Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tyúkszem v szemölcs?

allisc
Létrehozva: 2006. augusztus 16. 09:11

Sziasztok!

Főleg pedíkürösökhöz ill témában jártasokhoz szól a kérdésem.

Mi a különbség lábon a tyúkszem és a szemölcs között? Hogyan lehet biztosan eldönteni hogy melyik?

Kb 1 hónapja az egyik lábujjam alsó felén van vmi fájdalmas nemtommi. Voltam vele pedikűrösnél (amúgyis járok havonta télen-nyáron). Először azt mondta tyúkszem, és hogy kiszedte. De nem lett jobb 2 hét múlva visszamentem, ekkor már inkább szemölcsnek azonosította a "bigyómat". Megint megkapargatta és tett rá szemölcsirtót. Ez 1 hete volt, de továbbra is fáj a lábujjam.

Jó lenne tudni hogy mi a fene ez, hogy annak megfelelő csodaszereket vásárolhassak a gyógyszertárban. Illetve hálás lennék ha tudnátok jó szakembert ajánlani a XI vagy XXII kerületben. Akár bőrgyógyászt, akár pedikűröst, bárkit aki segít, mert már a fájdalom kezd a mindennapi tevékenységben akadályozni  

  1. 2013. július 1. 16:3716.
    Tövis-szemölcs aminek befele mennek a tövisei.....Hiába  kapargatja  az ki nem jön. Viszont van olyan hogy lábáztatás  kenőőszappanos vizben és  utána ha felpuhul tá saját magad is ki tudod szedni.....Csak ne hagyd soká, mert terjed mint a járvány....
  2. 2013. július 1. 16:2215.

    Menjen el sima házi orvoshoz és add szalicisavat rá! Mármint nekem adott és nekem egy hét allatt kifordult! És akkor inkább már sebészet mint pedikűrös!

     

  3. 2006. augusztus 16. 10:0214.

    Köszi mindenkinek a hozzászólást! Azt hiszem így látatlanban nem leszünk már közelebb a diagnózishoz.

    De továbbra is nagyon örülnék, ha tudnátok jó bőrgyógyászt vagy pedikűröst ajánlani dél-budán. Ha meg nem, akkor délután felhívom a megszokott pedikűrösöm, nézze meg harmadszor is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. augusztus 16. 09:5913.

    Nekem a talpamon volt két-három ilyen egyre növekvő keményedés. Kezelgettem tapasszal, kivágtam, de egyre nagyobb és fájóbb volt. Elmentem a sebészetre, hogy kivágassam, a sebész megnézte valamilyen műszerrel, és közölte, hogy ez nem tyúkszem, hanem szemölcs. Kaptam rá egy ecsetelőt, négy hétig kellett kezelni. A háromból kettő el is múlt, a harmadik is szépen "sorvad", szerintem egy-két hét és el is fog tűnni.

    Ne habozz, menj el dokihoz.

    előzmény:
    allisc (1)
    2006-08-16  09:11
  5. 2006. augusztus 16. 09:5812.

    Nincs sok pont benne, csak 1 a közepén, az is pirosas.

    Pedikűrösöm azt mondta hogy a tyúkszem tapaszok nemigazán jók, mert ha nem pont jó helyre teszi az ember, vagy elcsúszik, akkor többet árt mint használ. És nekem elég hülye helyen van, a "gyűrűs" lábujjam oldalán-alján, és ráadsul az egész lábujjam kicsit aláfordulós, úgyhogy nem egyszerű lenne oda bármit ragasztgatni.

    előzmény:
    anikoka80 (8)
    2006-08-16  09:47
  6. 2006. augusztus 16. 09:5711.

    Elmondásod alapján én is inkább tyúkszemre tippelek. De nem szeretek tippelni. Menj vissza a pedikűrösödhöz, Ő látni fogja, és reményeink szerint, tudni fogja, mit tegyen. 

     

    előzmény:
    allisc (9)
    2006-08-16  09:52
  7. 2006. augusztus 16. 09:5610.

    Haha! Én is azt hittem, hogy többet ér, de abban a bőrgyógyiban nagyot csalódtam. Lehet, hogy diplomája van, de hogy kb 2,5 m-ról rávetette isteni szemét az én fájó talpamra, és kinyilatkoztatásként megállapította, amit én is tudtam, adott rá egy sz@r , de igen drága löttyöt, hát ennél még én, egyszerű pedikűrös is többet tettem.

    De elismerem, hogy én 1 db. orvosnál voltam vele, de nekem 100%-ig csalódás volt.

    Amúgy a gyerekem bőrgyógyija detto. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277698 (7)
    2006-08-16  09:47
  8. 2006. augusztus 16. 09:529.

    Nem az egész lett piros, hanem csak egy kis piros pont van a közepén, az első pedizés óta. Szóval szerintem talán begyulladva nincs.

    előzmény:
    Makrancos (6)
    2006-08-16  09:46
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 16. 09:478.

    Szia!

