Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Református keresztelő

bkrisztika
Létrehozva: 2006. október 17. 11:59
Sziasztok!
Azt szeretném megtudni tőletek,hogy a református keresztelőnek mi a módja. Nem a szertartásra gondolok,hanem keresztszülők feltételeire, kell e a szülőknek,hogy templomi esküvőjük is legyen,ilyesmi...
Sajnos a katolikus pap nálunk elzárkózott a keresztelésről,mert mi nem házasodtunk templomban, és a férjem katolikus,én meg református vagyok,tehát marad a református keresztelő.Ha valaki már részt vett ilyenen,irjon,hogy mi kell hozzá...Vagy itt is a papja válogatja?
  1. 2018. február 11. 15:1242.

    Divat manapság kereszténynek lenni, mert a kormány is erre adja a támogatást!


    Narancssárga Fidesz-karidíszt tessék! Olcsó!

    előzmény:
    akombakom (38)
    2015-08-06  09:55
  2. 2018. február 11. 13:3941.

    Jó napot kívánok!


     


    Érdeklődni szeretnék. Pici fiúnk keresztelőjét református templomban szeretnénk tartani. Párom református, én katolikus vagyok. Ahhoz, hogy pici fiúcskánk meg legyen keresztelve a szülőknek kell-e házasságot kötni, vagy kell-e hozzá bejegyzett élettársi papír. Ez azért érdekel minket, mert még nem terveztünk esküvőt, és most nem is szeretnénk. Köszönöm a választ.


     


    További szép napot kívánok: Bicsár Anita

  3. 2015. augusztus 7. 11:3640.

    Eszembe jutott hogy van köztünk fiatal református lelkész.ÁgicaT


    Ő biztosan pontosabban tud tanácsot adni.Jóindulatú, fiatal nő.


    Rokonaim is vannak akik még egyáltalán nem házasodtak össze.


    Mégis mindkét gyereküket megkeresztelték.


    Vannak sokan, akik elvált szülők gyerekei és nem hisznek a házasság kötéskor tett fogadalomban.


    Szerintem legjobb ha nem ítélkezünk senkin ebben a világban.


    Mert nem tudjuk hogy kit miért kereszteltek, vagy éppen nem.


    Van egy ige:NE ítélkezz, hogy ne ítéltess,én igyekszem ezt betartani.


    Sajnos olyan ismerősöm is van akit a katolikus pap azért nem keresztelt meg mert a keresztmama nem volt hívő.Nem tudtak mást megkérni a kereszt mamaságra.


    Így a tizenhét éves fiú egyáltalán nem ismerhette meg a bibliát.Most érdeklődik de a keresztény szellemiségű nevelés már kimaradt.


    Anyukája jár templomba is.


     

    előzmény:
    akombakom (38)
    2015-08-06  09:55
  4. 2015. augusztus 7. 11:1639.

    Nagyon szép dolog,hogy vállalnád a kereszt mamságot.A reformátusoknál tényleg nincs annyi megkötés.Viszont azt azért fogadni kell.hogy keresztény szelemben nevelitek a gyereket.


    Tehet jártok pl hittanra.

    előzmény:
    akombakom (38)
    2015-08-06  09:55
  5. 2015. augusztus 6. 09:5538.

    Na most jutottam el ehhez a topichoz... tortént ugyanis, hogy megkereste, lennék-e keresztszulo (én papíron romai katolikus, bérmálkozás is volt anno, de nagyjábol 10 éve nem járok templomba (addig heti szinten ott voltam-kotelességbol), szeirntem nem attol lesz jo báránykája Istennek valaki, ha ott álszenteskedik) - nyilván kellenek valamiféle szabályok, amikhez az ember tartja magát, nem értek egyet azokkal a szulokkel, akik egyutt vannak, keresztelot akarnak, csak épp egyházi házasság nem volt, a kereszteléshez miért ragaszkodnak az egyházi eskuvohoz meg nem? Kérdem én, ha én nem kovetem az egyház tanát, akkor mi a francnak akarok keresztelot? Mert azért mégis ha meghalna, akkor  a mennybe keruljon??? DE most komolyan? Tényleg nem értem, ha nem vagyok egyházilag házas, akkor keresztelore is szarok rá nem???


