Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő 2016

bijuca87
Létrehozva: 2015. március 4. 12:38

Sziasztok!


 


 


 


Jó lenne olyan menyasszonyokkal beszélgetni, akik hozzám hasonlóan 2016-ra tervezik az esküvőjüket. Én már elkezdtem egy-két dolognak utána nézni a neten és ha minden jól megy akkor lassan a helyszín kiválasztása jön személyesen is, aztán apránként a többi dolog


Jó lenne tudni, mi mennyibe kerül, merre érdemes menni, milyen szolgáltatókat, helyszíneket ajánlotok! 


Nálunk egyelőre annyi biztos, hogy kb 70 fő lesz a vendégsereg, és nem szeretnénk nagy luxus esküvőt, valamint a dekor színe türkiz és sárga lesz. A helyszín valószínűleg Pest megyében, és mindenképp szeretném/nénk, hogyha a polgári szertartás külső helyszínen megoldható lenne.


Várom menyasszonytársaimat, hogy együtt ötletelhessünk a továbbiakban! 

  1. 2015. Április 25. 12:17176.

    Én nyáron szeretnék bejelentkezni néhány szalonba, szerintem július-augusztusban. Nem tudom, hogy bérelek-e vagy varratok, egyelőre egyiket sem zárom ki. Szeretném látni magamon a különböző szabásokat, melyik kényelmes, melyik tetszik. A 2016-os modellek úgy tudom csak november körül érkeznek meg a szalonokba, de ha idei vagy régebbi ruha tetszik meg, akkor érdemes minél előbb lefoglalni szerintem. 

    előzmény:
    Stelena27 (175)
    2015-04-25  09:50
  2. 2015. Április 25. 09:50175.

    Hu, ez nekem eszembe se jutott, jo, hogy mondtad.


    Szerencsere pont előtte levő hétvégén lesz az esküvőnk :)


    Egy kérdés, ti mikor kezdtetek el járni az esküvői ruhaszalonokat? Mikor foglaltatok le a ruhát? Ha addig meg fogynek, tudjak alakítani a ruhat?

    előzmény:
    flora88 (174)
    2015-04-25  06:03
  3. 2015. Április 25. 06:03174.

    Üdv Stelena27!


    Nekünk is májusban lesz az esküvőnk, bár még pontos dátumunk nincsen. Mi is azért választottuk, mert szép tavaszi hónap, talán még nem lesz az a nagy nyári kánikula (ha egyáltalán lesz idén). Májusban van Pünkösd, esetleg ha arra a hétvégére terveztek érdemes rákérdezni, hogy nem lesz-e drágább a lakodalom vagy ha lesz akkor a szállás. Jövőre május 16-i hétvégére esik. 

    előzmény:
    Stelena27 (172)
    2015-04-24  09:56
  4. 2015. Április 24. 10:05173.

    Mi 2 éve voltunk egy májusi esküvőn és csodálatos idő volt. Hétágra sütött a nap, sőt kifejezetten meleg volt aznap. 


    Úgyhogy szerintem ne izgulj a májusi esküvői időpont miatt, mint ahogy te is írtad akár nyár közepén is lehet épp eső és vihar (sajnos), vagy tikkasztó hőség, főleg a mostani időjárást elnézve. 

    előzmény:
    Stelena27 (172)
    2015-04-24  09:56
  5. 2015. Április 24. 09:56172.

    Közben megvan az esküvőnk dátuma, május közepén lesz :) 


    Szerintetek jó választás? Kicsit félek az időtől, hogy milyen lesz..bár tudom, hogy akár júliusban is kifoghatnánk rossz időt, esőt, de remélem nem kockáztatunk túl nagyot a májusi esküvővel. 


    Ismeretségi körötökben voltak májusi esküvők, milyen volt az idő? :)

  6. 2015. Április 22. 12:22171.

