Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Élettársi vagyonközösség

szilva24
Létrehozva: 2006. augusztus 8. 09:55

Élettársi vagyonközösség megszüntetésével kapcsolatban kérem a tanácsotokat.  Az exem lenne, aki kifizeti a tulajdonrészemet és az ingóságok értékének felét, én pedig otthagyom neki közös tulajdonban lévő lakásunkat.  Mivel anyagilag gyenge lábakon áll, részemet részletekben tudná csak megfizetni, szeretném írásba foglalni vele az anyagiak rendezésének módját, határidejét, összegeket és egyéb körülményeket (pl. mi a "behajtás" módja, amennyiben nem fizet).  Mindezt közjegyzővel is szeretném hitelesíttetni, mert úgy már azonnal hatályos, nem kell pereskedni később.

Kérdésem / kérésem, hogy akinek volt már hasonló tapasztalata, élethelyzete, írja meg nekem, hogyan zajlott, mire kell majd ügyelnem. Továbbá szükségem lenne egy mintára, ami alapján megírhatnám a szerződést, amelyet majd lektorálásra odaadnék egy ügyvédnek, majd ellenjegyzésre egy közjegyzőnek.

Köszi mindenkinek!

  1. 2006. augusztus 8. 10:152.

    Miért lektorálásra adod oda az ügyvédnek?Miért nem ő írja meg!sztem ne Te akard, mert azért ez nem gyerekjáték. A közjegyzői okirat végrehajtható, szóval ügyvéd segítségét kérd.

    Minden jót!(egy jogász) 

    előzmény:
    szilva24 (1)
    2006-08-08  09:55
  2. 2006. augusztus 8. 10:243.
    Hát, nekem semmi tapasztalatom nincs ebben, szóval bocs, hogy beleszólok, de végignéztem a szüleim válását, és én biztos, hogy mindent ügyvéddel intéztetnék. Talán nem olcsó, de megéri. Egyébként anyumék nagyon szépen csinálták, minden maximálisan rendben intéződött, pedig lehettek volna problémák...
    előzmény:
    szilva24 (1)
    2006-08-08  09:55
  3. Torolt_felhasznalo_206308
    Torolt_felhasznalo_206308
    2006. augusztus 8. 10:274.

    Blanchy gondolatához hozzátéve:

     egy ügyvéd nem is lektorálná; csak azt vállalná,a mit maga megír! Hiszen felelősséget vállal érte...

    előzmény:
    szilva24 (1)
    2006-08-08  09:55
  4. Torolt_felhasznalo_628404
    Torolt_felhasznalo_628404
    2006. augusztus 8. 10:465.
    Én azt tanácsolom, hogy ügyvéd írja meg és jegyezze ellen a szerződést. Így egy teljes bizonyító erejű magánokiratod lesz, amit egy elég erős bizonyíték a kezedben arról, hogy miként is állapodtatok meg.

    Ügyvéd nem fog neked lektorálni (én legalábbis nem tenném), és a közjegyző úgyis annyit fog neked számlázni, mintha ő írta volna. Csak tudd, hogy egy közjegyzői okirat egy vagyonba kerül és ha pereskedés lesz a vége nem lesz "erősebb" bizonyíték a kezedben, mintha ügyvédi ellenjegyzéssel ellátott szerződésed volna.

    előzmény:
    szilva24 (1)
    2006-08-08  09:55
  5. 2006. augusztus 8. 10:526.
    Szerintem a közjegyző drágább, mintha ügyvéd csinálná, mert a kj.-k fix árakon dolgoznak, míg az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. augusztus 8. 11:017.

    Köszi a hozzászólásokat. Ha ügyvéd megírja és ellenjegyzi, akkor az ugyan olcsó, de ha egyszer nem fizet az exem, akkor vihetem polgári peres útra az ügyet, ami ezer év és sok-sok pénz meg idegeskedés.  Nekem ügyvéd tanácsolta, hogy ha meg is íratom vele v. bármely más ügyvéddel a megállapodást, amelyben tételesen szerepel ki mit visz, mi mennyibe kerül, teljesítés hiánya esetén mi történik, stb., azért egy közjegyzővel jegyeztessem ellen, mert akkor nem kell bizonyítani a megegyezésben szereplő tételeket (ki vette, mikor, stb), és ha nem fizet, azonnal végrehajtható a "behajtás".  Pont a peres utat lehetne vele megelőzni.

    Ha van további ötletetek/véleményetek, írjátok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. augusztus 8. 11:088.

    Na várj, az "ellenjegyzés" önmagában nem elég! Közjegyző előtt tartozáselismerő nyilatkozatot kell tennie az exednek, amit a közjegyző maga foglal okiratba. Ez az, ami azonnal, külön peres eljárás lefolytatása nélkül végrehajtható! Ebben nyilatkoznia kell a tartozás összegéről, a megfizetés módjáról, határidejéről, a részletekről, az esedékességről, a késedelem esetén felszámitandó kamatról. De ezt a közegyzőnek kell okiratba foglalni, ő meg tudja mi kell bele!

    Ha te szerkeszted az okiratot, akkor a közjegyző csak az aláirásotokat hitelesiti, ez meg nem elég a peres eljárás mellőzéséhez!

    előzmény:
    szilva24 (7)
    2006-08-08  11:01

Címlap

top