Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2008. június 7. 22:0412601.
    Felteszem még a mai cukkinis ebédünket meg a délután sütött kenyérkét
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. június 7. 22:0112600.
    Megkostoltuk a kalácsos édességet, nagyon finom lett, köszönöm Erika még egyszer a receptet. Legközelebb talán picivel kevesebb cukrot teszek, mert még feketeribizliszörpöt is tettem a locsolólevekbe és így már kicsit sok a cukor. De azért nem elviselhetetlen, nekem nagyon ízlett, a férjem is kért még egy adagot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. június 7. 20:1812599.

    Sziasztok!

     

    Andi, gyönyörüü ez a Hamburger, most szenvedek is rendesen.   Kutyik nagyon aranyosak

     

    Közben elkészült a sajtos tallér. Már megint nem enged képet feltenni, itt láthatjátok:

     

    http://alchri62.blogspot.com/

     

     

    Sajtos tallér/alchri:

     

    Eredetileg sajtos gofri recept, de most a fagyi ostya sütökémben sütöttem meg papír vékonyra. Ez nagy mennyiségnek tünt, a fele adaggal próbálkoztam.

     

     25 deka margarin, 60 deka liszt, 20 deka reszelt sajt, 1 zacskó sütöpor, 2 deci tejföl, 2 tojás, tej, só, pirospaprika, köménymag

     

    A margarint a tojással összekevertem, beleszórtam a reszelt sajtot, hozzáadtam a tejföltpici pirospaprikát, 1 ek. köménymagot és jól összekevertem. Utána a sütöporral elkevert lisztet tettem bele és annyi tejet öntöttem hozzá miközben folyamatosan kevertem, hogy sürü masszát kapjak. Sóztam.

     

    A sütökét felmelegítettem, kikentem vajjal és porciónként megsütöttem. Gofri sütöben is megsüthetö.

     

     

    Ma este teljesen mindegy kik gyöznek, egyhamar nem fogunk elaludni, ígyis úgyis dudálás lesz mert török is és portugál is él böségesen városunkban.

     

    Szép estét Mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 7. 20:0712598.

    Szia Lilikém!

     

    Hát, ezt  hamburgert nem lehet szépen enni... Jó nagyra kell nyitni a szájat!

    előzmény:
    litita (12596)
    2008-06-07  19:39
  5. 2008. június 7. 19:4412597.

    Gyönyörű, és a pálmáid ! Nem tudok szóhoz jutni. Igaz a pálma arra az éghajlatra való, nem ide. Nekem az idén 5 pálmám halt el. Én nem bírom a meleget, de ebbe a medencébe kimerészkednék !

     

    előzmény:
    latsia (12587)
    2008-06-06  06:50
  6. 2008. június 7. 19:3912596.

    Ez a hamburger tényleg gyönyörü! Csak azt meséld el nekem, hogy eszitek? Mert gondolom Nektek sem fér be a szátokba egy falat. Vagy kés-villát használtok?

    De szépen virágzik ez a kaktusz!

    A kutyik meg nagyon aranyosak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12595)
    2008-06-07  18:38
  7. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 7. 18:3812595.

    Sziasztok!

    Az időjárás nem szúrt ki velünk ma, csak hazafelé! De akkor dézsából ömlött...

    Nagyon finom hamburgert csináltam, mutatom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. június 7. 17:4712594.

    Lilikém, nagyon nehéz valóban, de ezzel a diétával én már régen is gyorsan ledobtam magamról jó néhány kilót, csak sajnos vissza is híztam, mert nem tartottam be a doki tanácsát. Egy német doki találta ki ezt a diétát, a Dr.Markert diéta fórumon olvasni róla többet.

    A pali szerint nincsen jo-jo hatás, ha a port a diéta vége után továbbra is isszuk naponta egyszer és a többi étkezés természetesen sovány és fehérjedús.

    Ez a fehérjepor teszi azt, hogy ne légy rosszul a koplalástól, eszméletlen energiát ad, érzem, hogy sokkal aktívabb vagyok azóta. Olyanoknak is ajánlják akik nem fogyóznak, csak sokat sportolnak, tanulnak és energiára van szükségük.

     

    Kiváncsi vagyok,hogy ízlik majd az édesség, a napokban találtam meg a képet róla és ezért ugrott be ilyen gyorsan. Majd ezt is felteszem a blogomra.

     

    Most fél szemmel nézem a foci EB megnyitót és közben sajtos tallért sütök a ketyerémmel, Majd beszámolok, hogy sikerült-e a sütés, egy sajtos gofri receptet próbálok ki. Férjemet szeretném vele meglepni mire hazajön.

     

    Zürichben van és mondta, hogy eszméletlen mi van az utcákon, mit rendeznek a rajongók, pedig ma nem is ott van a meccs hanem Baselben.

     

    Már elöre fél a jövö héttöl, pont ott lesz megint amikor Zürichben lesz a meccs.

     

    Szép délutánt!

    előzmény:
    litita (12593)
    2008-06-07  17:23
  9. 2008. június 7. 17:2312593.

    Nem tudom elképzelni, hogy tudod azt megcsinálni, hogy napokig neegyél szilárd kaját, én biztos nem birnám ki. És biztos, hogy nem lehet baj belőle? Túl drasztikusnak tünik nekem. De a ruha, amibe bele akarsz fogyni, tényleg nagyon szép!

     

    A receptet nagyon szépen köszönöm, délután benéztem ide egy percre, megláttam, ki is mentem megcsinálni, most pihen a hűtőben. Málnám nem volt, ezért egy sor friss eper ment rá és a másik sor fagyasztott szeder. Remélem jó lesz, majd este beszámolok róla.

    előzmény:
    alchri (12592)
    2008-06-07  12:56
  10. 2008. június 7. 12:5612592.