    Jah, azt elfelejtettem az előbb,h zenekart konkrétan a youtube-n találtunk. Sokat kerestünk, honlapot néztünk, érdeklődtünk de egyik se volt az igazi, pláne ár/ minőség arányban. Aztán néztünk konkrétan egy komplett lagzis anyagot (akkor már a zenekarra fókuszálva), a háttérben ki volt rakva a nevük. Rákerestünk, tetszett, megegyeztünk. (így lett egy 6 fős zenekarunk, akik nagy múlttal rendelkeznek, és lehetőleg nálunk is hozzák a formájukat). Nekem nem fontos a fúvós hangszer, el lettem volna nélküle is, de apukám halkan megjegyezte anélkül nem is zenekar a zenekar, és egy kicsit elkezdtünk a vendégek fejével gondolkodni, hiszen vannak 60+ akik lehet szeretnének majd a trombitás fülébe énekelni  Abban az egyben biztosak vagyunk, h a zenén, és az ételen nem spórolunk. A videós és fényképész egyértelmű volt kit kérünk meg. Előző sok munkájukat láttuk, és nagyon tetszenek, a szimpátia is meg van, szóval bízzunk a legjobbakban :)


     

    előzmény:
    boikámé (170)
    2015-04-22  12:09
  7. 2015. Április 22. 12:09170.

    Én nagyon régen voltam lagziban (értsétek úgy,h bőven általános iskolás voltam )a szüleim voltak, de egyértelműen mondták,h azt a vőfélyt ne. Szóval vőfélyt ismerősök (az elmúlt 2 évben házasodott) ajánlása alapján választottunk, és a találkozón megnéztük a videóit. Nálunk az is döntő volt, h a videós- fényképész- vőfély sokat dolgozott már együtt, jóban vannak, és segítenek egymás munkájában. Igaz, a találkozó kicsit döcögősen indult, de utána megtaláltuk a közös hangot. 


    Először döntsetek szimpátia alapján, vegyétek fel a kapcsolatot vele, találkozzatok és hát csak a videók maradnak. Ha egyik sem szimpi egy barát aki megbízható?


    A szállást csak a szülőknek, és a testvéreknek biztosítjuk, így is 15 főről beszélünk. A kis busz ötlete felmerült akik idősebbek, és nincs autójuk, de a jövendőbeli sógornőm azt mondta erre ne költsünk, higgyük el mindenki megtudja oldani (vannak unokák, keresztgyerekek ahová 3 fő is befér bőven). Azért (is) várjuk már utána lesz egy kis időnk együtt megbeszélni ki hogy érezte magát, sétálni a parkban, olyan ritkán vagyunk együtt. mármint a családdal töltünk kevés időt el

    előzmény:
    bijuca87 (166)
    2015-04-21  12:20
  8. 2015. Április 22. 11:53169.

    Nem tudom, szerintem egy humorista tiszteletdíja nem olcsó. Azt is figyelembe kell venni, milyen a vendégek összetétele, pl. nekem tetszene, de a szüleimnek biztosan nem. Ha maradnátok a klasszikus vetítésnél, azt egyedivé varázsolni? Maga a szertartáson megtartani a gyertya gyújtás/ homoszórást kiegészítve egy rövid esküvel? (neten láttam ilyen videót,h a forma szöveg mellett az anyakönyvvezető előtt is tett esküt a pár). Vagy elmenni vmi klassz helyszínre fényképezni a vendégekkel vagy videót készíteni jó kívánságokkal? Ha konkrétan nem lesz lagzi, attól egy kis köszönő ajándékot tehettek az asztalra az is személyes tud lenni.


    Nálunk (megyeszékhely) egy évvel lehet hamarabb bejelentkezni a polgárira, az egyházat nem tudom. Mennyivel érdemes előtte... passz, ha konkrét napot akartok pl. évforduló, fontos dátum minél előbb, ha igazából "mindegy" a nap akkor ráértek pár hónappal, 6 hónappal előtte. Persze ha szombaton szeretnétek, és esküvő szezonban lehet már foglalt lesz. Szóval szerintem amint lehet 

    előzmény:
    Stelena27 (168)
    2015-04-22  08:01
  9. 2015. Április 22. 08:01168.

    Nálunk nem lesz lagzi, közben eldöntöttük. Viszont szeretnénk valahogy feldobni az esküvőt mégis, valakinek van valami jó ötlete? :) Például humoristára is gondoltunk, hogy lehetne akár.. Mit gondoltok?


    Illetve még egy, ti az anyakönyvvezetőhöz már bejelentkeztetek? Mennyivel előtte érdemes, hogy legyen hely?

  10. 2015. Április 21. 15:28167.

    Mi is csak a szűk családnak szeretnénk szállást foglalni, bár lesz elég sok vendég akik olyan 40 km-re lévő városból jönnek. MI egy buszt tervezünk, ami mondjuk kétszer megjárja ezt az utat!


