Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

KIPRÓBÁLT muffin receptek!

alcatraz
Létrehozva: 2007. január 7. 16:50

Sziasztok!

Kicsit mérges vagyok, leginkább magamra. Végigolvastam pár topikot a témában (köszi de erre már ne hívjátok fel a figyelmemet...), kimásoltam vagy száz muffin receptet, megsütöttem a hétvégén három félét de olyan s***ok lettek, hogy ihaj.

Tudna valaki olyan receptet írni, amit ki is próbált már? Nem az, "itt találtam gondoltam bemásolom ide"-típusúakat keresem, hanem olyat ami bevált.

Nem tudom, persze az is lehet én voltam a béna de miért nem sikerült egyik se? Elsősorban kakaós tésztájúak érdekelnének. Muffint-állítólag- mindenki tud sütni, lehet én vagyok a kivétel???

  1. Torolt_felhasznalo_248659
    Torolt_felhasznalo_248659
    2007. december 27. 16:1294.

    Sziasztok!

    Ezen mindig kiakadok! Kipróbált receptek? Mért ami nincs kipróbálva az recept?

    Nah itt az én garantáltan kifejlesztett receptem!:-)

    http://www.paplaszlo.com/receptek.html

    Lac i

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. november 2. 18:2793.

    Szia!

    Nekem ez az alaprecept vált be nagyon. Egy muffin könyvből való a recept.

    25 dkg liszt

    2 és 1/2 teáskanál sütőpor(én belerakok egy csomaggal)

    1 teáskanál szódabikarbóna

    1 tojás

    12,5 dkg cukor

    1 csomag vaníliás cukor

    0,8 dl olaj

    2,5 dl natur joghurt, vagy kefir

    25 dkg gyümölcs, dió, csoki darabka, mazsola stb.

    A cukrot, a tojást, a vaníliás cukrot , az olajat, és a joghurtot összekeverem, majd a lisztet, a sütőport, és a szódabikarbónát. A lisztes keveréket átszitálom, és hozzáadjuk a nedveshez. Gyorsan összekeverjük, és előmelegített sütőben megsütjük.

     

    előzmény:
    alcatraz (1)
    2007-01-07  16:50
  3. 2007. november 2. 09:1892.
    Nagyon ügyes vagy,szépek a muffinjaid.Ezt én is kipróbálom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411859 (56)
    2007-01-07  22:45
  4. 2007. november 2. 08:5091.
    Sziasztok!

    Eza recept tényleg nagyon jó!! Én is kipróbáltam teganp és nagyon jó lett!!
    Igaz én csak 2 dl cukrot tettem bele, mert nem szeretjük a nagyaon édeset, de nagyon finom lett így is!!! Ja, és 3 ek kakaót tettem bele - ezt véletlenül...
    Csak ajánlani tudom!
    előzmény:
    Zsuska790104 (90)
    2007-01-27  15:29
  5. 2007. január 27. 15:2990.

    Sziasztok!

     

    Ezt a receptet a tesómtól kaptam, már sokszor csináltam, mindenkinek nagyon ízlett.

    Csokis muffin:
    20 dkg olvasztott margarin
    4 tojás
    2 ek kakaó
    3 dl cukor
    3,5 dl liszt
    1,5 tk sütőpor
    1,5 tk vaníliáscukor

    A sütőt 200 C fokra előmelegítjük, a formákat kivajazzuk.  A lisztet elkeverjük a sütőporral és a kakaóporral. A tojásokat habosra keverjük  a vajjal, kétfajta cukorral, majd bele keverjük a lisztes keveréket.
    Formába öntjük, 20-25 p-ig sütjük

     

    Ez tuti sikerülni fog, mert én nem vagyok egy konyhatündér, de még nekem is sikerült!

     

    jó étvágyat hozzá

    előzmény:
    alcatraz (1)
    2007-01-07  16:50
  6. 2007. január 27. 15:0489.

    Szia!

    Én tegnap sütöttem először az alábbi muffint, nekem ízlett:

    20 dkg lisztet, 10 dkg cukrot, fél csomag sütőport, 3 evőkanál kakaót összekevertem. Külön edényben pedig 2 tojást, 15 dkg olvasztott vajat, egy doboz natúr joghurtot, 3 evőkanál baracklekvárt (én házit használtam) dolgoztam össze, majd a kettőt összekevertem robotgép segítségével. Végül 5 dkg csokit belereszeltem a masszába. A muffinsütőt papírral béleltem ki. Mind a 12 elfogyott még tegnap.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_923227
    Torolt_felhasznalo_923227
    2007. január 18. 00:0388.
    ha említi a recept, tegyél bele, de szerintem imán ki is hagyhatod.

    egyébként nekem sima teflon muffinsütőm van, és még az életben nem ragadt bele a süti, körbe se kell vágni, egyszerűen kicsusszan a formából... de tényleg bár tény, hogy nagyon alaposan vajazom/olajozom sütés előtt a formákat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685213 (87)
    2007-01-17  22:42
  8. Torolt_felhasznalo_685213
    Torolt_felhasznalo_685213
    2007. január 17. 22:4287.

