Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Víztisztít berendezés minő

Torolt_felhasznalo_544624
Torolt_felhasznalo_544624
Létrehozva: 2006. november 10. 23:55
Üdvözlöm az ide látogatókat!
Talán valaki tudna végre megfelelő tanácsot adni.
Szeretném megoldani a csapvíz megfelelő tisztítását,egy valóban minőségi berendezéssel.
Hosszú hónapok óta próbálok találni egy komoly minőséget képviselő rendszert,de úgylátszik Magyarországon csak szerencselovagok vannak,akik összevissza hazudozva megpróbálják rásózni a gagyijukat az érdeklődőkre.
Több tucat honlapot átböngésztem, több ezer fórummal együtt,és igy jutottam erre a következtetésre.

Elöször is kizárólag fordított ozmózis elvén működő berendezést kerestem,mert véleményem szerint csak az a számomra megfelelő!
Gyógyszervegyész lévén vannak ismereteim a működéséről,és hát eléggé beleástam magam a témába.DE...

Röviden a tapasztalataimról:
Eddig nem találtam olyan céget ahol megfelelő tájékoztatást kaptam volna,hogy az általuk forgalmazott terméket ki gyártja pontosan?
Hol gyártják?
Mi a pontos típusa?
Mi az amit beszerelnek valójában?
Rendelkeznek-e valamilyen komolyabb minőségvizsgáló szervezet minősítésével?
Jöttek nekem ANTSZ engedélyszámmal,csak mikor megnéztem az eredeti engedélyt mindíg kiderült,vagy nem arra szólt amit Ők árulnak,vagy nem is minősíthető reverz osmozis technológiának,vagy ARZÉN és NITRÁT eltávolításárs nem alkalmas kitételt tartalmazott.

Egyébként abszolúte hidegen hagyna az ANTSZ engedélye,hiszen szerintük a vezetékes víz is megfelelő!

A többség mind ugyanazt árulja eltérő megnevezéssel.
A legnagyobb megdöbbenésem akkor, volt miután rájöttem az eredeti amerikainak titulált készülékek egytől egyig KINAI gagyigyártóktól származnak!Van egy tartomány ahol erre specializált üzemek vannak.
Más más néven gyakorlatilag ugyanazt gyátják.
Az eredeti honlapjukon a fényképeken látható készülékeken amerikai zászló van,tehát előre tervezett megtévesztés.
A másik trükk,hogy némelyik Amerikában létrehozott egy céget, és igy titulálják eredeti amerikainak.
Vettem a fáradtságot,hogy ennek mind alaposan utánnajárjak.

Hátha van olyan ember aki tud ajánlani egy magyarországon levő céget aki ezektől eltérően valóban minőséget árul!
Kezdem azt hinni nincs ilyen.
A megoldás persze az is lehetne ha kintről rendelném meg de akkor le kell mondjak garanciákról,nics szervízháttér,stb.
Tud valaki tippet adni?

Kérem azokat akik szerint nem kell tisztítani a vizet ne akarjanak lebeszélni,nem az Ő okosságukra van szükségem!
Több ezer fórumos oldalt átböngésztem már.
Előre köszönöm a jószándékú tanácsokat!
  1. 2008. február 25. 23:01250.

    Mennyi nitrátot, arzént, hormont és gyógyszermaradványt fogyasztunk az élelmiszerekkel?

    Nem sokat. Azt josolom, hogy senki nem tud konkret meresekrol, szamokkal mannysegekkel beszamolni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_103444 (249)
    2008-02-25  22:41
  2. Torolt_felhasznalo_103444
    Torolt_felhasznalo_103444
    2008. február 25. 22:41249.
    Sziasztok, remélem nem halt még teljesen ki ez a fórum.
    Végigolvasva ezt a topicot lenne egy kérdésem, amire még nem találtam meg a választ. Az rendben van, hogy a hasznos ásványok szervezetbe juttatásához nincs szükség a vízre, mivel szinte jelentéktelen 5%-át teszi ki a teljes mennyiségnek, arról viszont nem esett szó, hogy az élelmiszerekkel a káros anyagok hány százalékát visszük be. Tételezzük fel, hogy nem bioélelmiszereket fogyaszt valaki, hanem mindenfélét összevásárol a hipermarketekben. Mennyi nitrátot, arzént, hormont és gyógyszermaradványt fogyasztunk az élelmiszerekkel?
    Köszönöm előre is, ha valaki rendelkezik ilyen ifnormációval, és azt megosztja velünk.
    Üdv.
    eBV
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. május 5. 22:31248.
    Szia luludi,

    A problémát,szerintem egy hibás tekercselésű szivattyú okozta,mint azt írtad ki is cserélték.
    Murphyt szokták ilyenkor emlegetni.

