Keresés a fórumban

DOLCE VITA
Több Gasztro topik »
« »
Torolt_felhasznalo_199772

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

1. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006-08-27 21:113056.
    Sziasztok!

Nagyon jól sikerült a családi összejövetelünk!
    Szép idő volt, gyerekek kinnt játszhattak a kertben.
    Volt szilvakrém leves, bableves, sertés és pulykaragu és cukkinis palacsintába göngyöltük, tejföllel ettük. Olyan hortobágyis íze volt.
    A kürtős kalács remekül sikerült (most sodrófán) és volt cukrászdából süti is.
    Képeket nem is csináltunk, talán holnap abból ami maradt lekaphatok valamit. De nem is az a lényeg.

Nagyon köszönöm a puszit Lili, átadom holnap reggel. De ha jól megy hamarosan átadhatod Te is. A paella tökéletes, persze Tina a legjobb!

Klári nagyon köszönöm a macis képeket, meg minden kedves szót. Hát igen, mára már lenyugodtunk. Bekentem egy aloe vera darabkával, egész szépen gyógyul. Nem tudom miért úgy érzem hozzád egy lányka passzol most. De aztán lehet hogy fiú lesz persze. Még jó, hogy több lehetőség nincs

A körtés pite nagyon jól néz ki Sherpa!

Eper, érdekesen hangzik ez az édes-sós.

Mindenkinek jó pihenést, szép estét és jó éjt!
  2. 2006-08-27 16:433055.

Szép vasárnap délutánt mindenkinek!

Nálunk csodálatos idő van, süt a napocska, de nincs az a nagy meleg, Cicónak pont jó idő a kerti bulizáshoz.

Megcsináltam a Paellát Macisajt receptje alapján, hát sokat kell még gyakorolnom, hogy olyan legyen, mit az övé, de ízre szerintem nem volt rosz. A rizst egy kicsit túlfőztem, de a legnagyobb baj szerintem az volt, hogy túl sok rizst tettem a többi hozzávalóhoz képest, így alig látszott a hús, borsó, meg a rák (pedig két zacskóval is tettem bele. Na, majd legközelebb, mert, hogy lesz legközelebb, az biztos. Deszertnek a Haagen-Dazs fagyi volt tejszinhabbal és eperdzsemmel.

3. 2006-08-27 13:103054.

Itt Tatabányán az elmúlt két napban jó idő volt, de már érezhető a nyár vége. Már kicsit fázik a mezítelenül kilógó láb, kar a ruhából, ha nem a napsütésben vagyunk éppen hanem félárnyékban, árnyékban. Már hidegebb a szellő. De azért szépen süt a nap, és még meleg van. Én nagyon szeretem az Indián nyárt, remélem idén is lesz benne hosszasan részünk!  

Ma tejszínes-újhagymás-kaliforniai paprikás-sonkás spagettit készítek. És egy édes-sós olívás aprósüteményt, a receptjét pontosan bemásolom:

* Olívás sütemény az olajütőből (édes-sós aprósütemény)*-Stahl könyvtára, Susan Loomis: Életünk a Tatin utcában.

12 1/2 dkg puha vaj, 10 dkg porcukor, 1 ek. extra szűz olívaolaj, 20 dkg liszt, 1 jókora csipetnyi finom tengeri só, 10 dkg kimagozott, durvára vágott olajbogyó

1. Előmelegítem a sütőt 180 fokra (gázsütőnél 4-es fokozat), és sütőpapírt terítek 2 nagy tepsibe.

2. Egy nagy tálban kézi robotgéppel kikeverem a vajat, amíg lágy és halványsárga színű nem lesz. Hozzáadom a cukrot, és miután ezzel is simára kevertem, lassan belecsurgatom az olívaolajat, és addig kavarom, amíg tökéletesen elvegyül benne. Utána hozzáadom a lisztet meg a sót, és gyengéden, de alaposan tovább keverem, amíg a tészta teljesen sima nem lesz. Ezután beleszórom és jól elkeverem az olajbogyót is.