    Én azt nem értem, h van amelyik recept szerint kell a tésztába szódabikarbóna, van amelyik recept meg sem említi. Akkor most hogy is van ez? Kell bele, vagy nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. január 17. 22:2986.
    nyugodj mert árt a szépségednek. szivesen látnám amit te de ahhoz kellene egy fotó legalább nem gondolod nem pedig szemüveg

    sül
    lesz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285224 (82)
    2007-01-17  21:40
  10. Torolt_felhasznalo_685213
    Torolt_felhasznalo_685213
    2007. január 17. 22:2385.
    Nagyon jóóóóóóóó!  Oyan könnyű kipergetni belőle a muffinokat. Nekem normál sütőformából is van szilikonos. Nagyon kell vigyázni, h véletlenül sem szabad késsel a formában felvágni a sütit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609873 (83)
    2007-01-17  22:04
  11. 2007. január 17. 22:1984.
    drága
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609873 (83)
    2007-01-17  22:04
  12. Torolt_felhasznalo_609873
    Torolt_felhasznalo_609873
    2007. január 17. 22:0483.
    Hello! Oli olá szilikonos sütőformát vett már valaki? Milyen? &nyelvid=1&k1=2">http://www.oliola.hu/index.nof?o&nyelvid=1&k1=2
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_285224
    Torolt_felhasznalo_285224
    2007. január 17. 21:4082.

    Még sűl, te eszetlen!

    Nem látod a sütőben van és üveg ajtó van előtte. 

    Kisülve gyönyörű magas lessz, csak azt már nem tudtam lefényképezni mert előtte elfogyott.

     Esetleg tegyél okkelárist is a kritizálás előtt, talán majd látod amit én is.

    Na PÁ!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800973 (81)
    2007-01-17  00:41
  14. 2007. január 17. 00:4181.
    ez minden, csak nem magas
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285224 (58)
    2007-01-08  20:58
  15. Torolt_felhasznalo_923227
    Torolt_felhasznalo_923227
    2007. január 16. 23:3780.
    sziasztok,
    ezt a múlt héten sütöttem:

    1. duplacsokis-mandulás és csokis-eperlekváros muffin,
    2. sajtos-virslis muffin minden jóval, ahogy én szeretem

    ha tetszik valakinek, dobjon egy privit, leírom, de mostmár fáradt vagyok...

    jóéjt!
    előzmény:
    alcatraz (1)
    2007-01-07  16:50
  16. 2007. január 16. 23:0279.
    A sütik-képpel topikban találtam rá és tegnap kipróbáltam és nagyon finom lett, én barackjoghurttal csináltam, de ki fogom próbálni a többi ízzel is...

    Gyümölcsjoghurtos muffin


    1 pohár gyümijoghurt (én danone könnyű és finomat szoktam venni) 1 pohár cukor Üres joghurtospohárral mérünk, 2 tojás, fél citrom reszelt héja, 2 pohár liszt, fél pohár olaj, 1 cs van. cukor, 1 cs sütőpor, picike rumaroma amit már én találtam ki hozzá de szerintem így finomabb.... 12db lesz belőle!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. január 16. 22:3678.

      

    Megszámoltam, kb 300 db, azért annak a 90%a is tetemes, 270 lenne.

    előzmény:
    bigacsiga2 (69)
    2007-01-16  21:58
  18. 2007. január 16. 22:2477.
    Amerikai módszerek muffinkészítéshez:

    1. Muffinmódszer
    A száraz hozzávalókat egy tálban összekeverjük, és egy mélyedést alakítunk a közepébe. A szintén összekevert folyékony hozzávalókat a mélyedésbe öntjük, és egy lapáttal óvatosan, finoman összedolgozzuk, emelve. Nem keverjük, mert akkor ragasztó hatású lesz, a muffinok pedig olyan kemények lesznek, mint egy "jégkorong". A tésztát rögtön a jól kikent, vagy papírral bélelt formába töltjük, és mehet a sütőbe. A sütő hőmérséklete a muffinok nagyságától függ. Mindenesetre a muffinokat nem kell 30 percnél tovább sütni, 190-205 C-on.
    A hozzávalók aránya, ha a liszt a 100%:

