Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kikezdett velem a főnököm

sula
Létrehozva: 2006. augusztus 21. 13:03
Nem hiszem el! 1 órámba telt mire összeszedtem a gondolataimat, és végül a topik egyszerűen eltűnt miután az elküldre kattintottam. Megesz a méreg, de megpróbálom mégegyszer. Ha 2x jelenik meg, bocsi.

Szóval.
Egy hete dolgoztam együtt az új főnökömmel, aki tökéletes úriemberként és jó fönökként viselkedett. Tisztelet adva a munkának és nekem is mint dolgozónak és mint nőnek. Megköszönte az elvégzett feladatokat, felállt ha beléptem az irodájába, kihúzta nekem a széket ha hellyel kínált, stb. Nagyon megörültem mikor egy új projektben valódi feladatot kínált nekem, nem csak adminsztratívat. Ez a szabim előtti utsó napon volt, és ezért lelkesen elfogadtam a vacsora meghívását, hogy az elutazásom előtti este befejezhessük a beszélgetést.
Vacsora közben beszéltünk sok mindenről, és teljesen egyettértettünk a munkát érintő dolgokkal és általános, de fontos témákkal kapcsolatban is. Beszélt a családjáról, a feleségéről és a két felnőtt gyerekéről is.
Aztán az étteremből kifelé jövet, rámdobta a bombát: meginvitált, hogy legyek a szeretője. Köpni nyelni nem tudtam, csak arra tudtam hivatkozni, hogy én házas vagyok (amit egyébként tudott már előte is), mire ő annyit mondott, hogy ő is az. Erre csak azt tudtam válaszolni, hogy akkor én máshogy vagyok házas mint ő.

Fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Holnap megyek vissza dolgozni és őszintén megmondom, hogy félek, hogy mi lesz. Nem tudom, hogy minden udvariasság, és tisztelet csak amiatt volt-e hogy becserkésszen, vagy valóban ilyen. Megfoja-e változtatni a munkakapcsolatot a tény, hogy elutasítottam? Mi lesz ha bosszút áll a sértett hiúságáért? Mi tehetek, ha elfajulna ahelyzet? Mi a jogi megítélése egy ilyen helyzetnek?

Várom a tanácsaitokat.
  1. 2006. november 8. 10:4258.
    Sziasztok,

    Fél éve voltam a munkahelyemen, amikor az a főnök aki nem budapesten lakott, megtalált a folyosón és azt mondta ha nem vigyázok magamra megbökdös a micsodájával. Közöltem vele hogy ö nagyon nagyon kevés ahhoz. És hogy ne merészelje mégegyszer ezt megtenni. Fél év mulva kirugtak a cégtől, közölték hogy nincs oka az a fönök nem bir elviselni aki nem budapesti. Mondtam hogy indokolják meg, közölték megszüntetik a munkakörömet senkit nem vesznek fel. Természetesen beültették egy kollégámat. Hát ennyit erről, nem bántam meg hogy beolvastam neki és az sem érdekel hogy emiatt ide került a helyzet.
    Jól tettem és mindenkinek javaslom hogy ne hagyja magát hogy a mocskos szemetek zaklassák és visszaéljenek a hatalmi helyzetükkel.
    Ha nem lennék szar helyzetben életkörülményileg bepereltem volna sexuális zaklatásért a mocskot. Még lehet hogy meg is teszem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. november 7. 13:2457.
    One vagy nincs, az talán lehet kérdés. Nekem ez úgy jött át mint egy legitim üzleti megbeszélés.
    De hogy vissztérjünk a jelenbe, teljesen felnőttként lezelte le a dolgot. Azóta is udvarias, úriemberként viselkedik, segít az előmenetelemben is. Talán annak kell ezt az egészet betudni, hogy más kultúra, más szokások. Egy mediterrán származású férfiról van szó ugyanis; el tudom képzelni, hogy ez náluk természetes. Hogy egy helyi munkaerő lehet hogy azt furcsálná ha a főnök nem tesz ajánlatot neki.
    De mindegy, megoldódott a helyzet és ez a lényeg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519539 (56)
    2006-11-07  11:53
  3. Torolt_felhasznalo_519539
    Torolt_felhasznalo_519539
    2006. november 7. 11:5356.

    Igaz, talán már átestél a tűzkeresztségen, de bocs hogy okoskodnom kell: miért mentél el a vacsorára??? Női megérzése one???

