Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarok fóruma Németországban

szamarfül
Létrehozva: 2003. Április 21. 11:33
Szervusztok!
Ahogy tudom, eleg sokan vagyunk itt Nemetorszagban mi magyarok. Miert ne lehetne nekünk egy ilyen forumunk, ahol elcsevegnenk mindenröl !? Kivancsi vagyok, jelentkeztek-e. . . . .



--------------------------------------

Nem állás és szálláskereső topik!!
  1. 2003. Április 25. 10:2351.
    A legtöbb tartomanyban az iskolakban szünet van, de nem munkaszüneti nap a majus 2, tehat normalis munkanap. Majus 1 munkaszüneti nap, minden zarva van, de sok varosban vannak rendezvenyek.
    Internet-cimek: www. immonet. de, www. ImmobilienScout24. de.

    A legjobb, ha vesztek nehany ujsagot, amikor itt vagytok, elvileg a szombatiban a legjobb a lakaskinalat. Aztan a varosban ha setaltok, biztos talaltok irodat is, ahol lakasokat közvetitenek. Probaljatok privat keresni (ujsag), mert a közvetitök eleg dragak.
    Ne keressetek tul kicsi lakast, mert a nemetek nem szivesen engednek be 2 embert egy egyszobas lakasba, es csak az idöt vesztegetitek vele.

    A hosszutavu megelhetes nem lesz gond, ha legalabb egyikötök keres, az indulashoz viszont kell egy kis penz. A lakas berleti dijat havonta elöre kell fizetni, kauciot is kernek altalaban, ha meg közvetitöi dij is van, gyorsan összejön egy nagyobb összeg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (50)
     
  2. 2003. Április 25. 08:4150.
    Sziasztok, jó reggelt!
    Tudnátok nekem ajánlani jó internetes albérletközvetítői címet NO-ban?
    Még egy kérdés: Május 2-a nálatok is munkaszüneti nap? 1-én megnéznénk országotokat, pár napig maradunk, de nem tudom, hogyan tervezzek. Ha munkaszüneti nap, akkor minden zárva van? Élelmiszerboltok is? Azért kérdezem, mert nálunk ez nem egyértelmű, sok áruházlánc inkább vállalja a munkaügyi bíróság perét, de kinyit.
    (Nabburg - Regensburg fölött kb 50 km, Bajorország. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. Április 24. 20:4349.
    Ugy latom, nem nagyon törtenik itt semmi. Elegge csalodott voltam, hogy panaszom ellenere sem jelentkezett senki Berlinböl. Kezdem azt hinni, hogy en vagyok itt az egyetlen magyar a varosban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. Április 24. 00:4548.
    Irj egy levelet a " Pressestelle des Bundestags" cimere es ott kaphatsz ilyen informaciokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505212 (46)
     
  5. 2003. Április 24. 00:4347.
    Szervusz Agi (74). Kerdeseidre csak azt tudom valaszolni, hogy erröl mindenröl konkret felvilagositast fogtok kapni a ferjed munkaadojanal. Itt ugy van, hogy ha az egyik hazastars nem dolgozik ( mert pl. gyerekeket nevel, mint te) akkor a dolgozo hazastars kerheti a legkedvezöbb adocsoportba valo besorolast( Steuerklasse). Ugyanigy automatikusan megy a gyerek utani csalado potlek, meghatarozott szabalyok szerint. Ezt nem is kell sehol sem különlegesen kervenyezni, ez megy automatikusan, tehat ezek a kedvezmenyek alapjan a havi ado, amit levonnak ezzel kevesebb. Az ide valo beutazasi formalitasokrok ( vizum, vagy csak ittartozkodas) nem tudok semmi pontosat mondani, ezt a pesti nemet konzulatuson kell tisztazni. No, mivel Magyarorszag mar EU, hiszem, nem tul komplikaltak a formalitasok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (41)
     
