Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anya-hiánya

semmiség
Létrehozva: 2016. május 1. 23:20

Sziasztok! Nem tudom, ki hogyan birkózik meg ezzel. Most nem arról van szó, amikor valakinek a szeretett édesanyja meghal, hanem hogy soha nem tudod, nem ismered meg az ANYÁT. Csúnyán hangzik, nekem van anyám, de soha nem tapasztaltam meg az anyai szeretetet, mivel anyám soha nem szeretett. Így vagyok apámmal is, de ma anyák napja van. Gyerekként mikor már végképp össze voltam zavarodva, hogy nincsenek szüleim, mert igazi szülők ilyet nem tesznek a gyerekükkel, kimentem a temetőbe, s egy házaspár sírjánál elsirattam a szüleimet. Szóval hogy birkózol meg azzal a tudattal, hogy már soha nem fogod megtudni, milyen az igaz anyai szeretet, ölelés, nincsen kihez fordulj, hogy anya. Közben én is anya lettem, van egy csodás gyermekem, de ezt az űrt semmi nem képes helyettesíteni. 

  1. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 4. 14:31103.

    Így igaz.
    Az élettől kaptunk jó-néhányan pofonokat. Aki ilyen helyzetben van, annak a lelke igencsak sérülékeny, így az itteni posztok se biztos, hogy jót tesznek- ha olyanok.
    nem azt mondom, hogy nem lehet igazat írni- dehogynem- csak nem mindegy hogyan...:)
    Remélhetőleg aki a topikot olvassa, és sok dologban magára ismer, megpróbálja "szűrni" az olvasottakat, és a jó dolgokat saját "gyógyítására" fordítani :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (102)
    2016-05-04  14:20
  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. május 4. 14:20102.

    ezért kérdeztem


    Az szerintem jobb megoldás, hogy itt ír, és megpróbálja a gondokat megoldani az itt olvasottak alapján úgy, hogy ne sérüljenek a körülötte lévők. Szerintem ez jó megoldás.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (101)
    2016-05-04  14:02
  3. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 4. 14:02101.

    Gondolom a kérdés nem nekem szól- csak egy elméleti kérdés.
    Miért foglalkozik bárki is azzal, hogy egy fórumozó miért tesz fel egy kérdést, és mi zajlik benne/körülötte akkor és ott?
    Csak felvet egy kérdést, amivel kapcsolatban esetlegesen egy normális beszélgetés alakul ki, és akárhogy is érzi magát a topik indító- talán javít a helyzetén, vagy jobban érzi magát, ha beszélgethet arról, amit esetleg a közvetlen környezetével nem akar vagy nem tud megosztani...
    Szerintem lehet úgy is beszélgetni, hogy nem minősítjük a másikat. Ha nem, tévedtem, de akkor itt helyem nincs.


    Sziasztok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (90)
    2016-05-04  12:51
  4. 2016. május 4. 13:49100.

    Majd jovok. Most mennem kell. Az en esetem mas. Ha tudtok ilyet. Az en anyam ket felbol allt. Ambivalens. ha jokedve volt, mint mar mondtam, szretett, engem, meseket olvasott, kirandulni vitt akozeli erdokbe, szankozni, ha beteg voltam, apolt szeretettel. De ha rossz kedve volt, marhosszu palcaval vart, ha egy percet kestem az iskolabol, vagy ha 4-es!!!! osztalyzatot mertem volna hazavinni 5-os helyett. Nem mertem. 3 diplomamat nem ennek, hanem magamnak koszonhetem, hiszen egyebkent is rettenetesen szorgalmas, jo gyermek voltam. A palcat inkabb o erdemelte volna. Az is jo volt az anyamban, hogy o partolta, hogy a gyerekei tanuljanak. En tanultam is magamtol, batyam mar nos emberkent, mert inkabb csajozott, a hugom meg nyogvenyelosen jutott el az erettsegiig, magyarul lusta volt, neki lehetett, na meg a batyamnak is. En meg orulok, hogy tanultam es nappalin.