    Viszont,amennyiben megoldották a problémát,mégiscsak jó céget választottál.
    Ismerve a Magyarországi cégek hozzá állását a garanciális hibákhoz,mindenképpen jó volt a választásod.Szerintem.

    Üdv.Natalia
    előzmény:
    luludi (247)
    2007-05-05  15:46
  4. 2007. május 5. 15:46247.

    dilemma...

    szóval az a helyzet, én a hűtőgépre szerelhetős megoldást kértem.

    Vártam is a gépre, majdnem egy hónapot/ ezzel nincs is semmi gond/ ,addig hoztak egy "sima" gépet, h már használhassam...az nagyon jól működött, a víz "ízét" is megszoktuk. Majd amikor kicserélték a hűtzős változatúra, akkor jött egy kis probléma: a hűtőhöz menő szivattyú fémes szagot és ízt adott a hűtőből kijövő víznek. A mérőműszer szerint több volt a töltőanyag benne, mint ugyanabból a tartályból eredő ivóvízbe,aminek másik szivattyúja van.  nem tudom, érthető-e...szóval a tartály ugyanaz, 2 külön szivattyú, a víz ugyanaz, de mire megérkezik a 2 kivezetéshez, már nem ugyanaz a víz....a hűtős víz ihatatlanul fémes szagú volt, hívtam a szerelőt, mire betett egy másik szivattyút a hűtős részbe. erre pár napi a másik/ivóvizes/ rész lett gyanusan fémes ízű..de már az is megoldódott..

    az a dilemmám, h ha zárt a rendszer, akkor hogy lehet ez? Hogy lehet, hogy fémes ízt érzek, hiszen ez a készülék szinte mindent kiszűr??a membránnal nincs is baj, de ezek szerint akkor is lehet gubanc, ha már az elkészült tiszta vizet nem megfelelő szivattyúval vagy csövön viszik a csaphoz...ez már szerintem magyar megoldás, nem a spanyolok csövei ezek...

    midnenesetre véletlenül a szerelő úr itthagyta a mérőműszerét, sé minden nap mérem a ppm.-t, és most nincs különbség a két víz között, illetve alig, hiszen  hűtőből hidegen jön ki a víz....

    ahhoz képest túl sokat fiettem, h kiderüljön, esetleg mégsem a legtuttibb céget választottam.  

    előzmény:
    cichlid (246)
    2007-05-05  09:23
  5. 2007. május 5. 09:23246.
    Na akkor én is itt
    Milyen dillemákkról van szó? beszélünk róla? Végülis azért van ez a topic.

    üdv
    cichlid
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. Április 28. 00:38245.
    Hello,

    Mik a dilemmáid?

    Üdv:Natalia
    előzmény:
    luludi (244)
    2007-04-27  21:57
  7. 2007. Április 27. 21:57244.

    nahhahhhhhhóóóóóóóóóóóóó

    sehol senki???

    nekem lenne pár dilemmám.......

    de monologizálni utálok.....

    előzmény:
    luludi (243)
    2007-04-24  11:44
  8. 2007. Április 24. 11:44243.

    Jólvanakkor, én is ezt gondoltam, merthogy jó lenne megosztani, h eddig ki milyen készüléket talált, és milyennel van m,egelégedve, illetve azt is tegyük közkinccsé, h milyet NE vegyünk!!

    Nem reklámokat kérnék, és ügynökök is kíméljenek, én sem vagyok az.

     

    előzmény:
    cichlid (242)
    2007-04-23  15:14
  9. 2007. Április 23. 15:14242.
    Na felhozom ezt a topicot, mert úgy látom már senkinek nincs problémája a z ivóvízzel
    Igaz nekem már megoldott, de azért néha visszanézek, mi újság erre felé

    üdv
    cichlid
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. március 13. 23:45241.
    "Nemscak,mindenho haszálják
    előzmény:
    dorka68 (240)
    2007-03-13  23:39
  11. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 13. 23:39240.