  6. 2003. Április 23. 17:3446.
    Sziasztok! Hol találhatnám meg a neten a Bundestag összetételét? (Pártok, Képviselők, minisztériumok, arányok. . ) ? Néztem a Bundestag. de-t , de ott nem találok ilyesmit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. Április 23. 09:0345.
    SZIASZTOK, szép jó reggelt! Nem hittem volna, hogy reggel 9-kor még elsö lehetek! Szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. Április 22. 23:3544.
    Szia!
    Csak most valaszolok, eleg zürös napom volt.
    A Frankfurti közössegröl tudok, voltam mar a balon is ketszer. Van ugyanis egy kis barati köröm es azokkal mentem el. Nem is azert nyitottam ezt a topikot, mintha olyan nagyon maganyos volnek, csak eppen erdekelt, lehet-e esetleg ujabb embereket megismerni.

    Kertel irjak magamrol: nagyon regen itt vagyok mar Nemetorszagban, az eletem nagy reszet itt eltem le ( nemet allmpolgar vagyok , satöbbi).
    Gyerekorvos a foglalkozasom. Különben vajdasagi (Jugoszlavia) magyar vagyok, meg az egyetem utan kerültem ki es "ragadtam" itt.
    előzmény:
    agi129 (32)
     
  9. 2003. Április 22. 23:2443.
    Agi!
    Az elözö level ugy biztatonak neked is szol!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (41)
     
  10. 2003. Április 22. 23:2142.
    Szervusz!
    A kerdeseidre, sajnos nagyon nehez ugy atlagban felelni.
    A fizetest illetöleg sok függ attol, hogy a parod allami, vagy privat vallaltnal dolgozik-e. De mindket helyen attol függ, hogy tarifa szerint fizetik-e vagy sem . Pl. van az ugynevezett BAT ( BundesAngestelltenTarif ) , ott pontosan meg van szabva, kinek melyen munkahelyen mennyi jar.
    No, minden esetre ne felj, en meg itt egy mernökröl sem hallottam, aki nem tudott kijönni a fizeteseböl!!!
    Ami a lakasok arat illeti arra is csak azt mondhatom: attol függ. . .
    Tehat: hol van a lakas, faluban, vagy varosban, milyen reszen s települesnek, milyen hazban.
    Egyet mondhatok: figyelj szavamra: mi az, hogy egyszobas lakas ??! Kezdetnek, nem mondom, de en adok neked 3 honapot es ti ugy költöztök egy legalabb haromszobasba, mint a pinty!
    Hidd el, nincs nagy problema itt, ha az embernek jo munkahelye van es tud a penzzel banni.
    Termeszetesen itt sem fenekig tejföl, de anyagi gondjaid nem hinnem, hogy lesznek.
    Fel a fejjel, minden rendben lesz, meglatod. ( En 25 eve itt elek, tudom miröl beszelek)
    Szia, ha konkret kerdesed van, jelentkezz!

    Szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_806979 (40)
     
  11. 2003. Április 22. 21:1841.
    Sziasztok! Én egyelőre még Magyarországról írok, de ha nem bánjátok bekapcsolódok hozzátok, szeptembertől én is kiköltözöm családommal. Nabburgba. Férjem kapott melót, és 2-3 évre gondoltuk, hogy szerencsét próbálunk. (aztán meglátjuk, mi lesz) Van 2 pici gyerekem, úgyhogy félek egy kicsit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_806979
    Torolt_felhasznalo_806979
    2003. Április 22. 21:0240.
    Sziasztok! Eloszor jarok itt, nagyon kene nehany hasznos informacio. Elofordulhat hogy osztol Nemetorszagban fogunk elni (a parom a jovo heten megy egy allasinterjura) es fogalmunk nincsen az ottani arviszonyokrol. Ha valaki tudna valaszt adni (akar csak hozzavetolegesen is) a kovetkezo kerdesekre, nagy-nagy segitsegunkre lenne:
    -mennyi az atlagkeresete egy mernoknek Nemetorszagban?
    -kb. mennyibe kerul egy egyszobas kis lakas havi berleti dija?
    -tomegkozlekedes, ruhazkodas, elelem ara hogy viszonyul az atlagkeresethez?
    Koszonom elore is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. Április 22. 20:0839.
    például azért, mert minden országnak megvannak a speciális problémái. én is rendszeresen látogatom a másik fórumot is - de mindig is kicsit irigykedtem a svájci lányokra, akiknek egy nagyon jól müködö fórumuk van! tehát éljen a magyarok fóruma Németországban!
    előzmény:
    Judith/D (34)
     