     


    A lényeg, hogy a szulok (osszeházasodva nincsenek, szeirntem nem is leszenk, és hogy mennyire hivok azt nem is tudom, szeirntem semennyire, ha meg vannak keresztelve egyláltalán) református keresztelot szeretnének , ami ellen nekem egyáltlaán nincs kifogásom, sot igazábol a református tan sokkal kozelebb áll hozzám, mint a romai katolikus (alszentség) csak kicsit félek, hogy egyrészt ez gond lesz (hogy én katolikus vagyok papiron) másrészt át lehetne menni a reformatus egyházhoz hivatalosan, csak az gondolom eg ycosmo mindennel jár, meg az én katolikus nagyszuleim nem élnék túl, mégha nem is kotném az orrukra :D így is Buddhista karkotot hordok, csak nem tudjak, hogy az az :D harmadrészt, ha testvéremék (katolikus eskuvo is volt, és van két gyerek, csak nem én vagyok a keresztanya) esetleg a jovoben még majd keresztelnek, és esetleg rám gondolnak, ne legyen gond, hogy reformátussa lettem, mert a katolikus sokkal megkotottebb... érdeklodtem a helyi ref. lelkésznél O azt írta, alapvetoen nem gond, sot nem is kéne áttranszformálodnom reformátussa, elég, hogy meg voltam keresztelve, mert a keresztség gyakorlatilag ugyanaz mind a két egyháznál, viszont az egyik szulonke és keresztszulonek reformátusnak kéne lennie. Vagyis belefér, hogy én kerersztmami legyek végre, úgyhogy már nyomtatom is ki a Bibliát :d bár 36 évesen nehezen tanul az ember, d eúgy érzem hiába járnék a szentmisékre, akkor se lennék okosabb Bibliábol, a katolikus mise meg megy gond nélkul az osszes részét tudom még ma is Mi Atyánk, Hiszekegy stb.....

  6. 2012. január 5. 15:2337.

    Amikor én gyerek voltam,és ez a férjeméknél is igy volt, nem nagyon nézték jó szemmel,ha egy rendőr-történetesen apá- a templomba hordja a gyerekét. Erről nem hiszem,hogy én tehetnék. Viszont ez miatt nem lehetett templomi esküvőnk. Ez miatt sem.

     

    Szerintem annak nem lett volna akadálya (legalábbis nálunk, evangélikusoknál nincs), hogy te FELNŐTTKÉNT megkeresztelkedj, majd utána elsőáldozó, bérmálkozó legyél (nálunk ez a konfirmáció), és utána már nincs akadálya az egyházi esküvőnek.

    Hallottam olyat, ahol a házasulandók ezt végigcsinálták az egyházi esküvő kedvéért.

    előzmény:
    bkrisztika (10)
    2006-10-17  12:40
  7. 2012. január 5. 14:5336.

    Szia!

    Sajnos mi is nemleges választ kaptunk a katolikus paptól a keresztelő kérdésben,mondván,hogy nem vagyunk házasok,nincs a párom megkeresztelve.Ha lehetne nagyon szívesen elvinnénk a nővéred kislányát megkeresztelő katolikus paphoz ha megosztanád velünk a címét.

    Köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456923 (34)
    2006-10-17  16:59
  8. 2011. július 2. 12:5835.
    Tudom régi a topic, de keresőben rátaláltam és érdeklődve olvastam írásodat, mivel elég tanácstalan vagyok keresztelési ügyben. Szeretnék neked ez ügyben privi üzenetet írni, mivel elég diszkrét dologról van szó és remélem tud férjed ebben tanácsot adni. Várom válaszodat, hogy írhatok-e. Üdvözlet
    előzmény:
    yolanda (26)
    2006-10-17  13:22
  9. Torolt_felhasznalo_456923
    Torolt_felhasznalo_456923
    2006. október 17. 16:5934.
    Szia kriszti!