    2006 Novemberben, Ujpesten, semmi bajom nem volt a csapvizzel.

    Az is igaz, hogy foleg tea formajaban fogyasztottam.

    Evekkel korabban Szegeden ugy altalaban eleg fura volt a viz (es meleg) es egy konkret hazban valami felujitas utan egyszeruen ihatatlan.

    Polifoszfát nem csak a fogyasztásra nem kerülő használati melegvíz kezelésére alkalmazható?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (239)
    2007-03-13  23:25
  12. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. március 13. 23:25239.
    "A csapviz jo, ihato,"


    Ittál mostanában csapvizet Budapesten,Miskolcon,Székesfehérváron??
    A teljesség igénye nélkül,3 város ahol magam is tapasztaltam azt, amire az ott élő emberek panaszkodnak.
    Röviden,IHATATLAN,büdös,agyon klórozott.ezek csak az érzékszervi kifogások.
    Ezek után nekem,meg azoknak akik panaszkodnak,mondhatja bárki,hogy jó az.
    Szfváron ráadásul gyalázatosan kemény mindent tönkretesz.A vízművek
    Polyfoszfátot adagol a vízhez,hogy állítólag csökkentsék a hatását.Hát igyák meg ŐK!
    előzmény:
    dorka68 (237)
    2007-03-13  13:32
  13. 2007. március 13. 22:07238.
    Dorka, egy valódi megholdást nyújto RO berendezésben van aktív szenes előszűrés. például abban is amit én vettem.

    üdv
    cichlid
    előzmény:
    dorka68 (237)
    2007-03-13  13:32
  14. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 13. 13:32237.

    Egyebkent ez egy teljesen realis megkozelites.

    A csapviz jo, ihato, am barmikor lehet, hogy jon egy szennyezes, ezert en allandoan tisztitom magamnak.

    Igaz, ezzel 3x-10x tobb csapvizet fogyasztok (ennyi megy a csatornaba az RO folyamatban).

    Talaltam egy erdekes leirast

    http://www.home-water-purifiers-and-filters.com/r everse-osmosis-filter.php

    Ez azt irja, hogy aktiv szenes eloszuro kell az RO-hoz, es azt rendszeresen cserelni kell, mert a klor tonkreteszi ha a jobbik fajta (TFC) membran van benne. Ez a membran tisztit jobban.

     

    előzmény:
    luludi (235)
    2007-03-13  11:00
  15. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 13. 13:25236.

    Nem voltam ott, de akkor hogyhogy nem ihattak a vizet tobb honapig, ha egyszer nem is tudtak?

    Ez nekem zavaros, tisztitani kene.

    előzmény:
    luludi (235)
    2007-03-13  11:00
  16. 2007. március 13. 11:00235.

    SZÓLTAK???? nade MIKOR szóltak?? amikor már KIDERÜLT! és addig persze abszolute iható volt a víz, mert Dorog a vízszennyezés előtt Esztergomtól qva messze volt, és csak a vízszennyezés KIDERÜLTE UTÁN került Esztergom közelébe....addig persze SEMMI nem került a Dunába...naja, azért olyan NAGY az élővilág a dunában....csak ázott hullát nem találni benne/ kivéve, ha belerakják.../

    Tudod, én úgy vagyok vele/és most vulgáris leszek/: ha nem akarom, h megerőszakoljanak, nem veszek fel olyan ruhát, amire az van ráírva: b..ni akarok!!!!----------vagyis: PREVENCIÓ. Emiatt szeretnék tiszta vizet. És csak azt sajnálom, h előbb nem bukkantam rá erre a cégre....  

    előzmény:
    dorka68 (234)
    2007-03-13  02:03
  17. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 13. 02:03234.

    Te is tudtad. Szoltak.

    Inkabb atombiztos bunkert kene epiteni, nem?

    előzmény:
    Öko (233)
    2007-03-13  01:00
  18. 2007. március 13. 01:00233.
    Ez bizony igaz,
    csak nem tudni mikor van az akkor,és hogy hol?
    előzmény:
    dorka68 (232)
    2007-03-13  00:44
  19. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 13. 00:44232.