  14. 2003. Április 22. 20:0738.
    nem tudtam, a cég nevét már hallottam, de mi tényleg egyetlen magyart nem ismerünk Krefeldben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190060 (30)
     
  15. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. Április 22. 17:4737.
    SZIA Gabi! :-)) Látom voltál és mentél. . . Én is.
    előzmény:
    Gabi.de (36)
     
  16. 2003. Április 22. 15:1736.
    Szevasztok! Én nem vagyok sem sváb, sem vendégmunkás, mégis itt levelezek! (na meg máshol is. . . )
    Alchri, jó utat, majd megpróbáljuk életben tartani ezt a topicot is!:))
    Meysusi, ne hagyd magad, segítek!:)))
    Hol vagytok többiek???
    előzmény:
    Judith/D (34)
     
  17. 2003. Április 22. 11:4135.
    Sziasztok, szép napot!
    Ha valaki Köln közelében él, itt egy internet cím, ahol a Köln-Budapest "fapados" repülöjáratról lehet többet megtudni. www. germanwings. de Nekem sajnos kicsit messze van Stuttgarttól, de remélem elöbb-utóbb innen is inditanak ilyen járatokat. 19 €-tól lehet Budapestre repülni.
    Holnap Párizsba utazom vasárnapig, remélem megmarad addig a topicunk!
    Mindenkinek sok puszi, Erika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_650383
    Torolt_felhasznalo_650383
    2003. Április 22. 11:1234.
    Minek legyen meg egy forum?
    Ott vannak a nemetorszagi lanyok, asszonyok, akik tenyleg ott elnek es nem csak vendegmunkasok vagy svabok. Tekintve , hogy legtöbbször nemet csaladban elnek, többet tudnak segiteni , nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (28)
     
  19. 2003. Április 22. 09:4733.
    Szia Miffy!
    Most lattam, hogy mihez keresed a nyelvtudas szintjere a kifejezest. En ezt nem igy irnam, hanem ugy, hogy hany evet tanultam nemetet es hol (iskola, nyelvtanfolyan, Goethe-Institut stb. ), aztan egy rövid mondatban valami ilyesmit: "Ich beherrsche die deutsche Sprache in Schrift und Wort gut / sicher / sehr gut / verhandlungssicher.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505212 (21)
     
  20. 2003. Április 22. 09:3832.
    Szia Szamarfül!

    Frankfurtban van egy nemet-magyar kulturalis kör, ahol magyarokat talalsz, van nekik magyar baljuk evente februarban rengeteg resztvevövel, es meg egy katolikus egyhazközseg is müködik valahol Frankfurt környeken. Es ha jol tudom müködik egy frankfurti magyar cserkeszcsapat is. Szoval eleg sokan vannak.

    Hol dolgozol es mit csinalsz? En egy Möbeltransport vallalat EDV-jat csinalom delelöttönkent, delutan meg gyereket nevelek, bar mar egyre kevesbe engedik.
    előzmény:
    szamarfül (24)
     
  21. 2003. Április 22. 08:3231.
    krefeld az mönchengladbach felé van, azon a környéken. egyszer jártam már ott amikor kint éltem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190060 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_190060
    Torolt_felhasznalo_190060
    2003. Április 22. 08:2330.
    Szia Kisjudit!