    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  4. 2006. augusztus 21. 16:2155.
    Köszi Gemini szép szavakat.
    Sajnos nem mindenkinek egyértelmű, hogy akárhogyan is öltöznék, akkor sem lenne jogában egy férfinak sem, hogy így viselkedjen velem. Az hogy a főnököm, az nem oszt nem szoroz. A legszomorúbb az egészben az, hogy ezt a nők tartják magától értetődőnek, hogy valaki szexuálisan zaklatnak, akkor az a saját hibája.
    Egyébként többen félreértették a jogi vonatkozással kapcsolatos kérdésemet. Nem arra gondoltam, hogy bizony most jól beperelem mert bepróbálkozott. Csupán szerettem volna tudni, hogy ha azért amiért elutasítottam hátrányos helyzetbe hoz előléptetések, vagy fizetésemelések során, van-e lehetőségem jogorvoslatra.
    előzmény:
    gemini_77 (52)
    2006-08-21  14:53
  5. 2006. augusztus 21. 15:3954.
    Én csak remélni tudom, hogy nem lesz folytatása, és a főnököd próbál továbbra is úriemberként viselkedni. Nem feltétlen a szék kihúzásával, hanem inkább azzal, hogy megértette a NEM-edet, és nem fogja tovább forszírozni a dolgot. Ha pedig kellemetlen lesz számodra a munkahelyi környezet, akkor lépni kell. Remélhetőleg egy jobb helyre. És még az is lehet, hogy áldani fogod a sorsot, amiért úgy alakult, ahogy!
    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  6. 2006. augusztus 21. 14:5353.
    Velem meg sose tortent ilyen, de egy munkatarsammal. Bar ra nem lehet mondani, hogy eleg erett volt, hogy vegiggondolja. A fonok meghivta a hazaba bbq partira. Utana meg el kezdte csokolgatni a lanyt. Az meg nem tudta mi van. Utana persze mindenki kerdezte tole, mit gondoltal, csak bbq-ra hiv? Nem tudom mi lett az este vege, de nagyon erdekelne   Azt tudom, hogy utana a lany tobbet engedett meg maganak a munkahelyen. De egy honap mulva a fonok kirugta. HOgy azert engedett meg tobbet maganak mert valami tortent, vagy azert rugtak ki, mert semmi, ezt nem fogom  megtudni.  Pedig kivancsi fajtabol valo vagyok 
    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  7. 2006. augusztus 21. 14:5352.

    Kedves Sula,

    véleményem szerint egy percig sem szégyelld magad!

    Értékes, intelligens nő vagy, a történetből számomra az derül ki, hogy értékes munkatárs is.

    A főnököd szégyellhetné magát, bár ha így is lesz, sosem fogja bevallani töredelmesen.

    Nagyon jó, hogy rögtön visszavágtál és azt mondtad: "akkor ÉN MÁSKÉPP VAGYOK HÁZAS".

    Felháborító, hogy NEKED, a NŐnek van kvázi aggodalma egy ilyen szitut követően! Bármennyire is elcsépelt vagy bagatell, mégis: JOGODBAN ÁLL VISSZAUTASÍTANI ŐT! Teljesen mindegy, ki hány éves korában kapja ezt az ajánlatot. Jómagam még nem jártam így, személyes tapasztalatom nincs. - Akik megírták a maguk történetét, már túltették magukat ezen - legyél Te is határozott, nehogy lássa rajtad, hogy "meginogsz" és "büntetést" vársz a visszautasításért!!!!

    Hasonló helyzetben nekem is remegne a gyomrom....sőt, az arcomra is kiülne, hogy zavarban vagyok. - Azt tanácsolom, hogy a férjed menjen érted, akár hozzon vigyen, amilyen gyakran csak tud! Legyen nálad mindig valami apróság, virág az asztalodon, képeslap, akár kabala, amiket tőle kaptál - a főnököd észre fogja venni, hogy ha még nem tette meg, itt az ideje a visszavonulásnak.

    Valahol természetesnek érzem, hogy az ilyen "ajánlattétel" mindennapos - viszont a határozott nemhez tartani kell magát mindkét félnek....bár ez inkább íratlan szabály és az emberség fokmérője is egyben!!! 

    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  8. Torolt_felhasznalo_762292
    Torolt_felhasznalo_762292
    2006. augusztus 21. 14:4651.
    Te milyen boltokba jársz? Én még nem láttam ilyen eladókat, max miniszoknyás, kellemesen dekoltált lánykákat, magas sarkú cipőben. Szerintem minden munkahely- környezet más megjelenést kíván, egy bolti eladó nem öltözhet zárt kosztümbe.
    előzmény:
    Griffi (50)
    2006-08-21  14:43
  9. 2006. augusztus 21. 14:4350.

