Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért nem fogyok???????

Torolt_felhasznalo_413754
Torolt_felhasznalo_413754
Létrehozva: 2007. január 6. 18:10
Sziasztok! Kb. fél éve váltottam életmódot (update követő lettem), aminek köszönhetően az első 3 hónapban ledobtam 16 kg-t. Azóta is tudatosan étkezem, és egy hónapja tornázok is, viszont a mérleg nyelve nem mozdul...Kezdek elbizonytalanodni, hogy vmit nem jól csinálok. Tudom, hogy a megtorpanás természetes, de azt nem, hogy vajon a 3 hónapja tartó is normális-e....Elképzelhető, hogy vmit nem jól csinálok... tudna vki vmi hasznos tanácsot adni??
  1. Torolt_felhasznalo_658161
    Torolt_felhasznalo_658161
    2007. március 6. 18:1637.
    Szia Nyanycika!

    Minden drasztikus fogyókúránál, ahol nagyobb mértékű a kalóriacsökkentés, és bizonyos fajta tápanyagokat (pl. szénhidrát) megvonnak, törvényszerű, hogy egy ideig tempósan csökken a súly, aztán lelassul ill. megáll.

    Íme egy érdekes, megszívlelendő cikk:

    Testsúlycsökkentés – fogyókúra nélkül

    Miközben a súlyfelesleggel küszködő emberek cserélgetik egymás közt a legújabb, divatos fogyókúrás étrendeket, melyek néhány hét alatt akár 5-10 kg. Fogyással is kecsegtetnek, a táplálkozási szakemberek egyre inkább lándzsát törnek az egészséges táplálkozáson alapuló havi 0, 5-2 kg (más ajánlásban 1-3 kg) testsúlycsökkentés mellett. Statisztikailag ugyanis igazolt, hogy a kúrák alatt leadott kilók, ha visszatérünk megszokott étkezésünkhöz, egy éven belül szinte teljesen visszajönnek. Sőt, drasztikus megszorításokat tartalmazó kúrák esetén még a leadott kilónál több is lehet a végeredmény. És minél többször próbálkozunk a fogyókúrákkal, annál kövérebbek lehetünk, ezt nevezik „jojóeffektus”-nak. A probléma háttere az alapanyagcserében van. Ha a szervezet tartósan kevesebb energiát kap, mint amennyi az alapanyagcseréhez szükséges, akkor átáll a tartalékolásra. Főiskolai emlékeimből máig megőrződött a példa: „a kínai kuli már 30 szem rizs mellett sem hal éhen”. A takarékon működést a napi 1000 kcal alatti étrendek éppúgy nem válthatják ki, mint a kihagyott főétkezések. Nemegyszer volt már csak naponta egyszer étkező (de este 1200 kcal-t fogyaszt&oacute páciensem, aki legalább olyan súlyú volt, mint a 4000-5000 kcal-t fogyasztó társai. Ezért nem javasolt sem a reggeli, sem a vacsora hosszú távú elhagyása. Szervezetünk igényli: felkeléstől 2-3 óránként folyamatosan kapjon elégethető energiát. Igazodjunk az igénybevételhez is: többet ehetünk, ha sokat mozgunk, kevesebbet, ha tévézünk, vagy olvasunk. Normál testsúly esetén az a lényeg, hogy amit megeszünk, azt a szervezet elégesse. Ha úgy szeretnénk fogyni, hogy a leadott súly ne jöjjön vissza, akkor az elégetendő energiánál 400-500 kcal-val együnk kevesebbet. A 20 és 40 év közötti, ülő foglalkozású nők napi energiaigénye 2000 kcal, a férfiaké 2400 kcal. Tehát a nőknél 1500, férfiaknál 2000 kcal étrendű táplálkozás esetén (feltéve, hogy az alapanyagcsere normálisan működik), már elindul a testsúlycsökkenés. Arra is érdemes ügyelni, hogy az energiatartalom ne legyen tartósan a nőknél 1200 kcal, a férfiaknál 1500 kcal alatt. Igaz, hogy az ilyen étrend nem látványos eredményeket hoz, amit környezetünk már két hét után észrevesz.
    Márpedig a testsúlycsökkentésben három fontos tényező van:

    - az elfogyasztott energia (evés),
    - az elégetett energia (mozgás)
    - a pszichés tényezők.

