Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tej elapasztása SOS

Noya100
Létrehozva: 2006. szeptember 5. 16:45

Sziasztok!

Ma egy hetes a kisfiam, de sajnos olyan gyógyszert kell szednem, amely mellett nem szoptathatok. A nőgyógyászom írt fel egy Bromocriptin nevű gyógyszert, amely a tel elapasztását segíti elő. Ezen kívül szedem az urtica urens 15CH homeós bogyókat is, napi 2*5 szemet.

A tejcsi egyébként pár napja lövellt be. Nagyon mirigyes a mellem, nagyon nehezen indult be, de most már jó lett volna, ha a baba nem viselné rosszul a gyógyszeremet. Ezért kell sajnos SOS elapasztani.

Kérdésem: aki már volt így, hasonló helyzetben, az hogy csinálta? csak akkor fejt, ha megjelent a csomó, vagy ha már annyira feszített, hogy elviselhetetlenné vált, vagy pedig azért fejtetek időnként, csak csökkentettétek a fejések számát és mennyiségét???

Az a tej, ami bent marad, az nem gyullad be? nem tokosodik be, és nem lesz később tejláz miatta, vagy nem kerülök a sebészetre miatta?

Légyszi segítsetek, mert mind testileg, mind lelkileg nagyon rosszul érint az egész.

Köszi, Noya

  1. Torolt_felhasznalo_314841
    Torolt_felhasznalo_314841
    2006. szeptember 5. 17:002.

    Ha csak mindig annyit fejsz le, hogy a feszítő érzés megszűnjön, akkor szép lassan el fog apadni. Ne várd meg a "csomósodást", mert nagyon gyorsan mellgyulladást kaphatsz, ami magas lázzal és nagyon rossz közérzettel jár. Szóval amint érzed, hogy kezd kemény lenni a melled, azonnal fejd le, de csak épp annyit, hogy megszűnjön a feszülés.

    Biztos, hogy nem szoptathatsz?  

    előzmény:
    Noya100 (1)
    2006-09-05  16:45
  2. Torolt_felhasznalo_685596
    Torolt_felhasznalo_685596
    2006. szeptember 5. 17:033.
    És meddig kell szedned ezt a bogyót, amivel nem szoptathatsz?
    Mert ha csak viszonylag rövid ideig, akkor érdemesebb rendesen lefejni és kidobni, aztán mikor már szoptathatsz, akkor sokkal töb tejci jut a Manócskádnak.
    Gondold át mégegyszer!
    előzmény:
    Noya100 (1)
    2006-09-05  16:45
  3. 2006. szeptember 5. 17:154.
    Szia!

    A tejapasztásra jó bogyókat szedsz. Mindig kevesebbet kell fejni, ha érzed, hogy más feszül, akkor fejjél le belőle, de sosem az egészet!

    Viszont jó kérdés, hogy meddig kell szednek ezt a gyógyszert? Én fél évig fejtem a tejem, hogy tudjak a kisfiamnak adni. Nálam más probléma volt, nem bírta a cicim a szopit, csak így tudtam megoldani, de megérte a fáradtságot!
    Szóval ha max. 2-3 hónapig szeded, addig így meg tudnád oldani. Bár utána lehet, hogy Te is csak cumisüvegből tudnád neki odaadni, mert elfelejteni addigra szopizni.
    előzmény:
    Noya100 (1)
    2006-09-05  16:45
  4. Torolt_felhasznalo_685596
    Torolt_felhasznalo_685596
    2006. szeptember 5. 17:195.
    Valóban, lehet, hogy a szopit elfelejtené, de legalább Anyuci tejét kaphatná. Addig is, amíg szedned kell, és kitisztulsz, kaphatna más anyukától tejecskét. Erről kérdezd pontosan a védőnődet!
    Nem utolsó szempont, hogy a mellrák és egyéb női betegségek megelőzésében is fontos a szoptatás szerepe.

    Látod, itt mindenki segíteni szeretne nektek!

    előzmény:
    Beuska81 (4)
    2006-09-05  17:15
  5. 2006. szeptember 5. 17:216.
    Köszi! Az a baj, hogy nagyon nehezen különböztetem meg a belövelléstől megduzzadt mirigyeket, valamint a tejcsit. hogyan tudom megkülönböztetni? most jelen esetben minden egybefüggően kemény nálam... azt mondta a védőnőm/dokim, hogy a belövelléstől...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314841 (2)
    2006-09-05  17:00
  6. 2006. szeptember 5. 17:257.

    köszi lányok.