    Sziasztok!

     

    Ma nem fözök, holnapra elövettem marhapörköltöt a mélyhütöböl, abból lesz valami, de az is lehet, csak úgy magában, tarhonyával tálalom.

     

    Lili, arra gondoltam, hogy legközelebb nem muffinformában hagyom megkeményedni a fagyis ostyákat, hanem van egy mini torta formám, olyan mint a muffinforma, tehát több mélyedés van a tepsiben, abban hagyom kihülni és utána cukros mascarponés krémsajttal és friss gyümölccsel töltöm meg. Alexéknek kipróbálom.

     

    Nekem ez a diéta vált be eddig mindig, mert itt nincs mese, egy falat szilárd kaját nem ehetsz, ezt inkább megtudom állni, mintha salátával fogyóznék, ott elöbb bekapnék észrevétlenül itt-ott valamit. Ma van a 6. napom, de lecseréltem a poromat, mert az elözötöl már undorodtam. 4 kiló mínusz eddig. Még kb. 10 napig szeretném csinálni és utána átállni a salátákra.

     

    Tulajdonképpen addig akarom csinálni, amíg vissza nem fogyok a kedvenc ruhámba---------->

     

    Lili, hirtelen ez jutott eszembe a kuglófodhoz:

     

    MÁLNÁS ÉDESSÉG/ALFREDISSIMO/alchri:

     

    30 deka fagyasztott málna, 20 deka fagyasztott vegyes erdei gyümölcs, 1 citrom, 2 ek. vaniliáscukor, 30 deka fonott kalács, vagy házilag sütött sütemény az alábbi recept szerint, 60 ml Cassis ( Feketeribizli likör) de más gyümölcslikör is megteszi!!!!, 8 deka cukor, egy pár csepp fehérbor, tejszín a tálaláshoz.

     

    Egy üvegtálat alul sütöpapírral kibéleltem. / Bármilyen más tál is jó erre a célra/ . Erre a kalácsnak az egyharmadát, amit szeletekre szeltem, rátettem, majd megszórtam van. cukorral és meglocsoltam rummal.

    Nem volt itthon semmilyen liköröm, így rumot használtam.

    A málnát és az erdei gyümölcsöt külön külön egy edényben felengedtem, 4-4 deka cukorral, a fél citrom reszelt héjával és egy kevés fehérborral, külön-külön megmelegítettem, NEM FORRALTAM!!!

     

    Utána leszürtem, a gyümölcs levét félretettem.

    Az elsö réteg kalácsra rátettem az erdei gyümölcsöt, majd a következö sor kalács következett. Azt is megszórtam van. cukorral, meglocsoltam likörrel ( rummal) és arra a málnát öntöttem.

     

    Az utolsó réteg kalácsot leöntöttem a gyümölcsök levével.

    Majd egy passzoló tányért ráhelyeztem és arra egy nehezéket tetem, pl. egy ananászkonzervet. Így préseltem órákig, hüvös helyen.

    Utána kiborítottam és még meglocsoltam likörrel, majd ízlés szerint habbal tálaltam.alchri; csak málnából készítettem.

     

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. június 7. 11:5112591.

    Szervusztok.

     

    Tegnap marhalábszárból rízseshús volt nálunk ebédre, ma cukkini lesz füstölt sajttal töltve és fokhagymás palacsintatésztában kisütve sült krumpmival és paradicsomsalátával.

     

    Az unokahugomék megint hoztak egy kuglofot, hogy csinálja belőle valamit. Hetente kapnak egyet az anyóstól és nálam landol feldolgozásra. Eddig csak kalácsfelfujtat és kalácspudingot tudtam csinálni. Ha van valami más receptetek a kalács felhasználására, nagyon megköszönném.

     

    Erika, nagyon tetszenek ezek a tölcséreid, csak nálam annyira nem lenne kihasználva ez a masina, mert elég ritkán adok fagyit, de nagyon jópofák. Nem is értem, hogy tudod megállni, hogy ne egyél ezekből a finomságokból, mikor naponta készited. Klári legalább salátákat készit és így nem csábul el, habár most a rokonsággal biztos nehezebb lesz megállni.

    Nagyon szép a pünkösdi rózsád!

     

    Klári, örülök, hogy rendben megérkeztettek és már csak a pihenés a fő program. Nagyon klassz az a medence, habár én azt hiszem a medence körül a füves részt megtartottam volna. De ez csak az én mániám, hogy a kertben sok zöldet szeretek látni.

     

    Na, megyek a városba, majd estefelé jövök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 6. 19:3012590.

    Sziasztok Kislányok!

     

    Olvasgatok időnként, csak sok időm nincs írni...  Ma délután voltam egy nagyon kedves ismerősömmel fagyizni. Olyan igazi, kiülős, bámészkodós fagylaltozás volt, nagyon élveztem!  Holnap, ha az időjárás is úgy engedi, akkor grillen sütök majd hamburgert. Ha ez így lesz, majd lefényképezem!

    Pussz Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. június 6. 19:0912589.
    Nagyon szép, kiváncsian várom a többi fotót.
    előzmény:
    latsia (12587)
    2008-06-06  06:50
  14. 2008. június 6. 09:5912588.

    Sziasztok!

     

    Giza55, köszönöm!

