Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyuszi, mint házi kedvenc

Torolt_felhasznalo_173562
Torolt_felhasznalo_173562
Létrehozva: 2003. Április 18. 18:50
Sziasztok! Minden hozzászólást szívesen veszek, hogy tanuljak egy kicsit a tapsifülesekről, mielőtt esetleg veszek egyet. Ellentmondásos dolgokat olvastam a témáról. Leginkább az érdekelne, hogy mekkora ketrec kell neki? Mennyire kezes? Etetési szokások? Jellemző betegségek? stb. . . , mindenki véleménye, tapasztalata érdekel.
  1. Wya
    Wya
    2003. Április 20. 20:4251.
    Az borzasztó. :( Nekünk a malacmama első terhessége lett ilyen tragikus, világra hozott három gyönyörű csöppséget, és mind halott volt. Az első beszorult, megfulladt, mert nagyon nagy volt, és a másik kettő meg már nem tudott kijönni. Malacéknál szőrösen, nyitott szemmel születnek, és így még szörnyűbb volt eltemetni őket. :( De a másodikra született 4 gyönyörűség, azóta is megvannak! A malacmama amúgy 6 éves lesz novemberben, a kicsik pedig júniusban lesznek 2 évesek.
    előzmény:
    carmen333 (50)
     
  2. 2003. Április 20. 20:3850.
    Á, azért ne keseredj el! Állítólag 6-8 évig is élhetnek. Nálunk más volt a baj, meghaltak benne a gyerekek. . .
    előzmény:
    Wya (49)
     
  3. Wya
    Wya
    2003. Április 20. 20:3549.
    Akkor ne is várjam, hogy Böbe 3 évnél tovább fog engem boldogítani? :(((((
    előzmény:
    carmen333 (48)
     
  4. 2003. Április 20. 20:1948.
    Ő is 3 volt. . . :-((( 6 kilós szürke házinyuszi-szépség. Párommal ő volt a kedvencünk, 3 napig egyfolytában sírtunk utána, éjjel-nappal. Még most is, ha eszünkbe jut. Csodálatos kis lény volt, annyira hiányzik mindnyájunknak. :-((( Olyan volt ő itt a lakásban, mint a Nap. Vagy mint egy ősanya-nyúl. Nagy, duci, nyugodt, okos, gyönyörű. Körülötte forgott minden. Őt minden nyuszi szerette, és ő is szeretett mindenkit. Még a kutyának is hagyta, h. cibálja a fülét. Pótolhatatlan személyiség. :-(((
    előzmény:
    Wya (47)
     
  5. Wya
    Wya
    2003. Április 20. 20:1447.
    Édes a nyuszi! Jolika mennyi idősen halt meg? :( Luci három éves volt. Belga óriás, korom fekete, és kb. háromszor akkora, mint Böbe.
    előzmény:
    carmen333 (46)
     
  6. 2003. Április 20. 20:1046.
    Kattints ide!
    http://somlaiagnes. freeweb. hu/nyul. html (Szóközök nélkül persze. )
    Kistapsi. :-)
    Körömreszelő??? Á, akkor más inkább a karomcsipesz! Az legalább gyors.
    előzmény:
    Wya (44)
     
  7. 2003. Április 20. 20:0845.
    Tályog nőtt az álla alatt. . . :-( Sajnos a doki azt mondta, sok jóra ne számítsunk. . . :-(((((( Valszeg újra meg újra ki fog jönni. . . Szegény pici pára. Belebetegedett Jolika elvesztésébe. :-(((((
    előzmény:
    Wya (44)
     
  8. Wya
    Wya
    2003. Április 20. 20:0644.
    És a körömreszelő nem segít? Egyszer Lucifernek is sikerült jobban belevágni, alig lehetett elállítani a vérzést, azóta mi se merjük magunk. . . Remélem, az orvos jobban ért hozzá. Miért volt Manócskának műtétje? :((
    előzmény:
    carmen333 (43)
     
