Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mosható nadrágpelenka?!

Torolt_felhasznalo_128155
Torolt_felhasznalo_128155
Létrehozva: 2006. június 23. 13:31
Sziasztok!
Most várjuk a harmadik gyerkőcünket. A nagyoknál hagyományos textilpelust használtam, kiegészítve az eldobható pelenkával. Most felfedeztem magamnak a mosható nadrágpelenkát, sajnos még csak elméletben. Nagyon kevés infot találtam róla, azok is leginkább a kereskedők, gyártók leírásai. Kíváncsi vagyok, mik a tapasztalatai azoknak, akik használják! Az én ismerettségi körömben egyetlen anyuka próbálta/-ja az első kísérleti darabot.
Beszélgessünk erről, cseréljünk tapasztalatot, véleményt!
MateTunde
  1. 2010. december 27. 19:595137.

    Hopp, duplán írtam be véletlenül, most jó lesz elvileg:

    http://rapp-family.net/moshatopelus/

    előzmény:
    Márti**** (5135)
    2010-12-22  21:58
  2. 2010. december 26. 11:095136.
    Sziasztok! Régen néztem be ide, így csak most tudok válaszolni a szobatisztasággal kapcsolatos kérésre. Az én tapasztalatom az, hogy igen. Bár ez tényleg más tényezőktől is függ (pl. szellemi érettség). A Lányom 23 hónaposan lett szobatiszta és két hét múlva ágytiszta is, abszolut megbízható volt, nem forultak elő balesetek. A Fiam 20 hónaposan lett szobatiszta és kb. 1 hónap múlva ágytiszta is. Ő kevésbe megbízható, mert időnként hajlamos eljátszani az időt és akkor két csepp az alsónadrágba megy. De mindig csak ennyi, nem lesz pisis a nadrágja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2010. december 22. 21:585135.
    Érdekelne, de linket szúrj be légyszi, mert így nem jön be... :(
    előzmény:
    Pogiii (5134)
    2010-12-22  13:13
  4. 2010. december 22. 13:135134.

    Sziasztok!

    Nemrég készítettem: peluspénz kalkulátor :): ki lehet számolni, h kinek mennyibe kerül a moshatózás, illetve mennyi lenne az eldobhatóssal ugyanez. Ja, és hogy hány darab mosható pelus az optimális, hogy se a mosáspénz, se a pelenkára való költekezés ne legyen  túl sok. 

    Remélem, hasznos lesz! :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2010. november 9. 21:555133.

    Azt mondják igen.

    Én csak egy gyerekemmel kapcsolatos tapsztalatomat tudom megosztani veled, miszerint a FIAM 2,5 évesen nappalra teljesen és megbízhatóan szobatiszta lett. Szerintem ez nem rossz. Pláne fiúnál. De azért ehhez szellemi fejlődés is kell, erőltetni nem lehet.

    Ugyanakkor vannak teljes pelenka nélküli nézetek is, akik babakortól biliztetnek stb... ehhez mondjuk erős elszántság kell sztem és nem vagyok meggyőződve róla hogy a babának jót tesznek vele, de van aki más nézeteket vall.

    A kislányom még csak 7 hónapos, így róla még nem írhatok a témában. :)

    előzmény:
    Lokkah (5132)
    2010-11-09  12:52
  6. 2010. november 9. 12:525132.

    Sziasztok!

     

    A 9 hónapos kislányom monapel mosható pelust hord. Csak kíváncsiságból kérdezem azokat, akiknek már leszokott róla a gyerekük vagy leszokóban van, hogy tényleg előbb szobatiszta lesz mosható pelussal a gyerek, mint eldobhatóval?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (0)
     
  7. 2010. szeptember 4. 22:475131.

    Én sem értem, hogy miért akadnak ki sokan ezen. A Férjem az elején nem volt lelkes, de őt azzal me lehetett győzni, hogy hosszútávon, mennyit spórolunk. Nekem nem ez volt a fő érv, neki igen. De ő is nagyon büszke, hogy mindkét gyerek moshatós volt és szívesen mesél mindekinek róla, sőt még a mosógépbe is bepakolta, ha úgy alakult.