    Nekünk 50 alkalmazottunk dolgozik kinn Krefeldben:-)a Dörken nevű húsipari cégnél.

    előzmény:
    kisjutka (16)
     
  23. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. Április 22. 07:4829.
    Egyébként szép jó reggelt mindenkinek! Most látom, hogy én vagyok az elsö! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. Április 22. 07:4628.
    Az nem ugyan az! Vannak magyarok Svájcban, Olaszországban, Canadában. Miért ne legyenek Németországban?
    előzmény:
    Judith/D (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_650383
    Torolt_felhasznalo_650383
    2003. Április 21. 22:2527.
    Sziasztok!Nagyon ajanlom a magyar nök /lanyok külföldön c. forumot a legyünk stilusosak-ban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2003. Április 21. 21:5826.
    Sziasztok! Én is nagyon örülök a forumnak - most költöztünk Düssedorfból Nürnbergbe :-). Szia kisjutka - mi már beszélgettünk :-) Örülök, hogy szép idő van arrafelé is :-) Erika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2003. Április 21. 21:5025.
    Sziasztok!

    Én is kinnt éltem 2 évet N. o. -ban, itt-ot az országban vannak is ismerőseim, többek közt magyarok is.
    Szamárfül: Frankfurtban is vannak magyarok, 1 családot ismerek a babanetról, de a kórházakban is dolgoznak magyar ápolónők!

    előzmény:
    szamarfül (24)
     
  28. 2003. Április 21. 21:3024.
    Szia Agi!
    Örülök, hogy mar jelentkezett valaki itt a közelemböl. En Hessenböl jövök. Ugy szoktam mondani: Hanauban lakom, Offenbachban dolgozom es Frankfurtban elek. Lakom: ez tulzas, alapjaba veve az utobbi idöben csak aludni jarok ide a lakasomba. Annyi a melo a munkahelyemen, hogy mar lassan belezöldülök ( a "zöldülesem" ugyebar Offenbachban törtenik. )
    Ami erdekes az eletben; tehat szinhazba, muzeumba, kiallitasokra jaras, flanirozas, csellenges, baratokkal valo talalkozas az inkabb Frankfurtban van.
    Mindenesetre a "flächendeckende" magyarsagbol itt a forumon eddig te vagy legközelebb. ( Mainz? Jol tudom?)
    Szia mindenkinek!
    Joccakat annak, aki aludni megy , en meg egy kicsit itt kukucskalok, ki mit mond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2003. Április 21. 20:4023.
    sziasztok, ha nem zavarok, beogranék. én ugyan már nem élek nországban, de 1 évet éltem kint ösztöndíjasként a mönchengladbachi egyetemen. talán segíteni is tudnátok, kint maradt ugyanis 3 csajszi, akikről azóta se tudok semmit. pesti kata, skóbl anita, kanalas ildit keresem. de inkább a katát. nem ismeritek őket?van valaki gladbach környékéről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2003. Április 21. 20:2622.
    Köszi, igazad van, a "Mittelstufenniveau" jó! Ha még kérdésem lesz, foglak keresni! Köszi
    előzmény:
    agi129 (20)
     
  31. 2003. Április 21. 20:2221.
    Nem a nyelvvizsgára gondoltam, hanem pl. a "társalgási/tárgyalási" szintű nyelvtudásra. Ha valakinek nincs nyelvvizsgája, akkor ezt tabelláris önéletrajzba hogy írja? (Sprachkenntnisse: ? )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2003. Április 21. 20:2220.
    Sziasztok! En Mainzbol jelentkezem, az idö csodalatos.

