Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

RAI tanfolyamot végzettek

Torolt_felhasznalo_519131
Torolt_felhasznalo_519131
Létrehozva: 2005. Április 26. 16:08
Sziasztok Kedves Mindenki:))! Szeretném ha beszélgetnénk a RAI tanfolyamokról, akinek kérdése van, tegye fel, aki tud rá válaszolni, válaszoljon rá:))! Egy fajta kötetlen beszélgetés legyen:))!
Én most a Tifár I. készülök, és bizony néha megakadok, ill. egyik kollégám máshol végezte el az arolót, és az Ő tanára, nem tudom hogy csinálhatta, de egyszerüen nem egyformán kaptuk az infót:))! Van egy csomó tesztlapom, és a válaszok nem akarnak stimmelni:))!
TOVÁBBI KELLEMES NAPOT KIVÁNOK NEKTEK:))! Üdv: Attila
  1. 2005. május 10. 11:02126.
    Igen abban egyetértünk, hogy úgy kellene, hogy éljen MINDENKI -aki akár a Reiki, akár más utat követve -ahogy a nagy könyvben le van írva. Tudod azért én mint "diák", (még csak ebböl a szemszögböl tudok nyilatkozni) láttam már olyan tanárt (mindegy, hogy melyik ágazatot tanítja) aki csak mondja, hogy így kellene élni stb. . . és Ő megsem követi azt az utat. Akkor szoktam én kérdezni, hogy ha azt tanítom, hogy ne hazudjak, ne tegyek olyat, amit ha velem tennének nekem se tetszene, stb. . . akkor miért nem tartom be én magam ezeket a szabályokat, miért csak papolok, hogyan tudom én az utat mutatni a tanítványnak, ha magam sem azon az úton járok? Elnézést kérek a tanároktól de nem akarok senkit sem megbántani, csak érzékeltetni akartam, hogy sajnos vannak ilyen tanítok is:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_716629
    Torolt_felhasznalo_716629
    2005. május 10. 10:53125.
    Szióka!

    Sokáig nem írtam, de végre itt vagyok. Jó sok hozzászólás termelődött a napok alatt:-)

    Akkor ezek szerint nincs egy igazság a reikiben sem, mint ahogy másban sincs. Ez kicsit elbizonytalanított engem is, mert törekszem a tiszta és igaz energia felé, de úgy látszik csak reménykedhetem abban, hogy amit én kaptam az nekem és másnak is megfelelő. Remélem.

    Azért elszomorít, hogy semmi sem biztos már a mostani tanításokban, nem lehetünk eléggé biztosak abban, hogy a gyökerétől szerezzük meg a tudást.

    Na, de pont ezért járhatják sokan egyedül is útjukat, hogy önmegvalósításuk és megtalálásuk folyamán kapjanak információkat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (15)
     
  3. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 10. 09:56124.
    Szia Marta!
    Ne „irigykedj” annyira, azért én is korán kelek, mert a srácaimat el kell indítanom otthonról. :-))
    Csak miután készen vagyok a kisebb pakolásokkal, jutok a géphez. Erre szoktam mondani, hogy most ébredtem, bár ez még talán most sem igaz. Azért kell hozzá, egy löket kávé is. :-)

    Hát igen a tanítványok. Akik nem olyan "buták" ám, mert kérdezni tudnak, és ők akkor még nem tudják „ám” hogy mi a reiki és mi nem az! Csak kérdeznek és kérdeznek, és a kicsi füzet anyagának tudása szépen lassan belemászik a tudatukba. Azután jönnek az egyéb kérdések, a tapasztalatok, a másik tapasztalatai, a tv műsorokban látott dolgok, az olvasott és egyéb, had ne is soroljam.
    Én azt hiszem, hogy egyáltalán nem az a nehéz egy tanfolyamon, hogy az ember megismertesse a kis füzetecskét, és megtanítsa a kézpozíciókat, szimbólumokat és használatát, hanem sokkal nehezebb a tanítványt abban a mederben terelgetni, ami a reiki medrében folyik, hiszen az egy teljes út.
    Talán már mondtam, hogy nekem a „diákjaim” a barátaimmá váltak, mert ezt az utat együtt járjuk, És rengeteget tanulok, akár nap, mint nap én és tőlük.
    Az igét nem osztani, hanem mondani és tenni is kell. És mint említettem ezt is, fogalmam sincs, hogy jól csinálom-e, de akarom, hogy igen, és talán majd az évek bizonyítanak.
    Én meg hiszek abban, hogy egy tanár csak akkor tud tanítani, ha újra és újra a „kis kezdő” tud lenni magában.
    Üdv: fate
    előzmény:
    marta53 (122)
     
  4. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 10. 09:38123.
    Szerintem meg a billentyűzet ördöge volt. :-)))
    Üdv: fate
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (118)
     