    A dicséret olyan külső lelki tényező, ami segít, hogy folytassuk, amit elkezdtünk. Nem árt mozgósítani belső lelki erőnket is, főleg az első hónapokra, pl. a célkitűzésekkel, mert ha szeretnénk tartósan, de lassan fogyni, akkor az előbb említett dicséretben csak a harmadik-ötödik hónapban részesülünk. De havi 1 kg testsúlycsökkenés, az évi 12 kg. Havi 1 kg „igazi” fogyáshoz heti 25 dkg zsírszövettől kell megszabadulni. Ha egy hónap alatt 10 kilóval csökken a testsúlyunk, annak csak 30%-a zsírszövet, a többi izomszövet, víz, stb. Nem cél az izomszövet-veszteség, sőt! Mozgással kedvezően változtathatjuk szervezetünk izomszövet-zsírszövet arányát, no meg ez is segít abban, hogy a zsírszövet onnan is lemenjen, ahonnan mi szeretnénk.

    Gyurcsáné Kondrát Ilona dietetikus
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_760753 (35)
    2007-03-06  08:10
  2. Torolt_felhasznalo_592769
    Torolt_felhasznalo_592769
    2007. március 6. 13:2736.



    Szia Nyanycika! Fel a fejjel be fog indulni nekem is azt mondták. Én már 4. hete eszem a Norbit, nem mozdul a sulyom. A Te szervezeted, most egy
    kicsit pihen, légy türelemmel. puszi Ilike
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_760753 (35)
    2007-03-06  08:10
  3. Torolt_felhasznalo_760753
    Torolt_felhasznalo_760753
    2007. március 6. 08:1035.

    Sziasztok!

    Új regisztráló vagyok itt a wellnesscafe oldalán. Nem is tudom eddig miért nem regisztráltam, pedig nagyon sok hasznos tudni való van itt. Szeretném a segítségeteket kérni és örülnék ha vki. tudna válaszolni. 

    kb. 1 hónapja kezdtem el Norbi diétáját, nem eszem, vagyis alig szénhidrátot, no kenyér, no cukor, semmi lisztes dolog, se burgonya,se rizs,se tészta. sok zöldséget eszem, mellé sovány húsokat. Már fogytam is 4 kg-ot ,most vagyok 67kg-167 cm, mellette tornászom 2 naponta. most egy picit elcsüggedtem, már 2 hete stagnál a súlyom, nem akar lejjebb menni. 

    tudna vki. tanácsot adni,hogy vajon miért lehet, vagy mit csinálhatnék,hogy meginduljon??

    Előre is KÖSZÖNÖM a segítséget!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_592769
    Torolt_felhasznalo_592769
    2007. március 5. 22:2234.



    Szia Monya!

    Komolyan 1 éve küzdök. Első nekifutásra 10 kg -al megelégednék. Egy idő
    óta áll a súlyom. 6kg lement 1 év alatt. Nyár óta áll a sulyom. A Norbi kaja nekem izlik, pedig elég inyenc vagyok. Nagyon szeretek sütni-főzni. De, azért hogy véletlenül se tegyek bele az ételbe olyasmit, amit nem ildomos, megrendeltem. Kértem 1-es kódu levesből 2, és egy 1-es másidikat.
    Az egyik levest vacsira eszem. Bőven elég, még sok is. Általában gyümölcs-
    leveseket kérek. Nem kell főznöm, nem kell kóstolgatni, tehát kevesebb a kisértés. Egyébként csak a borsófőzeléket nem kedvelem., kivéve amit én készítek. A többi mind jó. Te milyen kódu ételt eszel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413754 (33)
    2007-03-01  22:00
  5. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. március 1. 22:0033.
    Jó kérdés...  Az a baj, hogy konkrétan nem tudom, arra sem emlékszem, hogy mikor kezdtem (érdekes, hogy ahhoz képest, hogy mekkora horderejű elhatározás volt, nem maradt meg az ideje, csak jött, és magától értetődően csináltam) Így azt se tudom, hogy mennyi volt a top   súlyom... Vmikor nyáron kezdtem, és három hónap alatt lement 15-17 kg. Az azóta tartó tendenciáról inkább nem nyilatkoznék... A topic-ot is ezért indítottam, de a téma nem igazán indította meg az embereket.   Egyébként azt biztos tudod, hogy ez a fogyás dolog nagyon egyéni. Attól függ mennyi plusz van rajtad, ha sok, akkor könnyen, gyorsan megindulhat (a visszatartott víz eltávozásáról nem is beszélve), ha meg csak pár kg van rajtad, akkor nem lehet 3 hét alatt csodát várni. Kitartás! És ízlik a Norbis kaja? Nekem nagyon bejött, de ismerek olyat, aki hamar kiábrándult. Erre szoktam azt mondani: választani tudni kell.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_592769
    Torolt_felhasznalo_592769
    2007. március 1. 12:3232.
    Szia Monya!