    Miffy! en ezt igy mondanam: Ich spreche deutsch auf Mittelstufenniveau. Sok sikert, ha van kerdesed, szivesen valaszolok, inkabb priviben kerdezz, ide nem biztos, hogy mindig benezek (a cicas-forumban vagyok altalaban). Üdv: Agi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2003. Április 21. 20:0919.
    Sziasztok! Innen Budapestről. Mindenkinek nagyon boldog húsvétot! Én németet tanítok és fordítok, de néha nem vagyok biztos egy-egy kifejezésben. Lenne valaki, aki nem venné zaklatásnak, ha néha e-mailben feltenném neki a kérdéseimet? Pl. ilyeneket: Helyes-e : "Ich spreche Deutsch auf Mittelstufe" ? Nekem nagyon furán hangzik, de nem tudom, hogy lehetne mondani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2003. Április 21. 19:5218.
    na, lassan jelentkezünk flächendeckend! persze gondolom, ma kicsit kisebb lesz a forgalom, hiszen húsvét van, én is csak röviden néztem be, amúgy estefele mindig vagyok egy kicsit
    előzmény:
    misstick (17)
     
  35. 2003. Április 21. 19:4817.
    sziasztok :-)
    konstanzot kepviselem, lentrol a svajci hatarrol!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2003. Április 21. 19:4416.
    bizony ám, én! Krefeldben lakom, az elég közel Düsseldorfhoz! nem is tudom már, ki panaszkodott az idöröl - itt az egész hétvége gyönyörü volt, ma 25 fok volt és sütött egész nap a nap!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635023 (14)
     
  37. 2003. Április 21. 19:1315.
    Üdv. mindenkinek!

    vegre egy Forum ahol külföldre szakadt Magyarok cseveghetnek egymassal. Mar regota keresek magyarokkal kapcsolatot föleg a környekemröl. A Fekete erdöben elek, ill. a Schwarzwaldba. Van valaki a közelböl?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2003. Április 21. 18:3014.
    Sziasztok!

    Mindenkinek nagyon boldog rest husvetot kivanok, Orsi Düsseldorfbol
    Van itt valaki esetleg Düsseldorf környekeröl?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2003. Április 21. 17:5913.
    Szevasztok gyerekek!!
    Irto örülök, hogy az a kis tyuk-agyam kiadta ez az ötletet, hogy ezt a topikot elinditottam ma delelött. Nem is hittem volna, hogy ilyen gyorsan, ennyien jelentkeztek. Ugy latszik sokan vagyunk igy itt Nemetorszagban elö magyarok, hogy csak ugy "elvegyülünk", es alig talalkozunk magyarokkal. En mar regota itt elek, be is illeszkedtem az itteni eletbe, van sok nemet baratom-baratnöm, de azert jol esik idönkent magyarokkal is ertekezni, tarsasagba jarni, satöbbi. Klassz, hogy Magyarorszagrol is jelentkeztetek egy nehanyan. Igazan, fel vagyok dobva, ennek a magyar " internetes-zsur-nak" a sikeres visszhangjatol.
    Mindenkinek kivanok meg szep napsüteses estet, nalam itt Hanauban fene-meleg van, most szöktem be a teraszrol, mar olvadt a hajam ( ugyebar hosszu ekezettel)
    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2003. Április 21. 17:3512.
    Sziasztok Mindannyian! Kellemes Húsvét hétfö délutánt mindenkinek aki itt van!!
    Nagyon jó a topik ötlete és szerintem sokan fognak belépni csevegni ide. Én itthon élek, de a 17 éves lányom szeptember óta kinn tanul Konstanzban, a Bódeni tó partján közel a svájci határhoz. Ö is keresi a magyarokkal a kapcsolatot de a leveleiböl egyre több ismerettségröl hallok. Bizony neki is sokszor jól esik egy kis magyar szó és információ és a leg váratlanabb helyeken és idöpontban talál magyarokat. Konstanzban is több magyar család él ékszerészek patikusok pékek meg minden. Stuttgartban rokonok is élnek de már rég nem tartjuk velük a kapcsolatot (erdélyi szászok és kiköltöztek a 70-80-as években) Kislányom is járt novemberben Stutgartban, most áprilisban Berlinben. Én is szivesen segitek itthonról ha tudok valakinek, ha gond van vagy segitséget keres. Én is biztatok mindenkit jelentkezzen itt a topikon ha kedve van.
    előzmény:
    szamarfül (1)
     