    Több hónapig nem ihatták a vezetékes vizet Esztergomban és környékén.

    Akkor es ott valoban jo lett volna egy hazi viztisztito.

    előzmény:
    Öko (231)
    2007-03-12  23:49
  20. 2007. március 12. 23:49231.
    "Ha olyan helyen elek, ahol tiszta a csapviz, akkor nem kell viztisztito."

    Lehet,hogy Te olyan helyen élsz.
    Jó neked.
    Lehet,hogy tényleg tiszta.
    Lehet,hogy megbízhatsz abban amit közölnek a víz minőségéről.
    De itt ebben nem bízhat senki.
    Azért nálatok sem fenékig tejfel az élet,ahogyan már egyszer írtad vasas,mangános a víz.És hogy ezért a fejét veszik valakinek.
    Nálunk ezt várhatod.

    Romlott élelmiszer,jó minőségűként való forgalmazásáért nálatok börtön jár.
    Súlyos vízszennyezésért szintén.
    Nézz utánna a dorogi szemétégetőből a dunába eresztett mérgező anyagokkal kapcsolatos mismásolásoknak.
    Több hónapig nem ihatták a vezetékes vizet Esztergomban és környékén.
    Semmiféle felelősségre vonás nem történt.
    Persze az ONYX nagy hatalmú birodalom.

    Üdv.Natalia
    előzmény:
    dorka68 (230)
    2007-03-12  23:21
  21. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 12. 23:21230.

    De itt ebben a topicban nem az a kérdés,kell-e tisztítani a vezetékes vizet.

    Hanem abban próbálunk segíteni egymásnak,hogy a nálunk dúló szabadrablásos átveréseket,hogyan lehet kikerülni,és olyan gyártó,és forgalmazó berendezéseit használják,amiben meg lehet bízni.

    Ez kb olyan, hogy nem az kerdes, hogy fel kell-e venni az esokabatot (esik-e az eso), hanem az a kerdes, hogy melyik esokabat az igazan jo.

    Ez egy teljesen jogos es realis kerdes, hogy melyik esokabat jo, es melyik azik at.

    A valasz az, hogy a nagy múltú fejlesztő-gyártók esokabatjai jöhetnek, szóba melyek világszerte elismertek, és a tapasztalatok alapján elmondható: megbízhatóan garantálják hogy vizalloak.

    Sajnos en lattam mar nagy múltú fejlesztő-gyártók altal gyartott szemet arut is (nem viztisztitot, egyebet).

    De visszaterve a kiindulasi kerdesre: ha sivatagban elek, ahol soha nem esika z eso, akkor nem kell esokabat.

    Ha olyan helyen elek, ahol tiszta a csapviz, akkor nem kell viztisztito.

    Es ez az elso kerdes szerintem, hogy kell-e, a ha a valasz igen, akkor jon a masodik, hogy melyiket erdemes megvenni.
    Ha csak ritkan es keveset esik, akkor egy olcso kinai esernyo is megteszi, legfeljebb kicsit megazok.

    Am ha mindennap esik otven millimeter, akkor bizon meg vizallo cipot is veszek, meg buvarpipat is, nem csak esokabatot.


     

    előzmény:
    Öko (227)
    2007-03-12  23:09
  22. 2007. március 12. 23:16229.
    "Bocsanat, hogy uzletet rontok es vallasos hitet tepazok."

    Nem rontod itt senkinek az üzletét,és ezek nem vallásos hit kérdései.


    De ne kezdjük előröl a parttalan vitát.
    Előzőleg már leírtam.
    előzmény:
    dorka68 (224)
    2007-03-12  22:56
  23. 2007. március 12. 23:15228.

    Hát, mucikám,  Te az tán egy fafej vagy!!!

    Ha biológus vagy, nem lennék a kísérleti nyulad...mert még a halálomat sem tudnád kíméletesen megoldani...

    Én NEM vagyok biológus, csak szeretem a tiszta dolgokat, és szeretek olyan dolgokat bevenni a számba, amiről tudom, h MI AZ! namármost, a vezetéke csapvízről NEM tudom, h mi az. Igaz, a tisztított vízről sem tudom, de TUDOM? MERT LÁTTAM, h TISZTA! és ennyi elég is, ezután elhiszem, h sokmindent kiszűr. Ha mérnék ÉN bármit is, az többe kerülne, mint a készülék maga...ezt RÁD bízom, ha ENNYIRE érdekel, fizess Te azért, h kiderüljön, ez az ozmózis-tisztítás egy baromság...csak aztán nehogy az ellenkezője legyen igaz, mert még a végén te is beállsz at "ügynökök közé.....