    Ez egy masik tema megint, amiaz en eletem volt. Hol jo volt, hol rossz, de soha nem tudtam kiszamolni, mikor van jokedveben az anyam, mikor roszban. Szornyu. Talan a mindig rossz naya meg jobb is ettol, hiszen ott van mire szamitani. Pl egy karacsonykor nem szolt hozzam, a 3 napig, amia karacsony volt, se a sajat eskuvomon, se elotte se utana, utana kezdett gyulolkodni ordibalni velem. Olykor meg jott segiteni nekem. Aztan meg pletykalkodott utanam. Oersze, ot iteltek el miatta, nem engem. Mondjam, meg a 6 eves gyermekemnek is azt mondta, hogy en egy k vagyok. A gyermek kerdezte, mi az a k....va. kerdeztem nagyi mondta, igen, rad anya. Csokollak bennekteket, var a munka.

    előzmény:
    semmiség (1)
    2016-05-01  23:20
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. május 4. 13:3299.

    soha nem is akartam


    ha fordítva halnak, akkor többet nem járok bp


    de az anyán semmit nem tud intézni, el volt majmolva (örökség eladások)

    előzmény:
    Amarynda (98)
    2016-05-04  13:22
  6. 2016. május 4. 13:2298.

    hat akkor ez sajnos keson jott lehetoseg, nem tudsz mit kezdeni vele.


    25 evig nem mentel haza?


    en 13 ev utan mentem vissza egyszer de azota eltelt ujabb 16 es nem mentem de mar nem is fogok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (95)
    2016-05-04  13:14
  7. 2016. május 4. 13:2097.

    Mondok en neked valamit . en 18 evesen kotottem egy katasztrofalis hazassagot (minden figyelmeztetes ellenere!), majd mellettem megvaltozik kis naiv hulye voltam .


    22 evesen elvaltam egy 6 honapos gyerekkel akit a 2. ferjemmel neveltunk fel es akivel boldog hazassagban elek 39 eve.


    Azon a 4 even amit az elso ferjemmel ateltem SOHA  nem tudtam keresztul lepni. most 40 evi jo hazassag utan elofordul hogy zokogva ebredek fel remeg mindenem fel kell kapcsolnom a villanyt es a ferjemnek kell vigasztalni hosszu percekig hogy meg tudjak nyugodni.


    es ez az en eletembol nem egeszen 4 ev volt. a ti. nek meg az egesz gyerekkora.


    amikor a pszichiateremtol kerdeztem meddig lesznek meg ilyen ejjeli remalmaim azt mondta remeljuk egyre ritkabban de azt nem garantalhatom hogy teljesen megszunik.


    most vagyok 60 eves.  ezt azert irtam le hogy probald megerteni mit jelenthet ha valakit egy egesz gyerekkoron at bantalmaznak.


    nekem 4 ev hazavagta az eletemet es az egeszsegemet. neki az egesz gyerekkora igy telt el. kepes vagy felfogni?


    ha nem akkor sajnalom nincs mit mondanom tobbet.


     

  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. május 4. 13:2096.

    25 évesen hagytam el mindenkit akit szerettem, anyám apám és az öregek


    mondjuk én nem voltam soha nagy szirup emóci jajj de szeretem fajta


    de azért volt ettől kellemetlen érzésem 1-2 hónapig


     

    előzmény:
    Amarynda (94)
    2016-05-04  13:12
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. május 4. 13:1495.

    ha anyukadat annyira megviselte apad halala akkor az attelepitest jobb esetben csak bizonyos ideig elne tul. tudod oreg fat atultetni nem nagyon tanacsos.


    Akkor meg azt is elveszitene hogy a sajat anyanyelven eljen, hogy ismerosek a fak a kornyek az emberek, es nem biztos hogy te ezt mind a legnagyobb joindulattal es kenyelemmel is potolni tudod.


    neki apad halala az ami ezt az allapotot eloidezte es ezen sajnos se a kornyezetvaltozas se mas nem segithet, mert aki neki hianyzik azt nem tudja potolni senki. es te se tudsz mellette lenni 24/7 ben


     

    idézet:
    Amarynda (91)
    2016-05-04 12:54:42

    jött volna ha lehetett volna


    mivel engem nem látott 25 évig


    nyelv nem gond neki, német nő, magyarul is tud, angolul is spanyolul is meg latinul


    az én bajomat viszont jól meggyűjtötte


     


     

    előzmény:
    Amarynda (91)
    2016-05-04  12:54
  10. 2016. május 4. 13:1294.