     Az a baj, hogy úgy tűnik, életem végéig kell szednem a gyógyszert. Szívproblémáim vannak, császár volt miatta, ezért kapom a gyógyszert. Olyan adagban szedem, hogy a baba szíve, keringése megsínylené a dolgot. tudom, hogy az anyatej a legjobb dolog a világon, de inkább ne legyen semmi baja a babámnak. Már a csecsemőosztályon csináltak neki EKG-t, nem bírja a pici a gyógyszeremet.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685596 (3)
    2006-09-05  17:03
  7. Torolt_felhasznalo_685596
    Torolt_felhasznalo_685596
    2006. szeptember 5. 17:318.
    Akkor nagy a baj! De a tápszeren felnőtt babók is épp olyan egészségesek és okosak, mint a szoptatottak!
    Minden esetre én amellett voksolok, hogy próbáljatok neki anyatejet szerezni, ha nem megy, akkor nagyon jó HA-s tápszerek vannak.
    Minden esetre azért naponta 4-5 alkalommal, főleg etetéskor tedd a Picit a mellkasodra, hogy hallja a szívdobogásodat (mégha beteg is, akkoris az anyá&eacute, és az is jó, ha érzi a bőrödet. Az illatát, a melegségét.
    Remélem minden rendben lesz a Picivel, és a te betegségedre is találnak megfelelő gyógymódot.

    Jobbulást, és szép hosszú életet kívánok!
    előzmény:
    Noya100 (7)
    2006-09-05  17:25
  8. Torolt_felhasznalo_944579
    Torolt_felhasznalo_944579
    2006. szeptember 5. 17:359.
    Szia!
    A jegelés a legjobb.Én jégakkut használtam egy puha törülközőbe csavarva v. pelenkába(1 rétegben),a csupasz bőrre közvetlenül ne használd!
    előzmény:
    Noya100 (7)
    2006-09-05  17:25
  9. Torolt_felhasznalo_685596
    Torolt_felhasznalo_685596
    2006. szeptember 5. 17:3910.
    Ebbe is belekotyogok egy kicsit. Bocsi.
    Ha az egész melled kő kemény, akkor mindenképpen ki kell maszírozni és fejni az egészet, mert mellgyulladáshoz és esetleg műtéthez vezethet.
    Menj a zuhany alá, melegvízzel tusolj, és úgy próbáld maszírozni. Aztán fejd le az egészet, közben is maszírozz. Ha sikerült először kiüríteni, utána már meg fogod tudni különböztetni, hogy mitől fáj, feszül. Akkor, amikor a bimbó és környéke feszül, akkor van tejci, azt fejd le, de mint mondták, egyre kevesebbet.
    Ha időközben megint kővé válik a melled, jöhet megint a langyi víz, maszírozás, de akkor már ne fejd ki mindet.

    Az én fiam 5 hónaposan egyik percről a másikra nem volt hajlandó szopizni, nekem is volt miatta ilyen megkeményedésem. Sajnos nem volt lehetőségem rá, hogy más babának adjam a tejet. Én maszíroztam, ha nagyon tele volt, fejtem a felesleget. Aztán úgy kb. 2 hét alatt elapadt bogyók nélkül.

    előzmény:
    Noya100 (6)
    2006-09-05  17:21
  10. 2006. szeptember 5. 18:0511.
    és közben azért fejegetted te is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944579 (9)
    2006-09-05  17:35
  11. 2006. szeptember 5. 18:0612.

    Kedves Noya ! Probálj meg kevés folyadékot fogyasztani, a jegelés valóban jó, akár a gyulladt mellre is. A langyos ugyan fellazit, viszont a fejés ujabb termelödést indit el. A gyógyszernek pár nap alatt hatnia kell, ha nem ingerled a fejéssel. Szóval néhány nehéz nap, amit át kell vészelni ! 