    1000 g liszt = 100 %
    300 g cukor = 30 %
    60 g sütőpor = 6 %
    10 g só = 1 %
    200 g tojás = 20 %
    800 g tej = 80 %
    300 g vaj/zsíradék/olaj = 30 %

    2. Keverős módszer
    A zsiradékot, cukrot, sót, ha szükséges, fűszereket és tejport a keverőgéppel habosra elkeverjük. Aztán egyesével hozzáadjuk a tojásokat, és újra jól elkeverjük. Ha a tészta kicsapódna, mert a tojások túl hidegek, segíthet egy maroknyi liszt. Aztán hozzáadjuk a folyadékot (tej vagy víz), lazán hozzákeverjük ezt is. Az átszitált lisztet és sütőport hozzáadjuk, és szinte egyetlen mozdulattal a tésztához keverjük. A fölösleges, túl sok kevergetéstől sűrűvé válik a tészta.
    A hozzávalók aránya ennél a módszernél:

    1000 g liszt = 100 %
    50 g sütőpor = 5 %
    10 g só = 1 %
    70 g tejpor = 7 %
    300 g töltelék = 30 %
    750 g folyadék = 70 %
    A további hozzávalókat (pl. mazsola, dió, csoki, csipsz, gyümölcs, szárított gyümölcs. . . ) a liszttel összekeverünk, és a liszttel adjuk a tésztához. Ez megakadályozza, hogy a hozzávalók lesüllyedjenek és ragacsossá váljanak.
    Az arányok segítségével a szükséges muffinmennyiségnek megfelelő tésztamennyiséget tudjuk összeállítani, ha pl. "nagyüzemi" muffingyártásba kezdünk
    előzmény:
    alcatraz (1)
    2007-01-07  16:50
  19. 2007. január 16. 22:2476.

    MUFFIN BIBLIA

    http://jolkifoztuk.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=3

    Muffin-elmélet manhattan billentyűjéből

    A muffinsütésnek nálunk már évek óta tartó hagyománya van - néhány hónapot eltöltöttem Angliában és onnan hoztam haza a sütőt és a papír-kapszlikat. A kis papír formákat itthon nem lehetett még akkoriban kapni, így csak különleges alkalmakra készült muffin. Szerencsére ma már minden nagyobb bevásárlóközpontban, papírboltban, háztartási üzletben kaphatók a kis papír formák - érdemes alaposan szétnézni, mert az eladók nem mindig tudják miről is van szó pontosan.

    A teflon sütőbe is használom a papír formákat - könnyebben kijön a sütőformából és szebben tálalható. A szilikonos sütőformáról sok jót hallottam, de sajátom nincs, így csak másokra tudok hivatkozni. Gyakorló szilikonforma-használók azt mondják abba nem kell papír, simán kijön anélkül is a muffin a formából. Árban kicsit drágább a szilikonos, de érdemes kipróbálni és abból is a kicsit drágábbat venni. Hiperszuperekben mindig van.

    Tippek-trükkök
    Tippek a sütéshez:
    A sütőt mindig melegítsük elő.
    Az első 15 percben ne nyissuk ki a sütőt, különben a muffinok összeesnek.
    Ha marad üres lyuk a formában, töltsük meg vízzel.
    A muffin akkor van készen, ha a teteje aranybarna, és ha beledugunk egy fogpiszkálót, nem ragad rá a tészta.
    Minden sütő másképpen süt, ezért sütési hőfokot és időt igazítsuk a saját sütőnkhöz.

    Tippek a sütés utánra:

    kb. 5 percig hagyjuk hűlni a muffinokat, ha ekkor a forma egy nedves ruhán pihen, könnyebben kijönnek a formából
    a muffinok közvetlenül a sütés után a legfinomabbak, mikor még melegek
    a még meleg muffinokat felezzük el, és kenjük meg vajjal
    légmentesen zárható műanyag edényben sokáig friss marad

    Fagyasztás:

    a frissen sült muffinokat le is lehet fagyasztani, kb. 2 hónapig jó
    kiengedjük, és röviden még egyszer átsütjük őket
    a nyers tészta is fagyasztható: a kész tésztát a formába töltjük, betesszük a fagyasztóba, mikor megfagyott, kiszedjük a fagyos, "nyers" muffinokat és így csomagoljuk zacskóba