    Nekünk 8 hónapos a kisfiunk és július 2-án volt a keresztelője(ő is református lett). A reformátusoknál nincsenek kötelező feltételek. Párom nincs is megkeresztelve, nem vagyunk még összeházasodva és a keresztszülők pedig katolikusok. Nálunk semmi ellenvetése nem volt a lelkésznőnek.
    Amúgy nővéremék sincsenek összeházasodva és a katolikus pap mégis megkeresztelte a kislányukat.
    előzmény:
    bkrisztika (1)
    2006-10-17  11:59
  10. 2006. október 17. 15:2833.

    Teljesen felhaboritott a " zabigyereket nem keresztelek " beszolas!!!! Az ilyen emberek miatt tart ott a katolikus egyhaz,ahol tart.Hol van mar ebben,amit Jezus tanitott???

    Nagyon-nagyon szomoru.....

    előzmény:
    bkrisztika (10)
    2006-10-17  12:40
  11. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2006. október 17. 13:5132.
    mert as kersztség a fontos első körben. az alapszellem az összes keresztény felekezetnél azonos. amúgy meg szerintem avval, hogy elzárkózott a katolikus pap, rögtön közelebb áll hozzájuk a református vallás az tuti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (9)
    2006-10-17  12:23
  12. 2006. október 17. 13:4631.
    Örülök,hogy te megértettél...
    előzmény:
    _Bogi (29)
    2006-10-17  13:35
  13. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2006. október 17. 13:4630.
    elég keményen papja válogatja. amúgy normál esetben csak a szülők keresztszülők keresztségét nézik. de valahol ezt se. valahol meg komolyan veszik, hogy volt e templomi esküvő, meg le vannak e konfirmálva a szülők. Ésredklődjetek több gyülekezetben, azért a lelkészek többsége jó arc, és nagyon segítőkész.
    előzmény:
    bkrisztika (1)
    2006-10-17  11:59
  14. 2006. október 17. 13:3529.
    Szia!
    Én református vagyok, a férjem katólikus, nem házasodtunk templomilag, a kislányunk református lett, úgy, hogy a keresztszülei katólikusak. Azt mondta a pap, hogy az a lényeg, hogy mindannyian egyetértünk abban, hogy a kicsit (Anna Réka) meg akarjuk keresztelni.
    Én ennyit tudok elmondani, és nem bonyolódnék hitvitába, ha már a református pap sem teszi.
    Bogi
    előzmény:
    bkrisztika (1)
    2006-10-17  11:59
  15. 2006. október 17. 13:3028.
    Azzal hogy megkereszteljük a gyermekünket, nem döntjük el végleg hogy milyen felekezetűként fogja az életét leélni, mert ha nagy lesz úgyis önként vagy vallás tesz a hitéről a saját felekezetében vagy esetleg egy másikat választ. Viszont nagyon nehéz vallásosan neveli egy gyer,eket anélkül, hogy ne járna valamilyen vallásos közösségbe ld. tempom vagy hittan. Mindez befolyásolja élete első szakaszát, de a döntés a kezében van. Isten szabadságot adott nekünk, hogy válszthatunk...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. október 17. 13:2527.

    Ha egy az Isten, akkor neki talán mindegy, melyik felekezethez tartozik az új bárányka. Csak legyen nyáj, ami befogadja, védi és tanítja. Vagy nem ez a lényeg?

    Nálunk pl. anélkül is járt hittanra gyerek, hogy megvolt keresztelve.

    Én már leírtam: nem volt egyházi esküvőn, nem vagyok megkeresztelve. A két lányom evangélikus, evangélikus felekezetű, de nem hívő keresztszülőkkel. A lányok konfirmáltak mindketten, a nagy az Evangélikus EGyetemre jár.