  9. 2003. Április 20. 19:5243.
    Hű, a karomvágás. . . Nagyon félek tőle. Egyszer már belevágtam egy kis lábujjba, azóta alig merem. . . Pedig muszáj. Nagy csata szokott lenni, mert utálják. Igaz, ha Prünty kifekszik, akkor neki lehet. Manócskát meg most h. műtötték, altatásban elintézte a doki karomügyileg is.
    Prünty is csak akkor pukkancs, ha a kutyi macerálja, vagy Manó, vagy ha ki akarjuk szedni egy sarokból, ahonnan neki esze ágában sincs kijönni. . . Akkor ugyanúgy fúj, mint Manó. (Érdekes, Jolika ezt sosem csinálta, nem fújt, de nem is züzögött. Csak a fogrecsegtetést csinálja mind3, ha fülizem).
    előzmény:
    Wya (42)
     
  10. Wya
    Wya
    2003. Április 20. 19:4542.
    Én simán összepuszilom a talpait. :) Azt imádom benne, hogy bújűós és hűséges, mint egy kutya, ugyanakkor önálló egyéniség, és szabad akaratú, mint egy cica. És rettentően kíváncsi, mindig oda jön, ahol hangokat hall. A szobámban pl. egyszer azt csinálta, hogy pakolásztam (tavaszi nagytakarítás), és oda betelepedett hozzám. Kifeküdt a fal mellé, és kb. 10 percenként felkelt, körbeudvarolt, megnézte, hogy jól vagyok-e, aztán visszafeküdt. Olyan édes, imádnivaló! Egyáltalán nem pukkancs.

    Amúgy meddig élnek, ha nem betegségben halnak meg? Most megyünk majd beadni neki azt a szúnyog-elleni oltást. Az orvos vágja a körmét? Mert olyanokat tud karmolni, hogy a Betadine szinte már mindig elöl van. Nem harciasságból karmol, csak ha rámugrik ki tudja hány G-vel, akkor eléggé belém tudnak fúródni a karmai. . .
    előzmény:
    carmen333 (41)
     
  11. 2003. Április 20. 19:3741.
    Nagyon hasonlít a karaktere a Prüntyikére. . . :-) Ő is ki szokott feküdni a simitől, akkor mindent meg lehet csinálni vele. A talpbizgerétől egyébként minden nyuszom falnak megy, utálják, azt még Prüntyinek sem merem. . . Egyébként mázlid van Böbével, nekünk is csak Prüntyi ilyen személyiség, a másik kettő tök másmilyen, Ugri (Manó) nagyon félénk és morcos, Jolika meg kíváncsi volt, közvetlen, szemtelen, de nem bújós, s nem is ilyen kis pukkancs mint Prünty. Mert néha ő is bedühödik. . . Még a kutyusunk is fél tőle, mert lekever neki egy pofont h. attól koldul.
    előzmény:
    Wya (40)
     
  12. Wya
    Wya
    2003. Április 20. 19:2840.
    Még nem próbáltam, de a fejét, homlokát szereti, ha vakargatom. Ha esetleg elfelejteném, és abbahagyom, mindig visszadugja a fejét a tenyerem alá. Néha pedig "bekómál" (a húgom nevezte el a jelenséget). Ha jóóól agyon van simizve, akkor akármit meg lehet vele csinálni, hagyja magát, nem megy sehova, csak élvezi, hogy vakargatjuk. Pl. ha elfekszik, akkor megfogom a két hátsó lábát, és megemelem, úgy, hogy a két alsó meg a földön van. Aztán lerakom, és meg se mozdul. . . Csoda, hogy hagyja simogatni a talpait, Lucifer már akkor felugrott a fekvésből, amikor két méteres körzetbe kerültünk. Ezt a dorombolást meg ki fogom próbálni.