    11 további tipp

    A sütés előtt mindig olvassuk át az egész receptet.
    A formát még a kikenés előtt tegyük be rövid időre a mélyhűtőbe, így könnyebben kijönnek majd a muffinok.
    A formát a következő adag sütése előtt hagyjuk teljesen kihűlni.
    Minden hozzávalót szobahőmérsékletűen adjunk a tésztához
    A ragacsos szárított gyümölcsök feldarabolása egyszerűbb, ha azt felmelegített késsel végezzük.
    A tojásfehérjét mindig zsírmentes edényben verjük fel. Lassan kezdjük el felverni, majd fokozzuk a sebességet. A tojáshabot mindig utoljára adjuk a tésztához.
    Ha több formában sütünk egyszerre több emeleten a sütőben, figyeljünk a légkeverésre.
    Mikor a tésztát a formákba töltjük, már ne kevergessük, egyszer csak óvatosan kanalazzuk át.
    A vaj sokkal jobb a muffinsütéshez, mint a margarin, mert egyrészt jobb az íze, másrészt pedig növeli az eltarthatóságát.
    Az égési sérüléseinket (a forró formától) hűtsük jégkockával.



    előzmény:
    alcatraz (1)
    2007-01-07  16:50
  20. 2007. január 16. 22:2375.

    sziasztok,

    A weblapomon van muffin receptgyűjtemény

    üdv Tamás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. január 16. 22:2174.
    Csokis muffin, Edit barátnőmtől
    duppla adag / 2 x 12 lesz belőle

    itt egy bögre 3 dl

    hozzávalók:

    1. tál
    2,5 bögre liszt (7,5 dl)
    1 cs. sütőpor
    1/4 bögre cukrozatlan kakaópor (0,75 dl)
    1 teáskanál őrölt fahéj

    2. tál

    10 dkg vaj
    1 egész tojás
    10 dkg étcsokoládé
    1 1/2 bögre tej (4,5 dl)
    1 bögre cukor


    elkészítés:

    1. tálba
    összekevered a száraz anyagokat

    2 tál
    A cukrot összekevered a tojással, és az olvasztott, de nem meleg vajjal.
    Belekevered a megolvasztott csokoládét.
    Tejjel simára kevered az egészet.

    A 2. tálat beleöntöd az 1. tálba és nagy mozdulatokkal lazán összekevered.
    Nem kell simára kikeverni! Olyan jó nokedli sűrűségű tészta lesz.

    Elosztod a kis lyukakba és kb. 175-180 fokon 15-20 percig sütöd. Tűpróba.

    Lehet bele tenni ízesítőket is, gyümölcs darabokat, mazsola, meggy. vagy a tetejére mandula, mogyoró, de magában is finom vagy pikáns lekvárral is tálalható. Ezek már izés és fantázia kérdése.
    előzmény:
    alcatraz (1)
    2007-01-07  16:50
  22. 2007. január 16. 22:1673.
    Tina 2005/7 szám:

    Mosolygós muffinok (12 db) (marcipános muffin)

    hozzávalók:
    7 dkg étcsokoládé
    10 dkg marcipán massza
    12 dkg vaj
    10 dkg cukor
    1 cs. vaníliás cukor
    1 csipet só
    2 egész tojás
    20 dkg liszt
    5 dkg étkezési keményítő
    1/2 cs. sütőpor
    3-4 evőkanál tejszín

    máz:
    20 dkg porcukor
    4 evőkanál citromlé

    díszítéshez:
    smarties típusú színes cukorkák, tortadara barna, színes,
    sűrű szörp, öntet vagy csoki szósz.

    A sütőt elő melegítjük 175 fokra.
    Az étcsokoládét apró darabokra vágjuk vagy nagy lyukú reszelőn lereszeljük.
    Használhatunk csokiforgácsot, vagy csokipelyhet is.
    A marcipánt lereszeljük és a vajjal sima maszzává keverjük, majd a cukorral, vaníliás cukorral és a csipet sóval krémesre keverjük.
    Egyenként beleütjük az egész tojásokat.
    Beleszitáljuk az étkezési keményítőt, majd a sütőporos lisztet.
    A tejszínnel beállítjuk a massza sűrűségét. (Olyan sűrű nokedlitészta legyen)
    Beleforgatjuk a csoki darabokat.