  5. 2005. május 10. 09:30122.
    Szia Fate! De jó Neked, hogy nem kell korán kelnek:-)! Nálatok milyen az időjárás, itt nagyon gyönyörűen süt a nap. Teljes mértékben igazat adok Neked, hiszen a tanuló- aki ugye kezdő- csak a tanárhoz tud fordulni segítségért a kis "buta" kérdéseivel. És ha nem kap Tőle ugyebár elfogadható választ, akkor jön az, hogy keres más tanárt magának vagy saját maga értelmezi a dolgokat és akkor adódik, hogy nem ugy tanulja meg az anyagot és már kész is a félre értelmezés. Én így látom:-) Bocs de most L, met sok a munka, majd még benézek. További szép napot Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (119)
     
  6. Torolt_felhasznalo_543242
    Torolt_felhasznalo_543242
    2005. május 10. 09:23121.
    eltévelyedés!! ly és nem j! Mindha nem tudnám:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543242 (120)
     
  7. Torolt_felhasznalo_543242
    Torolt_felhasznalo_543242
    2005. május 10. 09:19120.
    Szervusztok, kedves RAI-osok!

    Végigolvastam a topikot . . . . Nem bírom megállni szó nélkül:)
    1. Csodálkozom azon a hölgyön, akik egy felvilágosítást követően megsértődött és lelépett. Pedig nagyon kedvesen tudattátok vele tudásbéli hiányosságát. Nekem az a tapasztalatom, hogy aki reikivel foglalkozik, az nem ismeri az ilyen beszólásokat: "ez volt az utolsó hozzászólásom" Még sokat kell tanulnia. . .

    2. Látom, mindenkinek dereng, hogy vmelyik szimbólumot nem lehet a másikkal használni:) Szóval: a Sei He Ki -t és a Sho Ku Rei -t együtt nem lehet használni (most más szó nem jut eszembe, de "kioltják" egymást).

    3. Tetszett Attila megjegyzett mondata, amit egyik előadótól vagy tanártól? hallott: "A tanuló a tanár névjegykártyája. " Van benne vmi. De mint, tanfolyamszervező azt mondom, hogy van 1-2 olyan emberke is, aki szorgalmasan végigjárja a tanfolyamokat, bólogat, helyesel a mester/tanár tanításaira. De amint kiteszi a lábát a "tanteremből" és beindítja saját kis vállalkozását, pl. reikivel kezel, csinál olyanokat is, amit a tanár nem tanított, ill. nem úgy tanította. Ez viszont rossz fényt vet a tanárra, aki próbálja tanítványát a jó útra visszaterelni, de ő nem hagyja magát, mert a pénz nagy úr. Ekkor a tanár szakítja meg a kapcsolatot a "diákkal". Sajnos láttam ilyet, és nem a tanárt hibáztatom a tanítvány eltévejedéséért.

    4. Kismama nyugodtan kezelhet reikivel másokat. Csak arra ügyeljen, nehogy úgy járjon, mint az egyik csoporttársam, hogy hajlamos a páciensek betegségeit átvenni. Amit mi tanultunk: csak testileg, szellemileg egészséges ember kezelhet másokat.

    No, még vmi. Engem nagyon érdekelne a RAI foglalkozásai között meghirdetett BaBandi. Sajnos az idei programban nem láttam ilyen tanfolyamot. Ha vki tud infót ezzel kapcsolatosan, akkor árulja el nekem! Köszi.

    Üdv, Elf
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 10. 09:07119.
    Sziasztok Mindenki!
    Már látom, hogy megint az utolsók között vagyok a „Jó reggelt puszikat” illetően. :-))
    Legyén szép napotok pálinkával, vagy nélküle!

    RAI kérdés vagy nem, reiki kérdés vagy nem, szerintem egy tanárnak kell tudnia válaszolni a tanítványnak, és nem mondhatja azt, hogy csak ennyi, a többi nem reiki, tehát válasz sincs, viszont fontos, hogy mellé tegye, hogy ez nem a RAI-os tananyagból való, saját vélemény, vagy a kutya tudja, hogy éppen kitől idéztél. Ha meg van kérdés amire Te sem tudsz válaszolni, nem olyan nagy szégyen. (gondolom én, a szégyen, ha nem is jársz utána).