     

    Klárikám, ez nem semmi, gyönyörüüüü lett, gratulálok!  Elképzelem ahogyan a napernyö alatt egy nyugágyban üldögélsz, nagyokat úszol, és közben a saját otthonodban vagy, így elviselném én is a höséget. Melinának is gondolom sok öröme lesz benne. Használjátok egészséggel!

     

     

    Alex telefonált nemrég és mondta, hogy egy hét múlva jönnének a barátjával Tysival együtt mert fodrászhoz mennek és addig nekem kéne vigyázni rá. Persze, hogy örülök neki, kiváncsi vagyok megismer-e. Itt is aludnának. Kár, hogy férjem nem lesz itthon, pedig biztosan ö is örült volna a kutyusnak.

     

    Ma Chrinek fözök valamit, aztán elutazik, este koncertje lesz valahol.

     

    Kezdödik a foci láz, olyan mintha tegnap lett volna a Világbajnokság.

     

    Lefotóztam a pünkösdi rózsámat, 1 hét után nyílt ki már azt hittem a kukába landol.

     

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. június 6. 06:5012587.
    Sziasztok Lányok!

    Csak egy gyors beköszönés, megérkeztünk a melegebb éghajlatrasok tennivalónk van, de hétvégére végzünkMost redezzük be a medence körüli részt, de azért hoztam egy előzetes képet
    Ezen a hátsó kis kertben csak fű volt és körben a fák, most meg ilyen
    Még ma jönnek a nyugágyak, és a napernyő, mert jó meleg van ám!
    Este vagy holnap jelentkezem, addig is puszi Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. június 5. 22:0912586.
    gratulálok neked
    előzmény:
    alchri (12585)
    2008-06-05  16:16
  17. 2008. június 5. 16:1612585.

    Sziasztok!

     

    A Lidlben jött ma fagyi ostya sütö, most jöttem rá, hogy nagyon jó vétel volt.

     

    Férjem ugyanis majdnem az összes ostyát megette és én még féltem, hogy sok lesz.

     

    Ropogós, illatos tölcséreket és kosárkákat sütöttem, meg egy csomót csak úgy hagytam kerek lapnak. Amikor megsül, nagyon forró, elég nehezen lehet a tölcsér formálóra feltekerni, de a muffin formába nyomkodva is csinos ehetö fagyis tálka lesz belöle. De bármi más is tálalható benne. Nagyon hamar megkeményszik.

     

    Most sajtos tallér recepteket vadászok, szerintem az is sikerülne benne.

     

    Alap tészta fagyi tölcsérhez/alchri:

     

    25 deka cukor, 1 csipet só, 12,5 deka vaj, 2 tojás, 2,5 deci meleg víz, 25 deka liszt, 1 van. cukor

     

    A vajat felolvasztottam a mikróban és a cukorral, van. cukorral, tojással, csipet sóval simára kevertem. Beleszórtam a lisztet, összekevertem, majd lassan hozzáadtam a vizet. Simára kevertem.

     

    A formát felmelegítettem és megkentem vajjal. 3-4 ek. masszát a közepére öntöttem, lecsuktam, kicsit összenyomtam és kb. 3 percig sütöttem. Még forrón vagy muffinformába nyomkodtam, vagy tölcsért formáltam belöle. Gyorsan kell vele dolgozni, mert nagyon hamar megkeményedik. Viszont nagyon forró amikor kivesszük a sütökéböl.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. június 5. 07:1512584.

    Sziasztok!

     

    Ma már folyamatosan esik az esö, sötét van kint.

     

    Tegnap csak Chrinek kellett föznöm, egy paradicsomos sajtos rakottkrumplit csináltam neki. Ma férj vízben fött krumplit kért, nekem is könnyebb így a diétát bírni. Változóak a napok, van amikor szenvedek, de van amikor meg sem kottyan a koplalás.

     

    A fehérjepor amit naponta 3X innom kell, rengeteg energiát ad. Vettem hozzá lúgosító port is, meg valamilyen bélflora kapszulákat. Egy komplett program van a neten erröl a diétáról. Tulajdonképpen mától ehetnék 3. étkezésnek szilárdat, de én addig szeretném a léböjtöt csinálni ameddig csak bírom, majd utána folytatom a leírás szerint. Jó recepteket is írnak, inkább fehérjedús ételekkel. Mára a 3. kiló ment le, ahhoz képest, hogy hétfön kezdtem, nem is rossz.

     

    Zsuzsi,érdekes lehet egy ilyen kiállítás, én még nem voltam ilyenen.

     

    Lili, igen, friss gyümölcsökböl csináltam, méghozzá aznap vettem öket, mert féltem, hogy az eper trutyás lesz másnapra. A zselé szerintem jó ötlet rá, mert összefogja a gyümölcsöket, meg nem engedi elszinezödni öket.

    Marci tüneményes kisbaba, látszik rajta a kiegyensúlyozottság. Júlis közepén én is megyek 2 napra Bécsbe, egy mini nlc-s találkozóra, szép programmal egybekötve.

     

    Szép napot Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. június 4. 22:1512583.

    Lili, de aranyos a Marci és milyen nagy már !

     

    A hétvégén nálunk is zöldborsó leves van tervezve, de nálunk piaci borsóból .

    előzmény:
    litita (12581)
    2008-06-04  18:03
  20. 2008. június 4. 21:4012582.

    Bocsánat, csak közben volt egy nagy séta Marcival és Tinával itt nálunk a „korzón”.

     

    Fünfi-Zsuzsi, finomak lehettek azok a karajszeletek.

     

    Sherpa-Andi, ez a torta nagyon szép! Beirnád a receptet?