    Amúgy tiszta vadászösztönei vannak. Ha sikerült megbirkóznia egy-egy nagyobb tapétadarabbal, akkor körbehurcibálja a lakásban (a fülei oldalt lobognak, elöl meg a tapéta a szájában), és megmutatja mindenkinek nagy büszkén, hogy ő milyen ügyes volt, mekkora tapétadarabot tépett le. Utoljára hozzám jön, és elém rakja, mint a cica az egeret. Akkor meg kell dicsérni (szinte mosolyog!), és utána falja csak fel a tapétát. :) Holnap lesz 4 hónapja, hogy itt van, de már családtag, és az is marad.
    előzmény:
    carmen333 (39)
     
  13. 2003. Április 20. 19:2039.
    :-))))
    Dehogy elmebaj h. beszélsz hozzá! :-) Mi még helyettük is beszélünk. . . Mondjuk, mit akarnak válaszolni nekünk. Néha egész jól elvitatkozom egyikkel-másikkal így. . . Pl.
    -Na, befelé az ólba te nyúl.
    -Dehogy megyek, itt sokkal jobb nekem.
    -De bizony hogy bemész!
    -De bizony hogy nem megyek!
    és így tovább. . .
    Azt észrevetted már, h. ha nagyon finoman simized őt (mieink a fülükön meg a homlokukon szeretik legjobban), akkor recsegteti a fogait? Ez náluk a dorombolás. . . Böbe is csinálja?
    előzmény:
    Wya (38)
     
  14. Wya
    Wya
    2003. Április 20. 19:1338.
    De jó, akkor szó szerint körbe vagyok udvarolva! :D Züzögni nem tudom, hogy szokott-e, néha ad ki ilyen kis nyüszögő hangokat, pl. ha ízlik neki valami. (Legutóbb az epres joghurtnak udvarolt így. . . ) Viszont morogni azt szokott! Mint egy kutya, egészen ijesztő. Anyunak egyszer-kétszer még oda is kapott, csak meg akarta igazítani a szénáját, és neki nem tetszett a dolog.

    Amúgy olyan édesen udvarol: ha a kanapén ülök, csak a lábaimat ugrálja körül, ha a fotelban, akkor az egész fotelt. :) Egyszer hasizmoztam, és ő is ki volt engedve. Felült a hasamra, és odadugta az orrát az enyémhez, és szemeztünk, miközben én halálra izzadtam magam, mert még ő is ott csücsült rajtam a két kilójával. Nagyon viccesnek találta. :))

    Nyalogatni nagyon tud. Egyszer megharapott, mert haza akartuk rakni, és a konvektor mögött tépte a tapétát. Anyu meg a tollseprűvel kikotorta onnan - épp mentünk el otthonról, és nem akartuk órákra őrizet nélkül hagyni. De nem lehetett kiimádkozni a konvektor mögül. Hát anyu kiterelte (nagyon nem tetszett neki), én meg meg akartam fogni, és dühében belém harapott, pedig nem rám haragudott. Hazaraktuk, és aznap nem mentem már oda hozzá megsimizni, büntiben volt. Másnap kiveszem, egészen leszegte a fejét az ölemben, szinte elbújt. És akkor mondtam neki (beszélek hozzá - ez elmebaj? :)), hogy nem volt szép, amit csinált, de nem haragszom, mert szeretem. És akkor megmutattam neki az ujjamat (alul-felül látszott a foga, vérzett is keményen. . . ), hogy "Látod mit csináltál?" És megnyalta! Én meg majdnem elbőgtem magam és jól megölelgettem. Na azóta szent a béke. :) Olyan bűbájos, imádnivaló. :)
    előzmény:
    carmen333 (37)
     
  15. 2003. Április 20. 19:0037.
    :-DDDDDDDDDDDDD
    Csudapofa! :-)))
    Na, az a körülötted ugrándozás az az udvarlás. . . Pont ugyanígy csinálja Prüntyi is, meg a fiúk is a lányoknak. :-) Nem baj, majdnem minden nyuszi csinálja, azt jelenti, h. elfogad társának. Nyalogatni is szokott? S züzögni? (Halkan, ha közelhajolsz, akkor hallod). Ez is udvarlás. :-) Lányok is csinálják, néha Jolika is csinálta, igaz, ő nem nekem, csak a férjecskéjének.
    előzmény:
    Wya (36)
     
  16. Wya
    Wya
    2003. Április 20. 18:5536.
    Jól van akkor. Mert egyelőre ez a Böbelány nagyon "anyás", szóval ha másnak az ölében van, és meglát engem, rögtön kapálózik, mint egy kisbaba, hogy ő át akar jönni. Puszikat ad, és nagyon furcsa szokása van. Ha lenn van a földön, és aznap először találkozunk, vagy már rég nem látott (iskolában voltam, stb. ), akkor odajön, és körbeugrál, egészen szoros kis körben, vagy háromszor-négyszer körbefut az óramutató járásával megegyező irányban, majd ugyanennyiszer a másik irányba. Szerintem köszön, vagy nem is tudom, de olyan édes, látszik rajta, hogy örül, hogy megjöttem.

