Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MORE MILK PLUS

Torolt_felhasznalo_825611
Torolt_felhasznalo_825611
Létrehozva: 2007. január 5. 14:04
Hello minden édesanyának!


Szeretnék a More Milk Plusról infókat, tapasztalatokat, véleményeket begyűjteni.
A www.boldogmama.hu-t ismerem, azt nem kell ajánlani.
Ez a termék bio-gyógynövényekből készült kapszula, ami az anyatej termelődés fokozására való.
  1. Torolt_felhasznalo_255150
    Torolt_felhasznalo_255150
    2007. január 5. 17:3220.
    bocsánat, mennem kell gyereket "legeltetni", még annyit, hogy mindenki csinálja azt, amiben hisz. láttam már Culevit-től meggyógyult rákost és indián ráolvasástól visszahúzódó tumort. csak szerettem volna a topicindítónak adni egy alternatívát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255150 (19)
    2007-01-05  17:29
  2. Torolt_felhasznalo_255150
    Torolt_felhasznalo_255150
    2007. január 5. 17:2919.
    nem hiszek a homeopátiában. a rázás és ütögetés, szinte végtelenségig, molekulák szintjére higítás nekem nagy humbuk. ezért nem lettem pl. soha csalánkiütéses az urticától...
    előzmény:
    salsa (17)
    2007-01-05  17:17
  3. Torolt_felhasznalo_255150
    Torolt_felhasznalo_255150
    2007. január 5. 17:2518.
    no, gyorsan pár sort írok. nekem ott romlott le a szopis történetem, hogy hallgattam a bölcs tanácsokra, 3 óránként szoptattam, kevés lett a tej, pótlást kezdtem adni, ami egyenlő a leszoktatással, sajnos. viszont az interneten próbáltam utánanézni, mit lehet tenni, mert semmi nem segített (gyógynövények, homeopátia, teák, stb.)
    ekkor akadtam erre a gyógyszerre. kinyomoztam, mi ez és elkezdtem szedni, pár nap alatt helyreállt a tejem és kidobtam minden cumisüveget, és nagyon sokáig szoptattam. a 2. babával már a tervem az igény szerinti szoptatás, már tudom, hogy van tejem, de ha nem szoptatok folyamatosan, sose áll be a kereslet-kínálat.

    ha rákeresel a google-ban (arra, hogy domperidone-ez ugyanis a hatóanyag), akkor láthatod, hogy pl. amerikában, mindenesetre tőlünk nyugatra anyák ezrei szedik minden gond nélkül. én magam vagyok az élő példa, hogy tényleg működik. persze, nem biztos, hogy az orvos felírja, főleg a mostani magyar helyzetben, mindenesetre egy próbát megér.

    a szkeptikusok meg tápszerezzenek. én miindent megtettem volna, csak hogy legyen tejem, és persze rászántam az időt, hogy utánanézzek...

    link
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255150 (14)
    2007-01-05  17:01
  4. 2007. január 5. 17:1717.
    hát az a baj, hogy a homeos bogyókon kívül minden gyógyszernek van mellékhatása.  azt hittem, hogy ez kifejezetten a prolaktin szint megemelésére szolgál, közben kiderült, hogy ez a mellékhatása. és ha én erre szeretném szedni, akkor gondolom, hogy mellékhatást okozhat pont a gyógyszer eredeti rendeltetése. Na ezt most jól  kikombináltam. Nem?    Egyedül vagyok ilyen okos ám!    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255150 (14)
    2007-01-05  17:01
  5. 2007. január 5. 17:1516.
    Te szeded ezt a gyógyszert?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255150 (14)
    2007-01-05  17:01
  6. 2007. január 5. 17:1415.
    már rákerestem, csak még nem olvastam végig az összes találatot.  
    előzmény:
    fhcsilla (13)
    2007-01-05  16:46
  7. Torolt_felhasznalo_255150
    Torolt_felhasznalo_255150
    2007. január 5. 17:0114.
    a szoptatás alatt semmi sem szedhető, mert nincsenek ilyen gyógyszerkísérletek. viszont a gyógyszer teljesen ártalmatlan. a prolaktinszintet MINDIG megemeli-ez a hatása. Nagyon jó gyógyszer.
    előzmény:
    fhcsilla (13)
    2007-01-05  16:46
  8. 2007. január 5. 16:4613.
    Szia! Keress rá a googleban erre a gyógyszerre, mielőtt felíratod. Gyomorbajokra való, mellékhatásként ritkán megemeli a prolaktin szintet, és mellesleg nem szedhető szoptatás alatt.   Én is fölkaptam rá a fejem, nekem 2 hónapos a babám, és már alig alig hajlandó szopizni, születése óta kapja a pótlást. Ugyanezeket csináltuk mi is végig, mint Te.
    előzmény:
    salsa (10)
    2007-01-05  15:52
  9. 2007. január 5. 16:2012.
    Tudom, ők is gyakorló mamák.  Fent is van az oldalon, hogy napközben zargassák őket. A legtöbb fel sem vette napközben a telefont. Akinek üzit hagytam, az nem hívott vissza, eggyel tudtam összesen beszélni, az azt mondta, hogy neki most nem aktuális a tanácsadás, hívjam őt két hónap múlva.     Nem hívtam fel az összes nevet,  mert kisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy lll-es tanácsadót hajkurásszak. Írásban lehet, hogy rohadt elkötelezettek. A tetteikben ez nem nyilvánult meg. Remélem, másoknak pozitív tapasztalataik vannak velük kapcsolatban.
    előzmény:
    salsa (11)
    2007-01-05  15:53
  10. 2007. január 5. 15:5311.
    hívtam őket anno, sorra pattintottak le a telefonban. 
    előzmény:
    pupetto (8)
    2007-01-05  15:32
  11. 2007. január 5. 15:5210.