3. A tésztát nagy darab sütőpapír közepére teszem, lefedem egy másik darab papírral, és a kettő között kinyújtom 1/2 centi vastagra. Azért van szükség erre, mert a tészta nagyon ragadós, és a papírra nem tapad annyira. A tésztát ezután hűtőbe teszem legalább 30 percre, de akár 24 órára is.

4. Miután kivettem a hűtőből, a tésztából 5 centi átmérőjű korongot szúrok ki, és a vajjal kikent sütőlemezre teszem őket, egymástól másfél centi távolságra. A megmaradt tésztát összegyűjtöm, és egy 5 cm átmérőjű rudat gyártok belőle. Jól becsomagolom, és beteszem a hütőbe, amikor pedig a sütésre kerül sor, egyszerűen csak felszeletelem fél centi vastag korongokra, így nem kell újra kinyújtanom.

5. Körübelül 15 percig sütöm, amíg a korongok aranyszínűek lesznek. Ekkor kiveszem őket a sütőből, fém rácsra teszem, és hagyom kihűlni.

Körülbelül 34 korong lesz belőle.

Eper: Én a 12 dkg vajjal is kibékültem Nagyon finom! Érdemes kipróbálni!  

2006-08-27  10:18
    latsia (3049)
    előzmény:
  4. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2006-08-27 12:203053.

Körtés süti azt hiszem Fröken receptje---->

A mai ebéd: Szlvás-diós csirke krumplipürével

5. 2006-08-27 11:003051.
    Szia, én Bibictől úgy tanultam, hogy 180 fokon kb 45 perc alatt kész a hús, de meg kell 1x fordítani.
    Szerintem a patiszon hamarabb lesz kész, de ez csak tipp, majd félidőben szúrd meg és kiderül.

Lányok van egy nagy Almás gyűjteményem /sütik, habok, mártások, szószok, felfújtak minden almából/ ha valakit érdekel dobjon priviben egy mailcímet!
    2006-08-27  10:29
    fokrisz (3050)
    előzmény:
  6. 2006-08-27 10:293050.

Sziasztok!

Nemsokára csinálom az ebédet, ezért lenne mégegy sürgős kérdésem: Hány fokon süssem a rántott patisszont és a szeletelt pulykamellet a sütőben? Egyszerre fognak megsülni, vagy valamelyik hamarabb? A pulykamell elég vékonyan van szeletelve, a patisszont pedig olyan ujjnyi vékonyra szeleteltem. Köszi a segítséget előre is!  

7. 2006-08-27 10:183049.
    Sziasztok kellemes vasárnapot Mindenkinek! 

Tündi olyan gyönyörűek ezek a gyerekek!
    A kislányod még így összekarmolászva is annyira szép....olyan édes kis puszilnivaló pofikája van és olyan jó, hogy ilyen jól kijönnek!
    Én nagyon örülnék, ha nekem is kislányom lenne, ha az első nem, akkor a következő, és amikor ilyen gyönyörűséges lánykákat látok, akkor még jobban szeretném...
    De a lényeg, hogy egészséges legyen!

Ne haragudj magadra, egy szerencsétlen véletlen volt, szerencsére nem maradandó a sérülés, persze elhiszem, hogy lelkiismeretfurdalásod van, nekem is az lenne.
    Jó bulizást mára, küldök egy antik és egy modern gyógymacit!

Nálunk ma is mét be van borulva, ez a 3 hét, amikor esik minden nap az eső, ha nem is egésznap, de reggeltől estig többször.
    És még mondja nekem valaki, hogy Angliában sok az eső, hát itt is! De ennek is megvan a maga hangulata, de csak egy darabig.
    Mindig szerettem volna olyan helyen is lakni, mint Anglia, ahol olyan borongós az idő, esik vagy párás, be lehet gyújtani a kandallót, és egy csésze tea és egy jó könyv mellet pléddel betakarva lehet eltölteni egy napot... na most megkaptam!

Remélem azért Mo-on jobb idő van!
    Kellemes pihenést mára 
    2006-08-27  05:16
    Torolt_felhasznalo_386574 (3046)
    előzmény:
  8. 2006-08-27 09:563048.