    Ne felejtsd el neki nincs tarsa akivel megoszthatna dolgokat, a gyerekenek nyilvan nem fog errol beszelni es az erzeseinket sokszor nagyon nehez a helyukon kezelni.


    Gondolj csak bele a bantalmazott nokbe akiket sokszor a vegen megol az az ember akinek ezerszer megbocsajtanak es hisznek hogy "soha tobbet" pedig valahol az agyukban tudjak hogy lesz kovetkezo is.megsem tudnak leszakadni sokszor halalig.


    a TI. leszakadt csak erzelmileg meg mindig nem tudja a fajdalmat annyira elzarni egy csukott "lelki fiokba" hogy idonkent az a fiok ne  nyiljon fel onkentelenul is.


    Sok ido kell es nem vagyunk egyformak ,nekem a nagymamam minden szeretetet potolt ezert nem fajt az anyam hianya, mert nekem az igazi EDESANYAM a nagyim volt en anyunak is hivtam hiszen 10 napos koromtol nevelt. de a ti. nak nem volt senki aki potolja az anyat, ezert van szuksege valami tampontra hogy hogyan tudjon napi szinten ezzel megbirkozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (69)
    2016-05-03  18:38
  11. 2016. május 4. 13:0693.

    Isten orizz akkor se vennem magamhoz ha az utcan elne. amit en kaptam azt kapja tolem is.


    bar az elet nem volt tul igazsagos volt egy baromi gazdag ferje aki mellett mar 50 eves koratol nem kellett dolgozni es most halt meg 2 eve. Kemeny milliokat orokolt mert a pasinak volt meg ket gyereke ott is az elosztas tizmilliokat rugott anyunak meg meg tobb jutott, ugyhogy van takaritonotol magandokiig mindene. legyen szerencseje legalabb nem akar tolem semmit.

    előzmény:
    Sissi52 (56)
    2016-05-03  12:29
  12. 2016. május 4. 13:0192.

    SZornyu eleted lehetett, nagyon sajnalom meg hallani is borzaszto.


    van egy konyv


     a szerzo neve most nem jut eszembe de ha akarod megnezem , termeszetesen angol konyv es valodi story az a cime  His name was IT.


    a gyereket Davidnek hivtak es az anyja ugy etette a folderol moslekkal es nem engedte hogy fiunak vagy Davidnek hivjak hanem IT volt a neve.


    akik nem beszelnek angolul azoknak elmondom ez azt jelenti angolban van a nonem himnem es a semlegesnem  she, he es az IT az it szot targyakra allatokra (ha nem tudja a nemet) szoval olyan dolgokra alkalmazzak angolban ami se nem no se nem feri csak egy semlegesnemu dolog.


    ez a ferfi leirta az elettortenetet tobb konyve is megjelent azota se tudom elfelejteni, az egyik legtragikusabb tortenet volt amit eletemben olvastam. azt gondolom szegenynek amikor az anyjaval elt jobb lett volna ha meghal.


    Es ott is osszeszurkalta az anya es hasonlo dolgokat muvelt vele. es senki nem vedte meg a csaladban. ez szamomra a legszornyubb ami egy emberrel meg tud tortenni.

    előzmény:
    Sissi52 (41)
    2016-05-02  23:40
  13. 2016. május 4. 12:5491.

    ha anyukadat annyira megviselte apad halala akkor az attelepitest jobb esetben csak bizonyos ideig elne tul. tudod oreg fat atultetni nem nagyon tanacsos.


    Akkor meg azt is elveszitene hogy a sajat anyanyelven eljen, hogy ismerosek a fak a kornyek az emberek, es nem biztos hogy te ezt mind a legnagyobb joindulattal es kenyelemmel is potolni tudod.


    neki apad halala az ami ezt az allapotot eloidezte es ezen sajnos se a kornyezetvaltozas se mas nem segithet, mert aki neki hianyzik azt nem tudja potolni senki. es te se tudsz mellette lenni 24/7 ben


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (37)
    2016-05-02  18:25
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. május 4. 12:5190.

    szerinted, ha valaki leül a géphez, nevezzük nyavalyogni


    óra múlva feláll és kész


    már be is fejezte? mint csak egy blúzt cserélne


    és a környezete semmit nem lát a kínlódásából?


    ami eleve ma már teljesen értelmetlen


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (89)
    2016-05-04  12:39
  15. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 4. 12:3989.