    Légyszi áruld el, hogy mennyi idő mulva kezdtél el fogyni a Norbi kajától.
    Én 3 hete eszem, de még semmi. Üdv. Ilike
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413754 (1)
    2007-01-06  18:10
  7. Torolt_felhasznalo_592769
    Torolt_felhasznalo_592769
    2007. március 1. 12:3031.
    Szia Adiscan! Megfogadtam a tanácsodat 5x étkezem. Áttértem a Norbi 1-es
    menüre már 3 hete. Eddig még semmi sajnos. Ma reggel majdnem kitöltöttem a mérgem a mérlegen, de aztán nyeltem egy nagyot. 1 grammot sem fogytam.
    Üdv. Ilike
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428674 (28)
    2007-01-22  19:30
  8. Torolt_felhasznalo_161149
    Torolt_felhasznalo_161149
    2007. február 26. 21:2530.

    Én is írhattam volna a címet, de engem különösképpen nem zavar a helyzet. Ősszel a 90 napos diétával 12 kilót fogytam, mellette tornáztam is persze. Aztán jöttek az ünnepek, és aztán visszaszoktam a régi étkezési szokásaimra, ami nem tett jót - 4 kilóval több lettem. Megembereltem magam, és megint elkezdtem a 90 napos diétát. Mivel másképp nem tudom megállni, hogy ne egyek feleslegesen, muszáj valami kézzelfogható diétát csináljak, nekem nem elég, hogy tudom, ne nassoljak, és úgy általában kevesebbet egyek mindenből. Most tartom magam a szabályokhoz, és nem is vagyok éhes. Ráadásul sokkal több zöldséget és gyümölcsöt eszem, mint diéta nélkül. De nem is ez a lényeg, hanem hogy minden nap fél órát biciglizek (szobabringa), és mióta jobb a kondim - mert tényleg sokkal jobban érzem magam! - futok is egy kölcsön futópadon. Először csak öt percet bírtam, de most már 20 percnél tartok, amit folyamatos kocogással töltök, ezalatt 2 km-t teszek meg. Nem egy nagy táv, de ahhoz képest, hogy két hete "edzem magam", nem is rossz. És most nézegetem, hogy hol vegyek futócipőt, mert tavasszal kimerészkedek a szabadba. Mindezek ellenére a mérleg szinte semmi változást nem mutat közel egy hónapi diéta és mozgás után. kicsit bosszant, de remélem azt jelenti, hogy fogy a zsír és nő az izom. Kicsit tanácstalan vagyok, biztosan nem jól csinálom a dolgokat, de ez telik tőlem. Négy gyerek mellől nem tudok edzőterembe járni, ráadásul falun lakom, a közelben nincs is ilyesmi tudtommal. Mindenesetre kitartok, és nekem az is sokat számít, hogy a kondícióm javul, már ennek is nagyon örülök. Jól érzem magam a bőrömben, hiába van súlyfeleslegem, és ez a lényeg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413754 (1)
    2007-01-06  18:10
  9. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. február 26. 21:2129.
    Itthon tornázom, DVD-re. Ciki, nem ciki, de nem t'om, hogy melyik kategóriába sorolható az amit csinálok...   Olyan része is van amitől felgyorsul a pulzus, kis súlyzóval végzendő részek is vannak benne, szerintem ez egy átlagos átmozgató, megizzasztó vmi.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_631363 (28)
    2007-02-26  20:37
  10. Torolt_felhasznalo_631363
    Torolt_felhasznalo_631363
    2007. február 26. 20:3728.
    szia,
    nem lehet, hogy a mozgással kapcsolatos az, hogy a súlyod tartod? milyen gyakorlatokat végzel? aerob vagy anaerob gyakorlatok?
    edző állította össze az edzésterved?
    én amikor tornát oktattam sok lánynak csináltam programot, ezért is kérdezem.
    üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413754 (1)
    2007-01-06  18:10
  11. Torolt_felhasznalo_273778
    Torolt_felhasznalo_273778
    2007. február 22. 19:4627.
    Nagyon szép ennyit leadni  én még csak 6 kg tartok,  lassan két hónap után.Tornázok renszeresen heti 4-5 alkalommal hidd el a tornával nehezen megy le a kg kb fél év mulva veszed észre hogy vékonyabb zsírréteg takar minden tájékon. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413754 (1)
    2007-01-06  18:10
  12. Torolt_felhasznalo_592769
    Torolt_felhasznalo_592769
    2007. február 22. 18:1326.
    Kedves Monya616.-Szerintem a leadott kilóidat könyveld el sikerként, nagyon szép eredmény. A torna biztosan segít a további súly-
    vesztésnél, csak legyél türelmes. A fiam is egy hónap alatt 8 kg-ot adott le
    Norbi 1-es étkezéssel. További sikert és kitartást. Húzz bele, jön a tavasz.
    Üdv. Ilike
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413754 (1)
    2007-01-06  18:10
  13. Torolt_felhasznalo_390596
    Torolt_felhasznalo_390596
    2007. január 24. 17:5625.
    S***************
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_428674
    Torolt_felhasznalo_428674
    2007. január 23. 22:3524.
    Nekem bevált! Lehet, hogy nálad is eredményre vezet, pláne, ha még a doki is azt mondta!
    Én az itteni wellness diétát követtem, csak fél adag vacsival. (ezt a dietétikus tanácsára)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592769 (23)
    2007-01-23  15:11
  15. Torolt_felhasznalo_592769
    Torolt_felhasznalo_592769
    2007. január 23. 15:1123.