     

    Erika, látva ezt a kekszes sütit nem csodálom, hogy percek alatt elfogyott. Ennek a receptje azt hiszem megvan nekem, mert most nagy kedvet csináltál hozzá. A gyümölcsök rajta frissek vagy fagyasztott is van közte? Csak azért kérdezem, mert kiváncsi lennék, hogy a fagyasztott hogy marad ilyen szép és nem lesz löttyedt..

    előzmény:
    litita (12581)
    2008-06-04  18:03
  21. 2008. június 4. 18:0312581.

    Sziasztok.

     

    Nem sokat főztem az utóbbi napokban, ezkről nincs nagyon beszámolnivalóm.

    Szombaton esküvőn voltunk, a nap folyamán többször is (házasságkötő, templom, vacsora és messze nem egymás után voltak ezek), vasárnap meg Bécsben voltam, ott találkoztam a moszkvai barátnőimmel, egyetemi évfolyamtársnőimmel (ha annak idején nekünk valaki azt mondja, hogy Bécsben fogok velük valaha is randevuzni, biztos, hogy kinevetem), akkor ott ettem óriás bécsi szeletet salátával, persze a felét sem birtam megenni. Hétfőre volt még tökfőzelék, tegnap áthivtak a szomszédba egy salátavacsorára.

    Ma zöldborsólevest csináltam, reggel szedtem az idei első saját borsóból valamennyit. Utána töltött paprika volt.

     

    Tegnap csináltam Marciról pár képet, ezeket megmutatom és kezdem a visszaolvasást
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. június 4. 17:0412580.

    Sziasztok Lányok !

     

    Nagy a csend errefelé, nem főztök semmit ti sem?

    Nálunk tegnap és hétfőn kitartott a hétvégi maradék. Ma pedig bolgnai spagetti volt ebédre.

     

    Láttátok már a "Láthatatlan kiállítást"?  Mi ma néztük meg és feltétlenül ajánlom mindenkinek, akinek van rá lehetősége, hogy menjen el. A látó embereknek mutatja meg, hogy milyen a vakok élete. Egy vak fiú vezet végig a tárlaton és a látáson kivül az össes többi érzékszerveddel "nézhetsz". Persze leginkább tapogat az ember, legalábbis mi, bár mondjuk a kávézóban az illatok is nagyon sokatmondóak voltak.

    Nagyon jól megcsinálták és tényleg érdemes megnézni.

     

    Szép napot mindenkinek !

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. június 3. 06:3412579.

    Sziasztok, jó reggelt!

     

    Tegnap csak Chrinek föztem egy alpesi tésztát, az elkövetkezö napokban is sokat leszek szalma, olyankor nem fözök.

     

    Elkezdtem egy léböjtkúrát, szépen potyognak lefelé a kilók és érdekes módon most nem szenvedek annyira töle, nem vagyok éhes. Olyan sokáig szeretném csinálni, ameddig csak bírom. 27.-én lesz a következö meghívásunk, addig nem kell semmi különlegesröl  lemondanom.

     

    A blogomat töltögetem fel, de a régi föztjeimmel.

     

    Tegnap hatalmas vihar vonult el felettünk, késö éjjelig hatalmasakat villámlott és dörgött. Ma is esöt mondanak, le is hült a levegö.

     

    Képek:

     

    1. Az ünnepelt és én a szombati buliban a tejfölös kekszes édességgel.

    2. Közelebbröl az édesség.

    3. Szerenád az ünnepeltnek

    4. A pénteki búcsúztatója Hamari Júliának

     

    Andi, ez egy remekmü lett, gyönyörüüü!

     

    Szép napot Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 2. 18:4912578.
    Mutatom a tegnapi Epres-csokis charlotte-torta képét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. június 2. 08:1812577.

    Jo reggelt Mindenkinek!

     

    tegnap majd szethasadt a fejem, annyit gondolkodtam ennek/ itt kepet akartam feltenni, de nem ment :( / a kajanak a neven. sajnos nem tudtam megmondani a vegen a csajoknak, mit ettem szoszerint ketpofara:)

    kicsi daralthus, hagyma, fuszerek es bepanirozzak. en ugy jellemeztem a baratnoimnek, hogy ugy nez ki, mint egy oriasi eger kaki.

     

    előzmény:
    latsia (12572)
    2008-06-01  10:12
  26. 2008. június 1. 17:5912576.
    Igen, jó lenne, de egyelőre állandóan rohanok . És a lakáskeresés is borzasztóan fáraszt. De azért csak összehozzuk valamikor a randit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12575)
    2008-06-01  17:51
  27. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 1. 17:5112575.

    Szia Fünfi!

    Valamikor, ha van kedved találkozhatnánk... Gondolom van mesélni valónk!

    előzmény:
    Fünfi (12574)
    2008-06-01  15:58
  28. 2008. június 1. 15:5812574.

    Sziasztok megint !

     

    Andi, régen találkoztunk, minden rendben?   A saláta dresszinget már én is néztem, de eddig csak a katalógusokban találtam. Egyidőben Ausztriából hoztuk mindig és nagyon szerettük.

     

    Elkészült a mai ebédünk is, egy picit az óvári szeletre hasonlít. A karajszeleteket sóztam, borsoztam és kevés olajon átsütöttem mindkét oldalát. Utána áttettem egy tűzálló edénybe, tettem rá nagyon vékonyan szeletelt füstölt sonkát, a zöld fokhagyma szárából karikákat és trappista sajtot és irány a sütő. Petrezselymes újkrumplit és egy kis zöldsalátát csináltam hozzá.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12573)
    2008-06-01  10:55
  29. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 1. 10:5512573.