    Ilyeneket olyanról se írnék, akit valamelyest ismerek- de Őt se ismered, ahogy itt senkit se annyira, hogy ilyet írj.
    Nem kéne...


    Itt egy beszélgetés megy, és nem a másik minősítése- szerintem.


    Ha már elmérgesedik az egész, és mindenki mond mindenkire olyat aminek a tizede sem igaz, semmi értelme...

    Remélem, visszatér a régi mederbe a beszélgetés...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (76)
    2016-05-03  21:55
  16. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 4. 12:3688.

    Nagyon meglepő, hogy ismeretlent minősítesz. Milyen jogon?
    Az szerintem jobb megoldás, hogy itt ír, és megpróbálja a gondokat megoldani az itt olvasottak alapján úgy, hogy ne sérüljenek a körülötte lévők. Szerintem ez jó megoldás. Senki nem fogja megoldani a gondját, de ha itt beszélget, attól csökken a feszültség, ami a család felé csattan.
    Légyszike ne minősíts olyat, akit nem ismersz- nem hinném, hogy jóra vezet az ilyesmi.


    Köszi, hogy elolvastál.

  17. 2016. május 4. 11:2287.

    Inkabb kussoltal volna... 🤐

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (71)
    2016-05-03  19:22
  18. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. május 4. 11:0086.

    Elhiszem, hogy baromi nehéz. És hogy ezen nem egyszerű túllépni. De valahogy meg kell próbálni. Nekem nagyon szerető családom van, fogalmam sincs miket élhettél át lelkileg.Viszont a férjem hasonló "pöcegödörből" jött. Nála úgy láttam akkor könnyebbült meg, mikor végleg elvágta a kapcsolatokat. A düh megmarad egy életen át, de az már csak megerősíti, nem nyomorgatja a lelkét. 


     


    (tudom ez egy rossz ötlet, de leírom: én tuti valahol nagyon visszaütnék anyámnak ott, ahol legeslegjobban fájna neki. nem fizikálisan, természetesen. hanem ami kicsinálná a rohadékot lelkileg...eheheee)

    előzmény:
    semmiség (85)
    2016-05-04  10:09
  19. 2016. május 4. 10:0985.

    Már régen megtanultam, hogy az ilyesfajta vélemények nem minden esetben nekem szólnak, hanem arról szól, aki írja. Igyekszem odafigyelni, mit fogadok be, mibe fordítsak energiát, melyiket fogadjam el tanácsként.

    előzmény:
    sinister28 (83)
    2016-05-04  08:30
  20. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. május 4. 09:1084.

    Megint jó meglátás Sissi


     


    Nemcsak a probléma fontos, hanem semmiség is.


    Közben azon gondolkodtam, hogy milyen érzéseket közvetít az anyai szeretet megléte illetve hiánya.


    Aki szerető közegben nő fel, annak az önértékelése, önbizalma rendben van. Magabiztossá válik az életben, tudja, hogy fontos, értékes ember - mert a szülei szeretetéből ezt a következtetést tudja levonni.


    Aki nem részesül szeretetben ott ezekért az érzésekért nagyon meg kell küzdeni. Ki kell törni abból a körből, hogy hibás, értéktelen, nem szerethető és az összes ezzel kapcsolatos negatív érzésből.  


    Semmiségnek:


    Arra gondoltam"semmiség": elsőként meg kell, hogy szeresd saját magad. Ha nem kaptad meg kívülről, akkor el kell fogadnod saját magadtól. Tudd, hogy értékes kis emberke vagy, nélküled szegényebb lenne a világ. Csodálatos ember és anya vagy, mert egyedül neveled a gyermekedet és képes voltál rá, hogy kitörj a szeretetlenségből és szeretetet tudj nyújtani neki.  Kívánom, hogy érezni tudd magad fontosnak, értékesnek és egyedinek, ezáltal megtapasztalod, hogy milyen érzés szeretettnek lenni.

    előzmény:
    Sissi52 (80)
    2016-05-03  23:25
  21. 2016. május 4. 08:3083.