    A helyszínbe mi is lassan megegyezünk, de lefoglalva még semmink nincs, mivel nem tudjuk kiválasztani hogy mi legyen A DÁTUM! De szerintem egy-két héten belül ez is letisztul, mert gondolkodunk pénteki esküvőben is, nagy melegben sem szeretnénk, vannak itt kérdések bőven......

  11. 2015. Április 21. 12:20166.

    Sziasztok!


    Üdv Stelena27 köztünk! 


    Nagyon örülök, hogy mindenki halad a cél felé szépen apránként! 


     


    Egy kérdésem lenne hozzátok kedves menyasszonytársaim!


    Ti hogyan és mi alapján választjátok ki a vőfély/ ceremóniamestert?! Mert nekem fogalmam sincs, hogy mi alapján induljak el. Eddig ami esküvőn részt vettünk sajnos egyiken sem voltak/voltunk megelégedve a vőfély szolgáltatásaival. Videó alapján meg nem tudom, hogy egyáltalán le lehet -e szűrni hogy valaki jó -e vagy sem. Izgulok emiatt, mert a legtöbb helyen olvasgatva látom, hogy a vőfélyeket is időben le kell foglalni, mert hiphop elkapkodják az időpontokat.


    Valamelyikőtöknek van ajánlata vagy ötlete ?!  

  12. 2015. Április 21. 11:00165.

    Szia Stelena!


    Üdv köztünk :)


    Szerintem sem vagy elkésve semmivel, de igazat adok az előttem szólóhoz rugalmasnak kell lenni. Nagyvárosban mindig több lehetőség van, szerintem akik jövőre esküdnek többségük most kezd körülnézni, elérhetőségeket szerezni, referenciákat kérni stb. Mi azért indultunk el szervezni hamar, mert nem otthon élünk, így amit lehetett lefoglaltunk ill. konkrét elképzeléseink voltak (viszonylag nagy számú lagzi lesz, így a szóba jöhető éttermek korlátozottak voltak).


    Ha nem terveztek sok embert meghívni érdemes lenne, szerintem esküvői főszezonon kívül vagy pénteken gondolkodni, biztosan olcsóbban lehet pl. vacsora ajánlatot kapni. Ha nem vagytok nagy bulizósok akkor 1 max 2 fős zenészt megkérni,h zenéljen, aztán ha kedvet kaptok lehet táncolni. Azt nem hiszem,h reggelig ott lehetne lenni, de kb. hajnal 2-ig biztosan. Próbáljatok olyan helyet keresni ahol van külön terem, csak Ti legyetek. Nekem az ilyen megoldások mindig a családias hangulatot juttatják az eszembe, ekkora létszámnál simán lehet mindenkivel beszélgetni, táncolni. 


    A zenekar no igen, baromi drágák pláne ha 4-5-6 főről beszélünk. Nyilván ekkora létszámnál több hangszer és (elvileg) minőségi gépekkel is dolgoznak, de akkor is. Mi kaptunk 4 fős zenekartól 400e Ft+ útiköltséget, két lány két fiú, két szintetizátor ajánlatot, hát nem választottuk őket 

    előzmény:
    Stelena27 (159)
    2015-04-21  08:16
  13. 2015. Április 21. 10:00164.

    Nem is lennénk sokan, kb. 35-en csak.

  14. 2015. Április 21. 09:58163.

    Nem tudjuk igazából. A helyzet az, hogy semelyikőnk sem bulis típus. Szerintetek? :) 

  15. 2015. Április 21. 08:44162.

    Nem igazán értem. Akkor a helyszín kellene hajnalig, lesz tánc is, vacsora is. Ez eléggé lagzinak hangzik.

    előzmény:
    Stelena27 (161)
    2015-04-21  08:40
  16. 2015. Április 21. 08:40161.

    Nem, nincsenek extra igényeink szerintem :)


    Igaz, mi lagzit nem szeretnénk, csak vacsorát..na jó meg egy kis táncot. Nem tudom, az éttermet lefoglalhatjuk e egész reggelig, ha nem szeretnénk lagzit. Most kezdjük még csak nézegetni őket, de nem vagyunk túl jártasak a témában :)

  17. 2015. Április 21. 08:24160.