    Na mindegy, ez csak egy kis reggeli zsörtölődés volt részemről. Már 10 felé egészen elviselhető tudok lenni. :-)

    (a kérdések meg azért vannak, hogy megválaszolják)

    Üdv: fate
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 10. 09:05118.
    Igazad van, köszönöm a kiegészítést:-) Csak jó az, ha van a csapatban egy mindenre odafigyelő ember:O
    előzmény:
    kancler (117)
     
  10. 2005. május 10. 08:31117.
    A R. A. I-ban a szimbólum neve Sho Ku Rei
    lsd. tévesen: 91, 97-es bejegyzés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. május 10. 08:26116.
    Micsoda rendes társaság:-)!! Pedig azt mondják reggelte pár korty kell az egészséghez:O
    De mit teszel akkor, ha a tanuló nagyon érdeklődő és nem elég neki az az anyag amit leadsz, és téged "faggat", hogy hol, hogyan, milyen módon, . . . stb akkor mit mondasz neki, azt hogy a tananyagban ennyi van és slussz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (114)
     
  12. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 10. 08:14115.
    NÁLADOK=NÁLATOK:)) BOCS!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (114)
     
  13. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 10. 08:13114.
    Szia Márti, Náladok volt már pálinka osztás:))??? A hütőben nálunk végül is van, csak nincs aki igya:)))!
    NEKED IS SZÉP NAPOT:))!
    előzmény:
    marta53 (112)
     
  14. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 10. 08:09113.
    Jó reggelt, Sziasztok:))! Kedves MINDENKI - Kancler, ha ugy is teszel, ahogy mondod az oktatással kapcsolatban, akkor Gratulálok:))! Mert sajnos azért nem mindig szokott ugy lenni:))!
    Fate - Igazad van a kis füzetecskével kapcsolatban, DE: elég sokat lehet gyakoroltatni a kézpozíciókat, mert azt egyből tuti, hogy nem fogja elsajátítani a tanuló, még a hétvégén is voltak össze visszaságok:))! De Fate abban is Igazad van, hogy elég sok infót lehet gyüjteni gyüjteni, pl. napokban találtam a neten, és ki is nyomtattam, 133 oldal csak a Karmáról szól, ami ugye OK ÉS OKOZAT-tot jelent, de igy is rengeteg az infó, csak kérdés, hogy mennyire célszerü bele menni, az infóáradat átadásba??? Igaz hogy tanulótól függ, hogy kit-mennyire érdekel a tananyag!
    JÓ MUNKÁT ÉS SZÉP NAPOT MINDENKINEK:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    kancler (102)
     
  15. 2005. május 10. 07:50112.
    Pálinkás szép napos reggelt MINDENKINEK:-)
    Remélem jól aludtatok az éjjel:)? További szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 9. 21:37111.
    Kedves Kancler!
    Nem állt szándékomban megbántani Téged a kiabálásommal, és a mondataimmal.
    Üdv: fate
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (107)
     
  17. Torolt_felhasznalo_102721
    Torolt_felhasznalo_102721
    2005. május 9. 16:14110.
    köszi :-)
    előzmény:
    kancler (109)
     
  18. 2005. május 9. 15:48109.
    Orosházi központ <hun@rai-reiki. com>
    Csak vigyázz a nevekre!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102721 (108)
     
  19. Torolt_felhasznalo_102721
    Torolt_felhasznalo_102721
    2005. május 9. 15:28108.
    Te tudod a Lödi vagy az Ági mail címét?
    előzmény:
    kancler (105)
     
  20. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 9. 15:03107.
    Szia, most kiabálni fogok: Fogd be a füleidet!

    HÁT NEM IGAZ, HOGY NEM LÁTOD, HOGY MIDIG, MINDENHEZ ODAÍROM, HOGY EZ AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!!!!
    GONDOLD MÁR ÁT, HOGY MI A CSUDÁT LEHETNE ARRÓL A PÁR LAPRÓL 2 NAPIG BESZÉLNI!!!!
    ÉS MIÉRT NE MODHATNÁD EL A VÉLEMÉNYED, HA EGYSZER VAN. ÉS NEM FOGALMAZOM SOHA SEM ÚGy, HOGY AZ FÉLREÉRTHETŐ LEGYEN. AMIT MONDOK AZT ÉN MONDOM, ÉS NEM A RAI.

    Üdv: Andi

    Már csak egy kéréd, még mindig mutogatsz?
    előzmény:
    kancler (102)
     
  21. 2005. május 9. 14:56106.
    nagyon jól teszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102721 (104)
     
  22. 2005. május 9. 14:55105.
    van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223696 (103)
     
  23. Torolt_felhasznalo_102721
    Torolt_felhasznalo_102721
    2005. május 9. 14:54104.
    sziasztok!

    Lenne egy kérdésem, mi a véleményetek arról, h. vki kismamaként gyógyít?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_223696
    Torolt_felhasznalo_223696
    2005. május 9. 14:45103.
    sziasztok :-)

    van köztetek esszénus??? :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. május 9. 14:35102.
    Jól elkülöníted a magad és a RAI véleményét. Szerintem ez a legbecsületesebb hozzáállás.
    Bármiről beszélhetsz, de mindíg vedd figyelembe az ezoteria örökké érvényes hármas alapszabályát!
    Fate! Most ujjával integető kezet ábrázoló ikont tennék ide ki, ha lehetne. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (99)
     

Címlap

top