    Szerintem ez nagyon helyes. Bemész egy ruházati boltba, és nem mindig eldönthető, hogy bolti eladó áll veled szemben, vagy egy prostituált? Szinte csak a mellbimbója nincs kint, és a szeméremajkak. Minden más kilóg.

    Igenis kellene egyenöltözet, de legalábbis valami munkahelyi ruha.

    előzmény:
    sula (36)
    2006-08-21  13:54
  10. 2006. augusztus 21. 14:4149.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921350 (45)
    2006-08-21  14:30
  11. Torolt_felhasznalo_661653
    Torolt_felhasznalo_661653
    2006. augusztus 21. 14:4148.

    Szia!

    Bocs előre, megnéztem a bemlapod. Te sem vagy már mai csirke, ahogy én sem, de azért úgy gondolom, ha a még ismeretlen főnök vacsorára hív, az már felhívás keringőre.

    Ha tetszik fogadd el az ajánlatát ( valszeg nem te vagy az első)

    Ha nem, akkor nyugodtan utasítsd el, aztán várd a kirúgást.

    Ami fontos számodra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_364743
    Torolt_felhasznalo_364743
    2006. augusztus 21. 14:3647.
    Számomra már a vacsora meghívás se világos, ez szerintem már magában foglalta az ajánlatot. Nálunk a főnök sose húzogatja a széket alánk, mindenki végzi a munkáját és nem is akárhogyan, ezt max. külön pénz juttatásban köszönik meg, de egyébként közvetlenkedve soha.
    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  13. Torolt_felhasznalo_762292
    Torolt_felhasznalo_762292
    2006. augusztus 21. 14:3546.
    Szerintem sincs nagy gond, tetszel neki, bepróbálkozott. Ha még egyszer próbálkozna, mondd meg neki, hogy a legközelebbinél írásban fogod jelenteni a vezetőségnek.
    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  14. Torolt_felhasznalo_921350
    Torolt_felhasznalo_921350
    2006. augusztus 21. 14:3045.

    nem kell kihivóan viselkedni... nekem volt olyan kollegám, akinek elég volt, ha a nőnek nem volt  bajusza  

     

    előzmény:
    sula (36)
    2006-08-21  13:54
  15. Torolt_felhasznalo_628404
    Torolt_felhasznalo_628404
    2006. augusztus 21. 14:2244.
    Én nem gondolom, hogy a főnököd viselkedését jogi úton kellene megtorolni. Ugyan mit tett eddig? Szerintem semmi olyat, amit egy átlagember ne tenne meg egy szimpatikus kollégával.

    A gond szerintem csak ott kezdődne, ha ezek után már nem úgy kezelne mint kollégát, hanem megalázna, szivatna, zaklatna stb.

    Szerintem még nem kell pánikba esned, lásd meg mit lép ezután.

    Amúgy szerintem az amerikai jogrendszer az egyik legrosszabb, miért kell inkább hinni egy nőnek mint egy férfinak? Talán ezért van az, hogy az óceánon túl a férfiak már bókolni sem mernek.....