    Köszönöm a biztató szavakat. Rátapintottál a lényegre azt hiszem, mivelhogy napi 3x étkezem, de keveset. A családom azt mondja,hogy ennél kevesebbet nem is lehet enni. Kb 800 kalóriát  

    fogyasztok. Amikor kórházban voltam az orvos azt tanácsolta, hogy egyek többet. Igen ám, de a súlyom meg elkezdett emelkedni. Azzal biztatott, hogy majd megáll és ismét elindul. 1-2 kg után megálljt parancsoltam és minden ment a régiek szerint.Tehát az a tanácsod, hogy 5x próbáljak étkezni. Köszönöm az ötletet, megpróbálom.

    Üdvözöllek: Ilike

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428674 (28)
    2007-01-22  19:30
  16. Torolt_felhasznalo_428674
    Torolt_felhasznalo_428674
    2007. január 22. 19:3028.
    Szia ilike46!
    Hányszor eszel naponta? Mert amikor én (szintén 50 felett) úgy akartam fogyózni, mint régebben (pl. kihagyni a vacsit), akkor a testem szrájkot hirdetett.  Ami a fiataloknak megy, az nekünk már nem biztos, hogy hatásos. Nekem most úgy sikerült,  hogy 5X eszem naponta (el se hinném, ha más mondja, hogy így fogyok majd), de kevesebbet. Nem drasztikusan keveset, csak a régihez képest.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592769 (21)
    2007-01-22  18:16
  17. Torolt_felhasznalo_592769
    Torolt_felhasznalo_592769
    2007. január 22. 18:1621.
    Üdv.Mindenkinek! A segitségetek kéri egy fiatalos 60 éves nagymama.
    5 éve szivműtéten estem át /megrepedt az aortám/, de sikeresen túléltem.
    A súlyommal már előtte is problémám volt. Igaz sok mindent megtettem, hogy
    változzon. Az egész életem arról szólt, hogy vigyáztam. Kb. 50 éves koromig
    remekül néztem ki, no de most.. 156 cm a magasságom és 80 kg vagyok.
    4x1 hetet feküdtem kórházban fogyasztás céljából. Napi 600 kalóriát kaptunk.
    Mindenki fogyott 5-6 kilót, mire én 1.30 dekát küzdöttem le. Semmi melléevés
    nem volt. Nagyon fegyelmezett vagyok, és főleg elkeseredett. Mozgásként
    az orvos csak sétát és úszást engedélyez. A saját szakálamra én ennél többet
    is teszek. Az orvos véleménye az volt, hogy nagyon kevés amit eszem és
    tartalékol a szervezetem. Szénhidrátot, zsiros ételt nem fogyasztok. 18 óra
    után nem eszem. Már több mindent kipróbáltam, többek között -Atkins diétát
    zsirszegényen. Úgy befékezett a szervezetem, hogy nem tudom kimozditani,
    Legutóbb 10 napra elvonultam és csak a mozgásnak és pihenésnek éltem.
    Sok zöldség és fehérje volt a menü. Napi 14 km séta, amikor az idő nem
    engedte 1000 métert úsztam. A kondicióm remek, csak nagyon vágyom
    arra, hogy karcsúbb legyek, mert most kicsit almácska vagyok. Nem vagyok
    kényszerevő, szinte soha nem is vagyok éhes. Mit tegyek? már kifogytam
    az ötletekből. Ami forgalomban van fogyókúrát előmozditó étrendkiegészitő
    azt is kipróbáltam. A pajzsmirigyem picit alulműködik, de ettől nem lehet.
    S.O.S. várom a segitő ötletet egy hálás nagyi: Ilike


















    s



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413754 (18)