    A fiam már 4 hónapos. Asszem mindent végigcsáltam. A tejserkentésből doktorálhatnék. Volt homeobogyó: urtica urens, ricinus communis, volt gabonagolyó, volt laktoherb és fitolac, kecskerutafű tea, volt more milk. Anyámnak van egy ismerőse, 8 gyereke van, na ő aztán tudja, hogy hogy kell tejet serkenteni: hetekig rizstejet ittam, naponta egy litert, ánizs és édeskömény volt belefőzve. Azt mondta, ez tuti.  Van két db mellszívóm: medela és avent. mert hol az egyik, hol a másik volt hatékonyabb + a végét mindig kézzel fejtem le. Az én gyerekem első hat hete abból állt, hogy a cicimen lógott: óránként tettem mellre, egy-egy etetés 1,5 óra volt, váltott cicivel. Még a wc-re is úgy mentem, hogy a gyerek közben cicin volt. Magától soha nem engete el, mindig úgy kellett kiszabadítanom a szájából. Kb. fél órát aludt, utána sírás. na én abban a fél órában fejtem, amíg ő csendben volt. Nem gyarapodott rendesen, a széklete is zöldes volt és megállás nélkül sírt, amikor nem volt cicin. Azt hittem, hogy hasfájós. Ő nagyon kitartó volt, nagyon szépen szopizott. Csak nem volt mit. Megjegyzem, nem is tudom, mi történt abban a hat hétben, csak arra koncentráltam, hogy legyen elég tejem. Volt egy ciciből etetés, volt váltott ciciből etetés.  Mindenki tanácsát megfogadtam és minden technikát végigpróbáltam. Még a gyerekemre sem emlékszem már ebből az időszakból.  A more milk volt az utolsó szalmaszálam, úgy hittem benne, úgy vártam az eredményt, mint a messiást. A legtöbb tejem 80ml volt, két ciciből.  Ja, és ittam, mint a gödény. Napi 4 litert+ napi 5x étkezés, tápláló, egészséges ételeket ettem. Ez most meg is látszik, +10 kiló felesleg van rajtam. Sosem voltam nagyevő.  A terhesség alatt egy dekát sem híztam.  Aztán kénytelen voltam tápszert adni neki, mert nagyon sajnáltam őt, hogy sosem tud jóllakni. Aztán egycsapásra vége lett a sírásnak, kiegyensúlyozott lett, beálltunk a 3 órás ritmusba, el kezdett normálisan gyarapodni. Először csak fele-fele volt a tej/tápszer, aztán a táp növekedni kezdett. Na ekkor kikölcsönöztem a nagy fejőgépet egy hónapra. Ismét minden szopi után gyötörtem a mellemet min. fél órát, hogy már lila volt. Eredmény semmi. Belekerültünk az ördögi körbe: egyre kevesebb tej, egyre több tápszer. Aztán egyszer csak kiköpte a cicimet, hisztizett. Azóta nem kell neki a cici.  Egy idejig fejtem és odaadtam neki. De ma már ml-ben nem mérhető a tejem mennyisége, egy-két csepp.   Még mindig szeretném, ha lenne utolsó szalmaszál. Ezért kaptam fel a fejemet a gyógyszerre.

    Tudom, hogy a nyugalom fontos, de ha látod, hogy a gyereked éhes és te nem tudod kielégíteni a szükségletét, akkor nem tudsz nyugodt lenni. Rengeteget sírtam, hogy nem tudom megetetni rendesen a gyerekemet. Lehet, hogy most 4 hónappal öregebb fejjel másként csinálnám. A következő gyerekemnél tuti kineziológushoz fogok menni és elvégzem az agykontrollt is. Mert nem hiszem, hogy nincs megoldás.