    Ne érts félre, nem azt mondom, hogy jó dolog, ami a főnököd csinált, de szerintem eddig nem élt vissza a helyzetével és nem kellene rögtön sárba döngölni, meg börtönbe dugni. Magánéletével mit kezd, az meg az ő dolga.
    előzmény:
    sula (42)
    2006-08-21  14:16
  16. 2006. augusztus 21. 14:2243.
    Ja, itt Amerikaban meg azzal a kijelentessel is vigyazni kell, hogy milyen jol nezel ma ki, milyen csinos vagy. Mert ez a no szemelyere, kulsejere tett megjegyzes, beleavatkozas a masik ember szemelyi jogaiba. De ennek is oka van, mig erre itt torveny szuletett, itt is jo sokan megszivtak.
    Igen, az ember lanyanak vigyaznia kell, mig fiatal es mutatos. Vannak, akik egyszeruen vonzzak a ferfiak szexualis erdeklodeset, mig masok nem. Hogy mi okozza? Domborulatok, vagy van olyan is, hogy szexualis kisugarzas. De: senki nem erezheti sajat joganak, hogy hu de szep kis noi alkatresz, en meg is fogom, meg is szerzem magamnak. Ja, munkahelyen oltozkodjunk szolidan, viselkedjunk szolidan. De meg ez sem lehet megfelelo vedekezes.
    En emkekszem, az igazgatonk milyen nagyon keszult egszer egy gyulesre, meghivott egy masik igazgatot, hogy majd milyen nagy szakmai osszejovetel lesz. Aztan a masik igazgatot abszolut nem erdekelte semmi, egesz ido alatt csak engem bamult, igaz, helyes kis porteka lehettem. Egyszer neztunk egy fenykepet, en hatulrol latszottam,a csinos hatam, hatsoreszem. Kerdeztema is atobbiektol, ki az a csinos, jo kis csaj. Mondtak, de hulye vagy, hat te vagy. .
    A legjobb esetben az fog tortenni, hogy soha meg veletlenul sem kell viselkedessel sem, meg maskep sem a megtortentekre utalni. Visszahuzodoan, korrekten kell viselkedni. Ha a fonok is ezt teszi, nincs gaz. Elvegezni a munkat, aztan menni haza. De ha erzodik a levegoben, keresni kell masik munkat, vagy ott masik beosztast. En a nagyfonoknek csak akkor szolnek, amikor mar biztos az uj allasom. Mivel kez kezet mos, egy huron pattannak. A fonoktol el sem koszonnek,csak annyit mondanek, en most megyek. Feljelentgetessel nem keseritenem a sajat eletem, mert kilatastalan a vegbemenetele. Masoknak meg elmondani? Senkinek nem szolnek. Legfeljebb, mikor eljovok,a rendes noi kollegaknak megmondanam, miert. Meg kell tanulnunk vigyazni magunkra, legkozelebb legy ovatos. S
    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  17. 2006. augusztus 21. 14:1642.
    De ha ő kivánt volna meg téged, és teszem azt te nemet mondasz neki és ezek után olyan helyzetbe hoz, hogy nincs más választásod mint hogy mást munkát keress, akkor másként vélekednél róla. Ahogy olvastam, jártak már így sokan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_580456 (41)
    2006-08-21  14:10
  18. Torolt_felhasznalo_580456
    Torolt_felhasznalo_580456
    2006. augusztus 21. 14:1041.

    Szia Ursula!

    Volt hogy én is megkívántam a főnökasszonyom, de semmi gáz sem lett belőle.

    előzmény:
    sula (5)
    2006-08-21  13:24
  19. Torolt_felhasznalo_630389
    Torolt_felhasznalo_630389
    2006. augusztus 21. 14:0240.
    Bocsi nem olvastam végig, - de nekem egy nagyon jó állásomba került,- nagyon bántott, ellenszegültem, és attól kezdve nem volt megállás a görénykedésben,- de nem bántam meg......fél év múlva kirúgták,- megkapta ami járt neki, munkanélküli lett, és el kellett adnia mindenét, a bankkölcsönök miatt, most egy ismerősnél gürcöl, vénségére.... 
    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  20. 2006. augusztus 21. 13:5839.
    Nem értem, hogy mire célzol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821567 (37)
    2006-08-21  13:57
  21. 2006. augusztus 21. 13:5838.
    Köszi.
    na ilyen kalandban eddig még nem volt részem
    előzmény:
    toti75 (28)
    2006-08-21  13:45
  22. Torolt_felhasznalo_821567
    Torolt_felhasznalo_821567
    2006. augusztus 21. 13:5737.
    38 éves vagy, nem egy mai csirke.... nem jön le  a környezetednek, hogy eléggé férjnél vagy már...
    előzmény:
    sula (36)
    2006-08-21  13:54
  23. 2006. augusztus 21. 13:5436.
    Nem lehet. Én egy amerikai közegből kerültem a céghez, és nem tudom hogy ez mennyire köztudott, de az amerikaiak nagyon szigorúan veszik a szex és munka elkülönítését. Egy New York-i irodába nem lehet úgy bemenni mint ahogy a többi csaj nálunk bejár, simán hazaküldenék és/vagy kirúgnák. Ha el tudod képzelni, a dress code magában foglalja, hogy nem látszhat ki a lábujjad a cipőből. Nem viselkedem és nem öltözöm kihívóan, és természetesen mindenki tudja hogy férjnél vagyok.
    A hiba nem az én készülékemben van.
    előzmény:
    Cirmivirag (32)
    2006-08-21  13:48
  24. Torolt_felhasznalo_762292
    Torolt_felhasznalo_762292
    2006. augusztus 21. 13:5335.
    Hidd el: nem fog a pártodra állni. Ők nem csinálnak becsületi kérdést belőle. Azt fogja nézni, hogy kit könnyebb pótolni...
    előzmény:
    sula (27)
    2006-08-21  13:45

Címlap

top