    És mellesleg ha ÖKo, pl. leírná, h elvégeztette a mérést TE azt sem hinnéd el....mert miért is hinnéd? biztosan arra is lenen kifogásod.....ennyire nem lehetsz sem szkeptikus, sem naív.....

    CSAK KÖTÖZKÖDŐ.

    Sztem egyikünkben sem tudsz hitetlenséget verni, hiába is próbálod........

    ja, és ÉN nem vagyok ügynök, van annál sokkal jobb foglalkozásomD

    előzmény:
    dorka68 (225)
    2007-03-12  22:59
  24. 2007. március 12. 23:09227.
    De, biztosan lehet mérni a hormon és gyógyszermaradványokat,méregdrága műszerekkel,méregdrága,vizsgálatokkal.
    Magyarországon a hiv.szervek nem rendelkeznek ehhez szükséges eszközökkel,nincs rá pénz,inkább elbagatelizálják.Privatizálni akarják a közegészségügyet is.
    De ez már politika,nem ide tartozik.

    Igen a mérési eredmények a bakteriológiai vizsg.eredményei.
    Még mielőtt megkérdezné valaki a tisztítatlan víz eredményei nem ilyen rózsásak.
    A kémiai paraméterek tekintetében sem.
    De itt ebben a topicban nem az a kérdés,kell-e tisztítani a vezetékes vizet.

    Hanem abban próbálunk segíteni egymásnak,hogy a nálunk dúló szabadrablásos átveréseket,hogyan lehet kikerülni,és olyan gyártó,és forgalmazó berendezéseit használják,amiben meg lehet bízni.
    Akik nem hazudják le az eget annak érdekében,hogy rásózzanak valami vacakot a gyanútlanokra.
    Nem kell ehhez paranoiásnak lenni elég szétnézni az NLC topicjai között.
    Bizonyos értelemben Dorka is ezek ellen harcol a maga módján.
    Csak Ő sokmindent másképpen lát,mert nem itt él.
    Bár az USA-ban is vannak szépszámmal gyagyi gyártók,ott is van egy pár cég akik az emberek megtévesztésével akarnak gazdagodni.

    Kizárólag olyan, nagy múltú fejlesztő-gyártók víztisztító és vízlágyító berendezései jöhetnek, szóba melyek világszerte elismertek, és a tapasztalatok alapján elmondható: megbízhatóan garantálják az egészséges, tiszta vizet.Olyan víztisztító és vízlágyító berendezéseket forgalmaznak, amelyek , komoly minőségi szabványoknak megfelelnek és rendelkeznek ezek tanúsítványaival, ezen kívül bizonyítottan nyomon követhető a származási, gyártási helyük.
    Egy nagy múlttal rendelkező gyártó garantálja ezeket.Anélkül is megbízhatunk a gyármányaikban,hogy minden paraméterét magunknak kellene ellenőrizni.
    Itt a fórum hozzászólói közül,már többeknek működik az otthonában ilyen berendezés.Az itt kapott tanácsokat felhasználva döntött.
    És meg vannak elégedve mind a céggel,mind a gépekkel.


    Üdv.Natalia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265764 (222)
    2007-03-12  21:40
  25. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 12. 23:04226.

    Arrol ne is beszeljunk, hogy az, hogy budapesti szennyziz (szegyen) a Dunaba folyik, az nem jut vissza a budapesti csapvizbe. Bp. ivovizet foleg Bp. elott, a Szentendrei szigeten es azzal szemben a parton nyerik, tehat abba semmi nem jut a tisztitatlan pesti szennyvizbol, az a Pest alatt lakok (Csepel? es tovabb lefele a Duna menten) vizet szennyezi.

    Ezert kerdezem, hogy konkretan melyik vizrol beszelunk, Pest folott sokkal tisztabb, mint kozvetlenul alatta... azutan fokozatosan higul es ontisztul megint....

    előzmény:
    Öko (216)
    2007-03-12  17:42

Címlap

top