    A masszát a muffinformába öntjük és az előmelegített sütőbe 175 fokon 15-25 percig, tűpróbáig sütjük. (A marcipán miatt csalhat a tűpróba, de meg lehet látni mikor sül meg )

    A porcukrot összekeverjük a citromlével, annyival, hogy sűrű masszát kapjunk és azt a már kihűlt hideg mufinokra csorgatjuk. Tehetünk bele mandula aromát az íz fokozásáért.

    A díszítő elemekből mókás arcokat formálunk.
    pl. : A színes cukrokból szemeket teszünk a máz tetejére,
    a tortadarából hajt csinálunk
    sűrű lekvárból, szörpből, gyümölcsöntetből, kakaóöntetből ki mit talál szájat formázunk.

    ***
    Kissé költséges a marcipán miatt, de nagyon jó ízű és felettébb mutatós.
    Én kétszer sütöttem meg. Először karácsonykor, akkor nem reszeltem bele a marcipán, mert csak egy kicsi darabot tudtam venni és az is narancsízesítésű volt. Összevágtam 12 kockára és egy kocka csokival együtt beledugtam a süti közepébe. A tésztába meg a mázba tettem mandula aromát.
    Másodszor most sütöttem a gyerek farsangjára.
    Most reszeltem a csokit is meg a marcipánt is, de csak a végén forgattam a masszába mind a kettőt. A csokitól pöttyös lett a tészta a marcipántól meg olyan finoman lágy.
    előzmény:
    alcatraz (1)
    2007-01-07  16:50
  23. 2007. január 16. 22:0972.

    Kiskegyed konyhája Extra 2003/2

    Mogyorós muffin

    hozzávalók:
    1 nagyobb narancs
    12,5 dkg vaj/margarin
    10 dkg cukor
    15 dkg liszt
    7 dkg étkezési keményítő
    1/2 cs. sütőpor
    5 dkg darált mogyoró
    2 egész tojás
    csipet só

    mázhoz 10 dkg porcukor,
    sütő kenéséhez kevés vaj/margarin


    A narancsot megmossuk, lereszeljük a sárga héját, a levét kinyomjuk.

    Vajjal vagy margarinnal kikenjük a muffin formákat.

    A sütőt 200 Celsius fokra, gázsütőt 3. fokozatra előmelegítjük.

    A cukrot, a lisztet, a keményítőt, a sütőport, a darált mogyorót, és a pici sót összekeverjük.

    A tojásokat felverjük.
    A vajat felolvasztjuk, és összekeverjük, három evőkanál narancslével, a héjával, a tojással, majd a lisztes masszába keverjük.

    A masszát a muffinformába öntjük és az előmelegített sütőbe 180-200 fokon 15-20 percig, tűpróbáig sütjük.

    A porcukrot összekeverjük a maradék narancslével, annyival, hogy sűrű masszát kapjunk és azt a már kihűlt hideg mufinokra csorgatjuk.


    ****
    Így is biztos nagyon finom. Nekem nem volt otthon narancsom, ezért három kanál tejjel helyettesítettem a narancslét a tésztába. A mogyórót nem daráltam le, hanem beleszórtam a masszába és hagytam, hogy a keverőgép darabosra vágja. Egy csepp fahéjat szórtam még bele + minden muffin közepébe egy kocka tortabevonó csokit szúrtam bele.

    Ez van a bem.-enem is lefényképezve.

     


    előzmény:
    alcatraz (1)
    2007-01-07  16:50
  24. 2007. január 16. 22:0671.

    http://jamicrecept.uw.hu/muffin/sos/sonka-sajt.htm
    Sonkás-sajtos muffin (6 db)


    Hozzávalók:
    1/3 csésze tej
    1/4 csésze tejföl
    2 evőkanál olaj
    1 tojás
    1 csésze liszt
    2 teáskanál apróra vágott snidling
    1 teáskanál sütőpor
    1 teáskanál apróra vágott fokhagyma
    1/2 csésze reszelt sajt
    1/4 csésze apróra vágott sonka vagy szalonna

    Elkészítés:
    Előmelegítjük a sütőt 200 °C-ra, a formákat papírral kibéleljük.
    Kikeverjük a tejet a tejföllel, az olajjal és a tojással. Hozzáadjuk a lisztet, amit előzőleg összekevertünk a snidlinggel, a sütőporral és a fokhagymával. Végül hozzákeverjük a sajtot és a sonkát vagy szalonnát.
    A kapott tésztát a formákba kanalazzuk, és 17-20 percig sütjük. (tűpróba!)


    ui: egy csésze 2,5 dl
    előzmény:
    alcatraz (1)
    2007-01-07  16:50

Címlap

top