    Amit először művelt a malacokkal, az iszonyú édes volt. Történt ugyanis, hogy beugrott, a három malaclány meg iszkiri hátra, mert halálra rémültek. Aztán Böbém körbeszimatolt, hogy vajon itt kik laknak. Közben a malacok a sarokban kupaktanácsot rendeztek, hogy ki a fene ez a nagy fekete valami, majd közös megegyezéssel kettő kilöködte a harmadikat, hogy beszéljen vele ő. (De mindhárom be volt tojva. ) És akkor a drága fehér színű malackám, aki a legbeszédesebb, szép lassan közelített Böbéhez, és elkezdett neki halkan kotyogni. Aztán az "idegen" nem reagált, és akkor kicsit megemelte a hangját, meg még közelebb merészkedett. Böbe meghallotta, és nézte, nézte, hogy mi morog a malacban. Aztán rámnézett ilyen elkerekedett szemekkel, hogy "Ennek mi baja? Mit akar tőlem?" Aztán megint a malacra nézett, megint rám. Ezt csinálta egy darabig (a malac közben diplomatikusan mondta a magáét), aztán megunta, és kiugrott. Én meg ott kacagtam a konyha közepén ülve. Imádom őket. :))
    előzmény:
    carmen333 (35)
     
  17. 2003. Április 20. 18:4735.
    :-)))))) Ez nagyon aranyos! :-)
    A mi Jolikánk nem változott meg a szüléstől, ugyanolyan maradt. Amúgy a nyusz nem nagyon gondozza a gyerekeit, épít nekik fészket, aztán belepottyantja, majd napi 1X bemegy hozzájuk szopiztatni, azzal passz. Semmi összebújás, semmi nyalogatás, semmi. Illetve ha már nagyobbak, s odamennek hozzá, a szája elé hajtják a kis buksijukat, akkor nagy kegyesen megnyalogatja őket, de ennyi az egész.
    előzmény:
    Wya (34)
     
  18. Wya
    Wya
    2003. Április 20. 18:4134.
    Én most a dolgozószobába vagyok, ide ritkán engedjük be, mert folyton rátelepszik a faxra és nyomogatja a gombokat. Még a végén felhív valakit! :) Általában a nappaliban randalírozik, a zongora alatt bújkál, meg a konyhában látogatja meg az öt malackánkat. Egész jól kijönnek. Van egy anyuka malac és 2 kislánya, ők hárman együtt, a két kisfia meg egy másik házikóban. A lányokhoz mindig bemegy, anyuka malac már családtaggá fogadta, megmosdatja mindig. Böbe meg iszik az itatójukból, meg eszik néha a magjukból, ha arra jár. Haláli pofák. :)

    Ma délután volt az m1-en egy műsor, amiben Novodomszky Évának volt egy Bogyó nevű nyuszija, na az is tiszta Böbe/Prüntyi volt! Csak kicsit nagyobb volt, biztos hím.

    Te már tapasztalt nyúlnagyi vagy, mennyire változtatja meg a személyiségüket a szülés? Ez a csajszi olyan kelekótya, és szétszórt, meg hiperaktív és kíváncsi, nem fog "felnőni" a szüléstől? Mert én így imádom, ahogy van, és egyáltalán nem akarom, hogy megkomolyodjon!
    előzmény:
    carmen333 (33)
     