    Szerintem ez is lelkészfüggő, bár a 2 protestáns egyház rugalmasabb...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931865 (25)
    2006-10-17  13:12
  17. 2006. október 17. 13:2226.
    Szerintem ha ilyen gondban vagytok, mindenképpen érdemes egy másik gyülekezetet választani. És ez most nem a személyről-mármint a lekészről van szó. Gondolom ti úgy döntöttetek hohy valamiért nem házasodtok össze, és ez a szuverén jogotok, viszont ha lelkész így áll hozzá az ügyhöz, gondolom egy picit rossz szájízzel járnál oda templomba.(bár nem mintha lelkész miatt járna az ember). Szóval sztem keressetek egy másik helyet haol megkeresztelik a gyermeket, aztán lehet hogy megszeretitek azt a helyet. De az is lehet, hogy a kereszeztelés után visszatértek a gyülitekbe és ha a bab nagyocska lesz, vihetitek hittanra. Hol laktok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_748730 (19)
    2006-10-17  12:58
  18. Torolt_felhasznalo_931865
    Torolt_felhasznalo_931865
    2006. október 17. 13:1225.

    "...minden tőlem kért és tőlem telhető segítséget megadok..."

    Ha a szülőt itt és most éppen "annyi telt", hogy a gyermeket megkereszteltette, akkor ez ennyi volt. Fontos és jelentőségteljes döntés.

    Ki vagyok én, hogy efölött ítélkezzem?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (24)
    2006-10-17  13:07
  19. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2006. október 17. 13:0724.
    Erről azért tudnék "prédikálni", mert eleget hallom a templomban. Oké, de egy csecsemő a szülő segítségére szorul, nem? És ha a szülő nem segít neki hinni Istenben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931865 (22)
    2006-10-17  13:01
  20. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2006. október 17. 13:0323.
    Egy 13 éves gyerek hogyan is tudna dönteni segítség nélkül????? Ha senki nem mutatja meg neki az utat, nem is fog dönteni...
    előzmény:
    ezso (18)
    2006-10-17  12:55
  21. Torolt_felhasznalo_931865
    Torolt_felhasznalo_931865
    2006. október 17. 13:0122.

     Csak mert Lk 18,16

    (Engedjétek hozzám a kisdedeket ...)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (9)
    2006-10-17  12:23
  22. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2006. október 17. 13:0121.

    "Én ugy gondolom,pontosan azért kell,hogy megkeresztelkedjen a gyerek,mert igy,ha majd akar, eldöntheti,kiván-e az egyház tanitásai szerint élni,házasodni, stb."

    Na ezzel nem értek egyet. Ha a szülő nem vállalja a felelősséget a hitben való nevelésért, akkor meg kell várni, hogy felnőjön a gyerek, aztán majd ő eldönti, hogy akar-e megkeresztelkedni vagy sem, akar-e hitben élni, vagy sem. De pont itt jön be a szülői nevelés, a példa a gerek előtt. Tudod a kisgyerek mintakövetés alapján tanul, azt tartja jónak, amit a szülei cselekszenek. Ha Te nem élsz hitben, akkor miért várod el a gyerekedtől? Miért kereszteled meg most?

     

    előzmény:
    bkrisztika (10)
    2006-10-17  12:40
  23. 2006. október 17. 12:5920.
    Amint beiktatják a lelkészasszonyt,meg fogom kérdezni. Azért informálódok,hogy akiket mi szeretnénk keresztszülőnek, tudjanak gondolkodni a dolgon,vállalják-e, akarják-e. Eddig mindig csak beszéltünk róla,hogy "x" lenne ezé,"y" meg amazé,ne konkretizáltunk semmit. Azért kérdezősködöm,hogyfölöslegesen ne hülyitsek be senkit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_748730
    Torolt_felhasznalo_748730
    2006. október 17. 12:5819.
    szia! az lenne a kérdésem ,hogy a pap nem akarja megkeresztelni a 4 hós kislányomat mert nem esküdtünk össze / református/ azt mondta esküvövel együtt 30 perc az egész akkor ez már milyen ? igy hivatalos? a gyerekemet vallásosan szeretném nevelni én is igy nöttem fel és egy pap akadályoza meg !!!! a másik helyen nem kérnek semmit de ide szeretük volna hittanra is járatni templomba stb. egyházadó is ide megy!!! Muszály az esküvö egy keresztelöhöz???  amúgy boldog kiegyesúlyozott családba élünk., papir nélkül is.
    előzmény:
    yolanda (12)
    2006-10-17  12:43

Címlap

top