    Én is nagyon szeretem a mosható pelusokat, főleg amióta ilyen sokfélét lehet kapni. Olyan szépek, színesek, mintásak... Tényleg jó ráadni a gyerekre. 

     

    Ja és visszatérve az előző szorihoz: azt nem is írtam, hogy anyagilag nagyon nem állnak jól... De a nagyon L... van, a kicsin P... pelenka. Miért nem logikus és jó választás ilyen esetben a mosható pelus? Ne tudjátok meg, hogy az anyuka, hogyan tette fel az egyik aukciós oldalra a szép, színes AIO pelusokat... Szinte sírt. És másnap le is vette. De végül mégis eladta.

    előzmény:
    Márti**** (5130)
    2010-09-01  14:46
  8. 2010. szeptember 1. 14:465130.

    Hy!

     

    Én már a második babámat textilezem, de pl. nyaraláskor megengedem azt a luxust, hogy mi is szemetelünk és biza oda arra az egy hétre vittem a műa-ot.... Tapasztalatból mondom, hogy textilről műa-ra átálláskor és vissza szintén, megsínyli a baba bőre! Nálunk is mindkét gyerek ha valami miatt váltottam, kipirosodott. Aztán Sudocream és 1-2 nap múlva már minden okés.

     

    Talán náluk is rendeződik a popó. Mindenesetre nem értem ezt a nagy ellenzést... nálunk apa is textil párti, bár a kezelés 90%-ban az ügyem, no de hát én vagyok itthon velük többet...

    Egész más a fogása a babának ebben, van tartása, meg ezer milliószor jobban néz ki! Nálunk apa kimondottan büszke erre és tök szívesen mutogatja, beszél róla.

    előzmény:
    ainababa (5128)
    2010-08-29  23:44
  9. 2010. augusztus 30. 09:265129.

    Ez tényleg elég gáz, amit írsz...:( Szerencsére nálunk "csak" az első reakciók negatívak, a kérdés eldöntését úgyis rám bízzák (bár gondolom közben bolodnak néznek...)

     

    Írtam egy e-mailt a babanaturásoknak, hogy esetleg van-e lehetőség megtekinteni a termékeket valahol. Kiváncsi vagyok, mit válaszolnak.

     

     

    előzmény:
    ainababa (5128)
    2010-08-29  23:44
  10. 2010. augusztus 29. 23:445128.

    Mi a Lányommal rögtön moshatót használtunk, amikor kijöttük a kórházból és nem volt semmi gond.

    Igen, egyébként sokan úgy néznek az emberre, mintha ufó lenne, mert nem eldobhatót tesz a gyerek fenekére, de az annyira műanyag...
    Szerintem nagyon sokat meg lehet spórolni a moshatóval és nem kell cipelned haza a boltból a negy zacskókat, ott van kéznél mindig és nem olyan nagy munka a pelenka kezelése.

    Nagyon ki vagyok, ezért leírom mi történt a környzetünkben. 

    Az egyik ismerős anyuka elhatározta a második gyereke születése előtt, hogy moshatózni fognak. Akkor  a Férje lebeszélte, aztán amikor a baba 3-4 hónapos lett újra nekifutott, vett pelusokat. Nagyon tetszett neki, teljesen beleszeretett, de férje ellenezte, persze megindokolni nem tudta, hanem csak..... Egy ideig próbálkozott, végül elhatározta hogy  eladja őket a családi béke jegyében. A lényeg nem is ez, hanem hogy a nagyobbik gyerek bőrét iszonyatosan fölmarta az eldobható pelenka, nem olcsó fajta és nem fél napig volt rajta, hanem egy óráig. Szerintettek erre az apuka elkezdett gondolkodni azon, hogy akkor nem lenne-e mégiscsak jobb a mosható? Nem... Szóval ki vagyok. Azóta  a kicsi is eldobhatóban van. 

    előzmény:
    pkeroka* (5127)
    2010-08-23  14:20
  11. 2010. augusztus 23. 14:205127.

    Szia!

     

    Ne haragudj, hogy nem írtam korábban, de ki kellett lépnem, és másnap utaztunk Balcsira.

