat, csoki- és szaloncukor-papírt, valamint almacsutkát hagytak maguk alatt a képviselők. Tapasztalatunk szerint a frakciótagok szemétlerakóként használják azokat a helyeket, ahol nem ül senki, vagy ahol nincs is pad.

A terembiztosi szolgálat munkatársainak elmondása szerint volt már ennél rosszabb napjuk is, például amikor a padra ragasztott rágógumikat (!) vakarták le, vagy amikor kézzel szedegették össze a szotyolahéjat (!!), és előfordult, hogy 20 zsák szemetet, valamint egy egyébként nem használt gumióvszert gyűjtöttek be.

..és még csodálkoztok, ha azt mondom, hogy ugyanolyan szemétdomb az országunk minden szempontból, mint a vezetőink...

 

  1. 2007. január 15. 16:242.
    Honatyák?? 
    előzmény:
    kisgondban (1)
    2007-01-15  16:07
  2. 2007. január 15. 16:423.

    Elítélendő, de....

    nem panaszkodni kellene, hanem tenni ellene. Mégpedig, az én egyszerű ötletem az lenne, hogy minden székhez odatennének egy kis felragasztható szemetes zacsit (papírboltban, háztartási boltban.... kaphat&oacute. Ebbe bele tudnák tenni a kis szemetüket...és akkor csak össze kellene szedni a zacsikat. Vagy esetleg a képviselők ki is vihetik egy közös szemetesbe.

    Ez olyan nagy dolog??? 

    előzmény:
    kisgondban (1)
    2007-01-15  16:07
  3. 2007. január 15. 16:484.
    Mintha ma már olvastam volna erről.
    előzmény:
    kisgondban (1)
    2007-01-15  16:07
  4. 2007. január 15. 16:505.
    Ha kevesebb képviselő lenne, kevesebb lenne a szemét.
    előzmény:
    kisgondban (1)
    2007-01-15  16:07
  5. 2007. január 15. 16:586.

    Az a baj, hogy ez nem olyan jellegű szemetelés, hogy jaj, úgy gyűjteném, de nincs kiskuka!

    Ez olyan igazi primitív módi!

    Én is voltam főiskolás. Ott kb ugyanez a felállás. sok szék, nincs kuka! De ilyet ott nem láttam. Miért van az, hogy nekem ha van egy szalvétám, egy csokipapírom, meg egy üditősdobozom, és azt utána meg tudom fogni, és keresni vele egy szemetest.

    Ez borzadály! Képzelem, ahogy a szünetekben darulépésben járva mászkálnak a szemétben. Aztán utána visszaülnek a közepébe!

    Az ennyire nemtörődöm ember menjen, keressen egy kukát, és üljön bele!

     

    előzmény:
    R-csibe (3)
    2007-01-15  16:42
  6. 2007. január 15. 17:057.
    Jó sok a szemét, ha ma ez a második topik.
    előzmény:
    kisgondban (1)
    2007-01-15  16:07
  7. 2007. január 15. 17:128.

    Több kérdés merült fel itt bennem, ahogyan megnéztam a pairkupacokat....

    1, mintha a M Petya első intézkediesei között lett volna, hogy minden képviselő laptop-ot kap, hogy a törvényjavaslatok modosítások stb stb nem papír formátuba jutattják el a képviselóknek, hanem e-mail-en akkor honnan a sok papír????

    2, ehhez mit szolnak az érintettek, mármint a képviselők?

    3, vajon pártállás függvénye az ilyen arányu szemetelés???

    4, de ez inkább megjegyzés ez itt ugy ézet ki mint a mozi mármint vetítés után.... 

     

    előzmény:
    kisgondban (1)
    2007-01-15  16:07
  8. Torolt_felhasznalo_287005
    Torolt_felhasznalo_287005
    2007. január 15. 17:379.

    Ehez képest, én a pórnép, szelektiv gyüjtöm a szemetet. Még  a lebomló cuccokat (zöldség héj, gyümi héj,...stb) sem teszem össze a papírral. A műanyagot természetesen másik tárolóban gyüjtöm, az utcán is elviszem a papírzsepimet a kukáig... Hát ennyit az igényességről és a környezetkímélésről...   És ezek papolnak nekünk....  

    Nem tudja véletlenül valaki, hogy hogyan lehetne ezeket a képeket elküldeni a parlamentbe vagy valami illetékes helyre?   

    előzmény:
    kisgondban (1)
    2007-01-15  16:07
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. január 15. 17:4010.
    Emlékszel,amikor az egyik tv csatorna azt mutatta be,hogy tiltott helyeken(mindenhol)bagóznak a képviselők?
    Arra is emlékszel,mit reagáltak erre?
    Megtiltották a forgatást.

    Érdekes hozzáállás.
    előzmény:
    kisgondban (1)
    2007-01-15  16:07
  10. 2007. január 15. 21:1111.

    Ez egy tetű mocskos hozzáállás, azt sugalja, hogy ők minden törvény, és szabály felett helyezkednek el.

    Ők ráosztják a saját maguk által kreált megszorításokat, és törvényeket mindenkire, - saját magukon kívül. Ők, ugyanis jogot formálnak maguknak arra, hogy ezekből nekik semmit se kelljen betartani.

    pl. mentelmi jog.

    Feláll a szőr a hátamon, ha arra gondolok, hogy ilyen szemét tetvek irányítják az ország ügyeit, döntenek fontos kérdésekben, nyomják a médiában az erkölcsös süket dumát, a munkahelyükön meg igénytelen hajléktalanok módjára viselkednek.

    Vérszívó, gátlástalan, igénytelen, hazug rablóbanda....és még finom vagyok.

     

    előzmény:
    adrieri (10)
    2007-01-15  17:40
  11. 2007. január 15. 21:3812.

    ....A képeket nézegetve az jutott eszembe,hogy legalább itt jól megfér a Népszabadság a Magyar Nemzet szomszédságában.

     

    előzmény:
    kisgondban (1)
    2007-01-15  16:07

Címlap

top