    Bocsánat, ha túl hosszúra sikerült.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304799 (6)
    2007-01-05  15:12
  12. 2007. január 5. 15:339.
    http://www.lll.hu/main
    előzmény:
    salsa (5)
    2007-01-05  15:00
  13. 2007. január 5. 15:328.
    Hívd fel a La Leche Ligát (interneten utánanézhetsz) - ők nagyon elkötelezettjei a szoptatásnak, mindent megtesznek érted szerintem. Csak a Kismamából ismerem őket és a tanácsadóikat, de a megnyilatkozásaik nagyon lelkesítőek. Nézz utána!
    P.
    előzmény:
    salsa (5)
    2007-01-05  15:00
  14. 2007. január 5. 15:167.

    Nekem bevált nagyon :-)

    Én a tinktúrát szedtem, azt 1 napig kell, nagyon szépen meglódította a tejtermelést.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_825611 (1)
    2007-01-05  14:04
  15. Torolt_felhasznalo_304799
    Torolt_felhasznalo_304799
    2007. január 5. 15:126.
    Én gyógyszerrel nem kísérleteznék. Valószínűleg nem véletlen, hogy mondta neked senki.
    Szerintem a legjobb tejserkentő a nyugalom és az igény szerinti szopi. Nem tudom, mennyi idős a babád, az én lányom 14 hónapig szopizott, de ez vált be a legjobban. Barátnőmnek jó volt az Urtica (vagy utrica?) Urens is, ez homeopátiás bogyó.
    előzmény:
    salsa (5)
    2007-01-05  15:00
  16. 2007. január 5. 15:005.

    basszus!   gyógyszeresen is befolyásolható a dolog?  akkor ezt nekem miért nem mondta senki? nőgyógyász, gyerekorvos, védőnő, szoptatási tanácsadó? mindegyik széttette a kezét és azt mondta, hogy alkati kérdés.   

    még jön belőlem néhány csepp. visszahozható vajon még a tejtermelés az általad ajánlott gyógyszerrel? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255150 (4)
    2007-01-05  14:53
  17. Torolt_felhasznalo_255150
    Torolt_felhasznalo_255150
    2007. január 5. 14:534.
    Szia!


    Idézek a honlapról:
    "A készítmény az alábbi összetevők koncentrált kivonatát tartalmazza olivaolajban oldva:
    - görögszéna mag,
    - benedekfű levél,
    - csalánlevél,
    - édeskömény mag."

    Ezek vannak minden szoptatós teában, de a bioboltban külön is megveheted őket tök olcsón, le kell forrázni és kész a tea.
    A 4x1 kapszula napi szedése és a 6000 forintos ár arra utal, hogy az egész egy hatalmas pénzlenyúlás.

    A gyógynövényekkel van egy kis gond: ha nem hiszel bennük, akkor nem hatnak. Viszonyt olcsó gyógynövényeket így eladni...legszívesebben a fogyasztóvédelmet hívnám!

    Szerintem ne vegyél, helyette egyél rendesen és szoptass rendszeresen, amennyit a baba igényel. Ha kevés a tejed, inkább írass fel Motiliumot (domperidone) a háziorvosoddal, ez egy teljesen ártalmatlan gyógyszer és közvetlenül az agy prolaktintermelését növeli, no ha valami csinál tejet, akkor ez igen!!! (többet priviben, ha érdekel)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_825611 (1)
    2007-01-05  14:04
  18. 2007. január 5. 14:443.
    Szia!
    én nem hallottam erről, de egy sütiről igen. A Kismama újság honlapján van egy süti recept, idemásolom neked. Nem próbáltam, de próba/szerencs. Sok sikert!!! P.

    http://www.kismama.hu/cikk.php?id=1&cid=16438

    Tejtermelést serkentő süti
    Kismama.hu
    2004.12.18
    250 gramm búza
    150 gramm árpa
    100 gramm zab
    egy marék kesudió
    150 gramm vaj
    150 gramm barnacukor
    Elkészítés: a gabonát lisztté őröljük, a kesudiót finomra aprítva aranybarnára pirítjuk, ezután hozzákeverjük a vajat, cukrot. Tíz-tizenöt másodperc múlva levesszük a tűzről, és ha kicsit kihűlt, három-öt evőkanálnyi vízzel elkeverve két-három centiméter átmérőjű golyókat formálunk. Naponta öt-hét golyócskát ajánlatos elfogyasztani. Ez az adag körülbelül 40 golyócskára elegendő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_825611 (1)
    2007-01-05  14:04
  19. 2007. január 5. 14:172.

    Szia!

    Én szedtem, sajnos nekem nem hozta  meg a hőn áhított eredményt, és egy másik nlc-s kismama társamnak sem.  Viszont egy ismerősöm barátnője is szedte és ő tejcsárda lett tőle.  Úgyhogy ez is, mint minden más egyénfüggő. Remélem, hogy neked be fog válni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top