     

    Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, tapasztalatokat, még biztosan fogok jönni többért is! :)

     

    Tudtok olyan üzletet Bp.-en, ahol ezeket meg is lehet valahogy tapizni, élőben megnézni? Esetleg tanácsot is kapok (tényleg nehéz egy kezdőnek kiigazodnia a sok termék között).

     

    Addig lesz időm visszaolvasgatni a fórumot is, bár tényleg rengeteget írtatok! :)

     

    Azért valahol szomorú, hogy egy környezetkímélőbb, bababőr-barát dolog miatt nekünk kell bizonygatni a környezetünkben lévőknek, hogy nem vagyunk őrültek...:(

     

    De mikor mutattam a férjemnek a Bambino-mio külsőket (konkrétan a pöttyöset), mondta, hogy nagyon cuki!:) Őt monjuk nem kell meggyőznöm, rámbízza a kérdést, nyilván neki kevesebb dolga lesz ezzel:)

     

     

     

    előzmény:
    csillucimucuska (5126)
    2010-08-15  12:50
  12. 2010. augusztus 15. 12:505126.

    nekem is a Bambino mio volt a szimpi, amég nem próbáltam :-) (van 2 alig használt newborn pöttyös külsőm eladó)

    ez nem jelenti hogy rosz volna, egyszerűen amég az elején minden pelusban van kaki szerintem nem éri meg külön külső/belső, mert igy is, úgy is mosni kell az egészet. akkor meg már egyszerűbb az aio...

    lehet használni köldök csonk leesése előtt is, csak oda kell rá figyelni jobban.

    illetve a bummis külsők, amik kifejezetten gyönyörűek szerintem, a kis méretűek ugy vannak megcsinálva,hogy ne érjen hozzá...

    ez most akciós azt hiszem a babaland oldalon: 2őt fizet 3at kap...

     

    spórolás:

    nem nagyon tudok erre mit mondani...

    ez sok mindentől függ... a mai eldobható pelenkák rengeteget birnak, és vannak anyukák akik ezt ki is használják... napi 2, max 3 pelenkával is ki lehet húzni egy napot, ha ehhez veszünk valami olcsó pelust 100ft alatt vagyunk naponta...

    persze lehet cserélni rendes időközönként az eldobhatóst is... valami normálisabb pelenkával 350ft/nap...

     

    aztán moshatóból is van olcsó, és drága is...

    aio-val egyszerű számolni, egy olcsó 2000ft. 6 kell kb naponta, és 3 naponta mosással:36000Ft a készlet

    drága aio 5000ft, ezzel 90000ft ra jön ki...

    maga a mosás mint költség elenyésző... valahol kiszámolták hogy a viz, és energia 50ft kb...

     

    a mosható mellett nem kell krémezni a popsit ez is valamennyi megtakaritás...

     

    én nem az anyagi megfontolásból moshatózom igaziból, egyszrűen jobb a baba bőrének...az eldobható egy műanyag zacskó, tele kémiai cuccal, nedvszivó zselével...

    én bennem élénken él, milyen nyáron betétezni (ugyan abból van mint a pelenka) pedig alattam csak egy csik volt, az Ő feneke pedig egy ilyenben egészen benne van, a nap 23 órájában, az első 2-3 évben.

     

    és még azt hozzátenném, hogy nem vagyok egy bio anyuka, eszük. iszunk szemetet bőven, stb... szóval nem vagyok nagyon "zöld" sem...

    előzmény:
    pkeroka* (5125)
    2010-08-15  09:05
  13. 2010. augusztus 15. 09:055125.

    Szia!

    Ne haragudj, hogy csak most reagálok, el is felejtettem visszanézni a topikra...:(

    De először is köszi a választ!

    Igen, egyelőre úgy tűnik, hogy én vagyok az egyetlen, aki normálisnak tartom magam, amiért egyáltalán elgondolkozom a dolgon, illetve mert konkrétan szeretném is...:) A férjem elnézően mondja, hogy hát ebben nekem kell dönteni (szerintem azt gondolja ő is, mint a többiek, csak nem akarja a kedvemet elvenni, hihi...:))

     

    Egy pár márka honlapját, terméket nézegettem, illetve próbáltam eligazodni az egyes típusok között, all-in-one, illetve a külön külső-belső részből állók között stb.