  19. 2003. Április 20. 18:3733.
    Az én Jolikám meg pont az utolsó terhességébe halt bele. . . A drága. :-(((( Hihetetlenül szerettük.
    Nem találom azt a számot. :-( De majd még keresem.
    Szerintem ne légy türelmetlen, nézz fel gyakran az Indexre, írd be többször is a felhívást, majdcsak akad valaki a környékről!
    Egyébként ha párosodós kedvében van a nyussz, egy perc alatt megvan a dolog. :-)
    Majd még én is figyelek nyúlvőlegény-ügyben, s ha találok, értesítlek.
    Azért furi hogy mögöttem is épp itt züzög, kavarog egy pont olyan nyuszicsaj, mint a Böbéd! :-)
    előzmény:
    Wya (32)
     
  20. Wya
    Wya
    2003. Április 20. 18:2832.
    Tudod, Böbém 260 km-t utazott IC-vel Budapestről idáig, a párom csempészte, mert IC-n elvileg nem lehet állatot vinni. Mindezt ugye december közepén, egyfolytában aggódtam, hogy nehogy halálra fagyjon az én drágám, még mielőtt láthatnám. . . Semmi baja nem lett, itthon persze kapott mindenféle C-vitaminos cuccot (narancsot - azóta imádja, kiwit, meg minden egészségeset). Budapestre elég ritkán járok, és szerintem a párom se vállalna be még egy csempészést, főleg, hogy Böbe már nem tenyérnyi higgadt nyuszi, hanem egy megtermett hiperaktív állatka, akit nem annyira lehet hangtalanul eldugni egy dobozban. . .

    Meg így ismeretlenül nem is adnám oda senkinek, őrülten hiányozna. Ezért gondoltam, hogy jó lenne, ha vas megyei lenne a vőlegény, mert akkor mehetnék látogatóba, vagy a vőlegény gazdija jöhetne, és akkor nem lenne ilyen bizalmatlankodási mizéria.

    És mi van, ha nem akar párosodni? Én már egyszer végiszenvedtem, amikor Luciferem jópár évvel ezelőtt elvérzett, mert nem volt terhes soha, és hát nem kívánom azt az éjszakát senkinek. Nem akarom, hogy Böbém is így járjon. . . :(
    előzmény:
    carmen333 (31)
     
  21. 2003. Április 20. 18:2131.
    Jaj, nem találom a számot! De még keresem.
    Elméletileg a lányt kell vinni a fiúhoz, mert a lány területvédő, s megtámadja a srácot, ha betolakszik. De gyakorlatilag úgy tapasztaltam, hogy mindegy. Ha a csaj akarja, mindegy h. hol történik a nász. Ha meg nem akarja, akkor úgysem lesz semmi az egészből. (Prüntyikém pl. nem és nem akar fiúval, csak lányokkal, vagy velem).
    előzmény:
    Wya (30)
     
  22. Wya
    Wya
    2003. Április 20. 18:1430.
    Csak ne legyen messze az a vőlegény, mert nem akarom egyiket se utaztatni. Ráadásul amilyen önző vagyok, Böbémet nem adom sehova, szóval ha a vőlegény nem hajlandó egy kis időre itt lakni, akkor tárgytalan a nász. :) Vagy ez nagyon pofátlan kérés? Hogy szokott ez lenni? Amikor mi tengerimalacot pároztattunk, akkor a fiú malackát vittük az ismerősék lánymalacához. Nyúléknál mi az etikett?
    előzmény:
    carmen333 (29)
     
  23. 2003. Április 20. 18:0329.
    Nálunk az 1. alomban 1 volt,
    másodikban 9,
    harmadikban 12,
    negyedikben 6,
    ötödikben 9.
    De nem maradt meg mind, az utolsó 9-ből pl. csak 6.
    Mi egy állatkereskedésbe vittük el a drágákat, már akiket nem tudtunk személyesen elajándékozni. Írtunk hozzájuk nagyon aranyos papírkát bemutatkozásképp, a legfontosabb infokkal, képekkel, s a saját tf. számunkkal, hogy ha valami van, vagy nem kell már a nyunyi, hívjanak. (Nem hívott senki).
    Én tudok egy fekete lógófülű fiúnyuszi-számot, már 1 éve megvan, akkor kerestek neki menyasszonyt. Hívd fel. (Priviben küldöm).
    előzmény:
    Wya (28)
     