    2007-01-21  11:48
  18. Torolt_felhasznalo_154137
    Torolt_felhasznalo_154137
    2007. január 21. 21:0520.

    Sziasztok!

     

    azt hiszem megtaláltam a nekem való fórumot és társakat  nagyon csak hasonló cipőben járok!

    65kiló vagyok, 58 szeretnék lenni. Január elseje óta norbizok, csak egyest eszek,kivéve vasárnap,akkor beficcen krumpli rizs v vmi egyéb 2-es is! heti 3,4 alkalommal tornázok, és mindhiába, egy deka sem ment le! ahogy olvaslak titeket ,ti is küzdötök hasonló problémával! mivel indokoljátok?én arra gondolok, hogy mivel nincs akkora fúlyfelesleg(ünk), min 1 hónapnak el kell telni, h karcsúsodjunk! de addig is olyan nehéz kitartani, hogy nem látom az eredményt!  

    jajj, csajszik, vigasztaljuk egymást 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. január 21. 18:1321.
    Nagyvonalakban vázolnád a dolog lényegét? Kicsit szkeptikus vagyok az ilyen gyors és tartós sikert ígérő csodamódszerekkel kapcsolatban, győzz meg, hogy ebben az esetben most nincs igazam!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_476279 (19)
    2007-01-21  17:54
  20. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. január 21. 11:4818.
    Szia Timi! Nem akarlak elkeseríteni, de ha fejben nem teszed gyorsan helyre a dolgokat, előbb-utóbb (és inkább előbb!) fel fogod adni a küzdelmet. Hidd el, nem kioktatni akarlak, tapasztalatból mondom! A soraidból úgy tűnik, hogy görcsösen akarod az eredményt. (Így voltam ezzel én is nagyon sokáig, és így van ezzel még nagyon sok sorstárs is!) Gondolom nem érzed a befektetett energiával (önmegtartóztatás, fegyelmezettség, torna, stb.) egyenesen arányosnak az elért eredményt, és máris elbizonytalanodtál. Ha 20 kg-t szeretnél leadni, az bizony hosszú időt, és kitartást igényel, nem 20 nap Update-t, hanem inkább 200-at!! Én több mint fél éve csinálom, és még csak félúton vagyok, ráadásul ahogy fent olvashattad már 3 hónapja nem mozdul a mérleg nyelve. De nem vagyok elkeseredve, a nehezebb napokon erőt ad az elért eredmény, és hiába nem fogyok, a testem vhogy mégis formálódik. El kell érned, hogy nem a mínusz kg-ért csinálod, hanem mert jól érzed magad az új életformádban. A fogyókúra bizony-bizony hízlal, úgyhogy én inkább életmódváltásra ösztönöznélek. A siker csak így lehet tuti (és tartós) szerintem... Amíg folyamatos és görcsös kontroll alatt tartod az esetleges eredményt, addig csak kínlódni fogsz, és egyre inkább vesztesz az akaraterőből, pedig most erre van a legnagyobb szükséged!! Én a helyedben most legalább egy hónapig nem állnék mérlegre, hanem kitartóan folytatnám amit elkezdtem, aztán ha eltelik az egy hónap, meglátod, nem is lesz fontos, hogy mit mutat a mérleg, mert mérleg nélkül is fogod érezni, hogy amit csinálsz az jóóóóóóóó neked!  Kitartás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914637 (17)
    2007-01-20  19:10
  21. Torolt_felhasznalo_914637
    Torolt_felhasznalo_914637
    2007. január 20. 19:1017.