    Nem tudom megmondani, miért, de most a bambino-mio szimpatikus - pusztán a kinézete miatt, de persze az nem jelent semmi.

     

    A mamami oldalán jártam, ha jól emlékszem... de már annyi helyen próbáltam infókat találni...:) Ott volt fórum, ja igen, beugrott már, az is rengeteg, számomra követhetetlen hozzászólással...:(

     

    Tényleg igaz, hogy amíg a köldökcsonk le nem esik, addig azért nem javasoltak a moshatók, mert bánthaták ott az érzékeny kis bőrét?

     

    És a másik kérdés, hogy szerinted mennyit lehet összességében megspórolni így havonta a pelusokon, ha moshatót használunk?

     

    Nagyon köszi a választ megint!

     

    ***

    előzmény:
    csillucimucuska (5124)
    2010-08-10  23:06
  14. 2010. augusztus 10. 23:065124.

    szia!

     

    tök jó, hogy mosható pelenkában gondolkodsz!

    ne hagyd magad eltántorítani!

    (én mondjuk eleve nem szeretem ezt a típusú hozzáállást, hogy a gyerek megoldanó problémák halmaza, és örüljünk ha finghatunk egyet... )

    simán belefér az a + napi 10-20 perc ami többlet mubka van vele. és bőven megtérül...

     

    hogy melyik típus bválik be az nagyon egyéni... amég Boróka még kicsi volt én főleg aio-t használtam, most meg már inább nem...

    szerintem érdemes pár félét venni, és használni őket, és ami tetszik azt megtartani belőle...

     

    ismered a mamami-t?

    előzmény:
    pkeroka* (5123)
    2010-08-09  11:52
  15. 2010. augusztus 9. 11:525123.

    Sziasztok!

     

    Jövő februárra várom a kisbabámat, de már most foglalkoztat a pelenkázás kérdéskör :) nekem nagyon szimpatikus a mosható pelus, bár a környezetemben mindenki csak legyint, hogy ugyan, úgyse fogok ilyet használni, meglátom, így is mennyi gond van egy kisbabával, nem lesz rá időm stb.

     

    Nos, én nem szeretném ilyen könnyen "feladni", ezért elkezdtem kutakodni a témában, de azt hiszem, egyre jobban csak elveszek... :(

     

    A rengeteg márka, mindenkinek más vált be, legyen all-in-one, ne legyen... milyen belső milyen külsővel :( Kicsit ez most eltántorított, vagy legalábbis megzavart...:(

     

    Segítsetek légyszi, teljesen kezdő anyuka, első babával, milyen mosható pelusban gondolkozzon? A fórumot is próbálom visszaolvasni persze, de nem keveset írtatok! :):)

     

    Nagyon szépen köszönöm előre is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. 2010. május 29. 11:545122.
    Sziasztok, ezt a pelenkát ismeritek már ? Kockapacit láttam máshol, írok Neki, hogy hiányolják itt. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. május 4. 21:075121.

    Sziasztok!

    Már réges régen voltam itt...mostanában melyik a leggazdaságosabb moshatópelus, ami sokat bír és nem túl drága...én anno 5 éve bambinomiot használtam. Nagyon jó volt, csak a bugija megnyúlt egy idő után.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. Április 18. 14:275120.

    Sziasztok!

     

    Április 13-án bővült a textilpelusos babák száma.

     

    Megszületett kislányunk, Nóri.

     

    Puszi a régi tagoknak!

     

    Márti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. Április 17. 17:225119.

    Sziasztok Lányok!

     

    Bocs, hogy "betörök" hozzátok, és kicsit offolok, DE - most döbbentünk rá, hogy egy közös ismerősünk : Kockapaci már január óta nem járt a NLC-n.

    Azt gondoltam, hogy esetleg innen valaki tartotta vele a kapcsolatot a magánéletben is, és tud róla valamit... Remélem, nincs semmi baj!!!