  24. Wya
    Wya
    2003. Április 20. 16:4028.
    Sehol nincs kosorrú törpe vőlegény. :( Az indexen volt néhány ajánlat, de az én Böbém ne legyen valami kannyúl szexuális segédeszköze. Nincs valami gyengéd szerető a közelben? Nem akarom, hogy rossz emlék legyen neki az első. ;)

    Carmen, átlagosan mennyi kisnyúl születik egyszerre? És hova fogom tudni őket elajándékozni? Mert a "tömegnek" csak húsvétkor kell nyuszi, csak az ilyen függők, mint én kérnek karácsonyra. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. Április 20. 11:4427.
    Köszi Jockey, de ő már másnál rendetlenkedik. . . :-) Ismerősőknél. Tudnád, mekkora kis kópé! Tiszta apja. (Tapsi az apja, barátaink nyuszija).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858225 (25)
     
  26. 2003. Április 20. 11:3226.
    :-DDDDDDD Őrült kis állatok ezek! :-)))
    Nagy hír: új nyussz a családban! Kicsi szürke, Jolika helyett, aki elhunyt nemrég. :-((( A piacról menekítettük ki ezt a kis drágát. Nagyon ari, mint egy kis őzgidácska. Csak még nem tudjuk h. Joli vagy Zoli. (Esetleg Bori). Úgyhogy megint 3 nyuszim van. :-)
    előzmény:
    carmen333 (21)
     
  27. 2003. Április 20. 07:1625.
    DDDDDD!
    333! Kistapsinak sok puszi a hasára!******
    előzmény:
    Wya (22)
     
  28. Torolt_felhasznalo_910263
    Torolt_felhasznalo_910263
    2003. Április 20. 06:4224.
    Én is szeretnék egy kis nyuszmót, de lehet, hogy a cicám nem rajongana az ötletért. :DDDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_910263
    Torolt_felhasznalo_910263
    2003. Április 20. 06:4123.
    :DDDDD
    előzmény:
    Wya (22)
     
  30. Wya
    Wya
    2003. Április 19. 22:3822.
    Ez érdekes, Böbe a fekete dolgokat utálja. A fekete cipőket mindig megveri (dobálja, püföli őket), az asztalról a múltkor szelektálta a dolgokat, ledobálta a fekete tokkal rendelkező kazettákat. A sakktáblára is ha felugrik, ledönti az összes fekete bábút. A fehéreket le se tojja!

    És kukázni is szokott, persze csak a papírkosárba, nem a konyhai kukába mászik bele, bár a múltkor azt is kiborította. Szóval beleül a kukába, és akkurátusan kihajigálja a műanyag dolgokat: csokipapír, ropizacskó, bármi, ami nem papír. Majd az összes igazi papír anyagokat elkezdi rágcsálni. EU-kompatibilis szelektált hulladékgyűjtő nyulam van. :))
    előzmény:
    carmen333 (20)
     
  31. 2003. Április 19. 21:4421.
    Ja, és nekünk egyik nyuszink se szereti a répát (barátainké sem), s az almát is csak végszükség esetén. Viszont a petrezselymért élnek-halnak, s Prüntyi még imádja a sült zöldségeket is. (Maradékokat megkapja mindig).
    előzmény:
    Wya (19)
     
  32. 2003. Április 19. 21:4220.
    Böbe csont úgy néz ki mint az én Prüntyikém, aki leszbikus! Ráadásul nem csak más lányoknak, de legfőképp NEKEM udvarol. Ugrál körülöttem, züzög, nyalogat, rágicsál, s megpróbál ráugrani a kezemre. . . :-))) Ja, és utálja a fémszínű tárgyakat! De télleg, minden fémszínű dolgot ledobál a kanapéról, ágyról, asztalról, legyen az hajcsat, kulcs-csomó, vagy vettünk neki egyszer egy fém etetőedényt, na, amit azzal rendezett. . . ! Más anyagból készült tárgyak nem zavarják, de a fémeket nem bírja elviselni. :-)
    előzmény:
    Wya (19)
     