    Ha nincsenek extra igényeid és rugalmas vagy, akkor simán ráérsz. Én a májusi esküvőnket szeptemberben kezdtem el szervezni. Novemberre lényegében végeztünk is, minden le volt foglalva, csak egyeztetni kell azóta, meg a tárgyi dolgokat (cipők, szertartás kellékek stb.) beszerezni.


    De ehhez tényleg az kellett, hogy mindenben rugalmasak legyünk, időpont, helyszín, szolgáltatók...

    előzmény:
    Stelena27 (159)
    2015-04-21  08:16
  18. 2015. Április 21. 08:16159.

    Sziasztok! :)


    Nekünk is 2016-ban lesz az esküvőnk a párommal :)


    Olvasgatva a fórumot, kicsit megijedtem, mert mi még nem foglaltuk le az éttermet, csak nézegetjük őket. Szerintetek lehetséges, hogy már jövőre (vidéki nagyváros) nem lesz helyünk? 


     

  19. 2015. Április 21. 07:08158.

    Ez valóban nagyon jó tanács! Mi is csak a közeli családtagoknak tervezzük állni a szállást, de lehet még nekik sem kell majd.


    Viszont az odautazás nagy kérdés nálunk, mert a két vendégsereg egymástól 120 km-re lakik... nyilván ott lesz az esküvő ahol a nagyobbik fele van, viszont a másik részen nem sok (koránt sem elég) kocsi van. Így buszt fogunk bérelni, ráadásul a busz jó lenne ha hajnalban (azokat akik mondjuk 1-2körül akar távozni a lagziról) haza is vinné őket ... de akkor mi lesz azokkal akik maradnak? Ők hogy jutnak haza? Szóval ez számomra még egy elég tisztázatlan rész


    Közben tovább keressük a zenekart és rájöttem hogy nagyon naív voltam mikor azt hittem 150 ezer alatt/körül vannak. Csak első ajánlatnak egy 3 tagú zenekarra kaptunk egy 120ezres ajánlatot és azt hittem akkor ebben az árkategóriában keresgethetek... de több mint 20! ajánlat után kezd egyre szimpibb lenni a 120-as mellesleg tényleg jól játszanak csak kicsit sértette a fülem az angol daloknál a kiejtés


    Ja és köszönő ajándékok: Azt mondják a legtöbbször ott szokták hagyni/felejteni a vendégek... igazából én is kaptam már monogramos szappant meg ilyeneket de mindet egy ideig őrizgettem aztán kidobtam


    Szóval ha mi adunk (vőlegényem szerint felesleges) akkor csak egy kisebb csomag lesz pár szem cukorkával (mentolos, gyümölcsös) és rágóval mert éttermekbe nekem olyan szimpi hogy ha vacsora után adnak ilyeneket és az ember felfrissítheti kicsit a száját velük.

    előzmény:
    13reg26 (156)
    2015-04-20  15:09
  20. 2015. Április 20. 17:31157.

    Köszönjük szépen a tanácsod! Az az igazság, hogy mi is úgy gondoljuk, hogy csak a legközelebbi családtagoknak álljuk mi a szállását, ez összesen 5-7 ember, a többieknek pedig keresünk szálláslehetőségeket. Rengeteg kiadás lesz, ezt szerintem mindenkinek meg kell értenie.

    előzmény:
    13reg26 (156)
    2015-04-20  15:09
  21. 2015. Április 20. 15:09156.

    A 2015-ösöktől pofátlankodok át hozzátok.


    Ha valaki bizonytalan a vendégek elszállásolásával és utaztatásával kapcsolatban, akkor nekem az a tanácsom, hagyja rájuk a szervezést, kivitelezést. Inkább oldják meg a vendégek (oké, a szállás felkutatását azért vállaljátok magatokra), lehet így kevesebbet dobnak a kalapba, de legalább Ti nem dobtok ki pénzt az ablakon. Rettentő kellemetlen, hogy vannak vendégek, akik nem érzik át, hogy a párnak ez komoly erőfeszítés, időben és pénzben is, és simán rászerveznek, visszamondják, amikor mát nem sok mindent lehet tenni.

  22. 2015. Április 19. 09:52155.

    Sziasztok! 