Nem tudom, látta-e valamikor az E.T. cimű filmet, hát ez a nyúl úgy néz ki, mint E.T., de lagalábbis mint egy valami földönkivüli lény. De azért biztos finom volt. Én még soha nem ettem nyulat, egyszer egy szomszédasszony megkináln rántott nyúlcombbal és az félig nyers volt, na, akkor ment el a kedvem a nyúltól.

Egyébként, Jó reggelt mindenkinek.

Cicó, feltétlenül tőlem is adjál egy puszit Annácska szeme alá.

Most szedtem egy kis sóskát, csinálok egy soskalevest és paellát gondoltam Maci receptje alapján.

Szép vasárnapot mindenkinek.

2006-08-26  22:53
    Torolt_felhasznalo_143599 (3043)
    előzmény:
  9. Torolt_felhasznalo_386574
    2006-08-27 05:173047.
    Hangulatos étterem Klári, szép kajákkal!
  10. Torolt_felhasznalo_386574
    2006-08-27 05:163046.
    pár kép tegnapról

1. jó testvérek
    2. gyógypuszi
    3-5 karmolt macska
    6. a kőbányai Óhegy park augusztus 20.-a után

11. Torolt_felhasznalo_386574
    2006-08-27 05:123045.
    Szép reggelt Mindenkinek!

Lilikém a salátád csodafinom lehetett!

Maci, jössz a menüddel aztán csak csorog a nyálam megint! Hát van neked szíved éhgyomorra mutogatni (igaz Te nem vagy éhgyomorra ugyi?? )

Felsorolni sem tudom mindenki érdemeit, csak tömören annyit, hogy nagyon finomakat készítettetek megint!

Ma ismét a család egy szerényebb csoportja érkezik, 6 fő. Már kész van a szilvakrém leves, van fejtett bableves nagyobb korúaknak és erősebb gyomrúaknak.
    Aztán van boros-zöldséges sertés ragu meg tejszínes zöldpaprikás, fehérrépás,zelleres,petrezselymes pulykaragu. Ma sütök ki terv szerint hozzá cukkinis palacsintákat köretnek meg rizs vagy krumpli kívánság szerint. Kürtős is be van tervezve meg Maci pancake-je.

Lilikém!! Képzeld tegnap vettünk kávéfőzőt!! Eszpresszó-krémkávé főző, valami csoda! Legújabb szerelmetes készülékem.
    Hát lányok most már bevallhatom, hogy eddig észre sem vettem, hogy csersavat iszom kávé helyett! Ez valami hihetetlen különbség. Most rávetem magam a kávés olalakra (Maci!) mert végre tudok majd én is olyan guszta krémes kávékat készíteni meg cappuccinokat és egyebeket!

Mindenkinek szép napot kívánok!

jajj, még elmesélem tegnap mi történt okulásul. Parkban játszottunk mikor Annácskám hülye anyja (lsd. én) kitalálta, csússzanak le a gyerekek a csőcsúszdán. Na, jöttek is ki a lukon, csakhogy Bálint nem tartotta meg Annát rendesen így belerongyoltak az én kitárt karjaimba épp szemből arccal. Naná, hogy Annának felhasadt a felsőajka, és egy szép karmolás van a szemén alulról a tetejéig az én 1 mm-es körmömtől. Hát ez nem igaz, hogy épp én okozok fájdalmat neki! Teljesen oda voltam, persze Ő egy másodpercig sírt aztán nem is foglalkozott vele. De hát most olyan mint egy kis bokszoló meccs után. Már így is tele volt az arca szúnyogcsípéssel amiket előszeretettel vakar szét.
  12. 2006-08-26 23:093044.

Sziasztok! 

Kira ez a nyusszancs az első képen tényleg horrorisztikus! 

Lili jól néz ki a salid, biztos fini volt!

Sherpa01 jókat ettetek ma is, a körömpörköltet én is nagyon szeretem, de most nem merek csinálni, pedig szép körmöket lehet itt is kapni.

Nálunk ma program változás volt, a barátainkkal találkoztunk a városban, nagyon jól éreztük magunkat, egy hangulatos kis katakomba étteremben ettünk.