     

    Kérlek titeket, hogy ha tudtok róla, akkor írjatok nekem priviben, vagy a Barátok közt topicba, ahol nagyon hiányoljuk.

     

    Előre köszi! Üdv nektek: Éva

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. Április 16. 20:355118.

    Ma ismét volt áteresztés, és szemrevételeztem a pelust: a combjánál a gumi egy részen elhasználódott és kinyúlt, és ezért nem zárt tökéletesen, mert ott elcsúszkált a combján, és ahogy aludt és forgolódott, a nadrágja hozzá tudott érni a pelus belsőhöz.

    előzmény:
    ban76 (5117)
    2010-04-15  21:56
  21. 2010. Április 15. 21:565117.
    Szia!

    Nem tudom, aktuális-e még a kérdésed.

    Én is pandát használok popowrap-pal a kislányom 3 hetes kora óta (most 15 hónapos). Az M-es külsőt már sok-sok hónapja használjuk (nagyon karcsú a lányka, és bár kiló szerint lehetne az L-eset használni, azt csak az éjszakai ultrafithez meg lotties-hoz használjuk, mert nem tudom eléggé összezárni a derekán) és az utóbbi egy hétben tapasztaltam többször is, hogy a nadrágja vagy a bodyja nedves lett napközben a combjánál. Arra gyanakodtam, hogy ahogy jön-megy és összegyűrődik neki, esetleg a papírbetét kilóg és az vezeti ki a nedvességet, úgyhogy most néhány napig nem használjuk a papírbetéteket. Meg arra is gondoltam, hogy a combijánál azt a rávarrt kis szegélyt esetleg át kellene lanolinozni, hátha ott veszítette el a vízzáróságát. Vagy egyszerűen csak elhasználódott valamelyik külsőm, csak majd ki kell tapasztalnom, hogy a 3 közül melyik a ludas.
    előzmény:
    boncos (5116)
    2010-02-19  22:00
  22. 2010. február 19. 22:005116.

    Sziasztok!

     

    Popolini mosható pelenkát használunk. Panda belsőnk van. A gondom az hogy a popowarp külső néhány hónap használat után átengedi a pisit. Csak kézzel mosom. Mi lehet a gond? Vagy ennyire nem lenne tartós?

    Milyet vegyek amelyik tovább bírja vagy mit csinálok rosszul?

     

    A válaszokat előre is köszönöm!

    előzmény:
    franella (5115)
    2009-11-11  21:55
  23. 2009. november 11. 21:555115.

    Szia!

     

    Nem tudom, aktuális-e még... Mi is Popolinit használunk, két hetes kora óta, most lesz egy éves Amíg vékonyka volt a combja, én is az Ultrafitet szerettem, az illeszkedik a legjobban. Most hogy már kicsit husibb, a Onesize-ból sem csorog ki semmi. Tencelt csak estére használunk, pont az erősebb nedvszívóképesség miatt, azzal még sosem volt baleset, de azért reggelre van súlya rendesen Talán annyi, hogy a tépőzár a sok mosástól kopik egy kicsit, könnyebben letépi, miközben te a body patentját keresgéled

    előzmény:
    boncos (5114)
    2009-10-03  12:51
  24. 2009. október 3. 12:515114.

    Sziasztok!

     

    Tanácsot szeretnék kérni tőletek./ hetes a kisfiam és szeretnénk elkezdeni mosható pelenkát használni. Amit próbáltunk: popp-in Hát ez mindig átázott,gyhogy erről lemondtam.Most popolinivel kísérletezünk. Ultrafit tencel és panda tencel belső van hozzá popowarp külső. Át még nem ázott, de nem tudom mennyit bírna egy uzamba,próbálgatjuk minden esetre. Egyelőre az ultrafit szimpibb,szerintem obban állítható,plusz nem az nyagon téőzárazódik. :)

     

    Érdekelnének tapasztalatok a popolinivel kacsolatban.

     

    Éjszakára a lottiest nézegettem. ????

     

    Szerintetek?

     

    Köszi a válaszokat.

     

    Hajni

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top