    Sziasztok!

     

    Ma nálunk is rántott csirke lesz ebédre újkrumplival. Csináltam egy epre-csokis charlotte- tortát, de sajnos a képfeltöltés nem üzemel... Na, majd később megmutatom!

    Tegnap a "tanyán" voltam, ki kellett takarítani. Persze csak egy szobával és a fürdőszobával végeztem, így jövő hétvégén is ez a program... A kerti grillen sütöttem tarját és csináltam hozzá vegyes salátát. A Barillo cégnek van két újfajta saláta dresszingje, egyik citromos, a másik bazsalikomos. Javaslom, próbáljátok ki, nagyon finomak!

    előzmény:
    alchri (12571)
    2008-06-01  09:18
  30. 2008. június 1. 10:1212572.

    Sziasztok Lányok!

    Jelentem bepakolva, természetesen megint túlsúlyt fogunk fizetni, de én csak sokat tudok vinni
    Most a gyerek alszik, ha felébred megyünk be a városba egy kicsit lófrálni, játszóterezni, estére megsütöm sztem a mélyhűtőben lévő tintahalat salival, és slussz....

    Cipruska
    , megértelek, vannak ellenállhatatlan dolgok Cipruson, de én most bekeményítettem, folytatom a megkezdett kalóriaszegény étrendet még egy kicsit, gondolom sértődéseket majd begyújtök, ha nem eszem anyósom legjobb baklavájából, apósom legjobb kleftikojából, a nagynéni legjobb grízes sütijéből, stb...
    Cserébe majd Veled kávézom nemsokára, na?!

    Zsuzsi, ok, csak olyan szépeket sütsz, jó lesz látni őket megint!

    Erika, a lényeg, hogy jól éreztétek magatokat!! Receptek jöhetnek!

    Na mentem, többet már nem jövök csak majd délről, puszi Nektek!

    előzmény:
    ciprussun (12569)
    2008-06-01  08:46
  31. 2008. június 1. 09:1812571.

    Sziasztok!

     

    Sajnos az esö miatt mégis a lakásban volt a buli, szegény ünnepelt improvizált, sokan segítettek neki. Ugyanis már az italoktól kezdve a padokig, asztalokig minden a kertben volt, gyorsan vissza kellett mindent szállítani és a lakásabn felállítani.

     

    Nagyon kellemes volt, isteni kajákat készített megint, pár receptet elkérek töle. Imád fözni és tud is.

     

    Férjem lefotózott minket ahogyan az édességet mutatom, a barátunk viccesen nyalja a száját, aztán pont ö nem evett belöle, 10 perc alatt elfogyott az egész tál. Volt rajta sárgadinnye, szeder, eper, áfonya és mag nélküli szölö.

     

     

    Zsuzsi, örülök, hogy tetszett a film, a magyar címéröl rá nem jöttem volna, hogy ez az .

     

    Klári, már biztosan készülödtök, nem irigyellek.

     

    Ciprus, szia!

     

    Ma rántott csirke lesz ebédre. Most bezzeg gyönyörü idö van kint.

     

    Még nem megy a képfeltöltés.

     

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2008. június 1. 09:1412570.

    Jó reggelt !

     

    Klárikám, nem tudtam képet csinálni,mert Betti elvitte magával a fényképezőgépet.  Majd a következő sütést lefotózom. 

     

    Ma még nem tudom,hogy mi lesz az ebéd, karajt vettem ki a mélyhütőből, ez lesz az alap.

     

    Szép napot mindenkinek ! 

    előzmény:
    latsia (12568)
    2008-05-31  22:36
  33. 2008. június 1. 08:4612569.

    sziasztok Lanykak,

     

    en salata kurat tartok, mert igencsak elszaladt velem  a lo a Szigeten kebab ugyben.

     

    Lati, nem kellet volna beleneznem a blogodba...... ehes lettem:)

    előzmény:
    latsia (12568)
    2008-05-31  22:36
  34. 2008. május 31. 22:3612568.
    Szép estét Lányok!

    Beköszönök, nem hiszem, hogy holnap még lesz rá időm.

    Jók ne legyetek!

    Erika jó ez a tepsi, láttam már ilyet, nagyon praktikus!
    Remélem jó időtök volt a kerti bulin, itt csodás idő volt ma is, igazán jó volt ez az átmenet, aztán jöhet az igazi nyár

    Zsuzsikám mutathatnál egy kis kenyérkeképet

    Én ma az alábbi tésztát csináltam másodiknak a leves utánra, régi nagy kedvencünk, de végül vacsorára ettük, úgy jóllaktunk a levessel.

    Látom a képfeltöltés még mindig nem működik, akkor teszem ide:

    http://latsiakonyhaja.blogspot.com/

    Penne all'arrabbiata / Latsia

    4 főre

    35 dkg pennét sós vízben megfőzünk.
    1 ek olívaolajon megpárolunk 2-3 gerezd fokhagymát és friss chillipaprikát.
    Hozzáadunk 1 ek friss aprított bazsalikomot .
    Felöntjük 40 dkg hámozott, darabolt paradicsommal össze ronttyantjuk, belereszelünk egy kis Parmezán sajtot.
    A kifőtt leszűrt tésztával összekeverve azonnal tálaljuk.





    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2008. május 31. 18:0512567.

    Sziasztok Lányok !

     

    Látom, nagy a csend, élvezitek a meleget?

     

    Erika, megnéztem a filmet, nagyon tetszett, köszönöm szépen. Közben kinyomoztam, hogy a magyar címe: Ízlések és pofonok.