  41. 2003. Április 21. 16:0411.
    Szia! Szívesen levelezek Veled, van egy 18 éves lányom is, aki itt született, de perfektül beszél magyarul is, biztosan ö is segít ha szeretnéd! Most pont Pesten tölti a húsvéti szünetét.
    előzmény:
    kisnyusz (10)
     
  42. 2003. Április 21. 15:5710.
    Én egyenlőre csak reménykedem benne, hogy fogok élni egyszer Stuttgart mellett, addig viszont szívesen gyakorolnám a nyelvet valakivel aki segítene:-)Olyan lusta vagyok foglalkozni vele, hogy őrület de talán levelezés útján könyebben ragadnának meg a dolgok. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100346 (7)
     
  43. 2003. Április 21. 15:519.
    Szia! 24 éve élek Stuttgartban. Itt gyönyörü idö van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100346 (7)
     
  44. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. Április 21. 15:408.
    SZIASZTOK! Itt Rosenheim. Nálatok is olyan búskomor az idö Húsvétkor mint itt? :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_100346
    Torolt_felhasznalo_100346
    2003. Április 21. 15:377.
    Sziasztok!
    Én is több, mint egy éve élek N. o-ban, Stuttgart mellett és én is folyamatosan keresem a magyar társaimat, de eddig nem sokat találtam itt a környékünkön, csak a telefonkönyvben van egy csomó magyar név.
    Örülök, hogy elindult ez a fórum, jó lesz megvitatni a gondjainkat, örömeinket.
    Üdv Mindenkinek! Rami
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2003. Április 21. 14:516.
    Hello Mindenki! Szinte hihetetlen, de több, mint egy eve elek itt Berlinben es meg egy magyarral sem talalkoztam, soha magyar szot nem hallottam. Igaz, sokat melozok, de ha van szabadidöm, mindig emberek köze megyek, megsem volt eddig szerencsem. Pedig hianyzik, hogy valakivel magyarul tudjak beszelgetni (elöben), együtt elmenni bulizni, meg ilyenek. A barataim mind nemetek, ami nem baj, csak ök nem beszelnek egy szot sem magyarul (Na jo, de. Azt tudjak, hogy egeszsegedre. ). Ez hogy lehet? Allitolag csomo magyar el itt. Elbujnak, vagy hol vannak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2003. Április 21. 14:185.
    Na de Gabi. de!:))) megmondalak!:)))
    Biztos jó lesz ez a topic Nektek!))) Sok sikert!
    előzmény:
    Gabi.de (4)
     
  48. 2003. Április 21. 13:494.
    Szevasztok lányok!Jó, hogy megláttam ezt a címet!:)) Sajnos, most nincs időm itt lenni, de este jövök, ha lehet, addig ne tünjetek el!!!:)) Ja, München mellett vagyok. Üdv!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2003. Április 21. 13:273.
    Szia te Napraforgo-virag!
    Köszi a honlap web-cimet, majd utana nezek. Különben, ha akarsz nemetül levelezni, irhatsz nekem. Habar keves a szabadidöm, de biztos valaszolok.
    Ha kedved van egy kisse magasabb nivon nemetül traccsolni, mint az iskolasaiddal teheted, hat levelezhetünk.
    Viel herzliche Grüße und einen schönen Osternmontag wünscht dir. . . ein anderes " Blümchen "
    előzmény:
    101117 (2)
     
  50. 2003. Április 21. 12:562.
    Szia,
    igaz én nem vagyok Németországban, de nagyon szeretem ezt az országot ill. a német nyelvterületeket. Itthon is németet tanítok mindenféle korosztálynak. Tényleg fontos az összefogás. Sok Magyar Intézet van Európában, Németországban kettő is. / Berlin / Stuttgart - nézd meg a honlapot! www. magyarintezet. hu
    Sok sikert!

    Sonnenblumen,

    (ich hoffe , einmal habe ich auch die Möglichkeit sich länger in D. land aufzuhalten. )
    előzmény:
    szamarfül (1)
     

Címlap

top