    Nagyon szuper, hogy mindenkinek szépen alakul a helyszín kiválasztása. Mi május első hetében megyünk két választott helyszínre, az egyik egy hotel, a másik pedig egy étterem-panzió. Szállás árban a hotel húzósabb, a duplája a panziónak. A hotel konferenciaterméhez mindenképpen több dekoráció kellene, hogy esküvős hangulata legyen, így még az is pluszba hozzáadódna.  Mindenesetre elmegyünk mindkét helyre, amint megvan a helyszín, lefoglaljuk a vőfélyt, zenekart és a fotóst is ha lehet még májusban. 


    Nézegettük a köszönőajándékokat is, vannak nagyon jó ötletek, mi olyat szeretnénk, ami egyben ültetőkártyaként is funkcionál, amin mindenkinek a saját neve szerepel. Arra gondoltam, hogy a gyerekeknek valami kis játékos ajándékot találunk ki, elképzelhető, hogy a nők és a férfiak is különböző köszönőajándékot kapnak. Vannak ötleteitek? 


     

  23. 2015. Április 18. 15:40154.

    Sziasztok!


    Egy kis helyzetjelentés.


    Megnéztük a második színhelynek szánt termet is. Ugyanazért az összegért, mint a másik helyen kb. ugyanazt a szolgáltatást nyújtanák (vacsora, vendégváró, plusz korlátlan italfogyasztás) de itt nincs se külső helyszínen tartható polgári szertartás, sem szép kinti környezet, sem pedig esküvői hangulat. Nem mondom, hogy nem szép, de ha lehet választani a kettő közül akkor tuti hogy az első marad a befutó. Engem valahogy nem fogott meg, nem tudom magamat/magunkat elképzelni ott azon a helyen a "nagy napon". Úgyhogy egyelőre marad az első helyszín. Még jövőhét hétvégén megnézünk egy utolsó lehetőséget, aztán döntünk, hogy miként legyenek a dolgok. 


    Ti, hogy álltok a dolgokkal?


  24. 2015. Április 18. 13:25153.

    Jaj de jó, hogy ti is haladtok!


    Én kezdek kétségbe esni (tudom, tudom korai...) de szerettük volna hamar letudni a zenekar kérdését és hanyagolni a szervezést őszig, sajnos ez nem megy egyszerűen. igazából én zenekart sem akartam csak dj-t, aztán meggyőztek, hogy legyen zenekar, igen ám de akik tetszenek azok mind már foglaltak jövőre vagy felénk sem néznek 150.000 ft alatt... amit én őszintén szólva sokallok, főleg úgy hogy a vacsora alatt nem kéne játszaniuk csak utána...


    Már rengeteg helyről kértem ajánlatot és aki normális áron jól dolgozik mind foglalt... egy mentő zenekarunk ugyan van, hogyha már nem jön össze ők lesznek, de őket utaztatni kéne meg annyira nem is vagyok odáig értük, csak jók, nem pedig szuperek...


    Remélem Nektek gördülékenyebben mennek a dolgok

    előzmény:
    boikámé (152)
    2015-04-16  14:23
  25. 2015. Április 16. 14:23152.

    Sziasztok!


    Egy kis helyzetjelentés rólunk. A héten a szép napsütéses idő miatt (na és a szabadnap miatt), írtunk a kiválasztott dekorosnak. Nagy vonalakban leírtuk mit szeretnénk, és milyen lehetőségei vannak a helyszínnek. Pozitív,h mindenki visszajelzett, és mondtak körülbelüli árakat is, nyilván biztosat a személyes találkozó után lehet tudni. Volt olyan akivel skypeon beszéltünk, nagyon tetszett, h ennyire rugalmas!!!


    Akiben lenne kétség (vagy esetleg családi nyomás), h korai még szervezkedni, hiszen messze van még a jövőév. Az ne foglalkozzon velük, a dekoros is mondta, h időben neki kell kezdeni, mert a jó helyek/vőfélyek már nagyrészt foglaltak jövőre is. 


    Válaszolva az előző bejegyzésekre, a honlap nem a mi világunk, és nászajándék listát sem fogunk készíteni. Azért tartunk esküvőt, és lakodalmat is, mert szeretnénk ha a családunk és a barátaink is velünk lennének, ünnepelhetnénk majd bulizhatnánk egy jót. (Eszünkbe se jutott például, h mennyi ajándékot stb. kapunk milyen jó lesz nekünk...) Bízunk benne, h mindenki jól érzi majd magát (bár tudom olyan sosem lesz,h mindenkinek kedvezzünk )

    előzmény:
    boikámé (144)
    2015-04-12  00:17

Címlap

top