    Sziasztok

    Én 20. napja updatezek, mellette heti 3szor aerobic(naggyon kemény!), 5 után semmi. Kb. 2 kilót mozdult lefele a mérleg mutatója. És itt a holtpont, úgy érzem... de nem adom fel, csak jön a depresszió. Akkor mikorra fog lemenni az a 20 kiló, ha így haladunk?! Nyugtassatok meg, hogy mindenkinél máskor áll és indul meg a fogyás!

    Üdv Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_763701
    Torolt_felhasznalo_763701
    2007. január 20. 13:2616.

    Még véletlenül se kezdj el még kevesebbet enni. Valószínűleg lelassult az anyagcseréd. Talán érdemes lenne egy kicsit többet enni egy ideig, hogy ismét felgyorsuljon, de nem rossz az sem, ha egy kis izmot építesz. Ez nem megy egyik napról a másikra, és eleinte nem is fogyaszt, de azután önmagában az, hogy több lett az izomszöveted, gyorsítja az anyagcserét. Tehát: nem kardió, hanem súlyzózás és saját súllyal végzett gyakorlatok (a konditermet is említhetném, de kevés nő kedveli). Amikor több-kevesebb rendszerességgel járok konditerembe, bármit ehetek, nem hízom; és a felszedett izomtömegből még hónapokig-évekig(!) "elélek" - abban az értelemben, hogy amíg nem épül le, addig gyors marad az anyagcserém. (Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha sikerült lefogynod, hagyd abba a sportolást :-))

    A másik lehetőség az, hogy már mostanra is sikerült egy kis izmot fölszedned, az meg ugye nehezebb, mint a zsír. De én inkább a fenti verziót tartom valószínűnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413754 (1)
    2007-01-06  18:10
  23. Torolt_felhasznalo_972992
    Torolt_felhasznalo_972992
    2007. január 20. 11:2715.

    szia kordacs,

    ne keseredj el, a mérőszalag a tuti

    ha tényleg rendesen edzettél, bizti elégettél egy csomó zsírpárnát, és felszedhettél némi izomzatot s magadra. Az izom térfogata kisebb így lehetséges, hogy az az undok mérleg nem mozdul, valójában viszont lement 3 cm.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903190 (10)
    2007-01-11  16:36
  24. Torolt_felhasznalo_950924
    Torolt_felhasznalo_950924
    2007. január 20. 10:4214.

    Szia!

    Én a Level diétát próbáltam. Ismered?

    Most új módszert próbálok, mivel az előző nem vált be. Nagyon nehéz így kitartani...

    Vettem bérletet egy konditerembe. Egy héten háromszor van időm elmenni továbbá hetente 1 órát teniszezem a férjemmel. A konditeremben 90 percet kardiózom / futógép, taposó stb. /. Ez elég durva, de hátha ez lesz a megoldás. Természetesen az étkezésre is odafigyelek. Reggel Fitnesspehely, ebédre valami husi zöldséggel vagy salival és este 5 után semmi. Ha ez sem válik be....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936056 (13)
    2007-01-19  19:32

Címlap

top