  33. Wya
    Wya
    2003. Április 19. 15:2119.
    Imádnivaló. Azóta sokkal nagyobb, vagyis nem sokkal, hanem a pofija kicsit más lett, nem ilyen tömpe, és már mindkét füle rendesen lóg lefelé. Nagyon rossz. Ma pl. az Oetker-féle Vakondtúrás tortára vetette rá magát, és addig nem hagyott élni, amíg nem adtam neki belőle. Én itt meg leszek kövezve, de ez a nyúl mindent megeszik. . . Lopta a szaloncukrot is, és imádja a banánt meg a sajtot. Természetesen kap mindent, amit kell (nyúltáp, magok - na a napraforgómagért kivételesen odavan -, saláta), de pl. a répára rá se bagózik, az alma csak akkor kell neki, ha én eszem. Ha odaadom neki, hogy "gyere, egyél", akkor nem kell, csak ha ő szedheti el tőlem. És verekszik a cipőkkel. . . Másnak is ilyen idióta a nyula? :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910263 (15)
     
  34. 2003. Április 19. 14:4318.
    A www. torpenyul. hu -n van 2 is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173562 (17)
     
  35. Torolt_felhasznalo_173562
    Torolt_felhasznalo_173562
    2003. Április 19. 10:4817.
    Nyunyitenyésztőt is keresnék. Tudtok valakit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_173562
    Torolt_felhasznalo_173562
    2003. Április 19. 10:4316.
    Láttam a nyuszkókat. Nagyon édik!
    előzmény:
    carmen333 (10)
     
  37. Torolt_felhasznalo_910263
    Torolt_felhasznalo_910263
    2003. Április 19. 07:5315.
    Megnéztem Böbét!
    Csoda aranyos!!!!
    :DDDD
    előzmény:
    Wya (13)
     
  38. 2003. Április 19. 03:5414.

    () ()
    () ()
    o o
    . |.
    #
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Wya
    Wya
    2003. Április 18. 22:4013.
    Nekem december 21-e óta van egy kosorrú törpe nyuszim (képek a bemutatkozó oldalamon), egyedül van, és egyáltalán nem unatkozik! A családjává fogadott minket. Napi 4-5 vagy több órát van kinn (megszakításokkal), tévézünk, jön a konyhába "segíteni", és nagyon aranyos. Szobatiszta, jólnevelt. Kislány, és szeretném, ha mielőbb lennének kisbabái, mert a gyönyörű 8 kilós belga óriásom 3 év után emiatt halt meg. :( Sajnos akkoriban még nem volt ennyire elterjedt a nyúl mint házikedvenc tartása, és az itteni állatorvos csak lovat meg disznót látott életében. Nem tudta, hogy kell kisbabának lenni ugyanúgy, mint a kutyáknál. És akkor még net se volt, úgyhogy nem tudtam hol tájékozódni.

    Szóval, VAS MEGYÉBŐL KOSORRÚ TÖRPE VŐLEGÉNYT KERESEK A NYUSZIMNAK!

    Kellemes húsvétot mindenkinek, én már leadtam a nyuszimnak a "rendelést". :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2003. Április 18. 21:5312.
    Na, akkor pláne kell a nagy ketrec! Sajnos az 15 ezernél kezdődik, de egy igazán jó és nagy akár 22 is lehet.
    Viszont ha többen vannak, nem lesznek annyira közvetlenek veletek.
    2 lány együtt oké, de 2 fiú már tépi egymást. 1 fiú-1 lány rengeteg picit csinál, ráadásul a fiú spriccel is olyankor, ami nem túl ideális a lakásban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173562 (11)
     
  41. Torolt_felhasznalo_173562
    Torolt_felhasznalo_173562
    2003. Április 18. 21:4411.
    Nem egy nyulat akarok venni, egymagában szegény nagyon uantkozna.
    előzmény:
    Léna62 (5)
     
  42. 2003. Április 18. 21:4310.
    Még valami: természetesen kell nekik a napi mozgás, úgyhogy minden nap ki kell őket engedni az óljukból, hadd futkorásszanak kedvükre. Minden elektromos vezetéket biztonságba helyezni, papírneműket nem elölhagyni (megeszik), szobanövényeket magasra helyezni (dettó), s nem lesz gond.
    A www. torpenyul. hu oldalon sok kép is van róluk, itt az NLC-n pedig megnézhetők az én nyuszkóim, Manónyuszi bemutatkozó oldalán a caféházban.
    előzmény:
    carmen333 (9)
     