    Egyébként gratulálok a babához ! Vigyázz rá !

    előzmény:
    Noya100 (1)
    2006-09-05  16:45
  12. 2006. szeptember 5. 18:4613.
    Szerintem muszáj lesz fejni is egy darabig, a Bromocryptin és a hagyományos borogatás mellett. Nekem húsz hetes terhességemből lett vetélés, mégis belövellt a tej és három hétig erősen volt tejem, és még utána három hétig kellett szednem a gyógyszert, mire teljesen elapadt. Szóval ez még hosszú menet lesz neked. Kardiológusnak nincs olyan ötlete, hogy más gyógyszert adjon a szívedre? Ez lenne a legjobb megoldás, de biztos azt fogod írni, hogy ezt már megkérdezted  
    előzmény:
    Noya100 (1)
    2006-09-05  16:45
  13. 2006. szeptember 5. 18:5414.

    szia MAmox!

    Sajnálom, hogy vetéléssel végződött a terheséged!

    és te hogyan csináltad, fejegettél közben? hogyan és mennyit fejtél? Meddig szedted a Bromocryptint? Amikor a gyógyszert szedem, azalatt egyáltalán ne fejjek? úgy tűnik, hogy teljesen ugyanazzal a problémával küszködsz, mint én, lécci adj tanácsot.

    előzmény:
    Mamox (13)
    2006-09-05  18:46
  14. 2006. szeptember 5. 19:1315.

    Hál'Istennek  nekem ez már a múlté, nyolc éve történt, így nem is olyan sokra emlékszem, csak arra, hogy hetekig szedtem a gyógyszert, mire elapadt a tej (mindig is jó tejelő voltam - mikor már azt hittem, elapadt, és abbahagytam a gy-t, ismét beindult. Úgy jött ki a hat hét összesen. És igen, borogatni kellett, valamennyit fejni is. Muszáj lesz a gyógyszer mellett legalább az első két hétben fejned, kézzel, de nagyon keveset, épp csak annyit, amennyire feszít, hogy ne tokosodjon be. A borogatást ne túl hideg vízzel, hanem szobahőmérsékletűvel végezd, hogy meg ne fázzanak a tejmirigyek.

    JA és szerintem a szoptatási tanácsadó ebben is valszeg többet tudna mondani (mivel jobban ismeri a tejelés élettanát). Minden jót, M. (lógnak rajtam, mennem kelll).

    előzmény:
    Noya100 (14)
    2006-09-05  18:54
  15. 2006. szeptember 5. 19:1416.

    Sajnos nekem sincs okosabb ötletem az előttem leírtakhoz. Én is túl estem rajta, egy 3,2 kilóval született egészséges kislányom halt meg orvosi hiba miatt. Őt én végig kihordtam, a 39. héten szültem, tehát abszolút fel volt a szervezetem készülve és ennek megfelelően igencsak belövelt a tej. Bár én maximálisan alátámasztom a pszichés állapot és tejtermelés összefüggését is, szedtem a gyógyszert, jegeltem és amikor már azt gondoltam, hogy ennek vége, akkor kb. 1 hónap múlva egyik reggelre bedurrant a mellem. Sajna szerintem is óvatosan le kell fejni, de éppen hogy csak ne érezd, hogy majd szét durran. A tejtermelés legnagyobb ingere a kiűrített mell. Abszolút érvényes a kereslet-kinálat, így ha nem űríted ki nagyon+gyógyszer+Hideg borogatás, szerintem OK. lesz. Nekem ezután még 4 kislányom született és az utolsók ikrek, akiknél 2-3 anyukától szedtük össze a tejet( védőnő vagyok, segítettek benne a kolléganőim) A sajátommal együtt 6 hónapig kihúztuk csak anyatejjel. Természetesen a tápszerek is nagyon jók és semmi hátrányban nem lesztek ha ezt fogja a picuri kapni. Ezt neked kell eldönteni, meg hát az is befolyásolja, hogy tudtok-e szerezni tejet.

    Nagyon jó egészséget mindkettőtöknek!

    előzmény:
    Noya100 (1)
    2006-09-05  16:45
  16. 2006. szeptember 5. 19:1617.
    Bocs, 1 perccel megelőztek és már leírták ugyanezt, de azért próbáltam én is segíteni.
    előzmény:
    Noya100 (1)
    2006-09-05  16:45

Címlap

top