    Jópofa ez a tepsid a műanyag tetővel. Reméljük szerencsétek lesz az idővel és jól fog sikerülni a kerti party.

     

    Klári, hogy haladsz a készülődéssel? Nagyon kellemes utazást kívánok nektek, vigyázzatok magatokra! Jól hangzik a zöldborsó levesed, most időszerű is a friss zöldborsó idején.

     

    Én ma megettem az összes maradékot, mindenből csak 1-2 falat volt. Így a mai ebédem : gyümölcsleves, paradicsomos-mozzarellás csirke és tojásos nokedli salátával.

    Most sütöttem egy kenyeret és megcsináltam egy újabb adag epermisut (nálunk nagyon fogy, a csütörtökiből már egy falat sincs).  Most rendet kéne rakni a konyhában, de borzasztó meleg lett a kenyérsütés után, úgyhogy várok egy picit.

    Szép estét mindenkinek !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2008. május 31. 16:2912566.

    Sziasztok!

     

    Nemsokára indulok a kerti partiba, nem tudom mi lesz, de megint olyan sötét felhök jönnek mint tegnap és dörög az ég.

     

    Tegnap ilyenkor besötétült es egy hatalmas vihar jött ami eltartott pár óra hosszáig és kicsit lehütötte a levegöt. Ma egy ilyen nem lenne jó, mert a kertben nincsen hova menekülnünk.

     

    Tegnap este nagyon szép volt a koncert, Hamari Júlia búcsúzott el, nyugdíjba ment. Fantasztikus tehetséges növendékei vannak, az egyik lány most nyerte meg otthon a Simándi énekversenyt.

     

    Ma húst és kolbászt grilleztünk, holnap rántott csirke lesz.

     

    Klárikám, ha már nem "találkoznánk" a topikon, nagyon jó utat kívánok Nektek, vigyázzatok magatokra és jelentkezz hamar C.-ról.

     

    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2008. május 31. 08:5812565.
    Na a levessel már készen vagyok, teszteltem nagyon finom

    ZÖLDBORSÓLEVES HÚSGOMBÓCKÁKKA
    L
    / Latsia

    7 dl zöldséglevest felforrósítok, 2 marék zöldborsót és 1 marék aprított lestyánt teszek bele, felforralom.
    Belekeverek 1 tk pirospaprikával elkevert 1 doboz tejfölt, sózom-borsozom.
    Hozzáadom az előzőleg serpenyőben megsütött húsgombóckákat, átmelegítem és tálalom.

    Latsia:
    - kész fagyasztott húsgombóckákat /olyan, mint az IKEA-s, csak kisebb/ tettem bele

    Kép később vagy a blogon

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2008. május 31. 07:3512564.
    Sziasztok, kellemes hétvégét Mindenkinek!

    Ma visszük a blökiket az erdei panzióba, nagy lesz az öröm. Pláne, ha ott lesz egy Berni pásztor lánykutyi is, mert Rusty beleszeretett a múltkor, és van rá esély, hogy most is találkoznak

    Tegnap sütöttem egy kis húst és salival ettük, /utóbbi már maradékfelhasználás alkalmából késült, ment bele a kapritól a savanyúkáposztán át a friss zöldségekkel minden.
    Összedobtam a szintén maradék eperből egy gyors édességet is, az alja Digestive keksz morzsolva, kávéval meglocsolva, rájött a vaníliás és az epres joghurt keveréke, amibe mazsolát és tört diót is tettem, majd díszítettem egy picikét.
    Pillanatok alatt elfogyott, és nagyon könnyű, de ha vendégeknek tálaljuk, akkor kell bele egy kis zselatin, mert így kanállal kell enni.
    Akkor is, csak akkor szebben kivehető a tálból.

    Zebratorta
    , nálunk kedvenc lesz, megcsinálom most Cipruson is.
    Valóban szép nagy adag, jó ötlet a krém csökkentése auróra24!A zselatinhoz nem tudok hozzászólni, utálom, most sikerült először jól használnom

    Lili, nem tudom, miért nem lett neked csíkos, mindent úgy csináltál, ahogy a recept írja? Mert én igen. Legközelebb megpróbálom úgyis, ahogy az egyik csajszi csinálta a német oldalon, málnapürével nem keveri össze a fele krémet, hanem azzal simán keveri, akkor intenzívebb lesz a színe...

    Zsuzsi, írj Vicának az iwiw-re, nekem oda írt most is, majd válaszolok is neki, de majd már csak Ciprusról, mert honlapszerkesztés ügyben most nem érek rá, arról kérdezett....

    Erika, köszi megnézem majd Marionnál, de már azt sem itt, most már nincs rá időm...ma is valami gyorsat dobok össze, holnap meg már sztem nem is főzök, hétfőn utazunk

    Szép hétvégét Mindenkinek!

    Látom a képfeltöltés nem működik....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. május 30. 22:1712563.

    Sziasztok!

    én is megcsináltam a latsia-féle málnászebrát:)...viszont nem tettem bele 10 lap zselatint, csak 6-ot..Ha legközelebb csinálom, marad ennyi lap zselatin bele (azaz 6) + 50 dkg-ra csökkentem a túró mennyiségét (nekem nagyon töményen túrós volt így)..Egyébként ez nem egy túl édes torta (ami egyébként nem baj, mert én kevéssé szeretem a nagyon édeset), ez meglepett picit..A tésztája viszont számomra zseniális volt.. 

    nekem sem lett olyan szép,mint latsiának, de gondolom ez a zselatin miatt is..

    előzmény:
    litita (12560)
    2008-05-30  10:53
  40. 2008. május 30. 12:0212562.
    Klárikám, megtaláltam. Liebstöckel németül a lestyán és ha jól látom, Marion oldalán van pár recept vele. Ha segíteni kell valamiben, csak szóljál!
    előzmény:
    latsia (12558)
    2008-05-30  08:39
  41. 2008. május 30. 11:4612561.