  43. 2003. Április 18. 21:309.
    A szóközök természetesen törlendők a címből. (A NLC automatice rakja be ezeket a pontok és betűk közé).
    előzmény:
    carmen333 (8)
     
  44. 2003. Április 18. 21:188.
    http://forum. index. hu/forum. cgi?a=t&t=9050031
    http://www. torpenyul. hu/
    Menj el mindkét helyre, s RENGETEGET megtudsz a nyunyikról, s RENGETEG nyufitartóval találkozhatsz!
    A nyuszi nagyszerű háziállat, a törpe is, az egyszerű házi is, s valamennyi ismert fajta.
    Mi lakásban tartjuk őket, most 2 van, de nemrég még 3 volt, s időnként sok-sok picurka is.
    Nem nehéz a tartásuk, cseppet sem, de törődést, szeretetet igényelnek. Boldogabbak, ha ketten vannak, de akkor nem lesznek olyan bújósak. Ha egyedül van, tuti szobatiszta, csak a helyére egy sarokba pisil. Kell neki egy jó ketrec, állatkereskedésekben lehet kapni.
    Legfőbb tápláléka a széna, azután a zöldek, s végül a száraztáp. Víz is kell neki önitatóból. Alomnak mi forgácsot használunk.
    De mindezekrőpl nagyon bőven olvashatsz a fent említett törpenyúl-site-on, akárcsak a betegségekről. Mixomatózis ellen évi 1 oltás fontos. (Halálos baj).
    Minden nyuszinak más az egyénisége, így nem lehet tudni, a Tiéd épp milyen lesz, de a többség szelíd, kedves, sok a bújós is, akik sok simit igényelnek, s cserébe még ők is nyalogatják a kezed. Nekem épp most nyalogatja az egyik nyunyim a nyakam, itt a kanapén, hátulról. . . Meg rágicsálja a hajam.
    Ha bármi van, kérdezz! Jó nyuszizást, boldog nyuszit Neked! :-)))))
    előzmény:
    carmen333 (6)
     
  45. Torolt_felhasznalo_783125
    Torolt_felhasznalo_783125
    2003. Április 18. 21:177.
    Tudtam, hogy előbb-utóbb felbukkansz :))))
    előzmény:
    carmen333 (6)
     
  46. 2003. Április 18. 21:086.
    Állj, ne menj sehová!!! Mindjárt jövök az infokkal!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173562 (1)
     
  47. Torolt_felhasznalo_451380
    Torolt_felhasznalo_451380
    2003. Április 18. 20:265.
    Egyetlen nyuszit akarsz venni? Mi a szándékod vele? Nekünk annak idején volta nyulaink. A ketrecük, ahogy emlékszem, kb. 1 méter széles lehetett, de egy ketrecben nemcsak egy nyulat tartottunk. Fiadzás előtt tettük át másik ketrecbe, hogy a kicsikkel ne történjen semmi. A bak nyuszinak külön ketrec járt. Enni: száraz kenyér, hogy tudjon mit rágni, sárgarépa, fű, amennyit csak lehet. Ezekre emlékszem, de mindez 40 évvel ezelőtti emlékek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173562 (1)
     
  48. 2003. Április 18. 20:214.
    ha eleg idot tud szabadon tolteni, akar a lakasban is, futkoraszva, nem kell feltetlenul kert neki. csak egy tagas ketrec, de kiengedni ki kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2003. Április 18. 20:003.
    A nyulak tartása nehéz dolog, remélem nem panelakásban laksz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173562 (1)
     
  50. Torolt_felhasznalo_783125
    Torolt_felhasznalo_783125
    2003. Április 18. 19:572.
    Hú, azt hiszem nagyon jó helyen jársz a kérdéssel, a téma legnagyobb szakértője Carmen333, aki több nyuszit is tart otthon évek óta. Szerintem mindjárt megérkezik :)))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173562 (1)
     

Címlap

top