    Nekem is a nagylábujjamon van. Nekem azt mondta a pedikűrös, hogy nagyon egyszerű eldönteni mi az. Ha olyan, mintha szem lenne, akkor tyúkszem. Tehát egy közép és körülötte sérült bőr. Ha viszont sok kis pont van, na akkor szemölcs. Nekem sajnos az van. Először (anyukám azt mondta tyúkszem) elkezdtem tyúkszemtapaszozni, aztán most meg nagyobb lett. Jövő héten megyek bőrgyógyászhoz  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_277698
    Torolt_felhasznalo_277698
    2006. augusztus 16. 09:477.
    Jó eséllyel szemölcs.Én nem hiszek a pedikűrösnek, nem véletlen hogy csak pedikűrös és nem bőrgyógyász. Ne halogasd menj el bőrgyógyászhoz.Szerintem fogsz rá kapni egy szintelen körömlakkhoz hasonló ecsetelőt, amivel minden nap kenni kell, a szemölcsös részt.Vigyázni kell hogy az ép szövetet ne, mert azt is ugyanugy kiírtja mint a szemölcsöt.Egyszercsak "kifordul" a helyéről a szemölcs, egy lyuk marad a helyén, ahol hamar regenerálódnak a szövetek. Nálunk volt 3 szemi a családban, mindháromnál segített.De ez csak vényre kapható.
    előzmény:
    allisc (1)
    2006-08-16  09:11
  11. 2006. augusztus 16. 09:466.
    Ha piros lett, talán begyulladt! (Megkockáztatom, hogy nem jól szedte ki  )
    előzmény:
    allisc (4)
    2006-08-16  09:43
  12. 2006. augusztus 16. 09:445.

    Szia!

     Látatlanban nehéz megállapítani, de az biztos, hogy a szemölcsre jellemző, hogy benne, apró, fekete pöttyök vannak, ezek un. bevérzések nyomai - , ha megsérted, vérzik. Nem vészes, bár baromira tud fájni  , és mivel valóban vírus okozza, fertőző lehet! Mivel szakmabeli vagyok, magamnak kezelem. Bőrgyógyászhoz elmentem - na akkora csalódás még nem ért orvossal kapcsolatban! -, felírt valami savas bigyót, de nem használt. Én meg nem mentem vissza hozzá. Amúgy is fárasztottam a bajommal, szemmel láthatólag .

    A pedikűrösöd nem biztos, hogy nagyot tévedett bármily furcsa abban, hogy egyszer tyúkszem-egyszer szemölcs, sokszor van - nekem is a "kuplungos" lábamon   2 db tyúkszem, alatta talpi szemölcs. Amikor először kiszedték, még csak tyúkszemnek látszott, másodszorra már a szemölcs is megmutatkozott. 

    Próbálkozz, hátha sikerül jó szakembert (akár pedikűrös, akár bőrgyógyász) találni. Megoldás mindig van  

    Üdv: M.

    előzmény:
    allisc (1)
    2006-08-16  09:11
  13. 2006. augusztus 16. 09:434.

    Az elmondásotok alapján inkább tyúkszem lesz. Merthogy fáj és nem vérzett, meg van egy kis közepe is. A közepe először fehér volt, de a pedis (állítólag) kiszedte, azóta pirosas a közepe. Viszont továbbra is fáj, tehát teljesen biztosan nem szedte ki.

    Szerintetek inkább másik pedikűröst keressek vagy inkább bőrgyógyászt? A bőrgyógyász is kiszedi vagy csak kezelgeti kenőccsel ezzel-azzal?

    Mert azt olvasta topicocon hogy jobb kiszedni és túllenni rajta pár perc alatt, mint hetekig ecetelgetni meg kenegetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2006. augusztus 16. 09:343.
    Ha megkaparja a tetejét, látnia kell, hogy tyúkszem-e. Menj másik pedikűröshöz, mert az nem megoldás, hogy egyszer erre kezeli, egyszer arra- csak hat az egyik! Vérzett különben? Ha nem, akkor nagy eséllyel nem szemölcs.
    előzmény:
    allisc (1)
    2006-08-16  09:11
  15. 2006. augusztus 16. 09:272.
    Úgy tudom, hogy a kezelésük ugyanaz. Szalicilsavval felpuhitani és kiszedni. A szemölcsöt szogták még fagyasztani, vagy lézerezni. A tyúkszem fájdalmas, s piros folt, s a közepén van a "szem". Azt kell kiszedni, s előtte felpuhitani. S ez azt hiszem valami mély bőrkeményedés. Ott jelentkezik, ahol cipő nyomja, vagy egymást a lábujjaid. Ha nem cserélsz cipőt, akkor újra meg újra visszajön. A szemölcs, virusos szemölcs nem érzékeny.
    Szerintem keress bőrgyógyászt, de arra nem tudok ajánlanni. Bár szerintem az azonositáshoz nem kell nagytudásúnak lenni.
    előzmény:
    allisc (1)
    2006-08-16  09:11

Címlap

top