    Sziasztok!

     

    Ma cigánylecsó lesz az ebéd, sertéshússal. Már megcsináltam egy nagy adag tésztasalátát, majd beírom a receptjét késöbb, ha fotót is készítettem róla.

     

    Még mindig nagyon meleg van, nálunk szerencsére semmi vihar nem volt az éjjel, a hírekben láttam, hogy máshol mit csinált.

     

    Délutánra még összedobom a káposztás,sonkás quiche-t, bár sok idönk nem lesz a csajokkal, mert nem tudnak korán indulni.

     

    Zsuzsi 48, szia,egész zavarba hozol, kedves vagy, köszönöm. Családom és barátaim szerint is bírka türelmem van. Különben idén összel lesz 4. éve, hogy az nlc-röl valaki, vagy valakik "szórakoznak" velem.

     

    Zita, Prága biztosan élmény lesz, sajnos én még nem voltam, Chri áradozik a mai napig róla.

     

    Klári, gyönyörüséges minden megint amit csináltál! Mi a lestyán németül? Az erdélyi vignettát az én erdélyi barátnöm is sokat készíti, egyszerüen utánozhatatlan az íze!

     

    Fünfi Zsuzsi, Vica eltünt teljesen, nem tudok róla én sem, utoljára azt írta, hogy sok a munkája és csak a háttérböl olvasgat minket.

     

    Lili, szerintem nagyon jól néz ki a sütid, a lényeg az, hogy finom, nem igaz?

     

    Tegnap vettem a Lidlben egy praktikus tepsit aminek lezárható müanyag teteje van fogantyúval, ez pont jó lesz nekem holnap a kekszes, gyümölcsös süti szállítására. Majd csak arra kell ügyelnem, hogy nehogy megvágják késsel az alját.

     

    Chrit nem vették fel a nyári produkcióra, túl fiatalnak találták, mondjuk tényleg van még böven ideje késöbb is megpróbálni. De eléggé le van törve, mert ebböl a pénzböl fizette volna a jogsiját. Mondtam neki, hogy minden rosszban van valami jó, legalább így elmehet a professzornöjének a mesterkurzusára.

     

    Kellemes napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2008. május 30. 10:5312560.

    Sziasztok.

     

    Klári, jól néz ki ez a mozzarellás-paradicsomos csirke, ne de a Pavlova!!! Olyan szépen tudtok tálalni és dísziteni, hogy megáll az eszem! A pavlova széle nálam tojásfehérje megsülte és a közepében van a tejszinhab, Te a szélekre is tettél habot, vagy mibe ültetted at epreket?

     

    Megcsináltam tegnap az epres-túrós zebratortádat, de nem lett zebra, a rózsaszin réteg túl híg lett, a fehér meg túl sűrű, így összefolytak a rétegek. Kettőt csináltam tegnap este, az egyiket a férjem bevitte a munkahelyére, azt üzenték, hogy nagyon finom lett, a miénket ma este fogjuk felvágni..

     

    Nálunk tegnap tökfőzelék volt pulykapörkölttel. Ma dinszteltem egy kis csirkemájat és főztem krumplit hozzá, azt lehet hogy még evés előtt átsütöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2008. május 30. 10:1212559.

    Sziasztok Lányok !

     

    Klári, örülök, hogy nektek is bejött a mozzarellás csirke. Jól néz ki a pavlovád ! 

     

    Lányok, mi van Vicával? Nagyon eltűnt az utóbbi időben.

     

    Én ma nem igazán fogok főzni, maradékokat ebédelünk. Lehet, hogy majd sütök valamit délután, csak még nem találtam ki,hogy mi legyen az.

     

    Szép napot mindenkinek ! 

    előzmény:
    latsia (12557)
    2008-05-30  08:37
  44. 2008. május 30. 08:3912558.
    és még....és sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2008. május 30. 08:3712557.
    Sziasztok Lányok!

    Zita, sztem ha kicsit visszaolvasol találsz pár finoom sütnivalót, mostanában Andi az "édességfelelős"

    Zsuzsikám megsütöttem tegnap a Mozzarellás csirkédet, isteni lett, és tényleg gyors,  mi rizottóval ettük, köszönöm!

    Összedobtam egy Epres pavlovát is, és kaptam a bartnőmtől lestyánt. még sosem használtam frisset, majd most, aztán a többit lefagyasztom, levesbe isteni azt tudom, de várok további ötleteket.
    Mindenesetre az illata olyan, hogy sajnálom elpakolni!
    Hozott még át isteni finom Erdélyi vignettát, padlizsánkrémet, olyan finoom, receptet kérek és hozom, megéri!

    Ma délután kozmetikushoz megyek, addig majd játszótereznek a többiek
    Legyen szép napotok, itt a hétvége!







    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2008. május 30. 08:0212556.

    Szép jóreggelt!

     

    Vagyok ám ,olvasgatok is, csak nyakig elhavazva munkával....és nem úgy tűnik, hogy egyszerűbb lenne a jövő hét, ráadásul utazunk is Prágába - ez mondjuk jó:)

     

    Főztem is, sőt fotók is vannak, talán hétvégén fel tudom tölteni, és akkor elküldöm! Csináltam zöldséges felfújtat - az alapötletet a nők lapjából szedtem (honnan máshonnan  ) és epres-túrós rétes is készült. Holnap valószínű grillezni fogunk, még valami sütit kellene kitalálni! Ötlet?