    És még tudják fokozni...


    Jaj, szegény Csendike visszásságaira valaki rámutatott, megyek már, megmentem, lehazugozom, lenyigozom a TI-t, mert nagypofájú Csendike egyedül nem tud visszavágni...


    Mekkora gyökerek vagytok ti halljátok...  de, az érzéketlenségetek, mint már mondtam, nagyobb probléma, mint a TI "nyígja", mert ő kiheveri, de ti szociopataként fogtok meghalni. De sebaj, nagy a sötétség, úgy se látszik...


     

  22. 2016. május 3. 23:3782.

    előzmény:
    Sissi52 (81)
    2016-05-03  23:32
  23. 2016. május 3. 23:3281.

    Miert kellene magadba szallni? Es ha magadba szallsz, mit talalsz ott? Hogy apad, anyad gonoszul bantak veled? Azt, mi mast.


    Ne felj, nem csak ide jarnak szemetkedni, ezek mindenutt megjelennek. Veluk se torodj, ugyanugy, mint anyaddal. Azoknak valaszolj, akik teged emberszamba vesznek,a tobbi nem szamit. Torodjon a sajat tokeletes kis eletevel. El ne hidd, hogy az.

    előzmény:
    semmiség (77)
    2016-05-03  21:57
  24. 2016. május 3. 23:2580.

    Figyelj semmiseg, nem vagy te semmiseg. Igen is fontos, nagyon fontos a problemad. Nem semmiseg. Azonban az igaz, hogy mostmar tenyleg hagyd anyadat a meg a luke tesoidat a francba es torodj magaddal, igenis legyel onzo,meg torodj a gyermekeddel meg keress uj embereket. Magyarul mondom, erted, vagy erted? Te csak oda ugy becsopentel az anyadek hazaba. Nem valasztottad oket. De most valaszthatsz uj, szamodra jo eletutat.


    A te anyad miert ilyen? mert ilyen es kesz. Ot nem tudod megvaltoztatni, de sajat magadat igen. Es alakithatsz magadnak jo eletet, nelkule, meg a tesok nelkul. En is azt teszem, es ki van mind a negy kerekem. Sot vilagesze tesoim folott vagyok magasan mind emberi mind minden tetinketetben, anyagi vagy barmi, pedig ok neztek le engem, a kis elhetetlen csorot.  Figyelj, humor is van a vilagon,  meg en a jeg hatan is megelek.

    előzmény:
    semmiség (1)
    2016-05-01  23:20
  25. 2016. május 3. 23:1779.

    A szulonek van epp eleg ideje, hogy aldozataba, gyermekebe beleverje a buntudatot, holott artatlan. Persze, hogy van valami 'baja' az aldozatnak, persze, hogy mentalisan nem ep. Konnyu azt mondani, hogy szedd mar ossze magad, ez nem megy marol holnapra, es nem vagyunk egyformak,az egyik ember erosebb, neki konnyebben megy. Nekem szerencsem volt, mert en 14 evesen kikerultem a szuloi hazbol. Kollegiumban laktam, utana egy evig masik varosban dolgoztam, majd ujabb 4 ev kollegium, utana meg ferjhez mentem.


    Mindegy, annyit kerhetnek ujra, aki nem erti meg ot, az hagyja ot meg a topikjat beken es ohelyette foglalkozzon a sajat boldog kis eletevel. Aki meg segiteni tud neki, ha nem is patyolgatja bele meg melyebben a bajaba, az hadd segitsen neki. Lehet, szamara az is elorelepes, ha vegre elmondhatja. Sot. Van itt annyi topik, menjen mindenki oda, ahol jol erzi magat.


    A gyereket meg nem fogj atonkretenni, nagyon, nagyon fogja szeretni. En is elcsodalkoztam, hogyan tudok ilyen melysegesen szeretni. Megint nem vagyunk egyformak, es lehet, nem a sajat szulomre, hanem nagyszulore, dedszulore utottem.   

    előzmény:
    Sissi52 (78)
    2016-05-03  23:06

Címlap

top