Jó pihenést Mindenkinek! 

2006-08-26  22:53
    Torolt_felhasznalo_143599 (3043)
    előzmény:
  13. Torolt_felhasznalo_143599
    Torolt_felhasznalo_143599
    2006-08-26 22:533043.
    Szep szombat estet Lanyok!

Juj, mar megint tevedtem..... ennyi finomsag - ide azert csak ritkan kell beneznem!

Macisajt! Eloszor is a kislanyokrol a fotokat csak bamulom, es nagyon szepek, mennyi ideje is, hogy keszultek? Az ujszulott kep nagyon meghitt, es biztosan nagyon fontos foto az eletetekben, az edesen alvo kisleany pedig a szoke hajasbabaval maga az alom!!! A konyhadrol pedig alig tudok szolni, hisz Te nap mint nap olyan dolgokat alkotsz, hogy alig tudunk kovetni..... !!!! Nem lehetnek a kislanyod egy par hetre?

Latsia! A tejszines-gombas tortellini a gyengem, mivel itthon a gomba tilto listan van Ember miatt..... biztosan isteni volt!

Litita! Szuper a Teng.gyum. salata.... en is igy szeretem!!!! Majd kuldok meg herkentyus recepteket!

Sherpa! A Korom-porkolt a halalom! Akik ismernek tudjak rolam, hogy a pacallal, majjal, tudovel, korommel a vilag vegere megyek.... ! A foto magaert beszel!

Lanyok! En ma kaptam attol a paraszt nenitol egy NYULAT, akitol a rengeteg paradicsomot vettem befozesre. Kedveskedni akart, es hozott egy nagy allatot..... egesz csinos, csak a feje nagyon horrorisztikus..... azt mar le is nyiszaltam, es kiloktem. Sikerult szepen feldarabolni, kulon raktam a 2 combjat + husos gerincet, az aprolekabol most parolodik a ragu. Ember telefonalt, es mondtam neki, hogy nagyon szep nyuszit kaptunk, de a fiam elarulta, hogy nagyon ronda, remelem, attol meg sikerul jol elkeszitenem, hogy meg is egyek.....

Ma tojasos metelt tesztat csinaltam hallal es fustolt sajttal, es meg az edes sargadinnyebol ettunk keves sonkaval....

Maci! Holnapra en is tervezek egy sziciliai focacciat, a Tied nagyon szep, es ha az enyem sikerul, azonnal recept megy!

Jo ejt Lanyok!

2006-08-26  21:50
    Torolt_felhasznalo_713512 (3041)
    előzmény:
  14. 2006-08-26 22:083042.

Jó dolog ez a kukta. Én nem használom túl gyakran, de néha nagyon nagy segitség (ld.körömpörkölt). Nem is értem, hogy robbanhatott ez fel annak idején, ez azért nem jellemző rá. Majd meglátod, ezzel nem lesz semmi baj.

Maci, ezt a szilvás gombócot már érzem is a számban, egyenlőre csak virtuálisan, de mi lenne, ha holnap megpróbálnám fizikailag is megkostolni (nem a Tiedre gondoltam)? Na, alszom rá egyet.

2006-08-26  20:55
    Torolt_felhasznalo_946299 (3038)
    előzmény:
  15. 2006-08-26 21:503041.

Nos, a képek.

Receptet késöbb berakok.

További kellemes szombat estét! 

16. 2006-08-26 21:483040.

Szép estét!

Ma szép apró rókagombát kaptam, amiböl nagyon finom ebédet csaptam. Sült borjúérmékhez csináltam belöle mártást, sherryvel, tejszínnel...receptet késöbb beírok.

Másodiknak szilvás gombócot föztem. A barackos gombóc tésztájának receptje alapján.

Focacciát is sütöttem olívával és rozmaringgal. Tegnap egy kedves ismerösünk ünnepelt szülinapot, neki sütöttem és vittem egy tarte tatint. Hát az oltári finom lett! Képeket a következö hsz-ban csatolok utóbbiakról.