     

    Ti szokás szerint szépeket/finomakat süttök főztök!

     

    Jó hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2008. május 29. 09:5312555.

    Sziasztok,

    én csak háttérolvasó vagyok, de most nem állom meg, hogy ne szóljak hozzá. Ilyen tömény rosszindulatot, mint egyes hozzászólásoknál még nem láttam. Ez kinek jó? Ettől valakinek jobb napja lesz? Elég szomorú és elkeserítő.

    Nem megbántva a többieket, éppen alchri az, aki szerintem angyali nyugalommal kezeli ezt az irigységből fakadó rosszmájúságot, kedves, odaadó, példamutató.

    Ha nincs valakinek érdemi hozzászólása, nem lenne jobb csendben maradni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_227920 (12546)
    2008-05-28  18:47
  48. 2008. május 29. 08:3312554.
    Sziasztok, jó reggelt!

    Zsuzsi, köszi, mentettem, akkor most először is előkapom a fagyasztóból a Mozzarella sajtot, és ha túlélte a hibernálást, akkor a csirkemellet is és elkészítem ezt az ételt, de mi sztem salival esszük majd...

    Lili, ugye milyen aranyos?Sharon tűrné egy darabig, de aztán az árnyékba vonulna...Egyébként ahogy a blöki lihegett, úgy ugrált a pasi feje, nem tudom mennyire lehetett élvezetes az olvasásmindenesetre jól elvoltak!

    hallgasdezt-zsófika, szót sem érdemelsz, de azért megszánlak és válaszolok neked,
    A Béarni mártás 200 kcal és 4 adag, így az 1 főre eső kalóriaértéke 50 kcal, vagyis  ismét mellétrafáltál szokás szerint.
    Nézz utána valaminek,  aztán ugass bele a mások dolgába.
    Csak hogy tudd, szívesebben dobom fel a talpam egy kis mártásos lazac falatozás közben, mint az irígységtől pusztulok meg, itt a gép előtt lihegve mások életén, ami a te jövőd.
    De azért ma még legyen neked is szép napod....lesz?


    Nálunk tarol az allergikus jelekkel megspékelt bronchitis, ma megyünk vissza kontrollra, de úgy látom szépen hat az inhalálás...csak hogy ne utazzunk utazás előtt.


    Tegnap voltunk fodrásznál, volt egy kis frissítés és Melinakinak is levágták a frufruját, elég édes pofácska lett így

    Legyen szép napotok!
    előzmény:
    Fünfi (12551)
    2008-05-29  07:00
  49. 2008. május 29. 08:2812553.

    Sziasztok!

     

    Mára már valamivel kellemesebb lett kint, nem süt a nap, levegöt is kapni, nem fülledt annyira.

     

    Chri már elutazott Zürichbe, az operaházban lesz ma elöéneklés egy nyári produkcióra, nagyon drukkolok neki, ugyanis borzalmasan allergiás. A szeme bedagadva, 10 másodpercenként fújja az orrát, szerintem látni fogják rajta azonnal. Abban reménykedem, hogy a levegöváltozás jót tesz neki, mondtam, hogy üljön ki a tópartra, úgyis olyan szép ott, lesz ideje böven rá.

     

    Ma már megveszem a szombati buliba a hozzávalókat, remélem szerencsém lesz a sárgadinnyével, a tegnapi nem volt olyan édes mint az eddigiek.

     

    Holnap délután jön egy barátnöm akivel késöbb együtt megyünk egy koncertre amin a barátunk is énekel. Lehet, hogy egy másik barátnöm is beugrik, gondoltam, hogy megcsinálom a sav.káposztás, sonkás quiche-t. Estére Alex pedig tésztasalátát rendelt, még tisztáznom kell vele, hogy majonézeset kér-e vagy sima eceteset.

     

    A mai ebéd még nem alakult ki, de úgyis mindjárt megyek vásárolni.

     

    Klárikám, ez nagyon édes fotó, cuki a kutya ahogyan türi. A Brownies receptjeimet feltettem a blogomra, az édességek alatt találod, fent van a diós amit elöször írtam be anno, meg ugyanez dió nélkül, meg a málnásat is bemásoltam. Nagyon finomakat ettetek megint!

     

    Zsuzsi, jól hangzik a mozarellás csirkemell! Lehet, hogy holnap én is tojásos nokedlit fözök a 3 fiúnak, már annyit olvasom itt a topikon, hogy kedvet kaptam rá. Persze én csak majd nézem ahogyan eszik.

     

     

    Lili, egy kis tökfözeléket tegyél nekem félre légyszíves, ecettel, cukorral szeretem .

     

     

    Kellemes napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. május 29. 07:5512552.

    Jó reggelt!

     

    Ma tökfőzelék lesz nálunk mégnem tudom mivel. És van még maradék borsóleves.

     

    Erika, Tysi nagyon aranyos.

     Nem csináltam még meg a sonkás dinnyét, még nem vettem sonkát, de mindjárt megyek be a városba, megpróbálom nem elfelejteni, mert millió dolgot kell intézni.

    Én is betettem a Te meg a Klári oldalakat a kedvenceimhez, tanulmányozni valamikor később fogom.

     

    Klári, jó ez a bundás nyugágy! Tina nem nagyon tűri, hogy feküdjünk rajta (már próbáltam), forditva viszont nem tiltakozik.

    Klasszakat készitettél!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top