17. 2006-08-26 21:363039.
    Nagyon fakó a pörkölted, még jön bele szaft, meg pirospaprika?
    2006-08-26  16:38
    Torolt_felhasznalo_946299 (3034)
    előzmény:
  18. Torolt_felhasznalo_946299
    2006-08-26 20:553038.

Képzeld Lilikém!

Direkt a köröm miatt vettem egy kuktát!  20 éve nincs kuktám, mióta egyszer az arcomba robbant az egész és csúnyán összeégtem... De most belebútoroztam, mert idáig a körömpörkölt soha nem lett elég puha lábosban... Most viszont picit sótlan lett nekem!

2006-08-26  20:47
    litita (3036)
    előzmény:
  19. Torolt_felhasznalo_946299
    2006-08-26 20:543037.
    Nagyjából 1 ujjnyi olaj legyen a tepsiben!
    2006-08-26  20:13
    fokrisz (3035)
    előzmény:
  20. 2006-08-26 20:473036.

Jaj, Sherpa, de guszták ezek a kaják! Imádom a Cézár salátát. A körömpörköltet is nagyon szerettem valamikor, de már egy ideje nem eszünk ílyen nehéz kajákat és most már nem is kivánom. Persze, ha valaki elém tenné és szépen megkérne, hogy kostoljam meg, nem biztos, hogy kétszer kellene mondani. A szedres sütid is nagyon jól néz ki.

Én most gondolkozom azon, mit kellene főzni holnap. Sütni is szeretnék valamit, de még fogalmam nincs, hogy mit.

Kira, megcsináltam azt a kis üveg tenger gyümölcsei salátát, ahogy mondtad majonézzel és paradicsommal, nem is tettem mást bele. Kiflivel nagyon finom vacsora volt. Utána meg olyan őszibarack, amit csak a mosogató felett lehet enni, az is isteni volt, kár, hogy csak egyet birtam megenni.

2006-08-26  16:38
    Torolt_felhasznalo_946299 (3034)
    előzmény:
  21. 2006-08-26 20:133035.

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, holnap tepsiben akarok rántotthúst, kis háromszög alakú ömlesztett sajotot és patisszont sütni. Mennyi olajat kell tenni a tepsibe? Mint amikor a sütinek kikenjük a tepsit, vagy többet? Jó lenne, ha tudnátok segíteni. Előre is köszi!  

22. Torolt_felhasznalo_946299
    2006-08-26 16:383034.
    Na, a képek!
  23. 2006-08-26 16:153033.

Köszönöm Mindenkinek még egyszer a jókívánságokat!  

Nálunk ma vegyes gyümölcsleves, egy könnyű cukkinis egytálétel és Fröken-féle sokat emlegetett szilvás sütemény lesz. Bemásolom a cukkínis receptet, a Cullináris oldaláról van. Én féladagot készítettem.

Körtébe és zsenge cukkinibe bugyolált friss kecske sajt paradicsomos vinaigrettel és bazsalikomos oliva olajjal

Hozzávalók 4 személyre:
    2 paradicsom kockára vágva
    Só, bors
    2 szál friss kakukkfű
    1 kis marék friss bazsalikom
    4 vastag szelet friss kecske sajt
    2 zsenge cukkini hosszában szeletelve
    2 körte vékonyra szeletelve
    4 ek extra szűz olivaolaj

1) Melegítsük elő a sütőt 200C-ra.
    2) Fűszerezzük meg a paradicsomot egy kevés bazsalikommal és a kakukkfűvel. Halmozzuk a sajtok tetejére, majd takarjuk be a cukkini és körte szeletekkel.
    3) A maradék bazslikomot turmixoljuk össze az oliavolajjal, majd szűrjük le, és keverjük össze a megmaradt paradicsommal.
    4) Óvatosan sateé a bugyolált sajtot az oliavolajban, majd 1 percig sütjük a sütőben.
    5) Minden tányérra egy sajtos csomagot teszünk és nyakonöntjük az öntettel.
    Azonnal tálaljuk.

2006-08-23  11:31
    Torolt_felhasznalo_771225 (2938)
    előzmény: